hetISMnieuwsbiad VOORJAARSBIJLAGE WOENSDAG 18 MAART 1998 Een trendy mode-ABC Dresscodes Ieder modeseizoen geeft z'n eigen signalen. Wie die als eerste oppikt en decodeert, heeft het gemaakt. Of dat nu een streepjes- of een bloemetjesoutfit is, achter iedere stijl zit een oorspronkelijke of actuele levensinstel ling. Dat zijn signalen die geen grote woor den nodig hebben. Epauletten Uniformen lenen wederom decoratieve I details aan dit modeseizoen uit. In dit I geval schouderstukken, die niet alleen bij militaire, maar ook bij de Safari- i outfit te vinden zijn. Een hommage aan 1 de gebruikte kledingstijlen uit de 'Eng- j lish patient' brengen een groet aan de zomermode van 1998. Footwear In gewoon Nederlands schoenmode. Als ontwerpers de signalen goed hebben in- I geschat, lopen we deze zomer op Super- High-Heels. Vrouwelijke durfals zijn I gewaarschuwd: enige oefening is ge- I wenst. Een op zijn minst optisch hou- vast bieden de dunne riempjes die meer- dere malen om voet en been worden Ad gewikkeld. Ook voor deze riempjes - tot i| kniehoogte - geldteerst thuis goed oe- I 1 fenen. Koerierstas Voor koeriersdiensten zijn ze onontbeerlijk, de praktische vierkante, superlichte nylontassen waarin gegarandeerd een-A-viertje, maar ook grotere formaten passen. Scene-kenners hebben dit praktische ding ontdekt. Draag hem niet over de schouder, maar zorg ervoor dat de riem diagonaal over het bovenlichaam ligt. De tas zelf op nier hoogte op de rug. Laminaat Laminaat maakte in sports wear opgang tegen weer en wind. Op het moment is het gebruik van laminaat actu eel in het modische traject. Als functionele beschermer tegen weersinvloeden staat laminaat hier niet op de voorgrond. Het doel is om het nieuwe materiaal voor jongeren - kunstleer - elastische en comfortabel te maken. Meestal is Lycra als lami naat millimeterdun aan de binnenzijde van de stof ge zet. Madame Butterfly Azië ontmoet Hollywood' is het devies voor deze zomer. Fluweel en zijde, waarin meestal stretch wordt ver werkt, laten Indiase en Chi nese elementen en kleuren zien. Ook Afrika doet een duit in het zakje. Wijdb, rechte broeken, katoen of linnen jacks, veel bloemen, gewe ven, gedrukt, naïef of fijn als oostindische pentekenin gen, ondersteunen de Mada me Butterfly-stijl met een Hollywood accent. Temp Wat draagt de vrouw bij dc Azië-look? Tempel tasjes. Kleine buidelvormigo tasjes met bamboe grepen van zacht leer, maar ook van satijn maar vooral van fluweel. Hoe kleiner en sierlijker het tasje, des te leuker, hoewel niet direct praktisch. Ultra mini In het spel van lengte zijn deze zomer geen re gels. Alles is geoorloofd. Er zijn rokken tot op do grond - sarongvormen zijn bijzonder actueel. Kniebodekt is voor de moedigen die de Sophia Loren look van de jaren vijftig niet schuwen; en voor degene die jong zijn, hun mooie figuur wil len etaleren is er ook een ultra-mini in de aanbie ding. Vlijmscherpe smokingiasjes In de trend van de jaren twintig mogen formele, mooie Bauhaus inspiraties niet ontbreken. Kos tuums, zoals zo door succesvolle kunstenaressen en salondames in dc gouden twintiger jaren wer den gedragen, laten een open en zelfbewuste, mannelijke touch zien. Smokingj#sjes staan bij de ontwerpers hoog in de gunst. Bijzonder geraf fineerd wanneer ze zonder sluiting en scherp van snit zijn Zoals altijd zal je een persoonlijk kruis je zetten bij die stijl die het beste bij jou past. Zoals bijna altijd laat het mode-ABC het bij deze letter afweten. Zanzibar Geraffineerde kleurcombinaties, ver loochenen hun etnische afkomst niet Blauw, zwart, rozenhout en violet zijn geraffineerde begeleiders van de hoofd kleur bruin, deze zomer de concurrent van zwart. Foto's, Invito-schocnen, tos Picard-klc ding: Comma, foto: Mcssc Offenbach. Bugalti'Kollcktion, cosmetica Invite. Pari Two for Women. Laura Ashley. Matiniquo. Bron: Igcdo Nieuwe begrippen luiden het nieuwe modeseizoen in. Wie de taal van ontwer pers en reclamemakers niet begrijpt, staat machteloos in de rekken vol nieu we kledingstijlen te staren. Een handig mode-ABC met vee! Engels jargon voor komt dat. Trendsetters en modevolgers blijven daarmee op de hoogte. Nappa Zacht en edel als zijde. Ontwerpers hebben deze leersoort tot lievelingsma teriaal uitgeroepen. Nonchalant als eenT-shirt, sexy als een slipdress en heftig zoals de Easy- Rider-outfit hullen zij vrouwen in nappa als een bijzonder attractieve bescherming tegen de grote stadsjung le. Overjacket Houdt het midden tussen een jack en een mantel. Maar het overjacket is vooral bedoeld als combinatie item bij de nieuwe kostuums. Mannelijk, zon der overbodige accenten. De lengte varieert van kort tot net over de knie. Meestal nonchalant ge sneden, wordt het overjacket zonder riem gedragen. Power Suit Deze trend komt voort uit een stijl van de jaren tachtig. Sterke vrouwen, exact gestyled zonder romantische lif- lafjes, naar voorbeeld van Grace Jo nes. Deze zomer weer veel Power, dat betekent mannelijke materialen met krijtstreep, leer of plastic. Daarbij horen ook po- wer-schouders, recht en benadrukt door schou dervulling. Quote Het quotum, het aandeel aan romantiek, sporti viteit, power en vrouwelijke elegantie wordt door vrouwen zelf bepaald. Niemand is tegen woordig een slaafse volger van trends want indi vidualiteit staat hoog in het vaandel. Rally-Jack De wereldberoemde Formule I rijders zorgden voor een opleving van het functionele jack in nappa. Deze jacks vormen deze zomer een be langrijk mode-element ook als je geen Ferrari in de garage hebt staan. Acid Colours Deze kleuren kan je niet over het hoofd zien. Aan het strand en in het water, in vrijetijdskleding, in het zakenkostuum, zelfs op de lippen, nagels en oogleden spelen ze de hoofdrol. Blauw, turkoois, groen, kiwi, oranje, rood, geel, rose, lila kortom, kleuren met als thema: 'easy care, easy wear'. Strapless De fabuleuze jaren twintig spookten weer eens rond in de hoofden van de hedendaagse modeontwerpers. Deze periode staat garant voor elegante, vloeiende avond- en gelegenheidsmo de. Met interessante mouw- en zoomvariaties. Lang of minstens een sleep is hier het devies. Art-Deco stoffen houden van zijde en fluweel. Waterval decolletés Zacht als kabbelend water zijn de su- perzachte stoffen voor het decolleté. Daarbij wordt een passend, slank en sexy smalgesneden jurk gedragen. Bandplooiloze potloodbroek Een broek zonder poespas, puur en ba sic. past bij alle kledingstijlen. Zonder bandplooi, zonder omslag, meestal zon der zakken (maakt slanker). De mooie slankvallende potloodbroek wordt ge dragenonder pulli's, blouses, tops van buikvrij tot mini-jurk-lang, jacks en tu nieken. Geisha Look 'East meets west', is het devies van deze zo mer. Nu Hongkong de status van Engelse kroonkolonie werd ontnomen, wordt de mode overspoelt met draken en bamboemo tieven in geweven stoffen of op waardevol le zijde of satijn gedrukt. Veel gebruikt voor getailleerde blouses met kleine op staande kraagjes en aangeknipte mouwen. Harlem Hype Zwarte vrouwen in American-Afro look tre den op de voorgrond. Er is bijna geen collec tiepresentatie die niet een model uit deze groep inzet. De Harlemlook, een mix van Afrikaanse en Amerikaanse elementen. Cross Dressing Mannelijke en vrouwelijke elementen maar ook sportiviteit worden gekop peld aan heel elegant. Jonge dragers van actuele mode mixen brutaal en zon der zich aan iets te storen een training jack met de beroemde strepen en een su- perelegante smokingbroek. Dat is kort gezegd: Cross Dressing. Dat geldt ook voor de sexy leren broek met super fijne tops of dikke truien op trans parante chiffonrokken. Invisible Sheers Superkorte mini's staan het leukst met blote benen. Maar beter nog als het blote been is het perfecte been. Met onzichtbare (dus invisi ble) en glanzende (sheer) kousen. Zo ziet een bloot been er bijna nooit uit. Joan Collins Zij was in de jaren tachtig het ideaal beeld. Gevulde schouders, smalle taille en een strak ke stretchrok lie ten geen twijfel bestaan over het doel van deze mannenverleid- ster. Deze stijl wordt in nieu we stoffen maar met de zelfde filosofie opnieuw op de markt gebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 15