Compromis over lichtmasten Scepsis toekomstig effect aanleg snelheidsremmers Eerste stap naar loket voor 'werk en inkomen' 'Geen concessies aan veiligheid in de tunnel' Einde hotel Mondragon slechte zaak toerisme Geen subsidie meer voor Toeristen Slachtofferhulp Geen geld voor onderhoud bij Recreatieschap Veerse Meer Workshop fotograferen Mogelijk in nieuwe gemeentehuis Elders mogelijkheid exploitatie Draagvlak teleurstellend AGENDA Bestuur tennisvereniging Zierikzee doorbreekt patstelling met bewoners Krabstraat Op parallelweg langs ft59 DINSDAG 27 JANUARI 1998 NR 26322 Alle ramingen in begroting taakstellend MIDDELBURG - Het Recreatieschap Veerse Meer staat met de rug tegen de muur ten aanzien van het verhogen van de bijdragen van de deelnemers. Het schap heeft geen middelen meer om het noodzakelijk onderhoud te plegen. In de begroting voor 1998 zijn geen middelen opgenomen voor uit te besteden onder houd aan recreatieterreinen en voorzieningen. Het Recre atieschap heeft voor het te plegen onderhoud in 1998 de beschikking over twee eigen personeelsleden, een boot als mede een budget van 4.000 gulden voor het plegen van het noodzakelijk onderhoud aan steigers en dergelijke. Met deze bezetting wordt te ruggekeerd naar de situatie van voor de overdracht van de recreatieterreinen en voor zieningen. Ook voor de over dracht had het Recreatie schap de beschikking over deze bezetting. Het heffen van parkeerbelas ting en liggelden, alsmede de controle hierop en de admini stratieve verwerking van na- heffingen en bezwaarschrif- ZIERIKZEE - Op initiatief van dë Zeeuwse Volksuniver siteit staan deze maand diver se activiteiten in Zierikzee gepland In de RSG Professor Zeeman aan het Hatfieldpark wordt dinsdag 17 februari de work shop fotograferen met de compact camera gehouden. Deelnemers krijgen deze avond talloze ideeën om leu ke foto's te maken van bij voorbeeld vakantie, kinde ren en feestdagen. De cursus meubels stofferen gaat don derdag 19 februari om 9.30 uur van start aan de Post- straat 37. Deze cursus, in samenwer king met Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei, bestaat uit zeven bijeenkomsten van 9.30 tot 11.30 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 0118-626789. VERNIELING ZIERIKZEE - Bij bibliotheek De Stolpe in Zierikzee is een ruit vernield. Een 54-jarige inwoonster van Zierikzee deed aangifte. De melding kwam maandagmorgen rond 7.00 uur binnen. Het gaat om een ruit van dubbelglas. ten blijft gehandhaafd. Ook is op de hiervoor beschikbare budgetten een bezuiniging doorgevoerd. De kosten van toiletten, storttanks en Rode Kruispos ten zijn gehandhaafd op het niveau van 1997. Alle ramin gen zoals deze in de begroting 1998 zijn opgenomen zijn taakstellend. Het Recreatieschap geeft aan met de rug tegen de muur te staan en geen middelen meer heeft om het noodzakelijk on derhoud te plegen. Ook het verder doorvoeren van bezui nigen of verhogen van van parkeer- en liggeldtarieven wordt op dit moment niet ver antwoord geacht. „De enige reële optie is thans het verho gen van de bijdragen van de deelnemers," aldus het dage lijks bestuur van het Recre atieschap. INSLUIPING ZIERIKZEE - Uit een woning aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee is door een inslui per een klein geldbedrag weg genomen. De melding van in sluiping kwam gisterenmid dag binnen. Aangifte werd gedaan door een 85-jarige in woner van Zierikzee. BIJL IN AUTO MIDDELHARNIS - Bij con- trole op de Langeweg in Mid- delharnis is proces-verbaal opgemaakt tegen een 22-jari- ge inwoner van Nieuwe-Ton- ge. De man reed te hard, maar bleek bij controle ook een bijl in zijn auto te hebben liggen. De bijl diende ter zelfverdedi ging. Het wapen is afgeno men. AUTOKRAAK OOSTERLAND - Uit een personenauto die gepar keerd stond aan de Sint Joostdijk in Oosterland is alle geluidsapparatuur ontvreemd. De waarde van de apparatuur is on bekend. Aangifte is ge daan door een 21-jarige Oosterlander. De inbraak is tussen zaterdagmorgen en zondagavond ge pleegd. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland, de Arbeidsvoorziening en de Uitkerings Verlenende In stanties hebben een eerste overleg gevoerd om te ko men tot een gemeentelijk loket 'werk en inkomen'. loket dat de gemeente wil op zetten. In dat geval wordt als locatie gekozen voor het nieu we gemeentehuis. De doelstelling van het loket is een betere en goedkopere dienstverlening, een afname van het aantal mensen dat een uitkering ontvangt en het verminderen van het aantal moeilijk vervulbare vacatu res. De eerste besprekingen rich ten zich vooralsnog op de lo catie, de huisvesting en de werkzaamheden achter het loket. De discussie spitst zich toe op de financiering van het project. Als vestigingsplaats is geko zen voor Zierikzee. Mogelijk dat het loket 'werk en inko men' geïntegreerd kan wor- den met het gezamelijk zorg- 'Groeimodel' De deelnemende partners kie zen voorlopig voor een mini male gezamenlijke verant woordelijkeheid. Dit in de veronderstelling dat er waar schijnlijk sprake is van een 'groeimodel' in de richting van een bredere gedeelde ver antwoordelijkheid. De vol gende stap is om te komen tot een intentieverklaring en het opstellen van een onderne mingsplan. Jorritsma bij start Westerscheldetunnel: TERNEUZEN (ANP) - „Twee keer zoveel dwarsver bindingen tussen de tunnelbuizen en een dikkere brandwerende beschermingslaag hebben de boutv van de Westerscheldetunnel 155 miljoen gulden duurder gemaakt. Een behoorlijk bedrag, maar het spreekt vanzelf dat je geen concessies kunt doen aan de veiligheid van mensen". Dat zei minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) gis termiddag in Terneuzen bij het officii ele begin van de bouw van de Westerschelde tunnel. Het gaat om het boren van twee tunnelbuizen van 6,5 kilometer lengte en een diameter van ruim elf meter. De tunnel wordt gefinancierd uit de tolopbrengsten en jaar lijkse bijdragen van rijk en provincie. Er komt geen risi codragende, private financie ring aan te pas. Tegenover de rijksbijdrage staat het weg vallen van de subsidies aan de veerdiensten. Rendabel „Vergeleken met de veerdien sten is de aanleg van de tun nel een rendabele investe ring. De subsidie aan de veerdiensten kost het rijk jaarlijks 50 miljoen gulden. En die rijksbijdragen stijgen. Veerdiensten zijn bovendien niet erg efficiënt in het heden daags verkeer", aldus Jor ritsma. ZIERIKZEE - B&W zien het einde van Hotel Mon dragon als een strop voor het toeristisch-recre- atief bedrijfsleven in Zierikzee. Het pand aan het Havenpark 21is gekocht door Notariskantoor Be- ijsens Zonnevylle en gaat een kantoorfunctie vervullen. Hotel Mondragon sluit 1 au gustus haar deuren. In Zie rikzee zijn slechts drie ho tels, waarvan er nu één zal verdwijnen. Hotel Mondra gon is bovendien, volgens het college van B&W, het enige hotel dat past bij het nagestreefde toeristisch product. Hierin speelt niet alleen wa tersport, maar ook cultuur historisch stadstoerisme een rol. Het Oproer, Zee land Maritiem en Monu- mentenstad zijn voorbeel den van deze invulling. Wanneer geen passende ver- blijfsaccommodatie kan worden aangeboden, kan dat als gevolg hebben dat gasten Zierikzee niet meer voor een langer verblijf aandoen. Dit zal weer uit werking hebben op bijvoor- beed detailhandel en overi ge horeca. De plaatsing van het nota riskantoor in het pand van Hotel Mondragon maakt een bestemmingsplanwijzi ging noodzakelijk. Daarte genover staat dat in Zierik zee een horecastop van kracht is. Wat hotels betreft pleit B&W echter voor een positieve benadering van nieuwe verzoeken tot vesti ging. De exploitatie van een kwa litatief hoogstaand hotel el ders moet mogelijk zijn, meent het gemeentebe stuur. Verbouwd Volgens de informatie die het college heeft hoeft er op de betreffende locatie niet te worden verbouwd. Ook stedebouwkundig gezien bestaat geen bezwaar tegen de plaatsing van een kan toor in het pand nummer 21. Van het oude kantoorpand van Beijsens Zonnevylle aan het Havenpark 23 is nog niet bekend wat ermee gaat gebeuren. MIDDELBURG - De provincie stopt met het subsi diëren van het project 'Toeristen Slachtofferhulp Zeeland.' De provincie betreurt het dat er met name bij het (toeristisch) bedrijfsleven niet voldoende fi nancieel draagvlak is verkregen. Uit de eindrapportage blijkt, dat de overige door de provin cie onderschreven doelstel lingen voor het welslagen van dit project wel redelijk zijn behaald. Het project werd voor drie jaar ondersteund door de pro vincie met de uitdrukkelijke bepaling dat daarna geen sprake meer moet zijn van af hankelijkheid van afzonder lijke subsidies. De toeristen slachtofferhulp dient in de optiek van de provincie struc tureel een plaats te krijgen binnen het reguliere taken pakket van de Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Bezwaar De Stichting kan desgewenst bezwaar maken tegen dit be sluit van de provincie om de subsidiekraan voor deze spe cifieke vorm van hulpverle ning dicht te draaien. Dinsdag 27 januari Zierikzee Lezing Geloven en de wereld van jongeren doorT. van Tey- lingen. Kerkcentrum Haven plein. 19.45 uur. Brouwershaven Vergadering commissie ex terne contacten in het stad huis. Aanvang 19.30 uur. Noordgouwe Schrijfochtend Amnesty In ternational bij familie Mur phy aan de Dr. Wortman- straat 21.10.00 tot 12.00 uur. Bruinisse Bijeenkomst Hervormde vrouwenvereniging Helpt El kander. Verenigingsgebouw, Deestraat. 19.30 uur. Woensdag 28 januari Zierikzee Kreaclub; wasknijperbeèsten maken kinderen 6 tot 10 jaar. MFC. 14.00 uur. Jaarvergadering streek- drachtvereniging De Arke. MFC. 19.45 uur. Kerkwerve Jaarvergadering Oranje comité. Consistorie Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie grondgebiedszaken, openba re werken en milieu in het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. Bruinisse Bijeenkomst van soos Hui?e Gezelligheid in het verenig gingsgebouw in Bruinisse. 14.30 uur. Informatie-avond borstvoe ding. Dijkstraat 10. 20.00 uur. Donderdag 29 januari Bommenede DB-vergadering van Natuür- en Recreatieschap de Greve- lingen in Bommenede. 14.00 uur. Noordgouwe Ledenvergadering ijsvereni- ging Schuddebeurs. Dorps huis. 20.00 uur. Vrijdag 30 januari Zierikzee Start computercursus Win dows '95 voor beginners.- MFC. 13.00-14.30 uur. Vergadering PvdA-fractie. Vergaderkamer 78. Gemeentehuis. 15.00 uur. Westenschouwen Maffia-avond bij Schouwse Tapperij en restaurants Bella Vista en De Schouwse Pot. Vanaf 19.00 uur. Dreischor Dialezing over Jordanië. Ver eniging Tot Nut en Genoegen. Dorpshuis. 20.00 uur. Oosterland Halve finale Karaokekani- pioenschappen Nederland in Neffen d'Eule. 19.30 uur. Zaterdag 31 januari Zierikzee Ars Musica concert violiste Karin Dolman en pianiste Caecilia Boschman. Zeeuwse Muziekschool. 20.00 uur. 't Gelag, theatervoorstelling van Fred Delfgaauw; Theater Mondragon; 20.00 uur. Zonnemaire Uitvoering harmoniever- enigng Nut en Uitspanning (voor ouderen). Dorpshuis. 13.30 uur. Ouwerkerk Herdenking rampslacht offers met kranslegging op algemene begraafplaats door college B&W. 14.00 uur. Nieuwerkerk Herdenking rampslacht offers met kranslegging op begraafplaats burg. Van Veenstraat door college B&W. 14.20 uur. Oosterland Herdenking rampslacht offers met kranslegging op algemene begraafplaats door college B&W. 14.40 uur. Sirjansland Herdenking rampslacht offers met kranslegging op algemene begraafplaats door college B&W. 15.00 uur. Zondag 1 februari Zierikzee Moluks sprookje De aap en de goheba door poppen theater Parabel. MFC. 15.00 uur. Neeltje Jans Winterwandeling natuurge bied. Start bij (betaalde) par keerplaats Waterland Neeltje Jans. 14.00 uur. Burgh-Haamstede ATB snerttocht in de Domei nen. Vertrek vanaf restau rant de Molenbefg om 10.30 uur. ZIERIKZEE - Er bestaat nogal wat scepsis ten aan zien van het effect van de snelheidsremmers, die door Rijkswaterstaat zijn aangebracht op de paral lelweg langs de N59 ter hoogte van het buurtschap Capelle. Op het ogenblik worden de laatste werk zaamheden verricht aan de obstakels op deze weg. Scepsis bestaat er vooral bij de twee raadsleden G. van den Ouden-Zwart (WD) en R. Geluk (D66), die in de di recte omgeving wonen en de werkzaamheden uiteraard nauwlettend in de gaten hou den. Van de noodzaak, dat er iets moest gebeuren om het ver keer op de parallelweg tot langzamer rijden aan te zet ten, zijn beiden al lange tijd overtuigd, maar ze betwij felen of het op deze manier moest gebeuren. Rijkswaterstaat heeft er een soort kleine vluchtheuvels aangelegd, die aan de ene kant door rechtdoorgaande fietsers en brommers gepas seerd kunnen worden, terwijl de auto's er via een bocht aan de andere kant omheen moe ten. Auto- en fietsverkeer worden op die wijze dus voor eventjes van elkaar geschei den. Voor eventjes, maar daarna komen ze weer bijeen en dat is juist wat beide raadsleden zorgen baart. „Ik vraag me af hoe dat straks in de praktijk gaat uitpakken," zegt Geluk. Bovendien heeft ze haar twij fels of grote vrachtwagen combinaties die korte bocht rondom het obstakel wel kun nen nemen. Vrachtvervoer van en naar de agrarische be drijven in de polder moeten wel gebruik maken van die parallelweg. „Ik vraag me af hoe het wordt als er straks grote bietenwagens dat bochtje daar moeten gaan ne men," zegt Geluk. Ze heeft zich trouwens op meer punten verbaasd over de handelwijze van Rijkswa terstaat. Zo werd ten behoeve van deze constructie rondom de snelheidsremmers aan bei de zijden van de N59 een deel van de sloot gedempt. Alleen zo was het mogelijk om de weg een slinger te kunnen la ten maken. Geluk, zelf ook agrarisch onderneemster, moest vaststellen, dat juist de drainage van haar land ge blokkeerd raakte door het dempen van dat gedeelte van de sloot. Zij klopte bij Rijkswater staat aan en kreeg aanvanke lijk te horen, dat zij wel een vergunning diende te hebben voor dat drainagesysteem. Geluk onderzocht een en an der en stelde vast dat deze drainage al dateert vanuit de tijd van de herverkaveling kort na de ramp en dat daar geen specifieke vergunningen voor werden verstrekt. Ook met die bevindingen klopte ze bij Rijkswaterstaat aan. Enige tijd later informeerde Rijkswaterstaat telefonisch bij Geluk of het klopte 'dat zij ook iets met de gemeente te maken had.' Pas daarna kwam er een excuusbrief met de mededeling, dat Geluk volkomen gelijk had ten aan zien van het drainagesys teem. Dat de uitwatering van het land nu zou worden aan gesloten op het leidingsys teem van Rijkswaterstaat en dat deze instantie ook'voor het verdere onderhoud zorg draagt. De snelheidsremmers of by passes werden enkele maan den geleden al aangebracht op de parallelweg. Sinds vrij dag wordt er weer aan ge werkt. „Dat zijn aanvullende werkzaamheden," zegt A. Bouw van Rijkswaterstaat. „Er moeten nog wat voorzie ningen aangebracht worden, zoals aanvullende bermran- den." Rijkswaterstaat is bezig met het optimaliseren van de bypass op de parallelweg langs de N59 ter hoogte van buurtschap Capelle. (Foto: Marijke Folkertsma) periode en tot 20.30 uur in de winterperiode. De zomerperiode loopt van 15 maart tot 15 oktober. Op vrij dagavonden zouden de lam pen overigens het hele jaar door wel tot 23.00 uur mogen branden. Waar mogelijk zal de tennisvereniging zoveel mogelijk gebruik maken van de banen één en twee, waar van de lichtmasten de minste overlast geven. Momenteel wordt er in de wintermaanden door de leden van LTC Zierikzee 's avonds overigens nauwelijks ge bruik gemaakt van de tennis banen. Dat daarover toch be palingen in de overeenkomst zijn opgenomen, is volgens se cretaris W. Mulders gedaan met het oog op de toekomst. De tennisvereniging ver wacht nog een flinke leden groei. Vier periodes van acht aan eengesloten dagen, waarop de tennisvereniging toernooien organiseert, vallen buiten het bestuursvoorstel. Omwonen den worden van deze periodes tijdig op de hoogte gesteld. Ook zal LTC Zierikzee bezien hoe de overlast van de omwo nenden aan de woonzijde van de banen vijf en zes technisch gezien nog verder kan wor den beperkt. Een deskundige meet de lichtintensiteit van de masten van de tennisvereniging. ZIERIKZEE - Er lijkt een einde te komen aan de con troverse tussen tennisvereniging- LTC Zierikzee en de omwonenden van het tennispark aan de Krab straat in Poortambacht. Inzet van het conflict is de vraag of en tot hoe laat de lichtmasten van de tennis vereniging mogen branden. De tennisvereniging kan de lichtmasten momenteel be perkt gebruiken. Dit als ge volg van een voorlopige be slissing - in afwachting van de bodemprocedure - van de Raad van State. Bewoners van de Krabstraat zijn het vanaf het begin al on eens met de door de toenmali ge gemeente Zierikzee vers trekte ontwerp-milieuver- gunning. De rechtbank stelde de bewoners medio 1996 in het gelijk, maar de Raad van State besliste nog geen jaar later, dat de lampen toch - voorlopig - mochten branden. Beide partijen zijn nu in af wachting van de uitspraak in de bodemprocedure. Maar het bestuur van de tennisvereni ging wilde die beslissing, ge tuige een artikel in het club blad, niet afwachten. Het bestuur is daarom de af gelopen maand met de omwo nenden tot een vergelijk ge komen. Dat houdt in dat de tennisvereniging het gebruik van de lichtmasten aanpast richting de wensen van de omwonenden. Op de meeste banen mag langer van de ver lichting gebruik worden ge maakt, maar de laatste lamp moet wel eerder uit. Op maandag 2 februari moe- (Archieffoto) ten de leden van de tennisver eniging beslissen of zij achter het bestuursvoorstel staan. Het bestuur heeft de leden dringend opgeroepen die ver gadering bij te wonen om tot een breedgedragen beslissing te kunnen komen. Beperken De huidige ipilieuvergunning staat het gebruik van de licht masten het gehele kalender jaar toe tot 23.00 uur. Het ten- nisbestuur heeft nu voor gesteld het gebruik te beper ken tot 22.30 uur in de zomer- Volgens secretaris Mulders van de tennisvereniging schept de overeenkomst met de bewoners in ieder geval 'duidelijkheid'. „Als je bij de rechtbank je gelijk haalt, kan dat bij de ander toch een nare smaak geven. Aanvankelijk lagen de beide partijen ver uit elkaar, maar we hebben el kaar toch gevonden." Ook omwonende R. Kok toonde zich tevreden met het compromisvoorstel. „Uitein delijk zijn we met het bestuur tot een positieve uitwerking gekomen. Indien het besluit door de lecen van de tennis vereniging wordt goedge keurd, zal de uitwerking wor den opgenomen in de milieuvergunning. Daarmee is voor ons de kous af."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3