Provincie Zeeland Schouwen-West op de schop Tuinset Aquarius 10-delig "Restwarmte voor glastuinbouw n KWEKERIJ KERKWERVE MM de Jonge parket Babyshop Den boer St. Domusstraat 25 Gum VERBOUWEN DEN BOER BABY TWINKEL WOENSOAG 25 MAART 1990 HET EXTRA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Abdij Glastuinbouw vraagt veel energie in de vorm van warm te. En energie is duur. <kan de andere kant: er zijn ook fabrieken waar tijdens de productie veel warmte vrij komt. Die warmte verdwijnt veelal gewoon in de lucht; daar gebeurt verder niets mee. Dat is slecht voor het milieu en zonde van alle ener gie die verloren gaat. Vandaar dat het een logische gedachte is om na te gaan of de warmte die vrijkomt in de industrie is te gebruiken in de glastuin bouw. Onderzoek Reimerswaal de Bathpolder bij Rilland, ge- eente Reimerswaal, is onlangs een glastuinbouwbedrijf van 3,5 hectare gevestigd. En het is de bedoeling dat er in die polder meer glastuinbouw komt. Aan die ontwikkeling is een extra impuls te geven als ter plaatse groot schalige restwarmte en C02 is te ■veren aan de glastuinders. Bovendien is daarmee belangrijke milieuwinst te boeken. Het gemeentebestuur van Rei merswaal heeft drie partijen bij elkaar gebracht om het gebruik van restwarmte en C02 te onder zoeken: BASF Antwerpen NV, als moge!i|ke leverancier, NV Delta Nutsbedri|ven, als distributeur en Fortis Investments, de ontwikke laar van het glastuinbouwproject. De NV Electriciteitsbedrijf Zuid- Holland is gevraagd onderzoek te doen naar de haalbaarheid van het gebruik van restwarmte en C02. Dit electriciteitsbedrijf heeft zelf veel ervaring met het leveren van restwarmte en C02 in Zuid- Holland. Het kost bijna een ton. Subsidie De provincie is voorstander van de ontwikkeling van glastuinbouw in onder meer de Bathpolder en vindt het werken met restwarmte en C02 een goede zaak. Vandaar dat GS voorstellen het onderzoek te steunen met een bijdrage van 25 duizend gulden. Ook in de gemeenten Borsele en Kapelle voorziet de provincie ontwikkeling van glastuinbouw. In 1993 is met deze drie gemeenten zelfs een glastuinbouwconvenant gesloten. Het milieu, waaronder het benutten van reststoffen, is daarin een belangrijk onderdeel. In de periode van het opstellen van het convenant was er met name sprake van het opzetten van een warmtenet voor de ont wikkeling van de glastuinbouw in Borsele. Gegeven de ontwikkeling in Reimerswaal verwacht de pro vincie eerdaags ook een subsidie verzoek voor een vergelijkbaar ondtrzoek van de gemeente Borsele. En wellicht dat de ge meente Kapelle in een later sta dium ook een aanvraag zal indie nen. De verzoeken van die ge meenten zullen te zijner tijd op dezelfde merites worden beoor deeld als de aanvraag van Rei merswaal. Vaartocht gehandicapten Verstandelijk gehandicapten, hun begeleiders en naaste familie hebben zaterdag 21 maart voor de tiende keer hun jaarlijkse vaar tocht op de Westerschelde gehou den. De Provinciale Stoomboot diensten stelden daartoe belange loos haar nieuwste schip, de Prins Johan Friso, ter beschikking. De tienkoppige bemanning, van kapi tein tot matroos, deed mee als vrijwilliger. De organisatie van de tocht was in handen van de Federatie van Ouderverenigingen Zeeland. De Loodsencoöperatie verzorgde de begeleiding van de tocht gratis. Aan boord werd muziek gemaakt. De inscheping via het veerplein Vlissingen was om 12.55 uur, via Breskens om 13.30 uur. De vaar tocht begon om 13.40 uur en eindigde om 15.55 uur met de ontscheping op Vlissingen, ge volgd door de ontscheping in Breskens om 16.25 uur. Nieuws Schouwen-West ondergaat een facelift. Allerlei plannen zijn in uitvoering onder aanvoering van gemeente, provincie, waterschap of bedrijven. De Nieuwsbrief Schouwen-West maakt vier maal per jaar gewag van de vorderingen. De Nieuwsbrief is gratis verkrijgbaar. De lijnen voor de toekomst zijn uitgezet in de zogeheten Regiovisie Schouwen-West. De regiovisie is een soort intentie- verklaring. Overheden, bedrij ven en particuliere instanties hebben beloofd in eendrach tige samenwerking de kwali teit van landbouw, natuur en milieu en recreatie en toeris me op een hoger peil te bren gen. Omdat veel problemen met elkaar samenhangen en veel beleidssectoren, be drijven en overheden raken is besloten tot, wat ambtenaren noemen, een gebiedsgerichte aanpak. Voordeel van een der gelijke aanpak is dat bij het oplossen van een probleem ook nadrukkelijker wordt ge keken wat de gevolgen zijn op andere terreinen. Ook landin richting en plattelandstoeris- me zijn QnderdeeJ van de werkzaamheden. Landinrichting Eind januari is de landinrichtings commissie Schouwen-West geïnstalleerd. De commissie begint met het opstellen van een herinrichtingsgebied. Het is de bedoeling de bewoners daarbij in een vroeg stadium te betrekken. Wat aan bod komt is onder meer: verplaatsen van bedrijven, natuur gebieden inrichten, bos aanleg gen wegen opdoeken en aanleg gen, waterstanden aanpassen. Kortom de inrichting en verkave ling van het gebied verandert ingrijpend en de manier om dat goed te laten verlopen is landinrichting met de daarbij horende procedures en rechtsbescherming. In overleg met betrokkenen maatwerk leveren is de uitdrukkelijke bedoeling. De commissie is om die reden samengesteld uit vertegenwoordigers van de betrokken partijen: gemeente, ondernemers uit de recreatie en de landbouw, natuurbescherming, de organisatie van agrarische jongeren, kadaster en de Dienst Landelijke Gebied. Het waterschap en de provincie hebben een adviserende rol. Een onafhankelijk voorzitter leidt de commissie. Openbaar De vergaderingen van de commissie landinrichting zijn openbaar. De eerste vergadering is ondertussen geweest, maar de volgende data zijn: 6 mei, 1 juli, 3 september en 11 november. Regeling plattelandstoerisme De toekomst van de landbouw is niet florissant-. Alle creativiteit is nodig om nieuwe mogelijkheden van bestaan te vinden. Het platte landstoerisme in het gebied is kansrijk. Ondertussen is ook dui delijk wat op dat terrein wel en niet kan. Dat valt na te gaan in de nota Plattelandstoerisme van de gemeente. De nota is leidraad bij de beoordeling van initiatieven. En ook hier geldt weer: alle betrok ken overheden, bedrijven en in stanties hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de nota. In de nota staan de criteria voor het ontwikkelen van dagrecreatie, al dan niet ondersteund door voorzieningen voor horeca, detail handel of verblijfsrecreatie. Verder staan er de voorwaarden in waaraan voorzieningen moeten voldoen. Als een plan is goedge keurd, start de gemeente de planologische maatregelen om het initiatief mogelijk te maken. Hoe alles precies in zijn werk gaat, staat precies beschreven in de nota, inclusief een rekenvoor beeld over de mogelijkheid van verblijfsrecreatie, voorbeelden van plattelandstoerisme en een overzicht van subsidiemogelijk heden van rijk, provincie, Europa en brancheorganisaties. Gratis Nieuwsbrief De Nieuwsbrief Schouwen-West gaat dit keer over de volgende onderwerpen: Ondernemers en natuurbeschermers praten nu met elkaar; Meer drinkwater, minder verdroging; Regeling voor platte landstoerisme; Plompetoren expositieruimte; Kanoroute; Samen heb je een product; Kop van Schouwen en Landinrichting is begonnen. De Nieuwsbrief is gratis verkrijg baar bij onder meer het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Commissies Maandag 30 maart, aanvang 13.45 uur, vergadert de Staten commissie voor Algemeen Be stuur. Zoals gebruikelijk is de bij eenkomst openbaar en begint ze met spreekrecht voor het publiek. De commissie vergadert in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De volgende onderwerpen staan op de agenda: evaluatie reorganisatie van het ambtelijk apparaat; 4e, 5e, 6e, 7e, 8e en 9e wijziging begroting provincie 1998; krediet voor onderzoeks methoden naar de kwaliteit van de dienstverlening voor de provincie; privacyreglement milieuhand having; subsidie Stichting Proef- boerderij Rusthoeve; verkoop aandelenpakket nv Waterwin- ningsbedrijf Brabantse Biesbosch aan nv Delta Nutsbedrijven; deel name provincie Zeeland in nv Westerscheldetunnel; overzicht reserve WOV. Donderdag 2 april, aanvang 14.00 uur, vergadert de Provin ciale Commissie Milieubeheer en Waterhuishouding. De bijeen komst is openbaar. Het enige agendapunt is een lezing door ir. H. Kamphuis (RPD) over Nederland 2030. Na de lezing is er een discussie over het onderwerp. De vergadering vindt plaats in het kantoor van de provincie op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda's van de commissie vergaderingen en de bijbehorende vergaderstukken liggen ter inza ge in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. ■Officiële Mededelingen Milieu Ontgrondingen Camping Groenewoud te Burgh-Haamstede en Golfbaan Oostburg Gedeputeerde Staten van Zeeland willen de door camping Groene woud te Burgh-Haamstede resp. Golfclub Oostburg aangevraagde vergunningen in het kader van de Ontgrondingenwet voor het gra ven van vijvers en het afplaggen van een terrein resp. de uitbrei ding van de golfbaan aan de Brugsevaart te Oostburg, verle nen met voorschrrften ter be scherming van de bij de ontgron dingen betrokken belangen Tevens heeft de Golfclub Oost burg verzocht een machtiging ex artikel 12 Ontgrondingenwet te verlenen, teneinde zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden te kunnen aanvangen. Gedeputeerde Staten willen ook de gevraagde machtiging verle nen met voorschriften ter be scherming van de bij de ontgron ding betrokken belangen De aanvragen, de ontwerpbe schikkingen en overige stukken liggen van 26 maart tot en met 23 april 1998 ter inzage bi| de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren alsmede in gemeen tehuis Schouwen Duiveland, Hatfieldpark 3, Zierikzee, op werkdagen van 9-16 uur en elke donderdag aansluitend tot 19.30 uur resp. in gemeentehuis Oostburg, sectie ruimtelijke ordening, Raadhuisplein 1, Oostburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en iedere zater dagmorgen van 9-12 uur in het politiebureau, Mariahoeve- straat 2, Oostburg. Na 23 april 1998 tot eind be roepstermijn liggen de stukken op genoem-de plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren. Tot en met 23 april 1998 kunnen belanghebbenden gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp beschikkingen indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Indieners van bedenkingen kunnen verzoeken hun persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode mondelinge bedenkingen wil indienen, kan telefonisch een afspraak maken (0118-631169). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te z/jn. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot A.P. Abrahamse (tel. 0118-631169). Gedoogbeschikking baggerdepot Slot Moermond Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een gedoogbeschikking verleend aan de Exploitatiemaat- schappij Horeca Slot Moermond B.V. te Renesse. De beschikking ligt van 27 maart tot en met 7 april 1998 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken stukken kunt u zich wenden tot mw. mr. P. Rouwefidal (0118-631964). Belanghebbenden kunnen tot en met 7 april 1998 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens om een voorlopi ge voorziening vragen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. i Diversen Provinciale belastingen Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat Provinciale Staten van Zeeland op 13 maart 1998 de volgende belastingveror deningen hebben vastgesteld: - Legesverordening provincie Zee land 1998; - Grondwaterbelastingverordening provincie Zeeland 1998 Voorts hebben Gedeputeerde Sta ten op 17 maart 1998 vast gesteld - regeling provinciale belastingen; - aanwijzingsbesluit heffings ambtenaar provinciale belas tingen - aanwijzingsbesluit invorderings ambtenaar provinciale belas tingen Gedeputeerde Staten maken ver der bekend dat het 'Mandaats- besluit extern be-leid college van gedeputeerde Staten van Zeeland' inzake het opleggen van belas tingaanslagen en het oninbaar verklaren van vorderingen is ge wijzigd, De heffingsambtenaar der provin ciale belastingen maakt bekend dat hij de bevoegdheid tot het opleggen van provinciale leges bij besluit van 18 maart 1998 heeft gemandateerd aan diverse mede werkers. Alle bovengenoemde regelingen en besluiten treden in werking op 1 april 1998. Beide verordeningen zijn bekend gemaakt in het Provinciaal Blad. Alle genoemde verordeningen en besluiten liggen ter inzage bij: - het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118 631400, geopend op werkdagen van 09.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur; - de Stafafdeling Financieel- economische Zaken van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg (geopend als infocentrum)' ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges afschrift krijgen van alle stukken. ACTUELE INFORMATIE OVER AUTO'S WW?? VAN HFT trrPA wn/Wlt BOOMKWEKERIJ A HOVENIERSBEDRIJF IS VRIJDAGS EN ZATERDAGS GEOPEND c. van der Wekken ALLE SOORTEN PARKET OOK SCHUREN VAN BESTAANDE VLOEREN Ook voor de doe-het-zelver Lamelparket M Massief Parket Planken vloeren Bezoek onze showroom Gocssesfrftofwefl 7a - Kapelle 0113-342305 Dinsdags gesloten Acupunctuur Alle pijntherapieèn, roak migraine, mg cn nekklaehtcn etc., verlammingen en onbegrepen pijnklachten. ('hclntlcthcraplc De moderne Amerikaanse infuutthcrapie voor hart hloedvatenziekten, reumatoklc en verouderingsklachten. zowel therapeutisch ah voorkomend. HCG gcwichtsvcrlicstherapic De gezonde en verantwoorde manier om overgewicht kwijt te raken. Bel voor een afspraak, literatuur en informatie ma dido. en vr van 10.00 tea IA 00 uur Bio-Medisch Centrum P J C Riethoven, art*. Wijngaardstraat .17 - Ooc* Tel OII.V221Wma.di.do. Verzekering*- en ziekenfond* vergoeding ADVERTEREN IS VERKOPENI Wij zijn daarom gesloten van 26 maart t/m 1 april Verkoop van kadootjes en noodzakelijke benodigdheden tijdelijk in onze interieurshop St. Domusstraat 76 te Zierikzee. Op 2 april openen wij als weer onze deuren. Tijdelijk telefoonnummer: Interieurshop Den Boer 0111 -412345 b.g.g. 415297 4 stoelen ovale tafel 4 kussens voetenbankje Kleur: groen en wit 350,- Oudgroen, bordeaux en blauw f 395,- RENESSE - TEL. 0111-461343 Vele aanbiedingen in sets

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 5