nel Fina tankstation Burgh compleet vernieuwd Bachconcerten Paul Kieviet Foto-expositie cursus Natuur en Fotografie HET EXÏRA NIEUWSBLAD WOENSDAG 4 FEBRUARI 1998 Hf 7 EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities. Schrifteli|ke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met woensdag 4 maart Uiddelbarnis Schilderijen Rinus Groenen- daal. Gemeentehuis. Tijdens openingstijden gemeente huis. Tot en met zaterdag 14 maart 'Uerikzee Japans schilderwerk Skan- dy-sign. Atelier 4B. Verre- nieuwstraat 32. Op afspraak viaOlll-414912. Tot en met zondag 15 maart Herkingeu .^.unstnijverheidsartikelen Kunstbende. Theetuin De Bongerd. Vrijdag, zater dag en zondag van 10.30 tot 20.30 uur. Tot en met vrijdag 20 maart Zierikzee Pentekeningen van Felicia de Zwart, geïnspireerd op de Oosterschelde. In expositie gang van verpleeghuis Corneliastichting. Dagelijks geopend van 08.00 tot 20.00 uur. Tot en met zaterdag 4 april Goedereede Werk 17 kunstenaars. Het Rö- derhaus. Woensdag, donder dag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. Woensdag 4 februari Ouddorp Kof fie-ochtend voor ouders van zuigelingen. Wijkgebouw Kruiswerk ZHE. 09.30 tot 11.00 uur. Dirksland Skeeleren. Sporthal DeGooye. 13.00 tot 15.00 uur. Bingo-avond. Victoriahal. 19.30 uur. Middelharnis Begin gespreksgroep aan staande ouders. Zorg en Wel zijn Groep. Wijkgebouw Kruiswerk ZHE. 19.30 uur. Den Bommel Sjoelmiddag voor 50-plus- sers. 't Westerlicht. 13.30 uur. Koor- en samenzangavond Zingen voor Israël met de ko ren Soli Deo Gloria, Psallite Deo en De Lofstem. Her vormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 5 februari Dirksland Vergadering adviescommis sie algemene bestuurszaken en financiën. Gemeentehuis. 19.00 uur. Middelharnis Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Voorlichtingsavond ouders. Technische School. 20.00 uur. Vrijdag 6 februari Middelharnis Concert Steve Hooker Rumble. Jailhouse. 22.00 uur. Zaterdag 7 februari Sommelsdijk Bachconcert Paul Kievit. Hervormde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 10 februari Goedereede Lezing over rozen door Groei en Bloei. Verenigingsgebouw Oostdam. 20.00 uur. Woensdag 11 februari Dirksland Kinderbingo. DeGooye. 13.30 tot 15.30 uur. Start nieuwe blokfluitgroep. Clubgebouw muziekvereni ging Amicitia. 15.45 uur. Middelharnis Informatie-avond borstvoe ding. Prins Bernhardlaan91. 20.00 uur. Donderdag 12 februari Ouddorp Informatie-avond .borstvoe ding. Rustburg 44. 20.00 uur. Middelharnis Voorlichtingsavond leerlin gen groep 8 basisschool en hun ouders. Regionale Scholengemeenschap Goeree-Overflakkee Vanaf 19.30 uur. Film Sleep with me. Diek- huus. 20.00 uur. Vrijdag 13 februari Middelharnis Concert violiste Emmy Verhey en Carlos Moerdijk. De Staver, 20.15 uur. Zaterdag 14 februari Middelharnis Koppeltoernooi klaverjassen om de Staverbokaal. De Sta ver. Vanaf 11.00 uur. Vierde Pallandtcross. Terrein Hernesseroord. Vanaf 11.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 4 februari Zierikzee Vergadering Gemeenteraad Schouwen-Duiveland. Theater Mondragon. 19.30 uur. Scharendijke Algemene Vergadering van de Vekabo in De Put meet in Scharendijke. 19.30 uur. Zonnemaire Openbare vergadering dorps raad. Dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 5 februari Zierikzee Start cursus Mandala's schil deren. MFC. 13.30-16.30 uur. Vergadering Gebiedscommis- sie; districtskantoor water schap. Kerkhof NZ. 19.30 uur. Vergadering commissie Grondgebiedzaken/Ruimte- lijke Ordening en Economi sche Zaken. Theater Mondra gon. 19.30 uur. Oosterland Verkoping van lingerie. Con sistorie Oud Gereformeerde Gemeente. 19.30-21.00 uur. Vrijdag 6 februari Zierikzee Club to Classics Party met DJ Daan DJ Sjoerd. Brogum. 21.00 uur. Zonnemaire Uitvoering harmonievereni- ging Nut en Uitspanning. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 7 februari Zierikzee Workshop naaktmodelteke nen van Schildersclub Per spectief uit Zierikzee. 9.30 tot 11.30 uur. Datheen samenzangavond. Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Bluesrock Night met Magie Frankie en Be Careful. Brogum. 22.00 uur. Kerkwerve Feestavond sportvereniging WIK. Dorpshuis 't Zuudènde. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Optreden Bonetti's. Big S. 20.00 uur. Oosterland Blaaskapellenfestival. Sporthal Dr. Schutterstraat. 20.00 uur. Zondag 8 februari Haamstede Zangdienst Haamstede Zingt rondom het boek Job in de Gereformeerde kerk in Haamstede. 19.00 uur. Maandag 9 februari Scharendijke Districtsbijeenkomst Water schap. De Putmeet. 19.30 uur. Dinsdag 10 februari Zierikzee Start tweedelige ZVU-cursus Wees zuinig op uw lichaam: u hebt er maar één in de RSG Professor Zeeman. 19.30- 21.30 uur. Bruinisse CZAV-informatiebiieen- komst fruitteelt in Grevelin- genrestaurant Bruinisse. 19.15 uur. Woensdag 11 februari Zierikzee Sponsfiguren maken voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Kreaclub de Lichtboei. MFC. Aanvang 14.00 uur. Zierikzee Jaarvergadering NCVB. Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Lezing over duinen door beel dend kunstenaar Marinus van Dijke in de Schutse. 19.30 tot 21.30 uur. Kerkwerve Open dag school voor Mode vormgeving Cathy de Vos. Ring 1.10.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 16.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 12 februari Zierikzee Bijeenkomst óver lesbisch bijbellezen in het MFC. 19.30 tot 21.30 uur. Nïeuwerkerk Ledenvergadering Oranje vereniging. Plataanstraat 46. 20.00 uur. Vrijdag 13 februari Zierikzee Ledenvergadering Vereni ging van Bero'epsaalvissers Zuidwest-Nederland. Huis van Nassau. 10.30 uur. Openbare vergadering PvdA- fractie in kamer 78 van het gemeentehuis. 14.00 uur. Jaarvergadering van vissers vereniging Helpt Elkander in restaurant De Zeelandbrug. 14.00 uur. Start cursus bloemschikken bij De Lichtboei. MFC. 19.30 uur. Christelijk Gereformeerde Kerk. Zangavond. Aanvang 19.30 uur. 'Tegen', cabaretsolo van Vin cent Bijlo. Theater Mondra gon. 20.00 uur. Scharendijke Generale repetitie toneelstuk 'Poesekater' ZSC (voor jonge ren tot 16 jaar). De Putmeet. 19.00 uur. Zaterdag 14 februari Zierikzee Workshop naaktmodelteke nen van Schildersclub Pers pectief uit Zierikzee. 9.30 tot 11.30 uur. Postzegelbeurs. Scoutingge- bouw VanVeenlaan. 10.00 tot 16.00 uur. Za'ng- en orgelavond. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Scharendijke Feestavond ZSC. De Putmeet. 19.30 uur. Dinsdag 17 februari Zierikzee Workshop fotograferen met de compact camera. RSG Pro fessor Zeeman. 19.00 uur. Laatste deel van de tweedeli ge ZVU-cursus Wees zuinig op uw lichaam: u hebt er maar één in RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Ledenvergadering NVvH af deling Westerschouwen in de Schutse. 14.00 uur. Woensdag 18 februari Zierikzee Start Internet-cursus voor be ginners, SKW De Lichtboei. MFC. 19.30 uur. MIDDELHARNIS OUD DORP - Borstvoedingsorga- isatie La Leche League houdt deze maand informa tieavonden in Middelharnis en Ouddorp. Aanstaande en voedende ou ders kunnen woensdag 11 fe bruari terecht aan de Prins Bernhardlaan 91 in Middel harnis. Het thema is: 'borst voeding in de eerste maan den'. De bijeenkomst aan de Rustburg 44 in Ouddorp gaat over 'het ABC van de kraam tijd'. Beide avonden zijn van 20.00 tot 22.00 uur. Voor nade re inlichtingen: telefoon 0187- 631716. VERGEETACHTIG MIDDELHARNIS - De Ge- zondheidswijzer Zuidhol- landse Eilanden heeft een -^Informatiepakketje over ver geetachtigheid samengesteld. Het is verkrijgbaar bij de GGD aan de Sportlaan in Middelharnis. In het pakket wordt de werking van het ge heugen beschreven en uit de doeken gedaan wat mogelijke M oorzaken van vergeetachtig- W heid kunnen zijn. Ook bevat het tips om het geheugen te trainen en informatie over dementie Het informatie pakket kan ook telefonisch worden aangevraagd via 0181-652404. •KALENDER EVENEMENTEN VWS MIDDELHARNIS/GOEDE- REEDE - De WV/ANWB jPverflakkee en de WV Oud dorp bereiden zich voor op het toeristenseizoen door het bundelen van de evenemen ten die inde regio zijn te doen. De WV Ouddorp brengt al tijd een 'Blauwe Stapper' uit, dit jaar aangevuld door we kelijkse kalender, terwijl ook de WV Oostflakkee een 4 evenementenkalender heeft. Mensen die betrokken zijn bij de organisatie van een evene ment kunnen dat via tele foonnummer 0187-484870 doorgeven aan de VVV Oost flakkee en via 0187-681789 aan de WV Ouddorp. Hun evenement wordt dan opge nomen in de kalenders. PRIJZENBINGO DIRKSLAND - Buurtvereni ging West houdt vanavond, woensdag 4 februari, een prij- zenbingo in de Victoriahal in Dirksland Er worden tien ronden en een guperronde ge speeld. Aanvang 20.00 uur, Hef Fina tankstation aan de Burghseweg werd compleet vernieuwd. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH - Twee moderne tankeilanden, waar acht tien afvulslangen gereed hangen voor automobilis ten die benzine, diesel of LPG willen tanken. Een kassa/winkelgebouwtje, waar de medewerkers wor den beschermd door een kogelwerende balie en waar onder meer suiker, koffie en andere levensmiddelen te koop zijn. Het Fina tankstation aan de Burghseweg in Burgh werd de afgelopen weken compleet vernieuwd. Volgens directeur van de exploitatiemaatschap pij Benzinestations Zeeland BV B. Minnaar uit Wemeldin- ge was dat ook hard nodig. ..Het tankstation dateert uit 1965. Het was oud en versle ten en voor 1998 moest het voldoen aan de eisen van de nieuwe Milieuwet." Noodopstelling Minnaar exploiteert het tankstation namens de oliem aatschappij Fina, die het twee jaar geleden overnam van de familie Noordhoek, De opknapbeurt van Fina Burgh nam vijf weken in be slag. Terwijl de verkoop van brandstof doorging in een noodopstelling, werden twee van de vier tanks gesloopt en vervangen door nieuwe exemplaren, die voldoen ann r|«' IliCUWC milieu «iMfl ,,De andere twee tanks wer den vijf jaar geleden reeds vervangen," aldus Minnaar. Bovengronds kwamen twee moderne tankeilanden met pompen voorzien van kleuri ge brandstofslangen én pin automaat. ,,Zo kan ook s' nachts worden getankt, wan neer de winkel is gesloten. De pinautomaat is geschikt voor alle soorten bankpassen die voorzien zijn van pincode," aldus Minnaar. Voor wegge bruikers die de banden van hun voertuig willen bijvullen of hun autoruiten schoonma ken is op het tankstation wa ter en lucht aanwezig. Kogelwerend Tijdens de verbouwing werd ook het vroegere winkel/kas sagebouwtje met de grond ge lijk gemaakt. Het werd ver vangen door een nieuw, wat groter gebouw, dat is voor zien van alle moderne snuf jes. Zo kregen de medewer kers over een ha lie waarachter zij niet alleen meer ruimte hebben, maar die ook kogelwerend is. Naast de gebruikelijke arti kelen, als snoep, frisdrank, automaterialen en tijdschrif ten is in de winkel ook een be perkt assortiment levensmid delen te koop. ,,Het gaat om de meest ver kochte dagelijkse boodschap pen, zoals suiker, koffie en thee. Echt de 'vergeten' bood schappen." Omdat aan de overzijde van de weg een AH- vestiging is, verwacht Min naar dat de levensmiddelen vooral op zondag en 's avonds gekocht zullen worden. „Wij zijn een uur langer open dan Albert Heijn." Het nieuwe Fina tankstation is zeven da gen per week geopend. In dc winterperiode tot 21.00 uur en in de zomer tot 22.00 uur. Clown Het werd afgelopen vrijdag officieel heropend met een be sloten rceeptie. Tor gelegen heid daarvan is Fina Burgh versierd met een enorme elown op het dak van de tan keilanden. Klanten werden de eerste dagen na de opening verwend met extra service en een gratis vouwkrat voor boodschappen. Koffie en vi deobanden werden tijdelijk goedkoper aangeboden In Sommelsdijk en Middelharnis MIDDELHARNIS - De Hervormde kerken in Som melsdijk en Middelharnis zijn de lokaties waar orga nist Paul Kievit op zaterdag 7 februari en zaterdag 21 maart Bachconcerten presenteert. Het betreft het ne gende en tiende evenement in de Bachserie van de or ganist. Tijdens het negende concert bespeelt Kieviet het Meere- orgel in de Hervormde Kerk in Sommelsdijk. Het thema van dit concert is 'Johann Se bastian Bach en Johann Got tfried Walther'. Walther was een componist waarmee Bach was bevriend. Hij schreef veel koraalbewerkingen voor de eredienst en een aantal ar rangementen van concerto's voor orkest van Vivaldi, Al- binoni en Torelli. Ook Bach zelf bewerkte op deze manier een aantal concerto's voor or gel. Het programma begint met de 'preludium en fuga in D' van Bach. Verder speelt Kieviet onder meer het 'Con certo del Signor Gentili' van Walther, Bachs 'Partite di verse sopra il Corale' en 'Christ, der du bist der helle Tag'. Paul Kieviet is de vaste bespeler van het Meere-orgel waarop hij het negende Bach concert uitvoert. Hij is ook verbonden aan de Hervormde gemeente in Middelharnis, waar hij in maart het tiende Bachconcert presenteert. Beide concerten beginnen om 20.00 uur, de toegang is gratis. NIEUWE BLOKFLUITGROEP DIRKSLAND - Jongeren die blokfluit willen leren spelen of die met hun blokfluit of dwarsfluit willen samen spe len met een fanfareorkest kunnen terecht bij muziek vereniging Amicitia in Dirks land. Op initiatief van deze muziekvereniging gaat woensdag 11 februari een nieuwe blokfluitgroep van start waar jongeren van ze ven jaar en ouder leren blok fluiten en 'muziektaal' lezen en begrijpen. Blokfluit- of dwars/luitspelers, die deze kunst reeds machtig zijn, kunnen deelnemen aan een muziekgroep die de 'blok fluit- en dwarsfluitrock' in studeert. Een nummer voor fluiten en een fanfare-orkest, dat wordt gepresenteerd tij dens de winteruitvoering van Amicitia op zaterdag 14 maart. Nadere informatie over beide muziekgroepen via telefoonnummer 0187- 601163. KLAVERJASSEN SOMMELSDIJK - Klaverjas- vereniging Klaverboer houdt, zaterdag 14 februari het jaar lijkse 'Koppeltoernooi om de Staverbokaal'. Tijdens het. evenement, wordt ook een tombola gehouden. De wed strijd is in do Staver in Som melsdijk begint om 11.00 uur, Voor inlichtingen of aanmel ding: telefoon 0187-651658, Advertentie ÊSUnroN santa cruz.® uiclesam j Schuithaven 10 Zierikzee 0111-420080 In de vorige aflevering heb ik voornamelijk wat kantte keningen geplaatst over de 'ethiek' van de kunstmake laar. In deze aflevering wil ik ingaan op wal meer zakelij ke aspecten. Kunstmakelaars kopen schilderijen in opdracht van cliënten. Daarvoor worden afspraken vrij vast omlijnd geregeld en vastgelegd in een overeenkomst. De makelaar krijgt een 'maximum' koopopdracht en krijgt over het koopbedrag een soort courtage, een be paald percentage van de koopsom. Daar is op zich, naar het schijnt, niets mis mee natuurlijk. Toch zijn ook hier wel wat kanttekeningen bij te plaatsen. Tot de strategie van de makelaar behoort zeker het 'be spelen' van de markt. 'Trendy' tendenzen worden zeer nauwlettend gevolgd, indien nodig of gewenst, gestuurd en geduwd. Het levert immers mogelijk potentiële kopers op! De risico's zijn minimaal en de resultaten uiterst lu cratief. Zij hoeven immers niets te investeren, 'pushen' de markt en proberen de trend te zetten naar het aanbod. „Uiterst interessante ontwikkelingen", hoor je alleen als het goed verkoopt, zodra de waan van de dag voorbij is. is ook de ontwikkeling voorbij. En dat is naar mijn mening geen goede ontwikkeling op de kunstmarkt. Het veroor zaakt (te) snelle prijsstijgingen, gevolgd door (te) grote dalingen op termijn. Het kind van de rekening is de koper die te duur gekocht heeft in een geforceerde markt. Niet elke nieuwe ontdekte meester is voor iedereen goede, duurzame, aankoop. Daarvoor zijn vaak de aantallen en vooral ook vaak de wisselende kwaliteit, te wisselvallig. Aangezien het vaak om wat grotere tot zeer grote bedra gen gaat, is voorzichtigheid toch zeker geboden. Uiteinde lijk kan niet iedereen het devies voeren easy come, easy go. De meer traditioneel werkende kunsthandelaar geldt dit devies zeker niet. Deze vorm van zaken doen is voor hem niet alleen niet wenselijk maar ook onmogelijk. Hij investeert immers eigen geld in zijn eigen collectie, en kan derhalve al niet zo snel overstappen. En dat is naar mijn stellige mening ook goed! Want het be lang van een evenwichtige opgebouwde collectie, met zorg samengesteld vanuit een visie en voor eigen risico ge kocht is voor de kunstkoper/verzamelaar van wezenlijk belang. De rust van de tijd voor een kunstaankoop is naar mijn mening van groot belang voor de daaraan verbon den financiële consequenties. Immers een goede kunst handelaar zal altijd een goede, en mijns inziens ook in re delijkheid te verwachten, inruil of terugkoopgarantie geven. Hij is niet gebaat bij een prijsopdrijving die niet gebaseerd is op een in redelijkheid te verwachten conti nuïteit. Hij wil het risico van de boemerang terug te krij gen liever niet lopen. De kunstmakelaar hoeft zich daar niet druk over te maken, want zijn belang draagt immers een geheel ander karakter. Het is niet de bedoeling ge weest de makelaar in een verkeerd daglicht te stellen meer in het juiste daglicht naar mijn mening. Een verschijnsel dat mijns inziens zeker mede bepaald wordt door onze hoogconjunctuur, als de makelaar is, zou kunnen leiden tot een onbalans. Dat is zeker niet in het belang van de kunstkoper voor wie alleen duurzaamheid van belang is! OUDDORP - Vanaf donderdag 12 februari exposergn zestien cursisten van de cursus Natuur- en Fotografie van de ZVU hun werk in het Bezoekerscentrum de Grevelingen op de Punt in Ouddorp. Verschillende Schouwen-Duivelandse cursisten presenteren hun werk. Onder leiding van docent Jan Midavaine uit Burgh-Haam stede maakten de cursisten verschillende ontdekkings tochten in Zuid-West Neder land. Het accent lag tijdens de najaarscursus op buitendijk se natuurgebieden zoals de Slikken van de Heen, de Ban- jaard en de Schotsman. Op de kop van Schouwen ondernam de groep een zoektocht naar de laatste, in Nederland steeds zeldzamer voorkomen de, Baardkorstmossen. Ook zijn kou en regen getrotseerd om de schaarse Heemst op te sporen. Onder het geëxposeerde werk is ook het eindresultaat te zien van Uwe Draeger uit Zie rikzee, Dick Bosman uit Nieuw-Haamstede, Marion de Leeuw uit Schuddebeurs, Rehske Schoots uit Haamste de en Hans Hohgraefe uit Re- nesse. Het werk is afkomstig van de laatst gehouden na jaarscursus. Het Bezoekers centrum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: 0187 - 682346. VVV-GIDS OUDDORP - De WV Oud dorp aan Zee heeft een nieu we Informatie- en Accommo- datiegids uitgebracht. In de gids staat informatie over ac commodaties als bungalows, caravans, campings, mini- campings en over attracties, bezienswaardigheden en eve nementen van 1998. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vae) Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Ko9»er na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluttingstild advertentie Dinsdag 11.30 uur IMA/P adv. maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreldlng Bouwman, 0181-315950 van 9,00- 17.00 uur Hef Extra Nieuwsblad maakt deel uil van de Zeeland Combinatie hu/s-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9