Manrsenondermode volop in beweging Vrolijke shirts en hemden lil e wauws Stevig op koers Zeil de zomer tegemoet met Saint James Veel variatie in badmode WOENSDAG 18 MAART 7998 Mnrl HUILf.LJUJK HET EXTRA NIEUWSBLAD Jeugdige mannenkleding met pure en eerlijke uitstraling De Uppermen collectie staat voor nette, repre sentatieve vrijetijdskleding voor elke in mode geïnteresseerde man die er ook in de werksfeer correct wil uitzien. Hij is geen trendsetter, maar houdt de mode wel degelijk in de ga ten. Het assortiment be staat uit pantalons, chino's, 5-pockets, ber muda's, pakken, bla zers, overhemden, gi lets, polo's, truien en t-shirts. Alle kledingstukken zijn onderling uitwisselbaar. De productie vindt helemaal plaats in Europa; dat garandeert een maatschappelijk verantwoorde con fectie (geen kinderarbeid). De voorjaarscollectie is in vier kleurgroepen gesplitst maar alle kledingstukken passen bij elkaar, zodat het niet moeilijk is om 's ochtends te kiezen wat je zal aantrekken. De vier thema's voor de komende lente/zomer zijn: the look of grey, the black white story, tribal darks en blue note. Grijze waas Een puur en eerlijk thema qua stof- en kleur beeld. Geraffineerde kleurneutralen zorgen voor een sober modebeeld. Over de kleuren hangt een grijze waas, die een verschoten indruk maken. Verschillende tin ten grijs worden ondersteund door twee na tuurlijke zomerkleuren: limoengroen en he melsblauw die alleen in de tops gebruikt worden. Natuurlijke materialen vermengd met polyam ide en viscose: vaak ook met een kleine bijmen ging van stretch voor het comfort. De styling is simpel, minimaal en sober, opgefrist door mini-dessins. Bezoekers van Italiaanse stranden en badplaatsen uit de jaren 60 en 70, flanerend op de boulevards is het beeld die de black white story oproept. Een chique kleurengamma van zwarten en witten geeft een retro beeld. Elegante stoffen zoals lichtgewicht zomerwool en geometrische structu ren voor luchtige jerseys, die gecombineerd worden met plastics en andere technische materialen met een natuurlijke touch. Styling is eenvoudig, ge schikt voor zowel de disco als de boulevard. Blue note Jezelf amuseren op het water in de sfeer van de high society van de jaren veertig, de luxe van cruis eschepen en de nostalgi sche sfeer van het after- dinner gevoel, die alles komt naar boven bij het zien van dit thema. Klassieke retro sportkleu- ren als marineblauw, wit, sand en biljartgroen leve ren een sportief beeld op. De na druk ligt op katoen, eventueel bijgemengd met linnen, vis cose, lycra en wol. Naast strepen en ruitjes is er een aantal grafische prints en blockstreep-varianten. Geraffineerde kleurneutralen zorgen voor een sober modebeeld. Foto's Uppermen Tribal darks Een mix van verre culturen die zich uit in een donker let van zwart, kruidig bruin en camel. Door niet-zwarten af te wisselen met ei-geel en ecru ontstaat een nieuwe safari-achtige look die even wel stads geïnterpreteerd kan worden. Linnen vermengd met katoen, viscose en lycra bepa len de trend in dit exotische thema. Vernieuwend zijn de speciale coatings voor de jacks. Naast faux uni's spelen grafische prints, die oriëntaals aan doen, voor de overhemden de hoofdrol maar de chique- sportieve strepen ontbre ken natuurlijk ook niet. en mysterieus kleurenpal- Zonuitdagend, stralende Jtkleuren, superglad, zomer- wit, gestreept of voorzien van zilverglans. De nieuwe badmode biedt veel varia ties. Dat betekent dat de man volop keuze heeft uit model len waarin hij gezien mag worden. Het lichaam komt ^optimaal tot zijn recht door ^de mooie snit. Sportiviteit en modieuze aspecten spelen eveneens een belangrijke rol. De nieuwe badmode is uiter mate geschikt om tijdens de vele zonnige momenten te dragen. Dat wordt onbekom merd genieten. 9 Veel stylistische grapjes zijn in de modellen verwerkt zo als aan de buitenzijde aange brachte koortjes, brede fan tasierijke bedrukte taillebanden, grappige bor duursels en opvallend ver- ^werkte metaaleffecten. De f&ccenten met betrekking tot design liggen zowel op het grafische als maritieme vlak. Ook spelen streepoptieken en hele kleine prints een hoofd rol. De ont werpers hebben bo vendien nieuwe materialen gebruikt. Enerzijds gaat het hier om 'mille-raie-kwaiitei- t.en'; een modieuzer alterna tief voor de jarenlange ui terst succesvolle crash-optiek. Anderzijds is er een fijne ribstof die een spor tief karakter benadrukt. Het aanbod varieert van -auwsluitende swimshorts, wemsüps, body's tot en met sportieve, wijde shorts. Deze laten zich mooi combineren met zowel uni als bedrukt t- shirts in 'American' of boxer- model. Ter aanvulling zijn er ook modieuze polo's en swe atshirts. Vanzelfsprekend feantbreken accessoires als roadlakens, zwembrillen, ba- sebalcaps en badslippers niet. (Foto: HOM). Het lijkt op een verzonnen verhaal: stoere cargo-pi lots die met Dakota's vracht brengen en oppikken in de onherbergzame streken van Alaska en de moeilijk bereikbare gebieden in de Caribbean. Maar dagelijks kiezen ze nog het luchtruim met hun oude kisten. Ongebonden, uitdagend maar ook uitermate indivi dualistisch Dat zijn ook de belangrijkste kenmer ken van de kleding van Pall Mali American Classic. Een kledingmerk dat de bijzondere sfeer en de au- thent ieke stijl va» de cargo-pilot als referentie en inspiratie heeft gekozen. De nieuwe collectie nodigt mannen uit zich casual te kleden. Stoerheid Opmerkelijk is dat ieder kledingstuk uitstekend past in de no-nonsense sfeer van de cargo-pilot, zon der dat dit ook maar enigszins opdringerig over komt Subtiliteit en stoerheid laten zich binnen deze collectie uitstekend combineren. Ook dit seizoen wordt gekozen voor een sterke eenheid in sfeer. Het kledingbeeld straalt behalve basic-plus dan ook een hoge mate van rijkheid uit. Verwerking van de ni'uwste ontwikkelingen in materialen, zorgvuldi ge afwerking en aandacht voor details zijn belang rijk. Jacks bestsellers Naast de leren uitvoeringen (voor een deel ook voor vrouwen gestyled) in nieuwe kwaliteiten en kleu ren, zijn er voor deze zomer vooral stoere jacks in canvas en gecoate katoen. Technische materialen ge- v.-n aan de jacks het functionele karakter. Er wordt cel aandacht besteed aan de detaillering zoals rlt- pullers die op nieuwe wijze zijn vormgegeven. Wat betreft dessins in de tops wordt een terughou dend beleid gevoerd, waardoor het volwassen en .toere karakter nooit wordt overschreeuwd, maar wel wordt ondersteund dooreen meer 'sophistica ted' uit I raling. Vrij veel rustige streeppatronen in verschillende materialen terwijl decoratieve ele menten zoals borduursels in ton-sur-ton zijn uitge- oerd Bij de broeken worden, naast de Classic ie- in een breed scala aan kwaliteiten (twill, poplin, ligh canvas en ribstop) aangeboden in diverse mo dellen Natuurlijk is er de cargo-pants en 5-pockets maar nu ook de workers. De cargo-pants wordt ook aangeboden als shorts De man van tegenwoordig stapt steeds vaker zelf bewust de winkel binnen om zelf zijn eigen bo- dyfashion en nachtkleding te kopen. Hij kiest voor modellen die zijn lichaam accentueren, spor tiviteit en mannelijkheid uitstralen en bovenal lekker zitten. Er is een toenemende belangstelling voor nauw sluitende shirts. Veel collecties bieden shirts met actuele V-hals en het sportieve 'muscle-shirt'. Bij zonder uitgevoerde naadverwerkingen, knopen, labels en ritssluitingen zijn belangrijke details. Zij geven een avantgardistische uitstraling. Naast allerlei zomerse tinten is het kleurenduo zwart/wit sterk vertegenwoordigd. Motieven als strepen, blokken, ringen en labels accentueren het sportieve accent. Een prettige pasvorm en di to draagcomfort wordt verkregen door het ge bruik van verfijnde materialen. Een nieuw fenomeen in de HOM herenondermode is de horizontaal geplaatste gulp in de HOl-col- lectie. Het wordt ook wel aangeduid als kangoe roebuideltje, toegangspoort, ei van Columbus. Mannen erkennen dat deze vinding een perfecte oplossing biedt voor 'als ie dwarsligt'. Dat pro bleem is nu voor goed opgelost. De nieuwe gulpverwerking is eveneens toegepast in de mini- en sportmodel en een bode. De kleuren kersen en citroen zorgen voor een verrassend kleureffect. Lekker luchtig door het gebruik van 'etamine' en geweven stoffen. Jarenlang zagen mannen er vrij sober uit. Daar gaat verandering in komen. De HOM shirts behoren tot het type licht, trendy mo de. De hemden en polo's zijn uitgevoerd in vrolijke kleuren en hebben een sportieve uit straling. Ze zijn bij uitstek geschikt om lek ker in de vrije tijd te dragen. Zelfs de shirts in het city-segment zien er onconventioneel en kleurig uit. Als het aan de ontwerpers ligt, zal het dit jaar een zonnige zomer wor den. Het uitgangspunt van de collectie is sportivi teit. Zijsplitjes en wijd opengewerkte kragen doen denken aan bowling-shirts. Verder zijn ritsen en colour-blockings op actuele wijze verwerkt. Ook hebben de hemden glanzende strepen en labels. Dit alles leidt tot strakke, mannelijke lijnen. Daarnaast zien we nog een aantal avantgardistische modellen met glansapplicaties en netinzetten. De vrolijke kleuren komen het best tot hun recht bij shirts met print. Vanzelfsprekend zijn er ook shirts uitge voerd in zwart/wit contrasten. De collectie oogt 'lekker luchtig', onder meer door het ge bruik van 'etamine' en geweven stoffen. Bij uitstek geschikt om tijdens de warme zomer maanden te dragen. Wie de mode van Saint James ziet, waant zich in gedach ten al op een mooi zeiljacht voor de kust van Normandië. Maar de prachtige klas sieke wollen scheepstruien, swe aters en jassen doen het natuur lijk ook goed op de Friese meren... of je draagt ze gewoon op school of naar je werk. Saint James is een merk met een meer dan honderdjarige geschie denis. De fabriek - die precies op de grens tussen Normandië en Bretagne ligt op twintig km van •de bekende Mont St. Michel - be staat al sinds 1889. De oprichting ervan was een logisch ge volg van de uitgebreide schapenteelt in het gebied. Er wordt ook nu nog steeds veel wol verwerkt., soms gemengd met katoen of met elastische materialen voor een optimaal draagcomfort. Nieuw deze zomer is een geweven stof. waarbij de binnenzijde van katoen is en de buitenkant van wol. Tijdloos De kleding moet het hebben van een lange levensduur. Dat betekent dat alle modellen - of ze nou bedoeld zijn voor vrouwen, mannen of kinderen - zonder uitzondering kleurvast zijn en niet pillen. De kleding is verkrijgbaar bij de betere speciaalzaak. Toch wil dat niet zeggen dat 'een echte Saint James' onbetaalbaar is. Vooreen ka toenen sweater betaal je iets meer dan hon derd gulden; wollen truien kosten tussen de twee en de driehonderd gulden terwijl je voor de vesten tussen de drie- en vierhonderd gulden moet neertellen,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 17