VOETBAL Pas op de plaats All-Ready d e sch ij n werper Drie Zeeuwse titel jeugd BC Zierikze Dansduo Fonteine/De Romph kan het beste uit de voeten Kwiek-ploegen geven vervolg aan zegereeks Wennemars: schouder uit de kom Van der Have terug bij Bruse dames Goede scores voor G-teams Kampioenschappen in Cadzand Zierikzeese korfballers voor promotiekansen afhankelijk van concurrentie Op tweede 500 meter Olympische Winterspelen Prima sfeer en entourage bij wedstrijden in Zierikzee f 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SPIJKENISSE/PAPENDRECHT - Het lijkt inmid dels de gewoonste zaak van de wereld dat de Bruse volleybalploegen in de eerste klasse B hun wedstrij den winnen. Afgelopen zaterdag was het niet anders in Spijkenisse en Papendrecht. De dames van Kwiek hadden het iets moeilijker dan hun mannelijke collega's. Omdat ze tegen de tweede keus van het Spijkenisser Spivo veel te slap begonnen, moesten ze in de daarop volgende perioden even flink aan de bak. Mis schien wel goed ook," ver woordde speelster Addy van der Zande, „want het ging de laatste weken veel te gemak kelijk. Kwiek startte met Marjo Arensman, Henny van Liere, Lideweij en Louise Vleugel, Marjan Polfliet en Van der Zande in de basis en werd met 16-14 door de nummer tien van de ranglijst met de neus op de feiten gedrukt. Set nummer twee en drie waren betrekkelijk eenvoudige prooien, 9-15 6-15. Het laatste bedrijf moest Kwiek er hard aan trekken om de zegereeks van de laatste tijd voort te kunnen zetten, 13-15. Bij Kwiek maakte Janita van der Have na een periode van bles sureleed haar opwachting in de derde set en viel Marije Munter in de beslissende set in. Ondanks de winst was Van der Zande duidelijk niet tevreden. „Het was geen lek kere wedstrijd. Ik ben er niet over te spreken." Uurtje spelen De Bruse heren spanden zich in Papendrecht amper in, 7-15 5-15 8-15 na een uurtje spelen. „We hebben niet echt hoeven volleyballen," maakte speler Erik van Breda duidelijk. Hij stond zelf in de basis tegen Flits, sameö met broer Tony van Breda, Raymond van Bo ven, Dirk-Michiel Roest, Eel- co van Lenten en Michel Ver-j saevel. Toch is de simpelej winst opmerkelijk te noemen omdat Kwiek in sportzaal d Vanger van Flits verloor. Toen deden er bij de Papend rechtse ploeg volleyballer mee die zaterdag ontbraken. Bij de mannenploeg ontbra ken in eerste instantie Miche" Duivendijk en René Giljam De laatste kwam er in d tweede set in voor Van Bo ven. Tony van Breda hield he na twee perioden voor gezie omdat hij zijn team. Rijn mond, moest coachen. ZIERIKZEE - De G-teams va Schouwen-Duiveland hebbe afgelopen zaterdag goede uit slagen neergezet. Schouwen-Duiveland G speelde tegen Dauwendael en kwam snel op voorspron met 2-0. Na een 3-1 ruststan liep de thuisploeg op spor park Den Hogen Blok een voudig uit naar 7-2. De G2-ploeg trof eveneens d Middelburgse opponent t genover zich. Dauwendael scoorde als eerste en bereikt met een 0-1 voorsprong pauze. In de tweede perio maakten de eilandelijke voetballers gelijk. Aanstaande zaterdag spee het Gl-team zijn volgend wedstrijd. Dan komt ROD G naar Zierikzee toe. CADZAND - Badmintonclub Zierikzee is het afgelo pen weekeinde drie Zeeuwse titels rijker geworden Dit gebeurde bij de kampioenschappen voor de jeug< in Cadzand. Patricia van der Maas was in twee onderdelen de beste van Zeeland tot elf jaar. Ze werd eerste in het enkelspel en het dubbelspel met Suzanne Mas- clee. De Ouwerkerkse bad- mintonster greep naast een trilogie door in het gemengd dubbel tweede te eindigen met Stefan Huber. Eva van Zoest bezorgde BC Zierikzee de derde Zeeuwse titel in het enkelspel onder ze ventien jaar. Met Richard den Boer werd ze tweede in het gemengd dubbel. Den Boer pakte in de jongensdubbel met Richard Loos ook al naast de hoofdprijs. Loos moest in het enkelspel toj, vijftien jaar genoegen nemen met het op één na hoogste po: dium Verder waren er tweed' plaatsen onder dertien jaa voor Amanda van der Maa en Mariska Brouwer in he> meisjesdubbel en Siebe Én nenga en Bart Stallaert in hel jongensdubbel. Mirelle var der Have strandde in de catel gorie onder negentien jaar oj dezelfde noteringen. Ze defec dit in het meisjesdubbel me Maralde Louws en gemengc dubbel met Edzard vau Ewijk. Zierikzee Al - AZVV Al uitg., DFS Al - Dauwendaele Al 4- 1, SKNWK Al - RCS Al afg., Wissenkerke Al - Duiveland A 1 0-3, Wemeldinge Al - ME- VO Al 4-1. Internos BI - Zierikzee BI 4-1, Serooskerke BI - SKNWK BI 3-0, Duiveland BI - Goes BI 4- 4, Kloetinge B2 - Renesse BI 0-17, Meeuwen B2 - Brouwers haven BI afg., DFS BI - Wal cheren B2 8-0. HVV'24 Cl-ZierikzeeCl 13-1, Bruse Boys Cl - Arnemuiden Cl 3-0, Zierikzee C2 - Drei- schor Cl 6-4, Oostkapelle Cl - WIK Cl 7-0, Zonnemaire Cl - Wolfaartsdijk Cl afg., MEVO Cl - Vlissingen C2 1-3, Bruse Boys C2-Renesse Cl 10-1, Zie rikzee C3M - Colpl. Boys Cl uitg. Zierikzee Dl - GPC Dl 4-1 Yerseke Dl - Duiveland Dl 3 2, DFS Dl - Bruse Boys Dili 1, MEVO Dl - Kloetinge D3 9 0, Zierikzee D3 - Wissenkerkt Dl uitg., Colpl. Boys DIM Zierikzee D2 5-2, Bruse boy: D2 - SKNWK Dl 9-1, Brou wershaven Dl - Noormanner D2 afg., ZSC Dl - DFS D2 9-3 Renesse Dl - Dreischor Dl 5-4 WIK Dl - Wolfaartsdijk D31V 6-1. Bevelanders El - Bruse Boy< E2 5-3, Zierikzee El - ZSC El uitg., Colpl. Boys El - DFS El 13-1, SKNWK El - Brouwers haven El 1-16, Zonnemaire El - MEVO El 3-4, WIK El - ME VO E2 2-1, Duiveland El - Zie rikzee E2 afg., Renesse El Zierikzee El 2-2. De prijswinnaars van BC Zierikzee (Foto: Marijke Folkertsma en rechts punten morst. De concurrentie bestaat uit Thor en Nikantes. Beide ploegen ZIERIKZEE - Niet alleen de handballers van Delta Sport krijgen twee tribunes in sporthal Onderdak vol, ook de korfballers van All-Ready lukte dat afge lopen zaterdag. Het publiek kwam echter van een koude kermis thuis en zag de Zierikzeese trots met 14-17 ten onder aan in de topper tegen het Rotterdam se Thor. De resultaten van AU-Ready van de afgelopen weken wa ren bemoedigend. Er werd (en wordt nog steeds een beet je) aan promotie gedacht, soms spraken mensen het hardop uit. Dat was niet aan dovemansoren besteed. Bo vendien, de wedstrijd van af gelopen weekeinde was op een schappelijke tijd, vijf over zeven. Het toetje kon wel wachten. Ook Dennis Voshart, nog al tijd wereldkampioen korf bal, had zijn dessert in Scha- rendijke laten staan en toog naar Zierikzee om te zien of All-Ready, waarin zijn jonge re zus Debby speelt, in staat was de hooggespannen ver wachtingen waar te maken. Zittend naast zijn vader kwa men ze tot de pijnlijke conclu sie dat niet het geval was. Zenuwen, spanningen en ner vositeit speelden de ploeg van coach Peter Groenewoud parten. „Ze zeggen wel van niet, maar je merkt het wel," tekende de trainer aan bij het feit dat de tribunes goed be pakt waren. komen in deze zaalcompetitie uit tegen de toekomstige kampioen Oranje Zwart. Er liggen dus mogelijkheden voor het Zierikzeese achttal, mits het zelf de puhten pakt. Vooralsnog liet het die tegen Thor, in de thuiswedstrijd in de zaal en op het veld ook al beter dan All-Ready, liggen. Pech speelde in dè eerste pe riode zeker een belangrijke rol. Bij drie doelpogingen van Maurice Brul, Jan-Willem van Nieuwenhuijze en Robert Jongejan rolde de bal zo uit de korf terwijl het op een ze ker doelpunt leek. Mede door zulke ballen bleef Thor voor rust in de wedstrijd en was vhet scoreyerloop gelijk op gaand. Bij rust stond het slecht 6-6 omdat beide teams ruimschoots de tijd namen hun aanvallen op te zetten en er een periode van zeker tien minuten was waarin niet ge scoord werd. Meteen na rust incasseerde All-Ready het zevende tegen doelpunt. Nooit zou de ploeg meer gelijk komen, al zag het daar even naar uit met tien minuten op het scorebord. De toeschouwers hadden het hoofd bij 11-15 al gebogen, maar veerden langzaam op toen Brul, Jongejan en Van Nieuwenhuijze de spanning terugbrachten, 14-15. Deze deed Thor onmiddellijk te niet door 14-16 te maken. Haast In de haast dichterbij te ko men botsten Miriam van Tig- gelhoven en Jongejan een kleine vier minuten voor het einde tegen elkaar omdat ze allebei dezelfde bal wilden hebben. Van Tiggelhoven moest eraf, haar jongere zus Anouk verving haar. De der de telg van het gezin Van Tig gelhoven kon slechts toezien hoe Thor de zeventiende treffer produceerde en met twee belangrijke punten rich ting Rotterdam vertrok. All-Ready voerde weinig ex cuses op om het verlies te ver teren. „Zij waren wat zuiver der," doelde Jongejan op het net iets betere schotpercenta ge van Thor. Hij vond het ove rigens al lang best dat zijn ploeg zo lang mee kan draaien om de bovenste plekken, ter wijl vooraf 'meedraaien in de middenmoot' de doelstelling was. Zijn coach Groenewoud concretiseerde het. „Als je wil promoveren, moet je zul ke wedstrijden ook winnen." Doelpuntenmakers AU-Rea dy: Van Nieuwenhuijze 6, Brul 3, Jongejan, Van Tiggel hoven 2, Voshart 1. Eigen hand De elfde partij in de stan daardklasse IA moest gewon nen worden om de promotie kansen in eigen hand te kunnen houden. Na het ver lies dient All-Ready pas op de plaats te maken, te wachten op een derde plaats en te ho pen dat de concurrentie links Esther Snoek zoekt naar een afspeelmogelijkheid. Die waren er tegen Thor volop, alleen de afwerking bleef vaak achterwege. (Foto: Marieke Mandemaker) Standaardklasse IA Uitslagen: All-Ready-Thor 14-17, Spirit-DES 15-13, Oran je Zwart-ODI 20-12. Stand: Oranje Zwart 11-20, Thor 11-14, Nikantes 10-12, All-Ready 11-12, DES 9-8, Fluks 10-8, Spiritl0-8, ODI 10-0. Overige uitslagen: All-Ready 2-Tjoba B, 1 uitwedstrijd: Animo-All-Ready E. NAGANO (ANP) - Erben Wennemars is dinsdag tij dens de tweede 500 meter race in Nagano zwaar ten val gekomen. Een schouder van de schaatser uit Dalfsen schoot daarbij uit de kom. De Nederlandse teamarts Va- lentijn Rutgers bevestigde die eerste diagnose. Wenne mars werd in de tweede bocht van de race onderuit gegleden door de Noor GrundeNjös. De Nederlander maakte een on gelukkige smak in de kussens van de baanbescherming en werd vervolgens teruggesme ten op het ijs. Wennemars, vijfde na de eerste 500 meter, schreeuwde het meteen uit van' 'de pijn. Minutenlang bleef hij op het ijs liggen, omgeven door toegesnelde helpers. Willem Kruithof, de fysiotherapeut van de sprint kernploeg, was als één van de eersten bij de rijder, die naar het ziekenhuis moest. Ook coach Peter Mueller en chef d'equipe Ab Krook waren snel op de plek des onheils. ZIERIKZEE - Jeroen Fonteine uit Dreischor en de Brouwse Marije de Romph vormden afgelopen zon dag bij wedstrijden in Zierikzee het beste eilandelij ke danspaar. Het koppel swingde naar een eerste plaats in poule 2 van de hoofdklasse latin en naar een tweede stek in poule 2 van de hoofdklasse ballroom. De Zierikzeese school Dance Master Kramer was verant woordelijk voor de organisa tie van de derde danswed strijd van de Dance Masters Zuid-West-Nederland. Het onderkomen aan 't Vrije puil de afgelopen weekeinde hele maal uit. De vloer kon niet helemaal worden gebruikt omdat deelnemers en publiek de kanten bezetten. „Het is aanpassen," erkent Onno Kramer van de dansschool meteen. „Het is als voetbal op een slecht veld." Buiten dit - enige - punt van kritiek viel er niets aan te merken op de wedstrijd, laat staan op de entourage en de sfeer die in Dance Master Kramer op een positieve wij ze overheerste. Dikwijls werd er driftig meegeklapt op de maten van de veelal op zwepende muziek. „De hele dag is prima gegaan," conclu deerde Kramer terecht. Knappe prestatie Naast de knappe prestatie van Fonteine en De Romph in de hoofdklasse., de hoogste af deling, vielen de nieuwelin gen Ivo Witteman en Leonie Oosting uit Zierikzee op. Het duo was in poule 2 goed voor een derde plaats bij het bal lroom en een vijfde stek in het latin. Aan de danswedstrijd deden 21 paren van Schouwen-Dui veland mee. In totaal werd het concours bezocht door zo'n honderd koppels van elf scholen uit Zeeland en West- Brabant. De vierde en laatste wedstrijd is op 29 maart bij het Terneuzense Dance Mas ter Verberk mo es. Uitslagen Hoofdklasse Ballroom Poule 2: 2. Fonteine/De Romph. Latin Poule 2: 1. Fonteine/De Romph. Selectieklasse Ballroom Poule 1: 3. Nijenhuis/Nijen- huis, 5. Dorst/Dorst, 7. 't Mannetje/Scheermeijer, pou le 2: 2. Berrevoets/Van Hou ten, 4. Hobé/Meyer, poule 3: 5. Hobé/Bokhorst, 6. Broer/ Raayen, 7. Berrevoets/Abel man, poule 4: 1. Koster/de Romph, poule 5: 4. Geuze/Van de Leeuw, 5. Reedijk/De Vries, 7. Hobé/De Leeuw, poule 6: 3. Dijkstra/De Vries, 6. Wesdorp/Goud, poule 7: 1. Burg/Den Boer, 3. Ver- kaart/Schutte, poule 8: 4. De Keizer/Hoek, poule 9: 4. Han- se/Van de Velde, 5. Kem- ink/Van der Schee. Latin Poule 2: 2. Hobé/Meyer, 3. Koster/De Romph, 5. Ree dijk/De Vries, poule 3: 3. Broer/Raayen, 4. Berrevoets/ Van Houten, poule 4: 7. Dijks tra/De Vries, poule 5: 5. Burg/ Den Boer, Wesdorp/Den Boer, jïoule 7: 2. De Keizer/ Hoek, 4. Hobé/Bokhorst, Hobé/De Leeuw, poule 8: 5. 't Mannetje/Scheermeijer, pou le 9: 2. Geuze/Van de Leeuw, 6. Dorst/Dorst, 7. Neijen- huis/Neijenhuis, poulq 10: 4. Verkaart/Schutte, 5. Berre- voets/Abelman, poule 11: 2. Hanse/Van de Velde, 3. Kem- ink/Van der Schee. Nieuwelingen Ballroom Poule 2: 3. I. Witteman/L. Oosting. Latin Poule 2: 5. I. Witteman/L. Oosting. Leonie Oosting en Ivo Witteman uit Zierikzee vormde één van de 21 paren van Dance Master Kramer die deelnamen aan de dansioedstrijd in hun woonplaats. (Foto: Marieke Mandemaker) kaar op de Spelen, van dat soort momenten kan ik genie ten. Maar ook van een hele mooie omloopbal van Gerrit van Splunder. Vervelendste sportmoment: Als er,blessures bij mensen optreden. Sportief doel: Leuk om mensen plezier te rug te geven in sport. Sporter van Zeeland: Gerrit van Splunder, de sportbeleving druipt er van af. Beste volleyballer: Bas van der Goor. Slechtste volleyballer: Iedereen beleeft het op zijn niveau. Kwiek: Dan denk ik aan een fusie. MEVO'80: In opbouw. Herenvolleybal: Mijn hart en zaligheid. Damesvolleybal: Leuk om naar te kijken en mee te werken. Politiek: Een rommeltje soms. Irak: Onnodige spanningen. Olympische Winterspelen: Te weinig onderdelen waar Nederland aan mee doet. Winter in Zeeland: Nog niet gezien. Waar blijf je voor thuis: Voorniets. Grootste angst: Dat er iets net mijn kinderen gebeurt. Volleybal op Schouwen-Dui veland: Kan beter. TV-program ma's: Niet echt een voorkeur, wel een goede film. Kranten: de Volkskrant. Slechtste eigenschap: Soms wat ongeduldig. Beste eigenschap: Als ik ergens voor ga, ga ik ervoor. Tijdschriften: Mooiste sportmoment: Volleybal, Kampioen. Drie goede ritten achter el- In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Cle mens van den Berg 'In de schijnwerper'. De huidige trainer/coach van het heren team van WEA/MEVO'80 neemt volgend seizoen de eer ste damesploeg onder zijn hoede. Tevens is hij door het bestuur van de Zierikzeese club aangesteld als jeugd- coördinator. Voor de heren zoekt de vereniging een nieuw man. Naam: Clemens van den Berg. Geboren: 17 november 1962 in Rotter dam. Woonplaats: Nisse. Sport: Volleybal. Partner: Ja. Club(s): Tennisverening Nisse, WEA/MEVO'80. Beroep: Sociaal psychiatrisch ver pleegkunde. Hobby's: Volleybal, alles wat met sport te maken heeft, surfen, lezen. Laatste boek: Ik houd van Ludlum, Stepen King. Muziek: Van alles en nog wat, jaren zeventig en tachtig muziek. Eten: Alles wat lekker is, ik kook heel erg graag. Drinken: De frisdranken en af en toe een Kriekje. Uitgaan: Antwerpen heel erg leuk, vroeger in Breda. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Geen specifieke plek, ik vind Zierikzee een mooi stadje. Favoriete stad in Nederland: Heb ik niet. Vakantie: Kamperen met de tent, plank op het dak, fiets ernaast, wegwezen. Geloof: Van hulsuit Rooms Katho liek, maar niet belijdend. Heeft hekel aan: Zeurende mensen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 8