Hartstochtelijke handbalkraker All-Ready lijdt eerste nederlaag in thuishal door smalle selectie Broers Holkers in nationale top vijf Van den Berg heeft besluit al genomen Basketballers geven ruime voorsprong weg Zestien schaatsers naar Olympische Winterspelen Neffend'Eule slaat gat met FennetBoys Wild card in Rotterdam Van Lottum MAANDAG 19 JANUARI 1998 NR 2631/ 7 Toekomst volleybalverenigingMEVO'80 NIEUWEGEIN/NISSE - Clemens van den Berg, trainer van het eerste herenteam van volleybal vereniging WEA/MEVO'80 weet al of hij volgend seizoen bij de Zierikzeese club blijft. Dit liet hij desgevraagd zondag vanuit zijn woonplaats Nis- se weten. Zoals bekend gaat het vol gens de coach uit Nisse niet naar wens wat de randvoor waarden betreft voor het bedrijven van volleybal in de derde divisie. Bijvoor beeld één keer in de week trainen, vindt hij een aan fluiting. Nu er een nieuwe voorzitter is, Gerard Janse, de opvol ger van Theo Sprong, waait er zoals dat heet een frisse wind door MEVO'80. Bij hem heeft Van den Berg zijn ideeën neergelegd. „Ik wil goede mensen op de goede plaats zien. Ik ben niet van plan zomaar weg te gaan. Maar onder deze voorwaar den (van de laatste twee sei zoenen, red.) ga ik niet door." Waar de toekomst van Van den Berg ook ligt, met de eerste herenploeg trad hij afgelopen zaterdag aan in Nieuwegein tegen Vrevok 3, een ploeg die een plaats ho ger in de middenmoot staat dan MEVO'80 in de derde divsie E. Kennelijk was de thuisploeg naar aanleiding van het verlies in sporthal Onderdak niet genoeg ge waarschuwd. Door goed volleybal en leuke rally's pakte het basiszestal (Ralph Koper, Gerrit van Splun- der, Hans van Eijk, Joost Timmermans, Peter Lange- rak, Arnaud de Graaf) de eerste set met 13-15. De tweede periode ging ver loren omdat MEVO'80 zich geen raad wist met de op de man geslagen opslagen, de blokkering niet deugde en' de overtuiging weg was,' 15-6. Het derde bedrijf werd 'op-' geschrikt' door scheidsrech terlijke dwalingen toen ME- VO'80 met 6-11 leidde. Vier ballen op rij werden in het nadeel van de Zierikzeese ploeg geteld. In de ogen van iedereen compleet onte recht, behalve die van de leidsmannen. Dit brak ME- VO'80 zo op dat het het keer punt in de wedstrijd was. In twee servicebeurten pak te Vrevok de set, 15-11.' Van den Berg: ,,Ik heb tegen de scheidsrechter gezegd dat hij beter thuis kon blij ven. Daar was hij niet blij mee." Dat de vierde set voor de Nieuwegeinse formatie een formaliteit werd, was een logisch gevolg van de op schudding uit de derde pe riode. Toch verliet ME- VO'80 met opheven hoofd het strijdperk. „We hebben leuk staan spelen," besloot Van den Berg. Volharding wint met 38-39 BURGH-HAAMSTEDE - De basketbalheren van Coltof MEVO'80 hebben afgelopen vrijdag in hun wedstrijd tegen Volharding een voorsprong van tien punten uit handen gegeven. Zodoende streek de te genstander met de eer en winst, 38-39 (22-12). „We baalden heel erg," zei speler Martin Pikard. „Ach teraf hebben we een goede discussie gehad wat er fout ging." Vooral het schotper centage zakte in Sport- en Re- creatiecentum Westerschou- wen naar een bedroevend peil. Niets lukte meer, in te genstelling tot de Goese te genstander waarbij de goals vielen als zoete broodjes over de toonbank. Het slotoffen- sief in Burgh-Haamstede kwam derhalve te laat. MEVO'80, waarbij Paul van der Sneppen en Robert Hoe- vens ontbraken, had de partij volledig onder controle tot de elfde minuut van de tweede periode. Meteen bij aanvang van de eerste helft was de thuisploeg goed op schot. Ei genlijk leek het erop alsof ge lijk aan de heenwedstrijd in Goes weer gewonnen zou gaan worden. Louis Pikard, de jongere broer van Martin, verzorgde met 21 punten voor meer dan de helft yan de pro ductie. Doelpuntenmakers: L. Pi kard 21, M. Pikard 8, Tol 4, Van Donk, Scherpenzeel 2, Rave 1. INNSBRUCK (ANP) - Nederland neemt met zestien langebaan-schaatsers deel aan de Olympische Win terspelen, volgende maand in Nagano. Acht mannen, acht vrouwen. Barbara de Loor (1500 meter) was de laatste die zich zondag plaatste. De ploeg bestaat uit de man nen Jan Bos (500-1000 meter), Jakko-Jan Leeuwangh (500- 1000), Erben Wennemars (500- 1000-1500), Ids Postma (1000- 1500), Martin Hersman (1500), Rintje Ritsma (1500-5000- 10.000.), Bob de Jong (5000- 10.000) en Gianni Romme (5000-10.000). De vrouwenequipe bestaat uit Andrea Nuyt (500), Ma rianne Timmer (500-1000- 1500), Marieke Wijsman (1000), Sandra Zwolle (1000), Annamarie Thomas (1000- 1500-3000), Barbara de Loor (1500), Tonny de Jong (1500- 3000-5000) en Carla Zijlstra (3000-5000). Tijdens NK meerkamp indoor MAASTRICHT - De atletiekbroers René en Niels Holkers zijn op de meerkampkampioenschappen in door respectievelijk derde en vijfde van Nederland geworden. De titelstrijd was afgelopen weekeinde in Maastricht. René Holkers, de jongste van het Zierikzeese stel, behaalde brons bij de tweedejaars B en moest bijna vierhonderd pun ten toegeven op de nationale kampioen, Ludrich Berren- stein. Holkers vestigde in het zuiden van het land zes per soonlijke indoorrecords. Er waren zeven onderdelen. Zijn poging bij het kogelstoten sprong het meest in het oog, een verbetering met vijftig centimeter. Ook de zestig me ter horden mocht er, met 0.26 seconden sneller d&n eerder, zijn. Hoewel Niels Holkers 'maar' vijfde werd bij de tweede jaars A, was de atleet van AV'34 in goede doen. Hij zette liefst zeven nieuwe pr's neer. Van zijn tijd op de zestig me ter horden haalde hij 0.53 se conden af. Zijn puntentotaal na zeven onderdelen bedroég 4455. Delta Sport geeft in laatste minuten winst uit handen tegen EMM BURGH-HAAMSTEDE - Nef- fen d'Eule is los in de zaal voetbalcompetitie in Burgh- Haamstede. Afgelopen donderdag ver- - sloeg de Oosterlandse koplo per in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen Fennet Boys, de nummer twee van de ranglijst. In dit topduel werd het 2-0 waar door het gat met Fennet Boys vijf punten na negen wed strijden bedraagt. •Achter de twee ploegen vech ten Haamstede en Sportcen trum om de derde plaats. De- ze notering is vooralsnog in handen van eerstgenoemde na de 8-3 zege op Delta Waren huis. Uitslagen .;AZC- Soccer X 4-3 Sportcentrum - Eetcafé Scharend 2-1 Haamstede - Delta Warenhuis 8-3 Neffcn d'Eule - Fennet Boys 2-0 Stulp Schovers - Ankies Kadoshop 4-2 Neffcn d'Eule 9 9 0 0 27 62- 11 Fennel Boys 9 7 1 1 22 34- 12 Haamstede 9 7 0 2 21 52- 13 Sportcentrum 9 6 1 2 19 37- 24 - Sluip Schovers 9 5 0 4 15 36- 41 AZC 9 4 0 5 12 26- 36 Ankies Kadoshop 9 3 2 4 11 28- 26 Soccer X 9 3 1 5 10 30- 34 belta Warenhuis 9 3 1 5 10 26- 37 Eetcafé Scharend. 9 2 0 7 6 20- 43 Sukkelaars 8 1 0 7 3 20- 54 Mercedes 8 0 0 8 0 0- 40 MELBOURNE (ANP) - John van Lottum heeft een wild card ontvangen voor het 25e ABN/Amro-toernooi begin maart in Ahoy' in Rotterdam. Dennis van Scheppingen be hoort (nog) niet tot die happy few en gaat ervan uit dat hij kwalificaties zal moeten spe len. Sjeng Schalken speelt niet in Rotterdam. Hij ontving geen uitnodiging van toernooidi recteur Buitendijk. ,,Ik heb niets van die man gehoord." aldus Schalken. „Dus heb ik gekozen voor het Amerikaan se circuit." Hij speelt Memp- his, Philadelphia, Scottsdale en Indian Wells. Key Biscay- ne slaat hij daarna over. Te dicht op de Davis Cup tegen België. Van Lottum, de num mer 129 van de wereld, ver loor in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi van de Australian Open. formatie bleef in een georden de structuur spelen en ieder een Jjleef op zijn eigen positie spelen. „In het verleden ston den er wel drie a vier man op een positie," loofde hij EMM van fouten te hebben geleerd. Tijdstraf Het werd EMM in de eindfase een stuk gemakkelijker ge maakt omdat drie spelers van Delta Sport kort na elkaar met een twee minuten tijd straf naar de kant werden verwezen. Achtereenvolgens moesten Van Zwieten, Schaalje en Groenendijk tij delijk op de zijlijn staan. „Dat heeft ons genekt," aldus De Brauwer. EMM kreeg meer ruimte die het dankbaar benutte. Voordat EMM Delta Sport de nekslag gaf, bracht Evertse met het mooiste doelpunt van de middag even hoop in de Zierikzeese harten. Een prachtig lobje over de boom lange en metersbrede EMM- keeper Manuel Kremer bete kende 20-19. Het was meteen het laatste wapenfeit van de thuisploeg. EEM scoorde driemaal op rij en won dus net als in Middelburg, waar ook al zo'n gepassioneerde wedstrijd gespeeld werd, van Delta Sport. De Brauwer, die eind maart besluit wat hij volgend seizoen doet, schoof zich weer netjes in de rol van underdog. „Er was niemand die verwachtte dat wij van EMM zouden winnen." Doelpuntenmakers Delta Sport: Van Zwieten 4, Toubia- na, Lefèvre, Evertse 3, Schaalje, Verwest, Bos 2, Vleeshouwer 1. Tweede divisie C Uitslagen: Delta Sport-EMM 20-22, Wings-Roda'71 21-20, Animo-DWS 25-22, Westlan- dia-HEC 34-26, Arendse/ Mountain Stars-Hellas 2 30-31.. Stand: 1. Hellas 2 11-19, 2. EMM 11-18, 3„ Animo 11-16, 4. Westlandia 11-14, 5. Roda'71 11-10,. 6. Wings 11-10, 7. Moun tains Stars 11-8, 8. Delta Sport 11-7, 9. HEC 11-6, 10. DWS 11-2. Zierikzeese korfballers weer ten onder tegen DES Sport. Toen was het metsel werk van De Brauwer zo broos als wat. Delta Sport profiteerde gre tig van de niet dienst doende aanvalsmacht bij EMM. Ach tereenvolgens kreeg het pu bliek treffers van Tommy Verwest*, Rick Evertse, Erwin Bos, weer Evertse en Lars van Zwieten (strafworp) voorgeschoteld. Zomaar vier doelpunten voor op EMM. Voor rust had Delta Sport de wedstrijd eigenlijk al defini tief moeten en kunnen beslis sen in Zierikzees voordeel. Zwakke periode EMM kende een hele zwakke periode, maar Delta Sport vergat naast die vijf op rij ge maakte doelpunten er zeker nog eens drie te produceren. Op een geïmproviseerde pers conferentie in een ruimte naast de hal gaf trainer de Brauwer dat grif toe. De Vos, broederlijk naast hem zit tend, knikte instemmend, weténd dat dat deel van de wedstrijd zijn ploeg bijna fa taal was geweest. Omdat de thuisploeg ver zuimde de voorsprong uit te breiden, bood het EMM onge wild alle mogelijkheden te rug te komen. Dat deden de Middelburgers dus ook. Der halve stond het bij rust 'slechts' 9-7 voor de under dog. Na de hervatting kroop EMM langzaam maar zeker dichter bij en kwam het op 10-10 na 38 minuten gespeeld te hebben. Twintig doelpunten en al een eind op weg, is niet veel in het tegenwoordige handbal waar wekelijks scores van over de dertig worden bereikt. Vanaf de gelijke tussenstand ontspon zich een zeer aan trekkelijk duel waarin beide Zeeuwse handbalgiganten zorgvuldig met de ruimte en kansen omsprongen. Er werd bijna niets weggegeven. Even werd het benauwd voor EMM omdat Delta Sport de marge naar twee bracht, 15- 13, 16-14 en 17-15. De Vos ver telde achteraf niet bang voor verlies te zijn geweest. Zijn Intellect Hiermee houdt het herenpro bleem niet op voor All-Ready en Groenewoud. Maurice Brul, het intellect volgens oud-All-Ready-coach Jan Voshart die gewoontege trouw de thuiswedstrijden volgt, was afwezig vanwege feestelijkheden. Ronald Snoek ontbreekt voor langere tijd vanwege een gebroken pols. Wanneer je als coach een junior - met alle respect overi gens - moet oproepen om je eerste team aan te sterken, is met recht sprake van een he renprobleem. Desalniettemin moest All- Ready aantreden voor het ze vende competitieduel in de standaardklasse IA. De thuisploeg kende een aardige start door het eerste doelpunt te produceren. Esther Snoek heette de maker. Dankzij goals van Debby Voshart, weer Snoek en Wouter van Marle kwam de score op vier, DES had er tot dat moment maar twee door de korf ge worpen. ZIERIKZEE - Nutsspaarbank/Delta Sport-EMM of omgekeerd is zoiets als Ajax-Feyenoord of vice ver sa. Wat er de voorgaande week is gebeurd, telt niet meer. Het zijn altijd aparte duels. Om over de stand op de ranglijst al helemaal te zwijgen. Want als Delta Sport gistermiddag in sporthal Onderdak het hele seizoen zo speelt, doet het gewoon mee, zoals voor gaande jaren, om het kampioenschap in de tweede divisie C. Nu wordt die rol (weer) gespeeld door de Middelburgse aartsrivaal, dat zondag in een harts tochtelijke handbalkraker in de slotfase net iets zorgvuldiger was, 20-22. •Enkele minuten voor het be gin van de Zeeuwse derby moesten medewerkers van het Zierikzeese sportcentrum de vierde tribune uitschui ven. Ook al staat de plaatse lijke handbaltrots slechst achtste op de ranglijst, voor een spectaculair potje wordt de zondagse fauteuil graag verruild voor een houterig zitje onder de kont. Overi gens, het was er prettig toe ven. De wedstrijd bood alles om van een ouderwets streek- duel te kunnen spreken. Delta Sport had veel goed te maken voor het thuisfront. Van de laatste vier wedsti'ij- den gingen er drie verloren en eindigde er één in een punten- deling. Dergelijke zorgen heeft EMM-trainer en collega van Alex de Brauwer, Rob de Vos, niet. Zijn ploeg doet ge lijk aan vorige jaargangen mee voor de bovenste plek. Typerend Aan de posities op de rang lijst was niet te merken dat EMM hoger dan Delta Sport staat geklasseerd. Het aller eerste schot van Middelburg se makelij was typerend voor het percentage uit de eerste helft, zwak dus. Befaamde schutters als Erik Broekho ven en Erik Visser legden zichzelf lam door keer op keer naast in plaats van tussen de palen te mikken. Geen goede doping voor het zelfvertrou wen. De enige Middelburgse man die zijn niveau over de hele wedstrijd bereikte, was Erik Lijbers. Niet voor niets passeerde hij de formidabel keepende Piet Bos elf maal. In zijn eentje kon de lange Lijbers de kar niet trekken. Opvallend was dat EMM van af een 2-3 voorsprong zeker tien minuten, als het niet lan ger is geweest, niet tot scoren kwam. Dat lag deels aan zijn eigen falen, deels aan de vak kundig in elkaar getimmerde verdediging onder de leiding van hoofdman Jaco Vleeshou wer. De achterhoede was vo rige week in Schiedam het zorgenkindje van Delta Tommy Verwest (rechts) wringt zich een weg langs een EMM'er. (Foto: Marijke Folkertsma) hebben winnaars niet altijd gelijk? Doelpuntenmakers: Van Nieuwenhuijze 3, Voshart, Snoek, Jongejan 2, Torensma, Van Marle 1. Standaardklasse IA Uitslagen: All-Ready-DES 12-18, Oranje Zwart-Fluks 16- 10, Ninkantes-Spirit 18-13, Thor-ODI 15-14.. Stand: 1. Oranje Zwart 7-12, 2. Ninanktes 7-10, 3. All-Rea dy 8-8, 4. Thor 8-8, 5. DES 5-6, 6. Spirit 4-4, 7. Fluks 7-4, 8. ODI6-0. Overige uitslagen: All-Ready E-Seolto E 0-2, All-Ready A- Zaamslag A 15-5, All-Ready 2- Good Luck 2 9-20, ONDO B- All-Ready B 3-3. Na dertien minuten mocht All-Ready nog een keer, een goal van Jongejan, van een voorsprong genieten. 5-4. Toen was het over met de pret Esther Snoek opende tegen DES de score. (Foto: Marieke Mandemaker) het scorebord zes keer voor All-Ready en acht maal het knopje voor DES moeten in drukken. Nee, het spel van zijn oude ploeg bekoorde Vos hart niet. Reden om drukte te maken, was er (nog) niet. Vo rige week tegen Ninkantes was het verschil bij rust vier treffers, nu slechts twee. Meer en meer Dat bleek te veel, twee wer den drie, drie werden vier, en meer en meer. Nadat Jonge jan kramp kreeg, was het ver zet van het achttal gebroken. Krul had zich een betere pe riode toegewenst om in te val len. Nu, bij een hopeloze ach terstand, zwom hij. En, zonder water is het lastig zwemmen. „We wisten dat we het moei lijk zouden krijgen," ver woordde Groenewoud zijn ge voelens, die DES een hele rare ploeg vindt. „Er is geen touw aan vast te knopen." Ondanks het gebrek aan goe de heren, was de oefenmees- ter tevreden over het spel van Peter Talen, die op de plaats van Brul speelde. „Hij heeft naar behoren gefunctio neerd." Als ploeg viel All-Ready ech ter door de mand omdat DES- coach Albert Heemstede zijn 'ploeg tactisch goed onder richt had gegeven door de te genstander kort te verdedi gen. „Het was een relatief makke lijke wedstrijd. De winst is verwacht, al is dat een beetje arrogant om te zeggen." Ach, ZIERIKZEE - Het eerste team van korfbalvereniging All-Ready is afgelopen zaterdag tegen de eerstè ne derlaag in sporthal Onderdak aangelopen. DES, in de eerste zaalwedstrijd van het seizoen al beter, hield deze keer ook de score aan de positieve kant voor de Delftse ploeg, 12-18. Het verlies op eigen bodem had vooral te maken met de smalle selectie waarover Pe ter Groenewoud beschikt. De coach uit het Brabantse dorp je De Heen moest tegen DES zelfs een beroep doen op A-ju nior Jeroen Krul, die nog nimmer tot het keurkorps van All-Ready had behoord. De jeugdspeler, stijf van de zenuwen en regelmatig over geslagen door zijn ploeggeno ten, kwam halverwege de tweede helft in het veld voor Robert Jongejan. Deze korf baller kreeg kramp en kon het spel niet vervolgen. en gedaan met de thuisploeg. Gedaan, omdat DES de wed strijd tactisch goed aanpakte. Het gaf All-Ready, in tegen stelling tot Ninkantes vorige week, geen ruimte om van verre afstand te scoren. Een straffe dekking legde de doel- puntenmachine van de Zie rikzeese formatie volledig lam. DES, lager geklasseerd, scoorde naast goed te verde digen wel. Vanaf 5-5 stond het Noord-Hollandse team steeds als eerste op voorsprong. Voor rust had de man achter

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7