'Strao was steeds genieten' Reuma slaat niemand over! Ook haar niet. GIRO 324 Zelfwerkzaamheid tennisclub bekroond met nieuw clubhuis UIT HUIS Schade bij aanrijding Hardrijders op de bon Strao Serooskerke voor het eerst met deelname van Belgische trekpaarden Inbraken in woningen Tholenaar breekt heup Mishandeling KERKBERICHTEN De Zonnebloem heeft ook in 1998 verplegenden nodig CHAUFFEUR BIJ U IN DE NOOIT MEER HELP MS Deurkrukken Nationaal Reumafonds 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SEROOSKERKE - „Uitgezonderd Noordwelle heb ik ze allemaal pieegemaakt en het was steeds weer ge nieten." Burgemeester J. Asselbergs kijkt met ple zier terug op zijn eerste Strao-seizoen dat zaterdag in Serooskerke werd afgesloten. Negentien ruiters meldden zich voor de traditionele tocht over het strand en alles wat er verder bij een straofeest hoort. ter als het paard zijn uitge dost als 'boef', en ik heb ook een paard met een strohoedje op gezien. Heel origineel. Zelf vind ik altijd die Shet- landertjes heel leuk." Het straofeest mag zich in Se rooskerke volgens Marja Hart van de dorpsgemeen schap Serooskerke - die te kende voor de organisatie van het evenement - in een groeiende populariteit ver heugen. „Negentien ruiters is voor Serooskerke een heel mo,oi aantal. Het zijn er meer an vorig jaar en veel meer dan in de jaren daarvoor. We heb ben wel een strao gehad met maar zes ruiters," constateer de zij zaterdag tevreden. ,,En het is ook voor het eerst dat er Belgische trekpaarden aan meedoen. En de ruiters gaan nu ook weer echt naar het strand. Vorig jaar is dat niet gebeurd." Vast onderdeel van het strao feest is ook in Serooskerke het versieren van de paarden en de deelnemers aan het laat ste straofeest van 1998 had den er behoorlijk wat werk van gemaakt, zo leerde een bezoek aan d' Ouwe Smisse waar 's ochtends de deelne mers zichzelf en hun paarden aan de kritische blikken van de juryleden onderworpen. De meeste deelnemers hiel den het bij de traditionele bloemenversiering van hun paarden waarbij bloemen van crêpe-papier in slingers over het paardelijf gedra peerd worden en bloemstren- gen in manen en staart ge vlochten worden. ,,Er is echt veel werk van gemaakt," con stateerde jurylid Kiki Visser. ,,Er is bijvoorbeeld een com binatie waarbij zowel de rui- Punkpaard Een opvallende verschijning was het paard van Lizette van der Velde uit Moriaanshoofd. Zij had de manen van haar Fjordenpaard met drie ver schillende kleuren party-sp ray bespoten en dezelfde tech niek gebruikt om op de rechterflank van -het paard 'Strao '98' te schrijven. Op de linkerflank van het rijdier prijkte een vuurrood hart met pijl er doorheen. „Liefde voor het paard en liefde voor het strao," verklaarde Van der Velde haar creatieve uit spatting. „Ik heb al vaker meegereden en dan steeds ook met die bloemen als versiering zitten punniken, maar dat waait er vaak op het stand allemaal af. Dit blijft tenminste goed zitten," aldus Van der Velde. Haar drijfveer om mee te doen aan het straofeest is de gezelligheid. „Het is een echt dorpsfeest. Je bent echt de he le dag bezig en 's avonds is het ook altijd heel gezellig in het dorpshuis. Ik hoop dat ze er nog heel lang mee doorgaan. Ik vind het een hele leuke tra ditie," aldus Van der Velde. Een straofeest is geen strao- Het Ringsteken te paard is één van de vaste onderdelen van het straofeest in Serooskerke. feest als er geen wedstrijd ringsteken is, zo redeneren ze in Serooskerke. Het strao feest 1998 was wat dat betreft geen uitzondering op de regel. Verder was er een wedstrijd voor versierde fietsen, rings teken op de fiets en 's avonds feest in het dorpshuis met muziek van het Trio Lennard Hoekman. Muziekvereniging Luctor et Emergo zorgde 's middags bij de officiële ont vangst van de ruiterstoet voor het Serooskerkse dorps huis voor de muzikale omlijs ting. Uitslagen De wedstrijd versierde paar den werd gewonnen door Marjolein Roskam. Tweede werd Marianne Scherps en op de derde plaats eindigde Mar jolein van Aken. De verdere uitslagen: Ver sierde fietsen, leeftijd 0-4 jaar: 1. Maikel Engel, 2. Ma rieke Dooge/Jolanda Fokker, 3. Sharona Volwerk/Hjalmar Speksnijder. In de categorie 5-8 jaar won Björn van Tellingen. 2. Johan Hart/Roy Kloet/Arnold de Bil, 3. Roweena Verkaaik/ Yorick Speksnijder/Jacolien de Glopper. Categorie 9-12 jaar: 1. Michel de Bil/Stephan Schreur, 2. Ri chard Bosland. (Foto: Marieke Mandemaker) Het ringsteken per fiets werd in de categorie 0-4 jaar gewon nen door Jolanda Fokker. In de leeftijdscategorie 5-8 jaar ging Jan Willem van de Velde met de hoogste eer strijken en in de leeftijdscategorie 9-12 jaar was Michael de Bil de winnaar. Het ringsteken te paard werd gewonnen door Lizette van der Velde. Twee de werd Marianne Scherps en op de derde plaats eindigde Els Hart. BRUINISSE - In de nacht van zaterdag op zondag werden in Bruinisse twee woningen opengebroken. Gestolen wer den sieraden en geld. Een 55-jarige man deed aan gifte van inbraak in zijn wo ning aan de Dijkstraat. Ook in het huis van een 19-jarige Bruse werd ingebroken. In beide woningen waren de die ven door middel van braak binnengekomen. In Zierikzee werd zaterdagmiddag inge broken in een woning aan de Calandweg. De 70-jarige be woonster deed aangifte. Zij mist geld en sieraden. THOLEN - Een 76-jarige man uit Tholen heeft bij een val van zijn fiets zaterdag zijn heup gebroken. Hij werd af gesneden door een jeugdige fietser, die er vandoor ging. De bejaarde man reed over de kruising Zoekweg/Molen- vlietsedijk in de richting van de Ten Ankerweg. Achter hem fietste een jongen die hem links voorbij reed om vervolgens rechts de Zoek weg in te rijden. De man kwam ten val en brak zijn heup. Daarnaast liep hij nog andere verwondingen op. De jongen reed door. Het gaat om een ongeveer tien jaar oude jongen, met getinte huids kleur, zwart gekruld haar tot boven de oren en gekleed in een zwarte trainingsbroek met rode verticale streep. Hij reed op een grijze crossfiets. MIDDELBURG - Twee jon gens uit respectievelijk Mid delburg en Westkapelle zijn in de nacht van zaterdag op zondag in Middelburg mis handeld. Zonder enige aanleiding wer den de twee jongens op Plein 1940 door een groep van vijf mannen in elkaar geslagen. De slachtoffers moesten zich onder doktersbehandeling la ten stellen. De vijf mannen reden na de mishandeling weg in een grijze Fiat Panda. De politie is op zoek naar ge tuigen. FIETSENDIEF ZIERIKZEE - Een 17-jarige inwoner van Zierikzee werd in de nacht van zaterdag op zondag in de Nieuwe Boo- gerdstraat in Zierikzee op he terdaad betrapt op diefstal van een damesfiets. De eige naar van de fiets heeft zich nog niet gemeld. BURGH - Zevenendertig vrijwilligers met voorop 'Mister Clubhuis' K. Rijnberg zagen zaterdag hun maandenlange arbeid bekroond met de opening van het gloednieuwe clubgebouw van tennisvereniging Westerschouwen. Met de ingebruikname van het nieuwe club onderkomen is eindelijk een oude wens in vervulling gegaan. „Ik ben blij en tevreden dat de klus eindelijk geklaard is,'" aldus voorzitter S. Kar stens. Tennisvereniging Wester schouwen begon ooit als een club met zo'n 40 leden. Toen werd nog gespeeld op de ten nisbanen bij Slot Haamstede, maar al snel verhuisde de ver eniging naar het Duinwegje waar het oude schoolgebouw- tje werd omgebouwd tot club huis. „Maar eigenlijk hebben we vanaf het begin geweten dat we een nieuwe clubhuis wilden. De banen bij Slot Haamstede, dat was echt tij delijk." Over de plannen voor een nieuw onderkomen is volgens Karstens lang en veel gepraat. Eerst was het idee om het schoolgebouwtje grondig te verbouwen. „We dachten toen nog dat dat goedkoper zou zijn an nieuwbouw," ver telt Karstens. „Maar dat bleek uiteindelijk niet zo te zijn." Daar kwam bij dat de toenmalige gemeente Wester schouwen niet zoveel zag in een verbouwing van het ge bouwtje. De gemeente wilde een aan alle eisen destijds voldoend clubgebouw voor de TC Westerschouwen en daar hadden ze ook best wat geld voor over. Uiteindelijk kreeg de speci aal daarvoor in het leven ge noemde bouwcommissie van de tennisvereniging groen licht voor haar plannen. Van de gemeente kreeg de vereni ging een bijdrage van 55.000 gulden. De rest van de voor de bouw noodzakelijke twee ton, werd door de vereniging zelf bij elkaar gespaard en het werk kon beginnen met de sloop van het schoolgebouw. Dat maakte plaats voor een modern en van alle gemak ken voorzien clubhuis. Daarbij koos de tennisvereni ging ervoor om het nieuw te bouwen clubhuis op een iets andere plaats neer te zetten. Dit met het oog op de wonin gen die inmiddels in het Duin wegje zijn verrezen en die grenzen aan het kleine tennis park van de TC Westerschou wen. „We hebben wat tussen ruimte gecreëerd om te voorkomen dat er klachten komen van omwonenden," aldus Karstens. Hij is bijzon der in zijn nopjes met het nieuwe clubhuis. „Er is heel goed nagedacht over zaken als bijvoorbeeld isolatie. We hebben overal dubbel glas en is vloerverwarming. We moe ten het gebouw zelf onder houden en we hopen met doordacht bouwen op de kos ten daarvan te kunnen bespa ren. Dat wil niet zeggen dat er echt zuinig gebouwd is. Het gebouw is uitgerust met grote schuifpuien die in de zomer helemaal opengezet kunnen worden en als het al te heet wordt in het gebouw is een ruk op de knop voldoende om de elektrisch aangedreven zonwering in werking te stel len. Naast een ruime en lichte kantine zijn in het gebouwtje zowel heren- als dameskleed kamers gerealiseerd evenals een toiletgroep. „Nee, wen sen hebben we eigenlijk op dit moment niet meer," aldus Karstens. Op het nieuwe gebouw komt nog een nieuw logo, ontwor pen door grafisch ontwer per/kunstenaar C. van de We tering. Het ontwerp is klaar en er zijn zelfs al polo's mee bedrukt, maar het moet nog op de muur van het gebouw geschilderd worden. Centraal in het logo staat een gele ten nisbal met daardoor heen in een boog de naam van de ver eniging. In het logo zijn de kleuren geel, groen en blauw verwerkt en die staan voor de zon en de tennisbal (geel), de duinen (groen) en de zee (blauw). Van de vrijwilligers werden er drie in het zonnetje gezet tijdens de opening zaterdag. P. Wels en L. Kamphuis kre gen voor hun inspanningen geëerd met een polo-shirt, compleet met logo. Mister Clubhuis K. Rijnberg kreeg een eigen barkruk (met naam plaatje) en een nieuwe fiets aangeboden. Voor hem was ook de eer weggelegd om de officiële openingshandeling - het openen van de deur - te verrichten. Na de officiële plichtplegingen werd een re ceptie gehouden. Deze werd druk bezocht. Enkele receptiebezoekers voor het gloednieuwe clubgebouw van de Tennisvereniging Wester schouwen. (Foto: Marieke Mandemaker) BRUINISSE - Twee auto's raakten zondagmiddag beschadigd bij een aanrijding op de kruising van de parallelweg met de N59 bij Bruinisse. Een 27-jarige inwoner van Antwerpen-Wilrijk reed over de parallelweg van de N59 en wilde bij de kruising met de hoofdrijbaan linksaf slaan in de richting van Bruinisse. Hij verleende daarbij echter geen voorrang aan een auto be stuurd door een 43-jarige in woner van Goes die over de hoofdrijbaan naderde. Bij de botsing die volgde raakten beide auto's bescha digd. SEROOSKERKE - Bij snelheidscontroles zondag op verschillende locaties op Schouwen-Duiveland zijn 133 weggebruikers betrapt op te hard rijden. Van 10.00 tot 11.45 uur werd gecontroleerd op de Seroos- kerkseweg. Van de 615 voer tuigen die de radarappara- tuur passeerden reden 60 te hard. De hoogstgemeten snel heid was 144 kilometer per uur, daar waar een maxi mumsnelheid van 80 kilome ter per uur geldt. Vervolgens werd van 12.45 tot 14.00 uur gecontroleerd langs de Heuvelsweg bij 'Kerkwerve. Van de 145 ge controleerde weggebruikers duwden twaalf het gaspedaal te diep in. De hoogstgemeten snelheid was bier 111 kilome ter per uur. Weg naar de Val Op de Weg naar de Val ten slotte werd van 14.15 tot 16.00 uur gecontroleerd. In totaal 1015 voertuigen passeerden de radarapparatuur waarvan 61 te hard. De hoogst gemeten snelheid was hier 116 kilome ter per uur. v, Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Stellendam: W. L. Smelt te Kockengen. Aangenomen naar Vollenho- ve: H. Dekker, kandidaat en pastoraal werker te Wester- lee-Heiligerlee, die bedankte voor Pernis. Bedankt voor Hien-Dode- waard: K. F. W. Borsje te Vriezenveen; voor 's-Graven- hage (Bethlehem Kerkge meente): P. H. van Trigt te Wapenveld; voor Zoetermeer (wijkgem. 1) (toez.): T. A. Eijsenga te Dordrecht. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Noqrd- wijk: B. J. G. Roolvink te Jou re. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hasselt (O): S. W. de Boer te Leek; te Hengelo (O.): K. van den Geest te Am sterdam-Centrum. Aangenomen naar Alphen aan den Rijn: K. de Vries te Ridderkerk, die bedankte voor Amersfoort-Noord, Drachten-Zuid/Oost en voor Hardenburg-Oost (3de predi kantsplaats, wijk midden); naar Almere (wijk Oost): S. S. Braaksma te Beverwijk en Krommenie. Beroepbaarstelling: J. R. Douma, Witbol 7, 8265 ES Kampen, telefoon 038- 3330887. Christ. Geref. Kerken Beroepen te Purmerend: drs. C. de Jong, kandidaat te Apeldoorn; te Urk (Eben- Haëzerkerk): A. van Heteren te Barendrecht. Bedankt voor Broek op Lan- gedijk: A. C. van der Wekken te Winschoten; voor Utrecht- West: B. de Graaf te Nun- speet; voor Heerde: A. K. Wallet te Leerdam. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rijssen-Zuid en te Terwolde-De Vecht: P. Mulder te Capelle aan den IJssel-Middelwatering; te 's- Gravenpolder, te Amsterdam en te Hilversum: M. Karens te Werkendam, die bedankte voor Oosterland; te Kapelle- Biezelinge: G. J. van Aalst te Ridderkerk, die bedankte voor Boskoop; te Melissant: P. Blok te Kootwijkerbroek; te Westkapelle: M. Karens te Werkendam, die bedankte voor Borssele. Bedankt voor Kruiningen: G. Mouw te De Valk-Wekerom; voor Scheveningen: A. Ver- mey te Zwijndrecht; voor Middelharnis: J. Kareis te Oudemirdum; voor Aalst: G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Terneuzen: J. S. van der Net te Apeldoorn. Wij hebben verpleegkundigen en ziekenverzorgenden nodig die als vrijwilliger een week willen vrijmaken om 6.000 zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten in 1998 een vakantie te geven. "Ook ik doe mee" Meer informatie? Bel (076) 560 20 60 C«mra*i Bureau Fondier Postbus 2100. 4800 CC Breda Fax (076) 5 601601 Giro 145 Wandel Nieuwerkerk is een dynamisch bedrijf mei activiteiten in grond-, weg- en waterbouw, trans port, recycling en sloopwerken. Voor ons transport- bedrijl' zoeken wij op korte termijn een voor kipper- en containervervoer. Het profiel van de kandidaat die ons voor ogen staat is als volgt: - zelfstandigheid - flexibiliteit - teamgeest - rijbewijs B, C en E - chauffeurs-diploma Indien u denkt aan het geschetste profiel te voldoen dan kunt u binnen 10 dagen uw schriftelijke solli citatie richten aan: Wandel Nieuwerkerk - postbus 42 - 4306 ZG Nieuwerkerk. l.a.v. Mw. J. H. W. Wandel WANDEL NIEUWERKERK De Weel 7, 4306 NV Nieuwerkerk lel. 0111-647080- Fax 647019 mm» Denk op tijd aan AIRCONDITIONING. Tijdig plaatsen betekent koelte op het juiste moment. Hoe ziet het eruit, en hoe werkt het. Kom kijken in de showroom. ssmsn CONSTRUCTEURS INSTALLATEURS JULIANASTRAAT 40, 4301 NC ZIERIKZEE TEL. 0111-412647 FAX 0111-417249 BUURT KOMT IEMAND n p i p> p m §S ^33S Ilsss 86 §W S Diverse modellen in koper, brons, smeedijzer of aluminium HERMAN JANSEN Deltastraat 12-14 NIEUWERKERK Tel. 0111-641465 Eén op de tien Nederlanders lijdt aan reuma. Het lian iedereen overkomen. Op alle leeftijden. Helpt u? Bank 70 70 70 848

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 6