nda LOUIS LUISTERTIP Surfcentrum Brouwersdam uitgebreid met zeilschool Verbouwde C1000 heropent deuren EXTRA HET NIEUWSBLAD That's a fact in Jailhouse feet stink Simple «""fl Vergoeding door 'planschade' Concert leerlingen blokfluit Gemengd koor Excelsior Kaartdag vijftigplussers WOENSDAG 18 MAART 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities Schrltteli|ke of telefonische opgave Kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebondan berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Maart ,\Vestensehouwen 'Exeursieschuur Staatsbosbe heer, Kraaijensteinweg 140. Expositie over olieslacht offers onder zeevogels. Zater dag en 2ondag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met vrijdag 20 maart Zierikzee Pentekeningen van Felicia de Zwart, geïnspireerd op de Oosterschelde. In expositie gang van verpleeghuis Corneliastichting Dagelijks geopend van 08.00-20.00 uur. Vot en met zaterdag 28 maart Burgh-Haamstede Expositie etsen Kees de Waal. Bewaersehole. Dinsdag t m zaterdag 13.30-16.30 uur. 'Sommelsdijk Schilderijen Ans Noltes en Edwin Peters. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 4 april Goedereede Werk 17 kunstenaars. Het RÖ- derhaus. Woensdag, donder dag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. Toten met 13 april *Renesse Paastentoonstelling in mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en op zondag 29 maart en tweede paasdag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met zondag 19 april Berkingen Foto's Peter Moree. De bon gerd. Dagelijks van 10.30 tot 22.30 uur, behalve donder dags. Tot en met woensdag 29 april IVIiddelharnis Aquarellen, etsen en tekenin gen Arno van Iperen. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 30 mei Zierikzee Acryl en aquarel schilderijen Nelly van Nieuwenhuijzen. 't Lange Uus. Tijdens winkel openingstijden. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 18 maart Ouddorp Open ochtend Van vrouw tot vrouw. Kerk Doopsgezinde Gemeente. 9.30 tot 11.00 uur. Dirksland Stuiverduiken. Sportcomplex De Gooye. 13.00 tot 15.00 uur. Sommelsdijk Voorjaarsmarkt verpleeg huis Samaritaan. 11.00 tot 15.30 uur. Ooltgensplaat Open ochtend voor vrouwen. Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw. Elthato. 09.30 tot 11.30 Uur. Donderdag 19 maart Goedereede Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur, IVIiddelharnis Algemene jaarvergadering Vereniging Natuur- en Land schapsbescherming. Aula Landbouwschool. 19.30 uur. Bijeenkomst NBvP. Diek- huus. 19.45 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentekantoor. 19.30 uur. Vrijdag 20 maart Ouddorp Informatie-avond preventie alcohol en drugs Doopsgezin de Gemeente. 20.00 uur. IVIiddelharnis Concert Bobtale trio. Diek- huus. 21.30 uur. Optreden That's a fact. Jon gerencentrum Jailhouse. 22.00 uur. Nieuw-Tonge Musical Vakantie door kin derkoor Apollo. Ons Dorps huis. 20.00 uur. Zaterdag 21 maart Ouddorp Schoonmaakactie wildbe heereenheid De Stelle en Ouddorp. Vanaf café De Bon te Koe. 8.30 uur. Schoen- en loopadviezen door Charles Schaik. Schoenhan- del Van der Bok-Mierops. 10.00 tot 16.00 uur. Bowlingtoernooi 12 Aanmelden bij de sportbalie. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Tennistoernooi vanaf 16 jaar. Aanmelden bij de sportbalie. Port Zélande. 20.00 tot 22.00 uur. Stellendam Open Dag visserijopleidin gen Scheepvaart en Trans port College. Visserijschool. 10.00 tot 14.00 uur. Sommelsdijk Blokfluitconcert Muziek school Goeree-Overflakkee. Exoduskerk. 20.00 uur. IVliddelhariiis Vogelbeurs EFVV. Diensten centrum. 13.30 tot 16.30 uur. Bachconcert Paul Kievit. Hervormde kerk. 20.00 uur. Oude-Tonge Eucharistieviering met ge mengd koor Excelsior. Rooms Katholieke kerk. 18.30 uur. Zondag 22 maart Ouddorp Mountainbiken vanaf 14 jaar. Aanmelden bij de sportbalie. Port Zélande. 11.00 tot 13.30 uur. Badmintontoernooi 16 Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Squashtoernooi voor ieder een vanaf 12 jaar. Port Zélan de. 14.00 tot 17.00 uur. Kindertheater op het podium bij de Gran Place. Port Zélan de. 16.30 uur. Kindershow en aansluiten karöoke op de Gran Place. Port Zélande. 19.00 tot 23.00 uur- Maandag 23 maart Oude-Tonge Kaartdag voor heel Oostflak- kee SWO. 't Zaaltje. 9.30 uur. Dinsdag 24 maart Ouddorp Squashtoernooi vanaf 16 jaar. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Poppenkast in de Gran Place. Port Zélande. 16.30 tot 17.00 uur. Woensdag 25 maart Ouddorp Clown Billy geeft een show in Café Caribe. Port Zélande. 16.30 uur. Bingo in Café Caribe. Port Zélande. 20.00 uur. Dirksland Start aerobics, steps gymver eniging Olympia. 20.30 tot 21.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 18 maart Zierikzee Ledenavond NCVB met dia lezing over Vincent van Gogh. Christelijke Gerefor meerde kerk. 19.45 uur. Kerkwerve Ledenvergadering NCVB, thema: paasfeest. Dorpshuis. 19.45 uur. lteiiesse Kledinginzamelactie Mensen in Nood bij mevr. v/d Hoek, Hogezoom 105. Hele dag. Scharendijke Kledinginzamelactie Mensen in Nood bij De Putmeet. Van 19.00-20.00 uur. Schuddebeurs Kledinginzamelactie Mensen in Nood bij mvr. Pannekoek, Donkereweg 15. Hele dag. Donderdag 19 maart Zierikzee Verkoping tweedehands kle ding. Sally's boetiek, Post- straat 48.8.30-11.00, 13.00- 15.00 en 19.00-20.00 uur. Ouwerkerk Studiedag van de Agrarische Commissie van de NBvP in het dorpshuis. 9.45 uur. Bruinisse Vergaderzaal Gereformeerde Gemeente, schoolstraat 13. SGP-bijeenkomst. Aaanvang 19.30 uur. Vrijdag 20 maart Zierikzee Lezing Ronald Giphart. Po dium voor muziek en theater Brogum. 19.30 uur. Ouwerkerk Workshop voorjaarsstuk met natuurlijke materialen (bloemschikken). Boerderij De Stelle, Stelweg 3. 9.30-12.00 uur. Zaterdag 21 maart Zierikzee Open Doe-ochtend installa tietechniek. Installatiebe drijf Saman. Open huis '98. Rabobankkan- toor Havenpark. 10.00 tot 14.00 uur. Opening nieuwe jeugdsoos door wethouder P. Berre- voets-Ringelberg. MFC. 14.00 uur. Bekendmaking uitslag ver kiezing beste buur. Theater café Mondragon. 15.00 uur. Jubileumconcert kerkkoor. Gereformeerde kerk, Sint Domusstraat. 17.00 uur. Jaarconcert koninklijke Har monie Kunst en Eer in Theater Mondragon. Aan vang 20.00 uur. Kerkwerve Zang- en orgelavond. Christe lijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Serooskerke Straofeest. Vanaf 12.30 uur. Burgh- Haamstede Voorstelling dansgroep Ani mo. De Schutse. 14.00 uur. Haamstede Dansvoorstelling Jan Klaas- sen en Katrijn naar Speel- goedland in de Schutse. 14.00 uur. Renesse Toneelopvoering 'Barend van Roos'. Toneelvereniging Op Drift. Dorpshuis. 20.00 uur. Brouwershaven Feestavond ASV Brouwers haven met toneeluitvoering Poesekater. Tonnenmaga- zijn. 20.00 uur. Ouwerkerk Schoonmaakaktie wildbe heereenheid De Gouwe. Start om 08.30 uur. Bruinisse Vogelbeurs ODW De Nach tegaal. Clubgebouw Molen weg. 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 224Tiaart Haamstede Presentatie tweede CD Crosshead and The Southside Horns in Muziekcafé Bran- denburgh. 15.00 uur. Maandag 23 maart Zierikzee Presentatie discussienota structuurvisie. Theater Mon dragon. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde Kerk. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag 24 maart Burgh-Haamstede Herhalingscursus reanimatie van de NVvH afdeling Wes- terschouwen in de schutse. 14.00 uur. CONCERT BOBTALE TRIO MIDDELHARNIS - In het Diekhuus in Middelharnis is vrijdag 20 maart een concert van het Bobtale Trio. Het trio speelt jazz in een avontuurlij ke bezetting en werd geïnspi reerd door de intieme trio-be- zettingen van Chet Baker. 1 Het concert begint 21.30 uur. WELKOMSTGEBAAR NIEUWE TONGE - en aantal bewoners van de 'nieuw bouw' in Nieuwe Tonge heeft k een welkomstgebaar ge- maakt naar een Afghaans ge zin dat in maart in Nieuwe Tonge kwam wonen. Via de plaatselijke supermarkt werd een boodschappenpak- ket bezorgd bij de Afghaanse vrouwen en hun kinderen. ^Sinds de machtsovername door de Taliban is het voor hun slecht toeven in Afghani stan. Vrouwen mogen niet meer werken, meisjes krijgen geen onderwijs meer, de me dische zorg voor vrouwen en meisjes is beperkt en vrou wen mogen alleen nog zwaar i gesluierd de straat op PRIJZENBINGO DIRKSLAND - Buurtvereni ging West houdt donderdag 26 maart een prijzenbingo in de Victoriahal in Dirksland. Er worden tien rondes en een su perronde gespeeld. Aanvang 20.00 uur. DE HOOP BIJNA LANDSKAMPIOEN STELLENDAM - Fanfa reorkest De Hoop uit Stellendam behaalde tij dens een KNFM-topcon- cours in Arnhem 154 pun ten en een eerste prijs. Dat houdt in dat het mu ziekgezelschap vice- landskampioen is. Semp- re Crescendo uit Middelharnis eindigde met 150,5 punten op een vierde plaats. Vorig iaar behaalde fanfareorkest De Hoop het lands kam pioenschap. Dit jaar voer de het fanfareorkest, on der leiding van dirigent Aijie Stolk, tijdens het topconcours een experi menteel werk uit, 'Sagas' van de Nederlandse com- Jionist Henk Badings De ury was overtuigd van de kwaliteiten van De Hoop, maar wat minder van de aantrekkelijkheid van het uitgevoerde werk. Uwe Jendrusch van Surf- en zeilcentrum Brouwersdam. op de gloednieuwe steiger aan de voor avond van de opening van de zeilschool. (Foto: Marijke Folkertsma) Ook plannen voor groepsontvangsten OUDDORP - Pieternel van der Linde en Uwe Jend rusch hebben hun Surfcentrum Brouwersdam uitge breid met een zeilschool. Vorig seizoen reeds runden zij de zeilschool voor Port Zélande, nu doen ze dat volledig in eigen beheer en zijn er ook de nodige voorzieningen voor gerealiseerd. Jendrusch en Van der Linde vestigden bun surfcentrum in 1993 aan de Brouwersdam in de directe omgeving van Gran Dorado Port Zélande. Dit vakantiedorp exploiteer de zelf een zeilschool. Toen vorig seizoen de zeilinstruc- teur echter plotseling ver trok, klopte Gran Dorado bij Jendrusch en Van der Linde aan met het verzoek verzor- ging van de lessen en verhuur van de boten over te nemen. Aan dat verzoek werd gehoor gegeven al bleek de bedrijfs voering wel wat omslachting met het surf- en zeilgedeelte op behoorlijke afstand van el kaar. Door de volledig over name van de zeilschool is in die situatie nu verbetering gekomen. Jendrusch kreeg toestemming van natuur- en recreatieschap De Grevclin- gen voor de aanleg van nieu we steigers. Daar hebben zes open jollen, tien optimisten en twee catamarans een plek je gekregen. Surfen en zeilen zijn natuur lijk een prima combinatie," vindt Jendrusch. Voor som mige mensen vormt surfen een opstap voor het zeilen, an deren kiezen heel bewust voor het een of het ander. Met surfen kun je heel jong begin nen. In het centrum aan de Brouwersdam wordt, reeds les gegeven aan kinderen vanaf vijf jaar. Dat gebeurt in een ondiep ge deelte, waar de kleintjes geen gevaar lopen. Voor zeïlles moeten ze iets ouder zijn. De lessen in de optimist-bootjes beginnen bij zeven jaar. ..Dat is beter, want de kinderen moeten ten slotte alleen in de boot zitten op een wat dieper gedeelte," aldus Jendrusch. De mogelijkheden bij Surf centrum en zeilschool Brou wersdam zijn inmiddels le gio; cursussen voor beginners en gevorderden, vervolgcur sussen en privelessen. Ook kan er gewoon recreatief ge- surfd en gezeild worden. Daar wordt hoogwaardig ma teriaal voor te huur aangebo den. Wie er alleen wil vertoe ven voor het mooie uitzicht, kan een prima tijd doorbren gen op het riante terras of achter het glas in het restau rant. Groepsontvangst In voor- en naseizoen worden vooral veel groepen school kinderen ontvangen, Ze ver blijven dan in enkele huisjes van Port Zélande of op de campings in Ouddorp en Elle- meet en volgen overdag de surf- en zeillessen naar keuze. Ook de maaltijden kunnen in het centrum worden ge bruikt. Jendrusch cn Van dor Linde willen de faciliteiten voor groepsontvangst vergroten. Dat houdt in: bij het surf-en zeilcentrum zelf verblijfsac- commodatie bouwen, zodat de deelnemers ook ter piekke kunnen overnachten en re creëren. Verder biedt dit. centrum, vol gens Jendrusch, ook moge lijkheden voor het. recreëren door deelnemers aan bijvoor beeld managementtrainingen of bedrijfseursussen, die dan weer in Port. Zélande zouden kunnen plaatsvinden. Soulavond in jongerencentrum MIDDELHARNIS - Jongerencentrum Jailhouse ver wacht vrijdag 20 maart 'That's a fact' een Neder landse soulband waar de vonken vanaf spatten. Vijf topmuzikanten brengen samen met soulzanger Eddy Taylor soul- en R&B classics te horen. Het concert begint om 22.00 uur en tussen 21.00 en 21.30 uur is de entree gra tis. Het repertoire van That's a fact bestaat uit nummers van onder meer Earth Wind Fire, The Commodores en K.C. and The Sunshine Band. Titels als A real Mother for ya, Celebration en Knock On Wood staan garant voor een swingend concert. Een goede podium-act maakt het geheel 'af.' That's a fact bestaat uit: Ed die Taylor (leadvocals) af komstig uit Georgetown, die speelde in de Swinging Soul Machine en veel studiowerk doet. Hij werkte onder meer met James Brown en The Tramps. Renee Acda (saxo foon, percussie), Ronald van Hoorn (gitaar), Thom van der Linden (keyboards), Jan van Nieuwenhuize (drums) en Ron Remeeus (bas) maken That's a fact tot een prima band en swingende opmaat voor de komende Flakkeese Dagen. DIRKSLAND - Na een korte, maar ingrijpende ver bouwing, opende supermarkt C1000 in Dirksland vandaag opnieuw haar deuren voor publiek. Via een, haast militaire ope ratie, lukte het eigenaar Van der Velde en zijn medewer kers om een totaal nieuwe winkel te presenteren met een vernieuwd assortiment. Het is inmiddels bijna tien jaar geleden dat de familie Van der Velde het initiatief nam om te beginnen met de ClOOO-formule. Op 5 mei 1988 openden drie burgemeesters en de loco-burgemeester het bedrijf op spectaculaire wij ze, door vanaf het winkeldak oen vuurwerk te ontsteken. Het tien-jarig jubileum en de verbouwing van de super markt wordt gevierd met scherpe prijzen en een aantal bijzondere activiteiten. Zo wordt de komende tien we ken een aantal ballonvluch- tcn cadeau gedaan aan klan ten. Het hoogtepunt van deze actie is het opstijgen van tien hete luchtballonnen op 30 april, Koninginnedag. Een activiteit die samen met de Oranjevereniging wordt ge houden. Ter gelegenheid van de her opening en het jubileum van de C1000 wordt voor kinde ren een ballon wedstrijd ge houden. Kinderen kunnen ook meedoen aan een kleur* platenwedstrijd en worden in de winkel getrakteerd op ijs. Het personeel van do C1000 presenteert zich in een nieu we outfit aan het publiek en wekelijks wordt in de ver nieuwde supermarkt een nieuwe serie select produkten geïntroduceerd. Advertentie Model: Pipeline I wish we sold beer Shoes showboards skatos shoes schuilhaven Wzterikz&e (door Louis Kleingeld) Phill Upchurch - What happened to the blues Hel is de vraag of je na dit album weet wal er met de blue& is gebeurd, maar een lekker uurtje hou je er in elk geval aan over. en misschien is er van genera tie op generatie ook helemaal niet zo gek veel veranderd,Want blues is er al tijd geweest en zal er altijd zijn. Het is niets minder, dan de feiten van liet le ven", zegt Upchurch. Vreugde, pijn, gebroken harten en onvervulde dromen. Het leven versierd in een muzikale wissellijst. En dat Is in goede handen van Upchurch, die bij insiders bekend staal als een van de beste sessie-muzikan ten. En hij wil dat op deze cd ook niet onder stoelen of banken steken. Upchurch heeft z'n roots in the blues, maar heeft zich nooit puur tot dit genre beperkt. Op What happened geeft ie wat dat betreft z'n visitekaartje weer eens al. Jazz-rock, soul. gospelAl die muziekstijlen worden op de een of andere manier heel geraffineerd met elkaar verbonden. Maar niet alleen vanwege de veelzijdigheid van Upchurch zelf is deze cd heel afwisselend geworden. Ze ker ook vanwege de sterbezetting van de band: op zich al een reden om er eens lekker voor te gaan zitten. Er staan namen als Marceo Parker, Lenny Castro en Pops en Mavis (vader en dochter) staples. De Staples maken vooral het nummer The tide keeps lifting me vocaal tot een van de uitschieters op deze cd. Upchurch schittert zelf op alle nummers voornamelijk op gitaar en bass. Zo als gebruikelijk weer te herkennen aan zijn ontspannen manier van spelen en zo ziet ie elk nummer naar z'n hand. Twaalf nummers genieten. GOEDEREEDE - De gemeenteraad van Goedereede komt morgen, donderdag, voor de laatste maal in de oude samenstelling bijeen. Op de agenda staat onder andere de vergoeding, die een aantal bewoners van de Molentienden wordt toegekend wegens planscha de. De bouw van zestien bejaar denwoningen aan de Vlied berglaan leidde al eerder tot schadevergoeding aan twee andere bewoners. Verder bui gen de raadsleden zich, naar aangenomen mag worden voor de laatste keer, over de perikelen rond de eventuele aan- leg van een viertal par keerplaatsen aan de Duinker- kerweg. Zowel in de commis sie Financiën als Ruimtelijke Ordening is dit punt al onder werp van uitvoerige discussie geweest. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raad- zaal van het gemeente huis van Goedereede. Iedere belangstellende kan de be raadslagingen vanaf de pu blieke tribune volgen. SOMMELSDIJK -Zo'n twintig gevorderde blokfluit leerlingen van de muziekschool Goeree-Overflakkee geven zaterdag 21 maart een concert in de Exodus kerk in Sommelsdijk. Zij bespelen verschillende mith variations van Handel soorten blokfluiten, van sop- en Sonates vanCastello en ranino tot contrabas. Ook cla- Sammartini voor diverse vecinist Jos Vogel en cellist blokfluitcombinaties en bas- Bart Soeters werken aan de so continuo. Het grote ensem- uitvoering mee. Op het pro- ble Sine Nomine speelt vijf- gramma staat onder meer re- stemmige dansen van naissance- en barokmuziek, Praetorius. Het concert be- zoals The harmonious blacks- gint om 20.00 uur. OUDE-TONGE - Het gemengd koor Excelsior uit Dirksland treedt zaterdag 21 maart op tijdens de eu charistieviering in de Rooms-Katholieke kerk in Ou de-Tonge. De eucharistieviering begint om 18.30 uur. Excelsior geeft op Koninginnedag, 30 april, een buitenconcert in Dirks land. Het koor zingt 16 mei in de Grutterswei in Oude-Ton ge. De viering staat in het teken van honderd jaar Rooms-Ka tholieke kerk O. L. V. Hemel vaart. Het koor is in 1909 op gericht en heeft ruim negentig leden. Voorganger is pater Gerrit van der Arend. OUDE TONGE - Vijftigplussers kunnen maandag 23 maart deelnemen aan een kaartdag in 't Zaaltje aan de Pastoor van Luenenstraat in Oude Tonge. Zij hebben de keus uit klaver jassen of jokeren. Het betreft een initiatief van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee. De kaartdag begint om 9.30 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Ovedlakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 01B1 - 323B14 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IMAIP adv. maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreldlng Bouwman, 0181-315950 van 9~00- 17 00 uur Hel Extra Nieuwsblad maakt doel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-buls bladen In Zeeland. Totale oplage f 75.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9