ozW genei Trench Town biedt de klant veel verrassingen hetJ^J^iieuwsblad Iso-certificaat voor kraamzorgorganisatie Landschap centraal bij Nederland Natuurland iY Accordeonleerlingen actief op concours WOENSDAG 25 MAART 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities. Sohrifteli|ke ot telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. -cVrToV.SJ.,t'ó" Maart Westeiuschouwen Excursieschuur Staatsbosbe heer, Kraaijensteimveg 140. Expositie over olieslaeht- offers onder zeevogels. Zater dag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met k zaterdag 28 maart Burgh-Haamstede Expositie etsen Kees de WaalBewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30-16.30 uur. Tot en met zaterdag 28 maart Sommelsdijk Schilderijen Ans Noltes en Edwin Peters. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met woensdag 1 april Zierikzee Expositie burgemeesterske ten in hal gemeentehuis Schouwen-Duiveland; ma. t 'mvrij. 9.00-16.00 uur op donderdagavond ook tot 19.30 uur. Tot en met zaterdag 4 april Goedereede Werk 17 kunstenaars. Het Rö- derhaus. Woensdag, donder dag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. Toten met 13 april Renesse Paastentoonstelling in mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en op zondag 29 maart en tweede paasdag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met zondag 19 april Herkingen Foto's Peter Moree. De bon gerd. Dagelijks van 10.30 tot 22.30 uur. behalve donder dags. Tot en met woensdag 29 april Middelharnis Aquarellen, etsen en tekenin gen Arno van Iperen. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur. Toten met zaterdag 30 mei Zierikzee Acryl en aquarel schilderijen Nelly van Nieuwenhuijzen. 't Lange Uus. Tijdens winkel openingstijden. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 25 maart Ouddorp Clown Billy geeft een show in Café Caribe. Port Zélande. 16.30 uur. Bingo in Café Caribe. Port Zélande. 20.00 uur. Dirksland Start aerobics, steps gymver eniging Olympia. 20.30 tot 21.30 uur. Donderdag 26 maart Ouddorp Badmintontoeraooi voor be ginners en gevorderden. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Tennistoernooi vanaf 16 jaar. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Dirksland Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Sommelsdijk Algemene ledenvergadering Remonstrantse gemeente Sommelsdijk. Kerk Voor straat eisdijl 20.00 lYliddelharnis Lezing Jan Siebelink. Ge meenschapsbibliotheek 20.00 uur. Ooltgensplaat Raadsvergadering. Raadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 27 maart Ouddorp Thema- avond 'The best of the west and a Magic show'. Restaurant Havenzicht. Van af 19.00 uur. Goedereede Voorjaarsconcert koninklij ke fanfare Apollo. Vereni gingsgebouw Oostdam. 20.00 uur. Middelharnis Voorspeelavond dwarsfluit en pianoleerlingen. Muziek school Goeree-Overflakkee. Diekhuus. 19.30 uur. Jubileumbijeenkomst ZOA- Vluchtelingenzorg met optre den Psalitte Deo. Nederland se Hervormde Kerk. 19.45 uur. Zaterdag 28 maart Ouddorp Lentewandeling door natuur gebied De Punt. Vanaf Bezoe kerscentrum De Grevelingen. Vertrek tussen 11.00 en 15.00 uur. Indoor menwedstrijd oefen marathon. Manege Ouddorp.- Zangdienst met Gerefor meerd kerkkoor Canticum en het SteLlendams Mannenkoor Door Eendracht Verbonden. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Dirksland Orgel- en samenzangavond met organist Klaas' Jan Mul der. Nederlandse Hervormde Kerk. 20.00 uur. Sommelsdijk Doe-ochtend treggen maken Groei en Bloei. Van Lint Au toschade. 10.00 uur. Middelharnis Kinderkledingbeurs. Showroom Autobedrijf Vis ser. 10.00 tot 16.00 uur. Oude-Tonge Concert accordeonleerlingen les van deTonnekreek. Grut- terswei. 19.00 uur. Zondag 29 maart Ouddorp Lentewandeling door natuur gebied De Punt. Vanaf Bezoe kerscentrum De Grevelingen. Vertrek tussen 11.00 en 15.00 uur. Donderdag 2 april Goedereede Lezing over combinatietui- nen door Julia Voskuil. Ver enigingsgebouw Oostdam. 19.30 uur. Zaterdag 4 april Ouddorp Kleding- en speelgoedbeurs. Peuterspeelzaal De Gornet. 09.00 tot 12.00 uur. SCHOUWEN DUIVELAND Woensdag 25 maart Schouwen-Duiveland Boomfeestdag in re^io. Zierikzee Gemeenteraadsvergadering. Theater Mondragon. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering dorpsraad Brou wershaven. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Bruinisse Informatieavond over borst voeding. Dijkstraat 10. 20.00 uur. Donderdag 26 maart Zierikzee Themamiddag ANBO over Polen. Gebouw De Paternos ter, 14,00 uur. Camaretten. Theater Mon dragon. 20.00 uur met vooraf gaand om 19.00 uur inleiding over ontwikkeling cabaret in Nederland. Bijeenkomst afdeling Zee land Crohn en Colitis Ulcero sa Vereniging. MFC. 19.30-22.00 uur. Burgh-Haamstede Zeeuwse vertelavond. Slot Haamstede. 20.00 uur. Renesse Presentatie discussienota structuurvisie. Dorpshuis. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering Commissie AIZ; stadhuis; 19.30 uqr. Oosterland Bijeenkomst NBvP afdeling Duiveland in Oosterhof. 19.30 uur. Vrijdag 27 maart Zierikzee Computercursus Windows '95 voor beginners in het MFC. 13.00 tot 14.30 uur. Voorjaarsvergadering van Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in Theater Mondragon. 19.30 Nieuwerkerk Lezing Russische evangelist Walodja Mamonlov. Gebouw Salem, Molenstraat. 19.30 uur. Zaterdag 28 maart Zierikzee Concert Tröckener Kecks en Venus Fly Trap (voorpro gramma). Brogum. 22.00 uur. Burgh-Haamstede Hobby- en creatiefbeurs. Dorpshuis De Schutse. 10.00-16.00 uur. Renesse Uitvoering muziekvereni ging Luctor et Emergo (voor donateurs). Dorpshuis. 20.00 uur. Dreischor Paaszangavond Woord en Daad. Hervormdekerk. 19.30 uur. Playback en karaoke mu ziekvereniging Crescendo. Dorpshuis. 20.00 uur Zondag 29 maart Zierikzee Prijsklaverjassen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Maandag 30 maart Zierikzee Begin groencursus Land schap, flora en fauna van Schouwen-Duiveland. De Driehoek. 20.00 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Fam. Van Damme, Zwanenburgseweg 12. Aan vang 19.00 uur. Bruinisse Buitengewone algemene le denvergadering afdelingen Duiveland en Bruinisse Rode Kruis. Dorpshuis. 19.30 uur. Dinsdag 31 maart Burgh-Haamstede Openbare vergadering Dorpsraad Burgh-Haamste de. Dorpshuis de Schutse. 20.00 uur. Dreischor Paasmand maken bij Lies- beth Giltay. Molenweg 15. 19.30-21.30 uur. Donderdag 2 april Zierikzee Workshop bloemschikken van SKW De Lichtboei in het MFC. 14.00-16.00 uur. Vrijdag 3 april Zierikzee Openbare fractievergadering PvdA. Vergaderkamer 78, ge meentehuis. 15.00 uur. Lezing 'Van Cairo tot Kaap stad', festival Gekleurd Schouwen-Duiveland in het MFC. 20.00 uur. Uitvoering verkorte versie Mattheus Passion J. S. Bach door koor Quodlibet. Nieuwe Kerk. 20.30 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering/huldigings avond FNV afdeling Duive land. Dorpshuis. 20.00 uur. OPEN DAG AEROCLUB ARNEMUIDEN - De Aero- ClubZeeland houdt zaterdag 28 maart een open dag in en rond haar clubhuis op Vlieg veld Midden-Zeeland aan de Calandweg in Arnemuiden. Bezoekers kunnen een proef les nemen met een van de clubinstructeurs of een ken- nismakingsvlucht maken met een ervaren sportvlieger. Ook worden demonstraties gegeven met een onlangs uit Engeland geïmporteerde Ti- ger-Moth (1939). die geheel ge restaureerd Midden-Zeeland als thuisbasis heeft. Verder staan helikoptervluchten ge pland. zijn twee oud-lesvlieg- tuigen van de voormalige Rijksluchtvaartschool te be zichtigen en er wordt onder meeer informatie gegeven over de inhoud en kosten van opleiding tot privé-vlieger. De open dag begint om 12.00 uur en duurt tot zonsonder gang. COLLECTE SIMAVI ZIERIKZEE - In het kader van de landelijkecollecte voor Simavi wordt er deze week een zogenaamde bril- lenpoetsactie gehouden in sa menwerking met Pearle Op tiek in Zierikzee. Leerlingen van De Beatrix- 1 school verlenen hun mede werking aan deze actie. Ze na men dinsdagmiddag bij Pearle Optiek aan het Haven plein de spullen voor het bril len poetsen in ontvangst en kregen bovendien allen een t- shirt aangeboden. De bedoe- «ling is dat de leerlingen voor één gulden per schoonmaak beurt de brillen poetsen van familieleden en kennissen. Elke gulden, die de leerlingen binnenhalen in het kader van deze actie wordt door Pearle Optiek verdubbeld. COLLECTE ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - ZOA-Vluchtelingenzorg houdt in de week van 30 maart tot en met 4 april een nationale collecteweek. André Oosterveen in zijn verrassingsvolle Trench Town. (Foto: Marieke Mandemaker) Deze christelijke hulporgani satie viert dit jaar haar vijf entwintigjarig bestaan. Er worden in vijftien landen in Azië en Afrika projecten uit gevoerd, die variëren van noodhulp tot en met. assisten tie na terugkeer in eigen land. ZOA verleent hulp in facetten ais gezondheidszorg, training en voorlichting, landbouw, educatie, watervoorziening, inkomensverwerving en traumaverwerking. Winkeltje in funsporten MIDDELHARNIS - Het winkeltje in Funsporten aan de Nieuwstraat in Middelharnis van André Ooster veen en Anton Verolme heeft een gedaantewisseling ondergaan. Sinds de opening vorig jaar juni heeft TrenchTown de tweede verbouwing achter de rug. 'Deze keer hebben we het wel groots gedaan.' volgens André wiens hoofdmotief voor de verbouwing was 'het spannend te maken voor het publiek'. André zou de win kel regelmatig willen veran deren De toeristen die hier vorig jaar binnenkwamen treffen dit jaar een volledig veranderde winkel aan'. TrenchTown is een winkeltje dat het leuk vindt om anders te zijn dan anderen. Uitverkoop Zo ook de uitverkoop voor de verbouwing 'We gaven 50% korting op alle artikelen, Dat Skateparkje hadden de mensen nog nooit meegemaakt Die dachten dat we er mee ophielden.' Niets is minder waar André heeft er nog steeds zin in. Hij ver werft aan de lopende band import.eurschappen van aller lei nieuwe artikelen op sport gebied. Funsporten is de ver zamelnaam van allerlei avon tuurlijke sporten die buiten worden beoefend. In Tren chTown zijn o.a. te koop ska teboards en snowboards, in line skates, rollerskates, mountainbikes, vliegers en alle accessoires die bij die sporten horen zoals petjes, kleding, beschermstukken en helmen. Daarnaast heeft TrenchTown sinds kort ook goede kwaliteit Amerikaanse merkkleding uit de jaren vijf tig, badkleding op maat te be stellen en aerobic pakjes. bensplein. De gemeente heeft toegezegd voor een jaar een gedoogbeleid te voeren. Daar zullen veel van de jongens die hier komen blij mee zijn want ze willen dolgraag hun sport beoefenen zonder dat anderen daar last van hebben.' INNERLIJKE KRACHT Sinds kort is André impor teur van skatetocstellcn en met de fabrikant is hij in on derhandeling over het inrich ten van een skateparkje. 'We hebben plannen voor het Ru- GOES - Bij EOS praktijk voor gezondheid en bewust wording van Irene Roozen- burg aan de Achterhaven in Goes wordt donderdag 2 april een informatie-avond gehou den. Het thema is via bewustwor ding van je lichaamssignalen bij je innerlijke kracht ko men. Op het programma staan theorie en enkele li chaamsoefeningen. Aanslui tend op de informatieavond volgt een cursus van acht don derdagavonden. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Voor nadere inlichtingen; te lefoon 0113 211377. MIDDELHARNIS - Kraamzorg de Eilanden is de eer ste Nederlandse kraamzorgorganisatie die wordt on derscheiden met het kwaliteitscertificaat ISO 9002 Harmonisatie Kwaliteitssysteem Zorginstelling (HKZ). Het certificaat wordt zater dag 28 maart in Hellevoet- sluis uitgereikt in aanwezig heid van staatssecretaris Terpstra. HKZ is een kwali teitsmerk dat van toepassing is op zorginstellingen en dat aangeeft dat wordt voldaan aan alle ISO 9002-normen. Het wordt binnen de gezond heidszorg dé voorwaarde voor contractering met de zorgverzekeraars en als teken van een kwaliteitsbeleid. Om het certificaat te behalen moest Kraamzorg de Eilan den alle bedrijfsprocessen in kaart brengen en in detail omschrijven Ook moest de organisatie aangeven hoe zij omgaat met verbeteringen die worden gesuggereerd door cliënten, doorverwijzers en relaties. Det Norske Veri tas (DNV) nam als certifice ringsinstantie de audits af. Zondag 29 maart Open Dag ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - 'Nederland Na tuurland' is de titel van een actie waarmee de provin ciale Landschappen en de Nationale Postcode Loterij publieke aandacht vragen voor het landschap in de verschillende provincies. Het hoogtepunt van de actie is op zaterdag 28 maart, wan neer de televisiezender RTL 4 vanaf 20.00 uur de Mega Re cord Show uitzendt. In dit te levisieprogramma worden re cordpogingen gekoppeld aan natuurprojecten in elke pro vincie. De dag erna, op zon dag 29 maart, wordt een Open Dag gehouden waardoor men sen met eigen ogen kunnen zien dat de natuur in hun ei gen omgeving de moeite waard is. In Zuid-Holland kunnen be langstellenden terecht in het duingebied van Oostvoorne, dat van 10.00 tot 16.30 uur gratis toegankelijk is. Men sen uit de provincie Zeeland kunnen die zondag terecht in het Bezoekerscentrum Saef- tinge in het Zeeuws-Vlaamse Emmadorp, Van daaruit kan tussen, 10.00 en 17.00 uur, op eigen gelegenheid een wande ling worden gemaakt door Het. Verdronken Land van Saeftingho P1 Ixindachnppen en de Postcode Loterij zich in voor de natuur in de eigen omgeving. (Foto: Natura) Oe uliMrig Sociale Zaken maakt onderdeel uit van de sector Externe Contacten van de gemeente Schouwen-Duiveland Naast zaken met tjetrakking lot bijstand, houdt deze afdeling zich bezig rriet de uitvoering vari de Wet Voorziertingen Ge handicapten (W/C) en Gemeentelijke Krediel Bankzaken (GKB). Wij wilier, u in deze rubriek maandelijks breed informeren over Sociale Zaken Wie weet wat W.l.w. Is? Voor sommigen is het gesneden koek, maar als buitenstaander is een ge sprek over nieuwe regelingen op het terrein van Sociale Zaken vaak moei lijk te volgen. En dan die afkortingen nogl Dit keer informeren wij u over de Wet Inschakeling Werkzoekenden, afgekort de W.i.w. Nieuwe wet Per 1 januari 1998 geldt de Wet Inschakeling Werkzoekenden. Deze wel is gemaakt om de gemeente de mogelijkheid te bieden samenhangende re gelgeving op te stellen om mooi gezegd "de afstand tot de arbeidsmarkt te verkleinen. Dit betekent dus dat de wet moet bijdragen dat uitkerings gerechtigden aan het werk komen. De W.i.w. geldt voor alle uitkenngsge- rechtigden, ook langdurig werklozen en jongeren. Daarmee zijn de oude regelingen, zoals Banenpool eri Jeugd Werk Garantieplan vervangen. Voor menseri die onder deze oude regelingen vielen, gelden overgangsregels naar de nieuwe wet. Aan het werk Hoe helpt de wet nu dat werkzoekenden aan het werk komen? Dat ligt aan de werkzoekende en diens persoonlijke situatie. De arbeidsvoorzie ning en de gemeente bekijken de situatie van de betreflende persoon en kijken op welke wijze hij of zij het beste aan het werk kan komen. Voor be paalde jongeren kan het zijn dat de verwachting is dat deze zelf wel aan het werk komen. Voor anderen worden de volgende mogelijkheden beke ken; een detacheringsbaan, een werkervarmgsbaan of ondersteunende middelen, bijvoorbeeld premies, scholing en zorg. In onze gemeente treedt Besth-werk in Goes op als werkgever bij een de tacheringsbaan. In principe is het dienstverband bij een detacheringsbaan 32 uur per week. De beloning bedraagt 100 -120% van het minimumloon. Bij een werkervaringsplaats gaat het om een dienstverband met een werk gever voor minimaal zes maanden, waarbij een beloning geldt volgens de CAO-norm. De werkgever krijgt hiervoor een bepaald subsidie, zodat het aantrekkelijk is om een werkervaringsplaats aan te bieden. Zoals gezegd zijn er ook ondersteunende middelen. Soms kan scholing helpen om de kans op een baan te vergroten, in andere gevallen kan ie mand activiteiten ondernemen waarmee bepaalde ervaringen worden op gedaan. In zo'n geval blijft de sollicitatieplicht wel gehandhaafd. Voorbeel den zijn klusjes voor het buurtwerk of een sportvereniging en activiteiten in de vorm vaic een soort stage. Meer weten? Wilt u meer weten over deze wet of andere regelingen, bijvoorbeeld het Sociaal Cultureel Fonds of bijzondere bijstand? Loop gerust binnen in het gemeentehuis bij afdeling Sociale Zaken. U kunt natuurlijk ook bellen. Gemeente Schouwen-Duiveland Sociale Zaken Gemeente Schouwen-Duiveland Hatfieldpark 3, Zierikzee 0111-452293/452294. dagelijks geopend van 9.00 -12.00 uur en voor Wvg-zaken en de Krediet Bank 's middags op afspraak Ook presentatie in de Crutterswei OUDE TONGE - Accordeonleerlingen van les van de Tonnekreek uit Oude Tonge nemen zaterdag 4 april deel aan het Nationaal Muziekconcours Wadenoyen in Kerk-Avezaath. Zaterdag 28 maart presenteren zij hun muzikale kwaliteiten in De Grutterswei in Oude Tonge vanaf 19.00 uur. Henkjan Doornhein uit Her kingen speelt 'Mijn eerste wals' en 'Tango adios'. Mat- thijs Hemink uit Dirksland brengt de wals 'Tommy' ten gehore. Stephan van Heuke- lom uit Sommelsdijk ver tolkt 'Dorpsfeest'. De gevor derde accordeonist Lennard Hoekman uit Bruinisse speelt Preludium en Fuga. Richard Krijger uit Bruinisse gaat zijn eerste concours tegemoet met 'Het lied van de orgel man'. Jeroen Gebraad, ook afkomstig uit Bruinisse, speelt 'De verjaardagswals'. Steef Mathijssen uit Bruinis se en Sabine Lansbergen uit Oude-Tonge laten eveneens van zich horen. Vervolgens treedt het trio Stephan van Heukelom, Matthijs Hemink en Richard Krijger voor het voetlicht met de musette- wals 'Montmartre'. De accor deonisten Rieneke Hagens en Liesbeth Broer en violiste Marjan van Nieuwenhuijzen brengen 'De kleine melodie' ten gehore. Kwartet Liesbeth en Marjan spelen ook het Oostenrijkse nummer Tm Prater blühn wieder die Baume' van Robert Stolz. Tot slot treedt het kwartet Caro line Jonker, Mirjam Dorst, Rieneke Hagens en Mireille van de Maas op met de 'Ou verture Facile". Ook hoboïste Mieke van Ham uit Stad aan 't Haringvliet verzorgt een optreden. HèJ gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 - 453535 Telefax 0111-453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 -323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur Bezorging/Lezereservice IMWP Bdv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreldlng Bouwman, 0181-315950 van 9'pQ 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-huls bladen In Zeeland. Totale oplage 175.220

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 11