Zachte, sensuele stoffen terug in het modebeeld Bodyfashion trendy, kleurrijk en verrassend Modeweuws Trends komen samen in frisse lentecollectie Korenaar brengt geluk Telkens weer ontmoeten glamour en eenvoud elkaar WOENSDAG 18 MAART 1998 In de voorjaarscollectie van InWe- ar zien we een nieuwe benadering van mode. Sferen, die voorheen apart gepresenteerd werden, gaan nu hand in hand of lopen zelfs in elkaar over. Met dit gegeven wordt ingespeeld op de wensen van de moderne vrouw. Dit wil op geheel eigen wijze trends mixen, om zo haar onafhankelijkheid en individualiteit te onderstrepen. De belangrijkste richtingen in de lentemode zijn: romantisch, vrou welijk, ethisch en comfortabel. Romantisch en vrouwelijk vinden we onder andere terug in allerlei nieuwe transparante kwaliteiten, mooi kant en andere soepele, luchtige stoffen. Het begrip comfort uit zich in hoogwaardige stretchmaterialen. Niet alleen voor broeken, maar ook voor blazers, jasje en jurken, die hierdoor beter in vorm blij ven. De etnische inspiratie komt vooral uit Afrika, India en het Midden Oosten. Dat wordt ver sterkt door het kleurbeeld rond warme bruin- en roodtinten met accenten van blauw. Hierbij pas sen linnen en andere rustieke stof fen en' zachte chiffon. Het stoffenbeeld voor het komend voorjaar laat een co meback zien van zachte, sensuele stoffen, prachtige prints en mooie kleuren. Een nieuw gevoel voor roman tiek bezielen de actuele hedendaagse stretchmaterialen en brengt het minimal dressing bij de tijd met een frisse en mooie aantrekkingskracht. Na seizoenen van kleden in casual basics, vinden we het nu tijd worden om ons nu te tooien in helderde kleuren en luxueuze materialen. Het stoffenbeeld voor lente 1998 meer vrouwelijke mode komt tot uiting in drie stromin gen. Zonder poespas Geweven stoffen in eenvoudige, lichaamsvolgende belij ningen komen voorin moderne synthetische jerseys. Prachtig gevoimde topjes, lange, soepele rokken en jur ken in vloeiende lijnen zijn perfect geschikt in nylon/spandex of microdenier jerseys, interlocks, pi- qué's, crêpes en ribstoffen. Mat jersey, in viscose of men gingen van viscose/polyesters zijn de materialen van dit moment voor nieuwe asymmetrische of haltersilhouet ten. Stretch materialen zijn steeds belangrijker voor kos tuums en broeken. Stretch satijn, mat satijn, poplins en piqué's vooral gebruikt voor de jeugdige mode. Zachte, comfortabele romantische kleding in een nieuw jasje met lenteachtige, doorschijnende weefsels. Gewe ven tule, semi-doorschijnende satijnen en tere netstoffen die laag of laag zorgen voor een schitterende kleuren spel. Veters, haakwei'k en macramé's zijn nieuw in het gebrei de segment. Terwijl de richting romantisch is, is die eer der geraffineerd dan lief. Florale prints maken een come back: weemoedige bloesems op waterige ondergrond, weelderige romantische bloemmotieven en artistieke of decoratieve vertolkingen tot naïfef, gekriebelde bloemen. Bohemian chic De etnisch geïnspireerde mode komt en gaat elke paar jaar. Dit seizoen zijn de invloeden aangepast en versmol ten in niet specifieke interpretaties van oosterse, Afri kaanse en Zuidamerikaanse culturen. De 'oosterse' materialen - shantungs, ottomans, satijn, en sari weefsels met hun prachtig wisselende kleuren - vor- men de inspiratiebron voor weefsels die gazig, zacht glanzend of kleurig zijn als de regenboog. Dessins omvat ten etnische strepen, krullen, bamboemotieven, caligra- fische en Chinese motieven tot aan Japanse yukata en In- diaase paisleys en dierenprints In sommige collecties nooit weggeweest, rnaken florale prints een comeback. (Foto Laura Ashley) HET EXTRA NIEUWSBLAD Comfortabele stretchstoffen, handige de tails (ritsen op sluitingen en zakken) en een ongecompli ceerd kleur beeld in blau wen, beiges en wit. Een fris en vrouwelijk uitstraling. Het naderende einde van deze eeuw drukt een duide lijk stempel op het modebeeld. Het individualisme biedt ruimte aan vele stijlen en zo tekenen zowel luxe als eenvoud de nieuwe collecties. In de wereld van sie raden vinden we ook een uitgesproken eigen stijl bij de verschillende ontwerpers en fabrikanten. De over daad uit zich onder meer in uitbundige vorm- en kleurgebruik: de eenvoud vindt zijn weg in beschei den vormen en materiaalkeuze. Dit seizoen zijn zowel weelderigheid als soberheid van toepassing op het sieraaddesign. Royale schakel banden zorgen voor een glamorous geheel. Gestileerde colliers en ringen met een eigen signatuur daarente gen, geven de draagster een subtiele charme. Kate Moss zet de ingetogen trend met een dun gouden col lier met diamantOok zonder hanger doen simpele colliers het goed. Het materiaalgebruik is hierbij vrij. Naast goud en zilver is er een toenemende aandacht voor materialen zoals caoutchouc (een soort rubber) en titanium. Futuristische look Met name dit lnatsle materiaal scoort hoog deze zo mer. Onder invloed van een aantal vooraanstaande ontw'erpers verschijnen steeds meer horloges en sie raden in titanium. Do grijze tint en het zijdezacht uit ziende oppervlak creëren een futuristische look. Het materiaal is niet alleen modern om te zien, maar kent ook een groot, aantal pluspunten. Titanium is een licht metaal dat comfortabel draagt en geen allergieën ver oorzaakt Daarnaast is het een hard metaal dat niet snel beschadigt. Horloges in gladde, ronde vormen en in combinal ie met double en kleur bepalen mede het beeld voor '98 Kleur speelt naast ingetogenheid een belangrijke rol in de jongste collecties. Of het nu gaat om de wijzerplaat, het handje of dekast. i Het nieuwe seizoen levert in spiratie op in de vorm van zachtheid en het natuurlijke van 100% katoenen jersey, geborduurd met een glanzend motief dat voor geluk staat: k de korenaar. Colibri van Miss Lejaby is zowel jeugdig als romantisch en past bij de onschuldige sensualiteit van meisjesfigu ren, subtiel benadrukt door de stilering. rtiet zuivere wit biedt een mooie achtergrond voor het exclusief dessin, dat kleur op kleur geborduurd is: he melsblauw of goudachtig beige. Het toppunt van raffine- l ment: elk model is versierd met festons in de kleur van de borduursels. De Colibri lijn bestaat uit drie beha's, een tanga en een slip. De Hip-slip is een model dat is geba seerd op mode uit de jaren zestig. De nieuwste trends op het ge bied van vrouwenondermode is het gebruik van zachte mate rialen, molded en naadloos, kleurrijk en met modische grapjes. Er wordt gelukkig ook meer aandacht besteed aan vrouwen met een grotere maat, die ook in mooie body- fashion voor de dag willen komen. Van hipslip tot minimizer Er is volop belang stelling voor grotere cupmaten Vele medi sche modellen worden rlan ook geleverd tot en met cupmaat F. Maar er zijn ook vrouwen die graag een beha dragen waarin de maten niet zo opvallen. Daarom is er ook een 'mlnimizer-beha' die er voor zorgt dat de cup optisch In de serie Santos vormt een exotische slangenprint op elastisch materiaal de basis. één maat minder lijkt. Verder is er een model waarbij de schou derbandjes afgenomen kunnen jvorden. Do cups en de zij- en rug pand zijn voorzien van een siliconenband. Daardoor blijft de pasvorm mooi, ook als de beha strapless gedragen wordt. Slangenprint De Hip shp is een minislip die laag op de heupen wordt gedra gen. Een model dat is gebaseerd op mode uit ao jnren zestig. In de serie Santos vormt een exotische slangenprint op elastisch materiaal de basis. Jong en sportief De beroemde 'Route 6fi' in de USA vormt de inspiratiebron voor een sport iove, jonge serie BeeDees. Een in hot oo£ springende, elast ische band is verwerkt rondom de beha, topje, short oftai- slip en in de zijpanden. De kleurcombinatie is rood met donker blauw. Zakelijk, chic of sportief, biedt de nieuwe col lectie van Triumph combina ties voor elke gele genheid en voor iedere vrouw. Op vallend zijn de rijkelijk versierde setjes met romanti sche bor duursels maar er zijn ook sets van 'gewoon' ka toen, zonder enige franje. Push-ups en beugelbeha's laten zich moeiteloos com bineren met diverse modellen slips. Het kleurenpalet is zo mers van stralend tot parelwit, van pastel- tot donker blauw, van rood tot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 21