Miljoenenbrand houthandel Coalitie wil snel koopkrachtreparatie 'Ook Daverschot moet opstappen' Doodzieke vrouw 3,5 uur op EHBO jroenLinks deponeert een nieuw voorstel Clinton populairder dan voor schandaal Drugsverkopers aangehouden WATERSTANDEN Honderd auto's betrokken bij een ongeval op de A73 Dronken schipper knalt tankschip tegen helling Vrouw vernielt kleding in dertig winkels ZIERIKZEESCHE H! NIEUWSBODE ÏSs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vervolg van pagina 1 Een projectgroep met verte genwoordigers van verschil lende disciplines kan zich in eerste instantie over de opzet buigen. Gedacht wordt bij voorbeeld aan deelname door het Adviesbureau Opleiding en Beroep, Besthwerk, Socia le; Dienst, Arbeidsbureau, Vrouw en Werk en eventueel afgevaardigden van politieke partijen. De plannen zouden op korte termijn verder uitge werkt moeten worden. In samenwerking met SKW heeft de fractie al enig onder zoek naar financiële moge lijkheden uitgevoerd. Zo is dit jaar extra subsidie los te peuteren bij het Juliana Wel zijn Fonds in verband met het 50-jarig bestaan van de orga nisatie. Ook de Stichting Le ger des Heils Welzijn en Ge zondheidszorg en het AWO Fonds hebben medewerking toegezegd. Bovendien kan ge bruik worden gemaakt van bestaande regelingen als Mel- kertbanen, WIW, JWG, ba nenpool en pepmedewerkers. Met dit voorstel hoopt Groen- Links een constructieve bij drage te leveren aan het ge meentelijk beleid. Enerzijds is uitgegaan van een 'nieuw beleidsarm en financieel be houdend 1998', anderzijds heeft de fractie met dit plan geprobeerd een nieuwe rich ting te geven aan het schep pen van werkgelegenheid en de integratie van asielzoe kers. Van Heemst (PvdA): HILVERSUM (ANP) - Het PvdA-Tweede-Kamerlid Van Heemst vindt dat na de Groningse burgemeester Ouwerkerk nu ook hoofdofficier van justitie mr. R. Daverschot het veld moet ruimen. Zoals bekend moet minister Sorgdrager van Justitie het Parlement voor 1 februari la ten weten wat zijn lot is. Over het mogelijk aanblijven van Daverschot hielden de rege ringsfracties zich tot nu toe op de vlakte. In het belang van de veilig heid in Groningen moet orde op zaken worden'gesteld, al dus Van Heemst donderdag morgen voor de NOS-radio. Hij" „zou het buitengewoon opmerkelijk vinden" als de derde in de regionale bestuur lijke driehoek, Daverschot, ,,zou blijven zitten." Van Heemst herinnerde er aan dat de Kamer op Daver- schbf's functioneren kritisch heeft gereageerd, „dus ik neem aan dat Sorgdrager ten aanzien van hem op korte ter mijn uitsluitsel geeft hoe het verder kan. „Dat hij weg moet lijkt mij voor de hand te liggen." - Enquête Een enquête door sociologen van de Rijksuniversiteit Gro ningen wees eind januari dat 62 procent van de Groningers er hetzelfde over denkt en meent dat hoofdofficier Da verschot moet opstappen. De ze magistraat heeft zelf al la ten weten dat hij er niet over piekert uit zichzelf uit Gro ningen te vertrekken. De hoofdofficier kwam in de problemen door de affaire- Lanc' ee en de rellen in de Oosterparkwijk eind vorig jaar. In de affaire-Lancée liet het Openhaar Ministerie deze politiechef van Schiermon nikoog met veel machtsver toon van het eiland halen op verdenking van ontucht met zijn dochter. Die verdenking bleek later onterecht. In de aanpak van de zaak werd de ene na de andere blunder begaan, tot groot on genoegen van politiek Den Haag. Verder bleek dat er het nodige schortte aan het drie hoeksoverleg tussen Daver schot en burgemeester Ou werkerk en politiechef Veenstra. Door plaatsgebrek ziekenhuizen EINDHOVEN (ANP) - Een hoogbejaarde vrouw met een ernstige longaandoening heeft eerder deze week meer dan 3,5 uur op de EHBO-afdeling van het Eind- hovense Catharinaziekenhuis gelegen omdat er in geen enkel ziekenhuis in de regio plaats voor haar was. Uiteindelijk is ze overgebracht naar een zieken huis in Veghel. Daar is de vrouw na korte tijd overle den. Een woordvoerder van het Catharinaziekenhuis heeft dit bevestigd. Volgens hem is er een grote kans dat dit voor val -zich zal herhalen omdat de beschikbare bedden in de ziekenhuizen in Eindhoven en omgeving voortdurend be zet zijn. Volgens de zegsman is achter af gebleken dat de vrouw der mate ziek was dat ze eigenlijk helemaal niet vervoerd had mogen worden. „Ze zou hoe dan ook zijn overleden. Het is echter heel erg schrijnend dat we op zo'n manier met een doodzieke bejaarde moeten leuren." De overvolle ziekenhuizen zijn het gevolg van de bezui nigingen in de gezondheids zorg, zegt' de woordvoerder. „Daardoor lopen we dit soort risico's. De kans dat er door een tekort aan mensen, mid delen en mogelijkheden pa tiënten overlijden, wordt steeds groter." Overigens overleggen de zie kenhuizen in Zuidoost-Bra bant al geruime tijd met el kaar om tot een betere sprei ding van patiënten te komen. KATWIJK/RIJNSBURG (ANP) - De politie heeft in de Duin- en Bollenstreek een 30- jarige man uit Rijnsburg en een 20-jarige mian uit Katwijk aangehouden op verdenking van drugshandel. Volgens de politie heeft de Rijnsburger verklaard sinds 1994 wekelijks 5000 XTC-pil- len te hebben verhandeld. Hij maakte gebruik van een net werk van lopers. Die ver kochten op hun beurt de pil len aan kleine afnemers en gebruikers, met name in Kat wijk en Noordwijk.n. Tijden cn standen volgens getijdetabel Hydro-mcteoeentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwatcr tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 30 jan. 05.05 167 11.00 -160 17.30 184 23.15 -128 ROOMPOT BUITEN 30 jan. 03.05 187 09.25 -168 15.25 208 21.40 -136 BRUINISSE 30 jan. 05.40 177 10.55 -169 18.00 196 23.20 -137 WEMELDINGE 30 jan. 05.00 195 11.05 -176 17.20 210 23.20 -145 Springtij: 30 januari Actuele informatie over afwijkingen 06-9771 Omliggende bedrijven gespaard gebleven ROTTERDAM (ANP) - Een grote brand heeft donder dagochtend houthandel Abraham van Stolk in Rot terdam vrijwel volledig in de as gelegd. Een klein deel van het bedrijf bleef gespaard. Er lag voor 26 miljoen gulden aan hout opgeslagen. Het gloednieuwe kantoor van de onderneming, die al sinds 1727 bestaat, is ook in vlam men opgegegaan. Omliggen de bedrijven aan de naar de houthandel vernoemde weg, bleven gespaard. De brand op Bedrijvenpark Kleinpolder brak door nog onbekende oorzaak even na 04.00 uur uit. De brandweer in Rotterdam en omliggende gemeenten zette tachtig man in en drie blusboten. De vaar tuigen blusten vanaf het ri viertje De Schie dat voor het bedrijvenpark langs loopt. De eerste zorg van de brand weer was de naburige peni tentiaire inrichting De Schie. De vrees bestond dat de vlam men tot aan de muren van de gevangenis zouden komen. Er werd daarom een brandgang gemaakt tussen de gevange nis en het aangrenzende ter rein van de houthandel. In Hoogvliet en Spijkenisse dwarrelden roetdeeltjes neer die afkomstig zijn van de brand. De rook zorgde aanvankelijk voor overlast onder de 250 ge vangenen en het personeel. De directie besloot om de ven- tilatie-inlaten van het cellen complex te sluiten. De gevan genis kan minimaal 24 uur zonder aanvoer van verse lucht, aldus woordvoerder T. van Benthem. De blusinstal latie van het gebouw was toe vallig woensdag nog gecon troleerd en in orde bevonden. Uit de blusinstallatie van het bedrijvenpark kwam aan vankelijk geen en later te weinig water, zo verklaarde de brandweer. „De druk was te laag waardoor wij water uit de Schie moesten halen. Al met al leverde dat een ver traging op van een hplf uur", zei de woordvoerder. Volgens brandweercommandant J. Berghuijs is de capaciteit van dergelijke bedrijfsinstalla- ties altijd te gering voor zeer grote branden. De brand breidde zich uit door de partijen hout die langs de Schie lagen opgesla gen. Er bestond direct gevaar voor twee naburige loodsen die vlak langs het kadeter rein van Abraham van Stolk liggen. Drie textielbedrijven* een vestiging van Mazda, een contructiebedrijf en een fili aal van Geldtransport Neder land dreigden ten prooi te vallen aan de vlammen. In de loop van de ochtend wist de brandweer het groos- te gevaar te bezweren. Even voor 10.00 uur, een uur later dan aangekondigd, gaf de brandweer het sein „brand meester". Het nablussen duurt zeker nog de hele dag. In 1997 kampte Rotterdam drie maal met een grote brand bij hout- en palletonderne mingen. De Palletcentrale aan de Overschiese Kleiweg brandde grotendeels af op 5 oktober. Op 24 september legde een laaiend vuur de palletfabriek ,B B aan de Industrieweg in Rotterdam-Noord in de as. Op 21 augustus was het de beurt aan palletfabriek Bre mer Co aan de Fokkerweg in Schiedam. De oorzaak van de deze branden is nog steeds onduidelijk. Financiële zaken bezorgen de meeste Nederlanders hoofdbrekens. (Archieffoto) DEN HAAG (ANP) - De coalitiefracties willen dat het kabinet snel maatregelen neemt om de koop kracht van een aantal groepen burgers op te vijze len. De regeringsfracties zullen dat donderdag naar voren brengen in een debat van minister Mel- kert van Sociale Zaken. Het gaat om huishoudens die niet blijken te profiteren van de door het kabinet be loofde koopkrachtvooruit gang in 1998, zoals een aantal gepensioneerden, vutters en WAO'ers. Melkert beloofde maandag in een brief aan de Kamer al dat zij het kabinet aan zijn koopkrachtbelofte mag hou den, maar de regeringsfrac ties willep meteen boter bij de vis. Volgens Pvd A-Kamerlid Van Zijl zou het kabinet bin nen een week of zes maatre gelen moeten kunnen ne men. Desnoods zou het met eenmalige uitkeringen moe ten komen. Van Zijl constateert ver heugd dat de meeste huis houdens er wel degelijk op vooruitgaan dit jaar. Dat be paalde categorie en toch buiten de boot vallen, komt voor een belangrijk deel door een grootscheepse her ziening van de WAO die per 1 januari van kracht is gewor den. Aanvullend Als gevolg daarvan hoeven werknemers geen WAO-pre- mie meer te betalen, maar is ook de overhevelingstoe slag, die zij voorheen ontvin gen, verlaagd. Voor bejaarden met een aan vullend pensioen van 15.000 tot 30.000 gulden blijkt deze operatie ongunstiger uit te pakken dan het kabinet had gedacht, aldus Van Zijl. Het zelfde geldt voor een groep vutters en ook voor sommige «werknemers. Een andere oorzaak van de tegenvallende koopkracht ontwikkeling is dat een aan tal pensioenfondsen de aan vullende pensioenen minder blijkt te verhogen dan het kabinet had gedacht. Ook blijken 'de ziektekostenpre mies vaak sterker te stijgen dan geraamd. Melkert had een aantal van deze problemen ook al on derkend, maar hij vond het nog te vroeg voor concrete maatregelen. Maar de coalitiepartijen, die geconfronteerd worden met honderden telefoontjes en brieven van boze burgers, willen zo kort voor de ver kiezingen geen risico lopen. WASHINGTON (RTR/AFP/DPA) - President Clinton is na zijn daverende toespraak voor het Congres populairder dan hij was voordat het schandaal over zijn vermeende affaire met een stagiaire in het Witte Huis losbarstte. Uit een opiniepeiling van NBC en Wall Street Journal bleek dat 68 procent van de mensen die na de State of the Union werden onder vraagd, het beleid van de president goedkeurt. Een andere peiling en CNN en Gallup wees erop dat 48 pro cent groot vertouwen heeft in de manier waarop Clin ton het land bestuurt. Clinton is er met zijn troon rede voor het Congres dins dagavond in geslaagd de gunst van het publiek terug te winnen door aandacht te vragen voor de verworven heden van zijn beleid en het schandaal, dat hem al een week achtervolgt, te nege ren. De voormalige stafchef van het Witte Huis, Leon Panet- ta, is woensdag acht uur .lang ondervraagd door een speciale jury die onderzoek doet naar het schandaal. „Ik ben persoonlijk niet-op de hoogte van een mis plaatste relatie, seksueel of anders, tussen deze presi dent en een van stagiaires of iemand anders in het Witte Huis", zei hij na afloop. Hillary Clinton heeft duide lijk een voortrekkersposi tie ingenomen om haar man te verdedigen. Tweemaal verscheen zijn woensdag op de televisie om de beschul digingen te ontkrachten. Ook vice-president Al Gore heeft zijn gereserveerde houding opgegeven om zijn baas volmondig bij te staan. „Hij is de president van dit land. Hij is ook mijn vriend. En ik wil jullie nu vragen hem te steunen", aldus Gore voor een juichende menigte in Champaign, Illinois, waar hij woensdag samen met Clinton voor een kort bezoek was. DRIEBERGEN (ANP) - Op de A73, Venlo-Nijmegen, heeft donderdagmorgen ter hoogte van Nijmegen een omvangrijk ongeval plaatsgevonden waarbij circa honderd voertuigen zijn betrokken, zo heeft de poli tie in Driebergen gemeld. Er zijn dertien gewonden ge vallen onder wie drie zwaar gewonden. De kettingbotsing is gebeurd tussen de afslag Beuningen en Dukenburg. Het Landelijk Traumateam is ingezet. De politie en hulpverleners zijn momenteel met man en macht bezig. De snelweg is tussen het knooppunt Lin- denholt en het knooppunt Ewijk geheel voor het ver keer afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de A50 en A326. Het ongeval ontstond toen een vrachtiwagen door de middenberm schoot. Het voertuig zou daarop in brand zijn gevlogen. De gewonden zijn overgebracht naar zie kenhuizen in Nijmegen. Voor andere bij het ongeluk be trokken automobilisten is een opvangcentrum ingericht in een zalencentrum in Wychen. De politie liet al vanaf don derdagmorgen vroeg waar schuwingen uitgaan voor dichte tot zeer mist in het ge hele land en vooral in het oos ten, waar het zicht hier en daar minder dan vijftig meter GORINCHEM (ANP) - Een dronken schipper van het Zwitserse tankschip Zuger- see heeft zijn vaartuig woens dagavond tegen een helling in de haven van scheepswerf De Merwede vast laten lopen. Laswerkzaamheden in de werf moesten direct worden gestaakt wegens mogelijk brand- en ontpoffingsgevaar. Drie sleepboten met geza menlijk 2900 pk bleken nodig om de met 1650 ton gasolie ge laden tanker zonder lekkage los te krijgen. Voor het onge val zat de schipper alleen in zijn stuurhut. Het schip maakte vaart op de automati sche piloot. Toen de man be sloot op te staan om het vaar- tijdenboekje in te vullen, stootte hij waarschijnlijk per ongeluk tegen het pookje van de automatische piloot. Toen de schipper klaar was met in vullen en uit het raam keek, zag hij dat zijn vaartuig recht de haven van de scheepswerf inging. Volle kracht achteruit hielp niet meer en de tanker knalde tegen de kant en kwam vast te zitten.Uit poli tieonderzoek is gebleken dat de schipper 1,4 promille alco hol in zijn bloed had. Hij kreeg een proces-verbaal en een vaarverbod. Suske en Wiske "de mompelende mummie' [fik faMHinmrzie ik er nof $otd uit, hèj door Willy Vandersteen Verwachting t/m maandag 2 februari WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp.O graden Mid.temp. 2 graden Windkracht n.oost 3 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. -5 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht oost 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp.-3 graden Mid.temp. 3 graden Windkracht west 4 ZON-EN MAANSTANDEN 30 jan. Zon op 08.24, onder 17.22 Maan op 09.26, onder20.35- Eerste kwartier: 3 februari (23.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nederiand bevindt zich in een gebied met heel rustig weer, maar ook met zeer vochtige lucht'. Hierdoor overheerst de bewolking en komt er op veel plaatsen nevel eri mist voor. Vooral vanavond, van nacht en morgenochtend wordt het oppassen. Het zicht kan dan namelijk teruglopen tot minder dan 50 meter. Extra gevaar voor de weggebruiker is nog de temperatuur die in £et binnen-r land net onder het vriespunt kan zak ken. De zeer natte wegen worden dan plaatselijk glad. Morgen overdag lost de mist heel langzaam op. Verder wisselen zon en wolkenvelden elkaar af, waarbij de bewolking de overhand heeft. De middagtemperatuur schommelt rond 4 graden. Morgen avond en in de nachtelijke uren kan er vanuit het noorden wat regen vallen-. Heel misschien gaat dat later in de nacht over in sneeuw. Tijdens het weekend wordt het koud. 's Nachts vriest het bijna 5 graden, terwijl over: dag het kwik net boven nul uitkomt. NIJVERDAL (ANP) - Een 42- jarige vrouw uit Nijverdal heeft zich woensdag bij de po litie gemeld en verteld dat zij vanaf vorige week in dertig winkels kleding heeft ver nield. Dat gebeurde met een scherp voorwerp. De schade bedraagt naar schatting 20.000 gulden. De vrouw is ingesloten en "wordt voorgeleid aande Rechter Commissaris in -Al melo. De politie onderzoekt of Nijverdalse ook in andere Twentse gemeenten kledings tukken heeft vernield.De vrouw was met name in haar woonplaats actief, maar sloeg ook enkele keren toe bij kle dingzaken in Rijssen. NAAR HUIS DEN HAAG (ANP) - Onge veer 7000 leraren sturen naar verwachting donderdagmid dag hun leerlingen naar huis. Vanaf een uur gaat een groot deel van het voortgezet on derwijs plat. Docenten leggen hun werk neer uit protest te gen de hoge werkdruk in het onderwijs. Uitgever LnO drukkerij/uitgeverij bv Zierikzee Directie W. O. Deddens Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon: Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan ma t/m vrij 0111 - 453538 Tijdens kantooruren van 8.30 tot 17.00 uur Tijdens de avonduren ma di do vr van 18.00 tot 20.00 uur (niet op woensdag) Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556 Abonnementen Abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abonne mentsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties - Maandagkrant vrijdag - Dinsdagkrant maandag - Donderdagkrant woensdag -Vrijdagkrant donderdag Voor fouten ontstaan door telefoni sche of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 78 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7.80 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/2%B.T.W tot 13.00 uur tot 11.30 uur tot 11.30 uur tot 11.30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 2