Verton NU NOG LAGERE PRIJZEN Sóiomn Subsidie Zeeuws Orkest Üeer Zeeuwen De beste merken van dames- en herenschoenen nu extra voordelig in onze winteruitverkoop Provincie Zeeland FIRMA HOOGERWERF Astma Fonds DELTA DISCS OENSDAG 21 JANUARI 1998 Jdij Nieuws is de formatierubriek van Provincie Zeeland, .dactie: deling Voorlichting, odij 6, postbus 6001, 330 LA Middelburg, iSoon (0118) 63 13 92 Abdij Zeeuwse bevolking is vorig ar met ruim 1.500 zielen tgroeid, zo blijkt uit de «fers van de gezamenlijke 'neenten. ir 1 januari 1998 is het tale inwonertal van de pro- ncie 369.940 leen jaar ■sleden was dat 368.426). i vrouwen zijn in de meer- trheid: 186.733. tegen 3.207 mannen. .groei is een gevolg van een ïboorteoverschot van 744 r geboren dan overleden) en vestigingsoverschot van 770 -.{■ mensen gekomen dan okken). t geboorteoverschot kan den beschouwd als de natuur- groei. "t vestigingsoverschot is een eressanter gegeven als het t om de vraag in hoeverre eland aantrekkelijk is als vesti- gsgebied voor mensen van 'en. Kan men hier werk vinden, het leuk om er te wonen? Tot 1966 vertrokken er uit Zeeland voortdurend meer men sen dan er bij kwamen. In dat jaar werd voor het eerst sinds 1880 een vestigingsover schot geboekt en wel van 643 mensen. Deze ombuiging viel zonder meer toe te schrijven aan de in de jaren zestig op gang gekomen indus trialisatie en het aantrekkelijker worden van Zeeland als woonge bied door de uitvoering van de Deltawerken. In de jaren zeventig werden jaarlijkse vestigingsoverschotten geregistreerd van enkele duizen den. waarna in de jaren tachtig wederom het vertreksaldo de boventoon voerde. In 1990 was er weer een positief resultaat van 1.500. Vanaf dat moment was er. eenNvestigings- overschot tot vandaag de dag. Ook is weer sprake van enige stijging ('95: 557; '96: 445 en '97 dus 770). Qua vestigingsoverschot was Goes vorig jaar de grootste groeier: 643 inwoners kwamen erbij, gevolgd door Schouwen- Duiveland met 448 mensen. Goes staat nu op de derde plaats naar inwonergrootte van de Zeeuwse gemeenten, na Vlissingen (44.749 inwoners) en Middelburg (44.430). Natuur Westerschelde Provinciale staten wordt gevraagd in te stemmen met de bestuurs overeenkomst natuurcompensatie Westerschelde. De bestuursovereenkomst is het resultaat van het werk van de Commissie Westerschelde.- De commissie heeft de minister van verkeer en waterstaat van advies gediend over het herstel van de natuurschade na het uitdiepen van de vaargeul in de Westerschelde. De commissie trad aan nadat was gebleken dat ontpoldering niet als oplossing werd gezien in Zeeland. Nu wordt gekozen voor binnen- en buitendijkse opknapbeurten van de natuur en voor het herstel van kreken volgens het natuurbeleids plan. Buitendijks wordt 17 miljoen gulden besteed aan de Zuidgors, de veerhavens van Kruiningen en Perkpolder en broedgebieden bij Hansweert en Terneuzen. Binnendijks is 19 miljoen gulden te verspijkeren aan de inlagen Rammekenshoek, Oosterzwake- polder, Margarethapolder en Den Inkel. Voor het krekenproject, dat nog nader moet worden ingevuld, is 30 miljoen gulden beschikbaar. Onderdeel van de overeenkomst is een lange-termijnvisie te ontwik kelen voor het Belgische en Nederlandse deel van de Schelde en Westerschelde. Nieuws Provinciale staten beslissen 6 februari over een subsidie van ruim 1,1 ton om het tekort van het Zeeuws Orkest te saneren. Al eerder had het Zeeuws Orkest met tekorten te kam pen, die waren ontstaan door de hoge kosten die met de tien tot twaalf concerten per jaar zijn gemoeid. Daarom werd in 1994 een saneringsoperatie opgezet, waarbij de organisatie en ex ploitatie van het orkest uit elkaar werden gehaald. Het systeem dat de gemeenten 4.000 gulden per concert betalen en het orkest zelf voor organisatie van zaal, kaartverkoop, affiche ring en uitkoopsom zorgt werd verlaten. Voortaan zouden de ge meenten voor de organisatorische kant van de uitvoeringen gaan zor gen, waardoor het orkest zich al leen nog hoefde te concentreren op het samenstellen van de artistieke programma's en het concerteren. Een nieuwe stichting Concerten Het Zeeuws Orkest ging de concerten aan gemeenten en andere organisaties verkopen en bij die koop is dan inbegrepen dat voor de zaal en toebehoren wordt gezorgd. Tegelijkertijd spanden het rijk, de provincie en het orkest zelf zich in om het toen ontstane tekort weg te werken. Er kon met een schone lei worden begonnen. Ware het niet dat in de jaren 1995 en 1996 nog op de oude voet werd doorgegaan, waardoor opnieuw tekorten konden ont staan. Bovendien vielen in die jaren sommige recettes tegen en was het orkest nog gebonden aan langlopende verplichtingen die het tekort nog verder opvoerden. Vertrouwen Deze gang van zaken was voor het dagelijks bestuur van de provincie aanleiding het vertrou wen in het toenmalige bestuur van het Zeeuws Orkest op te zeggent Aan de sanering van het tekort zou van provinciezijde alleen worden meegewerkt als een compleet nieuw bestuur zou aantreden met deskundigen op het gebied van beleid en financiën en als een registeraccountant klaarheid zou brengen in de financiële positie van het orkest. Er is een nieuw bestuur, waarin gedeputeerde staten vertrouwen hebben en inmiddels is duidelijk dat het totale tekort ruim 2 ton groot is. De besturen van de vereniging Het Zeeuws Orkest en van de stichting Concerten Zeeuws In Sluiskil Orkest kunnen samen 20.000 gulden bijdragen in het tekort: de vereniging heeft voor haar werk de beschikking over een klein subsidiebedrag en de stichting 'moet alle moeite doen om de concerten kostendekkend te kunnen verkopen. De staatssecretaris van onder wijs, cultuur en wetenschappen is net als het dagelijks bestuur van de provincie van oordeel dat het Zeeuws Orkest voor het muziekle ven in Zuid Nederland van grote betekenis is. Daarom wil hij - nu de maatregelen ook daadwerke lijk gestalte hebben gekregen - 75.000 gulden in het tekort bijdragen. Voor de provincie blijft dan een bij te dragen som van ruim 1,1 ton over die uit de post onvoorzien van de begroting zou moeten worden betaald. Praten over wonen en milieu Woensdagavond 28 januari kunnen bewoners van de Kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen met de overheid en het bedrijfsleven praten over hun woonklimaat en het milieu. De discussie is onderdeel van de landelijke Goed-nieuws-campagne die ten doel heeft de resultaten van het doelgroepenbeleid in het milieu van de afgelopen jaren over het voetlicht te brengen. Natuurlijk wordt ook gepraat over wat nog bereikt moet worden. De discussie is in 't Meulengat (Zaal Dallinga), Sint Elisabethlaan 49, Sluiskil. De bijeenkomst begint acht uur 's avonds. Om de discussie op gang te brengen wordt aari vertegenwooi digers van de overheid en het be drijfsleven gevraagd hoe zij het doelgroepenbeleid in het milieu gestalte geven en wat ornworic-n den daarvan merken. Het ligt voor de hand dat ruim baan wordt t* boden aan de bewoners van de Kanaalzone, opdat ook zij hun zegje daarover kunnen doen. Discussieleider is oud-verslagge ver Cees Brinkhuizen van CB- Media. In het Zeeuwsch-Vlaams Advertei tieblad wordt deze week apart aandacht aan de Goed-nieuws- show in de Kanaalzone besteed Veerabonnement Z-Vlamingen Per 1 mei verloopt de waarde- kaart Zeeuws-Vlamingen (WKZ) met de oranje naamsticker. Het zijn de abonnementskaarten voor de Westerscheldeveren die tussen 1 mei 1994 en 1 mei 1995 zijn uitgegeven. Inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen die een nieuwe waar- dekaart willen hebben, kunnen al terecht bij de aanlegplaatsen in Kruiningen, Perkpolder, Vlissingen en Breskens en bij het hoofdkan toor van de Provinciale Stoombootdiensten in Vlissingen, Prins Hendrik weg 10. Bij de kaartverkopers en h'et hoofdkantoor kan een aanvraag formulier worden opgehaald (ze worden niet toegestuurd). In het formulier staat hoe te handelen. Zo zijn bij voorbeeld een pasfoto nodig en een uittreksel uit het persooonsregister van de woon gemeente. Zodra de aanvrager de nieuwe waardekaart - met een lila sticke- - heeft, kan die worden gebruik* ook als dat voor 1 mei is. Het tegoed van de oude kaart wordt via de kaartverkopers op de nieuwe overgeboekt. ^Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Taxivervoer Gedeputeerde Staten van Zeeland ~bben vergunningen voor taxiver voer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd J.W. van Popering te Sint- Annaland heeft uitbreiding ~ekregen met 1 auto voor onbe- !de tijd (was ten hoogste 2 èutos). Taxi Lemsom B.V. te Kerk.- werve heeft uitbreiding gekregen met 4 auto s voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 16 auto's). axi de Zwart v.o.f. te Bres kens mag 3 auto's extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 7 auto's). De tenaamstelling van Taxi bedrijf de Koster B.V., is gewijzigd in: Taxi de Koster v.o.f., Have- laarstraat 76, 4486 BE Coiijnsplaat. De tenaamstelling van Touring- carbedrijf C.H. van Oeveren, is gewijzigd in: Busbedrijf van Oeveren B.V., Industrieweg 10, 4301 RS Zierikzee. De tenaamstelling van C.W. Hage te Middelburg, is gewij zigd in: Carlier Touringcarbedrijf B.V., Elektraweg 9, 4338 PK Middelburg. De tenaamstelling van J.H. Stroy te Arnemuiden, is gewijzigd in: Taxibedrijf Arnemuiden/Stroy V.O.F., Nieuwlandseweg 4, 4341 CP Arnemuiden. De tenaamstelling van Automobielbedrijf Garage Cito Gebrs. Esselbrugge B.V. te Axel, is gewijzigd in: CITO TOURS B.V., Buitenweg 37, 4571 EP Axel. De besluiten liggen van 21 januari t/m 3 maart 1998 ter inzage bij Directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tijdens kantoor uren). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 524, 4330 AM Milieu Saneringsplan Tankstation Rijksweg N59 Oosterland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een bodemonderzoeks rapport en een saneringsplan ontvangen van Kuwait Petroleum (Nederland) B.V. met betrekking tot de bodemverontreiniging ter plaatse van het tankstation aan de Rijksweg N59 te Oosterland. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen en tevens het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) goed te keuren. De ontwerp-beschikking ligt van 22 januari tot en met 19 februari 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Schouwen- Duiveland, Hatfieldpark 3, Zierikzee, werkdagen van 9-16 uur en donderdag van 9.00-19.30 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Bemaling Nieuw-Haamstede Gedeputeerde Staten hebben aan ontwikkelingsmaatschappij Rottger III bv te Zierikzee een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwater betrokken belangen verleend voor het tijdelijk onttrekken van grondwater voor de bouw van appartementen aan de Torenweg 1 te Nieuw- Haamstede. De vergunning ligt van 22 januari tot en met 4 maart 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Schouwen- Duiveland, Hatfieldpark 3, Zierikzee, werkdagen van 9-16 uur en donderdag van 9-19.30 uur. Zij die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 4 maart 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhagfc De vergunning wordt op 5 maart 1998 van kracht, tenzij over- eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot net treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E.J. Lere (tel 0118-631189) D) BBK - OPRUIMING MODELLEN 1997: STUNTPRIJZEN f 595,- t/m f 995,- Tevenj nieuws collectie binnen m Auto- en demontagebedrijf Ruime sortering onderdelen gebruikt en nieuw In- en verkoop schade-auto's Lid STIBA Aangestoten bij Autorecyc/ing Nederland Met RWD vrijwarlngsbewijs. Molenweg 2 - Bruinisse - Tel. 0111-481400 ADVERTEREN IS VERKOPEN! STfUNPUMT VOOR l.A MILJOEN NEDERLANDERS Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK I Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 0111-414699 UITVERKOOP

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9