VVN wij st op onveiligheid Brogum presenteert drie bands op Slamdance Party Versmarkt Burgh Vijftigjarig bestaan Maaskant Shipyards DICHTERS Delta overweegt verkoop aandelen productiebedrijf Arie op safari in jongerencentrum Big 'S' Koor- en samenzangavond Chr. Geref. Kerk Zierikzee INGEZONDEN STUKKEN STREEKNIEUWS DINSDAG 24 FEBRUARI 1998 NR 26338 s Voetgangers tussen Malta en stadspark Kaaskenswater aan lot overgelaten ZIERIKZEE - Veilig Verkeer Nederland (VVN) ziet de schamele voetgangersverbinding tussen de woon wijk Malta en het stadspark Kaaskenswater in Zie- rikzee als een 'duidelijke tekortkoming van het plan'. Vier knelpunten staan een veilige looproute in de weg, zo laat de organisatie per brief desgevraagd weten aan Maltabewoonster J. Dorsman-Hooger- vorst. Over het recreatiegebied Kaaskenswater niets dan goeds wat de verkeerskundig consulent van WN betreft. „Kosten noch moeite zijn ge spaard om de bezoeker, en in het bijzonder rolstoelgebrui- kers, hier een aantrekkelijk verblijf te bieden. De voorzie ningen bevinden zich op een uitstekend onderhoudsni- veau," aldus de schriftelijke reactie. WaaF het wel aan ontbreekt, zo meent VVN, zijn goede ver bindingen tussen park en woonwijk. Via twee tunnels, die onder de N59 doorlopen, kan de voetganger naar het park toe. De oostelijke tunnel is toegankelijk voor alle ver keer en juist die tunnel blijkt problematisch. Er is niet of nauwelijks, constateert WN, rekening gehouden met voet gangers. Het ontbreekt aan een route die veilig is. De verkeerskundig consulent signaleerde bij onderzoek vier knelpunten. Naast het ontbreken van een trottoir langs een deel van de Cau- straat en het ontbreken van een voetgangersvoorziening in de tunnel mist de organisa tie een verhard pad naar de ingang van het park. Boven dien geldt de oversteek van de Van Veenstraat als onvei lig en onoverzichtelijk. „Voetgangers worden aan hun lot overgelaten, om maar niet te spreken over mensen met een handicap: was het re creatiegebied niet speciaal voor deze groep mensen inge richt?," aldus VVN. De verkeerskundig consulent dringt aan op verbeteringen, zodat de gebruikswaarde van het recreatiegebied kan wor den vergroot. Allereerst legt de organisatie de suggestie neer voetgangersvoorzienin gen aan te leggen langs de Caustraat en in de tunnel. Wat de Caustraat betreft is dit eenvoudig te realiseren op de grasstrook. In de tunnel zou een tegelstrook van een minimale breedte van 1 meter 20 een rijstrookbreedte van vier meter overlaten. Ruim genoeg voor grote landbouw voertuigen, stelt VVN. Verkeersspiegels Bovendien zouden enkele aanvullende maatregelen in ogenschouw kunnen worden genomen. Het advies van de organisatie luidt twee ver keersspiegels te plaatsen en het invoeren van een ver keersregeling, waarbij bij voorbeeld aan naderend ver keer voorrang moet worden verleend. „Overwogen kan worden deze voorziening als zogenaamde poortconstructie voor de toekomstige 30 kilo meterzone in te richten: de tunnel lijkt hier een ideaal object voor." Ook de oversteek van de Van Veenstraat dient te worden Mevrouw Dorsman pleit al enkeleyaren voor een verbetering van de voetgangerssituatie in het oostelijk deel van Malta. Wat de tunnel naar Kaaskenswater toe betreft stelt VVN haar in het gelijk. aangepakt op eenzelfde wijze als de tunnel. Behalve een herziening van de verkeers borden zou de in de binnen- bocht een kleinere boogstraal kunnen worden gerealiseerd. Het pad tussen deze straat en de ingang van het stadspark moet van een 'deugdelijke verharding en afwatering' worden voorzien. Dorsman, die zelf gehandicapt is, scha kelde Veilig Verkeer Neder land in omdat zij het gevoel had niet serieus te worden ge nomen door de gemeente Schouwen-Duiveland. Zij trok al een aantal keren eer der aan de bel, onder meer met brieven aan de gemeente, Rijkswaterstaat en Water schap Zeeuwse Eilanden. De Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid bracht halverwege vorige jaar op haar indringen een advies uit. De gemeente liet eerder, naar aanleiding van de hoorzitting over te nemen verkeersveilig- heidsmaatregelen in Malta, weten te verwachten met ver- (Foto: Joop van Houdt) keersremmers de rij snelhe den in en om de tunnels te verlagen. Ook de overige wensen heb ben onze aandacht, aldus een brief die in december is opge maakt. „Deze aanbevelingen staan echter los van het plan tot realiseren van een 30-kilo- meterzone zoals thans aan de orde is." Aardappelbedrijf investeert 60 miljoen KRUININGEN (ANP) - Het aardappelverwer- kende bedrijf Lamb-Wes- ton/Meijer in Kruiningen gaat uitbreiden. Flet Amerikaans-Neder landse bedrijf wil voor ongeveer zestig miljoen gulden investeren in ver groting van de capaciteit en maatregelen die bij dragen aan een beter mi lieu. Door de uitbreiding kan de fabriek per jaar 600.000 ton aardappelen verwerken. Daarmee wordt het de grootste fa briek van diepgevroren aardappelproducten in Europa. Het bedrijf heeft ook plannen om een eigen warmtekrachtcentrale te bouwen. Als dit plan doorgaat is een invester- insgbedrag van 100 mil joen nodig. Lamb-Weston/Meijer pro duceert diverse soorten frites en aardappelspecia liteiten, die het bedrijf verkoopt in Europa en het Midden-Oosten. De aardappelen komen van Nederlandse en Belgische boeren. MIDDELBURG (ANP) - Delta Nutsbedrijven verkoopt zijn aandelen in de Elektriciteits Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) als het bedrijf geen bevredigend di vidend krijgt bij deelname in het Grootschalig Produktie- bedrijf. De aandeelhouders van het nutsbedrijf zijn maandag tij dens een extra vergadering akkoord gegaan met die uit gezette lijn. EPZ -waarin Del ta, het Noord-Brabantse PNEM en Mega Limburg ie der voor eenderde deelne men- ging eind vorig jaar ak koord met deelname in een landelijke fusie van stroom- producenten in een GPB. Be langrijkste reden van Delta om daar niet zonder meer in mee te gaan is het ontbreken van dividend op de inge brachte aandelen. Door de eerste jaren geen dividend uit te keren wil het GPB zo snel mogelijk concurreren met an dere aanbieders van stroom op de Europese markt. Het dividend dat Delta nu op zijn EPZ-aandelen ontvangt (f 16 miljoen in 1997), vormt een belangrijk deel' van de winst. De eerste optie van het Zeeuwse nutsbedrijf is door onderhandelingen alsnog met het GPB tot overeenstem ming te komen. Omnious Tribe, Green Lizard en Frozen Sun ZIERIKZEE - In Brogum in Zierikzee wordt zater dag 7 maart een Slamdance Party gehouden met de bands Omnious Tribe, Green Lizard en Frozen Sun. Vrijdag 6 maart is er een Back to the Future Party met DJ Daan DJ Sjoerd. Omnious Tribe speelt muziek variërend in de stijl van Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Talk Talk tot Smashing Pumpk ins. Sfeer, kracht, dynamiek en roots staan hierbij cen traal; vette grooves met dy namische tussenstukken en expressieve soli. Deze band is de winnaar van de publieks prijs en gitaristenprijs van de Grote Prijs van Nederland en werd tweede in het eindklas sement van dit popcouncours. Omnious Tribe bestaat uit: Coen Dassen (gitaar/zang), Marcel van de Woude (drums/zang) en Micha Bak steen (bas/zang). Green Lizard is een jonge band die hand in hand loopt met de tijdgeest. Zij legt over al haar oor te luisteren, pakt wat ze kan gebruiken en smeedt dat vervolgens aan een tot een geluid waarin de^ band zich het lekkerst voelt. Green Lizard mixte grunge, metal, funk en rock tot een magische en knetterharde cocktail die smaakt naar iets tussen Afghan Wigs, Pearl Jam en Def tones in. Ze speel de onder meer met Bruce Dickinson, Shelter, Fu Man- chu, Fireside, Brotherhood Foundation, De Heideroos jes. Green Lizard won in 1996 De Wraak van Brabant. Het juryrapport was niets dan lof: Goede muzikanten, hele goede zanger. Onderhouden de presentatie, goede inzet. Later in dat jaar werden ze de winnaar van de Grote Prijs van Nederland. De leden van' de band: Rerpi Tjon Ajong (zang/gitaar), Brian Tjon Ajong (gitaar), Willy Tjon Ajong (gitaar/zang), Jan Jaap Onverwagt (bas) en Roeland Uijtdewilligen (drums). Frozen Sun, opgericht in de zomer van '95, heeft in haar korte bestaan al aardig wat stof doen opwaaien. De eerste demo die in augustus '95 werd losgelaten op de wereld zorg de voor een golf van reacties in zowel binnen- als buiten land, variërend van lovend tot lyrisch. Kort hierna werd de band opgemerkt en speel de ze in het voorprogramma van Tiamat, Life of Agony en Fear Factory. Debuut-cd In januari en februari '96 ver zorgde Frozen Sun een reeks van shows in het voorpro gramma van The Gathering. Ze bracht in juni '96 de de- buut-cd 'Unspoken' uit. Fro zen Sun trad maar liefst 25 keer op met Gorefest. De groep verzorgde vorig jaar een explosief optreden op het Noorderslag Festival om daarna op eigen kracht door het Nederlandse en Duitse clubcircuit te touren. Frozen Sun bestaat uit: Boris Bouma (zang) Jelle Bakker (gitaar), Erik Klein Nagelvoort (bas), Felix van Dommelen (key boards) en Richard van Leeu wen (drums). De Slamdance Party begint om 22.00 uur. De avond ervoor op de Back to the Future Party draaien de dj's Daan en Sjoerds club- klappers, underground en stevige trance. Verder komt een flinke stapel classics aan bod. Aanvang 21.00 uur. BURGH-H AAMSTEDE Arie op safari. Onder dit mot to is in jongerencentrum Big 'S' in Burgh-Haamstede za terdag 28 februari weer van alles te doen. Hij werd door een levensgro te gorilla gevangen genomen en in een kooitje gezet. Een omgekeerde wereld, die op ie ders lachspieren werkt. „De trotse gorilla is gaarne bereid i zijn geweldige vangst te to nen," aldus- het persbericht van het jongerencentrum. Voor wie een kijkje wil ne men: dat kan vanaf 21.00 uur. De entree kost vijf gulden. Receptie op partyschip BRUINISSE - Maaskant Shipyards viert zaterdag 28 maart haar vijftigjarig bestaan. De receptie vindt plaats in de Stellendamse Binnenhaven aan boord van partyschip Ameland. Wijlen Piet Maaskant uit Bruinisse legde in 1948 de basis voor Machinefabriek P. Maaskant Zonen. In de loop der jaren groeide Maas kant Shipyards uit tot marktleider in de bouw van vissersschepen. De Bruse scheepsbouwers sloegen in 1965 hun vleugels uit naar Stellendam. Het moederbe drijf in Bruinisse speciali seerde zich verder in lieren- bouw en beweegt zich - met de zelf ontwikkelde hydrau lische, elektrische en me chanisch aangedreven lie ren - op de internationale markt. Vijftig jaar na oprichting gaat het nog steeds goed met het bedrijf, dat momenteel vijf nieuwbouwopdrachten in de orderportefeuille heeft zitten. Het gaat om drie Noordzeekotters en twee mosselkotters. Maas kant Shipyards biedt direct vast werk aan 115 perso neelsleden. Reden voor de directie even stil te staan bij het begin. De receptie duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Actie 'Breng de Joden thuis ZIERIKZEE - In het kader van de actie 'Breng de Jo den thuis' wordt zaterdagavond 7 maart een koor- en samenzangavond gehouden in de Chr. Gereformeer de kerk aan de Zevengetijstraat in Zierikzee. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Het doel van deze avond is een bijdrage te leveren aan het 'thuisbrengen' van Joden uit de Oekraïne naar het land van hun belofte: de 50-jarige staat Israël. Aan het programma wordt medewerking verleend door het Oosterlands gemengd christelijk koor VZOS onder leiding van W. van de Berg, de muziekgroep van de Chris tengemeente Zierikzee, Arie Hoek (orgel) en Gerrit van Doorn (spreker). De (landelijke) actie 'Breng de Joden thuis' gaat uit van de stichting 'Christenen voos Israël.' Zij hëeft als doel in ongeveer twee jaar 50.000 Oekraïnse Joden in staat te stellen naar Israël te emigre ren. 'Christenen voor Israël' doet dit in samenwerking met onder meer het Joodse Agentschap in de Oekraïne. De doelstelling van de werk groep Schouwen-Duiveland is het mogelijk te maken dat een volle bus met Joden uit de Oekraïne naar Israël kan emigreren. Dit betekent dat een bedrag van negen dui zend gulden bij elkaar ge bracht moet worden. Om dit te realiseren zijn onder meer de kerken op Schouwen-Dui veland aangeschreven met het verzoek om een gift. Tij dens de koor- en samenzang avond op 7 maart wordt ook een collecte gehouden ten be hoeve van deze actie. De kerk zal op 7 maart vanaf 18.30 uur geopend zijn. Er is een stand met Israëlische pro ducten. De opbrengst van de verkoop deze avond is tevens bestemd voor het gestelde doel. KERKBERICHTEN Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Dokkum: dr. G. C. den Hertog te Leiden. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Scheveilingen: A. Vermey te Zwijndrecht; te Middelharnis: J. Kareis te Oudemirdum, die bedankte voor Klaaswaal. Bedankt voor Krimpen aan den IJssel: G. J. van Aalst te Ridderkerk. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Donderdag 26 februari, 19.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn.. De dorpsraad van Burgh- Haamstede heeft uiteindelijk gedaan waar ze voor aange steld is: als gevolg van de vele negatieve reacties bij de bur gerij over de voorgestelde veranderingen in de dorps kernen hebben ze besloten een enquête te houden. Afge lopen dinsdag werd de uit slag bekend gemaakt: meer dan 25 procent van de uitge deelde formulieren kwam in gevuld terug. Daarvan was ongeveer 75 procent tegen de voorgestelde plannen. Bij de ze hoge deelname kan er nau welijks aan getwijfeld wor den dat deze uitslag representatief is voor de ge hele bevolking. Een goede ac tie dus met een duidelijk re sultaat. Of de gemeenteraad zich hier wat van aan zal trekken is nog de vraag. Zeker bepaalde bestuurders-uit de Westhoek hebben niet altijd uitgeblon ken in het oppakken van dat soort signalen. Maar dat geldt ook voor de onbekende commentator in de krant van donderdag: die heeft er mijns inziens niets van begrepen. Nog schrijnender is dat drei gende taal geuit wordt aan het adres van de dorpsraad. Enige vorm van democratie is dat soort mensen vreemd. B. STEIJN Burgh-Haamstede ZIERIKZEE Filmdag CJV Het CJC Samen Verder houdt zaterdag aan het eind van de krokusvakantie een filmdag voor de jeugd. Voor kinderen vanaf 4 jaar draait om 14.00 uur de film 'Zwanenprinses', een tekenfilm waarin een ver anderde prinses een knappe prins ontmoet. De jeugd van af 9 jaar kan om 19.00 uur kij ken naar 'Liar Liar'. De speel film gaat over een vader die altijd maar werkt en nooit tijd voor zijn gezin heeft. De films worden vertoond in ge bouw De Driehoek, ingang via het plein. De toegangs-. prijzen zijn twee gulden en F1 2,50. KERKWERVE NCVB De &CVB afdeling Kerkwer- ve kwam woensdag 18 febru ari bijeen in dorpshuis 't Zuudende voor haar jaarver gadering. Mevrouw Huigens- Stoel verzorgde het huishou delijke gedeelte, waarin aandacht was voor zang, ge bed en meditatie. De rest van de avond werd door vier le den verzorgd. De leden kre gen een jaaroverzicht gepre senteerd, door middel van een toneelstuk, een Zeeuwse woordenquiz, een praatje in klienket en een lied over het bestuur. Na een verloting werd ter afsluiting het bonds lied gezongen. BURGH-HAAMSTEDE NVvH Westerschouwen De drukbezochte ledenverga dering van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVvH) afdeling Wester schouwen, die dinsdag 17 fe bruari plaatsvond in dorps huis de Schutse in Burgh- Haamstede, was snel afgelo pen. Omdat er dit jaar geen bestuurswisselingen plaats vonden, kon de agenda snel worden afgewerkt. Twee af gevaardigden van het Gewest Zeeland woonden de vergade ring bij. Na het huishoudelij ke gedeelte werd stilgestaan bij de leden die al langer dan vijfentwintig jaar lid zijn van de NVvH. Zij kregen allen een oorkonde en roos aange boden. De leden die langer dan veertig jaar lid zijn kre gen bovendien een presentje overhandigd. Met een promo tiefilm over het ontstaan van de Keukenhof werd de bijeen komst besloten. NOORDWELLE Anbo bijeen De Anbo afdeling Wester schouwen houdt donderdag 26 februari een bijeenkomst in het dorpshuis van Noord- welle. Tijdens deze ledenbij eenkomst, waarbij ook niet- leden welkom zijn, laat P. van Dalsen een diaserie zien van bekende en minder be kende plekjes van Schouwen- Duiveland. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. OUWERKERK NBvP In het dorpshuis van Ouwer- kerk kregen de dames van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen (NBvP) woensdag een uitgebreide le zing en demonstratie van de Limburgse Jan de Boer. Hij gaf een presentatie van zijn gezondheidsproducten waar onder dekens, kussens en ma trassen. Ook verkocht De Boer kruidenolie, die voor ve le soorten pijn zou kunnen helpen. De dames kochten veel in en kregen bovendien allen een lendengordel ca deau. Voor de - enkele - heren stelde De Boer zitkussentjes beschikbaar. Voorzitter mevrouw Den Haar bood De Boer en .zijn echtgenote in ruil Zeeuwse lekkernijen aan. LU LU CU I— c/) Terugblik Vaak denk ik aan de jaren terugblik in 't verleen dan zeg ik bij mezelven waar vliegt de tijd toch heen. Men denkt dan aan de jaren de schooltijd van weleer je ziet het schoolplein voor je je makkers iedere keer. De juffrouws en de meesters vaak staan ze voor de klas ze leerden ons het schrijven en lezen zo het was. Je leeft dan zonder zorgen je leeft nog vrij en blij maar dat besefte je later dan is die tijd voorbij. Gelukkig is de mens dan die leert op Hem te zien men kan Hem alles zeggen Hij luistert bovendien. De toekomst is verborgen dat zal zo moeten zijn Hij is er iedere morgen voor allen groot en klein. P. IJzelenberg-Olree. Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze op sturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfspre kend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 5