Statenvergadering HOLTV Zak van Zuid-Beveland Provincie Zeeland WOENSOAG 8 APRIL 1998 HIT IXTKA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdi) 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 De achtste nieuwsbrief over het waardevol cultuurlandschap Zak van Zuid-Beveland is uit. Erin wordt verhaald over de dijken kjn het gebied. Onderscheiden wor- roen zaaldijken, vijfzodendijken en inJaagdijken. Van elk worden de specifieke kenmerken beschre ven. Aandacht is er voor de aantrekke lijkheden van het landschap, niet galleen voor wie er wonen, maar ook voor wieder willen reècreren, want in februari was de Zak van Zuid-Beveland vertegenwoordigd op het Op-pad-beursfestival in het Congresgebouw in Den Haag. Huiseigenaren en agrarische bedrijven kunnen aanspraak maken op subsidie voor erfbe- planting. Over het hoe en wat daarvan kan in de nieuwsbrief worden gelezen. Belangrijke gebeurtenissen in de Zak, zoals de zwarte-bessendag en het schaapscheerdersfeest worden aangekondigd. Een gratis abonnenment op de nieuwsbrief kan worden aange vraagd bij het secretariaat van WCL Zuid-Beveland, Stenevate 10, 4445 KB Heinkenszand, tel. 0113-561730. Nieuws Steunfonds musea De statencommissie welzijn wordt instemming gevraagd met een subsidie van 50.000 gulden voor de stichting Steunfonds Zeeuwse Musea. Het fonds bestaat sinds 1994 en werft geld ter ondersteu ning van de collecties van de musea in Zeeland. Sinds zijn bestaan heeft het fonds al ruim een ton besteed, onder andere aan de kerncollectie boe renwagens van het streekmuseum Land van Axel/Den Ouwen Waogen en de kerncollectie scheepsmodellen van het mari tiem museum in Zierikzee. Een aantal jaren is bijgesprongen in de conservering en restauratie van een rijtuig van de Stoomtrein Goes-Borsele. Voortgewerkt wordt aan het educatieve pro gramma De Opvreter. In voorbe reiding zijn inventarisaties van de archeologische en de streek- drachtencollecties in de Zeeuwse musea. Het steunfonds krijgt zijn geld uit subsidies en (project)sponsoring. Hoewel gedeputeerde staten vin den dat het fonds op termijn op eigen benen moet staan, wordt voorgesteld in de gang daartoe 50.000 gulden uit de provinciale kas beschikbaar te stellen. Provinciekantoren dicht Goede Vrijdag, 10 april, zijn de kantoren van het provinciaal be stuur van Zeeland gesloten. Dat geldt de Abdij en Het Groene Woud 1 in Middelburg en de regio kantoren wegen in Zierikzee, Goes, Vlissingen en Terneuzen. Ook het kantoor van de Zeeland- brug in Colijnsplaat en het regio kantoor vaarwegen in Vlissingen ié die dag dicht. Provinciale staten vergaderen vrijdag .17 april, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De vergadering Kan vanaf de publieke tribune worden gevolgd, want zij is openbaar. De vergadering begint met het onderzoek van de geloofsbrie ven van adspirant-statenlid J.J. van Oosten uit Middel burg, die in de plaats treedt van statenlid P. Roose uit Hoek van de RPF/GPV-fractie. Aan het eind van de vergade ring wordt afscheid genomen van de heer Roose. Milieu In de milieusector bij de provincie zijn opsporingsambtenaren aan gesteld. Zij zijn gerechtigd bij overtredingen van milieuwetten en -regels proces-verbaal op te maken. Zij komen zodoende in kennis van gegevens die privacy gevoelig zijn. Ter bescherming van de personen die het aangaat, stellen provinciale staten een reglement vast. Tunnel De provincie is aandeelhouder in de nv Westerscheldetunnel. Afgesproken was dat Zeeland voor 75 miljoen gulden in de ven nootschap zou meedoen. Inmiddels is tussen de minister van verkeer en waterstaat en gedeputeerde staten afgesproken dat Zeeland voor 4,6 procent gaat meedoen. Vanuit de statencommissie water staat en verkeer is gevraagd of er risico's zijn dat de procentuele bij drage op termijn de 75 miljoen gulden overschrijdt. Gs wijzen de staten erop dat de aannemer van de tunnel de risi co's draagt voor het bouwen en het boren. Voor de nv - rijk en pro vincie - zijn er risico's in de voor- bereidings- en in de exploitatiefa se. Gs achten de kans op afstel van de tunnelbouw door verwer ping van het bestemmingsplan van Borsele of op uitstel door mogelijke onteigening van grond zo gering dat zij de procentuele deelneming aandurven. Ook in de exploitatiefase voorzien zij geen problemen, want het geschatte verkeersaanbod voor de tunnel is aan de voorzichtige kant gehou den. Rusthoeve Als provinciale staten ermee instemmen krijgt de proefboerde- rij Rusthoeve in Colijnsplaat 71.650 gulden subsidie. De boer derij, die in 1971 is begonnen, is onderdeel van de stichting Praktijkonderzoek voor de akker bouw en de vollegrondsgroente- teelt in Lelystad. Twintig procent van het regionale onderzoekbud- get, dat wordt opgebracht door het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij en het bedrijfsleven is voor Rusthoeve, tachtig procent gaat naar Westmaas. Alleen met subsidie van de provincie en de landbouw in Zeeland kan het Colijnsplaatse bedrijf blijven bestaan. Tussen Rusthoeve en Westmaas wordt wel zoveel mogelijk samenge werkt. Verder zijn er nauwe ban den tussen Rusthoeve en de stich ting Proefboerderijen Zeeland. Dienstverlening Het provinciaal bestuur is doende met onderzoek naar de kwaliteit van de eigen dienstverlening. Eerst zijn allerlei interne procedu res onderzocht, nu is het tijd om te kijken wat de "klanten" van de provincie vinden. Om een goede onderzoeksmethode te ontwikke len wordt de staten een krediet van 75.000 gulden gevraagd. Voorafgaand aan dat besluit wor den de leden benoemd van een commissie die bezwaarschriften tegen besluiten van provinciale staten behandelt. Als voorzitter wordt vice-president mr. J.A. Meijer van het gerechtshof in Den Bosch voorgedragen. De heer Meijer woont in Aardenburg. Biesbosch De provincie wil haar aandelen in de nv Waterwinningsbedrijf Brabantse Biesbosch verkopen aan de nv Delta nutsbedrijven. Met die transactie is ruim 10 mil joen gulden gemoeid. In beroep De adviescommissie bezwaar schriften heeft dinsdag 14 april vier zittingen in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Om 14.00 uur treedt DAS Rechtsbijstand op in het bezwaar van de heer M. Jones over de bodemverontreiniging in Klein Vlaanderen in Middelburg. De stichting Behoud Natuur Leefmilieu is het niet eens met de weigering van een provinciale subsidie voor het maken van een bedrijfsnatuurplan en beleiding in de uitvoering van dat plan. De zit ting is om 14.30 uur. Om 15.00 uur hoort de commis sie de bezwaren aan van het Koel/vriesveem Kruiningen tegen de gedoogbeschikking van de heer P. Sinke voor de opslag vari puin op het bedrijventerrein Nishoek in Kruiningen. De heer M. Boonman in Nieuw- dorp is tegen de gedoogbeschik king aan NS Rail Infrabeheer voor een spoorwegemplacement in het Sloegpbied. Zijn bezwaar dient om 15.30 uur. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt woensdag 15 april tweemaal zitting bij de provinciale directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg. De eerste zitting, 9.15 uur, heeft de goedkeuring van het bestem mingsplan Recreatiepark Schelde- oord '96 van de gemeente Borsele als onderwerp. Tegen het plan zijn bedenkingen ingebracht door de Zeeuwse Milieufederatie en door twee parti culieren uit Rotterdam en Baar land. De subcommissie voor de bestemmingsplannen uit de pro vinciale planologische commissie adviseert het dagelijks bestuur van de provincie gedeeltelijk goedkeuring aan het plan te ont houden. Voordat gedeputeerde staten beslissen, horen zij de partijen. Het bestemmingsplan Carmel, tweede herziening, van de ge meente Hulst is ook ter goedkeu ring aan gedeputeerde staten aan geboden. Tegen dit plan hebben enkele particulieren bedenkingen geuit. De subcommissie voor de bestemmingsplannen adviseert aan een deel van het plan, dat voorziet in ruimte voor het Reynaertcollege en de bouw van woningen, goedkeuring te onthou den. De onthouding geldt de woningbouw. Partijen worden om 9.45 uur gehoord. nu de noodzakelijke dakrestauratie is gestart blijkt dat de kosten hoger zijn uitgevallen als geraamd. daarom zoeken we financiële hulp van monumenten liefhebbers en van mensen die van het dorps gezicht Haamstede houden, waar de kerk zo'n centrale plaats inneemt. Wij vragen u één of meerdere certificaten van ioo,- en/of 500,- aan TOONDER TE WILLEN KOPEN (GEGARANDEERDE TERUGBETALING MET EEN MINI MALE LOOPTIJD VAN 5 JAAR- TEGEN 0% RENTEN). U KUNT HET GELD storten OP BANKREKENING 3578.46.923 BIJ DE RABOBANK SCHOUWEN-ZlERlKZEE T.N.V. Kerkvoogdij Hervormde Gemeente Haamstede. Ook giften zijn van harte welkom. Wilt u als betalingskenmerk s.v.p. vermelden: „certificaat restauratie" of „gift restauratie". Wilt u meer weten? Bel dan 0111-651404 of 654219 ■Officiële Mededelingen Diversen Selectielijst archiefbescheiden Gedeputeerde Staten van Zeeland jjn voornemens op grond van de Archiefwet 1995 een selectielijst voor archiefbescheiden van pro vinciale organen vast te stellen. In deze lijst zijn opgenomen de categorieën archiefbescheiden voor blijvende bewaring in aan- erkmg komen dan wel na het verstrijken van een opgegeven termijn voor vernietiging in aan merking komen. De ontwerp-lijst en bijbehorende stukken worden mede namens de ■eigende organen van gemeen schappelijke regelingen aan welke de provincie deelneemt ter inzage - Interprovinciaal Overleg; - Interprovinciale ziektekos tenregeling; Bestuursacademie Zuid- Nederland; - Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen; - Recreatieschap Veerse Meer; - Havenschap Terneuzen; Havenschap Vlissingen. X stukken liggen met ingang van 8 april 1998 ter inzage in het provinciehuis. Abdij 6 (kamer G 107), Middelburg en in de kantoren van het Interprovin ciaal Overleg, Wassenaarse- weg 80, Den Haag; de Inter provinciale ziektekostenrege ling, Leidseveer 35, Utrecht; de Bestuursacademie Zuid- Nederland, Meerkoldreef 6, Tilburg; Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen, Prinses Beatrixlaan 15, Den Haag; Recreatieschap Veerse Meer, Nieuwe Burg 42, Middelburg, Havenschap Terneuzen, Abdij 6, Middelburg en Havenschap Vlissingen, Abdij 6, Middel burg. Een ieder kan tot uiterlijk 8 mei 1998 betreffende de ontwerp-lijst zijn zienswijze ter kennis bren gen aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, alsmede aan de besturen van de organen van de gemeenschappelijke regelingen Interprovinciaal Overleg, postbus 97728, 2509 GC Den Haag; Interprovinciale ziektekostenrege ling, Leidseveer 35, 3511 SB Utrecht; Bestuursacademie Zuid- Nederland, postbus 1266, 5004 BG Tilburg; Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen, postbus 90602, 2509 LP Den Haag; Recreatieschap Veerse Meer, Nieuwe Burg 42, 4331 AH Middel burg; Havenschap Terneuzen, postbus 153, 4330 AD Middel burg en Havenschap Vlissingen, postbus 153, 4330 AD Middel burg. Schriftelijke of mondelinge inlichtingen over de ontwerp-lijst bij de coordinator van de commis sie die de ontwerp-lijst heeft opge steld (adres: provinciehuis Drenthe, Postbus 122, 9400 AC Assen, ter attentie van drs. A.J.M. den Teuling, telefoon (0592) 365237, fax (0592) 365688, e-mail a.teuling@drenthe.nl). Milieu Wijziging vergunning Delta infiltratie/ grondwateronttrekking Haamstede Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan N.V. Delta Nutsbedrij ven te Middelburg een (gewijzig de) vergunning Grondwaterwet verleend met voorschriften ter bescherming van bij de bij het Grondwaterbeheer betrokken belangen voor het infiltreren van oppervlaktewater en het onttrek ken van grondwater in het duinge bied van de Kop van Schouwen nabij Burgh-Haamstede ten behoe ve van de drinkwatervoorziening. De vergunning betreft een uitbrei ding en wijziging van de infiltratie winning en grondwateronttrek king. De op 15 juni 1979 onder num mer 86605, verleende vergunning voor de onttrekking vervalt op het tijdstip dat de thans verleende vergunning Grondwaterwet onher roepelijk is geworden. De vergunning ligt van 9 april tot en met 20 mei 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis Schouwen-Duiveland, Hatfieldpark 3, Zierikzee, op werkdagen van 9-16 u. en donder dag van 9-19.30 u. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 20 mei 1998 tegen de vergunning, beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 21 mei 1998 van kracht, tenzij overeenkom-stig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot E.J. Lere (tel. 0118-631189). Voor al uw reparaties van: -:f RADIO T.V. VIDEO SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 0111 -414699 Hf r EXTRA NIEUWSBIAD COW BEKEND INÏUW REGIO Sfeun De Vlinderslichting Giro 51144 25 AANBIEDING Stretch pantalon in marine, zwart of zand van .69,- nu voor JL JL S FASHION 0AM 15-19, ZltRlKTFF.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3