Statenvergadering GESLOTEN Voor messcherpe stariever». NIJLAND van den DOEL sidvocsiten Zierikzee tel. 420410 Plattelandsvernieuwing Provincie Zeeland b RADIO T.V. VIDEO DELTA DISCS van 9 t/m 25 maart TE HUUR: GARAGE nr. 9 De Nationale Hypo theekbtxx r s Wij zetten het mes in de rentetarieven. WOENSDAG 4 MAART 1998 \bdij Nieuws is de nformatierubriek van ie Provincie Zeeland, .édactie: Ifdeling Voorlichting, \bdij 6, postbus 6001, '330 LA Middelburg, Afoon (0118) 63 13 92 Abdij )e provincie heeft voor de derde m laatste subsidieronde van pro feten op het gebied van platte- Asvernieuwing elf projecten ge flecteerd. Bij het ministerie van andbouw. natuurbeheer en visse- q is 326.500,beschikbaar de projecten. drie ronden worden in totaal rtig Zeeuwse projecten van de ond geholpen. Een van de voor aarden is dat ze allemaal voor 1 eptember klaar moeten zijn. Dit evert bij de initiatiefnemers van de vojecten in alle provincies pro- jlemen op. De kans dat het minis- ne de datum wat opschuift, is :er gering. iorte kennismaking Milieu-educatiecentrum en het rifieiHnformatiecentrum op Vaicheren willen een netwerk van 'andelpaden ontwikkelen; niet een over bestaande wegen en If spaden maar ook door het poeren land. Voor het laatste wil nen contracten sluiten met boe- en. Onderdeel van het project is jiie aanleg van 30 kilometer wan delpad als eerste schakel in dat netwerk. De Nederlandse Vereniging voor Vrijetijdsruiters wil eendaagse en meerdaagse ruiterroutes op Walcheren uitzetten, inclusief pleisterplaatsen en overnachtings mogelijkheden voor ruiter en paard. Het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) heeft een overeen komst gesloten met organisaties op het gebied van natuur- en toe ristische recreatie over het ont wikkelen van projecten op het gebied van natuurgerichte recre atie. Het Bureau wil nu een consu mentenonderzoek laten doen naar natuur als toeristische trekker in Zeeland, het ontwikkelen en het geven van een cursus voor natuurgidsen en het opstellen van een standaardmodel van een bedrijfsnatuurplan voor recreatie- en kampeerbedrijven. Het Toeristische Bureau Zuid- Beveland wil komen tot vier wan delroutes over bestaande wegen en paden en door het boerenland. Onderdeel is een onderzoek naar de mogelijkheden van overnach ting bij de boer. Het BTZ wil in Zeeuwsch-Vlaan- deren een elfkrekentocht ontwik kelen voor fietsers en wande laars. Onderweg bestaat de mo gelijkheid boerenbedrijven en bezienswaardigheden te bezoe ken. Een volgend initiatief van het bureau is het opstellen van een programma en de uitwerking van arrangementen en dagactiviteiten op het gebied van natuurrecreatie tijdens de Zeeland Natuurmaand. De Stichting Zonnemaire Buiten gewoon wil 25 kunstwerken opstellen op bloeiende akkerran den onder de noemer: verrassen de gewassen. Zo ontstaat een drie kilometer lange beeldenroute in het landschap. Het Groene College Goes gaat in werkgroepverband een kleine, mobiele expositie van streekeigen Bevelandse producten opzetten en laten rouleren. De expositie is een uitvloeisel van de bewustwor dingscampagne voor het platte- landstoerisme. De Stichting Schouwse Camping Lodge in oprichting richt zich op het gezamenlijk ontwikkelen en op de markt brengen van een grote re, luxere en speelsere trekkers hut met een typisch Schouwse vormgeving. De Stichting Schouwse Country Hostl ziet mogelijkheden in het gezamenlijk ontwikkelen en op de markt brengen van een Schouwse groepsaccommodatie rond het thema country and western. De provincie Zeeland tenslotte wil een goede informatievoorziening op gang brengen voor alle projec ten en ontwikkelingen in het gebiedsgerichte project Schouwen-West. Nieuws Vrijdag 13 maart vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is dat in het openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de debatten of een deel er van te volgen. PS vergaderen in de Statenzaal van het provinciehuis. De ingang is te vinden op het adres Abdij 10 in Middelburg. De bijeenkomst begint om 09.30 uur. Gedeputeerde Staten (GS) hebben zeven voorstellen gedaan waar over de Statenleden een besluit moeten nemen. Als de meerder heid van de Statenleden akkoord gaan kan het dagelijks provincie bestuur, GS, de uitvoering ter hand nemen. De Medianota 1998 - 2000 is het eerste onderwerp dat aan bod komt. Zo stellen GS voor opnieuw een zendmachtiging aan te vra gen voor Omroep Zeeland. Een dergelijke machtiging is vijf jaar jaar geldig. Omroep Zeeland is een zogeheten publieke omroep. Dat betekent dat ze wat de inhoud van de programma's betreft vol strekt hun eigen gang kunnen gaan, maar dat de overheid er op moet toezien dat er voldoende variatie in het aanbod zit: nieuws, achtergronden, cultuur, vermaak zijn daar voorbeelden van. Wat er bij een publieke omroep gebeurd moet als het ware herkenbaar zijn voor diverse stromingen in de Zeeuwse samenleving. Vandaar ook dat Omroep Zeeland een be stuur heeft van 21 personen. Zo is de agrarische sector vertegen woordigd door de LTO-raad, is de milieufederatie lid van het bestuur, zijn de kerken vertegenwoordigd, de ouderen, het bedrijfsleven en de vakbond. Het geld dat nodig is voor de regionale omroep leggen de Zeeuwen voor een deel op tafel door de provinciale opslag op de omroepbijdrage. De opbrengst daarvan is bij lange na niet genoeg. De rest wordt aange vuld door het Rijk. En verder heeft Omroep Zeeland inkomsten uit reclame. Vac De Vrouwen Advies Commissie (Vac) voor de woningbouw in Zeeland krijgt jaarlijks 2.500,- meer subsidie, stellen GS voor. De jaarlijkse bijdrage komt daar mee op 8.700,—. De verhoging is nodig om de administratiekos ten van het werk van deze vrijwilli gers te kunnen betalen. Jeugdzorg Cliëntenorganisaties van de jeugd zorg, de financiers, instellingen en overheden zijn met elkaar om tafel gaan zitten om het eens te worden over een efficiënte aan pak van de jeugdzorg in Zeeland. Het resultaat staat verwoord in de zogeheten Regiovisie Jeugdzorg Zeeland 1998-2001. Afstemming en samenwerking zijn sleutelwoorden iri het beleidsdo cument, Dat geldt niet alleen de jeugdhulpverlening maar ook de gezondheidszorg voor jeugdigen, jeugdbescherming en het lokale preventieve jeugdbeleid. Behalve deze voorstellen over de inhoud van het beleid willen GS ook de huisvesting van de Stichting Jeugdzorg Zeeland aan pakken. Daar is jaarlijks een bedrag mee gemoeid van 40 dui zend gulden. Voor het verwijderen van asbest en vervuilde grond is eenmalig een bedrag nodig van ruim 187 duizend gulden. Juridisch De tijd dat er veren voeren onder het gezamenlijk regime van de provincies Noord-Brabant en Zeeland ligt al lang achter ons. Vandaar dat GS voorstellen het Noord-Brabants/Zeeuws Veren reglement op te heffen. Dat kan nu pas omdat in het verenregle ment ook onderwerpen zijn gere geld die nu door landelijke wety- geving is opgepakt Al eerder hebben PS besloten de aandelen van de provincie in de NV Waterwinningbedrijf Brabantse Biesbosch (WBB) te verkopen aan Delta nutsbedrijven. Voordat dat gebeurt moeten eerst de statuten van de WBB worden gewijzigd. Vandaar het voorstel van GS de statuten te wijzigen. De belastingbepalingen in de Provinciewet zijn door het Rijk onder de loep genomen, waar nodig gewijzigd en opnieuw vast gesteld. Dat maakt een herziening van de provinciale belastingveror dening noodzakelijk. Het laatste woord is aan de leden van Provin ciale Staten. Ter inzage De agenda van de vergadering en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. In beroep De Hoorcommissie Bestemmingsplannen komt woensdag 18 maart, 09.15 uur bijeen voor een openbare hoorzit ting in het kantoor van de provin cie Het Groene Woud 1 in Middelburg. Kijkuit Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland en inwoners van Zonnemaire zijn het niet eens met de 8e herziening van het bestem mingsplan Buitengebied. Ze heb ben bedenkingen tegen het reali seren van landschapscamping Kijkuit. Zo vinden de bezwaarma kers dat er sprake is van een te sterke aantasting van natuur en landschap: de polder zou onge schikt raken als leefgebied voor vogels die afhankelijk zijn van een open landschap. Bezwaarmakers en gemeentebe stuur zijn uitgenodigd hun visie te geven. Paasdijkweg De Paasdijkweg in Poortvliet is vanaf 9 maart vier weken afgeslo ten voor het verkeer. Woningen en bedrijven aan de weg blijven bereikbaar via een omleidingsrou te over Scherpenisse - Veerdijkseweg, Krokkeweg, Bitterhoekseweg, Bram Groenewegeweg- noordkant Poortvliet. Rondweg De Paasdijkweg krijgt een aansluK ting op de oostelijke rotonde in de rondweg Poortvliet. Voor de werk zaamheden is het nodig het kruis punt Paasdijkweg-Lageweg buiten gebruik te stellen. En daarmee-is;- de Paasdijkweg automatisch afgfe-; sloten. De weg is begin april weer beschikbaar voor het verkeer.' Eind april moet de rondweg hele maal klaar zijn. lOfficiële Mededelingen Milieu Saneringsplan tankstation Rijksweg N59 Oosterland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging ter plaatse van het Q8-tankstation aan de Rijksweg N-59 te Oosterland ern stig is en hebben het sanerings plan (art. 39 Wet bodembescher ming) van Kuwait Petroleum (Nederland) bv goedgekeurd. De beschikking ligt van 5 maart tot en met 16 april 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water. Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 8-17 uur, en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Schouwen-Duive- land, Hatfieldpark 3, Zierikzee, werkdagen 9-16 uur en donder dag van 9-19.30 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 16 april 1998 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). -rib- 1 sBfc - -- a Verkeer en Vervoer Taxivervoer Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aantal vergunningen voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. Taxi Blaakman B.V. te Vlissingen heeft uitbreiding gekregen met 4 auto's voor onbe paalde tijd (was ten hoogste 19 auto's). Taxi de Keijzer te Burgh- Haamstede mag 30 auto's extra inzetten uiterlijk tot 1 januari 2001 (was ten hoogste 7 auto's). De verleende vergunning aan Firma DMB C.V. te Borssele met 2 auto's in te trekken en aan Fa. de Muynck C.V., Quistenburg 8 te Borssele voor onbepaalde tijd vergunning te ver lenen voor het verrichten van taxi vervoer binnen en vanuit de pro vincie Zeeland met ten hoogste 3 auto's (was ten hoogste 1 auto). De besluiten liggen van 4 maart tot en met 14 april 1998 ter inzage bij de Directie infrast ructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK I Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 0111-414699 Wegens vakantie is onze winkel ADVERTEREN IS VERKOPEN! PARTY-SERVICE Schuilhaven 15, Zicrik/cc Telefoon Ol II-417878 op donderdag 26 maart zijn wij weer fris aanwezig Hostellerie Schuddebeurs Donkereweg 35 4317 NL Schuddebeurs Tel. 0111-415651 Met SPOED gevraagd: Wij zoeken voor Hostellerie Schuddebeurs een hulp in de huishouding voor minimaal 2 ochtend en in de week. Voor meer informatie vragen naar: Marjan Ezinga of Nicole Fleuren. HET EX WA NIEUWSBIAO GOED BEKEND IN UW KEGIO klaar terwijl u wacht I HERMAN JANSEN I NIEUWERKERK bom erastichting De Bomenstichting geeft boombezltters advies en steunt acties voor het behoud van bomen. STEUN ONS WORD DONATEUR 030-2340778 aan de Emmaweg te Renesse Prijs per maand: 90,- Inl. Zeeland Invest te Renesse Tel. 0111 -461294 fax 462676 ADVERTEREN IS VERKOPEN! Looptijd Rente vanaf 1 jaar 1 2,8 2 jaar 3,6 5 jaar 4.4 10 jaar S.l IS jaar 5,4 20 jaar S,6S\ Bel voor een afspraak met e'én van onze kantoren. U krijgt een scherp advies met scherpe rente. OOÏS VlASMARKl A lEi 0113 251588 MIDDELBURG STATIONSSTRAAT 17 Ttl 0118-651122 VLISSINGEN BADHUISSTRAAT 137 Ttl 0118-413900 ZIERIKZEE MANHUISSTRAAT 1-3 TEl 0111-420124

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7