enda KTIJK Aquarellen, tekeningen en etsen van Arno van Iperen Concert zangeres Margriet Eshuijs EXTRA Parkeerplaatsen aan de Duinkerkerweg NIEUWSBLAD Zwemmen in bronwater WOENSOAG 11 MAART 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van affe datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Maart Westenschouweu Exeursieschuur Staatsbosbe heer, Kraaijensteinweg 140 Expositie over olieslacht offers onder zeevogels. Zater dag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 14 maart Zierikzee Japans schilderwerk Skan- dy-sign. Atelier 4B. Verre- nieuwstraat 32. Op afspraak via 0111-414912. Toten met zondag 15 maart Herkingen Kunstnijverheidsartikelen Kunstbende. Theetuin De Bongerd. Vrijdag, zater dag en zondag van 10.30 tot 20.30 uur. Tot en met vrijdag 20 maart Zierikzee Pentekeningen van Felicia de Zwart, geïnspireerd op de Oosterschelde. In expositie gang van verpleeghuis Corneliastichting. Dagelijks geopend van 08.00 tot ^20.00 uur. Toten met zaterdag 28 maart Burgh-Haamstede Expositie etsen Kees de Waal. Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30- -f6.30 uur. Tot en met zaterdag 28 maart Sommelsdijk Schilderijen Ans Noltes en Edwin Peters. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 4 april Goedereede Werk 17 kunstenaars. Het Rö- derhaus. Woensdag, donder dag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. Tot en met 13 april Renesse Paastentoonstelling in mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en op zondag 29 maart en tweede paasdag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. Van maandag 16 maart tot en met zondag 19 april Herkingen Foto's Peter Moree. De bon gerd. Dagelijks van 10.30 tot 22.30 uur, behalve donder dags. Toten met woensdag 29 april Middelharnis Aquarellen, etsen en tekenin gen Arno van Iperen. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur. Toten met zaterdag 30 mei Zierikzee Acryl en aquarel schilderijen Nelly van Nieuwenhuijzen. 't Lange Uus. Tijdens winkel openingstijden. zaken en verkeer. Gemeente huis. 19.30 uur. Voorlichtingsavond borst voeding. Oost Voorgors 119. 20.00 uur. Oostflakkee Oliebollenactie Advendo. Huis-aan-huis. Vanaf 9.00 uur. Donderdag 12 maart Ouddorp Voorlichtingsavond borst voeding. Rustburg 44. 20.00 uur. Dirksland Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Ooltgensplaat Raadsvergadering. Gemeen tehuis. 19.30 uur. Vrijdag 13 maart Middelharnis Verenigde vergadering Wa terschap G-O. Waterschaps huis. 14.00 uur. Uitvoering leerlingen Mu ziekschool Goeree-Overflak- kee. Diekhuus. 19.30 uur. Oude-Tonge Vier koren concert. Grutters- wei. 19.15 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 11 maart Ouddorp Indoor menwedstrijd ringste ken. Manege Ouddorp. Middelharnis Vergadering adviescommis sie onderwijs/welzijn/sociale Zaterdag 14 maart Ouddorp Clavecymbelconcert Avond- musyk. Ouddorps Raad- en Polderhuis. 20.15 uur. Dirksland Winteruitvoering Amicitia. Verenigingsgebouw De Scha kel. 19.30 uur. Passieconcert koren Chantez a dieu en Magnificat. Kerk. 20.00 uur. Oude-Tonge Activiteitenmarkt jubileren de stichting Ontwikkelings samenwerking Oostflakkee. Grutterswei. 13.00 tot 17.00 uur. Dansavond Dance Fever'85. Grutterswei. 20.30 uur. Stad aan 't Haringvliet Verkoopactie ten bate van Cambodja en China. Het win keltje Nieuwstraat. 10.00 tot 14.30 uur. Maandag 16 maart Middelharnis Vergadering adviescommis sie ruimtelijke ordening. Ge meentehuis. 19.30 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie algemene zaken. Gemeen tekantoor. 19.30 uur. Dinsdag 17 maart Ooltgensplaat Winterse maaltijd 55-plus- sers. 't Centrum. 12.00 uur. Woensdag 18 maart Ouddorp Open ochtend Van vrouw tot vrouw. Kerk Doopsgezinde Gemeente. 9.30 tot 11.00 uur Dirksland Stuiverduiken. Sportcomplex De Gooye. 13.00 tot 15.00 uur. Sommelsdijk Voorjaarsmarkt verpleeg huis Samaritaan. 11.00 tot 15.30 uur. Ooltgensplaat Open ochtend voor vrouwen. Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw. Elthato. 09.30 tot 11.30 uur. Donderdag 19 maart Middelharnis Algemene jaarvergadering Vereniging Natuur- en Land schapsbescherming, Aula Landbouwschool. 19.30 uur. Bijeenkomst NBvP. Diek huus. 19.45 uur. SCHOUWEN-DU IVELAND Woensdag 11 maart Zierikzee Workshop hand- en nagel ver zorging. Parfumerie De Drie Zwaantjes. 19.30 uur. Studiebijeenkomst over vra gen rund de Heilige Geest. Pinkstergemeente. Meel- straat 1. 20.00 uur. Noordwelle Lezing over dierfvsiothera- pie. Dorpshuis. 20.00 uur. Zonnemuire Bijeenkomst NBvP. Dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 12 maart Zierikzee Verkoping tweedehands kle ding. Sally's boetiek, Post- straat 48. 8.30-11,00,13.00- 15.00 en 19.00-20.00 uur. De Veste, Manhuisstraat. PCOB-themamiddag over zorgvezekeringen. Aanvang 14.15 uur. Lezing Frans Beekman over 'Archeologie en duinverstui ving'. Trouwzaal stadhuis Meelstraat. 19.00 uur. Commissie Grondgebiedza ken/Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken. Theater Mondragon. 19.30 uur. Burgh Start gespreksgroep voor vrouwen over lijden en dood in gebouw Revasa in Burgh. 20.00 tot 22.00 uur. Burgh-Haamstede Start van de Voorjaarscursus Natuur en Fotografie in de Schutse. 13.30 uur. Vrijdag 13 maart Zierikzee Verkoping primula's korf balvereniging All-Ready. Huis-aan-huis. 18.00 tot 20.00 uur. Dreischor Nutsavond Nut en Genoegen met opvoering blijspel 'Een nieuw seizoen voor camping Blokzicht' en bal na. Dorps huis. 20.00 uur. Oosterland Vergadering SGP-Studiever- eniging Schouwen-Duiveland in consistorie Gereformeerde Gemeente. 19.45 uur. Zaterdag 14 maart Zierikzee Open huis atelier Saskia Eg- gink. Sint Jacobstraat 19. 11.00 tot 17.00 uur. Concert Margriet Eshuys. Theater Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Ophalen oud papier door sportvereniging WIK. 9.30 Westerschouwen Tennis-toernooi voor heren. Sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. 19.00 tot 23.30 uur. Burgh-Haamstede Now dance party in jongeren centrum Big 'S'. 20.00 uur. Renesse Opening jeugdsoos The Base ment in de kelder van het dorpshuis. 17.00 uur. Dreischor Opening Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg. 10.30 uur. Zondag 15 maart Zierikzee Pelgrimstocht. Willibrordus- kerk. 9.30 uur. Haamstede Concert Kees Meerman 'un plugged'. Muziekcafé Bran- denburgh. 15.00 uur. Maandag 16 maart Zierikzee Vergadering Postzegelver eniging Schouwen-Duiveland in het scoutinggebouw. 20.00 uur. Dinsdag 17 maart Zierikzee Workshop portretfotografie ZVU. RSG Professor Zeeman. 19.00-21.00 uur. Lezing auteur Nicolaas Mat sier. RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Jongerenavond met trouba dour Theo van Teylingen. Kerkcentrum Onder de Beu- ze. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Lezing over normen en waar den van de NVvH afdeling Westerschouwen in dorps huis De Schutse. 14.00 uur. Haamstede Lezing over biotechnologie, Groei Bloei. Gereformeer de kerk, Platboslaan. 19.30 uur. IVN CURSUS NATUURBELEVING MIDDELHARNIS - Op initia- tief van de natuurorganisatie IVN wordt in Middelharnis een natuurbelevingscursus gehouden. De cursus omvat drie bijeen komsten op dinsdagavond en begint op 17 maart. Aan de or de komen strand en duinen, de flora en vogels. Nadere informatie of aanmel ding via telefoonnummer 0187-470047. WINNAAR RODE LOPER DIRKSLAND - A. van der Linde uit Dirksland heeft het jubileumfotoboek van de PvdA. de Rode Loper, gewon en met een wedstrijd die de afdeling Dirksland van de PvdA organiseerde. Tijdens de verkiezingsmani festatie van de Partij van de Arbeid voorspelde hij als eni ge de juiste zetelverdeling in de nieuwe gemeenteraad van Dirksland. Van der Linde ontving ook een PvdA- schermbeveiliger en de poli tieke standpunten van de par tij op diskette. VOORJAARSMARKT N SAMARITAAN SOMMELSDIJK - In de recre- atiezaal van verpleeghuis De Samaritaan in Sommelsdijk wordt woensdag 18 maart een voorjaarsmarkt gehouden. obbyisten en bewoners van e Samaritaan bieden hun zelfgemaakte artikelen te koop aan. Ook zijn er demon straties De markt is van ll.OOtot 15.30 uur. GYMNASTIEK ZWANGERSCHAP MIDDELHARNIS - De Zorg en Welzijn Groep start in haar gebouwen aan de Langeweg in Middelharnis. de Linde laan in Ooltgensplaat, de Arendstraat in Oude Tonge en de Dirkdoensweg in Oud dorp met zwangerschapsgym- nastiek. Er kan deelgenomen worden vanaf de vijfde maand in de zwangerschap De cursur» be staat uit tien bijeenkomsten. De Zorg en welzijn Groep geeft het hele jaar door zwan- gerschapsgvmnastiek. Voor nadere inlichtingen of aan melding: telefoon 0181- 626228 Aquarel van Arno van Iperen, dat onderdeel vormt van de expositie in het gemeentehuis in Middelharnis. Expositie in gemeentehuis in Middelharnis MIDDELHARNIS - Drie appels, een enkele tak of een paar flessen. Eenvoudige voorstellingen die bij de kunstenaar Arno van Iperen een eigen leven gaan leiden; een 'stil' leven. In het gemeentehuis in Mid delharnis zijn deze stillevens tot en met woensdag 6 mei te zien tijdens een expositie waarbij het werk van de kunstenaar centraal staat. Hoewel het stilleven een lan ge traditie kent. heeft het niet afgedaan. De aquarellen van Van Iperen getuigen van groot vakmanschap. Een aquarel behoort met. veel wa ter neergezet te worden en dat is hij de werken van Van Ipe ren goed zien. Het wit van het papier, dat de subtiele nuan ces van de dunne kleurlagen helder laat oplichten, ver bindt zich met de. donkere partijen waar zich de diepste tinten bevinden. Impressionisme Met krachtige penseelstreken gaf de kunstenaar de voor stellingen hun vorm en kleur. Van Iperen laat zich goed plaatsen in de traditie van het impressionisme. Bij de kun stenaars van het impressio nisme ging het Immers niet alleen om net weergeven van de dingen om hen heen, maar was het juist, de werking van het licht dat zo'n belangrijke rol speelde in hun kunst. Zoals de Nederlandse kunste naar Willem Maris aan het eind van de vorige eeuw ant woordde toen men hem zei dat. hij zo prachtig koeien kon schilderen: „Koeien? Ik schil der helemaal geen koeien, ik schilder het licht op koeien." Dat. spel van licht en kleur op alledaagse dingen is ook voor Arno van Iperen aanleiding om zijn kunst te maken. Het is niet. het onderwerp dat het werk interessant maakt, maar de manier waarop het is gemaakt. Blik van de schilder Op Van Iperen is de uitspraak van Marcel Proust van toe passing wanneer hij een be schrijving geeft van de Fran se impressionist Claude Monet: „Alle waarde ligt in de blik van de schilder" Arno van Iperen, die inI942 in Rot terdam werd geboren, volgde zijn opleiding aan de acade mie voor Beeldende Kunst in Rotterdam (1960-1965). Belangrijke leermeesters voor zijn ontwikkeling waren Wim Zwiers en Otto Dicke. Naast de serie aquarellen laat de kunstenaar in Middelhar nis etsen en tekeningen zien. De etsen zijn onderdelen van een grotere serie, gemaakt in Italië. De prenten van Sienna laten zijn liefde voor een groot licht/donker contrast duidelijk zien. Het heldere licht van Toscane maakt die pe schaduwen in de smalle straatjes van deze middel eeuwse stad. Ruimtelijkheid Door deze werking van licht en donker ontstond in deze et sen een grote ruimtelijkheid. De tekeningen, in houtskool en krijt, zijn de meest recente werkstukken van Van Iperen en worden in Middelharnis voor het eerst getoond. Arno van Iperen is ook met. enkele werken vertegenwoordigd in de kunstuitleen van Middel harnis. De exposit ie in het ge meentehuis is te z,ien van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Zaterdag 14 maartin theater Mondragon ZIERIKZEE - Met vele gouden platen, drie Edisons, een Gouden Harp en de Personality Prijs verdiende ze ruimschoots haar sporen in de Nederlandse pop muziek. Zaterdag 14 maart treedt Margriet Eshuijs op in theater Mondragon in Zierikzee. Samen met de Margriet Es- huijsband presenteert zij een veelzijdig programma, waar bij zij niet alleen als zangeres is te horen maar ook gitaar, piano en accordeon bespeelt. Eshuijs is de dochter van een Zaanse muziekhandelaar. Als peuter speelde ze al op haar eigen wijze accordeon. Later legde zij zich toe op gitaar en als tiener speelde ze in ver schillende popgroepjes. Haar carrière begon in 1974 met de hit 'House for sale', die zé maakte met de groep Lucifer. Daarna volgde goud voor het eerste album van Lucifer 'As we are' en het tweede album 'Margriet', waarop veel eigen composities van de zangeres stonden. Het eerste solo-al bum van Eshuijs werd be kroond met een Edison. Het was het begin van een reeks successen. In de tweede helft van de tachtiger jaren ging de zangeres les geven aan het Conservatorium in Alkmaar en presenteerde de Teleac- cursus Rock School. Zij trad steeds vaker solo op en gaf concerten met het Rotter dams Philharmonisch Or kest, het Noorder Philharmo nisch Orkest en het Symfonieorkest van Forum. In 1991 nam zij de CD 'Some times' op en maakte een theatertournee. De Margriet Eshuijsband was daarbij een van de eerste groepen die ex perimenteerde met pop in het theater. Het concert in Zie rikzee is onderdeel van de derde theatertournee. Es huijs brengt daarbij breekba re ballads, rock- en popnum mers. Het concert begint om 20.00 uur. Margriet. Eshuijs. Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kenni6 over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Lichter met light? 'Heeft u ook lightproducten?', vraagt Nancy aan de filiaalchef in de supermarkt. 'Jazeker', is het antwoord. 'Ik loop wel even met u mee.' Samen staan ze voor de schappen. 'Goh. dat is ook snel gegaan', roept de chef verrast uit als hij de lege plekken ziet. 'Tja mevrouw, helaas is er momenteel niet zo heel veel keuze. Het lijkt wel of iedereen wil afvallen. Maar ik zal er voor zorgen dat de voorraad zo snel mogelijk wordt aange vuld.' Als de man wegloopt, ziet Nancy dat een wat oudere vrouw haar nieuwsgierig opneemt. De vrouw is prachtig slank. 'U ge bruikt zeker veel light?', flapt Nancy eruit. De vrouw kleurt en aarzelt even. 'Nou, eerlijk gezegd helemaal niet', zegt ze. 'Tenminste niet meer. Ik heb wel eens gedacht dat light het wondermiddel voor de slanke lijn was, maar daar ben ik van teruggekomen. Als ik zo vrij mag zijn om u te adviseren, dan zou ik er maar niet al te veel van verwachten, van die lightpro ducten.' De vrouw heeft gelijk. Veel mensen denken dat ze kunnen af slanken door zo veel mogelijk light te gebruiken. Lightfris- dranken, light-rookworsten en light-chips bijvoorbeeld, die bevatten immers minder suiker en vet dan hun gewone broer tjes en zusjes. Maar pas op: minder van veel kan nog steeds (te) veel zijn! Een zak light-chips van 175 gram bevat bijvoorbeeld nog altijd zo'n 45 gram vet en dat is beslist niet weinig. Ga maar na: een vrouw van 40 jaar heeft bij matige activiteit 70 gram vet per dag nodig. Als die zo'n zak light-chips leeg knab belt, heeft ze meteen meer dan de helft van haar dagportie vet binnen. En daarmee ook nog eens een kwart van haar dagelijk se behoefte aan energie. En wie meer dan z'n dagportie aan energie binnenkrijgt, wordt (nog) dikker. Alleen lightfris- drank, dat is een slimme vervanger van gewone frisdranken. Die gewone versies zitten barstensvol suiker, terwijl de light- varianten geen suiker en dus geen calorieën bevatten. Overigens, afslanken met een superstreng dieet is over het al gemeen geen goed idee. Je kunt er wel snel een paar kilo's mee kwijtraken, maar als je daarna weer op dezelfde manier gaat eten als voordat je ging 'diëten', zitten die kilo's er binnen de kortste keren weer aan. En je moet trouwens in de gaten hou den of je met zo'n streng dieet wel genoeg voedingsstoffen bin nenkrijgt. Sommige diëten zijn echt slecht voor je gezondheid. Wie slank(er) wil worden - én blijven! - kan het beste anders eten. Je moet dndere producten kiezen. Liever zoute stokjes dan (light) chips en liever een kipfilet dan een (light) rook worst bijvoorbeeld. En als je dan ook nog meer beweegt, zul len de kilo's langzaam maar zeker verdwijnen. En niet meer terugkomen! In zwembadZuiderdiep in Stellendam STELLENDAM - De zo lang verbeide bronwaterin stallatie in zwembad het Zuiderdiep in Stellendam is in werking. Sinds kort kunnen de bezoekers van het zwembad aan den lijve ervaren wat het verschil is tussen zwemmen in bronwater en het tot dusver ge bruikte leidingwater. Een groot verschil is dat ove rigens nog niet, want er is nog sprake van een overgangsfa se. Over enige weken wordt het water nader geanaly seerd. Tijdens de vergadering van de adviescommissie fi nanciën van Goedereede vroeg de PvdA zich af, of het bronwater dan ook getest wordt op eventuele therapeu tische eigenschappen. Hier wordt later op terugge komen, beloofde wethouder L. Visser. Bovendien wordt dan verslag uitgebracht over de energiebesparing die het gebruik van het bronwater in de toekomst gaat opbrengen. OUDDORP - Tijdens de vergadering van de advies commissie financiën van de gemeente Goedereede bleek dat de SGP, VGB en het CDA geen bezwaar hebben tegen de aanleg van vier parkeerplaatsen aan de Duinkerkerweg in Ouddorp. De argumenten daarvoor va rieerden van: 'de straat knapt ervan op', en 'zo voorkom je wild parkeren' tot' 'een nette oplossing'. De RPF daarente gen vond dat iedereen zijn au to maar op het eigen erf moet parkeren en beschouwde het bedrag dat nodig is voor de aanleg van de parkeerplaat sen als 'veel geld voor weinig waar'. De PvdA liet weten liever wat mooi groen en een opgeknapt voetgangerspad te zien, in plaats van parkeer plaatsen. De VVD stemde eenvoudig weg tegen. De gemeenteraad heeft binnenkort het laatste woord over het al dan niet aanleggen van de parkeer plaatsen. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 - 412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-DulvelBnd Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Owdlakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur MNP adv. maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8,30- 17.00 uui Voor Goeree-Overfiakkee ReklnmeverspreidlnQ Bouwman, 0181-315950 van 9~00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit ven de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen In Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9