Overmacht Kwiek-teams In de schijnwerper Nelissen traint al bij Zierikzee Fonteine winnaar volleybaltoernooi Van der Wielen leider damstrijd NEC wil cursus voor de voetbalsupporters Tweede winst op rij herenteam Scaldina Eindelijk een 'normale' uitslag basketbaldames Schouwse combinaties rij den naar winstpunten Neffen d'Eule blijft winnen Carla Zijlstra draagt vlag bij opening Voetballer weg bij eersteklasser Goes Sporthuis Zierikzee beste bij recreanten 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bruse volleybalploegen beleven een zeer makkelijk weekeinde in de Vanger BRUINISSE - De dames- en herenploeg van Kwiek bestreden elkaar afgelopen weekeinde wie het eerste klaar was niet de tegenstanders die sportzaal de Van ger in Bruinisse bezochten. Het wedstrijdje 'snel-vol- leybal' werd in het voordeel van de mannen beslist. In vijftig minuten stond het 3-0 tegen Fikszo/Lek- kerkerk 2, de vrouwen hadden voor de dezelfde eind- score tegen Alexandria'66 een uurtje nodig. De vluggertjes in de Bruse sportzaal waren een logisch vervolg van de opgaande lijn die zowel de dames- als de he renploeg van Kwiek de laat ste weken te pakken hebben. De volleyballers zelf echter deden alsof het de gewoonste zaak van de wereld was dat de Alexandria-vrouwen (15-5 15-7 15-8) en de Lekkerkerk- mannen(15-l 15-4 15-7) zo ach teloos opzij worden gezet. „Voor deze ontwikkeling had ik aan het begin van het sei zoen getekend," sprak Cees Arensman opgetogen. Verder zei de coach van de heren: „Er staat een heel ander team dan een jaar geleden." Zeg maar gerust een paar maanden te- rug. Toen had de herenploeg de steun van ervaren rotten als Arensman en de zaterdag .afwezige Tony van Breda hard nodig om 'mindere' op ponenten als Lekkerkerk simpel terug te kunnen wij zen. Tegen dezelfde formatie, de rode lantaarndager uit de eerste klasse B, was die routi ne niet nodig. Bij wijze van proef gaf Arensman zijn team in de derde set bewust geen aanwijzingen en hield hij zijn mond gesloten. Ook toen het team even dreigde weg te zak ken. „Ze moesten het zelf op lossen," oordeelde Arens man. Dat deden ze derhalve ook. Geen kind Voordat de 'lastige' periode aanbrak, had Kwiek (basis: Michel Versaevel, Michel van Duivendijk, Raymond van Boven, Eelco van Lenten, Dirk-Michiel Roest, Erik van Breda) werkelijk geen kind aan de nummer laatst. De eer ste set was in tien minuten voorbij, de tweede duurde en kele fracties langer. Over het laatste bedrijf is al veel gezegd. De enige keer dat Lekkérkerk in de buurt kwam van Kwiek was bij 6-3. Voor het overige was het team onthutsend zwak en leed in behaalde punten de grootste nederlaag van dit seizoen. Dat Lekkerkerk met nul punten uit veertien par tijen onderaan staat, is voor coach Robert-Jan Zonderwal geen verrassing. Het is een jong team met drie A-junio ren en een goede speler speel de slechts twee wedstrijden en viel vanwege een kwets uur weg. „Dat is een aderlating," legde Zonderwal uit. „We hebben alleen maar blessures, bles sures en blessures. Het wordt een moeilijk verhaal." Dat de hatelijk nul nog steeds achter hun naam staat, doet Zonder wal niet zoveel. „Ik weet hoe het volleybal in elkaar zit, want ik draai al jaren mee. Voor de jongens is het het meest frustrerend." Niet opzienbarend Kwiek-speler Raymond van Boven oordeelde dat zijn team niet eens zo vreselijk op zienbarend had geacteerd. „We hebben goed geprofi teerd van hun fouten en ons eigen spel gespeeld. Ik ben ge woon tevreden.Louise Vleu gel, uitkomend in het dames team, liet zich in vergelijkbare bewoordingen uit over de 3-0 zege op Alexa ndria, nog altijd de nummer vier in de eerste klasse B. „We hebben niet zo uitzonder lijk gespeeld," bagatelliseer de ze. Alleen in de tweede set ge raakte Kwiek even in de pro blemen. Addy van der Zande werkte in een servicebeurt een 1-6 achterstand weg, 7-6. De A-meisjes Crista van Koo- ten en Marije Munter kregen in het derde bedrijf weer de Raymond van Boven, speler van Kwiek: We. hebben goed geprofiteerd van hun fouten en ons eigen spel gespeeld. (Foto: Joop van Houdt) gebruikelijke speeltijd toebe deeld. Een fractie was Kwiek in die fase niet geconcen treerd toen het van 7-2 naar 9- 8 ging. Kwiek boorde de hoop van Alexandria snel de grond in. „We hadden nog wat goed te maken," refereerde coach Ad Hagesteijn aan de 3-1 neder laag in de heenwedstrijd. „We wisten allemaal hoe slecht we toen waren en wat we nu kunnen." Dat tussen toen en nu een wereld van verschil ligt, mag duidelijk zijn. Zelfs een tweede plaats behoort tot de mogelijkhe den. En was de Zierikzeese trainer eerst bescheiden („Met de kerst zien we wel waar we staan"), februari 1998 zijn de ambities bijge steld. „We willen zo hoog mo gelijk eindigen. En voor ons is dat de tweede plaats." Ter verduidelijking, de tweede plaats geeft recht op promo tiewedstrijden. Uitslagen Heren Eerste klasse B: Kwiek-Lek- kerkerk 2 3-0, Vovero-Scho- vocomca 2-2, Ibis-Krimpen 2 3-O.Intermezzo-DVO 1-3, Rijn mond 5-Ekspalvo 5 3-1. Dames Eerste klasse B: Kwiek- Alexandria'66 3-0, Erasmus 2- Spivo 2 2-2, Vovero-Futora 3-0, Ibis-Intermezzo 2-2, Switch '89-Ervea 0-3, Ekspal- vo 3-DVO 3-1. Standen Heren Eersté klasse B: 1. Rijnmond 5 14-26, 2. DVO 14-21, 3. Scho- vocomca 14-20, 4. Vovero 14- 17, 5. Volley/Voorne 12-15, 6. Kwiek 14-15, 7. Ibis 14-14, 8. Ekspalvo 5 13-12, 9. Flits 13- 12, 10. Krimpen 2 13-4, 11. In termezzo 2 13-4, 12. Lekker kerk 2 14-0. Dames Eerste klasse B: 1. VCO/Er- vea 14-27, 2. Ekspalvo 3 14-22, 3. Kwiek 14-21, 4. Alexand ria'66 12-16, 5. Vovero 14-16, 6. Ibis 14-15, 7. Erasmus 2 13-12, 8. DVO 14-9, 9. Intermezzo 14- 9,10. Switch'8914-7,11. Spivo 2 14-7,12. Futora 14-3. Onderlinge competitie Zierikzeese vereniging ZIERIKZEE - In de onderlinge competitie van dam vereniging Zierikzee heeft Chris van der Wielen uit Nieuwerkerk na een remise tegen zijn neef Rinus van der Wielen uit Bruinisse zijn leidende positie behou den. Het moet de komende weken weel heel gek gaan lopen wil hij zijn kampioenschap van vorig seizoen niet prolonge ren. De partij tussen Chris en Ri nus van der Wielen was van hoog gehalte en omdat er wei nig fouten gemaakt werden, was de uiteindelijke remise terecht. Beide spelers vonden het een partij die het waard was door een sterke compu terprogramma geanalyseerd te worden. Kees Bakker uit Brouwershaven had het niet gemakkelijk tegen Bram Flik weert, maar hij wist ten slotte fraai te winnen in het eindspel. t Uitslagen: M. van der Wielen- C. van der Wielen 1-1, Abr. Flikweert-K. Bakker 0-2, P. Kramer-G. Flikweert 0-2, J. Schot-C. Boot 2-0, C. Rijk-J. de Wild 2-0, J. Sinke-M. van der Wielen 2-0. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Bianca Kloet 'In de schijnwerper'. De voetbalster van WIK werkte afgelopen zaterdag in hoogst eigen persoon een 2-1 achterstand weg tegen SC Everstein. De van Dreischor overgeko men speelster zorgde met drie treffers ervoor dat haar ploeg, spelend met tien man, toch met 2-4 won. Naam: Bianca Kloet. Geboren: 2 september 1980 in Goes. Woonplaats: Dreischor. Sport: Voetbal. Partner: Nee. Club(s): Dreischor, WIK. Beroep: Student MBO dierverzorging in Maasland. Ilobby('s): Voetballen. Laatste boek: Ik lees niet zoveel boeken. TV-programma's: Soaps. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, Yes. Muziek: Van alles. Eten: Friet. Drinken: Apfelcorn. Uitgaan: Renesse. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Renesse. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Spanje. Geloof: Hervormd. Heeft hekel aan: Onsportieve mensen. Slechtste eigenschap: Snel driftig. Beste eigenschap: Zou ik niet weten. Mooiste sportmoment: Vanaf de middenlijn ge scoord. Vervelendste sportmoment: Zou ik niet weten. Blessures: Last van mijn knie. Sportief doel: Kampioenschap. Sporter van Zeeland: Peter van Vossen. Beste trainer: Zou ik niet weten. Slechtste trainer: Geef ik geen antwoord op. Scoren: Mooiste momenten. WIK: Leuke club, gezellig. Damesvoetbal: Leuk. Herenvoetbal: Mooi om te zien ook. Politiek: Weet ik niet. Koningin Beatrix: Gefeliciteerd. Winter in Zeeland: Koud. Waar blijf je voor thuis: Voor een gezellig avondje met mijn familie. Grootste angst: Dat ik niet meer kan voetbal len. Voetbal op Schouwen-Duive- land: Goed. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de zegereeks van Neffen d'Eule in de zaalvoetbalcom petitie in Burgh-Haamstede komt geen einde. Tijdens de tiende speelronde versloeg de Oosterlandse for matie Ankies Kadoshop. Te gen de nummer één na laatst werd het maar 3-1. Door de magere zege werd Neffen d'Eule in aantal ges coorde doelpunten voorbijge streefd door ZV Haamstede. Dit team won met 15-3 van Eetcafé Scharendijke, de rode lantaarndrager in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen. Neffen d'Eule be houdt overigens wel de lei ding in de stand. Uitslagen Neffen U'Eulc - Ankies Kadoshop 3-1 Stulp Schovers - Fennel Boys 0-4 Haamslede - Eetcafé Scharend. 15-3 Sportcentrum - Soccer X 2-5 AZC - Delta Warenhuis 4-8 Neffen d'Eule 10 10 0 0 30 65- 12 FennetBoys 10 8 1 1 25 38- 12 Haamstede 10 8 0 2 24 67- 16 Sportcentrum 10 6 1 3 19 39- 29 Stulp Schovers 10 5 0 5 15 36- 45 Soccer X 10 4 1 5 13 35- 36 Delta Warenhuis 10 4 I 5 13 34- 41 AZC 10 4 0 6 12 30- 44 Ankies Kadoshop 10 3 2 5 11 29- 29 Eetcafé Scharend. 10 2 0 8 6 23- 58 NAGANO - Carla Zijlstra zal zaterdag de Nederlandse vlag dragen bij de opening van de Olympische Winterspelen in Nagano. De schaatsster voelde zich zeer vereerd met de uitnodi ging van chef de mission Ard Schenk en heeft die met en thousiasme aanvaard. In zijn afweging heeft Schenk rekening gehouden met spor ters die deel uitmaken van de olympische ploeg in Nagano en al eerder als vlaggendra ger uitgekomen zijn. BOWLING RENESSE - Bij het Obelix- toernooi in Renesse was Frits Krikke het afgelopen week einde de beste bowler. Mart ha Schippers was de beste bij de dames. Het evenement werd druk bezocht. Het vol gende Obelix-toernooi is op 14 en 15 maart en is voor ie dereen toegankelijk. Verlies heren, winst cadetten BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel de basketbaldames van Coltof/MEVO'80 dit seizoen niet hebben gewon nen, kwam er afgelopen vrijdag in Burgh-Haamste de eindelijk een fatsoenlijke score op het bord, 26-46 tegen Dynamo'70. Tegen de Middelburgse oppo nent was in tegenstelling tot eerdere partijen sprake van een wedstrijd waarin de da mes uit Schouwen-Duiveland niet werden weggespeeld. In de MEVO'80 gelederen was de Spaanse Dumez een opvallen de verschijnen. Ze doet tijde lijk mee omdat ze voor een paar maanden als au pair in Zierikzee werkt. Dumez scoorde acht punten. De mannelijke collega's leden een logische nederlaag tegen Oostburg, 47-61. Logisch om dat er maar vijf spelers en geen bankzitters waren. Op merkelijk genoeg sloten Bob Noomen, Ronald Scherpen- zeel, Henk van Donk, Paul van der Sneppen en Arthur Tol de eerste helft winnend af, 30-26. Na rust viel ME- VÓ'80 in duigen, mede omdat Noomen wedstrijdritme mis te en Van der Sneppen niet helemaal fit was. De eilandelijke cadetten de den tegen Souburg wat ze al een heel seizoen doen: winnen en deze keer werd het in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen 49-14. Dressuurconcours in Ellemeet ELLEMEET - Verschillende combinaties van Schou wen-Duiveland tekenden afgelopen zaterdag bij het dressuurconcours in Ellemeet winstpunten bij. Sonja de Feiter, al tijden goed op dreef, schreef de proeven in de L-klasse voor paarden op haar naam. Met Leon, één van haar twee paarden, moest de amazone uit Burgh- Haamste.de in de eerste proef Barbara Gotte van Walcheren naast zich dulden. In de twee de omloop door de binnenbak van stal Ellemeet heerste De Feiter met 166 punten wel al leen. Gerard de Ruiter van Schouwse Ruiters kopieerde de dubbele overwinning van clubgenoot De Feiter. In de M-categorie was De Ruiter op Lorenzo de beste met 156 en 158 punten. Uitslagen Paarden L, eerste groep, eerste proef: 7. B. Heemskerk met Jody (Westelijk Schouwen) 150, tweede proef: 4. B. Heems kerk 151. L, tweede groep, eerste proef: 1. S. de Feiter met Leon (Schouwse Ruiters) 158, 5. S. van der Bijl met Wilco (Schouwse Ruiters) 147, twee de proef: 1. S. de Feiter 166, 4. S. van der Bijl 155. Ml, eerste proef: 1. G. de Rui ter met Lorenzo (Schouwse Ruiters) 156 punten, tweede proef: 1. G. de Ruiter 158. M2, eerste proef: 1. M. Kors- man met Gitan (Westelijk Schouwen) 162, 2. R. Jongman met Kairos (Westelijk Schou wen) 156, tweede proef: 1. R. Jongman 159, 3. Korsman 151. Pony's B, eerste proef, cat. D: 1. L. de Jong met Graniet (Westelijk Schouwen) 162, tweede proef: 1. L. de Jong 174. L, eerste proef cat. D: 1. M. van de Schelde met Jumper (Schouwse Ruiters) 160, 2. J. Bevelander met Candy Boy (Schouwse Ruiters) 159, 3. J. Honig met Goldstar Cartier (Westelijk Schouwen) 153, cat. E: L. den Boer met Laby rinth (Schouwse Ruiters) 157, tweede proef, cat. D: M. van de Schelde 163, 2. J. Bevelan der 162, 3. J. Honig, cat. E: L. den Boer 159. Zl, eerste proef: 1. J. Bevelan der met Power Shadow 180, tweede proef: 1. J. Bevelan der 176. Z2, eerste proef: 1. F. Kloet met Ikaros (Westelijk Schou wen) 61.79 procent, tweede proef: 1. F. Kloet 60.31 pro cent. ZIERIKZEE - Erwin Nelissen voetbalt niet lan ger bij eersteklasser Goes. Sterker nog, de Zierik zeese speler traint al weer bij zijn oude club en wil volgend seizoen voor Zierikzee gaan spelen. De reden dat Nelissen niet meer in Goes actief is, komt omdat hij niet langer in het tweede elftal van die ver eniging wilde spelen, zo bleek gisteravond. „Als die jongen niet in het tweede wil voetballen, houdt het op," reageerde Goes-trainer Hugo Barendse laconiek op het vertrek van Nelissen. „Bij ons gaat het er anders aan toe dan bij Zierikzee." De voetballer zelf kwam voor de winterstop uit in het tweede van Goes omdat hij met gekneusde ribben kampte. Na de winterse on derbreking had Nelissen verwacht niet meteen tot Goes 1 te behoren, maar wel na verloop van tijd. Dat was dus niet het geval en Ba rendse verbande hem naar het tweede. Dat pikte Nelis sen niet en ging verhaal ha len. De uitleg van Barendse klonk hem niet overtuigend genoeg in de oren. De oefen- meester vond dat de voet baller slecht trainde en wedstrijdritme miste, zo, kreeg hij te horen. „Flauwe kul en onzin," zei Nelissen maandag. Overeenkomst met drie instanties NIJMEGEN (ANP) - Het bestuur van NEC wil dat supporters die zich tijdens een wedstrijd hebben mis dragen en die daardoor een stadionverbod kregen, een cursus volgen om de gevolgen van hun gedrag on der ogen te zien. Als een supporter de cursus met goed gevolg heeft afgesloten, volgt opheffing van het stadionverbod. Dat staat in het voetbalcon venant dat het de vereniging, gemeente, politie en Open baar Ministerie maandag af gesloten hebben. NEC zal bin nen drie maanden speciaal supportersbeleid ontwikke len. Onderdeel van dat beleid is de cursus voor supporters die een stadionverbod van de KNVB opliepen. Ook goed ge drag kan een aanleiding zijn om het verbod op te heffen. NEC zoekt een veiligheids-' coördinator die goed op de hoogte moet zijn van alles wat zich binnen de suppor- tersgroepen afspeelt. Ook de politie maakt een ar beidsplaats vrij voor een voetbalcoördinator. Die geeft onder meer leiding aan een team van twintig tot 25 voet- balvrijwilligers bij de politie. Die zijn bij elke thuiswed strijd van NEC in uniform in het stadion aanwezig. Risico- wedstrijden vinden in de re gel alleen nog op zondagmid dag plaats. Het bestuur van NEC pro beert ook een einde te maken aan de handel in illegale kaartjes. In het vervolg moe ten supporters met een club- kaart eerst alleen een bus kaartje kopen. Pas in de bus op weg naar een uitwedstrijd is een kaartje voor de wed strijd te koop. NEC stelt het competitieschema voor de voetbalclub pas vast na over leg met gemeente, politie en justitie. ZIERIKZEE - Fonteine heeft afgelopen zaterdag in sporthal Onderdak het jaarlijkse toernooi van Zee- landia Volleybal voor afdelingsploegen gewonnen. Bij de recreatieteams was Sporthuis Zierikzee de beste. Voor het evenement hadden zich twaalf ploegen uit de af deling, onderverdeeld in drie groepen, ingeschreven. Uit de voorrondes van 's ochtends kwamen Fonteine, After Eight, Witte Tornado en Pro moters als beste teams naar voren. Fonteine was ook 's middags het sterkste team van allemaal. Het speelde slechts een keer gelijk en won alle andere partijen. De poule met recreatieteams was nieuw dit jaar en bestond uit ploegen uit de A-groep van de recreatiecompetitie op vrijdagavond. Nauwelijks halverwege was de winnaar al bekend. Na de middag ging Sporthuis Zierikzee op de zelfde voet verder en pakte bij iedere wedstrijd alle pun ten. Paviljoen de Schorpioen klom een plaatsje door zeges op Zeelandia en Boekhandel de Vries. Uitslagen Afdelingen: 1. Fonteine, 2. After Eight, 3. Witter Torna do, 4. Promotors, 5. Poeder 7, 6. The Ambassadors, 7. Ont snappers, 8. Quality Team, 9. Alles Onder Controle, 10. Koekenbakkers, 11. Smas hing Pumpkins, 12. Secret Po wer. Recreatie: 1. Sporthuis Zierikzee, 2. Boekhandel de Vries, 3. Paviljoen de Schor pioen, 4. Zeelandia. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van tafeltennis vereniging Scaldina heeft in de tweede klasse Zee land de tweede overwinning op rij geboekt, 6-4 tegen 't Zand 7. haalde overwinning stelde Volkeri de tweede opeenvol gende zege veilig. Scaldina 2 ging in het thuis duel tegen Oudelande 2 met 3- 7 onderuit. Jan Kik, Ad de Graaf en Marien Hogerheijde wonnen elk een pot. Karakteristieken Scaldina - 't Zand 7 6-4 - M. Holm-H. Rijkse 22-20 21-11. H. Volkeri-J. van de Voorden 21-14 19-21 21-19, C. Smalheer- G. Triou 21-14 21-14, Holm/ Volkeri-Rijkse/Van de Voor den 21-16 21-18. Volkeri-Rijk- se 20-22 21-8 17-21, Holm- Triou 21-13 21-18, Smalheer- Van de Voorden 19-21 21-16 17- 21, Volkeri-Triou 21-19 24-22, Smalheer-Rijkse 14-21 19-21.' Holm-Van de Voorden 19-21 17-21. De eerste keus van de Zierik zeese club, waarbij Michel Holm aan het einde van het seizoen definitief stopt, be gon afgelopen donderdag goed aan de thuiswedstrijd tegen de Middelburgse oppo nent. Holm, Hans Volkeri en Cor Smalheer wonnen in de sportzaal aan de Raamstraat ieder de eerste single. Met winst in het dubbelspel van Holm en Volkeri kwam de tussenstand op 4-0 van de in totaal tien te spelen partijen. Vervolgens liep het allemaal wat minder bij Scaldina. Smalheer en Volkeri verlo ren. Holm zorgde met zijn tweede enkelspelzege ervoor dat zijn team minimaal een punt overhield aan de ont moeting. In een moeizaam be-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 6