Nieuw jeugdhonk in MFC Zierikzee officieel geopend GOED KOOP Heieen Vermeer Beste Buur Meer mensen nodig opvang asielzoekers Paaszangavond in kerk van Dreischor Bij nacht en ontij thema Zeeland Natuurmaand Fietspad Zeelandbrug moet behouden blijven s Vluchtelingenwerk doet oproep Tuinen en natuur bij nacht en ontij Fietsersbond ENFB: Met jongeren- en kinderkoor Woensdag 25 maart Project zwerfvuil Zierikzee AGENDA 1 In Noordwelle geboren en getogen boerin, die dorp warm hart toedraagt The Pit maakt plaats voor The Morgue MAANDAG 23 MAART 1998 NR 26353 ZIERIKZEE - Een nieuwe inrichting, een nieuwe naam en een nieuw publiek. The Pit heeft zaterdag definitief plaats gemaakt voor The Morgue, het nieu we jeugdhonk in het Multifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee; Het begon voor The Morgue allemaal in november toen de jeugd kortstondig - in de woorden van wethouder Ber- revoets-Ringelberg - 'de macht overnam' in het stad huis in Zierikzee tijdens een politieke jongerendag. Ver schillende groepen mochten hun ideeën naar voren bren gen en verdedigen. Op het spel stond een gemeentelijke subsidie van 2500 gulden. Uiteindelijk won de groep Soosnood het pleit. Toen begon het eigenlijke werk pas echt volgens J. Elenbaas van de Stichting Jeugd. De groep ging op zoek naar een geschikte ruimte voor een jeugdsoos. Via Bro- gum en het CJV belandde de groep uiteindelijk in het MFC en wel in de ruimte die al eer der als jeugdhonk onder de naam The Pit in gebruik is ge weest. ..Makkelijk was het allemaal niet," erkent Elen baas achteraf. „Dit is ook echt een heel nieuwe soos, een heel nieuw publiek. Een jon ger publiek dan het publiek dat naar The Pit kwam. De toekomst zal leren of het Pit- publiek straks ook naar The Morgue komt." „Ik ben bijzonder trots op jul lie dat je zoiets voor elkaar hebt gekregen," stelde wet houder Berrevoets in een kor te toespraak ter gelegenheid van de officiële opening van The Morgue. „Het is toen in november best wel spannend geweest." De wethouder voegde er aan toe dat de jon geren er nog niet zijn. „Jullie hebben met deze jeugdsoos een grote verantwoordelijk heid op jullie schouders geno men. Jullie moet er nu voor zorgen dat het geen rotzooitje wordt, dat je het leefbaar houdt en dat je goed met el kaar omgaat." Berrevoets constateerde in haar toespraak dat het feno meen jeugdsozen weer op gang maakt op Schouwen- Duiveland. Een aantal jaren geleden verdween jeugdsoos Trace in Scharendijke van het toneel en werden zowel Bro- gum in Zierikzee als Big'S' in Haamstede omgevormd van jeugdsoos tot respectievelijk muziek- en theaterpodium en jongerencentrum. Nu draait in Scharendijke jeugdsoos Panik en werd vorige week in Renesse jeugdsoos The Base ment geopend. Eigen plek „De behoefte van de jeugd is kennelijk veranderd. Het is een beetje terug naar de zesti ger jaren. In mijn jeugd had je instuiven en dan draaiden we plaatjes van Elvis en Cliff. En je moest vooral vroeg thuis zijn," haalde Berrevoets her inneringen op. Zij is druk be zig met het opstellen van een jeugdnota en centraal uit gangspunt daarin is dat er voor alle jongeren een eigen plek moet zijn. De ruimte waar vroeger The Pit gevestigd was is door de mensen van The Morgue gron dig onder handen genomen. Hoewel donkere tinten nog steeds de boventoon voeren in het interieur zijn de muren wat minder somber gemaakt door er kleurige vlakken op te schilderen en grote pluche knuffelbeesten her en der neer te zetten. Echt af is het volgens Elenbaas allemaal nog niet. „Er moeten nog nieuwe glazen en nieuwe CD's komen en een van de grootste wensen van The Mor gue is dat er iets aan de vloer gedaan wordt. Van die 2500 gulden is al een deel besteed, maar wie weet is er met het restant wat dat betreft nog wel iets te regelen." The Morgue is voorlopig op zaterdagmiddag, woensdag middag en vrijdagavond open. KOOLEN POTGROENTEN doperwten extra fijn, Hollandse snijbonen, gesneden/witte bonen, •witte bonnen in tomatensaus, tuinbonen fijn, xffl pot 720 ml. I"-* f W KOOLEN POTGROENTEN wortelen extra fijn, gebroken sperciebonen, doperwten/wortelen extra fijn, bruine bonen, A rode kool. W MmM rode bieten, «m ^9 pot 720 ml. UUi f HAMLAPPEN 500 gram C49 NU S* BLOEMKOOL per stuk Ainbiedingtn geldig vin ma. 23 t/m i ELKE DAG GOED NIEUWS 2 BURGH-HAAMSTEDE - Mensen die geïnteresseerd zijn in rechtsbescherming en zich willen inzetten voor mensen uit andere culturen. Vluchtelingen- Werk Schouwen-Duiveland heeft ze dringend nodig om haar werkzaamheden in het asielzoekerscentrum Burgh-Haamstede goed te kunnen blijven doen. Een mijlpaal zaterdag voor de Eigenwijsgroep 'Soosnood'. Uit handen van wethouder P. Ber- revoets-Ringelberg kregen de initiatiefnemers een cheque van 2500 gulden aangeboden en werd de naam van de jeugdsoos onthuld. Het jeugdhonk heeft de naam The Morgue gekregen. (Foto: Marieke Mandemaker) In het AZC verblijven mo menteel 275 asielzoekers, ter wijl Vluchtelingenwerk be schikt over achttien vrijwilligers. Een deel van hen houdt zich bezig met de dagelijkse begeleiding van de vluchtelingen, terwijl ande ren zich inzetten voor be stuurlijke of specialistische taken. Die laatste groep moet worden versterkt met men sen die interesse hebben voor juridische zaken die betrek king hebben op de rechtsbe scherming van asielzoekers. Zij worden door middel van scholing, training en begelei ding gereed gemaakt voor hun taak. Die bestaat onder meer uit het houden van spreekuren, waar asielzoe kers terecht kunnen met vra gen over hun asielverzoek en rechtspositie. Ook het geven van voorlichting over de asielprocedure en het bieden van ondersteuning tijdens de ze procedure hoort tot de werkzaamheden. Het is van belang dat de vrijwilligers Engels spreken en liefst ook Frans. Bestuurlijk Vluchtelingenwerk heeft voor haar werkzaamheden ook twee mensen met be stuurlijke ervaring nodig. Voor nadere informatie of aanmelding kan telefonisch contact worden opgenomen via telefoonnummer 0111- 652800. ZIERIKZEE - Tuinen. De natuur bij nacht en ontij. Natuurlijk water. De inlagen. Dat zijn de vier the ma's van de Zeeland Natuurmaand, die gedurende de maand juni voor het derde achtereenvolgende jaar wordt gehouden. Schouwen-Duiveland speelt een belangrijke rol in het pro vinciale evenement. Natuur organisaties zetten een reeks activiteiten op touw, waar door inwoners en recreanten dagelijks op een bijzondere manier kunnen genieten van de Zeeuwse natuur. Zo kan vanaf natuurinformatiepunt 'De Vluchtheuvel' in Westen- schouwen iedere dag de na- tuureducatieve fietsontdek- kingstocht 'Op de fiets hou je je voeten droog' worden ge maakt. Bij de Vluchtheuvel is ook een tentoonstelling waar bij informatiepanelen een beeld geven van de dieren en planten die te vinden zijn in zee, op het strand, in polders, duinen, bossen, inlagen en polders Maar het is ook mogelijk de natuur te ontdekken onder leiding van een gids. Bijvoor beeld via een wandeling 'Rondom de vloedlijn', een fiets-ontdekkingstocht langs de Schouwse inlagen of een natuurvaartocht over de Oos- terschelde. Ook worden avondrondritten per rijtuig door Boswachterij Wester- schouwen gehouden en kan natuurgebied De Schephoek worden verkend aan de hand van een mand gevuld met veldwerkmateriaal. Al deze evenementen zijn wekelijks. Eenmalige evenementen in het kader van de Zeeland Na tuurmaand zijn een mei-feest bij de Zierik^eese kinder boerderij De Punt op zater dag 30 mei, waarbij schapen worden geschoren. Een Nach- tegalenexcursie in Westen- schouwen op woensdag 3 juni en een Vollemaanswandeling door natuurreservaat de Schelphoek op vrijdag 12 ju ni. Op woensdag 12 juni kun nen belangstellenden deelne men aan een zeehondenexcursie en zondag 21 juni aan een Vikingen- tocht. Het complete program ma van de Zeeland Natuur maand is vanaf eind april verkrijgbaar via telefoon nummer 0118-659989. ZIERIKZEE - ,,Het is ondenkbaar om, uitslui tend vanuit economische belangen, te betogen dat wegversmalling op de Zeelandbrug maar ten kos te moet gaan van het fietspad." Dat schrijft de af deling Zeeland van de fietsersbond ENFB in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. De fietsersbond is van me ning dat het fietspad, dat op de Zeelandbrug ligt, moet worden gehandhaafd. Ze is het niet eens met instanties als de Kamer van Koophan del, MKB en EVO, die de au torijstroken over de brug willen verbreden ten koste van het fietspad. Dit om de ruimte te herwinnen die verloren gaat vanwege de bredere betonnen vangrail die dit jaar op de brug wordt aangebracht. Dit zou nodig zijn om de veiligheid te verbeteren, Het idee om als compensa tie daarvoor het fietspad bij de autorijstroken te voegen gaat volgens de ENFB voor bij aan andere belangen, zo als het utilitair en recreatief fietsverkeer. „Onze bond is niet anti-auto, maar wél voor het terugdringen van de dominante rol van het autoverkeer ten opzichte van fietsers en openbaar vervoer." De ENFB noemt in haar brief een aantal ar gumenten uit het Actieplan Fiets, die pleiten tegen het opheffen van het fietspad over de Zeelandbrug. Onder meer de directheid van de verbinding, waarbij geen omrijroutes mogelijk zijn, het streven naar een hoofdfietsroutenet door Ne derland, waarvan het fiets pad over de Zeelandbrug onderdeel uitmaakt en de verkeersfunctie die de Zee landbrug voor fietsers ver vult. De verkeersveiligheid op de brug is volgens d? fiet sersbond meer gediend met het terugdringen van de snelheid waarmee automo bilisten rijden, dan met het aanbrengen van betonnen vangrail, die moet voorko men dat een auto in de Oos- terschelde kan belanden. DREISCHOR - Het regionaal Zeeuws christelijk jon gerenkoor Matthanja uit Goes en het kinderkoor Jedaja uit Nieuwerkerk werken mee aan een paas zangavond, die zaterdag 28 maart wordt gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk in Dreischor. Beide koren staan onder lei ding van dirigent en organist Peter Wildeman uit Tholen. Hij begeleidt de zingende kin deren op de piano. Aan de paaszangavond wordt verder meegewerkt door trompettist Hans Kom uit Nieuwe Tonge en de organist Martin West- strate uit Kloetinge, die de sa menzang begeleidt en een or gelimprovisatie verzorgt. CD-opname Het jongerenkoor Matthanja telt ongeveer 140 leden. In ju ni wordt in de grote kerk in Zierikzee een CD-opname ge maakt van dit koor. Op de paaszangavond in Dreischor zingen de jongeren onder meer de liederen Gethse- mané, Als ik in gedachten sta, psalm 35, Heer' nu d' avond en Christus onze Heer' ver rees. Het kinderkoor Jedaja werd opgericht in oktober vorig jaar en wordt gevormd door 55 kinderen in de leeftijd van zes tot 15 jaar. Zij zingen on der meer Jezus leeft in eeu wigheid, Paasvreugd, Zegen ons Heer', psalm 1 en psalm 125. De opbrengst van de paas zangavond is bestemd voor het project 'Zeeland helpt vis serskinderen in India'. Een project van de verschillende comités van Woord Daad. De paaszangavond begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Woensdag 25 maart maakt het Water schap Zeeuwse Eilanden de resultaten bekend van het zwerfvuilproject Schouwen-Duiveland. Het evenement werd in okto-^ ber 1997 op touw gezet met de' bedoeling Schouwen-Duive land vrij te maken van zwerf vuil en door een lik-op-stuk- beleid met flinke boetes te voorkomen dat dat opnieuw afval werd gedumpt in na tuur en landschap. De eerste resultaten worden bekend ge maakt door wethouder G. van de Velde-de Wilde, Water- schapsgezworene L. Klompe en politiechef C. Priem. Maandag 23 maart Zierikzee Presentatie discussienota structuurvisie. Theater Mon- dragon. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Schrijf avond Amnesty Inter national. Gereformeerde Kerk. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag 24 maart Zierikzee Voorlichtingsdag vrachtwa gens op J. L. de Jongeschool. 9.30 uur. Lezing drs. Jacob Slavenburg over gnosis. Kerkcentrum achter Gasthuiskerk. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Herhalingscursus reanimatie van de NVvH afdeling Wes- terschouwen in de Schutse. 14.00 uur. Noordgouwe Schrijf ochtend Amnesty In ternational. Dr. Wortman- straat 23. Aanvang 10.00 uur. Bruinisse Presentatie discussienota structuurvisie. Dorpshuis. 19.30 uur Woensdag 25 maart Schouwen-Duiveland Boomfeestdag in regio. Zierikzee Praise-aerobic. Bij Leger des Heils, Poststraat. 15.00-16.00 uur. Gemeenteraadsvergadering. Theater Mondragon. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering dorpsraad Brou wershaven. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Bruinisse Informatieavond over borst voeding. Dijkstraat 10. 20.00 uur. Donderdag 26 maart Zierikzee Themamiddag ANBO over Polen. Gebouw De Paternos ter. 14.00 uur. Camaretten. Theater Mon dragon. 20.00 uur met vooraf gaand om 19.00 uur inleiding over ontwikkeling cabaret in Nederland. Bijeenkomst afdeling Zee land Crohn en Colitis Ulcero sa Vereniging. MFC. 19.30-22.00 uur. Burgh-Haamstede Zeeuwse vertelavond. Slot Haamstede. 20.00 uur. Renesse Presentatie discussienota structuurvisie. Dorpshuis. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering Commissie AIZ; stadhuis; 19.30 uur. Oosterland Bijeenkomst NBvP afdeling Duiveland in Oosterhof. 19.30 uur. Vrijdag 27 maart Zierikzee Computercursus Windows '95 voor beginners in het MFC. 13.00 tot 14.30 uur. Voorjaarsvergadering van Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in Theater Mondragon. 19.30 uur. Nieuwerkerk Lezing Russische evangelist Walodja Mamontov. Gebouw Salem, Molenstraat. 19.30 uur. Zaterdag 28 maart Zierikzee Concert Tröckener Kecks en Venus Fly Trap (voorpro gramma). Brogum. 22.00 uur. Renesse Uitvoering muziekvereni ging Luctor et Emergo (voor donateurs). Dorpshuis. 20.00 uur. Dreischor Paaszangavond. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Maandag 30 maart Zierikzee Begin groencursus Land schap, flora en fauna van Schouwen-Duiveland. De Driehoek. 20.00 uur. Ouwerkcrk Schrijfavond Amnesty Inter national. Fam. Van Damme, Zwanenburgseweg 12. Aan vang 19.00 uur. Dinsdag 31 maart Burgh-Haamstede Openbare vergadering Dorpsraad Burgh-Haamste de. Dorpshuis de Schutse. 20.00 uur. Dreischor Paasmand maken bij Lies- beth Giltav. Molenweg 15. 19.30-21.30 uur. de andere juryleden: Huma- nitasbestuurslid en initiatief nemer voor de 'Beste Buur'verkiezing op Schou wen-Duiveland G. van der Schaaf en de bestuursvoorzit ter van Beter Wonen F. K. Vos, bepaalde zij dat E. Prent uit Brouwershaven in aan merking kwam voor de twee de prijs en Th. Blommaert uit Zierikzee en zijn echtgenote voor de derde prijs. De heer Prent werd gehul digd vanwege de activiteiten die hij opzette in het Brouwse woonzorgcentrum Poorters hof en vanwege het feit dat hij daarbij ook ouderen uit andere kernen betrok. Advertentie Heieen Vermeer uit Noordwelle werd gekozen tot 'de beste buur van Schouwen-Duiveland' NOORDWELLE - 'Een in Noordwelle geboren en ge togen boerin, dit dit dorp met grote inzet al vele ja ren een warm hart toedraagt.' Zo omschrijft de Dorpsgemeenschap Noordwelle Heieen Vermeer. Ook de jury, die de prijswin naars moest bepalen van de 'Beste Buur' verkiezing op Schouwen-Duiveland, was onder de indruk van de activi teiten die Heieen Vermeer ontwikkelde om haar dorp leefbaar en gezellig te maken. Ze kenden haar de eerste prijs toe, bestaande uit de ere titel 'Beste Buur van Schou wen-Duiveland' en een che que ter waarde van 500 gulden. „Ik ben groos en be duusd. Je organiseert wel eens wat, maar nooit alleen. Er is altijd een team van men sen bij betrokken," kaatste de prijs winnares de eer terug op haar dorpsgenoten. Maar vanuit de zaal van theater café Mondragon riepen die dat zij de terechte winnares was. De Noordwelse verdien de de titel omdat zij al meer dan twintig jaar de drijvende kracht is achter de maande lijkse dorpskrant van Noord welle en vanwege haar inzet voor de dorpsschool, de Ko ninginnedag-evenementen, de spelletjesdagen voor de jeugd tijdens de grote vakan tie, het wijkkorfbalteam en de straoviering in Noordwel le. Verder vangt zij jn een zo merwoning bij haar boerderij mensen op die in een moeilij ke situatie zitten. Veiliger en prettiger Heieen Vermeer was niet de enige, die zaterdagmiddag (Foto: Marieke Mandemaker) door woningbouwvereniging Beter Wonen en vereniging Humanitas, in het zonnetje werd gezet. Alle mensen, die door hun omgeving werden genomineerd voor de titel 'Beste Buur', kregen een bloe menhulde. Zij leverden een bijdrage!* aan de leefbaarheid van hun straat, wijk of dorp, waardoor mensen uit hun om geving zich veiliger en pretti ger gingen voelen. En dat was volgens de voorzitter van de jury, wethouder van welzijn P. Berrevoets-Ringelberg, het belangrijkste criterium bij het bepalen van de prijs winnaars. Samen met de bei- Hommage Het echtpaar Blommaert werd door twee verschillende mensen genomineerd vanwe ge hun stimulerende inzet bij evenementen in servicewo- ningencomplex De Veste in Zierikzee. „Deze prijsuitrei king is een hommage aan alle mensen die zich inzetten voor hun omgeving. Het is een bo- venstebeste zaak om elkaar daarvoor eens in het zonnetje te zetten," aldus jurylid Vos, die aan de tweede prijswin naar een cheque van 250 gul den overhandigde en de derde prijswinnaar huldigde met 100 gulden. Voor alle genomi neerden én voor de mensen die de moeite namen iemand voor te dragen waren er bloe men. In totaal werden op Schouwen-Duiveland twaalf mensen door hun omgeving kandidaat gestel^ voor de ti tel 'Beste Buur'.' Zij vormen onderdeel van de ongeveer duizend kandidaten die in heel Nederland werden geno mineerd. Want niet alleen in Zierikzee, maar ook in 59 andere steden werd zaterdag een regionale 'Beste Buur' verkiezing ge houden. De zestig eerste prijs winnaars, die daaruit voort kwamen, zijn kandidaat voor de verkiezing 'Beste Buur van Nederland', die op 21 mei wordt gehouden en recht streeks is te zien op televisie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3