e n cl 'We zitten hier weer op een A1 -locatie' LOUIS LUISTERTIP hetI^Mnieuwsbiad Voorlichting en Open Dagen op drie scholen Een Open Dag voor ouders en leerlingen Olieverfschilderijen WOENSDAG 21 JANUARI 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomer wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot on met vrijdag 23 januari Middelharnis Tentoonstelling werk cursis ten atelier Galathea. Diek- huus. Tijdens openingstijden Diekhuus. •t en met ijdag 30 januari Zierikzee Aquarellen en tekeningen Arte Berkulin. Galerie Gale rij. Tijdens schooluren. Toten met Voensdag 4 maart Middelharnis Schilderijen Rinus Groenen- daal. Gemeentehuis. Tijdens openingstijden gemeente huis. Vot en met zaterdag 4 april Goedereede Werk 17 kunstenaars. Het Rö- derhaus. Woensdag, donder dag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 21 januari Middelharnis Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur Lezing over de bijbel door R. Pieper. Diekhuus. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Gemeentekanto ren. 19.30 uur. Donderdag 22 januari Dirksland Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Vrijdag 23 januari Ouddorp Lezing R. Baardse over leef wereld tieners. Dorpstien den. 20.00 uur. Zaterdag 24 januari Ouddorp Indoor menwedstrijd dres suur. Manege Ouddorp. Badmintontoernooi. Port Zélande. 10.00 tot 12.00 uur. Bowlingtoernooi voor ieder een vanaf 12 jaar. Port Zélan de. 14.00 tot 16.00 uur. Tennistoernooi vanaf 16 jaar. Port Zélande. 20.00-22.00 uur. Middelharnis Collecte SOS-kinderdorpen. Huis-aan-huis. Vanaf 8.00 uur. Open dag ouders en leerlin gen. CSG Prins Maurits. 10.30 tot 17.00 uur. Oude-Tonge Eucharistieviering met Moe der Gods koor. Rooms Katho lieke kerk. 18.30 uur. Feestavond FNV-afdelingen Goeree-Overflakkee. Grut- terswei. 20.00 uur. Zondag 25 januari Ouddorp Squashtoernooi vanaf 16 jaar. Port Zélande. 10.00 tot 12.00 uur. Stellendam Zangdienst met koor the Tra vellers. Gereformeerde kerk. 18.30 uur. Sommelsdijk Jeugddienst met gospelduo AG en Kate. Exoduskerk. 10.00 uur. Maandag 26 januari Middelharnis Bruidsmodeshow. De Staver. 20.00 uur. Dinsdag 27 januari Ouddorp Squashtoernooi vanaf 16 jaar. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Moonlight bowlen in de Bar Bowling. Port Zélande. 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 29 januari Ouddorp Wateraerobics in zwempara dijs. Port Zélande. 09.30 tot 10.00 uur. Badmintontoernooi voor be ginners en gevorderden. Port /rl.nuk-. 14.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Begin cursus yoga voor oude ren. Het Diekhuus. 10.30 tot 11.30 uur. Oude-Tonge Open huis. Albeda College. Vanaf 19.00 uur. Vrijdag 30 januari Ouddorp Schwarzwald-avond. Restau rant Havenzicht. Vanaf 19.00 uur. Dirksland Halloween party. Victoria hal. 20.30 tot 00.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 21 januari Kerkwerve Ledenvergadering NCVB met diapresentatie over Bra zilië. Verenigingsgebouw Hervormde kerk. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst Ned. Ver. van Huisvrouwen. Dorpshuis de Schutse. 19.30 uur. Haamstede Gebedsviering week van een heid en gebed christenen. Rooms-Katholieke kerk. 19.30 uur. Nieuwerkerk Verkoping lingerie, keuken- textiel en nachtkleding t.b.v. Stichting Adullam. Zaal kerk Stationsstraat. 19.30-21.00 uur. Donderdag 22 januari Zierikzee ANBO-themamiddag over diabetici. De Paternoster, aanvang 14.00 uur. Jaarvergadering afdeling Schouwen NBvP. Havenzaal Mondragon. 14.00 uur. Vergadering Pvd A-fractie. Vergaderkamer 78. Gemeen tehuis. 19.30 uur. Vrijdag 23 januari Zierikzee Start cursus Tai Chi. MFC. 10.00 uur. Nieuwjaarsbal volksdans vereniging Nehalennia. Gebouw De Driehoek. 20.00-24.00 uur. 'Het Verdriet van Tilburg' met liedjes over liefdesleed. Lustrumviering Vrouw Ge loof Samenleving. MFC 20.15 Zaterdag 24 januari Zierikzee Workshop fotografie voor vrouwen in het MFC. Van 13.30 tot 16.30 uur. Nederrock-avond met Blaf en Triplex. Brogum. 22.00 uur. Kerkwerve Ganzenexcursie in Prunjege- bied. Start Café De Heere keet 9.30 uur. Bruinisse Verkoopexpositie olieverf schilderijen. Durpsuus. 10.00 tot 17.00 uur. Concert Guus Meeuwis Vagant. Sport- en recreatie centrum De Vanger. 20.00 uur. Zondag 25 januari Zierikzee Prijsklaverjassen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Concert door het Mondriaan Kwartet. Theater Mondra gon. 15.00 uur. Burgh Happy hour met Mar van der Veer van de Hervormde ge meente Burgh in café de Westhoek. 15.30 uur. Dinsdag 27 januari Zierikzee Bezinningsdag Christelijke Gereformeerde vrouwenver enigingen. Christelijke Gere formeerde kerk. 10.30 uur. Lezing Geloven en de wereld s erkcentrum Haven van jongeren door T. van Tey- iingen. Kerkcen plein. 19.45 uur. Brouwershaven Vergadering commissie ex terne contacten in het stad huis. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 28 januari Zierikzee Kreaclub; wasknijperbeesten maken kinderen 6 tot 10 jaar. MFC. 14.00 uur. Jaarvergadering streek- drachtvereniging De Arke. MFC. 19.45 uur. Kerkwerve Jaarvergadering Oranje- comité. Consistorie Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie grondgebiedszaken, openba re werken en milieu in het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. Bruinisse Informatie-avond borstvoe ding. Dijkstraat 10. 20.00 uur. Donderdag 29 januari Bommenede DB-vergadering van Natuur- en Recreatieschap de Greve- lingen in Bommenede. 14.00 uur. Noordgouwe Ledenvergadering ijsvereni- ging Schuddebeurs. Dorpshuis. 20.00 uur. Vrijdag 30 januari Zierikzee Start computercursus Win dows 95 voor beginners. MFC. 13.00-14.30 uur. Vergadering PvdA-fractie. Vergaderkamer 78. Gemeentehuis. 15.00 uur. Zaterdag 31 januari Zierikzee Ars Musica concert violiste Karin Dolman en pianiste Caecilia Boschman. Zeeuwse Muziekschool. 20.00 uur. MENWEDSTRIJDEN OUDDORP - In manege Oud dorp aan de Hofdijkseweg worden in januari, februari, maart en april indoor-men- wedstrijden voor enkel- en tweespannen gehouden. De wedstrijd dressuur voor alle klassen is 24 januari, de vaar digheidswedstrijd 28 febru ari, de oefenmarathon 28 J maart en het ringsteken 11 april. Ruiters en amazones die zich voor alle vier de wed- I strijden inschrijven, dingen- mee naar de overall-prijs. Het totaalresultaat van de dres- I suur-, vaardigheids- en mara thonwedstrijd is bepalend voor die prijs. De organisatie van de evenementen is in han den van de Sasruiters en de Sasmenners. De dressuur op 24 januari begint om 17.00 I uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 0187- 601961. VLAGGETJESDAG OP 13 JUNI STELLENDAM - Rond de binnen- en buitenhaven van Stellendam wordt zaterdag £13 juni Vlaggetjesdag gehou den. Dit jaar wordt het evene ment gecombineerd met de Nationale Dag voor de Zee visserij. Vlaggetjesdag is be doeld om de visserij te promo ten. Het programma bestaat uit een officieel en een recre atief gedeelte. Hoogtepunt 1 van de dag is de vaartocht op het Haringvliet, waaraan rond de zestig kotters deelne- men. Publiek kan gratis mee- varen. Rond de haven vinden diverse activiteiten plaats. In de binnenhaven liggen die dag vele versierde schepen. De organisatie verwacht tus- f sen de 25.000 en 30.000 bezoe kers. NET IN SCHROEF STELLENDAM - De beman ning van reddingboot De Zee- «manspot verleende bij de Ad- rianaboei hulp aan de Goereese eurokotter OD 21, waarvan het net in de schroef I verstrikt raakte. De Zeeman spot nam het schip op sleep- b touw naar de buitenhaven van Stellendam. Daar ston den duikers gereed om het euvel te verhelpen. De hulp verleners van de redding maatschappij zijn voor dit karwei vier uur in touw ge it weest. BUSREIS POLEN MIDDELHARNIS - Op initia tief van de organisatie "Bus reis Polen' wordt donderdag 16 april, bij voldoende deel name, vanuit Middelharnis een busreis gemaakt naar Chelm in zuidoost PoJen. Be langstellenden die met de touringcar mee willen om fa milie, vrienden, kennissen, adoptiegezin of ga.itklnd te bezoeken, kunnen voor nade re inlichtingen contact opne men vla telefoon 0187-841824. Op de nieuwe lokatie aan de Appelmarkt heeft DA drogisterij-parfumerie Kik een verkoopop pervlakte van ruim 200 vierkante meter. (Foto: Marijke Folkertsma) Drogisterij-parfumerie Kik nu aan Zierikzeese Appelmarkt ZIERIKZEE - ,,We zitten weer op een Al-locatie en ook wat oppervlakte betreft voldoet dit pand aan on ze wensen." L. D. Kik uit Burgh-Haamstede is blij met het nieuwe onderkomen van de DA drogisterij- parfumerie, die hij samen met zijn echtgenote C. M. Kik-Hendrikse runt. Vanaf de Dam in Zierikzee werd het bedrijf verplaatst naar de Appelmarkt 24. voorzien van airconditioning. In verband met de verhuizing ging de drogisterij-parfume rie een week dicht. In die pe riode waren het echtpaar Kik en de zes personeelsleden druk bezig met de inrichting van de nieuwe winkel. Een initiatief dat werd geno men omdat het pand aan de Dam, waar de drogisterij-par fumerie in 1990 werd geo pend, te klein was geworden. ,,Hêt werd de afgelopen jaren steeds drukker. Niet alleen met klanten, maar ook van wege de toenemende hoeveel heid drogisterij-produkten die op de markt kwam. Aan de Dam stonden al die spullen te dicht op en tegen elkaar." Drogisterij-parfumerie Kik is een oud familiebedrijf. Het kwam voort uit de verkoop van huishoudelijke artike len, die de moeder van de hui dige eigenaar. E. W. Kik-Fok- ker, uitstalde voor het raam van haar woning. ..Mijn va der was in de dertiger jaren petroleumboer en zij verdien de op die manier wat bij." Dat eenvoudige verkooppunt ontwikkelde zich tot de gere nommeerde DA drogisterij- fiarfumerie Kik, aan de Ring n Haamstede. Ruim 25 jaar geleden nam L. D. Kik het bedrijf over van zijn ouders. In 1990 zetten hij en zijn echtgenote de stap om een tweede drogisterij-parfu merie te openen in Zierikzee. „We konden daar drogisterij Advies Dubél op de Dam overne men." Reeds na vier jaar be gon het echtpaar Kik uit te kijken naar een grotere loca tie voor hun Zierikzeese ves tiging. „Het was niet eenvou dig om een geschikt pand te vinden." Verbouwing Toen begin vorig jaar bekend werd dat het pand van Van Oeveren Schoenen beschik baar zou komen, reageerde het echtpaar Kik snel. „We hadden direct, in de gaten dat dit pand geschikt was voor onze plannen." In oktober 1997 begon de verbouwing, die nodig was voor realisatie van deze plannen. Aan de ach terzijde werd het monumen tale pand elf meter langer ge maakt. De vloer, die nog rustte op houten balken, werd vervangen door een be- tonvloer. Het. hoge plafond in het. voor- Sta dew van de winkel werd in ere hersteld. „Dat geeft oen heel mooi, ruimtelijk effeet." De voorgevel kreeg een op knapbeurt en de winkel word Kik kreeg voor die inrichting advies van Dina Riteel; een promotiebedrijf dat onder deel vormt van de DA (Dro gisten Associatie) waarbij Kik, als zelfstandig onderne mer, is aangesloten. Dat re sulteerde in een interieur met de sfeer van een warenhuis, dat precies is afgestemd op de behoefte van de klant. Aan de rechterzijde zijn veelge vraagde produkten als sham poo, deodorant en zeep uitge stald. Achterin do winkel vindon de klanten parfums en cadeauartikelen. De winkel heeft een verkoo poppervlakte van 200 vier kante meter, ruim twee keer zoveel als op de Dam, Er wor den 30.000 verschillende dro gisterij- en parfumerie-arti kelen aangeboden, ruim twintig procent moor dan op de vorige locat ie. Ter gelegen heid van de heropening van de zaak kregen de eerste dui zend klanten een fles DA- shampoo cadeau. Iedereen kan de komende tijd profite ren van speciale openingskor tingen. Voortgezet onderwijs op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De regionale scholengemeenschap voor Mavo, Havo en Atheneum 'Professor Zeeman', de Scholengemeenschap 'Schouwen-Duiveland voor voorbereidend beroepsonderwijs en de school voor voorgezet speciaal onderwijs 'De Noordzelke'. Samen vormen zij het voorge zet onderwijs op Schouwen- Duiveland en samen presen teren zij zich in één informatiefolder. De komende weken worden op de drie scholen informatie bijeenkomsten en Open Da gen gehouden, waarbij ou ders en kinderen kennis kunnen maken met het soort onderwijs dat wordt gegeven en de sfeer op de scholen. De eerste Open Middag is woensdag 28 januari op de RSG Professor Zeeman. De bijeenkomst is speciaal be doeld voor leerlingen van groep 8 van de basisscholen. Hun ouders kunnen dinsdag 3 februari op school terecht. De RSG is een openbare school die een bijdrage wil leveren aan de vorming van leerlin gen op grondslag en waarden in de Nederlandse tradities, die zijn erkend door christen dom en humanisme. Op de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland wordt woensdag 11 februari een open middag en avond gehou den, waarvoor alle leerlingen van de eindgroepen van de basisscholen worden uitgeno digd. Zij kunnen dan kenni smaken met de mogelijkhe den van de school. Die bestaan uit dienstverlenende opleidingen als verzorging en consumptieve techniek en technische opleidingen als bouwtechniek, elektrotech niek en mechanische tech niek. De school voor Voortgezet Speciaal Onderwijs 'De Noordzelke' houdt woensdag 4 februari Open dag van 14.00 tot 16.00 uur. De Noordzelke is een school voor moeilijk le rende kinderen. Zij bereidt leerlingen voor op een plaats in het arbeidsproces of het leerlingwezen door middel van praktijklessen, gecombi neerd met theorielessen. De leerlingen worden daarbij be geleid door een team, waarin een psycholoog, maatschap pelijk werker, jeugdarts en de directeur zitten. CSC Prins Maurits Middelharnis MIDDELHARNIS - Leerlingen én ouders kunnen za terdag 24 januari terecht op de christelijke scholen gemeenschap Prins Maurits in Middelharnis. Daar wordt een Open Dag gehouden waarbij zij aUe infor matie kunnen krijgen die betrekking heeft op de scholengemeenschap. Die informatie wordt onder meer gepresenteerd in de vorm van oen klankbeeld, lessen en demonstraties. De Prins Maurits verzorgt de op leidingen Atheneum, Havo, Mavo, Vbo en Ivbo. De school doet dat op christelijke grondslag. „Wij belijden dat wij bij ons bezig zijn licht van boven; Licht van God nodig hebben," zo schrijft rector J. Boot in het voorwoord van de schoolprospectus. Behalve in Middelharnis, heeft de school ook een vestiging in Stellen dam. In 1970 fuseerden de be sturen van heide scholen. Ne gen jaar daarna kreeg de Prins Maurits toestemming om met Havo-onderwijs te beginnen. Daar kwamen VBO cn IVBO bij, door fusie mot de christelijke LH NO De Dillenburg in 1989, In 1994 hechtte de christelijke Mavo in Stellendam zich door fusie aan de Prins Maurits, om als nevenvestiging te kunnen voortbestaan. In februari vorig jaar werd in Middelharnis een nieuw schoolgebouw in gebruik ge nomen. De hele scholenge meenschap omvat ongeveer 1375 leerlingen. cd-BE! PREKING (door Louie Kleingeld) Bob Dylan - Time out of my mind De jaren 60-generatie droomde haar idealen op de rasperige stem van Bob Dylan. Later was allang begonnen en dat later zou er anders uitzien: the times they are a changin', kraste profeet Dylan. Hoe hel met de meeste idealen is afgelopen Is genoegzaam bekend. Dus wat zou Dylan zijn aanhang, maar vooral nieuwe generaties nog te bieden hebben? De afgelopen zeven jaar kwam er ook amper nog bijzonder nieuw werk van hem uit. Dus Dylan was toch gewoon down and out? Van een ikoon van een nieuwe wereld vol hoop, tot een fossiel van verdorde idealen, Maar toen was er vorig jaar ineens het album Time out of my mind, dat een oud en jong gehoor verdient. Hel is misschien wel een van zijn sterkste al bums van de afgelopen 20 jaar, Het is alleen niet meer de maatschappij-kriti sche boodschap die hij zijn luisteraars te bieden heeft, maar zijn vakman schap als rasperige troubadeur en poëet. Time oput of my mind is vermoedelijk de somberste Dylan ooit. In elk geval sinds Blood on the tracks uit 1975. Maar dat is tegelijk het fascinerende van deze cd. Het is een bluesy album van een vijftiger die wéét dat het gedaan is met zijn idealen. Hij is moe en dat voel ie. Moe van de liefde. Misschien zelfs moe van het leven dat achteraf minder te bieden heeft dan het beloofde. En dat is een gevoel dat natuurlijk ook de nieuwe garde - zoals de patat-genera tie en de generatie Nix - in dit 'ik-tijdperk' (kunnenj herkennen. Het eerste nummer - Love Stick - trekt je als het ware het album in: een sterke opener vol smart die de toon zet voor het zwartgallige deel van de elf num mers. Inderdaad deel, Want ondanks alles is er toch ook nog Dyliaanse humor: Tryin' to get to heven - (before they close the doorj. Als het toch rnoet gebeuren, dan maar zo snel mogelijk, want voor je het weet sta je als een Fred Flintstone voor een dichte hemeldeur. En wat te denken van het zestien minuten durende Highlands, het slotnummer, met een aantal mooie - en puntige dialogen. Kortom. Dylan heeft als weinig anderen een stempel gedrukt op de ontwikke ling van de popmuziek en heeft aan zijn staat van dienst toch nog een nieuw opmerkelijk hoofdstuk toegevoegd. Dat hij daarin is geslaagd is echter niet helemaal alleen zijn verdienste. Een deel van de eer komt zeker ook toe aan Daniel Lonois, de producer van deze cd. Lanois is erin geslaagd de oude kwaliteiten van Dylan in een toch tijdloze sound te vatten. Een gouden greep dus om met deze Franstalige Canadees in zee te gaan. Opnieuw, overigens. Lanois was namelijk ook al de producent van Dylans laatste albufn dat nog enig succes en goede kritieken oogste (Oh Mere/, 1989). Wie nu nieuwsgierig is geworden naar Lanois zelf zouden bijvoorbeeld diens cd For the beauty of Wyona eens kunnen beluisterenEen eerdere luis - tertip. Maar terug naar Dylan. Zelf schijnt hij ooit gezegd te hebben: de wereld heeft al genoeg Bob Dylan-songs. Maar als hij albums van deze kwaliteit kan blij /en maken is zijn ongelijk bewezen. Okay. Dylan heeft misschien zelf genoeg van deze wereld zonder zijn oude idealen en gebrek aan liefde. Maar mocht dat zo zijn, dan is het te hopen dat hij het gezegde 'haastige spoed is zelden goed' herinnert. De hemeldeur zal voorlopig nog wel niet sluiten. In Durpshuus Bruinisse BRUINISSE - Op initiatief van Ganot Art wordt zaterdag 24 januari een verkoopexpositie van olie verfschilderijen gehouden in het Durpshuus in Brui nisse. Tijdens het evenement stracte en surrealistische doe- worden landschappen, stille- ken. vens en zeegezichten ge- De verkoopexpositie is van exposeerd, maar ook ab- 10.00 tot 17.00 uur. Zeegezichten in olieverf vormen onderdeel van de expositie. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-OverfteMtee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IMAP adv maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Dukreland 0111 - 45353B ti|dens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 -17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit ven de Zeeland Combinatie huls-aan-huls bladen In Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 14