Zinderende schietfinales VOETBAL All-Ready degradeert niet na vierde nederlaag op rij Oud-international geeft volleyballes In r Gqesenaren strijden om beker Matige hervatting hockeyploegen HSD de schijnwerpe 'i i A Mooi slot van clubkampioenschappen schietvereniging Schouwen-Duiveland Van Ree naar Zierikzee Zierikzeese dammers uitgeschakeld Zierikzeese korfbalploeg levert weer slecht duel af Verlies dames, gelijkspel heren Titelstrijd heren helemaal open Cornelia-dames bekronen kampioenschap met zege 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NIEUWERKERK - Het afgelopen weekend was het drukker dan ooit in het clubgebouw van schietver eniging Schouwen-Duiveland in Nieuwerkerk. Dit kwam vooral omdat voor de jeugd en de senioren ge- weerschutters een extra 10-enkelschots eindstrijd stond gepland. Finales die sinds jaar en dag traditio neel op het programma staan van de Nederlandse kampioenschappen. ZIERIKZEE - Arnold van Ree, oud-international, komt drie weken naar sporthal Onderdak in Zie rikzee om de schooljeugd volleyballes te geven. De volleyballer doet dit in het kader van sportsti- mulering en de jeugd warm te maken voor het volleybal. Omdat goed omgaan met stress in de schietsport win naars oplevert, had wed strijdcommissaris Gert-Jan de Ruiter na overleg met de schutters zelf voor deze extra ronde gekozen. Met name Piet Goetheer was pleitbezor ger voor deze voor clubkam pioenschappen uitzonderlij- Van der Wielen speelde tegen Cees Rijk een goede partij maar de korte vleugel werd zijn zwakke punt. In het eind spel verloor Chris van der Wielen toen er een afwikke ling kwam die hij foutief in geschat had. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Bob Noomen 'In de schijnwerper'. Hij is de enige die sinds de oprichting van basketbalver eniging MEVO'80 lid is. Noomen kwam in de loop der jaren als speler uit, was he- rencoach, vervulde bestuurs functies en is nu trainer van de dames. Zaterdag viert ME- VO'80 feest ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan. Naam: Bob Noomen. Geboren: 3 februari 1952 in Rotterdam. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Basketbal. Partner: Simone. Club(s): Lakers, Juventus, MEVO'80. Beroep: Fotograaf. Höbby('s): Fotografie. TV-programma's: Van alles eigenlijk, veel sport. Kranten: Zierikzeesche Nieuwsbode, Algemeen Dagblad. Tijdschriften: Vooral bladen over oude ca mera's. Muziek: Beatles. ke finaleronde. Meer dan eens in zijn schietcarrière had hij bloot gestaan aan deze extra stressbestendigheidstest. ,,Je kunt alleen maar met span ning omgaan als je vaak on der spanning traint," was zijn welgemeend advies aan de wedstrijdcommissaris. Zo was voor het eerst in de ge- Jos de Wild had op papier een te bestrijden tegenstander. Rinus van Riet speelde echter positioneel goed en won zelfs nog omdat De Wild tegen het einde plotseling verloren kwam te staan. Rijk en Van Riet gaan in de finale uitma- Eten: Alles. Drinken: Niet zo. Uitgaan: Ook niet zo. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Florida. Geloof: Niet gelovig. Heeft hekel aan: Oneerlijkheid. Slechtste eigenschap: Val wel eens gauw uit. Beste eigenschap: Sportiviteit. Mooiste sportmoment: Laatste Olympische Winter spelen met Marianne Tim mer. Vervelendste sportmoment: Jaar of drie geleden ging ik door mijn knie. Blessures: Knieën, rug. schiedenis van SV Schouwen- Duiveland een 10-schots fina le een feit geworden. Binnen 45 seconden geconcen treerd een schot lossen is niet het allermoeilijkste onder deel van deze finale. Moeilij ker is de veel langere wacht- periode tussen de opeen volgende schoten. Vooral voor de Schouwse geweer- schutters die veel Olympic Match-wedstrijden schieten. Dus gewend zijn in 75 minu ten, gemiddeld 75 perfect op gebouwde schoten (15 proef- en 60 wedstrijdschoten, red.) te lossen. Bij een finale echter is deze tussentijd van een ge heel andere, vooral langere orde. Nadat alle kaarten na ieder schot zijn opgehaald. ken wie bekerwinnaar wordt. Voor de onderlinge competi tie won John Honig snel van Chiel Poulisse, terwijl Cor Boot in de tijdnoodfase Adri Flikweert wist te kloppen. Uitslagen: M. van Riet-J. de Wild 2-0, C. van der Wielen-C. Rijk 0-2, M. Poulisse-J. Honig 0-2, M. van der Wielen-J. Til- roe 1-1, C. Boot-A. Flikweert 2-0, D. de Waard-G. Flikweert 0-2, K. Bakker-Abr. Flik weert 2-0. Sportief doel: Met een team van MEVO'80 proberen kampioen te wor den. Sporter van Zeeland: Dennis de Nooijer. Beste basketballer: Michael Jordan. Slechtste basketballer: Zou ik zo niet kunnen zeggen. Winter in Zeeland: Gezellig, binnen zitten, lek ker naar het strand in weer 'en wind. Verdwijnen Nieuwsbode: Heel erg jammer, had eigen lijk niet mogen gebeuren. Politiek: Houd ik me niet veel mee be zig. Driepunter: Is te gek. Damesbasketbal: Op ons eiland aardig in op komst. MEVO'80: Hele leuke bloeiende en boei ende vereniging. Waar blijf je voor thuis: Goede basketbal- of voetbal wedstrijd. Grootste angst: Bang om weer geblesseerd te raken. Basketbal op Schouwen-Dui veland: Hoop dat het op deze manier door blijft gaan en in de toe komst groter en groter wordt. roept de wedstrijdcommissa ris iedere schotwaarde apart af. Goed hoorbaar voor alle schutters. Iedere negen in plaats van tien kan zodoende 'dodelijk' zijn. Zo'n finale gaat voor de schutters qua spanning lijken op een wie lerwedstrijd vlak voor de fi nish. Een koploper voelt zich dan door het aanstormende peleton medogenloos opge jaagd. Wennen Vooral voor de jeugdschut- ters was het even wennen. Na vier wedstrijdbeurten ging Lanah Evers aan de leiding met 274 punten. Op de hielen Wekenlang verkeerden de Zierikzeese korfballers in on zekerheid over hun bestaan in de standaardklasse IA. De eerste degradant stond al bij het begin van het indoorsei- zoen vast. Dat was en is ODIO, dat uit dertien duels geen punt wist te vergaren. Voor de tweede degradatie plaats kwamen verschillende ploegen in aanmerking, waaronder All-Ready. De club heeft het aan zichzelf te wijten dat het degradatie spook opdoemde. Week in week uit bakte All-Ready er niets meer van en bleven de punten uit. Voor de wedstrijd tegen Spi rit was All-Ready in de veron derstelling dat er gewonnen moest worden om voor de af deling behouden te blijven. Dat was aan het spel te mer ken. Speelster Esther Snoek gezeten door Marjolein Vo- laart. Omdat medaillekandi daat George Heukelom (267 punten) op krokusvakantie was, ging de strijd nadrukke lijk tussen Evers en Volaart. Volaart begon de finale met een pracht van een 10 terwijl Evers een lelijke 6 op rechts liet vallen. Daarmee was de strijd meteen beslist tussen beide kemphanen die elkaar tijdens de voorrondes zo prachtig in evenwicht hadden gehouden. Na tien schoten mocht Volaart een sterke 90 punten bij haar gemiddelde van 273 punten optellen. Hoe wel Evers nog geconcentreerd terugkwam tot 87 punten, moest zij met haar totaal van 361 van de 400 punten met twee punten verschil de club- titel luchtgeweer laten aan Marjolein Volaart. Was de spanning bij de jeugd al te snijden, voor de senioren leek Hitchcock zelf het script te hebben geschreven. Werk in het buitenland was er de oorzaak van de titelkandi daat Jarno Goetheer (590) af wezig was. Afwezig ook maar door studieverplichtingen jeugdig talent Alex Grofics (577). Met de nodige spanning op de gezichten hadden zich voor de finale gemeld: Frans Evers (594), Piet Goetheer (592), Willy Goetheer (591), Cor van Ast (583), Ad de Jon ge (583) en Werner Grofics (577). Op Grofics na - hij is een vooraanstaand B-klasse schutter - stuk voor stuk hoofdklasseschutters die na tionaal regelmatig voor suc cessen zorgen. De kopgroep bestond uit Evers en de Goet- heeren. Degeen die in deze fi nale meer dan twee punten liet zat meteen in de gevaren zone. Vlak achter de kop groep begonnen Van Ast en de Jonge aan hun onderlinge strijd met exact hetzelfde puntental. Van Ast begon met drie ne gens, maar liet dit ongemak volgen door zeven loepzuive re tienen. Goed voor een vier de plaats met 680 punten ge volgd door De Jonge met slechts één punt minder op de vijfde plaats. In de kopgroep beaamde het. ,,Bij mezelf was er spanning merkbaar." Onrustig Die veronderstelling van het moeten winnen was er enkel en alleen bij de spelers, niet bij coach Peter Groenewoud. Waar zijn team de dagen voor afgaand onrustig sliep, kroop hij met een gerust hart 's avonds naar zijn mandje. Een telefoontje naar de bond leer de hem dat uit de standaard klasse IA vanwege een aantal oorzaken maar één ploeg ver dween. En die, ODI, was er al wekenlang. Bewust, gaf hij na afloop toe, had hij niets te gen de ploeg gezegd. Achteraf had hij misschien beter van tevoren kunnen zeggen dat het sein op veilig stond, dan hadden de toe schouwers tenminste niet kwam als eerste Evers in de problemen. Na vijf schoten had hij er al twee laten val len. Hij voelde de hete adem in de nek van zowel Willy Goetheer, die vijf ijzersterke tienen in het hart van de kaart had geschoten, als Piet Goetheer, die alleen zijn vijf de schot had laten vallen. Eindsprint Na vijf schoten was er van de twee punten voorsprong van Evers dus nog maar één over. Willy en Piet Goetheer maak ten zich daardoor gestimu leerd op voor een verplette rende eindsprint. Dit na een jaar competitie en halverwe ge de finale! Met het zesde (een pijnlijke munitiestoring) en negende schot liet Willy echter twee punten liggen waardoor het kampioenschap voor haar meteen onhaalbaar was geworden. Evers blun derde bij schot acht terwijl Piet Goetheer tienen bleef produceren. En dus stonden na negen schoten Evers en Piet Goetheer gelijk met 681 punten. Een barrage met sud den death (degene die als eer ste een negen schiet is verlie zer) als toetje voor de vele toeschouwers leek aanstaan de. Evers produceerde echter een perfecte laatste 10 en het schot van Goetheer was dat nét niet. Er moest zelfs een schotmaatje aan te pas ko men om dat minieme verschil vast te stellen. Dus, Evers clubkampioen met 691 op de voet gevolgd door Piet Goet heer met 690 en Willy Goet heer met 689 punten. Uitslagen clubkampioen schappen Jeugd Luchtgeweer opgelegd lig gend: 1. M. Volaart 363 pun ten, 2, L. Evers 361, 3. M. Kik 347, 4. A. Dorst 343, 5. J. Scheele 342. Senioren Kleinkalibergeweer liggend: 1. F. Evers 691, 2. P. Goetheer 690, 3. W. Goetheer 689, 4. C. van Ast 680, 5. A. de Jonge 679. zo'n verkrampte wedstrijd van All-Ready gezien. De Vlaardingse tegenstander verraste de thuisploeg met een andere speelwijze dan waar op gerekend was. Voor Groenewoud was het niet zo'n verrassing dat zijn formatie weer een slechte beurt maakte. „Bij elke wed strijd die je verliest, wordt de druk daarna groter." Tegen Spirit kon All-Ready duide lijk niet met de spanning om gaan. Bovendien stak Spirit verdedigend goed in elkaar en miste All-Ready aanval lend te veel mogelijkheden in de vorm van op het oog sim pele doorloopballen. Toch opende All-Ready in sporthal Onderdak als eerste de score en kwam steeds met een doelpunt voor te staan. Tot 5-4 en 7-6 ging het goed. Bij 9-9 in de tweede helft toonde All-Ready zijn onver mogen. Drie makkelijke po gingen gingen verloren. Voor Spirit het teken de thuisploeg de nek om te draaien. In de eindfase van de wedstrijd vond Spirit nog vijf keer de korf, All-Ready eenmaal. „Op het laatst ga je tegen je zelf korfballen," sprak een teleurgestelde Snoek. „Je re ageert je af op de scheidsrech ter en dat is ook niet terecht. Zelf heb ik het idee dat we niet fel genoeg waren. Eigen lijk raar, je weet heel goed waar het om draait." Juist haar laatste zin was van nul waarde toen Groenewoud vertelde van zijn belletje naar de korfbalbond. Dat wist Snoek toen nog niet. Doelpuntenmakers: Van Nieuwenhuijze, Van Tiggel- hoven, Snoek 2, Van Marle, Brul, Jongejan, Voshart 1. Standaardklasse IA Uitslagen: All-Ready-Spirit 10-14, Oranje Zwart-Nikantes 17-19, ODI-Fluks 10-13, Thor- DES 15-16. Stand: Oranje Zwart 14-22, Nikantes 13-18, Thor 14-16, Spirit 13-12, DES 12-13, Fluks 13-13, All-Ready 14-12, ODI 12-0. Overige uitslagen: All-Ready E-Volharding E 1-0, All-Rea dy CM-Seolto CM 4-1, TOP 3- All-Ready 2 7-5, Atlas B-All- Ready B 7-4. Het scholenproject is een initiatief van WEA/ME- VO'80. De Zierikzeese vol leybalvereniging ontvouw de niet zo lang geleden haar toekomstplannen en de jeugd is hierin een belang rijk aspect. Het project be staat uit volleyballessen op donderdag- en vrijdagmor gen van negen tot twaalf uur en duurt drie weken. De data zijn 5 en 6, 12 en 13 en 19 en 20 maart. Het project wordt op zater dag 21 maart afgesloten met een volleybalinstuif in sporthal Onderdak. Hier is overwinning. Fire Control was afgelopen vrijdagavond het slachtoffer van het kampioensfeest in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen. Het duel eindigde in 8-2. Deze zege was niet de grootste op de laatste speeldag van het seizoen 1997/1998. Daarvoor was Airpack, dat op een gedeelde tweede plaats in de eindstand terecht kwam, verantwoordelijk, 12- 1 tegen De Banjaard. Bij de heren is de titelstrijd na de twaalfde speeldag hele maal open. Door het gelijk spel van koploper Neffen d'Eule tegen Sportcentrum slonk de voorsprong op ZV Haamstede tot een punt. Fen- net Boys, dat slechts gelijk speelde tegen Ankies Kados hop, heeft twee punten min der dan de Oosterlandse lijst aanvoerder. Het mannenteam koerste aanvankelijke ook op verlies aan in zijn thuiswedstrijd te gen Forcial. De tegenstander uit Rockanje stond halverwe ge de tweede helft met 0-2 voor op sportpark Bannink. Voor de pauze deed HSD door een treffer van Lex Ouwer- kerk iets terug. Na de pauze vergrootte For cial, de nummer vier in de vierde klasse D, de marge weer tot twee doelpunten. Toen HSD het eigenlijk al had opgegeven, sleepte het aan het einde van de wed strijd een gelijkspel uit het vuur. Doelpunten van Zon dag en Ouwerkerk zorgden daarvoor. De dames van HSD hadden niets in te brengen tegen Gil- ze- Rijen, de nummer vijf uit de vierde klasse. De thuis ploeg verdeelde de zes treffers over twee helften. SKNWK Al - Zierikzee Al (beker) 0-9, Wemeldinge Al - Duieland Al 4-0, MEVO Al - SSV '65 Al 3-2, DFS Al - Hon- tenisse Al 4-1. Kloetinge BI - Zierikzee BI (beker) 1-3, Duiveland Bl- Domburg BI 1-7, Jong Ambon BI - Renesse BI 1-2, Renesse B2 - Wemeldinge BI 0-15, Meeuwen B2 - DFS BI 1-9, SKNWK BI - HW'24 BI 0-6. Bruse Boys Cl - Zierikzee Cl (beker) 2-2 BB w.n.s.. Zeeland Sport Cl - Zierikzee C2 10-0, Oostkapelle Cl - Dreischor Cl uitg., WIK Cl - Noormannen Cl 0-5, Domburg Cl - Zonne- marie Cl uitg., MEVO Cl - Walcheren C2 17-0, SKNWK Cl - Dauwendaele C4 6-1, Bru se Boys C2 - Zierikzee C3M 13- 2, DFS Cl - Renesse Cl uitg. twee uur voor uitgetrok ken. Van half negen tot half elf worden er allerlei vol leybalspelletjes en -wed strijden met leden en trainers van MEVO'80 ge houden. Van Ree is voor volleybal lend Schouwen-Duiveland geen onbekende. Hij ver zorgt voor het NeVoBo-dis- trict 17, waartoe MEVO'80 behoort, regelmatig lessen en trainingen voor de jeugd. In deze hoedanigheid was Van Ree voor het laatst ac tief eind vorig jaar in de Bruse sportzaal de Vanger. Dames Sonnemans - Egelantier II 9-1 Airpack - Banjaard 12-1 Egelantier I - 't Opper I 1-3 Cornelia - Fire Control 8-: Cornelia 14 ïi 0 3 33 59- 16 Sonnemans 14 8 3 3 27 44- 16 Airpack. 14 8 3 3 27 45- 21 Egelantier I 14 6 0 8 18 26- 37 't Opper I 14 5 2 7 17 19- 34 Egelantier II 14 5 2 7 17 24- 39 Fire Control 14 5 1 8 16 19- 37 Banjaard 14 2 1 11 7 14- 50 Heren AZC - Haamstede 1-5 Delta Warenhuis - Eetcafé Scharend. 6-2 Ankies Kadoshop - Fennet Boys 2-2 Stulp Schovers - Soccer X 3-6 Sportcentrum - Neffen d'Eule 5-5 Neffen d'Eule 14 12 1 1 37 91- 22 Haamstede 14 12 0 2 36 85- 22 Ferinet Boys 14 11 2 1 35 47- 14 Sportcentrum 14 7 2 5 23 57- 44 Delta Warenhuis 14 7 1 6 22 54- 49 Ankies Kadoshop 14 6 3 5 21 44- 35 Soccer X 14 5 2 7 17 44- 49 Stulp Schovers 14 5 0 9 15 44- 75 AZC 14 4 0 10 12 36- 75 Eetcafé Scharend. 14 2 1 11 7 27- 70 Vooral in verdedigend op zicht had Gilze-Rijen, volgens speelster Annemieke Dering, zijn zaakjes op orde. FORMULE I MELBOURNE (ANP) - De ka lender om de wereldtitel For mule I omvat voorlopig dit seizoen twee GP-races minder dan een jaar geleden toen ze ventien wedstrijden werden gehouden. De Grote Prijs van Frankrijk is wel opgenomen in het schema, maar dat is on der voorbehoud. De kans be staat wel dat in de loop van het jaar nog races in Azië (China) en Zuid-Afrika wor den toegevoegd. Portugal is uit het programma gekegeld omdat de organisatoren niet op tijd veranderingen kunnen aanbrengen op het circuit. Kloetinge Dl - Zierikzee Dl (beker) 1-3, Waarde Dl - Dui veland Dl 3-14, DFS Dl - Zee land Sport Dl uitg., Wemel dinge Dl - Bruse Boys Dl 3-4, MEVO Dl - Kwadendamme Dl 6-0, Bruse Boys D2 - Zie rikzee D3 14-0, Zierikzee D2 - SKNWK Dl 7-1, ZSC Dl - Domburg D2 1-2, DFS D2 - Noormannen D2 11-2, Brou wershaven Dl - Zeeland Sport D2 5-2, Renesse Dl - WIK Dl 6-1. Bevelanders Dl - Zierikzee El 2-5, Colpl, El - ZSC El 3-2, DFS El - Bruse Boys E2 10-2, SKNWK El - Zonnemaire El 4-19, Zierikzee E3 - Brouwers haven El 0-5, Duiveland El - MEVO E2 2-5, Zonnemaire E2 -WIK El 0-13. De nieuwe clubkampioen Frans Evers op het onderdeel kleinkaliber geweer liggend, geflankeerd door de nummer twee Piet Goetheer en drie Willy Goetheer. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De finale om de dambeker van Goes- Zierikzee (GZC) is een Goese aangelegenheid. In de halve finale werden de Zierikzeespelers Chris van der Wielen en Jos de Wild uitgeschakeld. Teleurstelling bij de korfbalsters Saar Torensma (links) en Esther Snoek. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Het eerste team van korfbalvereniging All-Ready speelt ook volgend zaalseizoen in de stan daardklasse IA. Ondanks de vierde nederlaag op rij van afgelopen zaterdag in sporthal Onderdak tegen Spirit, 10-14. ZIERIKZEE/GILZE-RIJEN - De hockeyploegen van HSD zijn de tweede helft van de competitie afgelo pen zondag matig begonnen. De heren speelden ge lijk en de dames verloren. BURGH-HAAMSTEDE - De voetbaldames van Cor nelia hebben het kampioenschap in de zaalcompeti tie in Burgh-Haamstede opgeluisterd met een ruime

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 6