Bouw werkplaats start '98 Gewonden bij botsing 'God's woord is wat onder het stof terecht gekomen' VLIEGER Ruim 900.000 gulden extra voor mankracht Onderzoek naar rellen Arnemuiden afgerond Veel schade bij botsing ZIERIKZEESCHE I NIEUWSBODES Gemeente wil totaal 6,8 mitpen uittrekken voor drie gemeentewerkplaatsen Derde begrotingsivijziging Voorzitter S GP-Studievereniging: Aanhouding in zaak van mishandeling Meisjes op diefstal betrapt Tivintig aanhoudingen in totaal NIEUWE GEMEENTEWERKPLAATS PALEIS MET GOUDEN MUREN? dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE DINSDAG 20 JANUARI 1998 83e JAARGANG NR 26318 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 24 uur bereikbaar BRUINISSE DU1VELAND ZIERIKZEE 0111 -64 15 62 autotel. 06 53 32 88 09 ZIERIKZEE - De bouw van een nieuwe gmeente- werkplaats op het nog te realiseren bedrijveiterrein aan de Straatweg in Zierikzee gaat nog dit jiar van start. Dat zegt wethouder G. van de Velde-dtWilde. De bouw vergt - zo blijkt uit het investeripsover- zicht over 1998 van de gemeente SchouwenOuive- land - een investering van 4,8 miljoen gulden. maar wat er met de >verige drie gemeentewerkpaatsen in Zierikzee gaat gebaren is volgens de wethouder iu nog niet te zeggen. Wel is iet de bedoeling dat de gementelij- ke groenkwekerij aan q Boe- renweg opgedoekt wodt. In de toekomst wordt te gbrui- ken plantmateriaal btrok- ken van derden. Het college stelt in haa- be antwoording van de algme- ne beschouwingen var de raadsfracties dat het ilan voor de Zierikzeese gemen- tewerkplaats in een zodaiig stadium van uitwerking zit dat 'in principe middels ?en artikel 19-WRO procedunde bouw- en milieuverguniin- gen kunnen worden aaige- vraagd'. ,,Wij gaan ervanuit dat de aanvraag voor hetae- nodigde krediet in april of mei aan de commissie vooge- legd zal kunnen worden, "al dus het college. Voor dat geld moet er op ge noemde locatie, zo antwoordt het college op vragen van CDA en RPF, een werkplaats verrijzen die aan alle eisen des tijds voldoet en plaats biedt aan timmerlieden, schilders, metaalbewerkers en onderhoudsmensen van de dienst gemeentewerken. Daarnaast komen er magazij nen, stallings- en opslagruim ten en kantoren. In de begro ting is ook rekening gehou den met verharding van het terrein, fietsenstalling, ver lichting, riolering en terrein- afscheiding. Volgens wethouder Van de Velde gaat het om een ge bouw zonder overbodige franje. ,,He wordt een heel functioneel ontwerp, zonder gouden randjes. Maar je moet niet vergeten dat de nieuwe gemeentewerkplaats aan de Straalweg vier oude locaties moet vervangen. De vier lo caties waar de wethouder op doelt zijn de schilderswerk plaats aan de Lange Nobel- straat - beter bekend als de Soepkokerij - de twee werk plaatsen aan de Korte Nobel- straat en het onderkomen van de plantsoenendienst aan de Boerenweg. Kwekerij weg De schuur aan de Boerenweg wil de gemeente verkopen, Aanpassing De nieuwe gemeentewek- plaats in Zierikzee krijgt rag twee kleinere broertjes. Af gaande op het investering- overzicht van de gemeene voor 1998 en verder blijft ie bestaande gemeentewer:- plaats in Burgh-Haamstéte bestaan. Vobr aanpassing vai de werkplaats daar wordt eei half miljoen gulden uitge- Al in 1990 was er sprake van verhuizing van de gemeentewerkplaatsen aan de Korte Nobelstraat van de toenmalige gemeente Zierikzee. Raad van State trok een door de provincie afgegeven hinderwetvergunning in naar aanleiding van bezwaren van omwonenden. (Foto: Joop van Houdt) trokken: 50.000 gulden nog dit jaar en 450.000 gulden vol gend jaar. Wethouder Van de Velde be vestigt noch ontkent dat de derde gemeentewerkplaats in Bruinisse komt. Geografisch gezien zou dat de beste sprei ding geven, maar dat de be staande gemeentewerf in Bruinisse niet aan de daar voor geldende eisen voldoet is bekend. Het college houdt een slag om de arm: „Voor 'werkplaats Oost' kan wor den opgemerkt dat momen teel binnen dit gebied gezocht wordt naar een geschikte lo catie die zowel planologisch als financieel haalbaar geacht wordt." Binnen een paar maanden, zo schrijft het colle- ,ge, is daar meer duidelijkheid over. Voor de bouw van een nieuwe 'werkplaats oost' wordt in to taal anderhalf miljoen gulden uitgetrokken: een half mil joen in 1998 en een miljoen volgend jaar. Wanneer 'werk-, plaats Oost' wordt gereali seerd is volgens Van.de Velde nog niet te zeggen. Alles bij elkaar kosten de drie gemeen tewerkplaatsen de gemeente 6,8 miljoen gulden. ZIERIKZEE - In de derde begrotingswijziging van de gemeente zijn de kosten die gepaard gaan met de laatste reeks uitbreidingen op gemeente lijk personeelsgebied opgenomen. Dat betekent een aanslag van ruim 900.000 gulden. Alleen de formatie burger zaken, kosten 100.000 gul den, zal ten laste worden ge legd van d,e post onvoorzien eenmalig. Die post onvoorzien eenma lig bedraagt na aftrek 641.138 gulden. Evenals vo rig jaar zal gebruik worden gemaakt van twee uitzend krachten om de afdeling Burgerzaken naar genoegen te laten functioneren. De organisatie staat nog meer uitbreidingen te wach ten. Meegenomen zijn zowel de structurele uitbreiding (1 formatie) als de tijdelijke uitbreiding op het gebied van bouw- en woningtoe zicht. Voor de tijdelijke plaats - een inspecteur - zal 114.000 gulden beschikbaar moeten komen. Dit bedrag moet gedékt worden uit de meeropbrengst van de te verhogen leges voor het voe ren van planologische pro cedures. De structureel in te stellen beleidsmedewerker kost de gemeente 94.568 gul den. Dekking hiervoor wordt gezocht in de meerop brengst als gevolg van een legesverhoging voor vrij stellingsprocedures. Met de1 uitbesteding van vijfhon derd, bedrijfsmilieucontro-*1 les en het opstellen van ver gunningen is een bedrag: van 466.500 gulden gemoeid. Deze kosten zullen gedekt moeten worden uit de reser ve milieu. De vier recreatie-) wachten kosten in het eer-- ste jaar, onder meer door opleiding en uitrusting; 154.000 gulden. In afwach-l ting van toekenning van een laatse subsidie z^l het nog benodigde bedrag varj 42.000 gulden ten laste van de reserve stimulering werkgelegenheid worderi gebracht. OOSTERLAND - De kerk wordt in de visie van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) door de po litiek te weinig betrokken bij discussies over vraag stukken als de techniek van het klonen, abortus en euthanasie. „God's woord is wat onder het stof terecht gekomen. Maar dat doet niets af aan de dure roeping van de SGP," omschreef voorzitter T. van Oostenbrugge van de SGP- Studievereniging Schouwen- Duiveland de groeiende kloof tussen staat en kerk. Bestuurskundige J. Wegge- man uit Capelle sloot zich in zijn lezing - tijdens de jaar vergadering van de studie vereniging in Oosterland - over de verhouding tussen kerk en staat aan bij de con clusie van Van Oostenbrugge. „De verhouding tussen kerk en staat is aan erosie onderhe vig," stelde Weggeman aller eerst vast. Hij relativeerde die constate ring meteen met de opmer king dat het beeld van de vroegere band tussen kerk en staat niet geïdealiseerd moet worden. „Veel vrijheden van de kerk zijn opgeofferd ten gunste van een goede verhou ding met de staat," aldus Weggeman. Met name na WO II is volgens Weggeman veel veranderd in de verhouding tussen de kerk en de staat. Vervolg op pagina 2. Bij een botsing tussen twee auto's op de krui sing Zwaardweg-Taaijersweg bij Kerkwerve raakten gisteren vier mensen gewond. Een 45- jarige inwoner van Kerkwerve reed met zijn auto over de Taaijersweg, komende uit de richting van Moriaanshoofd. Op de voor rangskruising met de Zwaardweg verleende de Kerkwervenaar geen voorrang aan een van rechts over de Zwaardweg naderende auto, bestuurd door een 43-jarige inwoonster van Scharendijke. De auto van de Scharendijkse boorde zich in de flank van de auto van de man uit Kerkwerve. Beide voertuigen schoten door de klap de sloot in. De bestuurster uit Scharendijke en een 10-jarige passagier liepen hoofd- en nekklachten op. De Kerkwervenaar liep een pijnlijk been op en zijn 18-jarige doch ter werd ter observatie opgenomen in het zie kenhuis in Zierikzee met een hersenschudding en gekneusde ribben. Beide auto's moesten worden weggesleept. De man uit Kerkwerve krijgt een proces-verbaal voor het niet verle nen van voorrang. (Foto: Marieke Mandemaker) TERNEUZEN - De politie heeft een 34-jarige Terneuze- naar aangehouden in verband, met de ernstige mishandeling van een 31-jarige plaatsge noot. De 31-jarige werd zaterdag avond zwaar gewond afgezet bij ziekenhuis De Honte in Terneuzen waar na onderzoek besloten werd de man over te brengen naar het Universi tair ziekenhuis in Gent. Wat het aandeel van de 34-jarige man uit Terneuzen in de mis handeling is „is nog niet dui delijk. Wel is inmiddels uit onder zoek gebleken dat het slacht offer, volgens de politie een 'sociaal kwetsbaar persoon', is geslagen en gestoken. Ook werd uit de woning van het slachtoffer aan de Iepenlaan in Terneuzen een aantal goe deren gestolen. Nog niet vast gesteld is wie het slachtoffer bij het ziekenhuis heeft afge zet. De toestand van het slacht offer is redelijk. Het onder zoek wordt onverminderd voortgezet. GOES - Twee jeugdige win keldievegges van 10 en 12 jaar zijn gisteren bij het stelen van schoenen uit een winkel in Goes betrapt. De twee meisjes verlieten de zaak met een paar schoenen ter waarde van 69 gulden. Bij het verlaten van de winkel ging het diefstalalarm af. De meisjes renden er beiden in een andere richting vandoor. Kort daarop weid één van het tweetal alsnog in de kraag ge vat. Een personeelslid her kende haar toen zij richting schoenenzaak terugliep. Ook haar vriendin kon zo worden opgespoord. Bij verhoor op het politiebureau bleken de meisjes al langer op dieven pad te zijn die dag. In een wa renhuis hadden ze een broek van zo'n 50 gulden gestolen. Bij een ander warenhuis na men ze make-upartikelen mee. De dames sloegen ook hun slag bij een speelgoed zaak en een snuisterijenwin kel. De kunstwaarde van gekost hebben. bouwwerken bestaat daarin, dat zij veel geld Otto Wefss Flink wat zon HET WEER Droog. Vannacht opklaringen en minimumtemperatuur van rond het vriespunt aan zee tot -4 in het oosten van het land. Overdag perioden met zon. Middagtemperatuur ongeveer 2 graden. Wind uit noordoost tot oost, zwak tot matig, rond kracht 3. 3 KRITIEK Voorzitter Ondernemerskring P. Schotte uit Kritiek op economisch beleid gemeente. 5 DRAKENVUUR Stichting Drakenvuur wil programma realiseren met kunstzinnige uitwerking Middeleeuwen. 6 LOENSWEG In april wordt begonnen met de aanpak van de Loensweg, zo blijkt tijdens hoorzitting in Nieuwerkerk. 7 VOLLEYBAL Bruse stunt heren Kwiek blijft uit tegen Rijnmond 5, 1 -3 verlies. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ARNEMUIDEN - Met twee laatste aanhoudingen heeft de politie het onderzoek naar de oudejaarsrel- len in Arnemuiden afgesloten. De twee mannen, 20 en 22 jaar oud, zijn na verhoor weer in vrijheid ge steld. Het onderzoek kende aanvan kelijk een moeizame start. Dat het daarna vlotter ver liep kwam volgens de politie mede doordat alle verdachten zich - door tussenkomst van ouders - vrijwillig op het poli tiebureau hebben gemeld. In totaal was sprake van een groep van tweeëntwintig ver dachten. Twintig daarvan zijn aangehouden. Het pro- ces-verbaal wordt deze week afgerond en naar het Open baar Ministerie verstuurd. Waarschijnlijk binnen twee maanden zullen de verdach ten worden berecht. De bij de geweldadigheÖen gewond ge raakte collega's hervatten hun werkzaamheden nog deze week en begin volgende week. Van 'alle gezamenlijke inwoners van Arnemuiden' ontvingen zij een bloemstuk. CONTROLE ZIERIKZEE - Bij snelheids controles gisteren op de Weg naar de Val bij Zierikzee zijn negen overtredingen gesigna leerd. Er kwamen 465 voer tuigen voorbij. OOSTERLAND - Een bestelbus en een personenauto raakten gisteren zwaar beschadigd bij een aanrij ding in Oosterland. Er vielen geen gewonden. draaide de weg op en wilde meteen keren, op dat moment passeerde echter een door een 45-jarige inwoner van Melis sant bestuurde bestelbus. De ze kon de auto niet meer ont wijken. Het ongeluk gebeurde op de Oud Heiligeweg in Ooster land. De personenauto, be stuurd door een 40-jarige in woonster van Oosterland, stond rechts van de weg ge parkeerd. De Oosterlandse Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 52,50 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 55,00 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 99,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ104,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ188,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ198,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! PROEF-abonnement 4 weken met automatische afschrijving 10,00 Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Plaats: Geb.datum:. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Q2| Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 1