Contact Namestovo verbreden Training voor baliepersoneel Schoolplein onder handen Dreiging schadeclaim Aquadelta van baan Anbo wil pas 65 voor alleenstaande ouderen 0, WD en SGP terughoudend bij jumelages Management basisscholen bijna rond Normatief of feitelijk berekenen Bijzondere scholen vrezen tegenvallende afrekening Gemeente volwaardig gehoord Volkshuisvestingsplan bijna gereed Goede hoop toestemming bijgestelde bouwplannen Kennismaking nieuwe inwoners Naar aanleiding van onderzoek klantvriendelijkheid gemeente Schouwen-Duiveland DONDERDAG 5 FEBRUARI 1998 NR 26327 De balie, en dan met name die van Sociale Zaken, moet worden afgeschermd van de openbare wachtruimte. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Nog deze maand gaat het balieperso- neel van de gemeente op training om de klantvrien delijkheid te verbeteren. Verder moet de communi catie tussen ambtenaren beter, komt' er een klachtenlijn en moet er meer discipline aan de dag worden gelegd als het gaat om beantwoording van brieven en telefoontjes. Tenslotte moet de totale ba lie worden afgeschermd van de openbare wachtruim te. Deze maatregelen neemt het gemeentebestuur naar aanlei ding van een eind vorig jaar gehouden onderzoek naar klantvriendelijkheid van de gemeente. Uit het onderzoek blijkt dat gewoon even langskomen' leidt tot de grootste tevredenheid van de vragenstellende inwoner. In schriftelijke en telefonische contacten wordt de tevreden heid minder. Een telefoontje moet naar de juiste ambte-, naar worden doorgeschakeld en als die er niet is, dient een collega te kunnen waarne men. Ook voor wat betreft schriftelijke afhandeling van verzoeken of vragen dienen de ambtenaren meer disci pline aan de dag te leggen. Iets meer dan de helft van de ondervraagden vindt dat zij snel een ontvangstbevesti ging op hun brief krijgen. Slechts veertig procent vindt dat er ook snel een inhoudelij ke reactie op de brief komt. De ambtenaren moeten nu op een lijst gaan bijhouden wan neer iemand uiterlijk ant woord moet krijgen. Met na me bellers vinden het vervelend dat er tussen Kerst en de jaarwisseling niemand bereikbaar is. Ambtenaren die contact met het publiek hebben, de zoge naamde frontoffice, dienen een grotere betrokkenheid aan de dag te leggen. In drie groepen zal daar gedurende drie dagdelen o^> worden ge traind. De ambtenaren leren daar verder om na het aanho- Selectie De enquête is gehouden door de adviesgroep Van den Broek partners in Breda. Aangeschreven werden 250 inwoners van Schouwen-Dui- veland. Na een selectie op on der meer woonplaats, leeftijd en recentheid van het contact met de gemeente bleven 106 respondenten over. In de be geleidende brief bij het on derzoek wordt de deelnemers beloofd dat de resultaten nog in 1997 bekend zullen zijn. Het onderzoek heeft echter vertraging opgelopen omdat aanvankelijk maar 65 men sen reageerden. Na een herin neringsbrief was de respons beter. Het onderzoek en de trainingen van het balieper- soneel kosten 60.000 gulden. BROUWERSHAVEN - Als de gemeente meer inhoud wil geven aan de internationale contacten met het Slowaakse Namestovo moet er een specifieke werk groep voor gevormd worden. Daar waren de raads fracties dinsdagavond in de commissie Maatschap pelijke Aangelegenheid het in elk geval over eens. De fracties van VVD en SGP opteren voor een terughou dend beleid ten aanzien van de jumelages in de toekomst. Voorlopig is een 'algemene denklijn' vastgesteld als overbrugging naar het mo ment dat de discussienota in ternationale contacten gereed is. Dan zal er inhoudelijk ge sproken worden over de ju melages met St. Hilaire-du- Harcouët en Hatfield en de contacten met Namestovo. In de nota zal ook ingegaan wor den op rol en doelstelling van de gemeente bij de de interna tionale contacten. De jumelages met Hatfield en St. Hilaire stammen al van kort na de ramp in 1953, de contacten met het Slowaakse Namestovo werden in 1991 aangegaan op initiatief van de voormalige gemeente Wes- terschouwen. In november vorig jaar bracht het college van de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland een bezoek aan de Slowaakse zustergemeente. Verslag D66-woordvoerster R. Geluk wilde nou eindelijk weieens verslag hebben van dat be zoek. Ze werd op haar wen ken bediend. Burgemeester J, Asselsbergs liet weten, dat het vooral ging om een ken nismakingsbezoek en een oriëntatie binnen het gebied van en rond Namestovo. Rui me aandacht werd besteed aan de ontwikkeling van het toeristisch informatiecen trum, dat ruim twee jaar ge leden met een bijdrage van 150.000 gulden van Wester- schouwen werd opgezet. ,,Na een moeilijke aanloopperiode is het centrum goed tot ont wikkeling gekomen. Pro bleem is dat het project nog te veel op zichzelf staat. Er is meer samenhang en coördina tie nodig," aldus de burge meester. Een gunstige ont wikkeling in dezen is volgens hem de opzet van een skipro ject in de heuvels rondom Na mestovo, waarin zowel ge meente als ondernemers participeren. De politieke situatie ver schilt volstrekt van die in Ne derland. De burgemeester al daar heeft, volgens Assel- bergs buitengewoon veel macht. Zelf heeft hij daar te kennen gegeven zich niet 'als grootvorst' te willen gedra gen. Eind oktober worden er gemeenteraadsverkiezingen gehouden in Namestovo en Asselbergs meent, dat het een goede zaak zou zijn als er een andere politieke leider zou komen. ,,De onderlinge ver houdingen zijn nu niet altijd even gezond." P. van Donk, lid van de werkgroep Internationale Uitwisselingen, wees op de positieve aspecten van de jeugduitwisselingen en op het belang van ambtelijke onder steuning bij de organisatie en de uitvoering. De gemeente vindt dat die ambtelijke on dersteuning wat minder moet worden, maar helemaal los laten gaat te ver, zo meenden vooral ook M. Hack-Engel (CDA) en R. Overbosch-De Reijger (PvdA). Hoe de toekomst van de jume lages er uitziet hangt af van de discussie, die in mei/juni gevoerd moet worden. Uit gangspunt is de nadruk te leg gen op de jeugduitwisselin gen en de bestuurlijke uitwisseling tot een mini mum van eenmaal per be- stuursperiod te beperken. In middels heeft het gemeentebestuur voor dit jaar uitnodigingen binnen ge kregen voor bezoeken aan Hatfield en St. Hilaire. De be doeling is de uitnodiging van Hatfield in het weekend van 30 en 31 mei te honoreren in verband met de viering van een gecombineerd jubileum: 150 jaar spoorweg en de vijf tig jarige vestiging van de ruimtevaartindustrie aldaar. Een bezoek aan St. Hilaire zou dan tot 1999 uitgesteld kunnen worden. BROUWERSHAVEN Het bovenschoolsma nagement voor de basis scholen op Schouwen Duiveland is bijna rond. Binnen het college van B&W is dinsdag een voor nemen tot benoeming van een directeur uitgespro ken. De benoeming van ad junct-directeur G. Koo- man thans nog directeur van openbare basisschool Binnen de Veste in Zie- rikzee, is al enige tijd be kend. De benoeming van de directeur van het bo- venschoolsmanagement dient per 1 mei in te gaan. Wethouder D. van der Wekken zei dinsdag avond in de commissie Maatschappelijke Aange legenheden, dat de perio de van 1 mei tot de zomer vakantie als inlooppe riode wordt gebruikt. Op die manier kan ook de op volging van Kooman bij Binnen de Veste naadloos aansluiten op diens ver trek bij deze school, aldus de toelichting van de wet houder. Er moet echter nog wel één hobbel genomen wor den en dat is de omzetting van de rechtspositie van de huidige directeuren van de basisscholen.Van der Wekken heeft er ver trouwen in, dat die hob bel binnen het georgani seerd overleg genomen kan worden. Kerkwerve Feestavond sportvereniging WIK. Dorpshuis 't Zuudèride. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Optreden Bonetti's. Big S. 20.00 uur. Renesse Vergadering Stichting Renes se in het kantoor aan de Jan van Renesse weg 25. 9.30 uur Noordwelle Voorstelling Allemaal Kome die van toneelvereniging Noordwelle in het dorpshuis. 14.00 uur. Brouwershaven Ophalen oud papier door ASV Brouwershaven in kern. 9.00 uur. Dreischor Ophalen oud papier door mu ziekvereniging Crescendo in dorp en polder. 9.00 uur. Oosterland Blaaskapellenfestival. Sporthal Dr. Schutterstraat. 20.00 uur. Zondag 8 februari Haamstede Zangdienst Haamstede Zingt rondom het boek Job in de Gereformeerde kerk in Haamstede. 19.00 uur. Maandag 9 februari Scharendijke Districtsbijeenkomst Water schap. De Putmeet. 19.30 uur. Donderdag 19 februari Dinsdag 10 februari Zierikzee Start tweedelige ZVU-cursus Wees zuinig op uw lichaam: u hebt er maar één in de RSG Professor Zeeman. 19.30 - 21.30 uur. Bruinisse CZAV-informatiebijeen- komst fruitteelt in Grevelin- genrestaurant Bruinisse. 19.15 uur. Woensdag 11 februari Zierikzee Sponsfiguren maken voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Kreaclub de Lichtboei. MFC. Aanvang 14.00 uur. Zierikzee Jaarvergadering NCVB. Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Lezing over duinen door beel dend kunstenaar Marinus van Dijke in de Schutse. 19.30 tot 21.30 uur. ZIERIKZEE - De bijzondere scholen vrezen, dat het normatief berekenen van het bedrag waar zij recht op hebben als reserve voor zaken als technisch onder houd en vervanging meubilair, ongunstig voor hen kan uitpakken. Twee schoolbesturen - van de ds. Boogermanschool iri Oos terland en van de School met de Bijbel in Nieuwerkerk - hebben zich tegen het voor stel van de gemeente uitge sproken om die reserveringen aan de hand van een norma tief berekeningssysteem te bepalen. Liever hadden zij ge zien, dat op basis van feitelij ke uitgaven, de hoogte van de reserve bepaald zou worden. Evenals onlangs in de com missie MA, gaf wethouder D. van der Wekken een toelich ting op de keuze voor norma tief berekenen. Het onder zoek hiervoor vergt 18.000 gulden in vergelijking met 50.000 gulden, die nodig is om alle feitelijke uitgaven te ach terhalen. Scholen voor wie de bereke ning erg ongunstig uitpakt, kunnen een beroep doen op de zogenaamde hardheidsclau sule. Ze moeten dan wel kun nen bewijzen, dat ze de afge lopen twaalf jaar inderdaad hogere uitgaven hebben ge had. J. van de Berge (RPF) drong woensdagavond in de gemeenteraadsvergadering er wederom bij de onderwijs wethouder op aan, die bewijs last soepel te hanteren. Een toezegging zwart op wit van de wethouder in dezen was voorwaarde voor RPF e SGP/GPV om met het voor stel tot de normatieve bereke ning in te stemmen. Nu bleek dat twee scholen het niet eens zijn met de voorge stelde berekeningswijze, ging ook de CD A-fractie twijfelen over haar in de commissie in genomen standpunt. Er waren twee korte schor singen nodig om tot klaar heid te komen. Wethouder Van der Wekken ging ver in zijn toezeggingen tot flexibe le toepassing van de bewijs- plicht. Uiteindelijk kreeg de raad de toezegging, dat de be slissing nog een keer wordt getoetst als de uitkomsten van het normatief bereke ningssysteem bekend zijn. Ten slotte werd het voorstel met algemene stemmen aan genomen. BRUINISSE - De schadeclaim van Aquadelta die de gemeente Schouwen-Duiveland boven het hoofd hing, is van de baan. Staatsraad D. Dolman zegde dinsdag in de zitting van de Raad van State in Den Haag toe de gemeente tijdens de bodem procedure van 13 februari als volwaardige partij te zullen horen. Staatsraad D. Dolman be vestigde dat de gemeente in gebreke was gebleven, maar vond het gebrek niet ernstig genoeg om dergelij ke grote consequenties over de gemeente af te roepen. „Hij heeft dan ook toege zegd alles wat we zeggen even zwaar te wegen als dat de gemeente wel ontvanke lijk was verklaard. Daar mee valt de kans op een claim ook weg," verklaart wethouder C. Veerhoek des gevraagd. De voormalige gemeente Bruinisse kwam tot een con venant met Aquadelta waarin was vastgelegd dat de gemeente zich tot het ui terste zou inspannen om de nieuwbouwplannen van het recreatiepark gerealiseerd te zien. De gemeente Schou wen-Duiveland nam deze verplichting van de voor malige gemeente bij de her indeling over. Het neer te tellen griffiegeld voor de beroepszaak tegen de pro vincie, werd echter vijf da gen te laat - op 21 mei 1997 - betaald. Hierdoor werd de gemeente niet ontvankelijk verklaard. „Ik zeg niet dat Aquadelta daadwerkelijk een schadeclaim had inge diend, maar de mogelijk heid was er wel. Ze waren er in ieder geval niet blij mee. In plaats van een hoofdrol zou de gemeente nu alleen nog maar een bijrol kunnen vervullen," schetst Veer hoek de voorgeschiedenis. Niet akkoord De bodemprocedure tegen de provincie - Gedeputeerde Staten gaat niet akkoord met de uitbreidingsplan nen, die hoogbouw omvat - dient op 13 februari even eens bij Dolman. BROUWERSHAVEN - Wethouder C. Veerhoek heeft goede hoop, dat de provincie akkoord gaat met het interim woningbouwbeleid van de gemeente Schou wen-Duiveland. De provinciale planologische commissie buigt zich dinsdag 10 februari over de bijgestel de woningbouwplannen, zo als de gemeente die graag zou willen uitvoeren. Daarna zul len gedeputeerde staten er een oordeel over vellen. Een gedeelte van dat interim wo ningbouwbeleid is overigens al in uitvoering en kan ook niet meer worden terugge draaid. Veerhoek verwacht dat GS het beleid accepteren, zoals is voorgesteld. Niet zonder enige trots kon digde de wethouder het Volkshuisvestingplan van de gemeente aan. Het wordt vol gens Veerhoek een plan, dat zich qua kaliber en niveau zal onderscheiden binnen het Zeeuwse. Hij wil dan ook met de com missie Maatschappelijke Aangelegenheden afspraken maken over een gepaste wijze van presenteren van het Volkshuisvestingsplan. Ten aanzien van permanente bewoning van sommige hui zen op het Salvatorpark in Ouwerkerk moet de wethou der nagaan in hoeverre er door de voormalige gemeente Duiveland toezeggingen zijn gedaan en zo ja of die toezeg gingen betrekking hebben op de personen of op het pand. De woningen op het Salvator park zijn bedoeld als tweede woning, maar worden bij ver koop soms ook als permanen te woning aangeboden. Ook voor het tweede woning- beleid van de gemeente is er binnenkort een aparte nota te verwachten. SCHOUWEN-DUIVELAND - Voor mensen die zich het af gelopen jaar op Schouwen- Duiveland hebben gevestigd, houdt de gemeente maandag 16 februari een speciale ken nismakingsbijeenkomst. Nieuwkomers kunnen met hun vragen op deze avond in Theater Mondragon in Zierik zee terecht. Burgemeester J. Asselbergs start de samen komst met een welkomst woord, daarna stellen de wet houders zich voor. Gedurende een half uur is er gelegenheid tot het stellen van vragen Daarna wordt een videoband over de regio vertoond. De avond wordt afgesloten met een informeel samenzijn. Nieuwingezetenen zijn via een brief benaderd voor deze samenkomst. De avond be gint om 19.30 en duurt tot cir ca 22.30 uur. Kerkwerve Open dag school voor Mode vormgeving Cathy de Vos. Ring 1. 10.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 16.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Deze week is een begin gemaakt met de op knapbeurt van het schoolplein van OBS De Meerpaal in Bruinisse. De voormalige ge meente Bruinisse deed ip 1996 al de toezeg ging dat het plein opgeknapt zou worden, maar de reconstructie werd uitgesteld omdat bij een naburige supermarkt nieuwe riolering aangelegd moest worden. Dat maakte de toe- stand van het plein er niet beter op en onder ouders van leerlingen van de school ontstond onrust. Het karwij gaat drie weken duren en kost in totaal tachtig duizend gulden. De helft daarvan is voor rekening van de voormalige gemeente Bruinisse. De gemeente Schouwen- Duiveland betaald de rest. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De regioraad van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (Anbo) heeft een bezwaar schrift bij het college van B&W ingediend tegen het besluit om alleenstaanden van 60 jaar en ouder geen pas 65 toe te kennen. Het ministerie van Volksge zondheid Welzijn en Sport heeft de gemeente geadvi seerd in afwachting van de uitkomsten van nader onder zoek het huidige beleid niet te wijzigen in verband met de landelijke uniformiteit. Het college van B&W nam dat ad vies over. Volgens de regio raad is er geen sprake van landelijke uniformiteit. Zij verwijst daarbij naar de ge meenten Den Haag, Losser, Nieuwerkerk aan den IJssel en Geldrop, die wel passen verstrekken aan alleenstaan den van zestig jaar en ouder. Bovendien vindt de regioraad dat deze alleenstaanden bena deeld worden doordat zij nu geen korting krijgen omdat zij niet over een pas 65 be schikken. Volgens de oude renbond is het besluit van de gemeente verder in strijd met de Grondwet en de Algemene Wet Gelijke Behandeling. Donderdag 12 februari Zierikzee Bijeenkomst over lesbisch bijbellezen in het MFC. 19.30 tot 21.30 uur. Nieuwerkerk Ledenvergadering Oranje vereniging. Plataanstraat 46. 20.00 uur. Vrijdag 13 februari Zierikzee Ledenvergadering Vereni ging van Beroepsaalvissers Zuidwest-Nederland. Huis van Nassau. 10.30 uur. Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 14.00 uur. Privacy Al langer wag bekend dat de privacy van de cliënten van Sociale Zaken onvoldoende is gewaarborgd. Het onderzoek bevestigt dat nog eens met 55 procent van de ondervraag den. Inmiddels ligt er een ambtelijk voorstel om alle balies af te schermen van de openbare wachtruimte. In de afhandeling van klach ten worden de ambtenaren door 58 procent van de geën quêteerden vooral als vrien delijk ervaren. Maar een meerderheid vindt dat de be trokkenheid beter kan. De ambtenaar moet verder door vragen en vooral bevredigen de antwoorden geven. Slechts 39 procent van de onder vraagden vindt dat ze met de juisté informatie het pand verlaat. Eén ondervraagde klaagde over machtsmis bruik van ambtenaren. Voor klachten over de openbare ruimte wordt 2 maart een ser vicelijn geopend. Oosterland Verkoping van lingerie. Con sistorie Oud Gereformeerde1 Gemeente. 19.30-21.00 uur. Vrijdag 6 februari Zierikzee Club to Classics Party met DJ Daan DJ Sjoerd. Brogum. 21.00 uur. Zonnemaire Uitvoering harmonie vereni ging Nut en Uitspanning. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 7 februari Zierikzee Workshop naaktmodelteke nen van Schildersclub Per spectief uit Zierikzee. 9.30 tot 11.30 uur. Datheen samenzangavond. Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Bluesrock Night met Magie Frankie en Be Careful. Brogum. 22.00 uur. ren van een vraag dóór te vra gen. Vaak schuilt er achter een simpele vraag een com plexere zaak. In feite wil de burger met dat probleem ge holpen worden. Donderdag 5 februari Zierikzee Vergadering Gebiedscon. sie; districtskantoor wate. schap. Kerkhof NZ. 19.30 u Vergadering commissie Grondgebiedzaken/Ruimte lijke Ordening en Economi sche Zaken. Theater Mondra gon. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3