NIEUWE CV-KETEL? Provincie Zeeland Duiken in Zeeland m Commissies ■Miv4? tijd Het wordt warm!!! Bestel nu uw zonwering Op binnenzonwering in februari 15% KORTING Op zonneschermen in februari 60,- KORTING WOENSDAG tt FEBRUARI 1998 öfcdij Nieuws is de formatierubriek van Provincie Zeeland, .dedactie: .'Afdeling Voorlichting, ■iAfcdii b, postbus 6001, "'4330 IA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Abdij HET EXTRA Nil r\ Nieuw 'omende week vergaderen vijf commissies uit Provinciale Staten. In de vergaderingen laten de 'specialisten' van de fracties in PS hun licht schijnen over voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS). 'Bt voordeel van dit soort verga- deringen is dat er tijd is om wat diepgaander op zaken in te gaan en GS ongeveer weten of er een meerderheid voor hun voorstellen /s Voor belanghebbenden is het de laatste gelegenheid invloed uit te oefenen op de besluitvorming. De commissies kennen het zogeheten spreekrecht voor het publiek. Wie daarvan gebruik wil maken kan dat aan het begin van de vergadering kenbaar maken bij de secretaris van de commissie. - I Gewoon de vinger opsteken als I de voorzitter vraagt of iemand van het spreekrecht gebruik wil I ^aken kan natuurlijk ook. I I.Definitieve besluiten over de I L voorstellen worden genomen in de Statenvergadering die volgt op de commissievergaderingen. Behalve de geagendeerde onder erpen die ter bespreking worden -•geboden, kan het ook zijn dat zogeheten ingekomen stukken (ter kennisname) aanleiding zijn voor vragen of discussie. Welzijn De statencommissie Welzijn vergadert maandag 16 januari, aanvang 09.30 uur. Onderwerpen die op de agenda staan zijn: Medianota 1998 - 2000; regio visie Jeugdzorg Zeeland 1998 - 2001 en tekst convenant; huis vesting Stichting jeugdzorg Zee land; extra middelen toegang jeugdzorg financiering netwerk organisatie jeugdzorg Zeeland. Ingekomen stukken zijn onder meer: voortgangsrapportage Plan ouderenzorg; adviezen 1996 indicatiecommissies; informatie ziekenhuissituatie Zeeuwsch- Vlaanderen; ontwikkelingen vrouwen-emancipatie; cliëntenra den jeugdhulpverlening. Waterstaat en verkeer De statencommissie voor Water staat en Verkeer vergadert maan dag 16 februari, aanvang 13.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: PSD-zaken als ver- voersoverzichten, voortgangsrap portage flankerend beleid en een onderzoek naar retourtarieven; duurzaam veilig verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen, nieuwsbrief en projectvisie; IPO (Inter Provin ciaal Overleg); projectplan her structurering Walcheren; intrek king Noord-Brabants Zeeuws Verenreglement; overzicht aan- en verkopen; deelname provincie Zeeland in nv Westerschelde- tunnel. Economie De statencommissie voor Eco nomie komt woensdag 18 fe bruari, aanvang 15.30 uur, bijeen. De commissie gaat praten over: beleidsaanpak duiksport; be groting 1998 Recreatieschap Veerse Meer; subsidieverzoek BOCZ en de voortgangsrappor tage AOB-projecten. Ruimtelijke ordening De statencommissie voor Ruimte lijke Ordening schuift vrijdag 20 februari, aanvang 09.30 uur, aan de vergadertafel in het Groene Woud 1 in Middelburg. De onderwerpen zijn: subsidie aan de provinciale vrouwenadviescom missie voor de woningbouw in Zeeland; beleidsaanpak duiksport; voorontwerp streekplanuitwerking windenergie en concept-mer. Ter kennisname bieden GS de volgen de zaken aan: mededeling land inrichtingsplan Ponte; prestatie afspraak 1998 provincie en Dienst Landelijke Gebieden; ont werp gebiedsbegrenzing ecologi sche verbinding Kanaalzone; brie ven over het bedrijfsnatuurplan Dries Arendskreek; projectplan herstructurering Walcheren; ver deelplan stads- en dorpsver nieuwing. Milieu De statencommissie voor Milieu vergadert vrijdag 20 februari, aanvang 14.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: plan van aanpak verdrogingsbestrijding met ant woordnota; privacyreglement; ontwikkelingen samenwerking handhaving; evaluatienota Zelzate; hergebruik iepenhout; milieuwas- straten. Als ingekomen stukken staan onder meer vermeld: revitalise ring verouderde werklocaties; Scheldesymposium. Tenzij anders vermeld, vergade ren de commissies in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Ter inzage De agenda's van de statencom missies en de bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het belang van de duiksport in Zeeland blijkt steeds duidelijker. Veel mensen beleven er plezier aan om een duik te nemen in de Oosterschelde en een fors deel van de duikers verblijft kortere of langere tijd in Zeeland. Voor de provincie alle reden plannen op stapel te zetten om het beoefenen van deze sport in goede banen te leiden. Wie in de Zeeuwse wateren wil duiken moet daarvoor een vergunning hebben van de provincie. Op dit moment hebben 42.000 sportduikers zo'n vergunning. Vergeleken met vijf jaar geleden is dat een verdubbeling van het aantal. Gezamenlijk zorgen de duikers voor 680.000 duiken per jaar. In trek Vooral de Oosterschelde en de Grevelingen zijn in trek. Ruim de helft van de sportduikers komt uit het buitenland. Belgen en Duitsers zijn daarbij ver in de meerderheid. Eveneens ruim de helft van de sportduikers combineert deze sport met een verblijf in Zeeland. De belangrijkste reden om er te komen duiken is de kwaliteit van het water en de natuur. GS schatten in dat het aantal sportduikers dat de Zeeuwse wateren opzoekt, zal blijven groeien. Redenen daarvoor zijn dat de sportieve recreatie en het opzoeken van de natuur door recreanten duidelijk in de lift zitten. Dat maakt dat het sport- duiken een belangrijke bouwsteen kan zijn voor de verdere ontwikke ling van het toerisme en van de noodzakelijke diversificatie. Daarmee wordt bedoeld dat Zee land meer heeft te bieden dan zon, zee en strand. Beheerste groei GS willen proberen de verwachte groei in goede banen te leiden. Met andere woorden, de belangen van natuur en visserij mogen niet worden geschaad. Het dagelijks provinciebestuur verwacht wat dat betreft geen al te grote proble- Dat geld kan worden opgebracht uit de leges die de duikers nu al betalen voor hun vergunning. Behalve duidelijkheid over het geld willen GS ook meer duide lijkheid over de regels. Vandaar dat een projectgroep aan de slag is gegaan de duikverordening kritisch door te nemen. En om alles van de grond te tillen en zeker te zijn van een goede toe komst is veel overleg nodig met allerlei instanties en partijen. Behalve vissers en duikers zijn dat onder meer: gemeenten, wa terschap, rijkswaterstaat, Domei nen, Stuurgroep Oosterschelde, directie Visserij en het Openbaar Ministerie. In beroep men met de duikers omdat de natuurwaarden van de Zeeuwse wateren voor hen van groot be lang zijn. De duikers zelf pleiten voor het verbeteren van voorzie ningen op de duiklocaties en voor meer voorlichting, vooral over de verbodsbepalingen. Corridors In 1996 zijn in overleg met vis sers en duikers zogeheten corri dors gemaakt. Plekken vanaf de oever waar duikers te water kun nen gaan zonder risico's voor uitstaande netten en ander vis tuig. Dat er voorheen problemen waren tussen duikers en vissers lag ten grondslag aan het realise ren van corridors. De corridors zijn voorzien van informatieborden en onderwaterlijnen. Voor de ver schillende locaties is nu een inrichtingsplan opgesteld. Onderdelen daarvan zijn: verbe teren van de parkeervoorzienin gen; aanleg van toiletten; plaat sing van afvalcontainers en ver betering van informatiepanelen; aanleg of verbeteren van trappen over de dijk; aanleg van verlich ting; het plaatsen van leuningen om te water te kunnen gaan; voorzieningen voor gehandicapten die dan ook in de Zeeuwse wate ren een duik kunnen nemen; technische verbeteringen van de onderwaterlijnen. De kosten De inrichtingsplannen vergen een investering van 750.000 gulden. Europa is bereid 218.000 gulden voor haar rekening te nemen. Om de rest van het geld op tafel te krijgen stellen GS voor een jaarlijkse begrotingspost in te stellen van zestigduizend gulden. De adviescommissie voor de bezwaarschriften komt donderdag 17 februari bijeen voor de openbare behandeling van twee beroepszaken. Om 14.00 uur gaat het om een schadeclaim die door Voormolen Advocaten is ingediend voor een inwoner van Vlake. De stelling is dat betrokkene schade ondervindt als gevolg van het verlenen van een milieuvergunning door de provincie. Om 14.45 uur krijgen een inwoner van Krabbendijke en de gemeente Reimerswaal de gelegenheid hun standpunten toe te lichten. De Krabbendijkenaar maakt bezwaar tegen het besluit tot vaststelling van een hogere grenswaarde voor geluid in zijn dorp. De zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Subsidie verordening Met ingang van 1 januari is de zogeheten derde tranche van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) in werking getreden. Het komt er op neer dat deze wet ip fases wordt ingevoerd, invoering van dit derde deel maakte het noodzakelijk de subsidieverord§: nmg van de provincie aan te passen aan de wet. Vernieuwd De nieuwe verordening die is vastgesteld heet Algemene Subsidieverordening Zeeland 1998. Inhoudelijk is er mets veranderd. Procedureel zijn bij een aantal zaken "de puntjes op de i"gezet. Zo is de samen voeging van het Sociaal Econo misch Ontwikkelingsfonds (SEOF) en het Toeristisch Recreatief Ontwikkelingsfonds (TROF) opgenomen in de verordening; zijn een aantal begrippen aangepast aan de nieuwe wet; konden artikelen uit de Provinciale Milieuverordening (PMV) worden geschrapt; was het nodig de Subsidieverordening Jeugdhulp verlening Zeeland op onóc delen meer toe te snijden op de nieuwe regelgeving en kan er een plafond worden aangebracht in de bedragen die worden verleend als subsidie. De oude verordening, Algemene Subsidieverordening Zeeland 1995, stamt zoals de naam al doet vermoeden uit 1995. Ter inzage De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag een maand ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 63 10. Het is ook mogelijk een exemplaar mee te nemen of toegestuurd te krijgen. Rectificatie Bij de aankondiging van de Statenvergadering van vrijdag 6 februari is het Landinrichtingsplan Ponte opgevoerd als agendapunt. GS hebben het Landinrichtings plan afgevoerd van de agenda en doorgeschoven naar de Staten-, vergadering van vrijdag 13 ma^rt. «Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Inhaalverbod op Zeelandbrug Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van plan om op de Zeeland- brug, voorlopig bij wijze van proef, een inhaalverbod in te stel len. De maatregel wordt genomen in het belang van de verkeersveilig heid. Uit onderzoek is gebleken, dat bij de toegenomen verkeersin tensiteiten na de opheffing van de tol, het aantal verkeersongevallen op de brug meer dan evenredig is gestegen. Door het instellen van een inhaalverbod zal de kans op ongevallen op de brug aanzienlijk kunnen worden verminderd. Het verbód zal door middel van een dubbele ononderbroken asstreep worden aangegeven. Het ontwerp-verkeersbesluit ligt van 16 februari tot en met 16 maart 1998 tijdens kantooruren ter inzage bij de Directie infrastructuur en vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D107 en in de regiokantoren te Goes, Kloetingseweg 46 en te Zierikzee. Havenpark 8. Voor nadere inlichtingen en voor het inzien buiten kantoor uren kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118- 631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 16 maart 1998 hun ziens wijze over het ontwerp-verkeers besluit schriftelijk of mondeling meedelen aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg, tel. 0118- 631545. Taxivervoer Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunningen voor taxi vervoer binnen en vanuit de pro vincie Zeeland gewijzigd De tenaamstelling van Taxibedrijf de Keijzer, is gewij zigd in: Hala Zeeland B.V. h.o.n. Taxibedrijf de Keijzer, Greve- lingenlaan 32, 4328 EW Burgh-Haamstede. De tenaamstelling van T.J. Struijk, is gewijzigd in: Garage T.J. Struijk, Kerkstraat 6-8, 4696 CE Stavenisse. CV Taxionderneming LIVO te Middelburg heeft uitbreiding gekregen met 1 auto voor onbe paalde tijd (was ten hoogste 1 auto). De besluiten liggen van 11 febru ari t/m 24 maart ter inzage bij Directie infrastructuur en ver voer, Abdij 6, Kamer C003, Mid delburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Milieu Vergunning gemeente Schouwen-Duiveland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de gemeente Schouwen-Duiveland een wijzi gingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend voor de stortplaats Schelphoek, gele gen aan de Hoosjesweg te Serooskerke (S). De wijziging houdt in dat de ter mijn voor het aanbrengen van de bovenafdichting van genoemde stortplaats verlengd wordt van 1 januari 1998 tot 1 januari 1999. De vergunning en overige stukken liggen van 13 februari tot en met 26 maart ter inzage in het ge meentehuis Schouwen-Duive land, Hatfieldpark 3, Zierikzee, werkdagen van 9-16 uur en elke donderdag van 9-19.30 uur en bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Mid delburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Zij die bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning, de adviseurs die advies heb ben uitgebracht naar aanleiding van de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 27 maart 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 28 maart 1998 van krachttenzij overeen komstig art, 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u telefonisch contact opnemen (0118-631769). LAATSTE WEEK OPRUIMING MODELLEN 1997. STUNTPRIJZEN 595,- l/m 995,- favcm nieuwe collectie binnen ADVERTEREN IS VERKOPEN! J4IVÖI Nw# Herengracht 119 1011 SB Amtteriinm Tet 030 0369661 Feu: 020 0380611 Email nlvonBiit4all.nl Autorijschool "BRUINISSE^, G. SCHRAVER Boeijerstraat 18 4311 EW Bruinisse Tel, 0111 481613 auto 06-53119741 Voor oen verantwoorde rij-oploiding ACTUELE INFORMATIE OVER THEATER en 50,- terug voor uw oude scherm Ook uw adres voor: Rolluiken Zonneschermen Sereens Horren Markiezen Binnenzonwering Marconistraat 7a Goes - 0113-233087 (lussen Renault en Gamma, wit pand achter Carrosserie Hendrikset Kom langs of bel voor vrijblijvende offerte bij u aan huis. Tel. werkplaats: 0113-233087 Cs avonds 0113-251328). Sponsor SSV '65. v,v. Kloctingc OPEN: zaterdag en maandag 10.00-17.00 uur. Rest van do weck wisselvallig i.v.m. montagewerk. PRIMAI Moor let er op dot u aan een nieuwe CV-ketel niet te veel uitgeeft. COlA»l Wl| il|n erkend wnnrhorq en VNI Intfallafeur Indien plnatting binnen 24 tlgen 34 aart mivIci dientf Ervaren tervke monteur* 100% financiering mngell|l( Onderhoudt abonnementen Vrl|hll|vend advlet en prljtopgave TiJc doen cr niet dUuvt ooct. metdt wc jij* <(c aoedkoofj-ite f HCLLAND YWRMTF X

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9