Heroverweging van besluit opslagruimte rommelmarkt Steeds vaker illegale terrassen gesignaleerd Over mogelijkheden verlenen ontheffingen fruitgaardregeling Vergadering Stichting Renesse Dijkrock Festival College bang voor precedentwerking KERKBERICHTEN Zuiging sleurt alles mee Schepen oorzaak gevaar in haven van Walsoorden Groot feest in 1999 in Ouwerkerk Noodkreet Oranjevereniging zet gelederen in beweging STREEKNIEUWS Filmavonden Cultureel Gekleurd in Middelburg DINSDAG 7 APRIL 1998 NR 26362 PvdA botst met college ZIERIKZEE - De PvdA-fractie binnen de Schouwen- Duivelandse gemeenteraad is tegen het verruimen van de fruitgaardregeling. Dit tot grote verbazing en verontwaardiging van zowel het college als de leden van de andere fracties, zo bleek gisteren tijdens de vergadering van de commissie grondgebiedszaken, ruimtelijke ordening en economische zaken. Begin februari kwam. de fruitgaardregeling aan de or de tijdens een discussie over de ondernemersplannen bin nen de Regiovisie Schouwen- West. Volgens de commissie- advieslijst van die vergade ring stemden toen alle frac ties in met handhaving van de fruitgaardregeling en het op nemen van ontheffingsmoge lijkheden. Wel gaf de PvdA, bij monde van A. van den Berge, toen aan dat hij de kwestie nog wilde bespreken in de fractie. Dat heeft hij inmiddels, zo bleek gisteren tijdens de GGZ/ROEZ-vergadering, ge daan en de uitkomst van dat fractieoverleg is dat de PvdA onverkort vast wil houden aan de bestaande fruitgaar dregeling en niet wil horen van verruiming door het ver lenen van ontheffingen. ,,Ik heb gezegd dat ik het in de fractie wilde bespreken. Dat heb ik gedaan en dit is eruit gekomen," legde Van den •Berge de commissie uit. Zijn uitspraken wekten ver bazing bij zowel de andere fracties als het college. „Ik hoor nu toch een heel ander geluid dan in de februariver- gadering," constateerde VVD'er H. Coomans. „Ik her inner me dat de heer Van den Berge zich toen veel positie ver uitliet over het ontheffin genbeleid." VVD-wethouder C. Veerhoek viel Coomans bij, evenals commissievoorzitter R. Ge luk. Veerhoek stelde vast dat een aantal ondernemersplan nen zoals in februari bespro ken alleen mét ontheffingen beleid uitgevoerd kunnen worden. „Als ik het goed be grijp spreekt u zich nu dus uit tegen die plannen," aldus Veerhoek tot Van den Berge. Herhaling De PvdA'er bevestigde de conclusie van de wethouder waarop Coomans hem voor de voeten wierp dat deze in februari dus een verkeerde voorstelling van zaken had gegeven. Van den Berge re ageerde op die beschuldiging met een herhaling van zijn standpunt: „Aanpassen van de fruitgaardregeling is voor ons onbespreekbaar." Veerhoek nam geen genoegen Volgens de fruitgaardregeling mogen er in voormalige fruitgaarden een beperkt aantal kampeermiddelen neergezet worden. De gemeente kan ontheffing verlenen voor uitbreiding van dat aantal. (Archieffoto) met die verklaring. „Ik denk dat we de geluidsband van die vergadering nog maar eens af moeten luisteren om te horen wat de heer Van den Berge toen precies gezegd heeft," besloot hij de discus sie. „Volgens mij hebben we toen allemaal ja gezegd tegen de fruitgaardregeling en het ontheffingenbeleid," voegde Coomans daar nog aan toe. RENESSE - De Stichting Renesse houdt dinsdag ochtend 14 april een open bare vergadering in het eigeh kantoor aan de Jan van Renesseweg in Re- nesse. De bijeenkomst be gint om 9.00 uur. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot ver koop van zomerwoning Elzenmeet 5 en tot uitgif te van grond in erfpacht. Verder komen de ver bouwplannen voor de panden Duinweg 10, De Kure 5, Berkenpad 4, Abelenpad 2 en Elzen- meet 1 ter sprake. De agenda vermeldt ook be spreking van het verzoek van Luctimur en Emergi- mus, de vereniging van huurders van de Oosten rijkse woningen. Dit voorstel houdt in een ein de te maken aan een al drie jaar slepend conflict over de voorgenomen ver koop van de betreffende woning door de Stichting Renesse. RÏLLAND-BATH - Aan de grensweg in Rilland-Bath naast schietsportcentrum Reimerswaal wordt vrijdag 24 en zaterdag 25 april het Dijkrock Festival gehouden. De Beukbrothers opent het festival vrijdag om 19.30 uur met stevige covernummers als 'Give me all your loving', 'Hush' en 'I want you to want me'. Cut it out bijt zaterdag om 18.00 uur het spits af. Zij spelen rocksongs. De Neder- schotse trekzakkencover- band The old Firm brengt op geheel eigen wijze nummers ten gehore van onder andere Pink Floyd, U2 en de Rolling Stones. Hot for Teacher sluit de avond af met de originele Van Halen line-up. Deze band speelt tribute materiaal tot en met de periode 1984 met onder meer de nummers 'Pa nama', 'Jump', 'You really got me' en 'Hot for teacher'. Volgens de organisatie is er voldoende kampeergelegen heid en wordt een ontbijt ge serveerd. JEUGDSOOS OUWERKERK - Voor jeugd soos 't Keldertje' in Ouwer kerk werd onder de gemeen teleden van de Hervormde kerk een bedrag van vierhon derd gulden opgehaald. Dit bedrag zal onder leiding van da. M. Teusink-Meijer be steed worden aan enkele noodzakelijke voorzieningen in de jeugdsoos. 't Keldertje is een ruimte on der de kerk, die door jongens en meisjes van twaalf tot ze ventien jaar twee avonden per week mag worden ge bruikt. ZIERIKZEE - De Commissie Maatschappelijke Aan gelegenheden zal het B&W besluit om geen ruimte te verhuren aan de Wieken Omroep Stichting in de ver gadering van vanavond in heroverweging nemen. De WOS heeft de gemeente Schouwen-Duiveland om ruimte gevraagd om spullen op te slaan voor de in ju ni te houden rommelmarkt. De WOS zag zich genoodzaakt tot het verzoek omdat de kel derruimte die doorgaans voor de opslag werd gebruikt, na een vérbouwing van zorgcen trum De Wieken in Zierikzee niet meer beschikbaar is. Kleinere rommelmarktspul len zijn nu her en der opgesla gen, maar voor grotere din gen is geen plaats. De omroep is financieel voor een groot deel afhankelijk van de op brengst van de rommelmarkt die dit jaar in juni wordt ge houden. „Wanneer we geen ruimte kunnen vinden, moe ten we stoppen. Met de rom melmarkt, maar waarschijn lijk ook met de uitzendin gen," schetst voorzitter J. van Dongen van de WOS de noodsituatie. Van Dongen zegt ook buiten de gemeente naar opslagruimte te hebben gezocht, maar stuitte daarbij op „erg hoge prijzen". Vorige maand heeft het college van B W in een eerste reactie de WOS laten weten geen ruimte beschikbaar te hebben. Dat vond de gemeenteraad eind maart echter voorbarig, De raad wil dat de commissie de zaak nog eens nader bekijkt. De WOS hoopt dat de spullen alsnog tijdelijk kunnen wor den opgeslagen in leegstaan de ruimten zoals die er zijn in het gebouw aan de Mossel- boogaard in Zierikzee of in een van de lege gebouwen aan de Kanterlaan in Zierikzee of de Molenweg in Bruinisse. Die gebouwen 'hebben vol gens het college echter gebre ken. „Voor een ongehinderd gebruik kunnen wij niet in staan. Uit veiligheidsoverwe gingen kunnen wij deze ge bouwen dan ook niet in ge bruik geven," aldus B&W in hun eerste reactie op het ver zoek. Het college is tevens bang voor een precedentwerking. B&W gaan van het standpunt uit dat als aan één instelling ruimte wordt toegestaan, er geen argumenten meer zijn om andere instellingen de ruimte "te weigeren. Boven dien zo stelt het college, heeft de gemeente zelf niet eens af doende opslagruimte voor ge- meenteweken en de opslag van meubilair ten gevolge van huisuitzettingen. „Inza melingen voor rommelmark ten is een particulier initia tief en dient voornamelijk het spekken va de instellings- kas. Initiatieven als herge bruik moeten door de ge meente wel worden gewaar deerd, maar behoeven verder niet gestimuleerd of anders zins te worden gepromoot." De commissie vergadert van avond vanaf 19.30 in het voor malige stadhuis van Brou wershaven. Volgens voorzitter J. van Dongen staat de toekomst van de Wieken Omroep Stichting op het spel als geen ruimte voor de opslag van rommelmarktspullen kan worden gevonden. Woensdag 8 april Nederlandse Hervormde kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Gasthuiskerk: 19.00 uur ds. G. van de Pol, m.m.v. kerkkoor. Burgh: 19.30 uur Boeteviering in R.K. kerk Haamstede. Renesse: 19.30 uur Oecumenische Boetevie ring in R.K. kerk Haamstede Gereformeerde Kerken Haamstede: 19.30 uur Boete viering in R.K. kerk Haam stede. Brouwershaven/Zon- ncmaire: 19.30 uur Avond gebed in Sint Nicolaaskerk Brouwershaven. Rooms-Katholieke Kerk Haamstede: 19.30 uur Boete viering pastor R. van Brons wijk. Donderdag 9 april Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Gasthuiskerk: 18.45 uur ds. G. van de Pol, viering H.A. Burgh: 19.30 uur dienst van Schrift en Tafel in eigen kerk. Renesse: 19.30 uur dienst van Schrift en Tafel m.m.v. dubbelkwartet N.H. kerkkoor. Noordwelle: 18.00 uur dienst van Schrift en*Ta- fel. Noordgouwe: 19.30 uur Avondgebed, viering H.A. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur dr. A. Jobsen, viering H.A. Haam stede: 19.30 uur ds. L. J. Lin- gen, m.m.v. Taizé-zanggroep. Brouwershaven/Zonnemai- re: 19.30 uur Avondgebed, viering H.A. in Noordgouwe. Rooms-Katholieke kerk Zierikzee: 19.30 uur Witte Donderdag, pastor A. Ver daasdonk, met zang. HONTENISSE (ANP) - Te snel varende schepen op de Westerschelde veroorzaken in de haven van Walsoorden (gemeente Hontenisse) materiele schade en levensgevaarlijke situaties. Scheepswerf De Klerk in het Zeeuws-Vlaamse plaats je heeft de provincie om een oplossing gevraagd. Snel passerende zeeschepen veroorzaken in de smalle vaargeul een enorme zui ging. Daardoor stromen in zeer korte tijd grote hoe veelheden water de haven uit en in waardoor een ster ke golfbeweging ontstaat, zegt N. de Klerk van de scheepswerf. De kade kan volgens hem bij hoog water binnen een minuut vol water staan, als een schip snel voorbij komt. Als de golven dan weer te rugstromen, kan alles „ook kinderen en huisdieren", mee de haven worden inge trokken. Ook lopen werk nemers gevaar die in het dok onder schepen bezig zijn, of schepen aan het los sen zijn en mensen op ple ziervaartuigen. Tol? nu toe-bleven de gevol gen beperkt tot materiële schade, onder meer aan ple ziervaartuigen. Maar ook braken schepen los en knap ten kettingen die het dok op zijn plaats houden. Directie Zeeland van Rijks waterstaat onderkent het probleem, zo deelde een woordvoerder desgevraagd mee. De loodsdiensten is schriftelijk op het hart ge drukt op de vaarsnelheid te letten en de scheepvaart wordt dagelijks gevraagd vaart te minderen. Bij over tredingen wordt meteen de waterpolitie ingeschakeld. Te hard Ondanks die maatregelen blijven schepen te hard voorbij Walsoorden varen. Een structurele oplossing is volgens de woordvoerder van Rijkswaterstaat niet mogelijk. Gedeputeerde Staten van Zeeland zeggen geen juridische mogelijkhe den te zien voor snelheids beperking op de Wester schelde. De klacht komt binnenkort aan de orde in de commissie algemeen bestuur van Pro vinciale Staten. OUWERKERK - „Een koninginnedag zonder spel en vertier, is als Steilóóre zonder bier," schrijft John Hage in de Ouwerkerkse dorpskrant 't Aollegaertje. Hij heeft zich opgeworpen als redder van Oranjever eniging Prinses Beatrix. Tot voor twee jaar ging het prima met de organisatie van het koninginnedagfeest op Ouwerkerk. Vorig jaar echter bleek de belangstelling voor het middagprogramma plot seling flink gedaald en werd er, volgens het bestuur, bo vendien nogal wat ongemoti veerde kritiek geuit door en kele dorpsbewoners. Reden voor voorzitter O. Verwest zijn functie neer te leggen. Binnen de Ouwerkerkse voet balvereniging werd besloten de Oranjevereniging dit jaar de helpende hand te bieden met de organisatie van diet middagprogramma en vanuit die voetbalgelederen John Hage als nieuw bestuurslid voor te dragen. De voorzit tersfunctie is inmiddels over genomen door Hannemarie Brouwer. Hage windt er in 't Aollegaer tje geen doekjes om. Hij wijst alle dorpsbewoners en met name de talrijke verenigin gen op hun verantwoordelijk constructief bij te dragen aan een dorpsfeest als de koning innedagviering. Kort dag Met de organisatie van het feest dit jaar is het kort dag. Toch wordt 's ochtgnds weer als vanouds de kinderoptocht gehouden, dit keer met als thema 'stripfiguren.' 's Mid dags nemen leden van de voetbalvereniging het ver loop van een sportieve zes kamp voor hun rekening. Grootscheeps feest Ten behoeve van het voortbe staan van de Oranjevereni ging doet Hage verder de op roep om met alle vereni gingen gezamenlijk in 1999 een grootscheeps feest op sta pel te zetten, omdat dat ten slotte de laatste koninginne dagviering van de eeuw zal zijn. ZIERIKZEE Mini-instuif Het CJV houdt woensdag 8 april een mini-instuif in de Driehoek aan het Kerkhof Noordzijde. Kinderen van vier tot en met zes jaar gaan zich bezighouden met onder meer zang, dans, knutselen, schminken en spelletjes. De mini-instuif is van 14.00 tot 16.00 uur. Filmdag CJV Bij het CJV in de Driehoek aan het Kerkhof Noordzijde wordt zaterdag 11 april een vakantiefilmdag gehouden. Kinderen vanaf vier jaar kunnen om 14.00 uur 'Doorn roosje' bekijken, een teken film van Walt Disney. Voor de jeugd vanaf negen jaar wordt vanaf 19.00 uur de film 'Men in Black' vertoond. Het verhaal draait om Will Smith die met zijn geheim bedrijf in het opsporen en gevangen ne men van verdwaalde ruimte wezens zijn brood verdient. BURGH Happy hour In café De Westhoek aan de Weeldeweg in Burgh wordt zondag 19 april een 'happy hour' gehouden. Het betreft een initiatief van de Her vormde gemeente Burgh. Het 'happy hour' is een bijeen komst voor volwassenen, die willen praten over onderwer pen die met het geloof te ma- ken hebben. Het thema deze keer is: 'Hebben je politieke keuzes iets met je geloof te maken?' De politici Wim Ju- melet (VVD), Lenny Geluk- Poortvliet (CDA), Ben Ho- exum (GroenLinks) en Gert Jan van der Salm (PvdA) zul len hierop hun visie geven, waarna publiek en politici met elkaar in gesprek kunnen gaan. Willem en Gijs Bitter zorgen voor de muziek. De bijeenkomst is van 15.30 tot 16.30 uur. DREISCHOR Oud papier Leden van muziekvereniging Crescendo halen zaterdag morgen 11 april oud papier op in dorp en polder. Verzocht wordt het papier en karton tijdig en goed verpakt langs de kant van de weg gereed te zetten. De ophalers starten om 9.00 uur. OOSTERLAND Bonte Avond Een gevarieerd programma wordt de bezoekers van de in middels traditionele Bonte Avond van Sportvereniging Duiveland zaterdag 18 april voorgeschoteld. Op het pro gramma tal van live- en play- backoptredens van leden van de vereniging. De avond is be doeld voor zow,el leden als niet-leden van de vereniging en wordt gehouden in dorps huis Oosterhof. De optredens beginnen om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Volgens de gemeente Schouwen-Dui veland komt het steeds vaker voor dat bij snackhal len, bars, broodjeszaken en frites- en visverkooppun- ten illegale terrassen ingericht worden. De gemeente streeft naar een zo groot mogelijk woongenot in de kernen en vanuit dit oogpunt worden in principe, zo laat de gemeente in een ad vertentie weten, aan nieuwe vestigingen geen ontheffin gen verleend van de drank- en horecaverordening. Het is, zo stelt de gemeente, niet de be doeling dat een snackbar uit groeit tot een horecabedrijf. De gemeente wijst onderne mers er op dat een bedrijf dat alcoholvrije dranken ver koopt voor gebruik ter plaat se daarvoor toestemming van het college moet hebben. Zwak alcoholische drank in gesloten verpakking verko pen mag, maar wie daarvoor ook nog zitgelegenheid biedt handelt in strijd met artikel 23 van de drank- en horeca- wet. Alcoholhoudende drank in niet-gesloten verpakking - bijvoorbeeld een glas bier - mag alleen verkocht worden als de ondernemer in kwestie daar een vergunning op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening voor heeft. MIDDELBURG - In het kader van het provinciale Festival Cultureel Gekleurd worden op vrijdag 17 en 24 april filmavonden gehouden in 't Schuttershof- theater in Middelburg. De film 'Felice, Felice' wordt vrijdag 17 april vertoond. Re gie-assistente Noriko Yabata zal de film introduceren en aansluitend na de eerste voor stelling in een talkshow vra gen beantwoorden. De avond begint om 19.30 uur. De twee de voorstelling start om 22.00 uur. Vrijdag 24 april staat de film 'Lagrimas Negras' op het programma. Regisseuse Sonia Herman Dolz en associate-producer Leo Hannewijk geven voor de film een korte introductie. Voor reserveringen: telefoon 0118-613482. LU LU CYL I— OO Penaltystip Oh, schone wraak kom op! Daar stond hij dan heel stram gestrekt de arm en de hand onverbiddelijk gestreng de straf voor tomeloze ram De richting van de blik die is bekend, de stip de elf geprotesteer gevloek gedreig gesmeek gevlei gerij Onschuld die ik ben, waarom juist mij? Oh, laatste man, oh redder in de nood schud al onze frustraties af of we komen in de goot, het degradatiespook dat loert, het kampioenschap gaat ons nu dit keer voorbij Onschuld die ik ben, waarom treft dit lot juist mij? Een korte aanloop, schijnbeweging links hij neemt hem stevig op z'n schoen recht door de midde, doelman duikt vergeefs het net dat trilt, in extase zijn de fans Oh, kermisspel vol spanning en jolijt van rottigheid heb ik nooit spijt het gaat immers om de poen. Piet Verschuur, Scharendijke. Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuls-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze op sturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen Wijzigingen worden vanzelfspre kend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 5