Avondj e Kwiek een feest Peinzende atleten VOETBAL Bekertoernooi voor All Ready ten einde Viertal GZC finalist Zeeuwse dambeker De Wilde weer beste HS V Dreischor Geen imponerende zege voor heren en cadetten Hoge score amazone Van Oosten in Z-proef ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^ruse volleybaldames staan tweede, voor heren telt alleen beker BRUINISSE - Voetballend Breda had lange tijd zijn avondje NAC, volleyballend Bruinisse had weer eens haar 'avondje Kwiek'. Tegenwoordig komen al le tegenstanders met angst en beven naar sporthal de Vanger in Bru. Afgelopen zaterdag bleek die angst weer eens niet ongegrond. Zowel de dames als heren één van Vovero uit Rozenburg werden met de duide lijke 3-0 cijfers afgedroogd. Het seizoen voor Kwiek he ren één is al lang geslaagd. Vooraf door in- en outsiders bestempeld om te bivakkeren in de degradatiezone, gedu rende het seizoen volop in ontwikkeling. „Alles wat we boven de zesde plaats eindi gen is meegenomen," sprak speler trainer Tony van Bre da na afloop van de gewon nen partij. Voor Kwiek is de derde plaats zeker haalbaar. Met nog twee wedstrijden te gaan, tegen de toppers DVO en Volley Voorne, moet blij ken waar Kwiek nu eigenlijk staat. En natuurlijk wacht op 8 april aanstaande dat andere toetje, de halve finale van de districtsbeker, in 's-Graven- deel tegen Rowido. Kwiek zelf zou momenteel Kwieks I grootste tegenstander wel eens kunnen zijn. Het ver- I toonde spelpeil tegen Vovero I u-as niet echt groots. Van Bre- I da: ,,We kunnen beter dan vandaag. Op het moment is I het geen luxe-situatie. Het 'er I vol voor moeten gaan' is er I niet bij, ook op de trainingen verslapt het wat. Daar moe- j ten we voor waken. We moe ten scherp blijven voor de fi nale." Daarbij is Rowido in gedachten dus al opzij gezet. j Kwiek tegen Vovero duurde precies 81 minuten. Zonder Eelco van Lenten startte coach Arensman met Ray mond van Boven, René Gil- jam, Tony van Breda, Erik van Breda, Dirk-Michiel Roest en Michel Versaevel als basisteam. Zeker in de begin fase hadden beide teams het moeilijk het juiste ritme en spelgevoel te vinden. Mede daardoor ontstond met grote regelmaat een foutenfestival en ging de stond tot 6-6 gelijk op. Vovero, het team van spe ler/trainer Hans van der Stelt, kwam daarna op een 6-7 voorsprong. Kwiek kwam op het juiste moment op het goede spoor. Vanaf die stand werd de te genstander uit Rozenburg geen punt meer gegund, 15-7. De tweede set, waarin Michel van Duivendijk na een gelijk- opgaande strijd bij een 10-9 stand in het voordeel van Kwiek Gil jam kwam vervan gen. werd door de thuisploeg met 15-10 naar zich toegetrok ken. Een 2-0 stand, maar coach Arensman was er tij dens de korte pauze tussen de tweede en derde set nog niet gerust op. Het vertoonde spel gaf daar ook aanleiding toe. ,,Wat doen we? Komen we traditio neel weer op 2-2?," vroeg hij ten overstaan van hèt publiek aan zijn manschappen. De uitwedstrijd was al in zo'n zelfde stand geëindigd. De Bruse ploeg besliste anders. In de derde set werd bij de Bruse service steeds de num mer drie van Vovero, Michel Taillie opgezocht. Coach Van der Stelt zag zich genood zaakt om bij een 10-7 achter stand tijdelijk zichzelf in te zetten. Het mocht niet meer baten. Via 3-3 liep Kwiek dus uit naar 8-6, 10-7 en 13-7. Een laatste kleine opleving van Vovero volgde maar verder dan 13-9 kwam de ploeg niet. Via 14-9, éénmansblok van Tony van Breda, kwam Kwiek op matchpoint num mer één. Het zesde wedstrijd- punt werd Vovero pas funest. Het was trainer Van Breda die eigenhandig de partij uit maakte. „Het was niet spran kelend. Wij speelden degelij ker. Na de tien speelden we aster en maakten we minder fouten dan de tegenstander. Vovero moet het vooral heb ben van zijn middenaanval. Dat hebben we vandaag niet gezien. Maar eerlijk gezegd moeten we deze potjes ge woon winnen," concludeerde Arensman. Collega coach Ad Hagesteijn van Kwiek-dames zat ook al opgetogen op de bank. Ook hij. leidde zijn team naar een simpele 3-0 overwinning. De setstanden, 15-6, 15-7 en 15-4 spraken boekdelen. Het Ro- zenburgse team van Reinie Klos was simpelweg niet op gewassen tegen de betere te genstander, die nog niet eens super speelde. „Nee, het was niet verschrikkelijk goed. Daar was het ook geen wed strijd voor. Wij moesten ge woon winnen want we willen tweede worden," aldus Hage steijn. De eerste set verliep zeer voorspoedig voor Kwiek. Het werd redelijk snel 12-4 voor de Bruse da Marjo Arensman zet het b ten af. i van een nieuwe aanval op. Ploeggenoten Henny van Liere (links) en Janita van der Have wach- (Foto: Marijke Folkertsma) mes. Vovero sprokkelde nog wat puntjes bijeen maar ver der dan 15-6 kwamen ze toch niet. De tweede set startte Hagesteijn met Marjo Arens man, Hennie van Liere, Jani ta van der Have, Marije Mun ter, Marjan Polfliet en Crista van Kooien. Addy van der Zande en Lideweij Vleugel werden rust gegund. Heel snel werd duidelijk dat Kwiek heer en meester was. Het was Arensman die met een tactische bal het laatste punt van de set maakte. Slechts vier punten gunde Kwiek Vovero in wat de laat ste set zou blijken te zijn. Vleugel en Van der Zande speelden voor Arensman en Van der Have. Bij een 9-3 stand wisselden de spelver- deelsters Van Kooten en Arensman van positie, bij 10- 3 mocht Van der Have inval len voor Munter. Nodige impulsen Juist die wissels gaven Kwiek de nodige impulsen voor het snel afhandelen van de wedstrijd. Arensman scoorde met een tactische bal 11-4, Van der Have daarna 12- 4. Via 14-4 kwam Kwiek op het eerste matchpunt, de mooiste rally van de wed strijd. Een door Vovero slecht verwerkte klap van Van der Have betekende het einde van de wedstrijd. De Kwiek- dames staan tweede. Maar hoe nu verder? Als de voorte kenen niet.bedriegen staat de Bruse volleybalvereniging een indeling in de Zeeuwse klasse te wachten. Juist daar zit niemand bij het ambitieu ze Kwiek op te wachten. Ha gesteijn: „De nieuwe volley balindeling in gebaseerd op de stand van 11 januari 1998. Toen stonden we vierde of vijfde. Het zou heel triest zijn als wij in de Zeeuwse eerste klas moeten gaan spelen. Daar ligt het niveau veel la ger dan in deze klasse. Als het zo is, neem ik aan dat Kwiek bezwaar aantekent. Het klas se verschil is gewoon te groot. Daar hebben we niks te zoe ken." Dat laatste geldt niet voor het avondje Kwiek. ZIERIKZEE - Het eerste team van de damcombinatie -Goes- Zierikzee heeft zich geplaatst voor de finale van de strijd om de Zeeuwse dambeker voor viertallen. Souburg is de verrassende andere finalist. De loting had GZC aan Tho- len gekoppeld. Dit team bood goede tegenstand en pas in het laatste speeluur viel de beslissing. Andries van de Berge speelde positioneel sterk en zijn tegenstander werd weggespeeld. Na een ge lijkwaardige remise van Cees Rijk bracht de winst van Jos de Wild de beslissing. De Wild had de mazzel dat zijn tegen stander in een goede stand zwak voorzette. Aart Walra ven bracht de stand op 6-2 door remise te spelen tegen een zich goed verdedigende tegenstander. Souburg speel de 4-4 tegen het Vlissingse Lammerenburg, maar is fina list door de winst van Pim Fi- lius aan het hoogste bord. Cruciaal was dat de sterke Peter Schunselaar voor Lam merenburg een betere stand niet won. De finale wordt op maandag 6 april in Souburg gespeeld. Beide finalisten zijn ge plaatst voor de landelijke be kerstrijd. Normaal moeten atleten hun lichaam aan spreken om tot prestaties te komen. Op de tweede uitvoering van het Nutsspaarbank At letiek Festijn werden de hersencellen aange boord tijdens een onderdeel waarbij vragen over atletiek werden gesteld. Zo'n veertig personen braken afgelopen zaterdag het hoofd al zittend op de atletiekbaan van sport park Bannink. Tijdens het NAF maakten leerlingen van de basisscholen kennis met de drie hoofdvormen van atletiek: springen, lo pen en werpen. Alle deelnemers krijgen aan staande vrijdag een diploma van Delta Sport. Dan kunnen ze beslissen of ze lid van de atle- tiekclub worden. (Foto: Marijke Folkertsma,) Stoutjesdijk winnaar bij Oosterschelde ZIERIKZEE - Wessel de Wilde heeft afgelopen zater dag de tweede wedstrijd van hengelsportvereniging Dreischor gewonnen. Het was zijn tweede zege. Bij de junioren ging de overwinning naar Johan van der Velde. Het parcours voor de tweede wedstrijd was uitgezet aan de zeedijk bij 'Het. Pikgat' in Zierikzee. Toen om een uur het startsignaal klonk, duur de het even voor er wat ge vangen werd, pas na een klein half uurtje ving De Wilde de eerste bot van 32centimeter. Het opkomende water kwam nu net over de stortstonon en de vis werd wat actiever, want daarna worden er elders op het parcours botten gevan gen. Binnen een uur werden er vijftien botten gevangen. Voor hot. wisselen had De Wil de al drie botten gevangen. Zijn kleinzoon Van der Velde had er ook al twee op het dro ge. Aan het andere eind van het. parcours had Co Romijn drie boffen op de meetlat kunnen leggen. Het leek er dus op dat de vis goed los. Mot nog anderhalf uur te gaan zou iedereen nog een visje kun nen vangen. Het liep anders af. De vangst was in do twee de helft van do wedstrijd stukken minder dan in de eer ste periode. Van der Velde en De Wilde wisten elk nog wel een bot te vangen. De laatste bot van Van der Velde was le vens do grootste vis van do wedstrijd. Zijn plat vis bracht 37 centimeter op de meetlat., De eer voor de kleinste vis ging naar Dirk Fluyt: een bot van zeventien centimeter. In totaal werden er zeventien vissen gevangen mot een tota le lengte van precies vijf me ter. De vier bot ten van Wessel de Wilde waren samen goed voor 127 centimeter en de eer ste plaats op deze wedstrijd. De derde competitiewed strijd van hengelsport vereni ging Oosterschelde bracht 54 hengelaars aan de waterkant. Er werd gevist aan de zeedijk bij Ouwerkerk. Het was Leo Stoutiesdijk die met zes vis sen als eerste eindigde voor Peter Lobbezoo, eveneens met zes vissen. In totaal wer den er negentig bovenmaatse en vier ondermaatse vissen gevangen met een totale leng te van 30,76 meter. Uitslag IISV Oosterschelde: 1. L. Stoutjesdijk 185 centimeter, 2. P. Lobbezoo 177, 3, S. de Visser 131, 4. A. Roskam 131, 5. R. van de Zande 130, 6, A. Baart 129, 7. N. Krijger, F. Timmerman 128, 9. R. van de Hoek 104, 10. R. Vorcruysse 101, 11. E. Smit 100, 12. R, Schiet tckatle 99, 13. R. Roon 99. 14. Arjan Geelhoed (eerste junior) 97. Mooiste sportmoment: U itgenodigd worden door FC Utrecht en kampioenschap Brouwershaven (als vlagger). Vervelendste sportmoment: De blessures van mijn knieën. Sportief doel: Volgend jaar kampioen wor den met Brouw. Sporter van Zeeland: Mijn vriend Peter van Vos sen. Beste trainer: Pim Potappel. Slechtste trainer: Cees van Dijk of Kees Kom mer. Lente in Zeeland: Schittterend. Scoren: Dat is helemaal kicken, mooi gevoel. Invallen: Nog mooier en dan scoren. Brouwershaven: Mooie stad, vriendelijke mensen. Degradatie: Zit er dik in. Politiek: Bemoei ik me eigen niet mee. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn vriendin. Grootste angst Om zwaar ongeluk te krij gen. Voetbal op Schouwen-Duivc- land: Goede elftallen, goede spe lers lopen er rond, overal. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Peter van Mourik 'In de schijnwer per'. De voetballerspeelde zaterdag sinds tweeëneenhalf jaar in het eerste elftal van Brouwershaven en deed dat meteen goed. Als invaller, een half uur voor het einde van de wedstrijd, bereidde Van Mourik een doelpunt voor en maakte hij een treffer. Naam: Peter van Mourik. Geboren: 13 augustus 1969 in Wierden (Overijssel). Woonplaats: Brouwershaven. Sport: Voetbal. Partner: Evelien. Clubts): Maasbergen. FC Utrecht, Brouwershaven. Beroep: Glastuinbouwmedewerker, Hobby's: Voetballen, beetje kaarten, yahf zeeën, films en voetbal kijken. Laatste boek: Striphoek Rode Oortjes TV-programma's. Studio Sport, GTST, Lucky Letters. «Hél I Kranten: PZC, Zierikzeesche Nieuws bode. Tijdschriften: Leesmap, Muziek: House en top veertig. Eten: Friet, chili con came, chicken tonight. Drinken: Pilsje, cola, koffie. Uitgaan: Poos niet meer gedaan. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Domeinen. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Spanje, Griekenland. Heeft hekel aan: Mensen die niet eerlijk zijn. Slechtste eigenschap: Niet snel nee kunnen zeggen, Be.ste eigenschap: Zoveel mogelijk eerlijk zijn tegenover iedereen. Verlies in kwartfinale ZEVENBERGEN - Het eerste team van korfbalver eniging AU Ready ligt uit het bekertoernooi van het distriet Zuid-West. In VIissingen verloor de Zierik zeese ploeg met 9-8 van Seolto. In eerdere rondes had All Ready van BKC en Volharding gewonnen. All Ready en Seolto speelden in de kwartfinale een matige wedstrijd. In de eerste perio de hielden ze elkaar in even wicht, 3-3. Na de pauze liep de thuisploeg uil naar 9-4. All Ready vocht zich terug maar kwam niet verder dan 9-8 om dat zowel Jan-Willem van Nieuwenhuijze als Maurice Brul een strafworp misten. All Ready-trainer Peter Groe- newoud vond dat de scheids rechter, hoewel hij die niet het verlies in de schoenen wil de schuiven, wel wat tijd bij had mogen trekken. De coach had duidelijk gezien dat Seol to aan het tijdrekken was en de scheidsrechter voor bles sures geen extra tijd rekende. Nu de Zierikzeese korfbaliers uit het bekertoernooi liggen, kunnen ze zich richten op de veideompetitie die kotnende zaterdag wordt hervat. AU Ready moet meteen aan de bak tegen het sterke Thor uit Rotterdam. All Ready staat zesde in de standaardklasse IA. Net als in de zaal is hand having het doel van coach Groene woud, die weer kan beschikken over de van een polsbiessure herstelde Ro nald Snoek. Of de korfballer een basisplaats krijgt toebe deeld, wist Groenewoud nog niet. Basketbal dames verliezen BURGH-HAAMSTEDE - De heren en cadetten van basketbalvereniging Coltof MEV0'80 wonnen afgelo pen vrijdag van dezelfde club, Scheldesport, maar imponeerden niet in Burgh-Haamstede. De cadetten begonnen zelfs zeer slecht aan het duel in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen tegen de op ponent uit Terneuzen. Na zes minuten had MEVO niet ge scoord. Een time-out van coach Martin Pikard bracht de rust enigszins terug in het team. Tock keek de onover winnelijke ploeg van dit sei zoen bij rust tegen een achter stand aan. Pas tegen het einde van de wedstrijd stond ME VO voor. Nadat Scheldesport terugkrabbelde, maakten de Schouwse cadetten in de slot minuut de winnende treffer. Robert-Jan Hoevens speelde sinds lange tijd mee bij de MEVO-heren. In de ontmoe ting met Scheldesport was de Noord wellenaar goed voor zestien punten. De overwin ning van de thuisploeg kwam geen moment in gevaar. Damestrainer Bob Noomen kampte afgelopen vrijdag voor de confrontatie met het Axelse Voorwaarts met per soneelsgebrek. Met goedkeu ring van de tegenpartij mocht junior Michel Pikard mee doen. Met negen punten had de jeugdspeler de grootste in- breng. Genoeg voor de zege J was het niet, 22-45 voor Voor- C waarts. Doelpuntenmakers heren: L. Pikard 21, Hoevens 16, Tol 10, Heeg 9. M. Pikard 5, Scher- penzeel 4, cadetten: Ezinga 18, Berman, Koudachev 6, M. Pikard 3, Van Beek 2, vrou wen: M. Pikard 9, V, van der Schaaf 6, Van de Velde 4, Phi- lippo 3. Dressuurwedstrijd Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Liesbeth van Oosten, de amazone van RV Renesse, heeft afgelopen zondag bij een dressuurwedstrijd in Burgh-Haamstede een hoge score in de Z-klasse behaald. In de Z40-proef kreeg ze van de jury 193 punten. Van Oosten behaalde op ma nege Lisiduna het hoge pun- tenaantal met Voac's Kerel. Met dit paard moest ze zich in de Z39-proef tevreden stellen met 180 punten. Beide scores waren goed voor de eerste plaats. In de L-categorie werd de Zierikzeese eveneens twee maal eerste. Ze deed dat met een ander paard. Transparent Lunita. Monique Weijers van Zilve ren Trens won met Phantom twee hoofdprijzen in de M-ca- Vrieze 159. tegorie. Ze kreeg van de jury- in de M27- en M28-proef res pectievelijk 158 en 157 pun ten. om (RV Renesse) 159 punteir. I B10: 3. B. Verseput 148. L15: 1. L. van Oosten met I Transparent Lunita (RV Re- I nesse) 169, 3. D. de Ruiter met I Lion's Heart (RV Renesse) I 164. L16: L, van Oosten 168, 3-D I de Ruiter 166. LI 5: 3. I. de Vrieze met Larix I (RV Renesse) 159. 4. M. Bei je I met Herodios (RV RenesseV, I 159. LI6: 2. M. Beije 167. 4. I. de I M27:1. M. Weijers met Phant om (Zilveren Trens) 158. M28: 1. M. Weijers 157. Uitslagen Paarden B9: 2. B. Verseput met Phant- Z39: 1. L. van Oosten met Vo-| I ae's Kerel 180. Z40:1. L. van Oosten 193. I Bowling Burgh-Haamstede Poule 1: Sportcentrum - De Zeeuwse Stromen 0-3, Schut tershof - Stichting Renesse 2-1. Poule 2: Tomorrow NOW! - Boot 0-3, Dobey Sluys - Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde 0-3, Sport hu is Zierikzee - Boot II 2-1, Kaasboerderij De Stolpe Rabobank 1-2. Stand poule 2: Loon- en Fruit bedrijf Van de Velde 33 pun- ten, 8351 pins; Boot I 27. 7674 Kaasboerderij De Stolpe 24 7668; Sporthuis Zierikzee 18 7146; Dobey Sluijs 12. 660B Tomorrow NOW! 11. 7089. Ra bobank 10. 6358; Boot II 6 6939. Hoogste indidivuele score Kees van de Velde 167 pins Hoogste teamscore: Boot 140: pins. Zierikzee Al - Kloetinge Al 0- 6. Aardenburg Al - DFS Al 4 2. Wissenkerke Al - MEVO Al 3-4. SC Gastel BI - Zierikzee BI 2- 2, Verre BI - SKNWK BI uitg,, Kruinlngen BI - Renes se B2 5-2, DFS BI - Knpelle B2 8-0, Meeuwen B2 - Brouwers haven BI 1-10, 's-H Arend* kerke BI - Duivcland Bl -M Axel Cl - Zicrikree Cl 1-t Bruse Boys Cl - Terneuzen C 4-2. Zierikzee C2 - Oostkapc le Cl Robur C2 - Zonnema re Cl 7-2, Colpl. Boys Cl Bruse Boys C2 3-0. Zierikzee Dl - Axel Dl 7-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 4