enda Facelift Nieuwerkerse bakkerswinkel Ten Hove uncle sam laat een flinke skate Nieuw Leven brengt muziek en sketches E\m NIEUWSBLAD Plattelandsvrouwen tegen versmalling Zeelandbrug WOENSDAG 25 FEBRUARI 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt In deze rubriek. B E te "tVrV^V,1^ Tot en met jNoensdag 4 maart Middellaar nis Schilderijen Rinus Groenen- daal. Gemeentehuis. Tijdens openingstijden gemeente huis. Tot en met zaterdag 14 maart Zierikzee Japans schilderwerk Skan- dy-sign. Atelier 4B. Verre-' nieuwstraat 32. Op afspraak via 0111-414912. Tot en met zondag 15 maart Herkingen Kunstnijverheidsartikelen Kunstbende. Theetuin De Bongerd. Vrijdag, zater dag en zondag van 10.30 tot 20.30 uur. Vot en met vrijdag 20 maart Woensdag 25 februari Zierikzee Pentekeningen van Felicia de Zwart, geïnspireerd op de Oosterschelde. In expositie gang van verpleeghuis Corneliastichting. Dagelijks geopend van 08.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 7 tot en met zaterdag 28 maart Goedereéde Werk 17 kunstenaars. Het Rö- derhaus. Woensdag, donder dag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. Tot en met 13 april Renesse Paastentoonstelling: dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en op zondag 29 maart en tweede paasdag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. Van vrijdag 6 maart t/m woensdag 29 april Middelharnis Aquarellen, etsen en tekenin gen Arno van Iperen. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Burgh-Haamstede Expositie etsen Kees de Waal. dinsdag tot en met za terdag van 13.30-16.30 uur. Toten met zaterdag 28 maart Sommelsdijk Schilderijen Ans Noltes en Edwin Peters. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Schilderijen Ans Edwin Peters. G Parterre. Donde 14.00 tot 17.00 uc van 14.00 tot 21.1 terdag van 10.00 Toten met zaterdag 4 april Middelharnis Lezing over de bijbel door R, Pieper. Diekhuus. 20.00 uur. Oude-Tonge Discussie-avond over veilig heid. Grutterswei. 19.30 uur. Donderdag 26 februari Dirksland Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Geldbingo. Victoriahal. 19.30 uur. Middelharnis Lezing Gnosis en de Rozen kruisers. Gemeenschaps Bibliotheek. 20.00 uur. Filmvoorstelling Sopyonje. Diekhuus. 20.00 uur. Vrijdag 27 februari Ouddorp Italiaanse avond. Restaurant Havenzicht. Vanaf 19.00 uur. Zaterdag 28 februari Ouddorp Indoor menwedstrijd vaar digheid. Manege Ouddorp. Middelharnis Viering 20-jarig bestaan Vooruitstrevend Dorpsbe lang '78. Diekhuus. 20.30 uur. Zondag 1 maart Stellendam Kinderdienst. Gereformeer de kerk. 10.00 uur. Maandag 2 maart Dirksland Jaarvergadering Oranje vereniging. De Schakel. 19.30 uur. Dinsdag 3 maart Middelharnis Eerste en zes wekelijkse soep en broodmaaltijden. Gereformeerde kerk. 18.30 tot 19.15 uur. Woensdag 4 maart Ouddorp Begin gespreksgroep voor aanstaande ouders. Wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep. 19.30 uur. Goedereede Lezing over stekken, zaaien en vermeerderen. Vereni gingsgebouw Oostdam. 20.00 uur. Middelharnis Estafette-spelmiddag. Zwembad De Staver. 13.30 tot 15.45 uur. Donderdag 5 maart Ouddorp Voorlichtingsbijeenkomst herinrichting Ouddorp-West. Dorpstienden. 19.30 uur. Zaterdag 7 maart Sommelsdijk Bijeenkomst Samen Verder met filmvoorstelling Leven met afasie. Verpleeghuis Sa maritaan. 14.00 uur. Oude-Tonge Concert fanfare-orkest en Leerlingenorkest Vooruit. Grutterswei. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 25 februari Zierikzee Studiebijeenkomst over vra gen rond de Heilige Geest. Pinkstergemeente. Meel- straat 1.20.00 uur Openbare afdelingsvergade ring D66 in de Gekroonde Suikerbiet. 20.00 uur. Scharendijke Vergadering dorspraad Scha rendijke in De Putmeet. 19.30 uur. Dreischor Bijeenkomst NBvP afdeling Noordgouwe. Dorpshuis. 20.00 uur. Bruinisse Informatieavond La Leche League. Dijkstraat 10. 20.00 uur. Donderdag 26 februari Zierikzee Bingomiddag. ANBO Zierik zee, gebouw Paternoster. 13.30 uur. Vakantie Bijbel Club. Multi Functioneel Centrum. 13.30 tot 16.00 uur. Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 19.30 uur. Noordwelle Bijeenkomst Anbo Wester- schouwen in het dorpshuis. 14.00 uur. Nieuwerkerk Dorpsraadvergadering met verkiezing in Ons Dorpshuis. 20.00 uur. Sirjansland Vergadering Reformatorisch Kontakt. Grote zaal kerk. 19.45 uur. Vrijdag 27 februari Kerkwerve Dia-reisverslag Guatemala. Chr. Geref. Pniêlkerk. 19.30 uur. Zaterdag 28 februari Zierikzee CJV-filmdag in De Driehoek, aanvang 14.00 en 19.00 uur. Burgh-Haamstede Opvoering toneelstuk 'Mus kusratten en champagne' voor ouderen door de Hut spot. De Schutse. 14.00 uur. Renesse Open klaverjasavond. Dorps huis. 19.30 uur. Scharendijke Playstationmiddag van jeugdsoos Panik in De Put meet. 16.00 tot 18.00 uur. Brouwershaven Feestelijke opening van de Markt op de Markt en in het Tonnenmagazijn. Vanaf 13.15 uur. Carnaval-kinderdisco. Jeugdsoos The Trump. Scou- tinggebouw. 19.00 - 22.00 uur. Zondag 1 maart Burgh-Haamstede Vlooienmarkt in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen. 10.00 tot 16.30 uur. Spek en Bonen ATB-tocht. Start bij restaurant Molen berg, Hogeweg. 10.30 uur. Maandag 2 maart Zierikzee Start cursus Beleggen voor beginners. RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Brouwershaven Commissievergadering Alge mene en Interne Zaken in het stadhuis. 20.30 uur. Bruinisse Bijeenkomst gehandicapten vereniging De Schutse in de kerkzaal van de Gerefor meerde Gemeente in Neder land aan de Schoolstraat. 19.30 uur. Dinsdag 3 maart Zierikzee Start tiendelige ZVU-cursus Frans op reis in RSG Profes sor Zeeman. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Lezing met dia's over tuinen van de NVvH Westerschou- wen. 14.00 uur. Brouwershaven Commissievergadering Ex terne Contacten en Maat schappelijke Aangelegenhe den w het stadhuis. 19.30 uur. Woensdag 4 maart Zierikzee Potjes kleien bij de Kreaclub van de Lichtboei in het MFC. 14.00 tot 15.30 uur. informatie-avond cursus blaastraining. Gebouw Oosterschelde Thuiszorg. 19.30 uur. Studiebijeenkomst over vra gen rond de Heilige Geest. Pinkstergemeente. Meel- straat 1. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Openbare vergadering land inrichtingscommissie herin richting Sehouwen-West in de Schutse. 13^30 uur. Donderdag 5 maart Zierikzee Lezing over vrouwen in sprookjes in het MFC. 19.30 uur. Brouwershaven Commissievergadering Grondgebiedzaken, Openba re Werken en Milieu in het stadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 6 maart Zierikzee Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 15.00 uur. Ontmoetingsavond eilande- lijke Dorkasgroep in het Her vormd Kerkcentrum. 20.00 Back to the Future Party met dj Daan en dj Sjoerd. Bro- gum. 21.00 uur. Back to the future party. Bro- gum. 22.00 uur. Burgh-Haamstede Jaarlijkse feestavond DFS met toneel door de Hutspot. De Schutse. 19.30 uur. Oosterland Jubileumpit voering Ooster- lands Fanfare. Dorpshuis Oosterhof. 20.00 uur. Bruinisse Jaarvergadering van vereni ging Algemeen Vissersbelang in het Durps'uus. 20.00 uur. PROGRAMMA INWH '.VESTERSCHOUWEN - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVvH) afde ling Westerschouwen heeft vijf activiteiten op het pro gramma van maart staan. Dinsdag 3 maart vertelt me vrouw Bliek aan de hand van dia's over tuinen. Directeur R. Soesman van de RSG Pro fessor Zeeman in Zierikzee houdt dinsdag 17 maart een lezing over normen en waar den. Dinsdag 24 maart staat 'e herhalingscursus reanima tie gepland. Alle drie activi teiten beginnen om 14.00 uur in dorsphuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Vrijdag 13 maart gaat de museumclub naar Dordrecht. Vertrek om 1 00 uur vanaf de Schutse. dag 31 maart staat zwemmen in Port Zélande op het programma. Om 13.00 uur wordt vertrokken vanaf de Schutse. NATUUR EN .FOTOGRAFIE BURGH-HAAMSTEDE - In dorpshuis de Schutse gaat I donderdag 12 maart om 13.30 uur de voorjaarscursus Na- I tuur en Fotografie van start. Deze cursus wordt gehouden iloor de Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) en bestaat uit zeven bijeenkomsten op 12 en r 26 maart. 9 en 23 april. 14 en 28 mei en 18 juni. Tijdens de excursiemiddagen worden steeds de gemaakte foto's be keken en besproken. Meer in formatie en inschrijving is mogelijk via het ZVU-bureau in Middelburg: 0118 - 634800. STADHUISMUSEUM ZONDAG GEOPEND ZIERIKZEE - Het Stadhuis museum in Zierikzee opent vanaf vrijdag 1 mei voor het eerst ook in de weekeinden haar deuren. Ondanks de principiële be zwaren van de fracties SGP/GPV en RPF ging de ge meenteraad afgelopen week akkoord met deze uitbreiding van openingstijden. Het an dere gemeentelijke museum in Zierikzee. het Maritiem Museum. wa3 ai langere tijd in de weekeinden geopend Bezoeken kunnen er voor taan terecht van maandag tot. en met zaterdag van 10 00 tot 17 00 uur en zondag van 12 00 tot 17 00 uur. Ook het aantal te bezichtigen ruimtes is uit gebreid. Bakker H. ten Hove pakt voor één van de vele klanten het papierentasje van de openingsaan bieding in. (Foto: Marieke Mandemaker) Lichter, ruimeren nieuwe producten NIEUWERKERK - Nieuwe kleurtjes, nieuw plafond, een grotere gekoelde vitrine en enkele nieuwe pro ducten zijn het resultaat van de facelift die de winkel van bakkerij H, ten Hove v.o.f. aan de Burgemeester vap Veenstraat in Nieuwerkerk onderging. Henk senior en zijn zoon Henk junior vormen de man nen achter deze vennootschap onder firma. Grondlegger van het familiebedrijf is grootvader Henk ten Hove. Hij beg on deze winkel op 1 mei 1950. Een bedrijf van va der op zoon dus, en....dochter, want Miranda ten Hove wil zich dit jaar na het behalen van het Havodiploma ook op het werk in de winkel j»aan toeleggen...Natuurlijk stimu leert. dat je, als je weet dat. je kinderen er ook enthousiast voor zijn," zegt ten Hove sr. Zelf zit hij al ruim 25 jaar in het vak en tussentijds heeft hij steeds vernieuwd en uitge breid De huidige opknap beurt van de winkel was de zesde verbouwing in die kwart eeuw Ten Hovo speelt graag in op nieuwe uitdagin gen Meer gekoelde presenta- tleruimte werd ook nood zaak. De Keuringsdienst van Waren eist bijvoorbeeld een gekoelde presentatie van pro ducten met gele room. Boven dien is het nog steeds zo, dat zien doet verkopen en alle producten dus zoveel moge lijk breed gepresenteerd moe ten worden. Noodwinkel Gedurende de werkzaamhe den werd drie dagen nood- winkel in de garage gehou den. Donderdag, vrijdag en zaterdag werd het resultaat van de verbouwing gevierd met scherpe aanbiedingen voor de klanten, de introduc tie van enkele nieuwe produc ten en een paardenfostijn voor de kinderen. Zo reed stalhouderij De Graaf uit Sir jansland zaterdag af en aan om de jongeren leuke rities over het dorp te bezorgen. Na afloop kregen ze ook nog een koek on een halion mee. Een overweldigende respons kregen de Ten Move's op hun aanbieding met de papieren tasjes. In Nieuwerkerk en en kele omliggende kernen wer den huis-aan-huis deze tasjes bezorgd met de uitnodiging ze voor een tientje in de ver nieuwde winkel te komen la ten vullen met brood, kadet jes, boterkoek, suikerbrood, ontbijtkoek en boterham worst. De toeloop bleek gro ter dan verwacht. Alle op- roephulpen moesten worden ingeschakeld en de Belgische meelleverancier moest zelfs een ritje extra richting Nieu werkerk maken. De ontwikkelingen in de bak- kersbranehe gaan snel. Ruim dertig soorten brood en twin tig soorten kleinbrood is heel fewoon tegenwoordig. De lant wil vooral kwaliteit en variatie. „Flexibel zijn is be langrijk in dit vak," zegt ten Hove. ,,Ook ten aanzien van het gebak. Wij spelen graag in op specifieke wensen met bruidstaarten bijvoorbeeld of gebak voor bedrijven, voorzien van het eigen logo." Tol. de nu nieuw gelanceerde producten behoren de Grut- tenpikkers, naar de bijnaam van de Nieuwerkerkers. Het is een koek van zanddeeg, ge vuld met spijs, gele room en caramel. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Plattelandsvrouwenbon den kanten zich tegen de voorgenomen versmalling Van de Zeelandbrug.' In talrijke afdelingen van de NBvP worden handtekeningen verzameld, die bin nenkort aan gedeputeerde J. Hennekeij worden aan geboden. De plattelandsvrouwen spre ken in een begeleidend schrij ven aan de gedeputeerde hun verwondering uit over 'het rampzalige idee' om de Zee landbrug te versmallen. Al jaren is de brug voor vele automobilisten een eng obsta kel, volgens de briefschrijf sters. „Vrouwen en mannen, bus- en vrachtwagen chauffeurs hebben een aver sie tegen de brug vanwege de smalle rijstroken. En dan komt het college van GS met het 'briljante idee', die nauwe doorgang nog wat kleiner te maken. Door de versmalling wordt de verkeersonveilig heid vergroot en dat kan toch zeker niet de bedoeling zijn. Wanneer vrachtwagens en bussen elkaar op twintig cen timeter moeten passeren, dan kunt u wachten op ernstige ongelukken die zullen gaan gebeuren. Wilt u dat op uw ge weten hebben?, vragen de plattelandsvrouwen aan Hennekeij. Voorbeeld Een voorbeeld tot welke ern stige ongelukken de versmal ling van de Zeelandbrug zou kunnen leiden, levert volgens hen de provincie Friesland. Het provinciebestuur aldaar paste ook een dergelijke in greep toe met een aantal ern stige ongelukken als gevolg. Het. Friese provinciebestuur heeft daar, volgens de brief schrijfsters, uiteindelijk le ring uit getrokken Het schrijven wordt dan ook be sloten met de oproep „Wees wijs en leer van uw collegae en laat dit rampzalige idee varen." inline skates, skateboards en rollerskates PINKSTERGEMEENTE ZIERIKZEE - Broeder A. de Bruin, zendeling uit Oegan da. buigt zich samen met de Pinkstergemeente over een aantal vragen betreffende de Heilige Geest. De studiebijeenkomsten wor den gehouden op 25 februari, 4 maart en 11 maart in het ge bouw van de Pinksterge meente aan de Meelstraat. 1. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.60 uur. snowboards skates shoos schuithaven 10 zierikzee de Wet Voorziern ken jGKB) Wij v Kwijtschelding belastingen Halt tebruari valt er een aanslag in de brievenbus van hei waterschap Zeeuwse Eilanden. Dat is de aanslag verontreinigingsheffing /ingezeten- omslag. In rnei of juni kunt u van de gemeente de aanslag vari de afval stoffenheffing verwachten. Na d$-zomer is de aanslag van de onroerende- zaakbelasflngen gepland. Voor sommige mensen is dil een behoorlijke aanslag op hun portemonnaie. Daarom bestaat de mogelijkheid kwijt schelding aan te vragen. Dit jaar i6 er op het gebied van kwijtschelding voor het eerst een samenwerking tussen het waterschap en de gemeente Schouwen-Duiveland. Door deze samenwerking word! er beter naar de totale bedragen gekeken en is er een ruimere mogelijkheid tot kwijtschel ding. Bovendien betekent dit minder rompslomp: wilt u kwijtschelding aanvragen, dan hoeft u slechts één formulier aan te vragen en iri te die nen. Dit kan bij afdeling Sociale Zaken van de gemeente of bij het water schap in Goes. Het is dus niet nodig om apart bij het waterschap een for mulier in te leveren als u dit al bij de gemeente heeft gedaan (en andersom). Wie komt in aanmerking voor kwijtschelding Al met al spelen er veel factoren mee om te bepalen of iemand voor kwijt schelding in aanmerking komt. Allereerst wordt gekeken of de aanvrager eigen vermogen heeft. Als de aanvrager vermogen (geld of goedefen) heeft, dan komt hij niet in aanmerking. Dan wordt- gekeken naar het inkomen. Dat kan zijn loon of uitkering. Ook de vakantietoeslag telt mee. Vervolgens is het nodig te weten hoeveel huur de aanvrager betaalt en of er sprake is van huursubsidie. Naast hel huurbedrag bepaalt de ziektekostenpremie de vaste lasten van de aanvra ger. De vaste lasten worden van de inkomsten afgetrokken. Dat bedrag min de kwijtscheldingsnorm is de financiële ruimte. Op basis hiervan (de zogenaamde betalingscapaciteit) wordt gekeken of u in aanmerking komt voor kwijtschelding. Voorbeelden: Jan van der Meer woont in de gemeente X, waar geen samenwerking is met het waterschap. Volgens de berekeningen heeft Jan, die alleen woont, f 190,- als betalingscapaciteit per jaar. Jan moet aan water schapsheffingen in het totaal f 160,- betalen. Aangezien dit onder zijn betalingscapaciteit ligt, krijgt Jan geen kwijtschelding bij het waterschap. In de loop van het jaar moet hij belastingen betalen aan de gemeente. Stel dat het totale bedrag van OZB en afvalstoffenheffing f 500,- bedraagt. Dat is meer dan zijn betalingscapaciteit. Jan komt dan ook in aanmerking voor kwijtschelding van (f 500,- minus f 190,-) f 310,- bij de gemeente. Marieke de Groot woont in de gemeente Schouwen-Duiveland, waar een samenwerking is met het waterschap. Stel dat zij dezelfde betalingscapa- citeit heeft als Jan en dezelfde bedragen aan belastingen moet betalen. Door de samenwerking kijken de gemeente en het waterschap naar het totale bedrag dat Marieke aan belastingen moet betelen. Zij dient haar ver zoek tot kwijtschelding in bij het waterschap en automatisch worden de belastingen van de gemeente meegerekend. Dat is f 160,- f 500,-- f 660,-. Haar betalingscapaciteit is f 190,-, Marieke krijgt dus een totale kwijtschelding van (f 660,-- minus f 190,--) f 470,-. Aanzienlijk meer kwijtschelding dan Jan uit gemeente X! Wilt u een verzoek indienen tot kwijtschelding, vraag dan zo snel mogelijk een aanvraagformulier aan bij de balie Sociale Zaken van de gemeente (ook telefonisch aan te vragen: 0111 - 452283). U kunt ook terecht bij wa terschap Zeeuwse Eilanden, Piet Hemstraat 77 in Goes, telefoon 0113 - 241110). Gemeente Schouwen-Duiveland ■/i<) Sociale Zaken Gemeente Schouwen-Duiveland Hatfieldpark 3, Zierikzee 0111-452293/452294. dagelijks geopend van 9.00- 12.00 uur en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak Vrijdag 2 7 februari OUWERKERK - Muziekvereniging Nieuw Leven uit Ouwerkerk houdt vrijdag 27 februari haar jaarlijkse muziek- en toneeluitvoering in het dorpshuis in Ou werkerk. Met een aantal sketches wordt het muzikale gedeelte van het programftra tussen tijds onderbroken. Met vier sketches - waaronder de titel Goede geiten, slechte geiten - brengen de spelers Jeroen en René Manni, Wim en Karin Hage, Petra Hanse en Corine van de Hamer de nodige va riatie aan in het programma. Muziek Het eerste deel van de avond is gewijd aan muziek. Onder meer de nummers United Friends, Swinging parade en Die Musikanten kommen staan op het programma. Met een optreden van de drum band wordt het eerste deel van de avond afgesloten. Het laatste deel van het pro gramma is eveneens aan mu ziek gewijd. Westernparty, Immer fest en Flaggenparade zijn enkele van de te beluiste ren nummers. Peter Heyt ver zorgt het bal na. De avond be gint om 20.00 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 - 453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Veel Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18,00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklamevorspreldlng Bouwman. 0181-315950 van 9.00-17.00 uur Hel Extra Nieuwsblad maakt deel uil van de Zeeland Combinatie huls-aan-huls bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 13