'Knokken en de nul houden' Matig weekeinde van eilandelijke voetbalploegen in vierde klasse Rillandia geeft WIK ongenadig pak slaag Fluitisten laten iedereen wachten Tweede seizoenszege voor Brouwershaven 2e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag 'We hebben toch zo goed gevoetbald' Simpele zege voor Scaldina 4e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag MAANDAG 16 FEBRUARI 1998 NR 26333 T Gehavend SKNWK houdt Middelburg op puntendeling in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Een punt gewonnen of twee verlo ren. Eigenlijk wist niemand zaterdag na SKNWK- Middelburg (1-1) precies te vertellen wat ervan te vinden. Onzekerheid is nog het beste woord voor de gevoelens van de coaches Cees en Henk Willemse (geen familie). Beide oefenmeesters hadden graag drie punten gehad omdat de degradatiehorizon dan uit het zicht verdwenen was. Nu gloort er wanhoop. Dozijn met 11-1 net niet vol RILLAND-BATH - Wie zou zaterdag op het voetbal veld van Rillandia de hardste klap gekregen hebben? De voetballers van WIK'57 uit Kerkwerve die met 11-1 afgeslacht werden door de thuisploeg of die ene aandachtige toeschouwer? Die bewuste toeschou wer? Joost van de Griek uit Rilland, komend seizoen trainer van, jawel, WIK. Het verhaal dat de tweede klasse E een rare afdeling is, doet zich weer opgeld. Alle ploegen kruipen met het na derende einde van de compe titie naar elkaar toe. De kaar ten voor het kampioenschap zijn nog lang niet geschud, die voor de degradatieplekken liggen eveneens nog open. SKNWK, met 26 punten uit zeventien wedstrijden, lijkt zo'rr beetje de enige ploeg in de tweede klasse A waarvoor niets meer te halen valt. In de race om de titel haakte het vorige week in Bruinisse af, voor degradatie moet het elf tal van Willemse wel hele ra re sprongen maken. Het gat met de twee na laatste, Ka- pelle, is acht punten met jiie aantekening dat Folmers team een duel minder zijn naam heeft staan. SKNWK is eerder een spelbreker voor de bovenste ploegen. Over twee weken volgt bijvoorbeeld een partij tegen koploper 's-Heer Arendskerke. Stunten Wil de Nieuwerkerke forma tie 'over de brug' stunten, moet het wel op oorlogssterk te aantreden en stukken be ter voetballen dan tegen Mid delburg. Het vooraf aangekondige motto van Wil lemse, 'knokken en de nul houden', zegt al genoeg over de tegenwoordige speelwijze van SKNWK. Vechtvoetbal is niet aan SKNWK besteed en van in vallers - met alle respect - moet de formatie het niet ZIERIKZEE - „We hebben toch zo goed gevoetbald, maar het gaat nog steeds om die doelpunten," klonk de te leurstelling in de stem van trainer Ed van Lent na. Zijn team verloor afgelopen zaterdag op sportpark Den Hogen Blok met 1-2 van Ter- heijden. De coach van de Bra bantse ploeg complimenteer de Van Lent met het gegeven dat MEVO één van de beste voetballende ploegen uit de klasse is. hebben. Met het inschakelen van oproepkrachten werd pijnlijk duidelijk, althans te gen Middelburg, dat SKNWK achter het eerste elftal weinig heeft zitten om vaste krach ten te doen vergeten. Willemse kon niet beschik ken over Kees-Jan van Nieu- wenhuijze. Peter van der Cin- gel (beiden op skivakantie), Martijn Neele, Mark den Haan (allebei geschorst) en Michel Flikweert (blessure). Bovendien miste hij de vorige week tegen Bruse Boys goed acterende Mark van Dijke. Dientengevolge zette hij Leon van der Wel en Johnny Roks in de basis. Op de bank pos teerde hij Adrie Mathijsse (31), Arie Kristalijn (45) en Fred van der Werf (43) uit SKNWK 2 en 3. Van der Wel had in Bruinisse als bankzit ter aan het grote werk gero ken. Roks is vorig seizoen uit" de gratie geraakt na een vechtpartij. Het tweetal voet ballers viel nauwelijks op en deed het werk naar behoren. Van der Wel werd na ruim een uur spelen vervangen door Kristalijn, die na veertien jaar zijn eenmalige rentree in het eerste maakte. „Inval len is altijd moeilijk," zei Kristalijn. Van der Wel (26) wilde niet eens meedoen, en speelde liever met zijn eigen elftal, SKNWK 2. „Ik had er niet veel zin in, maar in geval van nood kan de club een be roep op mij doen,cijferde hij zichzelf voor SKNWK weg. Door de gewijzigde Nieuwer- kerkse ploeg was op sport park Het Springer de middel maat troef. Het eerste grote gevaar van de wedstrijd deed zich pas ver in de eerste helft voor. Een ty pische SKNWK-aanval - bal in de diepte, een keer raken en snel uitvoeren - leidde bij na tot een goal. Wilco de Valk kreeg de afgemeten voorzet van Freek van Marle niet he lemaal perfect op zijn kruin waardoor hij overkopte. Vrije trap Toch wel tegen de verhoudin gen in kwam Middelburg op 0-1 door een vrije trap, die was veroorzaakt door een overtreding van Roks. Met de uitvoering van het dode mo ment was niets mis. Ronald van de Heide schoof de bal keurig langs de muur voorbij SKNWK-doelman Leon Quik die slechts toe kon kijken. De tweede periode bleef de 0-1 lang op het scorebord. Po gingen van Erwin Theunisse (twee kopballen) en Wilco de Valk (slap schotje) brachten daar geen verandering in. Middelburg dacht op rozen te zitten en drie belangrijke punten mee te nemen, zeker toen de ploeg voor de tweede maal in Nieuwerkerk scoor de. Dat feestje ging niet door, want scheidsrechter Neder- lof, die zichzelf vaak belang rijker vond dan het voetbal met Z aamslag. (Foto: Marieke Mandemaker) Vanaf deze positie kon'hij wel goed zien hoe Ebbi Vafa fraai 0-1 scoorde. Lang genoot DFS niet van de voorsprong. Bin nen drie minuten profiteerde de thuisploeg van slordighe den in de Burghse defensie. „Een hele bittere pil," vond Wurth. 'Blij zijn' ZSC-trainer Kees Kommer hield een iets zoetere smaak over aan het duel met Zaam- slag. Helemaal gelukkig prees de coach zich niet. „Achteraf mag je blij zijn met 2-2, maar eigenlijk mag je van Zaamslag geen drie punten verliezen." Zo luidde de ana lyse van Kommer afgelopen zaterdag. Dat de Scharendijkse ploeg enigszins opgetogen het veld verliet, had te maken met het scoreverloop. ZSC moest een 0-2 achterstand wegwerken, kwam gelijk en had zelfs kan sen op meer. Ook doelman spelletje, constateerde bui tenspel. Maar was dat wel zo? „Dat zal altijd wel een discussiepunt blijven," hield Cees Willeme- se zich wijselijk op de vlakte en denkend an de wedstrijd tegen Bruse Boys waarin de leidsman een negatief stem pel drukte. Volgens zijn Mid delburgse collega zat de grensrechter van SKNWK er naast. Hoe dan ook, het feest voor Middelburg werd afgelast. Dus organiseerde SKNWK zelf een partijtje door De Valk op rechts weg te sturen, hem voor te laten geven en Jacky de Bruine, die de laat ste weken patent heeft op (be- Erik Smits meldde zich van voren met een schot vol ge vaar voor zijn collega van Zaamslag. Smits werd door Kommer omgevormd tot veldspeler omdat Jan-Willem Dorreman met een blessure afhaakte en reserve-goalie Jan van Dongen .daardoor on der de lat plaats moest, ne men. Het had allemaal veel erger voor ZSC kunnen aflopen want na vijftig minuten had Zaamslag al twee keer het net gevonden en de thuisploeg geen één keer. Scoren is voor ZSC een probleem na de win terstop. Voor Kommer kwam de achterstand niet direct als een verrassing. „Vaak zijn we beter, maar we lopen gere geld tegen een counter aan. Kommer stond bij 0-2 voor de keuze: zo door blijven voet ballen of alle risico's van de wereld nemen. De tweede keus pakte het beste uit. Er kwamen doelpunten uit voort van Barry Dorreman (af standschot) en Peter Messe- maker (kopbal). Ondanks de verloren twee punten blijft de vierde plaats de doelstel ling van ZSC. Dromen Van een vierde stek kan Dui- veland-lrainer Rini Verwest dromen. Hij en zijn ploeg zijn nog niet honderd procent ze ker van lijfsbehoud. De num mers elf van de twee vierde klassen spelen aan het eind van de competitie een wed strijd om een degradatie naar de vijfde klasse. Duiveland kan op de verfoeide elfde plaats eindigen, maar dan moet er uiteraard niet te veel misgaan. Voor de goede orde, Duiveland neemt nu een vei lige tiende notering in. Tegen SC Stavenisse werd scheidsrechter Van de Kreeke niet de beste vriend van Ver west, die er normaal de man naar is de scheidsrechter aan te vallen. Na het 3-1 verlies te gen SC Stavenisse had de Zie- rikzeese coach daar zaterdag alle reden toe. De leidsman ging volgens Verwest rond de twintigste minuut voor het eerst de mist in. Waar iedereen een vrije trap voor Duiveland ver wachtte, liet de scheidsrech ts langrijke) goals, bij de twee de paal te laten inschieten, 1-1 en dat sléchts zeven minuten voor het laatste fluitsignaal. Toen dat klonk, was Willem se opgelucht. „Voor ons zat er gewoon niet meer in. SKNWK - Middelburg 1-1 (0-1) - 40. Van de Heide 0-1, 83. J. de Bruine 1-1, gele kaarten: Roks (SKNWK), Meur (Mid delburg), scheidsrechter: Ne- derlof (Dordrecht). Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Kikstra, Roks, Van Marle, S. Flikweert, J. de Bruine, Theunisse, Padmos, Van der Wel (63. Kristalijn), De Valk. ter doorspelen. Voor Stave nisse was het vervolgens een koud kunstje om de tweede goal te maken. Amper een kwartier later werd de Oos- terlandse ploeg weer bena deeld waardoor het 3-0 werd. Verwest: „Twee lullige goals waar de scheidsrechter debet aan is." En net voor rust stuurde de fluitist Remido Dusic mét een rode kaart uit het veld vanwege een sliding van achter, die allerminst zwaar oogde. Verwest, in het verweer: „Die jongen maakt nooit ^en overtreding." De ellende voor Duiveland begon al met een keeperspro bleem. Zowel René Zwart als Ruben van der Have waren niet beschikbaar. Hans Ca- pelle, speler van het tweede en ooit op een blauwe maan dag in de goal gestaannam het klusje op zich. Na een mi nuut was het al raak. In de tweede minuut verliet Jaco Boogert met een verdraaide knie het terrein. „We zitten in de hoek waar de klappen vallen," omschrijft Verwest de huidige situatie. Stavenisse - Duiveland 3-1 (3-0) - 1. 1-0, 20. 2-0, 34. 3-0, 55. Wesdorp 3-1, rode kaart: Du sic (Duiveland), scheidsrech ter: C. van de Kreeke. Opstelling Duiveland: Capel- le, H. Verhoek, Wijnstekers, De Jonge, Van den Boogaard, Wesdorp (56. Dooge), Van der Maas, De Bruine, Dorst, Du sic, Boogert (2. IJzelenberg, 61. Goudzwaard). Krahbendijke - DFS 2-1 (0-0) - 64. Vafa 0-1, 66. 1-1, 67 2-1, scheidsrechter: J. van der Velde. Opstelling DFS: P. Brussé, Rijnberg (80. Hanse), Van de Zande, Lansdorp, Verhage, Eerdmans, Rouw, R. Brussé, Hogenstein (75. Grefkens), Vafa, Van der Linden. ZSC - Zaamslag 2-2 - 22. 0-1, 50. 0-2, 57. B. Dorreman 1-2, 75. Messemaker 2-2, gele kaart: Meganck (ZSC), scheidsrechter: C. Riemens. Opstelling ZSC: Smits (80. Van Dongen), Klaassen, B. Dorreman, Van der Have, Me ganck, L. Heijboer, Messema ker, Van Oeveren, J. Dorre man, J. W. Dorreman, Van de Moezel Het positieve moet haast wel zijn dat Van de Griek alle zwakheden heeft gezien en dat het eigenlijk alleen maar beter kan gaan met zijn toe komstige vereniging. De hui dige trainer Peter van Poort vliet schaamde zich diep. „Dit doet zeer. Verschrikke lijk balen na de afgelopen we ken waarin het best goed ging. Dit was gewoon een ho peloze middag." Het was niet de eerste keer deze competitie dat WIK gigantisch onderuit ging. „Ik dacht dat de 8-0 te gen Klundert al een gevoels kwestie was. Nee, dit sloeg al les." Nadat WIK in de eerste tien minuten via Richard Stouten en Erik-Jan Kort ei genlijk de twee beste kansen kreeg gaf Kort middels een ei gen doelpunt het startschot voor het doelpuntenfestijn. In één kwartier, tussen de 20e en 35e minuut incasseerde Zelf kwam Brouwershaven namelijk op gelijke hoogte met BVC'54. Beide ploegen hebben nu negen punten uit 18 wedstrijden, Klundert heeft 17 uit 18 en WIK heeft 18 uit 18. Met nog vier competi tieronden te gaan is er dus nog steeds een miniem kansje op lijfsbehoud. Tegen Klun dert wilde Brouw nog eens al les uit de kast halen. „Dit gaf een heel goed gevoel. Vooraf heb ik tegen de jongens ge zegd dat we ons met Klundert moeten kunnen meten," al dus Potappel. Op aangeven van René Dale bout (Potappel: „Zijn zoveel ste assist in de laatste we ken") scoorde William Smits 0-1. Na een half uur viel een splijtende pass van Remy Lievense achter de Klundert - defensie en scoorde Dick van Splunder met een fraai lobje 0-2. Diezelfde Van Splunder kon twintig minuten voor tijd met een rode kaart, nadat hij als linksback een tegen- doelman Mark Passchier vijf tegentreffers. Na rust redde Marco Ganzeman de nauwe lijks spreekwoordelijke eer. Hij schoot van ruime afstand een vrije trap achter de Ril land-doelman. Van Poort vliet: „De mooiste goal van de middag." Rillandia - WIK'57 11-1 (7-0) - 12. Kort 1-0 (e.d.), 20. Dirksen 2-0, 25. Moels 3-0, 26. Van Gor- sel 4-0, 28. Hagenbeek 5-0, 35. Aschmann 6-0, 38. Verhagen 7-0, 54. Van Straatén 8-0, 60. M. Ganzeman 8-1, 61. Van Straaten 9-1. 67. Hagenbeek 10-1, Van Straaten 11-1. Opstelling WIK'57: Pas schier, Y. van de Hoek, De Broekert, E. Ganzeman, M. de Vlieger, Kort, G. van de Hoek, Verhage, M. Ganze man, Stouten (55. Lasar), Wit tenberg. stander onderuit had ge haald, vertrekken. Brouwershaven stond toen al onder druk, had volgens Pot appel een engeltje op de lat, maar kreeg door Stefan van de Ven toch de 1-2 om de oren. Edwin Hof voorkwam daar na met een ultieme sliding de 2-2. In de slotminuut kreeg Brouwershaven een straf schop toen Leen Lemsom on deruit werd gehaald. Ruud Dekker stelde de zege veilig. Klundert - Brouwershaven 1-3 (0-2) - 19. Smits 0-1, 31. D. van Splunder 0-2, 74. Van der Ven 1-2, 90. Dekker 1-3, rode kaart: D. van Splunder (Brou wershaven), scheidsrechter: L. Kerstens. Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Kristelijn, Dek ker, Hartog, Pankow (46. Van der Meer), Kraaijenbrink, Lievense, Dalebout, Smits (85. Lemsom), Goudzwaard (65. Hof), D. van Splunder. Gekke bekken bij SKNWK en Middelburg. Jan-Jaap Padmos, een Middelburger en Wilco de Valk doen er aan mee. (Foto: Marijke Folkertsma) Daar kochten Van Lent en het Zierikzeese elftal bijzonder weinig voor. MEVO liep al na vijf minuten in de val waarop Van Lent de afgelopen week zo gehamerd had. Laat ze geen voorzetten op de lange spitsen geven. Dat gebeurde dus toch. Vijftien minuten later ver dubbelde Terheij den de mar ge, waarna MEVO de rest van het duel verbeten knokte voor een beter resultaat. Pas twee minuten voor het einde werd de formatie 'beloond' met de achttiende seizoens treffer van Jan-Willem van Gent. MEVO - Terheijden 1-2 (0-2) - 5. 0-1, 20. 0-2, 88. Van Gent 1-2, gele kaart: Van der Wek ken, scheidsrechter: A. van Ast. Opstelling MEVO: Hamstra, R. Verwijs., Van der Wekken, Heikamp, Hoexum, M. van Zwol, Van der Linden, A. van Zwol, Kordic, Van Gent, Groenleer. OUDELANDE - Het eerste herenteam van Scaldina had in en tegen Oudelande geen problemen om de winst te pakken. Het werd afgelopen donder dagavond maar liefst 0-10, de maximale score voor de Zie rikzeese mannen. Zeven van de tien partijen waren voor bij na twee games. Michel Holm had de meeste 'proble men' van zijn tegenstanders te winnen. Twee enkelspelen gingen over drie perioden, net als het herendubbel met Hans Volkeri. Duiveland en DFS verliezen uitwedstrijd, puntendeling ZSC Peter Messemaker scoorde de gelijkmaker voor ZSC in het duel KRABBENDIJKE/STAVENISSE/SCHARENDIJ- KE - De voetbalploegen van Schouwen-Duiveland, uitkomend in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal, hebben een matig weekeinde achter de rug. Duiveland en DFS verloren hun (uit)wedstrijd en spelers, ZSC kwam op eigen veld niet verder dan een gelijkspel. Periodekampioen DFS heeft drie weken de tijd de accu (lees: de vele blessures en kans op herstel) op te laden. Dat geldt ook voor Clement Rijnberg die zaterdag in de verloren wedstrijd tegen Krabbendijke (2-1met een spierscheuring uitviel. Interim-trainer André Wurth wordt er moedeloos van en had beter voor wonderdokter kunnen studeren om bles sures snel te kunnen genezen. „Het verhaal wordt steeds er ger," verontschuldigt de oe- fenmeester zich haast. De car naval en een inhaalprogram ma komen hem en de zeer ge havende ploeg uit Burgh- Haamstede heel goed uit. De vele afwezigen maken het voor Wurth onmogelijk van DFS een geoliede machine te maken. Het lijkt af en toe meer op een botswagen die zo veel mogelijk andere wagens probeert te ontwijken. In voetbaltaal: sommige spelers komen op plaatsen te staan waar ze niet thuishoren. Ri chard Eerdmans, normaal spits, stond tegen Krabben dijke op het middenveld. Duel Delta Sport-HEC uitgesteld ZIERIKZEE - Het belangrijke handbalduel tus sen Nutsspaarbank/Delta Sport en HEC is zon dagmiddag niet doorgegaan. De twee scheids rechters kwamen zonder opgaaf van reden niet naar sporthal Onderdak. Voor het duel is nog geen nieuwe datum gevonden. Iedereen en alles in Zierik- zee was gisteren behoorlijk verbaasd. Spelers als Jaco Vleeshouwer en Peter Lefè- vre hadden het in hun lange loopbaan niet eerder meege maakt dat de fluitisten niet op het appèl verschenen. Ook trainer Alex de Brau- wer fronste zijn wenkbrau wen. „Dit is nieuw voor mij." In België zou zoiets nooit kunnen gebeuren, ver telde de coach. Daar is altijd wel iemand op de tribune met papieren om te fluiten en dan gaat de wedstrijd alsnog door. In Zierikzee waren ook mensen met de benodigde kwalificaties. Er werd ech ter geen beroep op ze gedaan omdat de belangen van de wedstrijd - bij winst is Del ta Sport zeker van lijfsbe houd in de tweede divisie C - te groot waren. Aart Walraven, voorzitter van de handbalvereniging, moest het antwoord schul dig blijven op het verstek van de twee scheidsrech ters. „We weten van niets. We kijgen de wedstrijdlei der (van de NHV, red.) niet te pakken." Privénummers van de leidsmannen waren, ondanks verwoede zoekpo- gingen van secretaris Ellen Niemans, niet te vinden." Walraven drong erop aan zulke dingen in de toekomst te regelen. Het hele gedoe omtrent de scheidsrechters vond Walraven 'op zijn zachtst gezegd amateuris tisch'. Een nieuwe datum voor Delta Sport-HEC werd gis teren niet gevonden. De Brauwer voelt er weinig voor doordeweeks te spe len, HEC liet, bij monde van enkele spelers, weten vol gend weekeinde niet naar Zierikzee te komen. Voor de hand ligt een datum na het einde van de competitie. Veel hangt echter dan af van de stand. Gezien het pro gramma van beide team is het waarschijnlijk dat Del ta Sport meer punten haalt dan HEC en is een inhaal wedstrijd niet nodig. Zo wel, dan vreest De Brauwer 'een bekerduel met alles of niets'. 5e klasse zaterdag KLUNDERT - Pim Potappel was apetrots op zijn voetballers. „Dit is hartstikke leuk. Een groot com pliment voor de jongens dat ze de mentaliteit en de vechtlust konden opbrengen. Iedereen roept al dat we gedegradeerd zijn." Dat laatste is nog niet zo. Na de knappe 1-3 overwinning op Klundert mag Brou wershaven nog steeds een heel klein beetje hopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7