Slechte partij heren MEVO'80 VOETBAL Monsterzege dammers GZC In de schijnwerper Van Breda: 'Deze ploeg zou niet misstaan in de promotieklasse' Hekkensluiter geen partij voor Kwiek All-Ready moet nog waken voor degradatie Delta Sport levert geen Zeeuwse kampioenen af Weer nederlaag Neff en d'Eule ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verlies ciamesploeg, overwinning basketbalcadetten BURGH-HAAMSTEDE - Superlatieven, in negatie ve zin welteverstaan, schoten vrijdagavond tekort voor het optreden voor de basketbalheren van Col- tof/MEVO'80. Dit omdat de thuisploeg in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen tegen Schelde- sport één van zijn matigste wedstrijden in het sei zoen 1997/1998 afwerkte, 39-64. „Het was heel slecht," keek MEVO'80-speler Marco IJze- lenberg naar de realiteit. ,,Er liep eigenlijk niks. Het schie ten was droevig slecht." En, vond hij" ook nog: ,,Het was minderwaardig." Gilbert Heeg moet zich een hoedje zijn geschrokken bij het zien van het spel van zijn mogelijke toekomstige ploeg genoten. De van Rotterdam afkomstige speler, waar hij op landelijke niveau basket bal heeft gespeeld, had vorige week dinsdag voor het eerst meegetraind en besloot afge lopen vrijdag een kijkje te gaan nemen. Hij had beter een andere keer kunnen ko men kijken. Lol en gezelligheid Zelf vergoelijkte Heeg het op treden van MEVO'80 door te zeggen dat prestaties voor hem niet meer tellen. ,,Ik ga voor de lol en de gezellig heid." Toch liet Heeg tijdens de eerste training een positie ve indruk achter. ,,We hebben er een goede speler aan," zei Martin Pikard, die tegen Scheldesport geblesseerd uit viel. Of Heeg werkelijk toe treedt tot de eilandelijke bas- ketbalvereniging hangt af van zijn enkels, die niet de sterkste delen van zijn li chaam zijn. De 7-2 en 9-5 voorsprong de den even vergeten dat de Schouwse formatie het vrij dag zonder Paul van. der Sneppen (ziek), Robert Hoe- vens (alleen in noodgevallen beschikbaar) en Marco Rave (geen afmelding) moest doen. Vooral het gemis van de eer ste twee brak de ploeg later op. Er was geen rust in het spel, er werd slecht geschoten en er ontbrak iemand die de lijnen uitzette, kortom een stuurloze ploeg. Tot een 20-19 voorsprong reed MEVO'80 redelijk recht. Hierna nam Scheldesport het heft in han den en reed MEVO'80 een scheve schaats, al is dat misschien onder de huidige lente-achtige omstandighe den moeilijk voor te stellen. Bij rust was de achterstand voor MEVO'80, vierde op de ranglijst, nog te behappen, 24-28. Na de pauze, op een kleine opleving tot 30-32 na, nam het verschil met de Zeeuws-Vlamingen, vijfde in de stand, dramatische vor men aan. De marge werd vooral zo groot omdat ieder een bij MEVO'80 pertinent weigerde ook maar een meter te verdedigen. De weg naar het doel was voor Schelde- Heeg zag MEVO'80 alleen in Ronald Scherpenzeel (8) scoorde tegen Scheldesport tien punten. Die waren hij lange na niet voldoende voor een overwinning het begin van zijn goede kant. omdat MEVO '80 slecht speelde. (Foto: Marieke Mandemaker) sport zo vrij als wat en dus was de overwinning-een beet je geflatteerd. Trekken De cadetten van MEVO'80 moesten er behoorlijk aan trekken om niet tegen het eer ste verlies van het seizoen aan te lopen, tegen het Kapelse Smokkelhoek keek de jeugd- ploeg plotseling tegen een 20- 29 achterstand aan omdat coach Martin Pikard iedereen liet spelen. Toen hij de beste vijf mensen in het veld stuurde en de meeste waardevolle speler van de tegenstander geen ruimte gaf, kwamen de ware krachtsverhoudingen naar boven. In zeven minuten zette MEVO'90 de achterstand om in een ruime voorsprong. Pas bij 39-29 doelpuntte Smokkel hoek weer tegen. De vrouwen van MEVO'80 zetten tegen Voorwaarts een volgens coach Bob Noomen 'zeer goede uitslag' neer. Met 25-38 verloor het team echter wel. Bij de damesploeg werd Viola van de Schaaf opgeroe pen als invalkracht. De zus van Irene van de Schaaf, werd door Noomen gevraagd omdat An ja Nugteren en An- nemarie de Jonge geblesseerd waren, maar wel speelden. Het was overigens de eerste keer dat Van de Schaaf bas ketbalde, maar ze scoorde wel vier keer. Doelpuntenmakers heren: Pi kard 14, Scherpenzeel 10, IJ- zel'enberg 7, Tol 6, Van Erkel 2. Dames: I. van de Schaaf 10, Serrano, De Jonge, V. van de Schaaf 4, Van de Velde 3. Cadetten: Ezinga 19, Berman 8, Meijer, Pikard 6, Van Beek, Shafie 2, Koudachev 1. Derde plaats competitie hoogst haalbare voor ploeg ZIERIKZEE - Het achttal van GZC (damcombinatie Goes-Zierikzee) heeft in de slotwedstrijd thuis in Zie- rikzee uitgehaald tegen hekkensluiter Middelhar nis. Het werd 15-1 en daardoor eindigt de ploeg minimaal als derde met tien wedstrijdpun- ten. Titelkandidaat BDV kan theoretisch nog bijgehaald worden door Lammerenburg. Middlharnis had in de vorige ronde 8-8 gespeeld tegen BVD uit Bergen op Zoom en mis schien daarom werd er door GZC geconcentreerd ge speeld. Gaandeweg de avond werden er door de Flakkeese spelers diverse fouten op het positionele vlak gemaakt waarvan goed werd geprofi teerd. Achter elkaar werden er zeven partijen gewonnen. Rinus van der Wielen, die in de opening een schijf achter op geraakt, forcerdeerde in het eindspel nog remise. Karakteristieken GZC - Middelharnis - C. Rijk- H. Koese 2-0, 2. C. van der Wielen-J. Dekker 2-0, 3. J. de Wild-J. Mackloet 2-0, 4. C. de Jonge-P. van Brussel 2-0, 5. M. van der Wielen-J. Koese 1- I, 6. J. Sinke-A. Knape 2-0, 7. J. Honig-A. Krijgsman 2-0, 8. J. Schot-R. Jacobs 2-0. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Peter van der Linde 'In de schijn werper'. De voetballer van Zierikzee hielp zijn ploeg zondag aan drie belangrijke punten door uit een vrije trap tegen Koe wacht raak te schieten. Van der Linde hoopt uiteraard op het kampioenschap van Zie rikzee, iets dat hij driejaar geleden ook meemaakte. Naam: Peter van der Linde. Geboren: 10 juli 1968 in Ouwerkerk. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Voetbal. Partner: Ja, Sandra. Club(s): Zierikzee. Beroep: Eerste medewerker bedrijfs bureau. Hobby's: Een beetje computeren, voet bal. Laatste boek: The pelican brief (John Gris ham). TV-programma's: Alle sportprogramma's. Kranten: Algemeen Dagblad en af en toe Zierikzeesche Nieuwsbo de. Tijdschriften: Alle computerbladen, Voet bal International. Muziek: Van alles wat, ben wel een muziekliefhebber. Eten: Vooral veel buitenlands, lek ker Grieks eten. Drinken: Lekker biertje.* Uitgaan: Af en toe wel eens stappen. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Binnenstad van Zierikzee, ik kom er graag en woon er. Favoriete stad in Nederland: Valkenburg. Vakantie: Griekenland Geloof: Nee, ik geloof in het kam pioenschap aan het einde van het seizoen. Heeft hekel aan: Liegen en onbetrouwbaar heid. Slechtste eigenschap: Ik eet wel eens wat te veel. Beste eigenschap: Mogen anderen over mij zeg gen. Mooiste sportmoment: Dat we drie jaar geleden kampioen werden in de vier de klasse. Vervelendste sportmoment: Beenbreuk van Antognoni (Italiaanse voetballer, red.) op tv, vooral als dat in slow motion laten zien. Blessures: Voorheen enkel, knie, ook in het gips gezeten. Sportief doel: Nog zo lang mogelijk in goe de gezondheid en zonder bles sures voetballen en uiteraard het kampioenschap. Sporter van Zeeland: Dennis Voshart. Beste trainer: Hans van der Wekken, Bert Pentury. Slechtste trainer: Heb ik niet gehad. Vrije trappen: Leuk om te nemen. Zierikzee: Leuke ploeg, leuke club. Breskens: Jammer voor hun, nummer twee. Ids Postma: Een goede sporter, heel mooi voor hem en Nederland. Politiek: Verdiep ik me niet zo erg in. Ruud Gullit: Beetje vreemd zoals dat ge gaan is, ik heb het vermoeden dat hij niet het achterste van zijn tong laat zien. Winter in Zeeland: Liefst een beetje schaatsen. Waar blijf je voor thuis: Voor een mooie speelfilm. Grootste angst: Dat het met de gezondheid heel slecht zou moeten gaan. Voetbal op Schouwen-Duive- land: Wordt meer verdeeld, eerste gingen alle goede voetballers naar Zierikzee. Op moment presteren Bru en SKNWK. Dat vind ik leuk. Wederom 3-0 zege voor ontketend Kwiek Tonie van Breda, coach van de Kwiek-heren, denkt dat zijn ploeg bij de bovenste drie in de eer ste klasse kan eindigen. (Archieffoto). BRUINISSE - Kwiek is niet meer het Kwiek van het begin van het seizoen. Dat ondervond tegenstander Schovocomca 2 zaterdagavond in de Bruse sporthal De Vanger. Waar de eerste ontmoeting tussen beide teams in een 3-0 overwinning eindigde voor de ploeg uit Capelle aan den IJssel, draaiden de heren van Kwiek nu de rollen om. Waar gaat dit Kwiek eindi gen in de eerste klasse B? Coach Tonie van Breda had zijn antwoord klaar. „Zoals we nu spelen bij de bovenste drie." Kwiek is sinds de eer ste wedstrijd van het seizoen alleen maar gegroeid. „René Giljam is flink vooruitge gaan, Dirk-Michiel Roest speelt goed en ook Raymond van Boven is weer terug op zijn oude niveau." Van Breda liet zich zelfs eenJ gewaagde uitspraak Ontval len. „Deze ploeg zou niet mis staan in de de promotieklas se." „Maar," voegde hij eraan toe. „Dan moet je ei genlijk gewoon negen men sen hebben die twee keer in de week trainen. Wij hebben zeven vaste spelers en Cees Arensman en ik hangen er. een beetje mee." Met alle res pect gesproken overigens. Tegen Schovocomca 2, een team met aardig wat routine binnen de lijnen, speelde Kwiek een sterke partij. Vooral de aanval liep goed. Van Breda zag dat zijn basis team (Eelco van Lenten, Mi chel Versaével, Van Boven, Giljam, Roest en Erik van Breda) na een 1-3 achterstand in de eerste set het ritme vond en met 15-6 de eerste set naar zich toetrok. De tweede set liep Kwiek simpel uit naar 6-0 en toen verslapte de thuisploeg even. Schovocomca knokte'zicht te rug naar 6-5 en Van Breda vroeg accuut een time-out aan. Heel snel pakte Kwiek de draad weer op en werd de tegenstander vervolgens geen punt meer gegund. Het derde setpunt, evenals op de service van Van Lenten in de eerste set, leverde op Erik van Bre da's opslagbeurt setwinst op, 15-5. Toen ook was Michel van Duivendijk bij een stand van 14-5 ingevallen voor Roest. Roest werd weer teruggewis- seld in het begin van de derde set. Een set waarin Schovo comca flink tegengas gaf. Het werd 3-1 voor de bezoekers, 6- 4 en 9-6. Èen prima midden- aanval bracht Kwiek middels een door een door Van Boven gescoord punt terug op 10-10. Toen vervolgens Nico Slooff de bal uitsloeg kwam Kwiek op 11-10 voorsprong. Beide jbartijen bleven aan elkaar ge waagd. Bij 13-12 in Kwieks voordeel speelde de arbitrage een beslissende rol. Eerste scheidsrechter Patrick Goos- sens en zijn collega Erwin Janssen gaven een disputabel punt aan Kwiek. Het bete kende het eerste matchpoint. Het tweede matchpoint bracht de beslissing. Een pri ma aanval werd door Van Breda via het blok uitgesla gen, 15-12. Vrijdagavond wacht Kwiek een nieuw avontuur. Om 20.45 uur be kert het in de kwartfinale thuis tegen Smash'66, mid denmoter in de promotieklas se. De verwachtingen zijn na de opmars van de laatste tijd terecht hooggespannen. BURGH-HAAMSTEDE - Nef- fen d'Eule krijgt het heel lastig om de eerste plaats in de zaalvoetbalcompetitie in Burgh-Haamstede vast te houden. In de twaalfde speelronde, af gelopen donderdag, liep de Oosterlandse koploper in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen tegen het eerste verlies aan. De overwinnaar, ZV Haam stede met 2-1, was geen on bekende. Een dag eerder ston den de twee ploegen tegen over elkaar in de bekerfinale. Toen won ZV Haamstede met 2-0. Uitslagen AZC - Sportcentrum 1-10 Haamstede - Ncffen d'Eule 2-1 Stulp Schovcrs - Delta Warenhuis 2-7 Ankics Kadoshop - Eetcafé Scharend. 2-1 Fennel Boys - Soccer X 2-0 Ncffen d'Eule 12 11 0 1 33 77- 16 Fennel Boys 12 10 1 I 31 42- 12 Haamstede 12 10 0 2 30 77- 19 Sportcentrum 12 7 1 4 22 50- 36 Ankics Kadoshop 12 5 2 5 17 37- 31 Delta Warenhuis 12 5 1 6 16 41 - 45 Stulp Schovcrs 12 5 0 7 15 40- 60 Soccer X 12 4 2 6 14 36- 39 A7.C 12 4 0 8 12 33- 65 Eetcafé Scharend. 12 2 1 9 7 25- 61 Simpele 3-0 winst voor Bruse dames BRUINISSE - Kwart voor zes op zaterdagmiddag: be gonnen ze, om negen minuten over half zeven waren ze klaar. Het was nog net geen walk-over, maar de dames van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse lieten er wederom geen gras over groeien. Met 3-0 (15- 2 15-415-6) werd Futora simpel teruggewezen. De belangrijkste tegenstan der vhn Kwiek tegen de ploeg uit Dordrecht was Kwiek zelf. Want-waar moest de mo tivatie vandaan gehaald wor den tegen de nummer laatst? Winst was verwacht maar de manier waarop die tot stand kwam was, met het oog op het vervolg in de resterende zes competitiewedstrijden, min stens zo belangrijk voor de Bruse ploeg. Kwiek speelster Marjan Polfliet: „De eerste set was leuk. We speelden goed geconcentreerd, strakke passing en snel spel." Met 15-2 (basis: Marjo Arens man, Marjan Polfliet, Lide- weij Vleugel, Addy van der Zande, Hennie van Liere en Louise Vleugel) werd in no-ti- me de eerste set binnenge haald. Logischerwijs verslap te de concentratie iets bij de thuisploeg'. „In de tweede set zag je dat al een beetje maar in de derde set is het toch mooi dat je met wat jeugd- speelsters kan spelen." Polfliet doelde op Crista van Kooten en Marije Munter. Zij werden door invaller-coach Cees Arensman, hij verving de zieke Ad Hagesteijn, naast de weer herstelde Janita van der Have spelminuten ge gund. Ook Arensman onder kende het belang dat jeugd- speelsters ingepast worden in dames 1. De interim-coach was tevre den. „De eerste set speelden ze heel erg goed. Als ze dit vast kunnen houden, kan dit team groeien. De servicedruk is in ieder geval goed voor het niveau van de eerste klasse. Dit team harmonieert goed. Een leuk team om te coachen." Met 25 punten uit zestien wedstrijden bezet de ploeg een keurige derde plaats in de top van de eerste klasse B. Slechte wedstrijd in Noordwijk NOORDWIJK - Het kan verkeren in korfballand. Waar All-Ready tot voor kort aan promotie dacht, loert ineens weer degradatie om de hoek na het 11-6 verlies van zaterdag tegen Fluks. De korfballers uit Noordwijk dienden de Zierikzeese tegen strevers het tweede verlies op rij toe. Twee achtereenvol gende nederlagen had All- Ready in het zaalseizoen nog niet hoeven slikken. Ze ko men keihard aan. De gevol gen kunnen echter nog harder zijn. „Vier punten zijn in deze poule heel duur," rekende coach Peter Groenewoud voor. Volgende week speelt All- Ready tegen Oranje Zwart, dat al wel gepromoveerd is, maar geen kampioen is. Dit komt door het verlies tegen Thor. Oranje Zwart wil dus in sporthal Onderdak kampioen worden. „Daar ben ik niet blij mee," zei Groenewoud. Evenmin tevreden is de trai ner met de laatste competitie wedstrijd. Dan heet de tegen stander Spirit. Deze ploeg staat op de voorlaatste plaats, een stek die ook voor degradatie in aanmerking komt. Groenewoud: „Als je de laat ste twee verliest, moet je op passen." Hij en All-Ready hebben twee punten nodig om behouden te blijven voor de standaardklasse IA. Afgaan de op de hele matige partij te gen Fluks kan Groenewoud wel leven met een plaats in de middenmoot. „Als je zo speelt, heb je niets te zoeken in de derde klasse." De A-junioren van All-Ready deden wel wat van hen ver wacht werd. De ploeg won de. niet al te moeilijke wedstrijd tegen Swift A3 met 17-8. B-ju- niore Ingrid Brul viel prima in en Leonie van Nieuwen- huijze maakte zes treffers. Standaardklasse Uitslagen: DES-Spirit 15-14, Fluks-All-Ready 11-6, Thor- Oranje Zwart 23-16, ODI-Ni- kantes 7-16. Stand: Oranje Zwart 12-20, Thor 12-16, Nikantes .11-14, All-Ready 12-12, DES 10-10, Fluks 11-10, Spirit 11-8, ODI 11-0. Overige uitslagen: All-Ready E-TOP E2 0-0, TOGO B-All- Ready B 6-3, Stormvogels CM-All-Ready CM 2-1. Na laatste race CZ-circuit MIDDELHARNIS - Delta Sport heeft dit seizoen geen Zeeuwse crosskampioenen binnen haar gelede ren. Dat is de conclusie na de Pallandtcross in Mid delharnis van afgelopen zaterdag, de laatste race in het CZ-circuit. Greetje Smit werd wel eerste in het eindklassement van de korte cross. De deelname was te gering om van een Zeeuws kampioenschap te kunnen spreken. Hermien Rogge band won het onderdeel tij dens de Pallandtcross. De at lete uit Dreischor deed dat voor de Brouwse Wilma van Donk. Het dichtst bij het hoogste schavot was Coen de Danschutter. Hij reikte tot een tweede plaats in het over all-klassement van de C-pu- pillen. In Middelharnis ein digde hij na duizend meter als derde. Bij de Al-pupillen werd Paul van Nieuwenhuize derde in het eindklassement. Steen Al - Zierikzee Al 1-0, Hontenisse Al - SKNWK Al 1-4, Wissenkerke Al - MEVO Al gest. wegens beenbreuk, Duiveland Al - Krabbendijke Al 0-0. Zierikzee BI - SAB BI 0-7, SKNWK BI - Hontenisse BI 4- 3, Oostkapelle BI - Duiveland BI 2-2, Renesse BI - Apollo '69 BI 13-0, Zeelandia BI - Renes se B2 7-0, Brouwershaven BI - Kapelle B2 16-1, DFS BI - Kruiningen BI 7-1. Zierikzee Cl - Goes Cl 0-5, Ka pelle Cl - Bruse Boys Cl 1-13, Zierikzee C2 - WIK Cl 5-3, Zonnemaire Cl - Dauwendae- le C2 0-10, Serooskerke C2 - MEVO Cl 1-1, Middelburg C3 - SKNWK Cl 3-9, Zierikzee C3M - DFS C2 0-2, Colpl. Boys Cl - Bruse Boys C2 uitg., Re- nesse Cl - Col.pl. Boys Cl 4-3, Dreischor Cl - Zeeland Sport Cl 0-8. Walcheren Dl - Zierikzee Dl 1-1, Duiveland Dl - SSV '65 Dl 3-4, Lewed. Boys Dl - DFS Dl 0-11, Bruse Boys Dl - Luc- tor '88 Dl 2-8, RCS D4 - MEVO Dl 0-5, Zierikzee D3 - Zierik zee D2 1-6, Wissenkerke Dl - Bruse Boys D2 6-2, SKNWK Dl - Col.pl.Boys DIM 1-6, Domburg D2 - Brouwersha ven Dl 2-7, Noormannen D2 - ZSC Dl 2-4, Wolfaartsdijk D3M - Renesse Dl uitg., Drei schor Dl - Kapelle D3 6-0, Zee land Sport D2 - DFS D2 4-2, Rillandia Dl - WIK Dl 0-5. Zierikzee El - DFS El 4-3, ZSC El - Bevelanders El 5-3, Bruse Boys E2 - Col.pl.Boys El 0-14, Zonnemaire El - Zie rikzee E3 15-1, MEVO El - SKNWK El 20-2, WIK El - Zierikzee E2 4-0, Renesse El - Duiveland El 6-2, Brouwers haven El-MEVO E2 0-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 6