Beurs trekt weinig publiek 4? GOED KOOP Klachten beperken door extra bericht Grevelingengroep stimuleert tot kiezen voor de scouting Intercity moet blijven volgens 't Klaverblad Bedrag van Juliana Welzijn Fonds aan Welzijn Ouderen Blikschade bij aanrijding Wisseling door burgemeesters MAANDAG 30 MAART 1998 NR 26357 3 Behandelingsbericht ingevoerd ZIERIKZEE - Om het aantal klachten te beperken, voert de gemeente Schouwen-Duiveland het behan delingsbericht in. Deze garandeert niet dat za ken binnen maximaal drie weken worden afgehandeld, maar schept meer duidelijk heid. Klaehtencoördinator K. de Vlaam hoopt op deze wijze klachten te kunnen voorko men. Op een door burgers ge schreven brief volgt een ont- r vangstbevestiging. Brief Wanneer deze brief niet bin nen twee tot drie weken afge handeld wordt, volgt het be handelingsbericht Hierin wordt duidelijk ge maakt wie de brief in behan deling heeft en hoeveel tijd er vermoedelijk met de behan deling gemoeid gaat. Het ter mijn van klachtafhandeling blijft daarnaast onveran derd. De behandeling van een klacht over ambtenaren neemt zes weken in beslag. Wanneer bestuurders in het geding zijn worden tien we ken uitgetrokken. Brief aan Jorritsma GOES - De Stichting Het Klaverblad heeft minister Jorritsma via een brief gewezen op het belang van het bestaan van de intercity Vlissingen-Roosendaal voor gehandicapten. De reacties van de 'derde par tij' - waaronder gehandicap tenen ouderen - zijn zorgelijk en negatief, zo staat in de brief vermeld. Een verlen ging van de reistijd, één van de consequenties van op heffing van de Zeeuwse inter city. brengt met name wat de persoonlijke verzorging van gehandicapten betreft pro blemen met zich mee. ..Voor mensen met een rolstoel is er in 99 procent van de treinstel len geen mogelijkheid om van het toilet gebruik te maken. Bovendien is er op de meeste stations geen aangepast toilet ^aanwezig." constateert voor lichter A. Luteyn van Het Klaverblad. Het maken van extra over- staps, een andere consequen tie van het verdwijnen van de intercity, werkt vertragend en is voor de betrokkenen vermoeiend. Temeer omdat treinen niet allemaal even goed toegankelijk zijn. Een vermindering van het aantal mogelijkheden om te reizen wordt eveneens als jammer ervaren. De Stichting Klaverblad, een samenwerkingsverband van gebruikersorganisaties van zorg- en dienstverlening, dringt er bij Jorritsma op aan in de definitieve besluitvor ming rekening te houden met deze gevolgen. Voor stoel en kopieerapparaat ZIERIKZEE - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Dui veland in Zierikzee een bijdrage toegekend van 2.500 gulden. lijks circa 1200 bijdragen voor totaal ruim twintig miljoen gulden. Bijdragen voor bijvoorbeeld investe ringen in inventaris en ge bouwen, voorlichtingspro jecten, deskundigheidsbe vordering, praktijkonder- steunend onderzoek, werk- vernieuwing en de start van een organisatie. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de BankGiro- Loterij en De Lotto met on der meer krasloten. Op de afdeling welzijn van de gemeente en in de biblio theek ligt de gratis folder 'Een beroep doen op het Ju liana Welzijn Fonds.' Hierin staat waarvoor bijdragen worden toegekend en welke organisaties daarvoor in aanmerking komen. Dit bedrag geldt als bijdra- i ge in de kosten van aanschaf van een kopieerapparaat en een bureaustoel. Het Julia na Welzijn Fonds onder steunt projecten die mensen betrekken bij nun eigen om geving. Voorbeelden daar van zijn: buurtverenigin gen. sociëteiten van oude ren. dorpshuizen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders. Het fonds steunt ook projecten die willen voorkomen dat mensen geïsoleerd raken, zoals: vrijwillige hulpdien sten, zorg voor de jeugd, ou- -4 deren, dak- en thuislozen en verslaafden. Krasloten Het fonds verstrekt jaar- BROUWERSHAVEN - Op de kruising Delingsdijk en Oude Schouwsedijk ontstond zater dagmiddag een aanrijding tussen twee personenauto's. Een 36-jarige inwoner van het Duitse Aken reed met zijn au- to over de Delingsdijk rich ting Brouwershaven. Ter hoogte van de Oude Schouw- sedijk sloeg hij af. Een 56-jarige man uit Rotter dam, die achter hem reed, wilde ook afslaan en nam daarbij de binnenbocht. Hier bij reden beide auto's tegen elkaar aan. Beide voertuigen liepen blikschade op. GEEN AUTOGORDEL HAAMSTEDE - Vijf automo bilisten werden vandaag, maandag, door de politie be keurd omdat zij geen gordel droegen De controle vond van 8.15 tot 8.45 uur plaats op de Vroonweg in Haamstede. GOES - De burgemeesters D. van der Zaag van Goes en ir. J. Mand os van Borsele wisselen in november vier weken van gemeente. Ze nemen gedurende die periode eikaars functies volledig over, met alle rech ten en plichten. Het plan is een uitvloeisel Van een eerder begonnen uit wisselingsproject. tussen bei de gemeenten. Diverse amb tenaren, onder meer de gemeentesecretarissen en de hoofden van de afdelingen be stuurlijke zaken, hebben al tijdelijk van gemeentehuis gewisseld. Doel van het pro ject is wederzijds begrip te kweken en kennis en Inzicht te verbreden. De fractievoorzitters van de gemeenteraden, de wethou ders en de commissaris van de koningin in Zeeland hebben toegestemd in de uitwisseling van burgemeesters. Het mi nisterie van Binnenlandse Zaken moet. dat nog doen. 'Er wordt unit af gefröbeld in Nederland' De hobby- en creatiefbeurs in dorpshuis De Schutse bood veel diversiteit, maar trok relatief weinig publiek. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Misschien lag het aan het tijdstip, misschien aan de aangename buitentempe ratuur of misschien wel aan die onjuiste 'z' in de naam van dorpshuis De Schutse. Wat de reden ook moge zijn, de belangstelling voor de hobby- en cre atiefbeurs bleef zaterdag ver beneden de verwachtin gen. „Voor mij is het de eerste en de laatste keer dat ik hier naartoe kom," zegt Inge Si mons uit Maassluis. Zij is het in eigen regio beter gewend met dit soort beurzen. Simons heeft voor deze dag drie ver kooptafels gehuurd. Dat kost haar dertig gulden. Met de reiskosten erbij, verwacht ze dit keer niet eens uit de kos ten te komen. Aan de diversi teit van de beurs ligt het niet. Een globaal overzicht van al les wat ligt uitgestald, brengt de bekende zinsnede uit Wim Sonnevelds conférence over de stalmeester naar voren: Er wordt wat afgefröbeld in Nederland." Het lijdt geen twijfel dat al deze producten van hand vaardigheid met passie zijn gemaakt. Inge Simons ver koopt beeldjes en decoraties van gips en beton. „Beetje in- stant-creativiteit," zegt ze zelf: „Je gooit het in een mal en het ontstaat wel." Veel en thousiaster toont ze zich over haar creaties van zelfharden- de klei: trollen en sprookjes figuren met bizarre vormen en priemende kraaloogjes. Ook voor Simons betreft het 'een uit de hand gelopen hob by,' zoals voor de meeste ver kopers op deze beurs. De hob by wordt met grote toewijding bedreven. Zo groot, dat de resulaten bijna letterlijk het huis uitpuilen en dan bieden de hobby- en creatiefbeurzen van organisa tor H. van de Handel uit komst. Voor Simons begon het ook als vrije tijdsbeste ding. Inmiddels geeft ze lessen in handvaaardigheid op een school en houdt ze thuis af en toe, met een knipoop naar de tupperware, een 'gipsparty.' Zij stalt dan alle beeldjes en decoraties uit, ontvangt de gasten met drankjes en hap jes en biedt de bezoekers rui me gelegenheid om aankopen te doen. Nelly van der Graaf uit Helle- voetsluis presenteert in De Schutse een breed assorti ment opbergdoosjes. Ze maakt ze vrijwel helemaal zelf van karton en bekleedt ze vervolgens met textiel. Uiter aard kan er in de doosjes van alles worden opgeborgen: kaarsen, lucifers, tissues en nog heel veel meer. Van der Graaf bevestigt dat het zaak is bij te blijven op het gebied van trendy vormgeving. Als voorbeeld toont ze een recht hoekige doos, als omhulsel voor een doos tissues. „Had den de mensen gezien in Goe de Tijden, Slechte Tijden en dan krijg je er vraag naar." Lichtpuntje Johan bij de Vaate en Lennert de Vrieze uit Zierikzee, twee tweedejaars-studenten van de Hogeschool Zeeland zijn helemaal niet ontevreden. Zij verkopen mezenbalhangers, waxinelichtjes met kerstmo tief en - veel actueler - fraai gedecoreerde paaseieren. Bij de Vaate en De Vrieze ver tegenwoordigen de mini-on derneming 'Het Lichtpuntje.' Dat is een studieproject van hun school. Van de tweede jaarsstudenten wordt ver wacht, dat ze in groepjes van vijftien leerlingen een mini- onderneming opzetten en die, zij het in kleine verhoudin gen, geheel volgens de prak tijk opzetten en runnen. Dus met verdeling van taken in grofweg management, pro ductie en verkoop. Met 'Het Lichtpuntje' zochten de jon gens het in de creatieve markt en dat bleek een prima keus. „Ja, we maken winst," geeft Bij de Vaate ruiterlijk toe. De mini-ondernemingen draaien een half jaar en worden dan weer geliquideerd. En de winst dan? „Die wordt uitge keerd aan de aandeelhouders en voor verrichte arbeid wordt natuurlijk loon be taald," aldus de uitleg van De Vrieze. Figuurzagen, textielverven, kaarten en decoratieve ver pakkingen maken. Het is slechts een summiere opsom ming van alles waarmee de bezoekers tijdens deze beurs in De Schutse kennis kunnen maken. Het hoeft niet bij een korte kennismaking te blijven. Di verse standhouders maken de bezoekers attent op cursussen en workshops, die binnen kort worden gehouden. Door Wilma Jansen in de Von delingsplaat in Zierikzee bij voorbeeld: vanavond, maan dag van acht tot tien een paasworkshop en ook woens dagochtend 1 april tussen ne gen en elf. Men leert er hoe paaseieren van glas, planten- stekers en cadeaulabels be schilderd kunnen worden. Voor nadere informatie kan men bellen: 416792. T. Bin in het Slabberswerf 23 in Zierikzee geeft op dinsdag en donderdag cursussen in zandschilderen en het werken met papierfilligraan. Het zandschilderen blijkt ook een prima bezigheid als onder deel van een kinderfeestje. Wie er meer over wil weten, kan bellen naar: 415326. Bootonderhoud, ganzenbord en broodbakken BROUWERSHAVEN - 'Kies voor scouting' was za terdag het thema van de nationale scoutingdag 1998. Landelijk lag de nadruk op de politieke kant van het kiezen, maar de Grevelingengroep in Brouwersha ven stimuleerde tot het kiezen voor scouting uit vele andere hobby-mogelijkheden. „Met het programma tijdens deze open dag trachten we de bezoekers een goede indruk te geven van de vele aspecten van onze groep als waterwer kers," zegt Norbert Tromp, woordvoerder van de Scou ting Brouwershaven. Dit keer werd de open dag op het eigen terrein aan de Spui- weg gehouden. „Dat ligt voor mensen, die hier niet bekend zijn, wel een beetje afgelegen, maar het terrein is goed ge schikt voor het ontvangen van gasten,"aldus Tromp. Voorheen hield de Grevelin gengroep tijdens de nationale scoutingdag weieens activi teiten op de Markt. „Maar daar moeten weer vergunnin gen voor worden aange vraagd, waar dan weer lang op gewacht moet worejen, dus vandaar de keus voor de ei gen locatie." Door middel van aanplakbil jetten en een berichtje in de krant werd de aandacht ge vestigd op deze open dag. De toeloop bleek niet over stelpend, maar uiteindelijk was het aantal bezoekers toch hoger dan verwacht. Vooral vanuit de doelgroep welpen, van zes tot en met elf jaar, bleek aardig wat belangstel ling. De leden van de Brouwse scouting lieten de gasten ken nismaken met het botenon- derhoud. „Het is nog wat vroeg in het jaar om het water op te gaan. Alle boten liggen nu nog op de kant en boven dien hoort het onderhoud van de boten ook bij de activitei ten van onze groep," zegt Tromp. Alle programma-on derdelen deze middag vonden in de open lucht plaats, pas send bij het streven van 'back to nature.' Daar zijn, volgens de waterwerkers van de Gre velingengroep echt geen dure survivalvakanties in de Ar dennen voor nodig. Met heel wat minder geld zijn er in de natuur ook bijzonder leuke dingen te beleven. Een levend ganzenbordspel bijvoor beeld. Dat werd met veel en thousiasme gespeeld deze middag. In de talrijke op drachten zaten uiteraard ook typische seouting-bezigheden verweven, zoals: knopen en splitsen. Bakker H. Kik uit Brouw zorgde voor voldoende deeg en zo was het mogelijk om broederlijk bijeen in de kampvuurcirkel ook ieder z'n eigen stokbrood te laten bak ken. In het open vuur natuur lijk. „Dat is echt ontzettend lekker," laat Tromp weten. Het wil, volgens hem, wei eens gebeuren, dat het brood van binnen nog niet helemaal gaar is, maar met lekker veel boter en suiker erop, merk je daar absoluut niks meer van. Onder leiding van de verken ners werd later op de middag op het scoutingterrein nog een honkbalspel gespeeld. De organisatie van een derge lijke open dag vereist weinig extra financiële middelen, zegt de woordvoerder en bo vendien is het een prima ma nier om eens naar buiten te treden en belangstellenden op een plezierige ^ijze met de scouting te laten kennisma ken. Of de open dag van zaterdag ook werkelijk nieuwe leden oplevert is nog niet concreet te zeggen. Tromp heeft de er varing, dat die aanmeldingen dan meestal wat later komen. Hij heeft echter goede hoop, dat wel enkele jongeren en thousiast zijn geworden over da activiteiten bij de Greve lingengroep. Botenonderhoud was een van de onderri x vershaven. pen dag wan de scoutinggroep in Brou- (Foto: Marijke Folkertsma) Mishandeld en beroofd in Goes GOES - Een 19-jarige inwoon ster van Kattendijke is zon dagnacht op de Houtkade in Goes mishandeld en van haar fiets beroofd. De vrouw fietste hier om streeks 5.00 uur. Een man kwam op de fiets naast haar rijden en dwong haar tot stop pen. Toen zij in haar gezicht werd geslagen, rende ze er vandoor. De man reed op haar fiets weg en liet zijn eigen fiets achter. In verband met verwondingen aan haar ge zicht moest de vrouw zich on der doktersbehandeling laten stellen. De verdachte is een man van zo'n achttien tot twintig jaar oud, heeft een normaal postuur en is circa 1 meter 80 lang. Hij droeg een zwart nylon jack met capu chon en een bonte sjaal in de kleuren rood, groen en geel. De man sprak Nederlands. Hij rijdt nu mogelijk op een opoefiets van het merk Gazel le, beplakt met stickers van de merken Body Glove, Bru- notti en Mambo. Het zadel van de fiets is kapot. Zeeuws drinkwater voor België MIDDELBURG - Delta Nuts bedrijven in Zeeland gaat een miljoen kubieke meter drinkwater per jaar extra le veren aan België. Daarover hebben de Tussengemeente- lijke Maatschappij der Vlaan deren voor Watervoorziening (TMVW) in Gent en Delta in principe overeenstemming bereikt. Delta zette jaarlijks al drie miljoen kuub water af in Zel- zato. Daar komt in de loop van dit jaar een miljoen kuub per jaar aan Zelzato bij. Het betreft water uit de Bies- boseh dat in het zuiverings station De Braakman in Zeeuws-Vlaanderen verder wordt gezuiverd tot drinkwe tor. Met het nieuwe contract wordt tegelijkertijd de loop tijd van het oude contract ver lengd van tien naar vijftien jaar. De ondertekening van de overeenkomst vindt op korte termijn plaats. Onder invloed KAMPERLAND - Op de Zwa- nenlaan in Kamperland werd in de nacht van vrijdag op za terdag een 19-jarige inwoner van Kamperland aangehou den in verband met rijden on der invloed. De man werd tijdens een sur veillance gecontroleerd. Hij is overgebracht naar het bu reau in Zierikzee en moest daar een blaastest afleggen. Hij blies 655 ug/1. De man heeft een dagvaarding meege kregen en moest direct zijn rijbewijs inleveren. TE HARD ZIERIKZEE - Tegen een 28-ja- rige inwoonster van Zierik zee werd zaterdagochtend omstreeks 6.15 uur proces verbaal opgemaakt in ver band met het veroorzaken van geluidsoverlast. De vrouw was eerder die nacht al gewaarschuwd door de politie. Bij de tweede con statering is proces-verbaal opgemaakt. De vrouw is ge waarschuwd dat bij een vol gende constatering de appa ratuur in beslag wordt geno men. COCA COLA diverse smaken VOO fles 1,5 liter van 2&r I;7 KIPFILET fKܧlllQ0 suil. GOUDMERK KC*Rf^ IV ELKE DAG GOED NIEUWS Maandag 30 maart Zierikzee Begin groencursus Land schap, flora en fauna van Schouwen-Duiveland. De Driehoek. 20.00 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Fam. Van Darnme, Zwanenburgseweg 12. 19.00 uur. Bruinis.se Buitengewone algemene le denvergadering afdelingen Duiveland en Bruinisse Rode Kruis. Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 31 maart Burgh-Haamstede Openbare vergadering Dorpsraad Burgh-Haamste- de. Dorpshuis de Schutse. 20.00 uur. Dreischor Paasmand maken bij Lies- beth Giltay. Molenweg 15. 19.30-21.30 uur. Woensdag 1 april Zierikzee Gratis spreekuur FNV in het MFC van 10.00 tot 12.00 uur. Burgh-Haamstede Heropening onderkomen kin derclub Big S. Sluispad. 15.00 Donderdag 2 april Zierikzee Workshop bloemschikken van SKW De Lichtboei in het MFC. 14.00-16.00 uur. Opvoering musical 'Het ge heime dagboek van Adrian Mole'Aula RSG Prof. Zee man. 20.00 uur. Vrijdag 3 april Zierikzee Openbare fractievergadering PvdA. Vergaderkamer 78, ge meentehuis. 15.00 uur. Lezing 'Van Cairo tot Kaap stad', festival Gekleurd Schouwen-Duiveland in het MFC. 20.00 uur. Opvoering musical 'Het ge heime dagboek van Adrian Mole'Aula RSG Prof. Zee man. 20.00 uur. Uitvoering verkorte versie Mattheus Passion J. S. Bach door koor Quodlibet. Nieuwe Kerk. 20.30 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering/huldigings avond FNV afdeling Duive land. Dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 4 april Zierikzee Rommelmarkt bewoners commissie. De Veste, Man huisstraat. 9.00-15.00 uur. Live-muziek en infostands onder De Beuze, festival Ge kleurd Schouwen-Duiveland. 14.00 uur. Optredens Rabasa en Jacques Toubangida tijdens slotfeest festival Gekleurd Schouwen- Duiveland in het MFC. 20.00 uur. Opvoering musical 'Het ge heime dagboek van Adrian Mole'. Aula RSG Prof. Zee man. 20.00 uur. Deep River Quartet. Theater Mondragon. 20.00 uur, Burgh-H aamstede Optreden jeugdtheater Stich ting Retteketet. Jongerencen trum Big S. 14.00 uur. Renesse Uitvoering muziekvereni ging Luctor et Emergo. Dorpshuis. 19.30 uur Brouwershaven Hobby-paasmarkt. Tonnen- magazijn. 10.00-16.00 uur. Zondag 5 april Zierikzee De Vogelman. MFC. 15.00 uur. Optreden Theatergroep Rijn Trijn met voorstelling 'Fred Fred Star'. MFC. 15.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Start bij naambord natuurorganisa ties parkeerplaats. 14.00 uur. Maandag 6 april Renesse Algemene Ledenvergadering Ondernemerskring Schou wen-Duiveland. Hotel de Zeeuwse Stromen. 19.30 uur. Dinsdag 7 april Zierikzee Workshop bloemschikken van SKW Dc Lichtboei in het MFC. 14,00-16.00 uur Leing ZVU over Spaanse ste den Sevilla en Cordoba. RSG Professor Zeeman. 19.30- 21.30 uur. Biirgh-Ilannistedr Lezing over Indiaanse bevol king in de oerwouden van Ve nezuela door pastoor Gilliet. NVvH. DeSenut.se. 14,00uur. I A 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3