Purper brengt Sixpack in Theater Mondragon - K P L A AT 1 Tiental fietstochten Schouwse ouderen Open dag meet burgers wijzen op verkiezingen VARA zoekt deelnemers Kindersongfestival 1998 Instituut zorg, welzijn, cultuur Scoop van start STREEKNIEUWS Deurloo EXPOSITIES VRIJDAG 3 AfRIL 1998 NR 26150 5 ZCA Eenakterfestival it Theater Mondragon in Zierikzee ZIERIKZEE - Eigentijds repertoire,veel zang, caba retinvloeden en veel gplegenheidsgpepen. Dat zijn de belangrijkste kenmerken van het waalfde eenak terfestival van het Zeeuws Centrun voor Amateur- theater, dat vrijdag 17, zaterdag 18 ei zondag 19 april in Theater Mondragon in Zierikzee v )rdt gehouden. Met een programma van mu sical tot experimenteel theater en van solotoneel tot groepsspektakel belooft dit festival een veelbelovend theaterpalet te bieden. Het ZCA wil met dit evenement een dwarsdoorsnede geven 'van het amateurtheater in Zeeland. Er doen dit jaar ze ventien groepen en solisten mee uit alle regio's in de pro vincie. Opvallend dit jaar is dat dwars door de verenigings verbanden heen tal van ad hoe-groepen zijn gevormd om tijdens dit festival een pre- sentatie te geven. Discussie Schouwen-Duiveland wordt vertegenwoordigd door Theatergroep Zierik, Spot Producties, Toneelvereniging Op Drift uit Renesse, Toneel vereniging De Schouwspelers uit Oosterland, Theatergroep Intermezzo en door voorma lig Zierikzeeënaar Jan van Seters. Laatstgenoemde komt met de toneelsolo 'Voorbeeld/Nabeeld', een ei- gen productie waarvoor Van Seters zich liet inspireren door de expositie'La Fée Ver te' van Tie. Noordgou was enkel de Zeeuw? Middelbui 'De Mars' langrijk c|< expositie enkele m; ling. 'VoorbeeldNabeeld' wordt met enkel details van deze installatie ijdens het eenak terfestival bp zondagmiddag 19 april opevoerd. Het is al weer enkel; jaren geleden, Heestermans uit e. Deze expositie weken te zien in Bibliotheek in In de installatie la Bar,' een be- derdeel van deze meelde Van Seters en zijn voorstel- dat Van Si partij was ci terfestival, in de oms ,ers ook van de het ZCA-Eenak- Tij speelde mee reden productie 'De Saxofoüst' en regisseer de het zelf 'Het echte opgevoerd van de RSC Het betro theater, dat sie opriep b: lederen. .eschreven stuk even', dat werd üoor leerlingen Prof. Zeeman.' experimenteel ïogal wat discus- :nen de toneelge- W er eldp'emièr e De prodictie 'Een geur van terpentine' door Theater groep mierik op zaterdag avond/8 april betreft een we reldpremière. Het stuk is ge schreven door Ans Schilders uit Kapelle in het kader van een schrijfproject van het Ne derlands Centrum voor Ama teurtheater. Ans Schilders verleent niet alleen als schrijfster, maar ook als speelster medewer king aan het eenakterfesti val. Zij is te zien in de voor stelling 'In volle zee' van de bekende auteurS. Mrozek. Leden van Zierik zijn ook nauw betrokken bij de voor stelling 'Ons 'n zorg' van Spot Producties. Het gaat om een collage van het theaterspek takel 'Circus Cornelia,' ge schreven en geregisseerd door Cees Möhlmann en met lied teksten en composities van Mar van der Veer. Cabaret Theatergroep Intermezzo tast met de productie 'Lunchpau zetheater' op vrijdagavond de grenzen af van waar theater ophoudt en de werkelijkheid begint of waar beide groothe den dooreen lopen. Intermez zo doet dit door middel van de enige eenakter, die ooit is ge schreven door Youp van 't Hek. Toneelvereniging Op Drift moest vorig jaar wegens ziek te van een van de spelers plot seling verstek laten gaan, maar hoopt dit keer alsnog van de partij te zijn met de opvoering van de toen 'ge plande eenakter 'Parfum' Peter Adriaanse en Anke Tanihatu spelen de eenakter Open Huwelijk' van Nobelprijswinnaar Dario Fo. van Mary Baker. Op Drift treedt op zondagmiddag op. Toneelvereniging De Schouwspelers uit Ooster land komt met het stuk 'De witte kamer uit mijn herinne ring' van Jean Lenox Toddie. Het betreft een terugblik van een dochter, die de woning van haar overleden ouders moet ontruimen. De Schouw spelers staan op de vrijdag avond geprogrammeerd. Met belangstelling kan ook worden uitgezien naar het op treden van leden van de Stichting Middelburgs Theater met de voorstelling 'Open Huwelijk' van Nobel prijswinnaar Dario Fo. Stel ling in dit stuk is, dat een hu welijk open dient te zijn, maar dan wel alleen aan de kant van de man, anders gaat het tochten. 'Open Huwelijk wordt opgevoerd door Anke Tanihatu en Peter Adriaanse. Het ZCA-Eenakterfestival gaat op vrijdagavond 17 april om 20.00 uur van start met een optreden van het Middel burgs Musical- en operettege zelschap Groep Papillon met een medley uit 'Les Miséra- bles'. Na een korte pauze blij ken de leden van Papillon de riolen ontkropen en presente ren zij zich vol glitter en glamour op Broadway. Het festival begint op zater dagmiddag om 14.00 uur, het avondprogramma gaat om 20.00 uur van start en de zon dagmiddag biedt vanaf 14.30 uur nog vijf voorstellingen. In 1999 stemmen vtjor provincie MIDDELBURG - Voor a/nvang van de verkiezin g-en voor de Provinciaï^Staten, die volgend jaar op 3 maart worden g<Aouden, zal ook dit keer weer een open dag gorden gehouden. Deze is vastgesteld voor zateïiag 20 februari. De kosten vsn de open iag worden geraamd op 5(900 gulden. Voor overige l^de- lijk gecoördineerde ativi- teiten om de; verkiezngen onder de aandacht yn de burgers te brengen heft de provincie 25.0(10 gul<£n uit getrokken. Door sanen te werken met dèoveige pro vincies bespairt Zeeland veel extra kosten. |aast dit bedrag komt er'oofnog een kostenpost bij Votf provin ciegebonden acthpiten. Landelijk gezien til er geza menlijk worde^ geadver teerd voor de opn dag en zal er een verkie/ngsvignet worden ontworpen. Ge dacht wordt ook aan het ontwikkelen van een stem-. wijzer die tevens geschikt moet zijn voor Internet. De Tros zal bovendien een film uitzenden over de provin ciale verkiezingen. Een an der plan is het laten maken van spandoeken met daarop de verkiezingsdatum. Het benutten van de regionale teletekst zal per provincie moeten worden uitgewerkt. Later deze maand zal GS een definitief besluit nemen over welke vormen van pu bliciteit zullen worden aan gewend. Eerste toqt dinsdag 28 april ZIERIKZEfj Op initiatief van het Comité Senioren FietstochterSchouwen-Duiveland worden dit jaar tien fietstocten gehouden. Acht hebben een lengte van ongevee 25 kilometer en twee van 45 en 50 kilo meter. De tochten zii niet bedoeld voor prestatirijders, maar voor mensen die in gezel schap van aneren willen ge nieten van .etgeen Schou- wen-Duivelaji te bieden heeft. De örste fietstocht vindt plaataop dinsdag 28 april. Het v^rek is om 13.30 uur vanaf sprtpark Den Ho gen Blok in Serikzee. De vol gende data ijn: 12 mei, 26 mei, 16 juni,»0 juni (45 km), 7 juli, 21 juli 4 augustus (50 km), 18 augtftus en 1 septem ber. Het aantal pauzes is aan gepast aan de lengte van de tocht. Als de fietstocht door weersomstandigheden op dinsdag niet doorgaat, wordt deze verplaatst naar de vrij dag daaropvolgend. Zowel het Rode Kruis als een bezemwagen begeleiden het gezelschap. Programma's zijn verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn Ouderen of aan de start op dinsdag 28 april. Voor nadere inlichtingen: 415381. MIDDELBJRG - De VARA is op zoek naar deelne mers aan d provinciale finale van het Kindersong festival 198 op zaterdag 20 juni tijdens de brade- rie/podiunfestival in Middelburg. Deelnemers moeten tussen 1985 en 198{feeboren zijn en worden beordeeld op zang kwaliteit, presentatie en tekstvasthdl. Zij zingen lied jes uit het wiideren voor Kin- deren-repeitaire en worden begeleid [<or een orkest band. De kinderen kunnen kiezen uil 37 geselecteerde liedjes uitrvt Kinderen voor Kinderen-feiertoire. De win naars van S€provinciale fina les mogeif needoen aan de landèlijke finale, die 25 okto ber wordt gehouden. Kinde ren die mee willen doen aan het Kindersongfestival moe ten voor 15 april een brief kaart met naam en adres stu ren naar: VARA Kindersong festival, Postbus 950, 1200 AZ Hilversum. De VARA zendt een registratie van de lande lijke finale in november op televisie uit. De provinciale finale in Middelburg begint om 15.00 uur. In nieuwe samenstelling ZIERIKZEE - Bij Purper zijn er steeds veranderin gen. De groep treedt woensdagavond 15 april op in Theater Mondragon in Zierikzee met het programma 'Sixpack.' Dat gebeurt in een nieuwe samenstelling onder het motto: 'Leden komen, leden gaan, maar de sociëteit Purper blijft bestaan.' De voorstelling be gint om 20.00 uur. Die samenstelling bestond tot voor kort uit: Frans Mul der, Alfred van den Heuvel, Eric Corton, Perry Dossett, Martin van Dijk en Tom Bar- lage, Eric Corton echter heeft Purper vorige maand verla ten en zijn plaats in de groep is inmiddels overgenomen door Hugo Haenen. Haenen voltooide in 1985 de Tonee lacademie in Maastricht. Hij was verbonden aan Toneel groep Centrum, Toneelgroep Amsterdam en het Theater van het Oosten. Hij was met Nelly Frijda en Ina van Faas- sen te zien in het stuk Goed/Fout van Haye van der Heyden, in Torch Song Trilo gy van Harvey Fierstein naast onder meer Paul de Leeuw en Antonie Kamerling en in Hooikoorts van Noël Co ward. Haenen speelde ook rollen in televisieseries als Switch, De Brug, De dage raad en Tegen wil en dank. In de programma's van Pur per komt veel poëzie om de hoek kijken. Zo ook in 'Six pack'. De immer verrassende samenzang wordt onder steund door krachtig piano spel met af en toe een saxo foon, gitaar of trommel en de ensemblenummers wrnrden afgewisseld met solo's. Agressie, egoïsme, de invloed van televisie en racisme zijn allemaal aanwezig in 'Six pack.' Nieuw in de Purper-sa menstelling dit seizoen zijn ook Martin van Dijk en Tom Barlage, twee ras-muzikan ten, die ook als zangers en ca baretiers hun sporen hebben verdiend. Van Dijk en Barla ge werkten in het verleden al dikwijls samen, onder meer in shows van Adèle Bloemen- daal. Daarnaast hebben ze ook ieder voor zich een niet mis te verstane staat van dienst. Zo zag en hoorde men Barlage samen met Jan Ak kerman, Doe Maar en Rob de Nijs. Van Dijk was te horen in theaterprogramma's van Jen ny Arean, de musical 'Roze Krokodillen' (waarvan hij te vens de componist was) en in de theaterverrassing van het seizoen 96/97 'Tip Top.' Kaarten voor 'Purper Six pack' op woensdag 15 april zijn in voorverkoop verkrijg baar bij Theater Mondragon op werkdagen van 11.00 tot 14.00 uur, telefoonnummer: 412670. FOTO JOOP VAN HOUDT L. 1 nuII m Het Zoekplaatje van vorige week vrijdag leverde weinig pro blemen op. Maar liefst 38 mensen stuurden een oplossing in. Eén van hen dacht dat het Zoekplaatje de Kijkuitsedijk bij boerderij Mon Genie in Brouwershaven was. Dit was echter niet het geval. De andere inzenders hadden het wel bij het rechte eind. Op de foto is de mestsilo aan de Groeneweg in Noordgouwe te zien. Enkele mensen meldden dat dit depot in middels door de storm is vernield. Uit de stapel goede oploss ingen werd die van J. Herfst, Maria de Potterestraat 4, Noord- gouwe getrokken. Hij of zij krijgt een cadeaubon van vijfen twintig gulden toegestuurd. Wie denkt te weten waar foto graaf Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje heeft gefoto grafeerd kan zijn of haar oplossing per brief of briefkaart sturen naar: redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Inzendingen kunnen ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee wor den gedeponeerd. Deze moeten vocur woensdag 8 april binnen zijn. ZIERIKZEE Paaseieren zoeken Het seizoen van de Mr. Breet- veltspeeltuin wordt zaterdag 11 april geopend met de acti viteit paaseieren zoeken. De paashaas geeft om 10.00 uur het startsein voor de kinde ren om in totaal 300 paasei eren op te sporen. De speel tuin aan de Brauwstraat is iedere dag, behalve zondag, open van 10.00 tot 17.00 uur. Huiskameravond De werkgroep Schouwen- Duiveland van 'In Perspec tief' - een oecumenische stich ting voor familieleden en vrienden van (ex)psychisch zieken - houdt dinsdag 21 april een huiskameravond. Dat gebeurt ten huize van me vrouw M. van Mourik, Lange Nobelstraat 9 in Zierikzee. De huiskameravond begint om 19.45 uur. Wie meer wil weten kan bellen: 691392 KERKWERVE Koninginnedag Het programma van Konin ginnedag 1998 in Kerkwerve is rond. Het officiële start schot voor de festiviteiten wordt gegeven om 09.00 uur bij de consistorie aan de Ring. Daar starten een half uurtje later de kinderspelen voor de leerlingen van de basisschool. Thema is 'beestenboel'. Voor de leerlingen van het voortge zet onderwijs gaat om 10.00 uur een speur/puzzeltocht van start. Het middagpro gramma gaat om 13.00 uur van start met een optocht. De drumband en het majoretten- korps Apollonia uit Brou wershaven zorgen voor de muzikale omlijsting. Voor ie dereen vanaf 16 jaar is er de zeskamp. Dezé begint om 14.00 uur. 's Avonds wordt een autopuzzelrit gehouden. Inschrijven en start om 17.30 uur bij dorpshuis 't Zuuden- de. 's Avonds om 20.00 uur gaat in het dorpshuis een playbackshow van start. Aansluitend is het Oranjebal. HAAMSTEDE Klaverjassen Klaverjasvereniging Haam stede houdt zaterdag 18 april een open wedstrijd in dorps huis De Schutse. De aanvang is om 20.00 uur. Belangstel lenden kunnen zich inschrij ven via telefoon 653628. RENESSE Oranjevereniging Oranjevereniging Juliana houdt woensdag 8 april haar algemene ledenvergadering in het Wapen van Renesse aan de Korte Reke. De aanvang is om 20.00 uur. OUWERKERK Palmpasenoptocht De leerlingen van de groepen één en twee van openbare ba sisschool 't Stoofje in Ouwer- kerk maken dinsdag 7 april traditiegetrouw een palmpa senoptocht. Om tien uur ver trekken de kinderen met ver sierde palmpaasstokken van af de school om liedjes te gaan zingen bij de dorpsbewoners van tachtig jaar en ouder. Bij slechte weersomstandighe den wordt de optocht ver schoven naar donderdag 9 april. Advertentie Rolluiken met tijdschakelaars. 17 dagen per week instelbaar. Vakkundig geplaatst door gediplomeerde mensen. Alleen bij: WO ON TEXTIEL ZONWERING ZIERIKZEE HAVENPLEIN 3 4301 JD ZIERIKZEE TEL. 0111-415951 FAX 416373 Opening door gedeputeerde Coppoolse MIDDELBURG - Zeeuws Instituut voor zorg, wel zijn en cultuur Scoop, voorheen VMC, gaat vrijdag 17 april van start. Gedeputeerde L. Coppoolse geeft om 17.10 uur het officiële startsein. Het nieuwe instituut is het re sultaat van een door de pro vincie Zeeland ingezette her structurering van het Zeeuw6e welzijnswerk. In de stichting Scoop zijn elf Zeeuwse zorg-, welzijn- en cultuurinstellingen opge gaan. Met ruim zestig mede werkers, een deels vernieuwd management en een nieuw aangetrokken directeur is Scoop sinds begin van dit jaar actief. Het instituut is onder gebracht in een pand aan Ach ter de Houttuinen in Middel burg, dat de naam Scoopera draagt. De provincie onder steunt Scoop met een jaarlijk se subsidie van zes miljoen gulden.Scoop legt zich toe op de ontwikkeling en onder steuning van organisaties op het gebied van zorg, welzijn en cultuur in Zeeland. De or ganisatie wil een bijdrage le veren aan de verbetering van de kwaliteit van de Zeeuwse samenleving. Zij initieert en ondersteunt vernieuwings- en veranderingsprocessen. De naam Scoop refereert aan de visie die van de organisa tie mag worden verwacht op het brede spectrum van zorg, welzijn en cultuur binnen de Zeeuwse samenleving. De openingsbijeenkomst start om 16.30 uur met een welkom door directeur D. van den Bout en een toe spraak door voorzitter M. Be- inema. Aansluitend volgt een inleiding door prof. dr. R. in 't Veld, onder andere bijzon der hoogleraar organisatiek unde, waarna Coppoolse de openingshandeling verricht. Toten met 17 april Renèsse Paastentoonstelling sprookjeseieren la Faberge. Blikmuseum de Blikvanger. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en tweede paasdag, 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. Toten met28april Zierikzee Expositie schilderijen schildersclub 't Bru's Palet. Verpleeghuis Corneliastich- ting. Dagelijks van 8.00 tot 20.00 uur. Tot en met donderdag 14 mei Zierikzee Galerie Galerij: Mail-Art in the Galery. RSG Prof. Zeeman. Geopend tijdens schooluren. Tot en met zaterdag 30 mei 0 Zierikzee Acryl en aquarel schilderijen Nelly van Nieuwenhuijzen. 't Lange Uus. Tijdens winkelopeningstijden. 28 april tot en met 26 juni Renesse Tentoonstelling sparen bij de koop: recla mecadeautjes. Blikmuseum de Blikvan ger. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 en 3 mei, 17 mei en 2 juni van 12.00 tot 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 5