TX Cl Werk met een glimlach in studio Saskia Eggink Strijkersensemble en Madrigaalkoor te gast HEl^ffi^NIEUWSBLAD Zeereis met Eendracht opnieuw inzet wedstrijd Uitbreiding surfcentrum I i WOENSDAG 4 MAART 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. ■tVrW.S-S't'ó" Tot en met zaterdag 14 maart irrik/ee Japans schilderwerk Skan- dy-sign. Atelier 4B. Verre- nieuwstraat 32. Op afspraak via 0111-414912. Tot en met zondag 15 maart kingen •vunstnijverheidsartiketen Kunstbende Theetuin De Bongerd. Vrijdag, zater dag en zondag van 10.30 tot 20.30 uur. Tt z\ a Tot en met vrijdag 20 maart ^crikzee entekeningen van Felicia de Zwart, geïnspireerd op de Oosterschelde. In expositie- 1 gang van verpleeghuis Corneliastichting. Dagelijks geopend van 08.00-20.00 uur. Zaterdag 7 tot en met zaterdag 28 maart Burgh-Haamstede I Expositie etsen Kees de Waal. Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30- il 16.30 uur. mot en met zaterdag 28 maart Sommelsdijk I Schilderijen Ans Noltes en Edwin Peters. Galerie De Parterre. Donderdag van I 14.00 tot 17.00 uur. vrijdag l van 14.00 tot 21.00 uur en za- jirdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 4 april Goedereede I Werk 17 kunstenaars. Het Rö- derhaus. Woensdag, donder- t dag en zaterdag van 11.00 tot 1 13.00 uur en van 16.00 tot ll8.00 uur. Ook op afspraak. Tot en met 13 april Re nesse Paastentoonstelling in mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en op zondag 29 maart en tweede paasdag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. Van vrijdag 6 maart tot en met woensdag 29 april iMiddeiharnis Aquarellen, etsen en tekenin gen Arno van Iperen. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 30 mei Zierikzee Acryl en aquarel schilderijen Nelly van Nieuwenhuijzen. 't Lange Uus. Tijdens winkel openingstijden. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 4 maart Ouddorp Begin gespreksgroep voor aanstaande ouders. Wijkge- bouw Zorg en Welzijn Groep. 19.30 uur. Goedereede Lezing over stekken, zaaien en vermeerderen. Vereni gingsgebouw Oostdam. 20.00 uur. Middelharnis Estafette-spelmiddag. Zwembad De Staver. 13.30 tot 15.45 uur. Donderdag 5 maart Ouddorp Voorlichtingsbijeenkomst herinrichting Ouddorp-West. Dorpstienden. 19.30 uur. Dirksland Vergadering adviescommis sie algemene bestuurszaken. Gemeentehuis. 19.00 uur. Middelharnis Raadsvergadering. Gemeen tehuis. 19.00 uur. Vrijdag 6 maart Ouddorp Gratis caravnkeuring. Ha- meeteman Recreatie. 09.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Blues Rockabilly Concert Woody and the Sidemen. Diekhuus. 21.30 uur. Zaterdag 7 maart Ouddorp Gratis caravankeuring. Ha- meeteman Recreatie. 09.00 tot 16.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst Samen Verder met filmvoorstelling Leven met afasie. Verpleeghuis Samaritaan. 14.00 uur. Oude-Tonge Concert fanfare-orkest en Leerlingenorkest Vooruit. Grutterswei. 20.00 uur. Dinsdag 10maart Middelharnis Workshop hand- en nagelver zorging. Parfumerie Marie Belle, 19.30 uur. Oude-Tonge Winterse maaltijd ouderen. Infocentrum. SWO. 12.00 uur. Woensdag 11 maart Ouddorp Indoor menwedstrijd ringste ken. Manege Ouddorp. Dirksland Fietsconcours. Sportcomplex DeGooye. l3.UUtot 15.00 uur. Middelharnis Voorlichtingsavond borst voeding. Oost Voorgors 119. 20.00 uur. Oostflakkee Oliebollenactie Advendo. Huis-aan-huis. Vanaf 9.00 uur. Donderdag 12 maart Ouddorp Voorlichtingsavond borst voeding. Rustburg 44. 20.00 uur. Dirksland Geidbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Vrijdag 13 maart Middelharnis Verenigde vergadering Wa terschap G-O. Waterschaps huis. 14.00 uur. Oude-Tonge Vier koren concert. Grutters wei. 19.15 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 4 maart Zierikzee Informatie-avond cursus blaastraining. Gebouw Oosterschelde Thuiszorg. 19.30 uur. Studiebijeenkomst over vra gen rond de Heilige Geest. Pinkstergemeente. Meel- straat 1. 20.00 uur. Donderdag 5 maart Zierikzee Lezing over vrouwen in sprookjes in het MFC. 19.30 uur. Brouwershaven Commissievergadering Grondgebiedzaken, Openba re Werken en Milieu in het stadhuis. 19.30uur. Oosterland Spreekbeurt L. Krijgsman voor Gereformeerde Bijbel stichting. Kerkgebouw Oud Gereformeerde Gemeente. 19.30 uur. Vrijdag 6 maart Zierikzee Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 15.00 uur. Lutherse Kerk. Wereldge bedsdag. Aanvang 19.00 uur. Ontmoetingsavond eilande- lijke Dorkasgroep in het Her vormd Kerkcentrum. 20.00 uur. Back to the Future Party met dj Daan en dj Sjoerd. Bro- gum. 21.00 uur. Burgh-Haainstede Jaarlijkse feestavond DFS met toneel door de Hutspot. De Schutse. 19.30 uur. Oosterland Jubileumuitvoering Ooster- lands Fanfare. Dorpshuis Oosterhof. 20.00 uur. Bruinisse Jaarvex-gadering van vereni ging Algemeen Vissersbelang in het Durps'uus. 20.00 uur. Zaterdag 7 maart Zierikzee Verkoopexpositie olieverf schilderijen. MFC. 10.00 tot 17.00 uur. Viering Internationale Vrou wendag. Grote zaal MFC. 19.30 uur. Zang- en orgelavond Stich ting De Ondergrondse Kerk. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Koor- en zangavond ten bate van actie 'Breng de joden thuis'. Christelijke Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Ars Musica-concert madri gaal koor en strijkersensem ble Zeeuwse Muziekschool. Sint Willibrorduskerk. 20.30 uur. 'Deirdre en de zonen van Us- nach'; Jongeren Theater groep Zierik. Theater Mon- dragon. 20.30 uur. Slamdance Party met Om- nious Tribe, Green Lizard en Frozen Sun. Brogum. 22.00 uur. Serooskerke Opvoering plattelandsklucht door toneelvereniging Lere Lere in het dorpshuis. 20.30 uur. Kenes.se Workshop wilgeteen vlech ten. Hotel De Tweespan. 09.00 tot 17.00 uur. Ledenvergaadering Mus- schengilde. Het Wapen van Zeeland. 20.00 uur. Scharendijke Dansdag met gast docent Wij nand Karei. Zaal Hervormde kerk. 13.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Klaverjasavond in kantine ASV Onder de Molen. 20.00 uur. Bruinisse CJV-mandjesactie. Huis-aan- huis. 's Morgens. Zondag 8 maart Burgh-IIaamstede Circus Rijn en Trijn. Sport centrum Westerschouwen. 15.00 uur. Maandag 9 maart Zierikzee Bijeenkomst NBvP over vrij willige thuiszorg. Havenzaal Mondragon. 14.00 uur. Lezing ds. Gilbert Baudet over zijn boek 'De traditie voorbij'. Kerkcentrum Gast- huiskerk. 20.00 uur. Woensdag 11 maart Zierikzee Praise-aerobic. Bij Leger des Heils, Poststraat. 15.00-16.00 Workshop hand- en nagelver zorging. Parfumerie De Drie Zwaantjes. 19.30 uur. Studiebijeenkomst over vra gen rond de Heilige Geest. Pinkstergemeente. Meel- straat 1. 20.00 uur. Donderdag 12 maart Zierikzee Verkoping tweedehands kle ding. Sally's boetiek, Post straat 48.8.30-11.00,13.00- 15.00 en 19.00-20.00 uur. De Veste, Manhuisstraat. PCOB-themamiddag over zorgveze^eringen. Aanvang VAKANTIEKRANT VOOROUDEREN ZIERIKZEE MIDDELHAR- J NIS - De nieuwe Senior Va- ^antiekrant is verkrijgbaar Hij alle kantoren van de ING Bank. In de krant staat welke vakantiemogelijkheden er zijn voor ouderen, zowel voor degenen die alleen op vakan- tie gaan of met een groepje, naar binnen- of buitenland, e Senior Vakantiekrant kan rk schriftelijk aangevraagd worden bij de Administratie Senior Vakantiekrant, Post-» bus 70155, 9704 AD Gronin gen. VOORLICHTING ORSTVOEDING MIDDELHARNIS/OUD- DORP - Borstvoeding staat centraal tijdens twee voor lichtingsavonden, die worden ehouden op initiatief van La :che League. Woensdag 11 _art kunnen aanstaande en voedende moeders terecht in het pand Oost Voorgors 119 in Middelharnis en donderdag 12 maart aan de Rustburg 44 in Ouddorp. Beide bijeen komsten beginnen om 20.00 JANTJE BETON OOSTERLAND - Medewer kers van peuterspeelzaal 't Kraaiennest in Oosterland gaan in de periode van 9 tot en met 14 maart in deze plaats engs de deuren om te collec- ,eren voor het fonds van Jan tje Beton. Dit fonds heeft tot doel leef- en speelruimte te creëren voor kinderen in Ne derland* Vijftig procent van de opbrengst in Oosterland gaat direct naar 't Kraaien nest. f BLOEDDONOR OUDDORP - In de periode van dinsdag 10 tot en met vrijdag 20 maart worden op Goeree Overflakkee bloedaf- name-avonden gehouden via de plaatselijke afdelingen jvan het Nederlandse Rode Kruis, in samenwerking met het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusie dienst De afname-avonden zijn dinsdag 10 maart in 't Centrum in Ooltgensplaat en in de Grutterswei in Oude fjTonge Vrijdag 13 maart, in Dorpstienden in Ouddorp. Maandag 16 maart In de Tech nische School in Middelhar- nis Dinsdag 17 maart in de Melishof in Melissant en de Zuiddijk 19 in Nieuwe Tonge Vrijdag 20 maart kunnen mensen terecht in het Spec trum in Stellendam en Oost- dam in Goedereede. Alle avonden zijn van 18.30 tot 20 45 uur Open dag in pand Zierikzeese Sint Jacobstraat ZIERIKZEE - Kunstenares Saskia Eggink-du Burck heeft haar studio verplaatst van de Beddeweeg in Zierikzee naar een ruimere lokatie in het pand Sint Jacobstraat 19, de voormalige winkelruimte van Jan de Jonge Tweewielers. Zij houdt daar op zaterdag 14 maart van 11.00 tot 17.00 uur open huis. Eggink houdt niet van kunst met een hoge drem pel. Zij maakt 'werk met een glimlach' en kunstrecensent Nico Out omschrijft het als de 'stille grapjes' in haar etsen, tekeningen en collages. Ook de verhuizing werkt, naar ze hoopt, drempelverla gend. ,,In de Beddeweeg bleef de studio toch vooral een woonhuis en zag ik mensen vaak aarzelen om binnen te komen," zegt de kunstenares. De nieuwe Studio Eggink in de Sint Jacobsstraat heeft van oorsprong het aanzien van een winkel en beschikt bovendien over een uitnodi gende aanblik met brede ra men. Bouwkundig behoefde er niet zoveel te gebeuren. Wel moesten allerlei nuts voorzieningen worden aange bracht. omdat de winkel slechts een gedeelte van het totale pand betreft. Verder werd een vaste trap naar de bovenverdieping aange bracht. De nieuwe studio biedt twee- en-half keer zoveel ruimte dan de oude. Dat betekent dat Eggink al haar materialen goed kwijt kan en haar werk op ruime wijze kan presente ren. De studo aan de Bedde weeg was in de afgelopen ze ven jaar behoorlijk uit zijn jasje gegroeid. In haar nieu we onderkomen heeft Eggink ook ruimte om de Correx- proefdrukpers, die ze van L&O Drukkerij overnam, een goed plekje te geven. Zij koos destijds, op aanra den van haar vader, voor de opleiding chemische techniek aan de HTS. Eigenlijk was ze liever naar de kunstacademie gegaan, maar 'daar kon je la ter geen droog brood mee ver dienen,' luidde de raadge ving. Na haar opleiding werkte ze ruim vijfjaar in het bedrijfsleven. Begin jaren ze ventig kwam Saskia Eggink naar Zierikzee in verband met de aanstelling van haar echtgenoot als docent schei kunde aan de regionale scho lengemeenschap Professor Zeeman. Uiteindelijk manifesteerde het kunstenaarschap zich toch. Ze voltooide haar oplei ding als lerares tekenen, ver diepte zich in textiele werk vormen en legde zich toe op grafische technieken. Haar vroegere HTS-opleiding bleek ook daarbij van pas te komen'. Ze is al vele jaren werkzaam als vakleerkracht in het onderwijs, exposeert regelmatig, maakt werk in opdracht voor particulieren en bedrijven en verzorgt illu straties in boeken en tijd schriften. Verder werkt ze heel vaak in haar eigen stu dio, die dus tevens dienst doet als galerie. Ontwikkeling In haar werk is een ontwikke ling te constateren van een duidige afbeeldingen naar meer gemengde technieken. Bovendien zijn kleuren een meer belangrijke plaats in haar werk gaan innemen. Ze weet op humoristische wij ze ook tekst en afbeelding in haar werk te combineren. Die 'stille grapjes' zijn subtiel en nauwelijks te omschrijven. Elke toeschouwer die ze bij het zien van Saskia's werk oppikt, krijgt een speelse glimlach om de mond. Kunatenarea Saai 1 Eggink in haar nieuwe atudio in de Sint Jacobatraat (Foto- Marieke Mandemaker) Voor jongeren tussen 16 en 26 ZIERIKZEE - Slavenkas Zierikzee houdt ook dit jaar een wedstrijd onder de jongeren van Schouwen-Dui- veland. De winnaar mag zoals gebruikelijk een gra tis zeereis maken met het zeilschip De Eendracht. Jongens of meisjes van Schouwen-Duiveland, tussen de 16 en 26 jaar kunnen aan de prijsvraag meedoen. Degenen die elders wonen of studeren, maar waarvan de ouders op Schouwen-Duiveland wonen, kunnen ook deelnemen. Middels een advertentie zul len de vier vragen, allen over de geschiedenis van Schou wen-Duiveland, bekend wor den gemaakt. Aan de hoofd prijs is wel de voorwaarde verbonden dat van de zeil tocht een reisverslag ge maakt dient te worden. Grootste De Eendracht is het grootste zeilschip van Nederland. Het heeft een lengte van zestig meter en de vaste bemanning bestaat uit dertien personen. Slavenkas is een uit 1735 stammend verzekeringsinsti tuut van de Zierikzeesche zeilvaarders, in eerste instan tie opgericht voor het vrijko pen van gevangen genomen zeelieden. Tegenwoordig is het geld bestemd voor diverse instellingen met een maritie me, culturele, sociale of op voedkundige doelstelling. Verdubbeling Vorig jaar won Boudewijn Heijboer uit Zierikzee de wedstrijd. Toen stuurden vijftien jongeren de antwoor den op de vragen in. Een ver dubbeling van 1996 toen al leen jongeren uit Zierikzee mee konden doen. Dit jaar moeten de inzendin gen voor 22 april binnen zijn. Donderdag de 23e wordt om 16.00 uur de winnaar bekend gemaakt door burgemeester J, Asselbergs. Dit gebeurt in de trouwzaal van het voorma lige stadhuis aan de Meel- straat in Zierikzee. Ars Musicaconcert ZIERIKZEE - Het Strijkersensemble en het Madri gaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool onder lei ding van Rien Hillcbrand geven zaterdagavond 7 maart een Ars Musicaconcert in de Willibrorduskerk in Zierikzee. De uitvoerenden brengen zo wel afzonderlijk als gezamen lijk werken ten gehore van HSndel, Brückner^ Mozart en Schubert. Het is niet de eerste keer dat deze ensembles te gast. zijn bij Ars Musica. In het verleden waren zij reeds te horen en te zien met onder meer het. Re quiem van Fauré, Dido Y Ae neas van Purcell en met hoog tepunten uit de Messiah van Hflndel. Door een jarenlange, hechte samenwerking staan zij ga rant. voor een goed concert, waarin met plezier gemusi ceerd wordt. Beide ensembles bestaan uit gevorderde (oud)leerlingen en docenten van do Zeeuwse Muziekschool, die afdelingen heeft in Oostburg, Goes, Mid delburg, Vlissingcn en Zierik zee. Dirigent Hillcbrand is werkzaam als docent klarinet en cello. Op het programma staan de len uit de 'Watermusic' vanG. G. Hfindel, een zevental mo tetten van A. Brückner, delen uit het Strijkkwintet nr. 2 in Bes KV 361 van Mozart en de Mis in G, D 167 van Schu bert. De kerk gaat om 20.00 uur open, het concert begint om 20.30 uur. Do toegang be draagt f 10,- en f 8.50 tot 18 jaar, CJP en Pas 65. Zo af en toe voel ik me wel eens een beetje een detective, maar dan voor het opsporen van leuke dingen. Enige tijd geleden bood een relatie uit België mij een drietal aquarellen aan. Twee stadsgezichtjes van Veere en een van het Belfort te Sluis. Ze waren bijzonder gaaf en tech nisch zeer knap gemaakt. Alle drie waren ze gesigneerd met het monogram, waaruit bleek op te maken dat het W.d.J. moest zijn. In de schilders lexicon van Pieter Scheen was bij W.d.J.: alleen te vinden; Wubbo de Jonge, geboren te Hilvarenbeek op 10 januari 1897 en overleden te Haarlem op 5 juni 1953. Tekenaar onder meer van recla mes, meer niet. Op de achterzijde van de aquarellen stond echter, met potlood, een nummer vermeld en een maand, b.v. 'no. 29 - April'. Omdat ze alle drie zo'n nummer en maandvermelding hadden zouden ze mogelijk hebben kunnen dienen voor een illustratie. Aan een goede relatie in Zierikzee, die zeer goed geïnformeerd en gedocumen teerd is over Zeeland, gevraagd of zij kon helpen. Licht in deze zaak te brengen, er van uitgaande dat het een illus tratie zou moeten zijn geweest. Na enige tijd kwam ze met een plaatjesalbum over Zeeland. Een uitgave van J. B. Bussink (koekfabrieken) uit Deventer. Uit een complete serie over alle provincies in Nederland, uit 1935, 'Mijn land' deel IX Zeeland. Een werkelijk prachtig album (compleet en gaaf!) met schitterende illustraties van heel Zeeland. Op alle illustraties stond het bewuste mono gram W.d.J. Echter nergens in het boek was iets terug te vinden over de betreffende kunstenaar. In het album wa ren echter een aantal pagina grote platen afgebeeld en de ze waren voluit gesigneerd met Wubbo de Jonge! Het album is een van de mooiste tijdsbeelden die ik ooit heb gezien van Zeeland. Zo alleszeggend dat je er haast stil van wordt, het heimwee en de weemoed van vele oude(re) Zeeuwen begrijpend. Een monumentaal portret van een land met een ongekende schoonheid van stille vrede en rust. Eén aquarel, met de Schotse huizen van Veere vindt u hierbij afgebeeld. Vijfenzestig jaar geleden gemaakt Aan de Brouwersdam OUDDORP - Het surfcentrum Kabbelaarsbank in Ouddorp mag uitbreiden. De adviescommissie Ruimtelijke Ordening van Goedereede ging maan dagavond unaniem akkoord met de uitbreidings plannen van dit surfcentrum. In de nieuwe aanbouw komt, behalve een receptie- en kan toorruimte, een lokaal waar lesgegeven kan worden, sani taire voorzieningen, maga zijnruimte, een werkplaats en een surfshop. Ook een schuur voor de opslag van zei len en accessoires is in de plannen opgenomen. Daar naast wordt een gedeelte van de zolderruimte van de nieuwbouw gebruikt om groepen te kunnen ontvangen en huisvesten. De commissieleden zagen in de nieuwe voorzieningen een kwaliteitsverbetering van het bestaande surfcentrum. Bovendien sluiten de plannen prima aan bij de voorstellen die in het Masterplan Ver- blijfsrecreatie worden ge daan. Hierin staat dat het voor bedrijven aan de Kabbe laarsbank van groot belang is dat ze op tijd kunnen vernieu wen en vooruit lopen met hun voorzieningen, inplaats van achterop te raken bij de ont wikkelingen in de markt. VANDALEN OUDE TONGE - De politie hield in Oude Tonge een 16ja- rige en een 13jarige jongen aan. Zij waren bezig om bij het viaduct aan de Oudelaud- sedijk bermpaaltjes uit de grond te trekken en die ver volgens in de sloot langs de weg te gooien. Een paaltje werd op de A59 geworpen. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 - 453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IM/VPadv. maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8 30- 17.00 uur Voor Goeree-Oveiflnkkee Roklameverspreldlng Bouwman. 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Hel Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-huls bladen In Zeeland. Totale oplage 175.220. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 11