Rabobank i beantwoordt aan een groeiende behoefte van consumenten Rabobank stelt haar deuren open voor alle soorten van financieel advies Voorbeeld Groeiende behoefte Kansen en risico's Deskundigheid Open Huis '98 Hoofdkantoor Zierikzee. WOENSDAG 18 MAART 1998 HFJ EXTRA NIEUWSBLAD M A ART i 9 mm ctueel Een publicatie van: Rabobank Schouwen-Zierikzee Havenpark 4 4301 CD Zierikzee Tel. 0111-418500 Onze maatschappij verandert snel. Wie had zo'n vijftien jaar geleden voorzien dat beleggen bijna net zo populair zou worden als sparen Of dat het vertrouwde sociale vangnet zo snel uiteengerafeld zou wordenDit heeft er mede toe geleid dat consumenten tegenwoordig veel bewuster een financiële planning maken en meer behoefte hebben aan deskundig advies. Daarom organiseert Rabobank Schouwen- Zierikzee op zaterdag 21 maart Open Huis '98; een open dag over wonen, vermogen en genieten. Is financiële planning een nieuw mode woord dat door banken is uitgevonden om klanten te trekken? De heer E. Hop, commercieel manager bij Rabobank Schouwen-Zierikzee: "Nee, steeds meer mensen hebben behoefte aan het ma ken van een financieel plan voor de toekomst. Het komt er op neer dat de consument op een rijtje zet welke stap pen hij in zijn leven wil nemen, welke financiële zekerheid hij voor nu en de toekomst in wil bouwen en welke doelen hij wil verwezenlijken. Samen met een deskundig adviseur kijkt hij naar de prijskaartjes die daaraan vast hangen en stelt hij een plan op om de doelen te bereiken. Bij ons heet deze vorm van dienstverlening Rabobank Persoonlijk Financieel Advies." Een eigen huis is de hoeksteen van een financiële planning. Voor het kopen van een woning sluit de consument een hypotheek af. Daarmee gaat hij een langdurige relatie aan met een hypotheekverstrekker. Aan de ene kant betekent dit een betalingsverplichting voor langere tijd, terwijl anderzijds gebouwd wordt aan een eigen vermogen. Rob Kroesbeek, financieel adviseur: "Als adviseur houd ik altijd rekening met persoonlijke wensen. We bekijken welke vorm van vermogensgroei het meeste rendement oplevert, wat fiscaal het voordeligst is en natuurlijk het beste aansluit op de bestedingsmogelijkheden en wensen van onze klant." Onlangs berichtten diverse landelijke kranten dat finan ciële planning sterk aan- populariteit wint en er een groeiende behoefte bestaat aan deskundig advies. "De overheid treedt steeds verder terug uit het raamwerk van sociale voorzieningen. Tegenwoor dig wordt er meer aan de eigen verantwoordelijkheid van de burgers overgelaten. Zo moet men bijvoorbeeld zelf zorgen voor een aanvullende pensioenregeling. Of een verzekering tegen de negatieve inkomensgevolgen van tij delijke werkloosheid, langdurige ziekte of arbeidsonge schiktheid." Volgens Rob zorgen de nieuwe regelingen voor onzekerheid omdat ze vaak moeilijk zij en vele uit zonderingen kennen. "Men weet niet meer wat te kiezen. Er is een groeiende behoefte aan goed advies. Mede hier voor is Open Huis '98 bedoeld." Door de sterke economische groei van de afgelopen jaren is beleggen bijna net zo populair geworden als sparen. Diverse adverteerders spreken over een gemiddeld rende- nient van wel zeventien procent. Veel consumenten Ovillen hier graag een graantje van meepikken. Voor velen is de beleggingswereld echter gehuld in nevelen van mysterie. Zij lopen met vragen rond over bijvoorbeeld de risico's en kansen, de vele beleggingsfondsen en fenomenen als klik- fondsen. Dit soort vragen wordt tijdens Open Huis '98 beantwoord. Consumenten kunnen er ook terecht voor informatie over koopsompolissen, lijfrentepolissen en levensverzekeringen. Ook wonen en woningfinancieringen komen uitgebreid aan bod tijdens Open Huis '98. Annelies Vermuë, hypo theekadviseur: "Hypotheekadviseurs van Rabobank Huis 8c Hypotheekadvies zijn deskundig in de breedte en de diepte. Zij adviseren over hypotheken, verzekeringen en fiscale regelingen. De hypotheekadviseurs van Rabobank Huis 8c Hypotheekadvies kennen de lokale situatie, weten wie waar zit en wat doet en kunnen doorverwijzen naar de juiste mensen en instanties." Bij Rabobank Huis 8c Hypotheekadvies staat de klant centraal. "Samen met de klant zoeken we naar de op lossing die het beste bij hem past. In ons contact staan wij voor een zo eerlijk en gedegen mogelijk advies. Daarbij bieden we een totaaloplossing. Per slot van rekening ga je een financiële relatie aan voor vele jaren. Bij de Rabobank zijn alle soorten van financiële dienstverlening onder één dak ondergebracht", licht Annelies toe. Tijdens Open Huis '98, over wonen, vermogen en genieten, staan niet alleen adviseurs van de Rabobank klaar om alle mogelijke vragen te beantwoorden, maar ook diverse deskundigen van buiten de bank geven informatie over hun spe cialisme. NOTARISKANTOOR BEIJSENS 8c ZONNEVYLLE zal al uw vragen deskundig kun nen beantwoorden, of het nu gaat om hypotheekrecht, fami lierecht of erfrecht. Ook zal de beveiliging van uw woning uitgebreid aan de orde komen, hiervoor is J.L.V. BEVEILIGING uit Brouwershaven aanwezig. Dit is uiteraard nodig, want als u uw huis heeft laten inrichten of de bouw laat begeleiden door MARIJKE BERREVOETS, binnenhuis- advies, moet dit wel een 'eigen plekje' blijven en dus goed beveiligd zijn. Radio Schouwen-Duiveland verzorgt de gebruikelijke zaterdagmorgenuitzending met onder andere veel muziek en het interview met een klant van de Rabobank, rechtstreeks vanuit de bankhal. vindt plaats op zateidag 21 maart iit het Rabobank- gebouw aan bet Havenpark 4 te Zierikzee. Bezoeken kunnen er terecht van 10.00 tot 14.00 uur. Verder kantoren te: Renesse Brouwershaven Haamstede Nieuwerkerk Scharendijke De Rabobank Schouwen-Zierikzee herkent u door: Uitgebreid dienstenpakket op het gebied van beleggenverzekeringen en pensioenen Scherpe tarieven voor sparen en lenen Deskundige adviseurs l.okale betrokkenheid, al bijna 100 jaar Snelle afwikkeling van uw vragen of opdrachten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3