SKNWK kijkt plots omhoog Kommer: 'Ach, we hebben vandaag eigenlijk twee wedstrijden gehad' Bruse Boys sleept punt uit hard duel Goede wedstrijd, maar verlies WIK Scheidsrechter velt het vonnis Brouwershaven 2e klasse zaterdag 4e klasse zaterdag 2e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag MAANDAG 2 FEBRUAR11998 NR 26325 Nieuwerkerkse ploeg wint eerste wedstrijd na winterstop met 3-1 van SPS NIEUWERKERK - Waar een 3-1 overwinning op SPS in een rommelige wedstrijd al niet tot kan leiden? Oftewel: wie aan het begin van de competitie had ge zegd dat SKNWK een belangrijke rol gaat spelen in de strijd om de bovenste plekken, was waarschijn lijk voor gek verklaard. Echter, de ranglijst in de tweede klasse E levert na afgelopen zaterdag een iet wat vertekend beeld op, maar is lang zo gek niet voor de Nieuwerkerkse formatie. De opmerking van SKNWK- doelman Leon Quik, direct na afloop van de wedstrijd, was wat aan de bescheiden kant. Er dient wel aangetekend te worden dat de keeper niet op de hoogte was van de andere uitslagen in de afdeling van SKNWK. „Het zijn drie be langrijke punten. We zijn nu vrij van degradatie. Hopelijk kunnen we nu laten zien wat we echt waard zijn," doelde Quik op de laatste zeven wed strijden van de competitie. Kijkend naar de stand zal Quik zien dat SKNWK slechts zes punten minder heeft dan Yerseke, dat sinds afgelopen weekeinde na de 4- 0 zege op Middelburg de kop overnam van 's-Heer Arends- kerke en Dauwendaele die 0-0 tegen elkaar speelden. Met Bruse Boys is het gat nog maar drie punten. Die marge kan volgende week teniet worden gedaan als SKNWK naar Bruinisse gaat. Het riekt al bijna naar broeder moord, zij het dat Bruse Boys al een periodetitel op zak heeft en niets te 'verliezen' heeft. Goed gebruiken Het elftal van het scheidende trainersduo Cees Willemse en Gerard Olijhoek kon een overwinning op de Poort- vlietse tegenstander goed ge bruiken. Het lag ook een beetje in de lijn der verwach tingen. Voor de winterstop had SKNWK twee keer ge wonnen en eenmaal gelijk- speeld, de oefensessies ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft waren goed ver lopen en de statistieken tegen SPS waren in het voordeel van SKNWK. Van de laatste drie wedstrijden met de Thoolse opponent wonnen de Nieuwerkerkers ze allemaal. Het uitduel van dit voetbal jaargang eindigde in 1-2. Geen verrassing want SKNWK bleef in het jaar 1997 op vreemde bodem ongesla gen, een moeilijk te evenaren prestatie. Op sportpark Het Springer lagen de voorgaande cijfers in het verlengde van het spel van de thuisploeg. Althans, in de eerste helft. De eerste 45 minuten was SKNWK heer én meester op eigen terrein. Het veldoverwicht kon alleen niet worden uitgedrukt in de bij het voetbal o zo belangrij ke treffers. Zoals iedere tegenstrever van SKNWK had SPS geen paraat antwoord op de acties van Wilco de Valk. Van de gekort wiekte spits kwam in eerste instantie het meeste gevaar. Doch, doeltreffend was hij niet. Pas halverwege de eer ste helft lieten De Valks ploeggenoten zich van voren Geen succes Eerst lette Peter van der Cin- gel heel goed op toen hij SPS- goalie René Uijl te ver voor zijn goal zag staan. Van zeker dertig meter had zijn lob geen succes. De tot corner ver werkte bal werd door dezelf de Van der Cingel genomen. Rechtstreeks mikte hij op de paal. Dezelfde staander was enkele minuten later letter lijk een sta-in-de-weg voor een schot van Jackie de Brui ne. Weer pech voor SKNWK. Bij Martijn Neele zat wel een engeltje op zijn schouder. Kort voor rust ontving de op gekomen verdediger in alle vrijheid de bal en legde aan voor een schot. Een schot, meer was het niet. De verge lijking met een rollertje over ruim dertig meter gaat het beste op. De poging van Neele rolde zomaar het doel in. „Ik raakte hem niet goed," zei Neele. Het niet goed raken van dé bal was genoeg om een SPS-verdediger en de keeper in opperste staat van verwar ring te brengen. Beiden dach ten dat de ander de bal zou ke ren, beiden liet de bal gaan. Dus werd het 1-0. Dezelfde Neele was een aantal minuten in de tweede helft de inleider van de enige tegengoal van SPS. Omdat hij achterin de bal niet kwijt kon, week hij uit naar de zijlijn. Daar schoot hij de bal in de voeten van een tegenstander. Vervol gens kreeg Jaco Janse de bal, die verwoestend uithaalde tussen de handen van Quik. De doelman leek niet vrijuit te gaan, maar bestreed dat. „Hij raakte hem goed op z'n wreef," sprak Quik die het schot onhoudbaar achtte. Ruim zestig seconden later stond SKNWK weer voor. Een voorzet van De Valk kop te Van der Cingel, na enig zichtbaar duwwerk, binnen. SPS brieste en probeerde de scheidsrechter van zijn stuk te brengen door bij overtre dingen van SKNWK luid keels te gaan vallen. De leids man floot wel steeds in het voordeel van SPS. Overigens had SPS-coach Mark de Weerd zijn manschappen op gedragen zo theatraal te acte ren. De komedianten uit Poort vliet haalden bijna hun ge lijk, ware het niet dat Quik SKNWK met een paar uitste kende reddingen de thuis ploeg van puntverlies be hoedde. Ver in blessuretijd vergrootte SKNWK de mar ge. Jackie de Bruine rondde een één-tweetje met De Valk simpel af, 3-1. Volgens De Weerd was het buitenspel. Als verliezend trainer zie je dingen vaak anders. Toch nam De Weerd, voor wie een gelijkspel een betere weerga ve van de werkelijkheid was geweest, het laatste woord. „Moet ik dan zeggen dat SKNWK zoveel beter is?" Antwoord: kijk maandag eens naar de ranglijst! SKNWK - SPS - 3-1 (1-0) - 37. Neele 1-0, 52. Jansen 1-1, 53. Van der Cingel 2-1, 90. De Bruine 3-1, scheidsrechter: W. Roegiest (Sas van Gent). Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Neele, Kikstra, Van der Cingel (80. Van Dij- ke), Van Nieuwenhuijze, Den Haan, Theunisse, J. de Brui ne, De Valk, Padmos (60. Flikweert). Vanuit een moeilijke hoek zoekt Wilco de Valk (9) een weg naar het doel (Foto: Marijke Folkertsma) Warrige scheidsrechter staakt duel tussen ZSC en Smerdiek bij 0-2 tussenstand SCHARENDIJKE - Na twintig minuten ZSC-Smer- diek had hij het spel reeds even stilgelegd. Halver wege de tweede helft werd het hem allemaal teveel. Scheidsrechter Peter Kramer uit Middelburg blies na het wegzenden van Martin Kiesenberg nijdig op zijn fluit en baande zijn weg naar de kleedkamer. De wedstrijd met een tussenstand van 0-2 werd gestaakt wegens 'onophoudelijk commentaar op de leiding'. Kramer liet met zijn beslis sing ieder ander individu in Scharendijke vol verbazing achter. Spelers, trainers, be- stui^rsleden van beide clubs schudden meewarrig het hoofd. Luc Heyboer werd op weg naar het verhaal bij de arbiter noodgedwongen ge stremd door ZSC-leider Bert Verhoek. Toeschouwers schreeuwden hem 'waar ben je mee bezig' toe. En Edwin van Oeveren beging de fout de hypergestresste Kramer bij het verlaten van het veld nog even een licht duwtje op zijn borst te geven waardoor hij evenals Kiesenberg rood voorgetoverd kreeg. Het was het choatische slot van een klucht waarin Kramer hoogstpersoonlijk de regie schreef. Het begon al bij het begin van wat een leuke subtopper had kunnen worden, tussen de nummer vier en vijf van de vierde klasse B. De gasten uit Sint-Maartensdijk traden aan in het zwart-groen waar bij de outfit van keeper Corné van Haaften teveel op dat van zijn medespelers zou lijken. Het had met nagenoeg dezelf de kleuren inderdaad veel weg van het spelerstenue met dit verschil dat zijn kousen wit waren in plaats van zwart. Het was dit seizoen nog niet eerder voorgekomen, zo beweerden de bezoekers uit Tholen, niemand had er dit seizoen over geklaagd, maar Van Haaften moest en zou een nieuw shirtje aan trekken. Zelf had Smerdiek daar niet opgerekend. ZSC- leider Verhoek bracht na twee minuten driftig zoeken uitkomst. Hij leverde de bon tere uitvoering af bij Van Haaften. Al dan niet een te rechte wisseling van het shirt, de toon was gezet. Twee minuten na de verlate start trok Kramer wederom de aandacht. Niet door wat hij deed, maar door wat hij naliet te doen. ZSC-linker- spits Kiesenberg had zich ont daan van Smerdiek-aanvoer- der Remy Potappel en werd daarop getrakteerd door een enorme schoffel van zijn te genstrever. De hele ZSC-bank veerde op. Kiesenberg bleef even roerloos liggen en pakte zijn schouder vast. Kramer vond het op zijn beurt best dat de aanvaller zich buiten de lijn liet behandelen, maar hield zijn kaarten vooralsnog op zak. Ondertussen kwam het duel langzaam op gang, want ja, er werd ook nog ge voetbald. Na een periode van aftasten, wat warrig fluiten van Kramer en een licht over wicht van ZSC kwam Smer diek, dat op de counter gokte, vrij onverwachts op voor sprong. Rechterspits Gert- Jan van Ham werd na een kwartier door het centrum gelanceerd en had vrij baan richting ZSC-doel. Keeper Eric Smits twijfelde bij het uitkomen terwijl hij het leer nog voor de aanstormende Van Ham weg had kunnen schieten. „Eric, Eric, kom uit," riep trainer Kommer de goalie nog toe maar het was al te laat. Met een harde schui ver werd Smits met zijn neus op de feiten gedrukt, 0-1 Twee minuten na de ope ningstreffer liet ZSC na om op gelijke hoogte te komen nadat Peter Messemaker bin nen de beruchte lijnen werd gevloerd. De toegekende pe nalty werd genomen door Ge rard de Voogd maar hij schoot de bal te eenvoudig in voor de alert reagerende Smerdiek- goalie Haaften. Ook de van zijn borst afstuitende re bound was niet aan De Voogd besteed. Twee minuten later eiste Kramer voor het eerst nadrukkelijk de hoofdrol voor zich op. Remy Potappel treuzelde naar de zin van de Middelburger teveel bij het nemen van een vrije trap en gaf hem geel. De aanvoerder van Smerdiek verweerde zich door te zeggen dat dat kwam doordat iemand van ZSC de bal weggetikt had. Kramer reageerde nerveus en riep di rect beide aanvoerders bij zich. Daarmee was de kous niet af want na het verweer van Potappel dat hij wat mag zeggen door de band die hij om zijn schouder heeft legde Kramer pardoes het duel stil. Een afkoelingsperiode was noodzakelijk, vond hij. Ieder een vroeg zich op zijn beurt vertwijfeld af: was dit wel nodig? Na acht minuten pro beerde hij het weer. De overi gens niet bijster boeiende tweestrijd kabbelde naar de rust zonder noemenswaardi ge incidenten. In de pauze had Kramer aan ZSC-voorzitter Piet van der Öorst, die de eer ste thuiswedstrijd na de win terstop graag wilde uitspe len, te kennen gegeven dat het commentaar van spelers op zijn leiding alleen maar averechts werkte. „Hij verze kerde mij dat hij elk commen taar zou bestraffen met een kaart. Daarna heb ik de spe lers van Smerdiek en die van ons even ingelicht," zei Van der Horst even later in de be stuurskamer. „Maar ik vraag me af of we het einde wel ha len. Hij maakte geen stabiele indruk op me." Negentien minuten voor tijd ontplofte de arbiter, zoals ge vreesd. Dit nadat Smerdiek in zijn tweede kans van de wedstrijd, na een strak geno men vrije trap van invaller Alex van de Reest, een 0-2 voorsprong had genomen. Martin Kiesenberg, die kort daarvoor nog een kans voor open doel onbenut liet, gaf commentaar op Kramer en kreeg geel. Hoewel gewaar schuwd ging Kiesenberg door, noemde hem hoorbaar 'eikel' waarna de fluittist hem zonder pardon de rode kaart toonde. Het publiek be gon hierna te morren, iemand informeerde voor de grap waar Kramers auto stond en op het speelveld regeerde ver bazing en werd de scheids rechter terechtgewezen. Kra mer hield het daarna voor gezien en aan de hand van voorzitter Van der Horst („Hij moest bijna janken" zocht hij de veilige kleedka mers op gevolgd door de ont goochelde achterban beider clubs. ZSC-elftalleider Ver hoek grapte daarna nog tegen de spelers dat ze Kramer naar afloop absoluut geen rondje mochten aanbieden. Dit om de zaak te relativeren, eigen lijk was hij woest. Dat bleek in de bestuurska mer, waar Kramer na tien mi nuten zenuwachtig lachend de papieren in kwam vullen. „Je had die wedstrijd totaal niet omder controle," beet Verhoek de arbiter toe. Kra mer hield zijn kaken op 'ik geef geen commentaar' na op elkaar, maakte nog een fout Ondanks de heftige taferelen die zich op het veld afspeelden, hadden ZSC'ers Jan Meganck en Jan van Dongen het koud. (Foto: Marijke Folkertsma) door de verkeerde speler van Smerdiek met een waarschu wing naar de bond te sturen en werd er gediscussieerd over de rode kaart Van Oeve ren. Van der Horst: „Van Oe veren weggestuurd wegens commentaar op de leiding? Daar ben ik het dus niet mee eens, he. Ik stond erbij. Hij zei helemaal niets." Kramer: „Dan moet de bond het maar uitzoeken." Van der Horst: „Wij zullen zeker een brief sturen, dit kan zo niet." Kees Kommer was vooral te leurgesteld. ,,Ik heb dit in mijn hele loopbaan nog nooit meegemaakt," zo zei de ZSC- trainer, bepakt met achten twintig jaar ervaring. „De scheidsrechter heeft het zelf zo ver laten komen, had de wedstrijd totaal niet in de hand. Ik verwijt mijn spelers dat ze hun mondje niet kon den houden. De grillen van de scheidsrechter waren be kend. Die van Smerdiek kon den het toch ook. ZSC had ge waarschuwd moeten zijn." Voor Kommer rest na de eer ste wedstrijd om de derde pe riode slechts de brokken. „Ja, je raakt Kiesenberg en Van Oeveren misschien weer een tijdje kwijt. Spelers die iets kunnen forceren. Voor de wedstrijd heb ik al gezegd dat als je tegen Smerdiek de kan sen niet afmaakt dat we zou den verliezen. Wij kregen er vier, zij twee. Ik kreeg dus ge lijk. Ach, we hebben vandaag eigenlijk twee wedstrijden gehad. Tegen Smerdiek en te gen Kramer. Ze staan los van elkaar maar we hebben bei den verloren." ZSC - Smerdiek 0-2 (0-1) - 6. Van Ham 0-1, 64. Van de Reest 0-2. 71. duel gestaakt (onop houdelijk commentaar op de leiding), rode kaarten: Van Oeveren, Kiesenberg (ZSC), gele kaarten: J. Dorreman, Kiesenberg (ZSC), Hage (Smerdiek), scheidsrechter: P. Kramer (Middelburg). Opstelling ZSC: Smits, B. Dorreman, De Voogd, Van der Have, J.W. Dorreman, J. Heyboer, J. Dorreman (De Vrieze), L. Heyboer. Messe maker, Kiesenberg. Van Oe- 'Schermutselingen' tegen WC'68 HALSTEREN - VVC'68-Bruse Boys (2-2) zal niet de geschiedenisboeken ingaan als één van de meeste fraaie wedstrijden in de tweede klasse E. Het duel in Halsteren eindigde afgelopen zaterdag met scher mutselingen. „Het was een harde, gemene en irritante wedstrijd," zette Bruse Boys-trainer Alexan der van Keulen het duel in één zin uiteen. „Heel Bru on waardig." Het gelazer begon bij een doelpunt van John van Dijke. Bij aanname van de bal zou de laatste man hands hebben gemaakt en toen pas hebben afgevuurd. De scheidsrechter keurde de 1-1 gelijkmaker goed. Het vuur bleef gedurende de tweede helft smeulen. Pas na de 1-2 van Kees de Keijser en de Halsterse gelijkmaker op 2-2 liep het even uit de hand en vergaten, zoals Van Keu len het omschreef, sommige jongens even dat ze met voet ballen bezig waren. In alle commotie zou Bruse Boys- keeper Jacob Muller een schop hebben uitgedeeld. Van Keulen: „De schuld moet bij WC worden gezocht." Het had echter weinig ge scheeld of de trainer had zelf moeten spelen in Halsteren. Bruse Boys beschikte over precies elf spelers en deed derhalve een beroep op Eric Beye en Kees de Keijser uit het tweede. Erik Bleiji (werk), Tonnie van den Berge (blessure) en Wladimir van den Ouden (schorsing) ont braken. VVC'68 - Bruse Boys 2-2 - 25. 1-0, 35. Van Dijke 1-1, 65. De Keijser 1-2, 70. 2-2, gele kaar ten: De Keijser, Beye (Bruse Boys), scheidsrechter: T. van de Walt. Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Van Dijke, Hanzen, R. van den Ouden, Willemse, J. van den Berges Avdic, De Ke ijser, Th. van den Berge,, Beye, Benard. Lucky koploper Kogelvangers wint WILLEMSTAD - „Een puntje had absoluut verdiend geweest," keek WIK-trainer Peter van Poortvliet te rug op de wedstrijd van zijn ploeg tegen de koploper. In Willemstad hield WIK. voetballend gelijke tred met de plaatselijke Kogelvangers. Een persoonlijke fout en een doelpunt in blessuretijd deden WIK toch een buiging maken voor de nummer één van de derde klasse A. Raar maar waar, maar de tijd tikt in het voordeel van WIK. Zelf mocht de ploeg dan ver liezen, maar omdat zowel Brouwershaven en BVC'54 ook puntloos bleven komt lijfsbehoud met de week dich terbij. Volgende week ont vangt WIK met open armen Klundert. „Daar hebben we nog wat goed tegen te ma ken," sprak Van Poortvliet. Eerder dit seizoen kreeg WIK met 8-0 klop. De cijfers waren tegen Kogel vangers minder duidelijk. Van Poortvliet: „We hebben goed tegenstrijd geboden. De eerste helft was gelijkwaar dig. Wij gaven heel weinig weg." Weinig, maar toch te veel. Erik de Vlieger inter preteerde een voorzet vanaf links verkeérd, Erik van der Giessen kopte 1-0 achter Krijn Hendrikse. Erik-Jan Kort had uit een voorzet van Marco Ganzeman de 1-1 op zijn kop maar mikte ver keerd. Na een goeie kans voor Kogelvangers was het daarna de beurt aan WIK. Tweemaal Kort en éénmaal invaller Wim van de Velde, voor een leeg doel schoot hij de bal te zacht in waardoor een toege snelde verdediger de bal als nog van de doellijn kon glij den, hadden de bezoekers op 1-1 kunnen brengen. In plaats daarvan scoorde Kogelvan gers vlak voor tijd 2-0. Kogelvangers - WIK'57 2-0 (1-0) - 23. Van der Giessen 1-0, 90. Loef 2-0. Opstelling WIK'57: Hendrik- se, Van de Hoek, De Broe- kert, E. Ganzeman, De Vlie ger (75. Van de Velde), Kort, Verwest, Stouten, Verhage, M. Ganzeman, Wittenberg. Ongelukkig3-2 verlies tegen Olympia'60 DONGEN - Een scheidsrechter die de boel voor Brou wershaven danig verziekte. Dat was het verhaal van Olympia'60 - Brouwershaven (3-2). Scheidsrechter Versteeg uit Wijk en Aalburg was de ploeg van Pim Potappel niet gunstig gezind. „En dat komt ons op dit moment wel heel slecht uit," meldde de trainer uit Stavenisse. Brouwershaven zakt na de opsteker van vorige week te gen Baronie weer terug het drijfzand in. Hoe lang is Brouwershaven nog sterker dan de modder? Winst voor FSV, verlies voor WIK dat het dichtstbij op een veilige plaats staat, op negen punten van Brouwershaven. „Het is bijna onmogelijk," schat Pot appel de overlevingskansen in. Maar de waslijst aan Brouwse blessures wordt al leen maar groter en groter. Het doek lijkt nu al gevallen. Tegen Olympia speelde Brou wershaven absoluut niet slecht. Via William Smits kwam Brouw op 0-1. Smits ging daarna voor de 2-0, werd neergehaald en.een speler die al geel had kreeg nu geen geel. De eerste keer dat Brou wershaven benadeeld werd. Vervolgens scoorde Olympia 1-1 en 2-1. Potappel: „Bij de tweede goal sloeg een speler van Olympia de bal met de hand erin. Iedereen zag het, behalve de scheidsrechter." Remy Lievense zorgde nog voor rust voor 2-2. In de tweede helft werd Brou wershaven een zuivere strafschop ontnomen toen Goudzwaard in het straf schopgebied werd neerge haald, had een speler van Olympia rood moeten krijgen toen Smits onderuit geschof feld werd en werd een doel punt van Goudzwaard onte recht wegens hands afgekeurd. Op de derde goal van Olympia viel niets af te dingen. Alleen vroeg Potap pel zich af of het kistje met boodschappen wat klaar stond wel voor het rad van avontuur was. Wellicht ging iemand uit Wijk en Aalburg er mee aan de haal? Olympia'60 - Brouwershaven 3-2 (2-2) - 5. Smits 0-120. Pee- ters 1-1, 31. Haarbos 2-1, 42. Lievense 2-2, 71. Peetcrs 3-2, scheidsrechter: Versteeg (Wijk en Aalburg). Opstelling Brouwershaven: J. van Mourik, Kristelijn, Dekker. Hartog, Tanis (70 Pankow), Lievense, Kraaij- enbrink, Dalebout (60. P. van Mourik). Goudzwaard. Smits, Van Splunder. 1 A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7