Vertrouwen maar ook kritiek Vragen aan college over Delta-fiasco Reddingboot in actie voor kotter met pech Bond ontevreden over communicatie Duinoord Speciale Paasexpositie in Museum Blikvanger Musical voor hele gezin in Theater Mondragon Wel blij met snelle aanpak Zaterdag 21 februari Doe-dag op de kinderboerderij PvdA:Nieuwe soap-serie geboren' VW-Brouwershaven met gemengde gevoelens akkoord met fusie Met onder meer sprookjeseieren Populaire winkel Bestuurswissel Stichting Renesse DINSDAG 17 FEBRUAR11998 NR 26334 3 BURGH-HAAMSTEDE - „Op deze manier moet je toeh niet met elkaar communiceren," zegt vakbond bestuurslid Cinthy Meulblok over het feit, dat CFO en ABVA/KABO alleen een persbericht hebben ont vangen over de bespreking tussen het bestuur van Duinoord en de Corneliastichting:. Meulblok zegt op zich blij te zijn met de snelle aanpak, waar de Corneliastichting blijk van geeft. De Raad van Toezicht wil zo snel mogelijk de bestuurstaken van Duin oord overnemen. Maandag vond al een oriënterend ge sprek plaats tussen de OR van Duinoord een een delega tie van verpleeghuis Corne lia. Van het bestuur van Duinoord had zij echter, over eenkomstig de eis van de bon den, voor tien uur vanoch tend een officieel schrijven verwacht met daarin een ver slag van de eerste bespreking en een toelichting op de te ne men stappen. De cliëntenraad en het personeel hebben vrij wel unaniem het vertrouwen opgezegd in het bestuur van Duinoord. Bovendien kampt het verzorgingscentrum met een exploitatietekort van 800.000 gulden. Meulblok erkent, dat er voor al onder het personeel angst bestaat dat de Corneliastich ting straks volledig de dienst gaat uitmaken. Belangrijke voorwaarde voor CFO en AB VA/KABO blijft echter, dat de besprekingen op basis van gelijkwaardigheid gevoerd zullen worden. ,,Bij de vast stelling van het het sociaal plan zullen wij erop toezien, dat het personeel van Duin oord niet ten faveure van de Cornelia in de uitverkoop gaat," aldus Meulblok. Zij acht het boveqdien van be lang dat er op korte termijn duidelijkheid komt over het leiderschap binnen Duin oord. Meulblok verwacht dat er binnen enkele weken 'een plan van aanpak op tafel ligt waarin de werkgelegenheid en de continuïteit en de kwa liteit van de zorg centraal staan. ZIERIKZEE - Knutselen, spelletjes en limonade met iets lekkers. Dat staat jeugdige bezoekers van Kin derboerderij De Punt in Zierikzee zaterdag 21 febru ari te wachten op de Doe-dag. Thema van de Doe-dag is Vo gels in de winter. Aan de hand van dat onderwerp wordt geknutseld en worden er spelletjes gespeeld. De Doe-dag is bedoeld voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. De organisatie is in handen van het evenemententeam van de Zierikzeese kinder boerderij. De Doe-dag begint om 13.00 en duurt tot 15.30 uur. ZIERIKZEE - 'Een nieuwe soap-serie'. Zo om schrijft de PvdA-fract.ie binnen de gemeenteraad de commotie rond het miljoenenverlies van Delta Nutsbedrijven. In een brief aan het college vraagt de PvdA opheldering. Dat doet ook de VVD. De PvdA concludeert uit al le publiciteit rondom het Delta-fiasco dat er iets hele maal mis is bij het nutsbe drijf. ,,Naar onze mening blijkt dat er heel wat scheef zit op management-niveau bij Delta." De PvdA wil van het college weten hoe het nu verder gaat en wat mogelij kerwijs de - financiële - ge volgen zijn voor de burger. Ook de VVD-fractie binnen de gemeenteraad heeft in een brief aan het college om opheldering gevraagd. De liberalen willen op de eerste plaats weten wat de huidige stand van zaken precies is en wat de financiële conse quenties zijn voor Delta, de gemeente en de inwoners van Schouwen-Duiveland. Delta verliest waarschijn lijk enkele tientallen mil joenen door een investering in het afvalverwerkingsbe drijf Verstraeten en Ver- bruggen Milieubeheer. De provincie gaat over de kwestie praten tijdens de vergadering van de staten commissie economie van woensdag 25 maart. Eerder was toegezegd de kwestie al tijdens de vergadering van 18 februari te bespreken, maar op 23 februari is er een extra aandeelhoudersverga dering van Delta en die wil de provincie eerst afwach ten. KNEELE Nae dat uwelijks anzoek ei Kneele dien nacht heen ööhe toe dae. Trouwe, ja de mén sen Mè held trouwe, wat zulle ze dae wè nie van zae. Je weet net oe at dat haet op 'n durp. Ze ei t'r hatje dae aor- dig neer zet. Dae ei ze 't wel op an leit. Atter heen senten waere zou ze 't nie doe. Wat ei je noe an 'n man mee 'n slecht been. In vee meer van die dienhen kwaeme bie d'r. In oosje mè stoke. In Kneele mè wakker lae. D'n aoren ochtend was ze voor eur doen heen sent waerd. Ze aode wat of droeld in dat nist. Ze aode aok nog docht, ie kan toch aok z'n senten op mien be- maeke zonder te trouwen. Trouwe, zonder liefde. Jé ze was wè eihe an z'n öóre. 't Zou toch raor weze as ze ier nie mee was. Zoo aode dat 'n êêlen nacht mè deu hae. In noe ze op was hieng dat nog mè deu. Dien dag wier dae nie mee over praet. 's Aevens hieng ze naer d'r broer. Die nam ze mee naer d'r uUsje. Dae ei ze aoles tehen vertaeld, in sae- me bepraet. Die zei: meise dat mó je trek doe. Jie ei aoltied slaofd vö ons. Jij onze ouwe lui an d'r einde brocht. Wat is t'r op tehen dat jie trouwd. Senten datte die d'r binne is makkelijk mee nome. In je maerk toch wè dat die man dat vó joe over eit. In wilt 't zoo vó joe rehele, datte z'n senten aomae nie nae de Ouw- aevende hae. Dat snap jie toch wè, datten op je steld is. Zóó mot jie dat aok is be- kieke kneele. In ja liede, dat is 'n hróót woord Dit is an ders dan a je jonk bin. Je bin ne mekaore henehe. Ik zou zae, doe jie dat mè herust In laet de butenwacht mè lul- le, die ao toch altied wat. Dien nacht ei ze wè slaepe. 's Ochsens onder 't eten xei ze: Siem dat moste m'n mè doe M'n kunne hoed mee m'nkaore overweg. In wat de ménsen d'r van zae (dae zat ik mee) dae steur ik m'n eihe nie an. Zouë m'n vee bekieks ao dienk je? Zouë m'n nie an uus trouwe, Kneele. Wat dienk jie dae van? Kan dat? Ja Joe fe- mielje d'r bie in klaer is Kees. Summen dat zóó doe? Hoed Zóó wier de zaeke op benen zet. De papieren wiere in orde maekt. Zóó wè bie de hem- eente, as bie d'n notaoris. In nae enkele weken waere ze trouwd. Zóó doende was Kneelé aok nog onder de pannen rocht. In zóó wier noe Kneele van Saorel, Kneele in de Wind. Ze lag 's aevens achter Siem'z'n breeë rik uut de wind, lekker in 't oppertje. In je weet de meeste sprookjes eindihe, in ze leefde nog lank in helok- kig. WULLUM De VVV-Brouwershaven gaat op in de grotere organisatie, maar het informatiepunt in het Brouiose stadhuis blijft. (Foto: Marieke Mandemaker) ZONNEMAIRE - 'We g-aan meer betalen, maar krij gen we er ook genoeg voor terug'. Dat is vrij vertaald de stemming onder de leden van de VVV-Brouwers haven met betrekking tot het opgaan van 'hun' VVV in de te vormen VVV Schouwen-Duiveland. Niette min gingen de aanwezige leden - tien van de 122 - una niem akkoord met de fusie. ,,Het wordt besturen dp af stand. Het accent komt veel meer te liggen op marketing en promotie en er moet een compleet nieuwe organisatie structuur komen. Vrijwilligerswerk kunnen we straks wel vergeten," hield VVV-voorzitter J. van Hoorn de leden voor tijdens de vergadering in café Bom- menede in Zonnemaire. De nieuwe VW, zo legde hij uit, wordt op veel professioneler leest geschoeid dan de huidi ge vijf kleine VW's. „Maar dat moet dan op zo'n manier dat het niet ten koste gaat van de slagvaardigheid." De aanwezige VW-leden ble ken realistisch genoeg om te beseffen dat een fusie onont koombaar is, maar plaatsten wel kritische kanttekenin gen. „We gaan aanzienlijk meer betalen, maar door de fusie zou de VW juist goed koper moeten kunnen wer ken. Hoe kan dat?" luidde één van de vragen. Voorzitter Van Hoorn antwoordde dat de nieuwe organisatie in eer ste instantie duurder zal uit vallen. „Maar we willen ook veel meer. En de inkomsten van de toekomstige VVV wor den nu nog vrij laag inge schat, maar dat zal in de toe komst - bijvoorbeeld door een goed draaiende verhuurcen- trale - veranderen. Gastvrijheid De nieuwe WV wil veel werk maken van promotie en mar keting, maar het zijn de indi viduele leden zelf die (nog meer) invulling moeten geven aan het begrip gastvrijheid. „Ik denk dat we ons moeten afvragen waarom het aantal gasten terugloopt," aldus een van de leden. Van Hoorn had het antwoord paraat: „Er is een stukje kwaliteit uitgeble ven." Van Hoorn noemde Texel als voorbeeld van hoe het beter kan. „Dienstverle ning, service, de mensen een vakantiegevoel geven, daar gaat het om," aldus Van Hoorn. „Gastvrijheid kost niks," be aamde een van de leden de stelling van Van Hoorn. Een ander plaatste vraagtekens bij de bereidwilligheid van ondernemers om meer moeite te doen om klanten binnen te halen en vast te houden. De opkomst voor de vergadering was de spreker in kwestie een doorn in het oog. Van de 122 leden kwamen er tien naar Zonnemaire. „Terwijl het hier bomvol had moeten zit ten. Waar zijn ze allemaal?" Bij de leden van de Brouwse VVV leeft ook kritiek op de VVV nieuwe stijl. Steeds meer VVV-kantoren worden omgevormd tot Uitwinkels en daar is niet iedereen blij mee, zo bleek. „Het lijken meer reisbureau's," merkte een van de leden op. „Ik kon vroeger een foldertje over mijn bedrijf bij de VVV neer leggen en iedereen kon dat gratis meepakken. Maar in het nieuwe VW-kantoor in Renesse - wat er trouwens heel mooi uitziet hoor - kan dat niet meer. En dat vind ik toch jammer." Ook was enige angst voor de grootte van de nieuwe organi satie te bespeuren. „Vallen wij straks in het niet," ver woordde een van de leden haar vrees. Voorzitter Van Hoorn ontkende niet dat er straks een veel grootschaliger organisatie komt te staan en dat de afstand tussen de orga nisatie en haar leden groter zal worden. Maar dat is, zo stelde hij, allerminst reden om als ondernemer zelf geen initiatieven meer te nemen. T. van Elsacker van het Toe ristisch Bureau Zeeland sloot zich daarbij aan. „Het wordt de kunst om die betrokken heid op peil te houden." RENESSE - Na de gebruikelijk winterstop start Mu seum De Blikvanger in Renesse 20 februari met een nieuwe paastentoonstelling. Te zien en te koop zijn sprook jes-eieren en eieren a la Fa- bergé. Peter Carl Fabergé werd geboren in Sint Peters burg in 1864 en hij wordt, wel de grootste goudsmid aller tijden genoemd. In 1872 nam hij, na een kunstreis door Ita lië, de juwelierszaak van zijn vader over. Hij ging door met het maken van traditionele sieraden, maar besloot tevens meer zijn vakmanschap en fantasie te laten werken. Vooral zijn paaseieren - gemaakt voor ts aren en andere koninklijke families - zijn wereldbe roemd. Deze zeer kostbare eieren zijn niet te zien in De Blikvanger, maar wel eieren a la Fabergé gemaakt door Annet Vierge ver uit Renesse. Met heel veel geduld begon zij eieren uit te blazen, te zagen en te beplak ken. Zij beplakte eieren met parels, strass-steentjes en dergelijke. Ook de etalage poppen met sieraden staan opgesteld in een soort van ju welierswinkel met zeer veel 'parels' en bijzondere eieren. Om dit alles te vervolmaken heeft Saskia Hoeboer uit Nieuwerkerk aan de IJssel een gedeelte van haar Kris tal-elfjes ter beschikking ge steld voor het museum. Museum De Blikvanger aan de Capelweg 18 in Renesse is open van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, op zondag 29 maart en maandag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Een winkel aan de Pottenbak kersingel in Middelburg bleek zaterdag bijzonder populair bij winkeldie ven. Eerst werd een 21-jarige Middelburger betrapt toen hij voor 2.05 gulden aan kaas probeerde te ste len. Vervolgens probeer de een eveneens uit Mid delburg afkomstige leeftijdsgenoot een pak koffie ter waarde van 4,29 te ontvreemden. Het werd een duur pak: hij kreeg een boete van 240 gulden. Weer later later was het een 65-jarige Mid delburger die - nog steeds in dezelfde winkel - een poging waagde. Hij pro beerde een lamp van 14.95 te stelen. De laatste mel ding van die dag betrof een 32-jarige inwoonster van Middelburg die be trapt werd op het stelen van een flesje after-shave van 29.90. Ruim honderdtachtig van de zevenhonderd nieuwe inwoners, die zich in 1997 op Schou wen-Duiveland vestigden, gaven maandag avond gehoor aan de uitnodiging voor een kennismakingsbijeenkomst in theater Mon- dragon in Zierikzee. De bijeenkomst droeg een informeel karak ter. Na ontvangst met koffie, sprak burge meester J. Asselbergs een welkomswoord en stelden de wethouders zich voor aan de nieu we bewoners. De nieuwe videoband over Schouwen-Duiveland met als titel 'Aantrek kelijk, Welgevormd en Kerngezond' beleefde deze avond de première. Diverse nieuwe in woners informeerden waarom zij wel een op roepkaart voor de waterschapsverkiezingen op woensdag 4 maart hadden ontvangen en niet voor de gemeenteraadsverkiezingen. Die vraag kon uiteraard snel worden beantwoord. Op de foto: burgemeester Asselbergs in ge sprek met enkele nieuwe inwoners. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - 'Ik wil hier weg' is de titel van de mu sical, die de Jeugdkomedie Amsterdam zaterdag middag 21 februari opvoert in Theater Mondragon in Zierikzee. Deze voorstelling voor het hele gezin be gint om 15.30 uur. Geestelijke vaders achter de ze jeugdmusical zijn tekst schrijver Ivo de Wijs en com ponist Joop Stokkermans. 'Ik wil hier weg' heeft alles te maken met Ivo de Wijs grote liefde voor de tijd van ridders en jonkvrouwen. Toen hij nog klein was, bouwde hij met zijn blokkendoos het ene kas teel na het andere en al die kastelen werden bevolkt door kleine, zilveren speel goedriddertjes en gepuntmut- ste middeleeuwse dametjes. Nu De Wijs groot geworden is, speelt hij eigenlijk nog steeds: hij bouwt nu huizen en kastelen van rijmwoorden en in die huizen en kastelen wo nen de acteurs en actrices van de Jeugdkomedie Amster dam. komst in. Tenslotte komt Robbie tot de conclusie dat het toch het beste is te leven in deze tijd, omdat van het verleden alleen de mooie ver halen overblijven en de toe komst vol onzekerheden zit. Kaarten voor deze jeugdmu sical zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij theater Mondra gon, dagelijks van 11.00 tot 14.00 uur, telefoon: 412670. Hoofdpersoon in het verhaal is Robbie. Zij baalt van haar saaie leventje van school en huiswerk. Zij vraagt zich af, of zij niet liever in een ande re, meer spannende tijd had willen leven. De enige die haar inspireert is haar ge schiedenisleraar. Door hem duikt zij in haar verkleedkist en belandt zij met haar gefan taseer in verschillende tijd vakken en daarmee samen hangende situaties. In de Middeleeuwen bijvoorbeeld met ridders, pages en schild knapen. Ze duikt ook een science fiction-achtige toe- BURGH-HAAMSTEDE Louter speeches staan op de agenda van de vergadering 2 maart van de Stichting Re- Na de opening van de verga dering door L. Ginjaar, voor zitter van de Raad van Toe zicht, houdt stichtingsvoorzitter C. Veer- hoek zijn afscheidsspeech. Aansluitend mag de nieuwe voorzitter - oud-wethouder van Zierikzee L. van Gastel - zijn maiden-speech houden. De vergadering wordt gehou den in sport- en recreatiecen trum Westerschouwen en be gint om 16.00 uur. STELLENDAM - Reddingboot De Zeemanspot moest maandag in actie komen. De Noordzeekotter GO 36 'Vrouw Jannetje' kampte met motorpech. Dat gebeurde toen het schip zich ongeveer 20 mijl noord westelijk van Hoek 'van Hol land bevond. Er werd om sleepboothulp gevraagd waarop de Sandetti Bank naar het onfortuinlijke vaar- tuig vertrok. Deze sleepboot bracht het vis sersschip naar de uiterton van het Slijkgat, maar de diepgang was te groot om de Noordzeekotter het Goeree- sche Gat in te slepen. Daarom werd de Zeemanspot te hulp geroepen. Bij de uiterton nam de reddingboot de kotter over van de sleepboot en bracht de ze naar de buitenhaven van Stellendam. Daar arriveerden de schepen omstreeks half zeven 's avonds. De monteurs van de fabriek stonden al te wachten op de kade. De eigenaar van de GO 36 kwam persoonlijk naar de bemanning van de Zeemanspot om deze te be danken voor hun hulp. Dinsdag 17 februari Zierikzee Workshop fotograferen met de compact camera. RSG Pro fessor Zeeman. 19.00 uur. Laatste deel van de tweedeli ge ZVU-cursus Wees zuinig op uw lichaam: u hebt er maar één in RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Huiskameravond In Perspec tief. Lange Nobelstraat 9. 19.45 uur. Ouwerkerk Informatie-avond project cas- sons Ouwerkerk. Dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 18 februari Zierikzee Start Internet-cursus voor be ginners, SKW De Lichtboei. MFC. 19.30 uur. Kerkwerve Jaarvergadering NCVB afde ling Kerkwerve, Dorpshuis Zuudende; 19.30 Uur. Renesse Informatiebijeenkomst Jeugdsoos. Ruimte achter dorpshuis. 20.00 uur. Brouwershaven Vierjng 45-jarig bestaan NBvP Brouwershaven. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Ouwerkerk Thema-avond NBvP over Te ven en gezondheid'. Dorps huis. 19.30 uur. Donderdag 19 februari Zierikzee Start cursus meubels stoffe ren. Poststraat 37. 9.30 uur. Inloopnfiddag Fibromyalgievereniging. Multi Functioneel Centrum. 14.00 tot 16.00 uur. Raadsvergadering in Theater Mondragon. 19.30 uur. Scharendijke Opvoering toneelstuk 'Poese kater' ZSC (voor ouderen). De Putmeet 14.30 uur. Start lessen countrydansen. Gebouw bij kerk Platteweg. 20.00 uur. Nieuwerkerk Grote oefenavond van de af deling Duiveland van de KNV EHBO en Lotus in het dorpshuis. 20.00 uur. Vrijdag 20 februari Zierikzee 'Bemoei d'r niet mee'. Mu ziektheaterprogramma rond Simon Carmiggelt. Theater Mondragon. 20.00 uur. Bruinisse Samenzangavond. Gerefor meerde kerk. 19.30 uur Zaterdag 21 februari Zierikzee Workshop naaktmodelteke nen van Schildersclub Per spectief uit Zierikzee. 9.30 tot 11.30 uur. Haamstede Twaalfuurs klaverjastoer- nooi. Dorpshuis De Schutse. 10.00 uur. Concert Mixed Up. Muziek café Brandenburgh. 20.00 uur. Bruinisse Vogelruilbeurs ODW De Nachtegaal, Clubgebouw Mo lenweg; 10.00 -12.00 uur. Maandag 23 februari Zierikzee Begin cursus striptekenen voor kinderen. Multi Functioneel Centrum. 10.00 tot 11.30 uur. Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 19.30 uur. WD-debat tijdens algemene vergadering in theater Mon dragon. 20.00 uur. Dinsdag 24 februari Zierikzee Vakantie Bijbel Club. Multi functioneel Centrum. 13.30 tot 16.00 uur. Actie Watermusic in Ver pleeghuis Corneliastichting. 14.30 uur. Actie Watermusic in Theater Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie NVvH afdeling Wes terschouwen, vanaf de Schut se. 8.30 uur. Woensdag 25 februari Zierikzee Vakantie Bijbel Club. Multi functioneel Centrum. 13.30 tot 16.00 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 26 februari Zierikzee Bingomiddag. ANBO Zierik zee, gebouw Paternoster. Aanvang 13.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3