Trainer Delta Sport geeft leiding schuld nederlaag tegen Animo Dreischor moet weer telraam aanschaffen 'Echte'wedstrijden zijn geen oefenduels Renesse doet ondanks een punt goede zaken 2e klasse zaterdag 5e klasse zondag 6e klasse zondag Van der Wielen beste van gewest Quaak strandt in kwartfinale Pinky's eist hoofdprijs op 5e klasse zaterdag MAANDAG 2 MAART 1998 NR 26341 9 SKNWK klopt verrassend maar verdiend koploper 's-Heer Arendskerke 'Dit is leuk voor Bru' 'S-HEER ARENDSKERKE - Een overwinning die perspectief biedt. Maar voor wie eigenlijk het meest? Voor SKNWK, dat met de 1-2 uitslag de nummer één van de ranglijst, 's-Heer Arendskerke, pootje lichtte, voor runner-up Yerseke of toch voor buurman Bruse Boys? Een ding is zeker, de spontane reactie van SKNWK-coach Cees Willemse, getooid met een brede glimlach, was gemeend en alleszeggend: „Dit is leuk voor Bru." Concurrentie laat steekjes vallen RENESSE - Renesse heeft zondag aan het duel met Hulsterloo een punt overgehouden. Achteraf kon trainer Nico Kind daar wel vrede mee heb1 ben. De concurrenten om de derde degradatie plaats in de vijfde klasse A hadden verloren. Na de wedstrijd werd er doet helemaal niet meer meer duidelijk. Scheids- mee. Hij speelde gistermid- rechter Quinten gaf een fout dag zijn laatste wedstrijd toe. Volgens Kind verzuim- voor Renesse in dit seizoen,, de de leidsman rood te trek- De goalie is maandagmor- ken voor een overtreding gen onder het mes gegaan, van de Hulsterloo-doelman Renesse incasseerde in dé op de doorgebroken Cris- 65e minuut de gelijkmaker; pijn de Jonge. „Ik waardeer van Hulsterloo omdat een het wel," zei Kind over de tegenstander bij een kluts schuldbekentenis van de in het strafschopgebied scheidsrechter, „maar ik goed oplette, 1-1. „In dit sta- koop er niets voor." Op het dium is ieder punt belang- moment van het incident rijk," sprak Kind met een leidde Renesse met 1-0 door blik op de uitslagenlijst, een benutte penalty van Pe- Zijn ploeg is weer iets ver ter Moerland. der verwijderd van de de- Voor de thuisploeg begon de gradatiestreep. „Het blij# wedstrijd niet goed. Na oppassen," waarschuwt twee minuten verliet Leon Kind. Bakker het veld met een dinsdag op de training opge- Renesse - Hulsterloo 1-1 - 42. lopen blessure. De zestien- Moerland 1-0 (strafschop)^ jarige Sven Verseput nam 65. 1-1, scheidsrechter: P, zijn plaats in waardoor Quinten. Kind enkele verschuivin gen binnen het elftal moest Opstelling Renesse: Vet- aanbrengen. De oefenmees- boom, Van Ruiven, Canters, ter uit Burgh-Haamstede Willemse, Van der Stolpe, denkt Bakker zeker drie Rijnberg, Bakker (2. Verse- weken te moeten missen, put), Boerma, Moerland, Keeper Jeroen Verboom Van Bragt, De Jonge. Nieuw Borgvliet wint met 1-10 DREISCHOR - Het telraam moest bij Dreischor wéér, tevoorschijn komen. Na de 2-10 tegen Lepelstraatse Boys van twee weken terug, werd het gistermiddag 1-10 tegen Nieuw Borgvliet. Wie namelijk de stand en het resterende wedstrijdpro gramma erbij pakt ziet dat er weer een zinderend slot van de competitie in de tweede klasse E aan zit te komen. Yerseke heeft de beste papie ren maar met toppers als SKNWK-Yerseke (14 maart), Bruse Boys-Arendskerke en Yerseke-Dauwendaele kan DEN HAAG - Leon van der Wielen is zondagavond kam pioen van het gewest Zuid- Holland bij de heren senioren geworden. De Zierikzeese schaatser won op de Haagse Uithof twee van de drie afstanden, maar per soonlijke records bleven gis teren uit. Van der Wielen startte met een zege op de vijfhonderd meter in een tijd van 40.84 seconden. De overwinning op de' 1.500 meter moest Van der Wielen (2.02.59 minuten) laten gaan naar de Rotterdammer René Brandhorst (2.00.02). Op de langste afstand, de vijf kilo meter, was de Zierikzeeënaar heer en meester. Met een tijd van 7.28.94 zette hij de concur rentie op ruime afstand. BREDA - Johnny Quaak is op het K3-toernooi in Breda af gelopen vrijdag in de kwart finale uitgeschakeld. De tennisser uit Burgh- Haamstede verloor hierin van Erik Bloemen met twee maal 6-5. In de tweede ronde had Quaak voor de verras sing van het toernooi gezorgd door de als eerste geplaatse Andy de Bruine te verslaan, 6-2 2-6 6-3. De jeugdspeler was in Breda met een zege in de eerste ronde op Davy Hol be gonnen, 2-6 6-3 6-3. VOETBAL BRUSSEL (ANP) - Club Brugge blijft winnen. Zondag versloeg het Lierse SK met 2-1. Alle doelpunten vielen uit kopballen. Claesses kopte 1-0 in, Huistra met zijn tiende competitietreffer 1-1 waarna Addo in de slotminuten voor de overwinning zorgde, 2-1. Verdiend was de zege niet. Lierse had de betere kansen maar Van Meir, Huistra en Hasenhuttl sprongen er te nonchalant mee om. Door de overwinning bleef de voor sprong van Club zeventien punten op Ekeren. Van de laatste tien wedstrijden mag Brugge er vijf verliezen zon der de titel te verspelen. 4 het balletje nog raar rollen. Ondanks de misstap van W Arendskerke, zoals de club zelf graag genoemd wil wor den, blijft de ploeg van trai ner Kees van der Sluis met 33 punten uit 18 wedstrijden in de race. „Voorlopig staan we nog bovenaan," reageerde de ex-trainer van RCS koel op de nederlaag. Yerseke volgt met Het' was niet de eerste keer dat de Zièrikzeese handbal- ploeg de fluitisten niet mee hadden. Tijdens uitwedstrij den tegen hetzelfde Animo en Roda'71 had de Belgische trainer soortgelijke personen als zondagmiddag in sporthal Onderdak meegemaakt. Hij had gedeeltelijk gelijk. De scheidsrechters lieten zich niet van hun beste kant zien. Ze toonden hun onvermogen met name in de tweede helft. Voor de pauze was er name lijk niets aan de hand. Delta Sport speelde souverein te gen de nummer drie van de tweede divisie C en de twee scheidsrechters hoefden maar te fluiten voor de gescoorde treffers. Niets gaf aanleiding dat het tweede bedrijf uit de hand zou gaan kunnen lopen. Onbegrip Dat het wel faliekant mis ging, lag aan het onbegrip van de Delta Sporters voor de beslissingen van de scheids rechters. Ironisch genoeg in casseerde de Rijswijkse te genstander als eerste een tijdstraf. De thuisploeg ont ving er daarna tien en Animo slechts eentje. De Brauwer cs hadden dus alle redenen om tekeer te gaan tegen de lei ding. Een paar tijdstraffen vond De Brauwer begrijpe lijk, het leeuwendeel abso luut niet. De trainer sprak meer dan een A4-tje vol met zijn beklag over de mannen met de fluit. Na een monoloog slaakte hij een diepe zucht. „De scheids rechters kunnen het stijgend niveau van het handbal niet een wedstrijd minder op één punt van Arendskerke. Bruse Boys heeft 32 uit 18, Dauwen- daele 31 uit 17. SKNWK staat op de vijfde plaats en heeft plaatsgenomen in de wacht kamer, met 29 uit 18. Wachten, maar waarop? „We staan nu veilig," sprak SKNWK'er Erwin Theunisse officieel gezien na de zege toch nog voor zijn beurt. De nummers elf en twaalf degra deren rechtstreeks. WHS en AZVV kunnen SKNWK in middels niet meer achterha len. Wat dat betreft had Theu nisse gelijk. De nummer tien van de tweede klasse E speelt echter met de klasseperiode kampioenen van de derde klassen A en B om lijfsbe houd. Maar eerlijk gezegd denkt bij SKNWK, en dat is volledig terecht, niemand meer aan degraderen. „Mis schien kunnen we een periode aan. Ze voelen het niet aan," zegt hij, al bewegende met zijn vingers. „Ik had gister avond beter een lottoformu lier met zes getalletjes in kun nen vullen. Dan had ik meer kansen gehad om te winnen." De vraag of er iets gedaan kan worden tegen het slechte peil van de fluitisten, beant woordde de Brauwer met een wedervraag. „Zeg mij wat je ertegen kunt doen?" Nee, De Brauwer had bepaald niet zijn middag en moest tot zijn spijt constateren dat Del ta Sport voor de zoveelste keer moeilijk het hoofd biedt tegen externe factoren. „Die opgefokte situaties kunnen we als de pest missen. Daar kunnen we niet goed tegen." Trammelant Al die trammelant in het Zie rikzeese sportcentrum was helemaal niet nodig geweest wanneer Delta Sport in de tweede helft gehandbald had zoals in de eerste periode. Vanaf het begin hoefde geen seconde voor Animo gevreesd te worden omdat het zeer ge havend naar Zierikzee afreis de. Coach Bea van Bergen miste zes mensen vanwege wintersportvakantie en bles sures. Het was goed te merken dat Animo gehandicapt was want Delta Sport bouwde snel een 3-0 voorsprong op en hield de marge van drie vast tot aan de rust, 11-8. Vlak na de regle mentaire onderbreking bracht Peter Lefèvre met een strafworp het verschil zelfs op vier treffers. Wat kon er fout gaan? Het speelde gedre- 1 overnemen," voegde Theu nisse toe. Ook coach Willemse ziet deelname aan de nacom- petitie wel zitten. En die kan sen zijn na zaterdag alleen maar gestegen. SKNWK speelde tegen Arendskerke een prima par tij. Niet spectaculair maar on der moeilijke omstandighe den - de straffe wind - vooral tactisch en collectief sterk. Bij Arendskerke speelden be langrijke spelers te lang ver stoppertje of werden ze, zoals Frank Goedegebure, groten deels aan banden gelegd. Die rol van verstoppertje vertolk ten beide ploegen in de ope ningsfase. Pas na de spetter van Arendskerke-speler Pe ter Eversdijk op de lat werd de wedstrijd opengebroken en was het SKNWK dat, zo leek het, geschrokken snel het initiatief naar zich toe trok. In de 25e minuut resul teerde een prima staaltje ven en was zich bewust dat het de punten in strijd om de tweede degradatieplaats goed kon gebruiken. Toch ging het fout. Delta Sport had moeite om de bal aan de andere kant van het veld te krijgen omdat het te gehaast speelde en veel te veel break-outs miste. In deze fase drukte het leidende duo zijn stempel op de wedstrijd waardoor Animo langzaam maar zeker terug ih de wed strijd kwam en heel stiekem op de zege hoopte. Van Ber gen: „Zeker na het begin had ik niet verwacht te winnen. Ik heb mijn ploeg van het jaar 'one-touch voetbal' tot de eer ste echte kans voor de Duive landers. Voorzet Wilco de Valk, inzet Theunisse, red ding keeper Jurgen Nodr- land. Overeind Diezelfde Noorland hield in de minuten daarna zijn team overeind. Eerst rammelde hij een, overigens niet met volle overtuiging genomen, inzet van Peter van der Cingel uit zijn domein. Daarna werd de keeper geholpen door Van Nieuwenhuijze die vanaf rechts niet doortastend ge noeg handelde en vrijstaande spelers voor de goal niet be reikte. Zes minuten voor rust was er geen houden meer aan. Dë beste SKNWK'er, Jacky de Bruine, poortte in het straf schopgebied Ard Evernsdijk en bood Wilco de Valk bij de tweede paal een niet te mis sen kans. Nog voor rust had SKNWK via Theunisse de score uit kunnen bouwen, al moest ook SKNWK-doelman Leon Quik zich nog strekken op de door Hans Tolhoek net niet voldoende geliftte bal. Van der Sluis' peptalk in de rust miste zijn uitwerking niet. Binnen één minuut na de spelhervatting veerde de blau w-witte aanhang op. Freek van Marle beging net buiten het eigen strafschop gebied een onnodige overtre ding. Quik redde nog wel op Goedegebures poging maar uit de daaropvolgende corner had heel SKNWK geen ver weer. Gerben Eversdijk frommelde na een scrimmage voor de goal de 1-1 binnen. Waar .Van der Sluis al voor vreesde („Tegen SKNWK moet je niet achterkomen") geschiedde op wonderschone wijze. Het was Kees-Jan van Nieuwenhuijze die van voor de dug-out de bal inspeelde op De Bruine. De Bruine, voorin spelend en op het oog verlost van alle zorgen die hem op het middenveld parten speelden, Jbracht met een subtiele hak- beweging Theunisse in stel ling. „Op zo'n moment moet je kiezen. Ik haalde in één keer uit." Noorland had geen verweer op de Theunisses niet zo slecht zien spelen." Het slechte spel werd echter wel beloond. Bij 15-15 scoorde Animo. Het was de eerste en enige maal dat Animo tegen Delta Sport voorstond. Het leverde meteen twee punten op. Twee punten die Delta Sport beter kon gebruiken omdat Animo al lang en breed zeker is van lijfsbehoud. Don derdag, als de inhaalwed strijd tegen HEC op het pro gramma staat, moet Delta Sport twee punten pakken. De Brauwer wilde zich niet aan een voorspelling wagen. „Zeg mij wie de scheidsrech ters zijn." harde knal in de uiterste hoek. Het enige verwijt wat SKNWK zaterdag gemaakt kon worden was dat de score daarna niet uitgebouwd werd. Van der Cingel, De Bruine, en Van Nieuwenhuij ze hadden al kunnen scoren voordat halverwege de twee de helft De Bruine tegen een gele kaart opliep. Hij protes teerde te heftig toen Harinck niet zag dat Noorland op zijn inzet de bal van achter de doellijn haalde. Daarna kreeg De Valk nog twee uitgelezen mogelijkheden en had SKNWK zeker uit kunnen lo pen naar 1-4. In plaats daar van ontsnapte het zes minu ten voor het einde van de wedstrijd bij Arendskerkse grootste kans nog aan pun tenverlies. Tolhoek zette voor, aanvoerder André Tan- ge heerste in de lucht maar zag de bal net naast de voor hem verkeerde kant van de paal scheren. SKNWK kon het zich daarna zelfs nog per mitteren om een twee-tegen- één situatie niet uit te buiten. De Valk en De Bruine spra ken even een andere taal. Het kon ze na het laatste fluitsignaal weinig deren. Drie kostbare punten waren 's-Heer Arendskerke afhan dig gemaakt. Een terechte overwinning voor SKNWK die zeer deed bij Van der Sluis. Zijn uitspraak, „Een gelijkspel had ook gekund," viel onder de categorie 'ge zien vanuit een gekleurde bril'. Hij was er, enigszins rancuneus, van overtuigd. „Een van de vier ploegen gaat er met de titel vandoor. SKNWK niet." Maar staat SKNWK niet onder leiding van een Bruenaar. En juist die stunten toch wel eens va ker in de slotfase van een competitie? 's-Heer Arendskerke SKNWK 1-2 (0-1) - 39. De Valk 0-1, 46. Eversdijk 1-1, 54. Theunisse 1-2, gele kaarten: De Bruine, Den Haan (SKNWK), scheidsrechter: C. Harinck (Vlissingen). Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, Neele, Den Haan, Van Marle, Van Nieuwenhuij ze, S. Flikweert, Theunisse, Van der Cingel, De Valk, J. de Bruine. Doelpuntenmakers: Lefèvre 6, Evertse 3, Toubiana 2, Nuy- ens, Bos, Van Zwieten 1, Schaalje. Tweede divisie C Uitslagen: Delta Sport-Ani- mo 15-16, HEC-EMM 24-27, Hellas 2-DWS 26-21, Westlan- dia-Roda'17 33-31, Mountain Stars-Wings 31-24. Stand: EMM 16-28, Hellas 2 16-27, Animo 16-24, Westlan- dia 16-19, Mountain Stars 16- 16, Roda'71 16-14, Wings 16- 11, Delta Sport 15-8, HEC 15-8, DWS 16-3. WpntoWrlijkri.bgenoeg scoorde Dreis^hor als eerste in de wedstrijd tegen de num mer drie van de ranglijst. Lu- cien Vroegh heette de geluk kige. Voor rust hield de thuisploeg de schade beperkt tegen de Bergse ploeg, 1-2. Dat bood hoop op meer, dacht Dreischor-trainer Toine Tig- gelman. Binnen vijf minuten kwamen hij en Dreischor bedrogen uit want Nieuw Borgvliet liep uit tot 1-4. „Dan gaan de kop jes hangen en is het ge speeld," concludeerde Tiggel- man. Toen het 1-5 werd, was het helemaal gebeurd met de BAVEL - Het bewijs dat oefenduels zijn, leverde in en tegen Bavel, 3-0. Ee Ed van Lent een goede o ven gezien. „Nu was het de hele andere kant van het voetbal," verge leek de coach de twee laatste duels van de Zierikzeese ploeg met elkaar. „Het was heel slecht. We hebben ver diend met 3-0 verloren." Van Lent moest bij wijze van experiment met Ruud van der Linde in de spits opereren. Eric Wijsman is geblesseerd en Jan-Willem van Gent had niet getraind en stond dus buiten de de basiself. Op zich was Van Lent wel tevreden met Van der Linde als meest vooruitgeschoven speler van de ploeg, Waar hij voor stond, doelpunten maken, slaagde hij niet. Thuisploeg Bavel vond het net na twintig minuten in de eerste helft. Volgens Van Lent viel het toen als een kaartenhuis in elkaar, ont brak de motivatie en was de beleving weg. Remco van der Wekken verergerde het leed door in de tweede periode een eigen doelpunt te scoren. Door het verlies kan MEVO een periodekampioenschap vergeten. Bavel - MEVO 3-0 - 20. 1-0, 43. 2-0, 65. Van der Wekken 0-3 (eigen doelpunt). Opstelling MEVO: E. van der Wekken, De Ruiter (46. Van i 1 Schouwse zësdéklasser. Toch, miste Tiggelman een stukje mentaliteit, ook bij een grote achterstand. „Ik zou niet met 1-10 willen verliezen." Dreischor - Nieuw Borgvliet 1-10 (1-2) -10. Vroegh 1-0, .14. 1- 1, 30. 1-2 (strafschop), 47. 1-3, 50. 1-4, 60. 1-5, 65. 1-6, 67. 177, 86. 1-8, 89. 1-9, 90. 1-10-, scheidsrechter: F. Claeys. Opstelling Dreischor: D. Ver west, J. Verwest (46. Uijïh Fred van der Helm, De Jonge, Vroegh, L. van der Helm, Van den Bos, Frank van der Helm, Van der Linden, Pankow, Te- kadiamona (65. Blakenburg). >mpetitie wedstrijden geen IEVO afgelopen zaterdag weekje eerder had trainer fenpot tegen Brouwersha- Gent), Hoexum, M. van Zwol, Verwijs (63. Groenleer), R, van der Wekken, Heikampy A. van Zwol, Van der Linden: Berrevoets, Kordic. ZIERIKZEE - Naar alle waar schijnlijkheid verovert Pin ky's Baartkleding morgen avond de hoofdprijs van de eerste bedrijvencompetitie bij Delta Racing, de Zierik zeese kartbaan. Het team (Camiel Folrriër," Bart van de GraaffEdwin en Richard de Buck en Jan-Wil lem de Coninck) staat er nd negen van de tien races als', beste voor. De leidende fori matie wordt gevolgd door Zeedijk Elektronica. Hieri2n zitten Rogier van Ouwef- kerk, Louis Brands, Jösie Kneepkens en Jolieke Kroon. De tiende race van de bedrij vencompetitie begint rond half acht en duurt twee uur. De strijd met bedrijventeams krijgt dit jaar een vervolg. Op 23 maart, 31 augustus en 9 no vember start er steeds een nieuwe reeks van tien wed strijden. I Erwin Theunisse was tegen 's-Heer Arendskerke verantwoordelijk voorde tweede en winnende trefer van SKNWK. (Foto: Marieke Mandemaker) Zierikzeese handbalploeg staat voor cruciale fase competitie ZIERIKZEE - Pisnijdig, witheet, verduveld kwaad was Nutsspaarbank/Delta Sport na de handbalont- moeting met Animo, dat het laatste en meteen win nende doelpunt van de wedstrijd maakte, 15-16. Voor coach Alex de Brauwer was er maar één schuldige aan het verlies: het leidende scheidsrechtersduo. Peter Lefèvre toornt hoog boven de rest uit om verwoestend uit te kunnen halen (Foto: Marieke Mandemaker) MEVO met 3-0 in Bavel onderuit ■4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9