eeuws-Vlaanderen taboe Onbegrensde recordgekte >p superijs Olympic Oval Smit en De Jong geëerd Winst van Dreischor goed voor fikse klim Hoofdplaat met lege handen uit Renesse Schouwse schutters domineren tijdens winterwedstrijd in Goes Zierikzee heeft alles weer in eigen handen AANDAG 30 MAART 1990 NR 26357 9 Drie speeldagen voor einde HEINKENSZAND - In een nog niet al te grijs ver leden werd Zierikzee tegen het toen nog Luctor'88 van Kees Hagesteijn kampioen in Heinkenszand. Zondagmiddag zette de ploeg van de huidige trai ner Bert Pentury in hetzelfde dorp een hele be langrijke stap in diezelfde richting. Luctor'88- Zierikzee 2-6, Zierikzee één punt voor op Breskens. 4e klasse zondag Om maar met de deur in huis te vallen. ,,Dit geven we niet meer weg," sprak elftalleider Jan-Leen Boot kort na de wedstrijd. ,.We hebben de touwtjes nu in handen." Waar Zierikzee onlangs in Hansweert nog tegen een flinke zeperd op liep werkte Pentury's man nen aan het nodige zelfver trouwen. Boot: ,,Zes keer scoren. Nu blijkt eindelijk weer eens hoe groot het krachtsverschil is tussen ons en de gemiddelde vierde klasser." Na ruim een kwartier open de Patrick Roggeband, op aangeven van Eric Berre- voets de score. Via een kop bal van Menheere kwam Luctor op gelijke hoogte. Een onnodige overtreding in het strafschopgebied van Luctor bood Zierikzee een buitenkansje. Vanaf elf me ter scoorde John van der Have zijn dertiende van het seizoen. De veertiende volg de kort na rust, schitterend afstandschot van twintig meter. Zierikzee kreeg vleu gels en liep simpel uit naar 1-6. Eerst scoorde Rogge band zijn tweede treffer van de middag, vervolgens droeg Marco Jonker op weer een assist van Berrevoets zijn steentje bij en Erik-Jan Elenbaas, koud in het veld, nam nummer zes voor zijn rekening. Kort voor tijd zorgde Arne Honing nog voor 2-6. Met achtereenvolgens de uitwedstrijd tegen Philippi ne en twee confrontaties op Den Hogen Blok, tegen Sluiskil en Grenswachters, nog voor de boeg heeft Zie rikzee alles dus in eigen hand. Volgende week wacht ook nog eens de kraker tus sen de nummer twee en drie, Breskens en Grenswach ters. Luctor'88 - Zierikzee 2-6 (1-2) - 19. P. Roggeband, 24. Menheere 1-1, 38. Van der Have 1-2, 47. Van der Have 1-3, 74. P. Roggeband 1-4, 78. Jonker 1-5, 80. Elenbaas 1-6, 85. Honing 2-6. Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Van Oeveren (80. De Jonge), Hage, Winkels, M. van der Schee, Van Beve- ren, R. Roggeband, Jonker, Van der Have (60. Lafeber), Berrevoets (75. Elenbaas), P. Roggeband. DREISCHOR - Dreischor heeft de laatste plaats in de afdeling bij de eerste de beste gelegenheid overge daan, aan FG Moerstraten, de ploeg die zondagmid dag met 3-2 in Dreischor verloor. Het Schouwse team klom van de tiende naar de zevende plek. 6e klasse zondag De zorgen van trainer Toine Tiggelman betroffen gisteren vooral de positie tussen palen en lat. John van de Zande moest werken en zijn vervan ger Dennis Verwest heeft een handblessure. De doelman nen van het tweede, Bonne Meitema en Ad van der Werf, waren eveneens niet beschik baar wegens respectievelijk werk en een kwetsuur. Daar om koos Tiggelman voor zoon Jaime, die enige ervaring als goalie in de jeugd opdeed. Dreischor kwam tegen FC Moerstraten na een kwartier op voorsprong door een be nutte penalty van Piet de Jon ge omdat ploeggenoot Lucien Vroegh onderuit was ge haald. Pas diep in de tweede periode kwam de tegenstan der op gelijke hoogte. Door vanaf de aftrap meteen te sco ren, was het verzet van FC Moerstraten definitief gebro- - ken en sloot Dreischor de voorlaatste wedstrijd in de competitie winnen af. Het laatste duel van Drei schor volgende week is waar schijnlijk de laatste partij voor Piet de Jonge en Wim van der Linden. Beide spelers stoppen omwille hun leeftijd. Doelman Van de Zande gaat naar SKNWK en Tiggelman verhuist naar Rotterdam. Dreischor - FC Moerstraten 3-2 (1-0) - 15. De Jonge 1-0 (strafschop). 73. 1-1. 74 Vroegh 2-1, 78. Van der Lin den 3-1, 85. 3-2, scheidsrech ter: W. Hoogerhuis (Renesse) RENESSE - Je zou bijna gaan denken dat Renesse- speler Peter Moerland er maar geen genoeg van kan krijgen. Nee dus! De 28-jarige speler lijkt in de vorm van zijn leven maar heeft te kennen gegeven na dit seizoen zijn voetbalschoenen aan de wilgen te han gen. Zondagmiddag was het nog niet zover. Zijn treffer leidde Renesse langs Hoofdplaat, 1-0. 5e klasse zondag De zege was even verrassend als knap. Hoofdplaat, de nummer drie van de ranglijst, was met duidelijke bedoelin gen naar de badplaats geko men. Bij winst, er stond in de vijfde klasse inhaalwedstrij den op het programma, was de tweede periode voor de Zocuws-Vlaamse ploeg. Zo ver kwam het dus niet. Renes se lijkt, nu trainer Nico Kind is omgeschakeld naar een 4-4- 2 concept, frank en vrij de competitie te kunnen gaan uitspelen. Met Wileo Hoogerhuis op goal hield Renesse Hoofdplaat voor rust op 0-0. Een rommeli ge eerste helft, waarin beide teams het duel niet schuw den In de rust werden beide elftallen gewaarschuwd door de scheidsrechter; 'of ze het toch maar wat rustiger aan wilden doen'. Toen al was de belangrijkste pion van Hoofdplaat, de voorstopper, geblesseerd uitgevallen. Renesse kreeg geloof in eigen kunnen en drukte steeds na drukkelijker hun stempel op de wedstrijd. Slechts de twee de gele, dus rode. kaart voor Arjan van de Stolpe was een smetje op de tweede helft. Ongeveer een kwartier voor tijd scoorde Moerland zijn ze ventiende treffer van het sei zoen. Is zijn besluit defini tief? Nico Kind: „Daar is het laat ste woord nog niet over ge sproken. We willen in ieder geval de resterende wedstrij den proberen om hem topsco rer van Schouwen-Duiveland te laten worden. Dan kan het Schouws elftal niet meer om hem heen. En dan zullen we nog wel eens zien... Renesse - Hoofdplaat 1-0 (0-0) - 76. Moerland 1-0. gele kaar ten: 2x Hoofdplaat, rode kaart: Van de Stolpe (Renesse na tweemaal geel). Opstelling Renesse: Honger huis, Van de Stolpe, WUlcm- se. Canters, Koomnn, Boerma (60. Van Bragt), Tak, Rijn berg, Dc Jonge, Moerland, Bakker. ^moerkerk nagenoeg zeker van deelname aan nacompetitie ve'dediger van Vosmeer heeft letterlijk handen en voeten nodig om Ouwerkerk Peter Hillebrand te stoppen. (Foto: Marijke Folkertsma) l'WERKERK - Ouwerkerk wil niet naar Zeeuws- laanderen toe als het de nacompetitie, waarvoor H zich zondagmiddag na de 4-2 zege op Vosmeer bij- i zeker plaatste, winnend mocht afsluiten. „Binnen k vereniging is aversie tegen Zeeuws-Vlaanderen," Ki speler-trainer Jakkoo Brouwer van Ouwerkerk. >n overvloede: „Dat Zeeuws-Vlaanderen, daar >en we niet meer aan mee." 6e klasse zondag oespeler van sportpark 't ltje is slechts een overwin- g van de nacompetitie ver- jderd. De zege moet be- ald worden op FC -rstraten, dat gisteren klop kreeg van Dreischor. Met alle respect voor die twee ploegen, Ouwerkerk moet ge woon drie punten pakken. Die zijn voldoende voor een ticket voor de nacompetitie in de zesde klasse. De plaat sing is te danken aan het overnemen van een periodeti- tel. De andere deelnemers zijn waarschijnlijk NVS en Nieuiv-Borgvliet. Edoch, voordat Ouwerkerk ook een maar een bal in de na competitie zal trappen, belt Ouwerkerk met het districts bureau van de KNVB in Bre da. Als hij het geringste ver moeden heeft dat de voetbalbond van plan is de promovendus van de zesde klasse B in een vijfde klasse met Zeeuws-Vlaamse ploegen in te delen, heeft de nacompe titie voor Ouwerkerk geen enkele waarde. Bovendien, liet Brouwer weten, vindt hij het hélemaal niet erg om nog één a twee seizoenen in de zes de klasse te moeten voetbal len. Meteen succes Weerzin tegen Zeeuws-Vlaan deren of niet, Brouwer heeft in zijn debuut als coach van een eerste elftal meteen suc ces. Want deelname aan de na competitie wordt doorgaans als een leuk extraatje be schouwd door de voetballers. Of je moet bij SKNWK spe len, dan wil je nog wel eens sidderen van de nacompeti tie. Om bijna honderd procent ze ker te zijn van een stek in de nacompetitie was een over winning op Vosmeer meer dan noodzakelijk. Andersom gold hetzelfde. Voor de ploeg uit Oud-Vossemeer was de confrontatie met Ouwerkerk de laatste kans iets leuks van het seizoen 1997/1998 te ma ken. Vosmeer dacht het eerst aan een feestje. Al in de zevende minuut doorboorde Vosmeer- spits John Vroegop de feest- plannen van Ouwerkerk. Hij bekroonde een fraaie solo aan de linkerkant met een dito treffer. Vosmeer vergat daar na de marge te vergroten waardoor de thuisploeg terug in de wedstrijd geraakte. Van lieverlee acteerde het team beter, langzamerhand ver dwenen de zenuwen uit de ge spannen spieren van de de li chamen van de Ouwerkerkers. Een kopbal van Peter Hille brand was de indirecte oor zaak van de gelijkmaker van Ouwerkerk. Zijn kopstoot werd tot corner verwerkt, waarna een tweede hoek schop volgde. Uit het vervolg van deze genomen hoektrap maakte Vosmeer een overtre ding links vön het strafschop gebied. Linkerpoot Erwin van der Maas legde de vrije trap op de bij de tweede paal inkomende William Re- meeus. Zijn volley deed het net achter de uitstekend kee pende Beens van Vosmeer bollen, 1-1. Voor het overige was de eer ste helft het aanzien niet waard. Op één moment na. Angelo van de Vlies maakte een schoftige tackle op Vroeg op. Een bal werd in de verste verte niet geraakt, een been des temeer. Scheidsrechter Van Halen die de overtreding zag en net als iedereen goed hoorde, vond dat er niets aan de hand was. Van rood had echter niemand vreemd kun nen opkijken. Schicht Of het aan de inbreng van hemzelf lag of de woorden in de rust is achteraf moeilijk na te gaan, maar Ouwerkerk vloog als een schicht uit de startblokken in de tweede helft. Hillebrand zette Ou werkerk in de 46e minuut op 2-1 door alleen de diepte in te gaan, Beens te passeren en koel in te schuiven. Twee mi nuten later scoorde Barry Manni het meest gave doel punt van de middag nadat hij tot tweemaal toe doorzet tingsvermogen had getoond. De afronding roet zijn linker voet in dezelfde bovenhoek van Beens was een juweeltje. „Een hele mooie goal," sprak de doelpuntenmaker niet zon der trots. Tien minuten ver der besliste Manni de wed strijd met zijn tweede treffer na een afgemeten voorzet van Hillebrand. Manni, realis tisch: „Het was meer een rom- melgoal" Dat Vosmeer kort na de 4-1 zijn tweede doelpunt maakte, uit een strafschop van de ge vaarlijkste man Vroegop, deed nauwelijks meer ter za ke. Even dreigde Ouwerkerk ver terug te zakken. Toen de derde tegentreffer lang uit bleef, wist Vosmeer dat het niet slaagde in de missie die door Ouwerkerk wel vol bracht werd. „Er zat geen lijn meer in," vertelde De Jong, die vroeger betaald voetbal speelde bij VC Vlissingen. „Er zat helemaal niets meer in. Dan is het over." Als de KNVB Ouwerkerk volgend seizoen naar Zeeuws- Vlaanderen stuurt, is het sei zoen voor Ouwerkerk ook Ouwerkerk - Vosmeer 4-2 (1-1) - 7. Vroegop 0-1, 23. Remeeus 1-1, 46. Hillebrand 2-1, 48. Manni 3-1, 58 Manni 4-1, 63. Vroegop 4-2 (strafschop), scheidsrechter: J. van Halen ('s-Heer Abtskerke). Opstelling Ouwerkerk: Oost- dijk, Boogert, Begemann (45. Westerink), Van de Vlies, Pankow (46. Brouwer), Re meeus, Kenters, Van der Maas, Van Dongen (85. Van Marle), Hillebrand, Manni. egen van tien wereldrecords verbeterd Henk de Jong (links) en Greetje Smit (rechts) zijn vrijdagavond tijdens de ledenvergade ring van atletiekvereniging Delta Sport on derscheiden. De Jong kreeg uit handen van voorzitter Leen van Kralingen (midden) de verdienstebeker overhandigd voor zijn hulp bij de door Delta Sport georganiseerde wed strijden. De Jong zorgt bij die gelegenheden bijvoorbeeld dat het materiaal in bestelauto's kan worden vervoerd en dat er finish- en startdoeken zijn. Smit mocht de prestatiebe ker in ontvangst nemen. De atlete uit Kerk- werve werd geëerd omdat ze in 1997 nationaal kampioen 800 meter bij de veteranen werd. (Foto: Marijke Folkertsma) GOES - Na acht maal eremetaal te hebben behaald op de Zeeuwse districtskampioenschappen van de lan delijke KNSA in Westkapelle, stond voor de sport- schutters van SV Schouwen-Duiveland onlangs de fi nale van de winterwedstrijd van dc Zeeuwse Schietbond in Goes op het programma. Net. als in Westkapelle waren ook nu de klachten niet van de lucht. De verlichting van schietsportvereniging Arte- mis uit Goes ontving in de ogen van de Schouwse ge weerschuttors een dikke on voldoende. De magere resul taten op de i2 meter kleinkalibergeweer lijken de schutters in het geli jk te stel Ion. Als hoofdklassesehutters op een 300 punten wedstrijd er gemiddeld 10 laten liggen moet. er 'iets' aan de hand zijn. Niet verontrustend voel want de schutters van Nieu- werkerk keerden deze maal huiswaarts met elf maal ere metaal Inderdaad, het zicht op do baan was belabberd F,en soort van mengeling van grauwgeel en donkergrijs die na twee kaarten hun tol gin gen eisen. Het visioen vert- roubelde en dat kostte een ie der punten. Er dan het beste van maken is een vaardigheid die Willv Goetheer over het algemeen het best beheerst. Ook nu weer, went ill record tempo had zij haar zes vijf- schotswedstrijdkaarten afge schoten. „Als je je sehot rustig op- houwt, verlies je punten om dat het licht het laat afweten. Daarom schiet ik bij slecht licht altijd in een zo hoog mo gelijk tempo. Zo belast ik mijn ogen minimaal." Een theorie die in de praktijk werkt want Goetheer behaal de in de hoofdklasse een gou den medaille met 'slechts' 292 punten. Precies één punt meer dan veteraan Frans Evers en 'arendsoog' Ad de Jong die er beide geheel ande re t heorieën op na hielden. Slechte licht Evers nam in tegenstelling tot Goetheer alle tijd. Iedere inslag en het verloop ervan werd geanalyseerd in een po ging het slechte licht to ver slaan. Dc Jong rekende te veel op zijn scherpe ogen. Na al zijn proefkaartcn met de maximale vijftig punten te hebben 'vol' geschoten, ver gat hij de factor vermoeid heid in te calculeren. Beide schutters bleven zo doende steken op 291 punten. Hoe dan ook Schouwen-Dui veland behaalde in dejtoofd- klasse het goud, zilver en brons. \LGARY (ANP) - De magie van een wereldrecord kt voorlopig voorbij. Aan het einde van een haatsseizoen waarin de hoofdprijzen al tijdens de ympische Winterspelen van Nagano waren ver- eld, ging op Canadees superijs een streep door na- voeg alle persoonlijke- en mondiale toptijden. mann op de 3000 meter, de 6.58,63 van dezelfde Duitse op de vijf kilometer, de 6.21,49 van Gianni Romme op de 5000 meter, de 1.46,43 van Adne Söndral op de mijl, de 1.14,96 van de Amerikaanse Chris Witty op de kilometer. Alle maal wereldkampioenen, die hun tijden met veel meer ge juich ontvingen dan de bijbe horende gouden medailles en de 10.000 gulden prijzengeld. gen van de tien wereldre- ds werden één of zelfs erdere keren verbeterd, een de 37,55 van Catriona ay-Doan op 500 meter erleefde de tijdravage van toernooi zonder 'speedli- ts'. de derde editie van de WK anden speelden de indivi- le titels niet meer dan een ergeschikte rol. In Calga- ging het erom grenzen te leggen. Dat gebeurde on- belzinnig. Gianni Romme op de eerste dag de toon r een toernooi en sloot het nog eens verbluffend af. zijn goud op de vijf volgde ais in Nagano ook het iste metaal op de tien ki- eter. Met 13.08,71 verpul- de hij zijn eigen toptijd uit gano met bijna zeven se- den. enzen »ar de grenzen uiteindelijk men te liggen, durft nie- jnd te voorspellen. Na één Jzoen klapschaats kan het Igend jaar allemaal nog -1 een beetje harder. Zelfs 'ten de Olympic oval in Cal- was de algemene in- atting. Wereldrecords op telling, heet het nu. zitten pas in de beginfa- De schaatsers zijn nog be de trainingsarbeid aan te ■sen aan, de klapschaats, benen krijgen nu meer te duren. In het verleden was training gericht op soup- en conditie. Nu meer op kweken van snelheid. Als een aantai jaren geleden r de tijden van de huidige eldrecord3 had gespro- was je vierkant uitgela- meende Rintje Ritsma het 'knotsgekke prijzen- ,ival' in Calgary Fries verwees naar de 82 van de Japanner Hiroy- j Shimizu op de 500 meter. 1.09,80 van de na dit sei- >n stoppende Sylvain uchard op de 1000 meter, 4.01,87 van Gunda Nie- Beetje teveel „Dit is allemaal een beetje te veel," constateerde Henk Gemser, de coach van man- nenallroundploeg na twee da gen topschaatsen. „Deze re cords halen de glans van de Olympische Winterspelen af. Het zit er te dicht op. Bij het ontbijt had niemand het over wereldtitels. Iedereen sprak slechts over welke grens er nu zou sneuvelen. Het seizoen is zo mooi geweest, waarom dan nog eind maart dit toernooi in Calgary," hekelde hij de on gelukkige opzet van de inter nationale schaatsunie (ISU). De schaatsers wilden on danks het late tijdstip nog wei een keer vlammen. Het ijs van Calgary zorgde voor de broodnodige motivatie, verdreef de pijn uit de ges loopte lichamen. „Als dit toernooi in Helsinki was ge houden, was er niemand ge weest," gaf bondscoördinator Ab Krook aan. „Iedereen wil de hier zijn grenzen verleg gen." Hoogtepunt Shimizu dook als eerste man onder de 35 seconden. De Ja panner. wiens hoogtepunt bij goud in het eigen Nagano lag. deed dat zaterdag ogenschijn lijk eenvoudig Alsof hij de laatste 100 meter aan het uit rijden was, gleed de oude én nieuwe recordhouder in 34,82 over de streep. „Lage 34'ers behoren tot de mogelijkhe den." zei Shimizu later, nadat hij elke toeschouwer langs de boarding enthousiast een hand had gegeven. Een dag later dook de als een stofzui ger over het ijs vliegende Ja panner als eerste man onder de 1 minuut en 10 seconden op de 1000 meter. Hij werd afge troefd door Bouchard. Die bleef vedetten als Jeremy Wotherspoon en Jan Bos voor. Voor de Nederlandse wereldkampioen sprint kwam een droom uit door eveneens onder de 1.10 te rij den, maar het eindresultaat met 1.09,88 leverde niet meer dan de vierde plaats en een nationaal record op. „Een wereldrecord rijden is altijd mooi, een aparte bele venis. Ook al gebeurt het hier met de regelmaat van de klok," keek olympisch kam pioen Söndral terug op zijn 1.46,43 op de mijl. Opnieuw troefde de Noor in een recht streekse confrontatie al lroundwereldkampioen Ids Postma af. De Fries moest ge noegen nemen met zilver en een Nederlands record. „De pincode van mijn mobiele te lefoon is 1499. Omdat ik de eerste hoopte te zijn die onder de 1.50 zou rijden," gaf Sön dral zijn oude doel van door dit seizoen aan. „Nu zou ik niet weten waarop we ooit zullen uitkomen. Ergens tus sen de 0 en 1.46," klonk het veelbetekenend. Goede bochten „Als Ids eens een keer goede bochten leert rijden, komt hij op 1.45 uit," meende wereld kampioen sprint Jan Bos. Postma was aan het einde van zijn krachten, constateerde terecht dat in tegenstelling tot Nagano Söndral dit keer echt de beste was. „De revan chegedachte speelde wel door mijn hoofd, maar de macht ontbrak. Het is mooi ge weest." „Volgend seizoen zal er op nieuw een sprongetje ge- maak». worden. Er zit in allo records nog rek. Het materi aal kan nog boter, de gewen ning van de rijders is nog niet optimaal. Kijk maar naar mij Tk heb ai moor grip in do bochten. Dat is al iets. Aan de progressie komt echt nog geen einde. Hof. is toch on voorstelbaar dat hier op de 1500 meter slechts 'o'cn rijder boven de 1,50 uitkomt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9