Van Ouwerkerk alleenheerser PKC zonder Koole naar korfbalfinale Biljarten op Vrouwendag Schakers Zierikzee zetten forse stap richting de titel Tennisser zonder kapsones Fennet Boys doet pas terug irt de titelstrijd Van der Bijl wint met bot ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Speelster betrokken bij auto-ongeluk PAPENDRECHT - Zonder Astrid Koole heeft PKC zaterdag de finale van het Nederlands zaalkam pioenschap in Ahoy' op 21 maart bereikt. De korfbal ster uit Zierikzee was afgelopen vrijdag betrokken bij een auto-ongeluk en kon niet spelen. Het is de tweede keer op rij dat de korfbalvereniging van Koole, het Papendrechtse PKC, de eindstrijd in het Rot terdamse sportpaleis haalt. Jammer genoeg was Koole niet in staat te spelen. Aan het ongeluk hield ze verwon dingen aan gezicht en tanden over, haar benen en armen kwamen ongedeerd uit de au to, die total-loss is verklaard. ,,Ik heb het van de kant be leefd," sprak Koole gister middag. „Dan heb je meer spanning dan dat je een wed strijd speelt." PKC speelde in de laatste en veertiende competitiewed strijd van de hoofdklasse A tegen DOS. Beide ploegen stonden voor dit duel boven aan met 23 punten uit veer tien duels. De winnaar was dus verzekerd van een ticket voor Ahoy'. In een gelijkopgaande strijd stond DOS steeds een doel punt voor. Ook bij de pauze handhaafde DOS de minima le marge. In de rust stelde de PKC-coach orde op zaken. Zijn ploeg walste in de twee de helft over DOS heen. Uit eindelijk stopte de teller bij 29-17 en dat voor een duel tus sen de twee beste ploegen in de hoofdklasse A. Koole: „Het laatste kwartier was een kwelling voor DOS. PKC ontmoet in de eindstrijd om het nationaal zaalkam pioenschap Die Haghe, dat Deetos, de ploeg van Dennis Voshart, de weg versperde. Die Haghe is ook de ploeg die vorig seizoen door PKC uit de finale werd gehouden. „Ze hebben nog een appeltje te schillen' met ons," roept Koole. Op voorhand positio neert Koole PKC in de rol van underdog. „Ze zijn in de breedte sterker. Wij zijn een beetje afhankelijk van be paalde mensen." Of Koole er over twee weken bij is, weet ze niet. Momen teel zijn haar tanden gespalkt en heeft ze zwellingen in het gezicht. De voorbereidingen voor de finale starten volgen de week dinsdag. De eind strijd uit 1997 won PKC van Deetos. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Fennet Boys heeft in de zaalvoetbalcompetitie in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen een stapje terug moeten doen om de kampioenschapsrace. nelia won met 5-3 van Egelan tier II. Airpack boekte de grootste zege, 7-2 tegen De Banjaard. De indeling van de halve finales is: Cornelia- Egelantier I, 't Opper-Air- pack. Deze worden net als de eindstrijd 20 maart gespeeld. Het team verloor afgelopen donderdag tijdens de vijftien de competitieronde met -6-1 van ZV Haamstede. De beker winnaar blijft door deze over winning in het spoor van kop loper Neffen d'Eule. De Oosterlandse formatie zette in de sporthal van Burgh- Haamstede Delta Warenhuis met 5-3 opzij. Het verschil op de ranglijst tussen Neffen d'Eule en ZV Haamstede is een punt. De dames hebben de reguliere competitie afgeslo ten en besluiten met een be kertoernooi het seizoen. Jongstleden vrijdag werden de vier kwartfinales "afge werkt. Egelantier I en 't Op per zegevierden met de meest minimale winst over respec tievelijk Fire Control en Son- nemans, 1-0. Kampioen Cor- Uitslagen AZC - Eetcafé Scharend 3-2 Sportcentrum - Stulp Schovers 5-4 Neffen d'Eule - Delta Warenhuis 5-3 Haamstede - Fennet Boys 6-1 Ankies Kadoshop - Soccer X 1 -3 Neffen d'Eule Haamstede Fennet Boys Sportcentrum Delta Warenhuis Ankies Kadoshop Soccer X Stulp Schovers AZC Eetcafé Scharend. 15 13 1 1 40 96- 25 15 13 0 2 39 91- 23 2 35 48- 20 26 62- 48 7 22 57- 54 15 6 3 6 21 45- 38 15 6 2 7 20 47- 50 15 5 0 10 15 48- 80 15 5 0 10 15 39- 77 15 2 1 12 7 29- 73 Bowling Renesse Woensdagleague: Philipo's Hotel en Grill-Bar-Koffie- en IJssalon de Babbel 2-1; Eet café Marktzicht-Pizzeria Schovers 3-0; Bom Bouw-Phi- lippo's Hotel en Grill-Bar 0-3; Pizzeria Schovers-Bungalow- verhuur de Kam 1-2; Koffie- en IJssalon de Babbel-Bunga low verhuur de Kam 2-1; Bom Bouw-Eetcafé Marktzicht 1-2. Stand: Philippo's 49 punten, Martkzicht 47, Belladonna 45, De Babbel 44, De Wig 36, Bom 26, De Kam 23, Schovers 19, One 4 All 17. Hoogst gemid delde dames: Jacolien de Mey, 195, heren: Adriaan Hanse, 194. Donderdagavondleague: Brood- en Banket de Jonge- Café-Rest. Golfcentrum Mo lenberg 0-4; Alprokon 1-Schil- dersbedrijf Plandsoen 4-0; ING-bahk Renesse-Taxibe- drijf de Keijzer 2-2; Bar-Dan- ding de Bariton-Alprokon 2 3-1.Stand: de Jonge, 47 pun ten; Alprokon 1, 40,5; Jaap Plandsoen, 40; ING bank, 36; de Bariton, 32,5; de Molen berg, 31; de Keijzer, 24, Al prokon, 2 21. Hoogst gemid delde dames: Annet van Kienen, 184, heren: Martin Koster 210. Burgh-Haamstede Poule 1: Braber - Camping De Klepperstee 0-3, Forever Young - Schuttershof 3-0, Sportcentrum - Stichting Re- nesse l,/2-l'/2- Stand: 1 Bonanza 37 punten, 12221 pins; 2 Schuttershof 29,5, 10449; 3 Bouwbedrijf Braber 27, 11700; 4 For-ever Young 26, 11616; 5 De Zeeuw se Stromen 18, 9622; 6 Stich ting Renesse 18,10521; 7 Cam ping De Klepperstee 18, 11030; 8 Sportcentrum 67a, 9649. Hoogste individuele score: Arjan van de Zande (Bonan za) 193 pins. Hoogste team score: Bonanza 482 pins. Poule 2: Rabobank - Dobey Sluijs 2-1. Stand: 1. Loon- en Fruitbe- drijf Van de Velde 27 punten, 7003 pins, 2. Boot I 24, 6918, 3. Kaasboerderij De Stolpe 20, 6369, 4. Sporthuis Zierikzee 14, 5900, 5. Dobey Sluijs 12, 5968, 6. Tomorrow NOW! 11, 5832, 7.Rabobank 7, 5120, 8. Boot II 5, 5766. Hoogste indi viduele score: Kees van de Velde 167 pins. Hoogste team score: Boot 1402 pins. Korfbal Uitwedstrijden: Seolto E-All- Ready E 1-0, Zuidwesters 3- All-Ready 2 9-4. Volleybal Uitwedstrijden: VCO/Ervea- Kwiek (heren 2) 0-3, DDL 3- WEA/MEVO'80 (heren 2) 1-3, Intermezzo 2-Kwiek (dames 2) 1-3, Intermezzo 3-Kwiek (dames 3) 0-3, Intermezzo- Kwiek (jongens C) 0-3, Eks- palvo-Kwiek (jongens D) 3-0, Intermezzo-Kwiek (meisjes B) 0-3, Intermezzo-Kwiek (meisjes C) 3-1. BURGH-HAAMSTEDE - An neke van der Bijl heeft afge lopen weekeinde de eerste wedstrijd van hengelsport- vereniging De Krabben ge wonnen. De winnares had aan een bot van 540 gram genoeg om de opening van het seizoen op haar naam te schrijven. Met slechts vijftien gram minder bleef Joop de Regt op een tweede plaats steken. Bij de Plompe Toren werden in to taal zestien vissen gevangen, waarvan acht ondermaats. De volgende wedstrijd is 22 maart. Uitslag: 1. A. van der Bijl 540, 2. J. de Regt 525, 3. J. van Leenen 490, 4. K. Brussé 435, 5. H. van Leenen 235, 6. A. van Leenen 190, 7. C. Hart 85. 8. L. van Zwietering 58. Na zege op naaste concurrent Souburg Talentvolle karter leidt na vijfde race om Nederlands kampioenschap in C-klasse ZIERIKZEE - De indoorkartbaan van Delta Racing in Zierikzee was zondag het decor van de vijfde race om het Nederlands Kampioenschap karten. Het werd, ook volgens de meeste betrokkenen, een ge slaagd evenement zonder enige wanklank. Dat was zeker het geval voor Rogier van Ouwerkerk. De in woner van Nieuwerkerk zette in zijn klasse de 'con currentie' meer dan te kijk. Lyrisch, dat was zondagmid dag het juiste woord. Super latieven schoten te kort voor Van Ouwerkerks optreden. Natuurlijk, hij had als inwo ner van Schouwen-Duiveland het thuisvoordeel. Natuur lijk, hij kende de baan als geen ander. En natuurlijk, hij leidde al in de strijd om het NK. Maar toch, je moet het maar doen. Zich kwalificeren voor de finale was al geen en kel probleem geweest. Met een rondetijd van 25.63 secon de kwalificeerde hij zich rechtstreeks voor de finale. Voor alle duidelijkheid, bin nen de kartwereld wordt in vier verschillende klassen, A tot en met D, gereden. De A- klasse is die met de lichtste rijders (55-67,5 kg), de D-klas- se (zwaarder dan 82 kg) de zwaarste. In iedere klasse worden twee kwalificatie races - die elk acht minuten duren - verreden. De acht snelste coureurs plaatsen zich direct voor de finale, alsmede de nummers één en twee van de halve finale. In de halve fi nale komen de coureurs twin tig keer langs start en finish, in de finale staat de rondetel ler op het eind van de wed strijd op 35. Woorden tekort In het pitshuis, tijdens de fi nale van de C-klasse (76-81,5 kg), kwam de wedstrijdlei ding onder aanvoering van Erik Hurinck woorden te kort. Ook Walther van Stipri- aan, die zich zoals al eerder gemeld dit seizoen richt op de Saxo-klasse, sprak vol be wondering over Van Ouwer kerks race. „Dit is echt niet normaal. Hij haalt zo per ron de zeven tiende van een secon de van de tijden van alle an dere af." Getuige de compu tergegevens zat Van Stipri- aan er niets naast. Gedurende het verloop van de finalerace liep het verschil zelfs nog op naar een seconde per ronde. Na 25 ronden had Van Ouwer kerk een gemiddelde van 25.58 seconden per ronde. Nummer twee, Van Hoof moest per ronde gemiddeld bijna 9/10 seconde prijsge ven. Onvoorstelbaar. Van Ouwerkerk zelf bleef nuchter onder zijn succes. Op de vraag wat hij onderweg, want daar had hij de tijd voor, allemaal had gezien antwoordde hij heel koel. „Niet veel. Ik kwam ze ge woon allemaal weer tegen. Ik heb zelfs de nummer twee ge dubbeld." De winnaar in de C-klasse prees, zoals vele an dere rijders, de organisatie en het materiaal. „De wedstrijd was goed, de karts waren goed. Het kwam nu eens echt op de rijders aan." Nog geen zeven maanden ge leden begon Van Ouwerkerk met de kartsport. Binnenkort wil hij hogerop. „Ik ga 'kings of karts' rijden. Dat zijn alle maal 'Pro-twins', karts met dubbele motoren. Op een bui tenbaan, heel lang en heel zwaar. Daar krijg je blaren van op je handen." Zo diep moest Van Ouwerkerk nu niet gaan maar toch was hij zich bewust van de prestatie van zijn collega-coureurs. „Het zijn allemaal goeie rij ders. Als je ziet dat sommigen maar een halve seconde van het baanrecord (25.12 secon den, red.) afzitten. Dat is voor mij een stimulans om het nog scherper te zetten." Met zijn overwinning pakte hij tien punten in de strijd om De Westhoek-ladies, bestaande uit Saar Hil- ker, Paula van Houwelingen, Marja Brand, Corrie van Rooy, Marja Boone, Ria Werlang, Nicolette de Ruiter, Jeanette van Dongen, Willie Hart, Nellie Bakker, Bianca Tol, Ineke Neeleman, Nellie Rijnberg, Hennie van der Werf, Mieke Rietveld en Pia van Sint Anna- land, speelden zondagmiddag een biljarttoer- nooi in het kader van de Internationale Vrou wendag. In café de Westhoek in Burgh-Haam stede was De Ruiter de beste in de eindstrijd. Volgens de Westhoek-ladies was het 'een on vergetelijke dag en volgend jaar zeker voor herhaling vatbaar'. (Foto: Marijke Folkertsma) Siemerink winnaar 25e ABN Amro-toernooi ZIERIKZEE - Het eerste schaakteam van Zierikzee kan het kampioenschap in de eerste klasse Noord van de Zeeuwse schaakbond praktisch niet meer ont gaan. Zaterdag werd de enig overgebleven concur rent, het derde team van Schaakclub Souburg, met 5,5 - 2,5 verslagen. Tot de onderlinge wedstrijd waren beide teams nog zon der puntverlies: zes wedstrij den gespeeld, zes gewonnen. De nummer drie, het tweede team van DZD, stond voor za terdag al op vier punten ach terstand en is al kansloos. Na de overwinning van zater dag heeft het achttal van Zie rikzee nog twee relatief zwakke tegenstanders voor de boeg. De derde teams van Goes en Vlissingen mogen normaal gesproken de pro motie naar de Zeeuwse hoofd klasse niet meer in de weg staan. Bovendien steekt het aantal bordpunten (alle indi vidueel behaalde punten in de zeven tot nu toe gewonnen wedstrijden) gunstig af bij dat van Souburg 3. Slechts een hele stevige af straffing in een van beide res terende wedstrijden kan nog roet in het eten gooien, maar teamcaptain Martin Krijger gelooft daar niet in. „Dit was voor ons de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Nog een keer flink winnen is genoeg. Dan zijn we kam pioen." Krijger moest erkennen dat de overwinning wel geflat teerd was uitgevallen. „Ik had zelf de grootste moeite en op meer borden zat het nog even tegen." Hans Baris haalde het eerste halve punt binnen voor het Zierikzeese team. In eerste in stantie weigerde zijn tegen stander een vroeg remise-aan bod van zijn kant, maar anderhalf uur later was het duidelijk dat de stelling, met ieder drie pionnen en een ko ning op het bord, voor beide partijen geen winstkansen bood. Kort daarop haalde Hans Aangeenbrug op het eerste bord een vol punt tegen Ronald Steijn. „Mijn spel was achteraf niet helemaal correct, maar mijn tegenstan der miste de goede voortzet tingen." Evert de Jonge haalde het volgende punt binnen, maar ondanks de. 2,5 - 0,5 tussen stand waren de spelers van Zierikzee nog niet gerust op een goede uitslag. Richard van de Veken, Herman Juk- kenekke en Aad Brakel ston den niet goed en Arend Bandsma had nog slechts een handvol minuten om een ge lijkwaardige stelling uit te spelen. Ook zijn tegenstander ging niet in op een remise aanbod. De onverbiddelijke tijd be paalde vervolgens het lot van Bandsma die met nog luttele seconden op de klok zijn da me weggaf, waarna hij spoe dig mat werd gezet. Op de andere borden verlie pen de partijen wel gunstig voor Zierikzee. Krijger kon op het tweede bord een toren offeren en krepg er een konin gin voor terug. Jukkenekke toverde een kritieke stelling om in winst en de tegenstan der van Van der Veken be zweek in tijdnood. Alleen Brakel moest in navolging van Bandsma een nul note ren. Karakteristieken Zierikzee - Souburg 3 5,5-2,5 - J. Aangeenbrug-R. Steijn 1-0, M. Krijger-L. Schipper 1-0, R. van der Veken-F. Heemskerk 1-0, H. Jukkenekke-K. Kool hoven 1-0, A. Brakel-T. van Gemert 0-1, A. Bandsma-B. Mulder 0-1, H. Baris-P. van den Belt rem., E. de Jonge-T. Scheltens 1-0. ROTTERDAM (ANP) - Hij is geen ster. Hij hoeft geen tientallen handtekeningen uit te delen. De meisjes school wordt niet hysterisch als hij de baan opgaat. Jan Siemerink is gewoon. Een tennisprof zonder kapsones. Ih Ahoy' had hij de beste week in zijn loopbaan sinds hij beroeps werd in 1989. Hij won het 25e ABN Amro-toer- noöi op een manier die alleen aan de groten is voorbehou den. Maar hij werd er niet eu forisch van. Hij realiseerde zich terdege dat een halfge- raakte baf in de eerste ronde tegen Ivanisevic toevallig bo venop de lijn viel en hem in het toernooi hield. Siemerink (27) werd zondag de derde Nederlandse win naar na Okker 1974 en Kraji- cek 1995 en 1997. Hij versloeg in de finale van 87 minuten de Zweed Thomas Johansson in twee sets, 7-6 6-2. Maar zijn prestaties op weg naar de eindstrijd spraken meer tot de verbeelding. Hij serveerde en volleerde Ivanisevic, Ra- oux, Rafter en titelverdedi ger Krajicek van het hard court. „Het was een spannende dag," keek hij terug. „Die fi nale spookte constant door mijn hoofd. Zo'n toernooizege pakt niemand me af. En win nen in Rotterdam is toch iets speciaals voor een Nederlan der. Mijn naam komt in Ahoy' op de boarding als toer- nooiwinnaar. Dat is prachtig. Daar tennis ik voor." Siemerink genoot van zijn overwinning. Dat werd hem gegund. De linkshander kwam van ver. Vorig jaar no vember was hij diep gezakt met de 105e plaats op de we reldranglijst. Naar zijn laat ste toernooi in 1997 in Stock holm werd hij vergezeld door zijn vader Jan sr., zijn crisis manager in beroerde tijden. De twee Jannen hadden in de Zweedse hoodstad een indrin gend gesprek over de toe komst van zoonlief. „Ik heb hem gewezen op de goede din gen in zijn loopbaan," blikte zijn ontroerde vader zondag terug. „Op zijn ontmoeting met Bill Clinton, met gene raal Schwarzkopf, op zijn ve le hoogtepunten. Jan junior zat in een dip. een mentale dip. Hij moest weer leren ge nieten van zijn eigen spel. Hij was voor zichzelf zijn moei lijkste tegenstander gewor den." Junior pikte het betoog van zijn vader op en haalde de fi nale in Stockholm, waarin hij verloor van BjÖrkman. „Dat was het keerpunt," gaf hij zondag in Rotterdam aan. „Ik moest minder spelen en meer genieten. Niet achterom kij ken maar vooruit." Martin Krijger: „Nog een keer flink winnen is genoeg. Dan zijn we kampioen (Foto: Marijke Folkertsma) het NK. Van Ouwerkerk leid de al in het klassement en verstevigde dus zijn positie. In Hippolytushoef, waar de eerste race werd verreden, eindigde hij als derde. Ver volgens op Silverstone als vierde, in Den Bosch brak tij dens de derde race zijn gaska- bel af tijdens de finale en de vierde race, in Limmen, werd door Van Ouwerkerk gewon nen. Op scherp stond zondagmid dag ook Rinie Verwijs. De 27- jarige Bruenaar, uitkomend in de A-klasse, boekte zijn beste prestatie ooit. „De eer ste twee wedstrijden pakte ik geen punten." In race drie kwam Verwijs op gang. Een zevende plaats leverde hem vier punten op. De viei'de race bracht de 65-kg zware coureur een trapje hoger, op plaats zes. Op de baan van Delta Ra cing, ook zijn thuisbaan, kwam Verwijs op het podi um. Een verdiende beloning voor de twee jaar arbeid die Verwijs sinds zijn kennisma king met het karten verrich te. Geen grenzen Verwijs' liefde voor zijn sport kent voorlopig geen grenzen. Of toch wel? „Het is een dure hobby. Je moet lid zijn van de Nederlandse Kart vereniging, vervolgens moet je 1250 gul den inschrijfgeld betalen voor twaalf wedstrijden (11 races plus voor de besten een finaledag, red.). Ook de reis kosten vallen zonder spon soring niet of nauwelijks te bekostigen. Verwijs maakt deel uit van het team wat rijdt onder de vlag van Van Gilst Kevers uit Bruinisse. Diezelfde firma steunt ook Van Ouwerkerk, die vooral door thuisbasis Delta Racing ondersteund wordt. Datzelf de Delta Racing was zondag de grootste winnaar. Pr-func- tionaris Jfen-Willem de Co- ninck sprak zelfs van een nieuwe 'hype' in Zierikzee. Alom positieve geluiden over de baan en de karts. Baan-di- recteur Hans van Stipriaan: „Iedereen was happy. En de juiste mensen hebben gewon nen." Uitslagen Vijfde race NK Finales A-klasse: 1. Blauwgeers, 2. Kohnen, 3. Rinie Verwijs (Bruinisse), 4. Speets, 5. Poodt, 6. Simons, 7. Van La gen, 8. Luik, 9, Paanakker, 10. Doemar. B-klasse: 1. Eshuis, 2. Kali- gas, 3. Maurits, 4. Heijl, 5. Zoethout, 6. Christiaans, 7. Schop, 8. Samson, 9. Van Driel, 10. Van Putten. C-klasse: 1. Rogier van Ou werkerk (Nieuwerkerk), 2. Van Hoof, 3. Maurits, 4. Gooi- man, 5. Huizinga, 6. Speksnij der, 7. Rijkers, 8. Bochove, 9. Hermans, 10. Gerritsen. D-klasse: 1. Van Middendorp, 2. Storimans, 3. Schrama, 4. Van Balkom, 5. Monden, 6. Vonk, 7. Trinidad, 8. Wienec- ke, 9. Lieberwurth, 10, Da niels. Rogier van Ouwerkerk was op de vijfde race van het NK een maatje te groot voor de concurrentie. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 6