door de jaren heen Jeansmode verandert Voor sportieve en erleidelijke vrouwen Modewtfuws Lichte en zonnige spijkerkleding met knipoog naar vroeger Leuke bruikbare site over schoenen en meer Ogen verhullen en onthullen Fantasievolle tassen ronden garderobe af WOENSDAG 18 MAART 1998 /vinnp LfjjujK HET EXTRA NIEUWSBLAD Alles draait in de Levi's lentecollectie om een voud, eerlijkheid, clean en sharp. De kleding roept een beeld op uit de jaren 50 tot 70 met een hedendaagse streetwear styling. De trends voor de eerste helft van dit jaar in het kort: puur, natuurlijk en eenvoudig tegen alle hype stromingen in. De 'Originals' brengen soul, uniekheid, functie en geschiedenis tezamen. De Retro-items laten een bijna obsessieve nostalgie zien voor alles dat van vroeger is: de jaren vijftig tot en met zeventig. De 'Modern' serie besteedt veel aandacht aan functionaliteit, technologie en sportiviteit. Als laatste is er Clean Sharp, een meer 'geklede' look, maar stoer en simpel. De kunst is alles door elkaar te dragen en wéten wat wel en niet kan. De 518 regular straightleg zipfly is een retro fit jeans, gebaseerd op de tweede generatie originele Levi's White Tab uit de jaren 60-70. Het silhouet is geheel recht met een ritsgulp. In de serie Retro 70's een originele Orange Tab je ans, de 607 bootcut, klassieker die nu weer eigen tijds is. Gecombineerd met tops uit de jaren 70 zo als shirts in donker chambray en met ruit. Het retro t-shirts met een 'tijgerkop'. Een poplin jac ket met ribtricot op mouw en boord. Typische ja ren zeventig kleuren: camel, tobacco (rookgrijsj, licht en donker blauw. De G-star collectie voor dit seizoen is op de eerste plaats een logische voortzetting van de vorige, Bin nen het over-all concept van raw denims wordt er meer en meer gebruik gemaakt van ongewassen ma terialen vrijwel alleen in gewas sen varianten voorkwa men nu in 'raw' uitvoe ring een veelheid aan nieuwe invalshoeken op leveren. gewassen witte denim. Jeans en tops Naast raw denim - het meest belangrijke en gezichts bepalende materiaal - veel raw black denim en ge wassen white, die onder andere wordt toegepast bij jacks en de bekende P-coat. Bij de jeans is er een nieuw model, de Union. In dezelfde uitvoe ring als de double knee worker, maar zonder de extra kniestukken. Ander nieuws is de Deckpant, de eerste ehino in raw denim en in duck raw. Jacks zijn er in diverse uitvoeringen. De shirts sluiten bij het totaalbeeld aan in raw en in low density denim en in raw chambray. Chambray in gewas sen uitvoering is altijd een klassiek materiaal ge weest in jeanscollec- ties. Maar het is nu, in tegenstelling tot denim, met indigo dyed kettingdra den. Body-fit styling Het meer cleane en volwassen karakter van het beeld dat zo ontstaat wordt nog ver sterkt door het feit dat met name bij de tops het silhouet meer body-fit is geworden en va rieert van fit tot slim fit. King size is definitief voorbij. Ander nieuws Het Covershirt, verkrijgbaar in raw denim en tc-poplin, is een combina tie vaneen shirt en een bush jac ket met opge stikte zak ken. BijT- shirts geen op drukken meer ge bruikt. Foto's G-star. Alleen Cornel- ly en Chaine embroideries (hand-made) komen nog voor. Opval lend nieuwtje bij de accessoi res is een raw denim jungle- hat met opge slagen rand. Raw denim is een ongewassen, zeer stijve denim in een blauw-grijze kleur. Een authentieke kwaliteit die nog echt ingedragen moet worden. Verder is er een keur aan nieuwe materialen, zoals grey raw denim, sulphur dye denim en low density denim, waarbij het wit van de in slagdraden aan de oppervlakte van de stof doorsche mert. Daarnaast is er een compleet jeanspakket in Na een lange reeks van jaren, waarin overal in de jeans- markt onder in vloed van 'oud' ge maakte denims ook alle andere materialen ge wassen werden, om een gesleten en gedragen op tiek te berei ken, gaat de trend nu dui delijk de an dere kant op. Zodat ook stoffen die in het verleden Het thema Pureté vertoont opvallend veel grote formaten maar toch uiterst vrouwelijk /tas: Goldpfeil, ^leding: She, Broto Messe Offenbach). De kleding is deze zomer een voudig en comfortabel. Sa men met sportieve elementen leidt dat tot een modern en hedendaags modebeeld. Romantische en etnisch 1 geïnspireerde mode-ontwer pen ontwikkelden zich tot nieuwe en attractieve kle- dingst ijlen. Lichte, harmonieuze en ge raffineerde exotische kleu ren. mooie ontwerpen en cre atieve stilering bieden een keur aan mogelijkheden voor ieder moment van de dag. Ieder seizoen vertalen ont werpers van tassen de kle- dingtrends naar nieuwe tas- modellen. Elk thema binnen het mode beeld heeft haar eigen inspi ratiebron. Opvallend zijn de grote formaten. Ben je moe bent van het slente ren door ellenlange, eentonige winkelstraten op zoek naar dat ene paar schoenen. Wake up! Dat pak je tegenwoordig toch heel anders aan. Je gaat gewoon achter je computer zitten, logt in op Internet en surft meteen naar: http:/www.shoe- niverse.com. Op de handige site vind je de nieuwste collecties van allerlei schoenmerken. Ongeacht of je man. vrouw of misschien zelfs nog in de kindermaatjes valt. Als je een model van je gading ziet, kun je bovendien direct be kijken waar je die bij jou in de buurt kunt kopen. Shoe-niverse biedt een uitge breid overzicht van diverse leu ke schoenspeciaalzaken, ver deeld per regio. Handig om een shoppingtrip te plannen langs winkels die je anders misschien niet zo gauw ontdekt. Verder op deze site tips over het onder houd van schoenen. Schoenen kunnen heel lang je maatje zijn als je ze goed behandeld. Er wordt hard gewerkt aan uit breiding van de site, zodat je in de toekomst nog veel meer info over schoenen zult aantreffen. (Foto's Invito). Wanneer de mode zich in transparante en lang zaam vervagende kleding hult, moet ook de erjsmetica zich aanpassen. De voorjaar.slook Printemps van Christian Di or slaagt erin het vergankelijke vast te hou- den en creëert nieuwe l ichtweerkaatsingen. De Rouge Collection is dit jaar met vijf nieu we tinten uitgebreid die in een waas van pa relmoor versmelten. De t inten komen verfijnd over: bij een andere lichtinval verandert de kleur. Het resultaat ls verrassend subtiel en zacht. De natuurlijke kleur van de lippen blijft zichtbaar en wordt dooreen licht waas verfraaid. De kleuren zijn: transparant roze, zijdezacht licht beige, sprankelend bruin, parelmoer roze en gesatineerd lila. Kleurrijke magie, van het licht I'm every woman, it's all in me..' zong disco-queen Chaka Khan eind jaren zeventig. Deze hit klinkt twin tig jaar later actueler dan ooit. De vrouw van de laat ste jaren van deze eeuw laat met het grootste gemak alle facetten van haar natuur zien. Het ene moment is ze de sensuele verleidster, vampy of juist meisjesachtig lief, het andere moment is ze een daadkrachtige manager, een zorgzame moeder of een sportieve rivale. Geraffineerd door combinatie van een voud en elegantie. In welke gedaante ook, de vrouw van deze tijd kiest voor comfort. De lento-zomerlin- gorie van Warner's komt aan die eis tege moet en is verrassend up to date. Behalve weelderige creaties met het fraaiste kant en broderie zijn er ook mooie eenvoudige en sportieve modellen. Comfortabele short Zachte microvezel met geborduurde mat /glanzende madeliefjes prijken op de naadloze modellen in de Young Attitudes serie, die zowel modieus als functioneel zijn. Behalve een eenvoudige beugelbeha en een comfortabele short is er een simpel topje met bijpassende -lip Een jeugdige combinatie die gezien mag worden. De serie is uitgevoerd in wit en de nieuwste huidtint Sa hara. Geraffineerder is de Body Beware-lijn waarbij elegantie en eenvoud elkaar ontmoeten in een combinatie van zwart of eierschaal-wit. satijntrioot Modieus en functioneel in sportief wit of in de huidtint solium. Figuureorreetie is een belangrijke eis van moderne lingerie. In de Supcrnaturals vinden we vormcorrigerende slips van Lycra soft, een zacht en elastisch materiaal. De slips in zwart of wit corrige ren waar nodig de vrouwelijke vormen zonder te knellen. Platte buiken, perfecte rondingen en strakke heupen voor maten S tot XXL.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 19