Noodklok over Duinoord Scharendijkse De Kokkel bestaat vijfentwintig jaar Feestelijke opening van Brouwse Markt Parkeerverbod terrein kazerne zeer wenselijk Uitbreiding camera's in Stadhuismuseum Identiteit verdronken man inmiddels bekend a Onderzoek aan de gang Voordeliger dan extra suppoost Activiteiten voor jong en oud Bestuur voertgedivongeti overleg met Corneliastichting 'Kinderen veranderen niet, de ouders echter wel' Auto op trekker Tien maal beroofd Problemen in de privésfeer AGENDA DONDERDAG 12 FEBRUARI 1998 NR 26331 BRUINISSE - De parkeersituatie voor de kazerne van het brandweerkorps Bruinisse wordt door de af deling verkeer en vervoer van de gemeente bestu deerd, zo liet brandweercommandant F. Pijnen- borgh gisteren tijdens de jaarvergadering van het korps weten. Hij reageerde hiermee op een vraag die door een van de brandweerlieden werd ge steld. Regelmatig wordt het korps geconfronteerd met au tomobilisten die hun voertuig op het parkeerterrein aan de uitrijkant van de kazerne neerzetten. Niet alleen ma ken ze kans het uitrijden zo te bemoeilijken, ook lopen ze zelf het risico schade aan hun auto op te lopen. Wanneer de brandweermannen worden opgepiept hebben zij de par keerruimte namelijk zelf hard nodig om hun auto's kwijt te kunnen. De oplossing is echter niet zo maar voor handen gaf Pijnen- borgh aan. „Je bent niet klaar met enkel een bordje. Daar moet iets aan vast zitten. Een bord op zich heeft geen enkele waar de." Sluiproute Ook werd aandacht vanuit de groep gevraagd voor het open karakter van het terrein. Door het ontbreken van om heining wordt het terrein van de kazerne als sluiproute ge bruikt. „En het is ook een stukje inbraakpreventie," al dus de spreker. Dit laatste punt wordt eveneens door het gemeentelijk apparaat in ogenschouw genomen, beves tigde Pijnenborgh. „Er gaat een oplossing voor gevonden worden, maar hoe die eruit gaat zien? Bovendien zit aan elke oplossing een prijskaart je." De brandweer op Schouwen- Duiveland zit middenin een proces van kwaliteitsverbe tering. Inmiddels heeft de werkgroep materieel structu reel vorm gekregen. De be doeling is dat elke blusgroep een vertegenwoordiger af vaardigt om zitting te nemen in deze werkgroep. Op korte termijn krijgen ook de werk groepen oefening en oplei ding beslag. Beide clubs zul len zich buigen over de opstelling van beleidspro gramma's. Het werken met gevaarlijke stoffen wordt hierin meegenomen. ZIERIKZEE - Het college van B&W wil het came rasysteem in het Stadhuismuseum in Zierikzee uitbreiden, met als doel het pand zoveel mogelijk open te kunnen stellen voor het publiek. De uit breiding met elf camera's kost ruim 60.000 gul den. In deze kostenraming is het gemeentebestuur uitgegaan van de meest noodzakelijke uitbreiding. In een later sta dium zou, bij uitbreiding van de expositieruimte naar bijvoorbeeld de' binnen plaats of de secretariska mer, het aantal camera's nog kunnen worden uitge breid. Wel is uitgegaan van de aanleg van de volledige bekabeling, wat uitbrei ding in de toekomst makke lijker maakt. Overwogen is ook te kiezen voor een uitbreiding van mankracht. Het huidige team van twee suppoosten is in het afgelopen seizoen gedurende vier maanden met een vakantiewerker uitgebreid. Deze extra kracht kost per half jaar 17.352 gulden. Voordeel van de camera bo ven mankracht is dat bewa king via apparatuur conti nu mogelijk is. Bovendien, zo stellen B&W, zijn came ra's in drie jaar tijd terug verdiend. De noodzaak van extra bewaking heeft te ma ken met het gat dat valt tus sen de bewaking bij de en tree en bij het museum op zolder. In 1997 werd het museum door 7300 mensen bezocht. Verwacht wordt dat de ves tiging van het VW-kantoor in het aangrenzende pand nog meer museumbezoekers zal trekken. Positief De kosten worden ten laste gelegd van de Reserve Ge meentelijke Musea Zierik zee, die na deze uitgave nog ruim 50.000 gulden bevat. De commissie Maatschappe lijke Aangelegenheden heeft positief geadviseerd. Het voorstel staat op de agenda van de raad van don derdag 19 februari. BROUWERSHAVEN - In verband met de heropening van de hèringerichte Markt in Brouwershaven vindt in het Tonnenmagazijn in deze plaats op zaterdag 28 februari een groot feest plaats. Dit feest is opgezet door de Ondernemersvereniging Brouwershaven en de Stich ting Brouwse Dag. Het pro gramma biedt vermaak voor zowel jong als oud. In het Tonnenmagazijn openen de deuren om 13.30 uur. Dweil band De Notenkluvers geeft de aftrap. Om 14.05 uur is het de beurt aan de Zeeuwstalige troubadour Engel Reinhoudt. Hij treedt op tot 15.45 uur. Tussendoor staat nog een kor te pauze van vijf minuten op het programma. Zijn presen tatie wordt gevolgd door een optreden van de lesgroep mu zikanten onder leiding van mevrouw C. Sevestere. Opening Een langere pauze staat ge pland tussen 16.15 en 16.30 uur. Daarna vervolgen Brass band en Drumband Apollo, onder leiding van respectie velijk J. Knuist en M. van der Maas, het programma. De sluiting is om 17.30 uur. Pa rallel aan het programma in het Tonnenmagazijn kan de jeugd - en andere belangstel lenden - op de Markt zelf te recht. Zij worden om 13.15 uur, met medewerking van de Oranjevereniging, getrak teerd op een optreden van de drumband. De officiële opening vindt om 13.35 uur plaats. Deze hande ling wordt afgesloten met een tweede optreden van de drumband. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn er drie grote ac tiviteiten: straattekenen, meerijden met een oude brandweerauto en - om 15.00 uur - pannenkoeken eten. Bij beide programma's geldt dat de entree gratis is. Mensen die niet in de gelegenheid zijn om met eigen vervoer te komen, kunnen hun vervoer regelen via de Vrijwillige Hulp dienst. Zij dienen voor don derdag 26 februari 21.00 uur contact op te nemen met me vrouw W. Obbink-Bulsink: 691393. WINKELDIEF GOES - Een 54-jarige inwoner van de gemeente Borsele is woensdagavond betrapt op winkeldiefstal. Bij een doe- het-zelf centrum aan de A. Jo- achimkade stal de man voor 124 gulden aan gereedschap. Dat kwam hem op een boete van 480 gulden te staan. Door mismanagement de afgelopen jaren is nu het voortbestaan van verzorgingscentrum Duinoord met 93 bewoners en zestig medewerkers in het geding. (foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Er is grote zorg over het voortbestaan van verzorgingscentrum Duinoord. Het personeel heeft vrijwel unaniem het vertrouwen in het bestuur opgezegd. Onder dwang van CFO en ABVA/KABO, de vakbonden voor werknemers in de zorgsector, dient dat bestuur binnen enkele dagen overleg te voeren met verpleeghuis Corneliastich ting in Zierikzèe. Inzet van dat overleg dient te zijn: het overdragen van de bevoegdheden van het huidi ge bestuur van Duinoord aan een nader te bepalen nieuw bestuur. Verder dient er op korte termijn een nauwe sa menwerking c.q. fusie tot stand te komen met verpleeg huis Cornelia of een van de andere zorgcentra in de regio. Als basis voor die samenwer king moet een sociaal plan worden opgesteld met als harde eis dat er geen gedwon gen ontslagen vallen. Besliss ingen op basis van het overleg met de Corneliastichting die nen voor tien uur dinsdagoch tend 17 februari bekend te worden gemaakt. Deze eisen zijn op tafel gelegd bij vice- voorzitter W. Renden. Voor zitter van het bestuur van Duinoord H. Tees is met va kantie. CFO-bestuurder Cin- thy Meulblok deelde een en ander woensdagavond in Duinoord mee na een emotio nele bijeenkomst met een groot deel van het personeel, leden van de OR en een verte genwoordigster van de Cliën tenraad. Vanuit de OR is de noodklok over Duinoord ge luid nadat de onrust onder personeel en bewoners steeds groter werd de afgelopen we ken. „Interim-directeur J. Berg heeft inmiddels eieren voor zijn geld gekozen en is woens dag 4 febrüari al opgestapt," aldus de verklaring van Meulblok op het plotselinge vertrek van Berg. Zorg- Zowel Meulblok van de CFO als T. Jacobs van de ABVA/KABO erkennen, dat het voortbestaan van Duin oord in het geding is als er niet op basis van gelijkwaar digheid met de Corneliastich ting kan worden onderhan deld. Eerdere fusiebespre kingen in het recente verle den ketsten onder meer af op de financiële tekorten bij Duinoord. Inmiddels is dat exploitatietekort opgelopen tot ruim 800.000 gulden. Zit de Corneliastichting op een dergelijke fusiepartner te wachten? „Dat zal in het ge sprek van vrijdag duidelijk moeten worden," aldus be antwoordt vice-voorzitter Renden deze vraag. Hij laat desgevraagd weten met vier leden van het algemeen be stuur, dat inmiddels wordt aangeduid als Raad van Toe zicht, het gesprek met de Cor neliastichting vrijdag te zul len aangaan. Renden gaat niet akkoord met de eis van de vakbonden ook een verte genwoordiger van de OR en van de Cliëntenraad hieraan te laten deelnemen. „Het be treft een eerste bespreking en die dient alleen door de be stuursleden te worden ge voerd," aldus de vice-voorzit- ter. Hoewel Meulblok dinsdag ochtend voor tien uur besliss ingen van het bestuur op schrift wil zien, gaat Renden er vanuit, dat er voor dat tijd stip alleen een verslag van de bespreking met de Cornelia stichting dient te zijn. Mismanagement en commu nicatiestoringen zijn volgens Jacobs van de ABVA/KABO de belangrijkste oorzaken van de problemen waar Duin oord in verzeild is geraakt. „Aan de OR zijn belangrijke gegegevens onthouden om volwaardig te kunnen func tioneren. Anders waren deze problemen veel eerder aan de orde gesteld." Sancties? Welke sancties hebben de vakbonden achter de hand als ze dinsdagochtend niet de ge wenste resultaten te horen krijgen? „Dan zullen wij ons nader moeten beraden," meent Meulblok. Zij en Ja cobs achten het niet uitgeslo ten, dat er een bewindvoerder wordt benoemd en dat in bre der verband naar vormen van samenwerking c.q. fusie moet worden gézocht. Zij achten het reëel voor het behoud van Duinoord op de bres te staan. „Er is een grote betrokken heid van alle medewerkers. De mensen zijn echt gemoti veerd en bereid om keihard te werken." Er werken bij Duinoord zestig mensen, ver deeld in fulltime- of parttime- verband. Het verzorgingste huis heeft 93 bewoners en er zijn 24 aanleunwoningen. Het plan van woningbouwvereni ging Beter Wonen deze aan leunwoningen aan te kopen, is volgens A. Roosen, voorzit ter van de OR voorlopig in de ijskast gezet. Volgens haar is er grote onrust gegroeid bij bewoners en familieleden van die bewoners over de vraag hoe de toekomst van Duinoord eruit ziet. Bonden en OR hopen daarover op zeer korte termijn enige duidelijk heid te forceren. SCHARENDIJKE - De kinderen zelf zijn door de ja ren heen eigenlijk nauwelijks veranderd, de ouders echter veelal wel. Peuterspeelzaal De Kokkel be stond dinsdag vijfentwintig jaar. Reden voor een te rugblik, hoewel het bijpassende feestje nog even op zich laat wachten. Dat staat gepland op 16 mei. Met een groot feest zullen met name de kinderen die dag in het zonnetje worden gezet. Met uitzondering van het of ficiële gedeelte - dat een uur tje zal duren - zal er van alles voor de peuters zijn te doen. Met een mini-rommelmarkt wordt geprobeerd wat geld in het eigen laatje te brengen. Hoogste prioriteit op het wensenlijstje van de betrok kenen is de aanschaf van nieuw meubilair. „De stoel tjes waren vijfentwintig jaar geleden al tweedehands en zijn nu nodig aan vervanging toe," vertelt algemeen be stuurslid Jozien Padmos. In vijfentwintig jaar tijd is veel gebeurd. Als één van de eersten in de regio maakte wijkverpleegkundige Kunst zich sterk voor vestiging van een peuterspeelzaal in Scha- rendijke. De dames Gaander- se en De Fauw waren de twee eerste leidsters van de club. In het wijkgebouw ontferm den zij zich twee ochtenden in de week - voor een bedrag van 7,50 gulden - over twintig kin deren, waarbij zij zich behiel pen met speelgoed dat door de ouders werd meegebracht. Verhuizingen volgden nog di verse malen. Zo werd van het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk naar het verenigingsgebouw van de Hervormde Kerk verkast. Zo'n elf jaar geleden kreeg De Kokkel de beschikking over het uit Kerkwerve afkomsti ge noodlokaal, dat ook nu nog als behuizing geldt. In de toekomst hoopt de orga nisatie over een groter en be ter uitgerust schooltje te kun nen beschikken. Toch is de huidige locatie zonder meer een gezellig 'nest'. Het speel lokaal kent verschillend inge richte hoekjes en rondom de peuterspeelzaal is een ruime omheinde speelplaats aange legd. Ook wat beleid betreft, zijn er door de betrokkenen be wuste keuzes gemaakt. „We zijn kindvriendelijk wat op vang betreft. Kinderen moe ten niks, we proberen echt uit te gaan van de kinderen zelf," typeren de juffen Engeline Sparnaay en Gisela de Looze de insteek. Daarmee probe ren de leidsters ook een beetje tegengas te bieden aan de snelle tegenwoordige tijd. „De peuters zijn niet veran derd, de ouders echter wel. Ze zijn mondiger geworden. En ze willen ook vaak te veel van hun kinderen op een te jonge leeftijd. Ze vinden het bij voorbeeld verschrikkelijk als hun kinderen als ze bij ons komen nog niet zindelijk zijn," zetten de leidsters uit- Goudvisje Flip Vier ochtenden in de week verzamelen zich zestien peu ters bij De Kokkel. In leeftijd variëren de kinderen van twee jaar en drie maanden tot zo'n vier jaar. De kinderen krijgen steeds een program ma aangeboden waarin onder meer aandacht is voor dans, het zingen van liedjes, crea tief bezig zijn en vrij spelen. Ook wordt dagelijks het goudvisje Flip door de en thousiaste peuters gevoerd. „Sociale contacten opdoen, dat staat hier voorop," zeg gen leidsters en het algemeen bestuurslid eensgezind. SCHUDDEBEURS - Op de Kloosterweg in Schudde- beurs is een 55-jarige Zonne- mairse automobilist op een trekker met aanhangwagen gebotst. Het ongeval vond dinsdag rond 18.30 uur plaats. De aan hangwagen, bestuurd door een 21-jarige man uit Nieu- werkerk, was niet uitgerust met verlichting of reflectie- punten. De personenwagen raakte zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De au tomobilist kwam met de schrik vrij. TERNEUZEN (ANP) - Vier jongeren van 12 tot 13 jaar hebben een 82-jarige inwoner van Koewacht in enkele maanden tijd een keer of tien van zijn geld beroofd. De zaak kwam aan het rollen doordat de man bij de laatste beroving een heupfractuur opliep. De man wilde toen aanvankelijk zijn geld niet afgeven. Bij een handgemeen viel hijDe jongeren verlieten het huis met enkele honder den guldens uit de portemon nee van de man. In het gezellige gebouwtje van De Kokkel doen de peuters - als het aan de leidsters ligt - vooral ook veel sociale vaardigheid op. (Foto: Marijke Folkertsma) WEMELDINGE - De in de nacht van maandag op dinsdag verdronken man blijkt de 34-jarige R. Bensch uit het Belgische Leuven te zijn. een ongeval te voorkomen. Bij de Westelijke Kanaalweg ging het slachtoffer op het fietspad aan de binnenzijde van de dijk rijden. Zonder aanleiding stuurde de auto mobilist opeens naar links om in het Kanaal door Zuid- Beveland terecht te komen. De eerste duikteams waren binnen tien minuten ter plaatse, maar het heeft nog enige tijd geduurd voordat het stoffelijk overschot werd gevonden. Het slachtoffer bleek bij on derzoek problemen in de privésfeer te hebben en ver liet maandagmorgen zijn wo ning. 's Nachts werd hij door de politie bij Wemeldinge ge sommeerd te stoppen, in ver band met een routinecontro le. De man bleef zich keurig aan de snelheid houden, maar negeerde het stopteken en voorkwam - door midden op de weg te rijden - een inhaal manoeuvre van de politie. De politie nam meer afstand om Donderdag 12 februari Zierikzee Vergadering Commissie Grondgebiedzaken/Ruimte lijke Ordening en Economi sche Zaken. Theater Mondra- gon. 16.00 uur. Bijeenkomst over lesbisch bijbellezen in het MFC. 19.30 tot 21.30 uur. Nieuwerkerk Ledenvergadering Oranje vereniging. Plataanstraat 46. 20.00 uur. Vrijdag 13 februari Zierikzee Ledenvergadering Vereni ging van Beroepsaalvissers Zuidwest-Nederland. Huis van Nassau. 10.30 uur. Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 14.00 uu,r. Jaarvergadering van vissers- vereniging Helpt Elkander.in restaurant De Zeelandbrug. 14.00 uur. Start cursus bloemschikken bij De Lichtboei. MFC. 19.30 uur. Christelijk Gereformeerde Kerk. Zangavond. Aanvang 19.30 uur. Vincent Bijlo met het pro gramma Tegen! in Theater Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Feestavond Burghse Dag 1998. Restaurant Molenberg. 20.00 uur. Scharendijke Generale repetitie toneelstuk 'Poesekater' ZSC (voor jonge ren tot 16 jaar). De Putrheét. 19.00 uur. Nieuwerkerk Uitvoering muziekvereni- ging Oefening en uitspanning in het dorpshuis in Nieuwer kerk. 19.30 uur. Zaterdag 14 februari Zierikzee Workshop naaktmodelteke nen van Schildersclub Pers pectief uit Zierikzee. 9.30 tot 11.30 uur. Postzegelbeurs. Scoutingge- bouw Van Veenlaan. 10.00 tot 16.00 uur. Zang- en orgelavond. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Carnaval. Jongerencentrum Big S. 20.00 uur. Scharendijke Feestavond ZSC. DePutmeet. 19.30 uur. Oosterland 'Schat ik ben d'r hoor'. To- neelvereniging De Schouw spelers. Dorpshuis Ooster hof. 20.00 uur. Zondag 15 februari Zierikzee Reactieve kerkdienst. Gast- huiskerk aan het Haven plein. 18.30 uur. Maandag 16 februari Zierikzee Kennismakingsbijeenkomst nieuwe inwoners in Theater Mondragon. 19.30 uur. Dinsdag 17 februari Zierikzee Themamiddag PCOB over so ciale wetgeving. De Veste. 14.15 uur. Workshop fotograferen met de compact camera. RSG Pro fessor Zeeman. 19.00 uur. Laatste deel van de tweedeli ge ZVU-cursus Wees zuinig op uw lichaam: u hebt er maar één in RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Huiskameravond In Perspec tief. Lange Nobelstraat 9. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Ledenvergadering NVvH af deling Westerschouwen in de Schutse. 14.00 uur. Ouwerkerk Informatie-avond project cas- sons Ouwerkerk. Dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 18 februari Zierikzee Start Internet-cursus voor be ginners, SKW De Lichtboei. MFC. 19.30 uur. Renesse Informatiebijeenkomst Jeugdsoos. Ruimte achter dorpshuis. 20.00 uur. Brouwershaven Viering 45-jarig bestaan NBvP Brouwershaven. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Ouwerkerk Thema-avond NBvP over Te ven en gezondheid'. Dorps huis. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3