Bruinsma pas in laatste duel zeker van districtstitel libre Zierikzee-duo laat wedstrijd schieten degradatiegevaar af Weer verbetering pr voor Van der Wielen Tenniszusjes Williams in halve finales Sydney Korbach blijft bij Graafschap Luchtgeweerrecord voor schutter George Heukelom Nederland weer bij de zwemtop ZATERDAG- EN ZONDAGVOETBAL DONDERDAG 15 JANUARI 1998 NR 26315 7, Tegen eerstedivisionist RBC ZIERIKZEE - Marco Jonker en John van der Ha ve zijn zaterdag niet beschikbaar voor de wed strijd van het Schouws elftal tegen RBC. Het Zie rikzee-duo is op vakantie. Coach Gerard Olijhoek heeft Patrick Roggeband (Zierikzee) en Elmar Verha- ge (WIK) opgeroepen als vervangers voor de twee voetballers. Voor het overi ge is de selectie intact geble ven. Brouwershaven levert Remie Lievense, Bruse Boys Jacob Muller, John van Dijker Peter Willemse en Jacob van den Berge, Re- nesse Clement Rijnberg, SKNWK Martijn Neele, Wil- co de Valk, Mark den Haan en Peter van der Cingel, WIK Patrick de Broekert en Zierikzee Jacco van der Schee, Barry Hage en Jarno Vermeulen. De wedstrijd tegen de Roosendaalse eerstedivisio nist (met Emiel Dorst en Ro nald van Oeveren) begint om half drie. Scheidsrechter is Marien Vroegop uit Sta- venisse. Hij wordt geassi-, steerd door Maarten Bruy- nes en Cees Dalebout. Het eerste geplande duel van het Schouwse elftal, op 17 december tegen een Flak- keese ploeg, ging vanwege de weersomstandigheden niet door. Verlies Maleeva en Davenport SYDNEY (RTR) - Serena Williams heeft verassend de halve finales bereikt van het tennistoernooi in Syd ney. Serena's zusje Venus kwam ook bij de laatste vier. De pas zestienjarige Ameri kaanse Serena Williams won in drie sets van de als tweede geplaatste Lindsay Daven port. Williams verloor de eer ste set met 6-1 van haar land genote. Daarna knokte ze terug. In de tweede set keek ze tegen een achterstand van 5-2 aan, maar wist met een ui terste krachtinspanning de set toch binnen de halen. De derde won Serena met 7-5. Venus, het één jaar oudere zusje van Serena, bereikte ook de laatste vier. Ze won eepvoudig met tweemaal 6-2 van de Bulgaarse Magdalena Maleeva. Omdat de zusje niet tegen elkaar in de halve eind^ strijd spelen is een 'familie* finale' niet ondenkbaar. Bij de mannen kwam Michael Tebbutt onverwacht bij de laatste vier. De Australische qualifier, 144 op de werelr dranglijst, won in twee sets van de als zeven geplaatste Albert Costa uit Spanje. De Brit Tim Henman, vorig jaar winnaar in Sydney, bereikte ook de halve finale. Hij klop te in twee sets de Spanjaard Albert Portas. Competitie Zeeuwse schaakbond ZIERIKZEE - Het tweede team van schaakvereni ging Zierikzee heeft dankzij een 6-2 overwinning op hekkensluiter Oostkapelle zich zo goed als zeker vei lig gespeeld in de eerste klasse Noord, waar het eer ste leidt. Zierikzee 2 behaalde tegen de Walcherse tegenstander vijf overwinningen, waarvan die van de jeugspelers Marnix den Boer en Evert de Jonge het meeste tot de verbeelding spraken. Van der Made en Polderman remiseerden en Verduijn den Boer verloor. Zierikzee 3-Vlissingen 4 2.5- 5.5 - J. Pannekoek-P. de Poor- te rem., P. de Vrieze-G. Rij kers 0-1, N. Kordes-A. Lous 0-1, J. Verkerk-P. de Nieuwe 0-1, H. Bremer-L. de Jong 0-1, T. Brouwer-W. Nemes 1-0, D. Baars-E. Vader 0-1, H. Nelis- se-P. Sanderse 1-0. Zonder zege De derde keus van de schaak club, uitkomend in de tweede klasse Noord, blijft na maan dagavond nog altijd zonder zege. Met moeite werd er 2.5 punt binnengehaald tegen het sterk schakende Vlissingen 4. Het ziet er naar uit dat Zierik zee 3 laatste in de groep gaat eindigen. Degraderen gaat niet, want het is de laagste klasse. Karakteristieken Zierikzee 2-Oostkapelle 6-2 - J. van der Made-H. Geertse rem., J. Verduijn den Boer-W. Duvekot 0-1, J. van de Nagel- W. van der Heyden 1-0, J. van Dalsen-G. Geertse 1-0, S. Stoel-O. de Best, C. Polder man-P. Dekker rem., M. den Boer-J. de Hulle 1-0, E. de Jonge-J. Lous 1-0. DOETINCHEM (ANP) - Frits Korbach blijft zo goed als ze ker bij De Graafschap. De oefenmeester heeft woens dag met het bestuur van de club uit Doetinchem gespro ken. Beide partijen hebben de intentie uitgesproken na dit seizoen nog een jaar met el kaar door te gaan. Een tijdje geleden liet Kor bach doorschemeren dat hij wel weg wilde indien hij zijn positie kon verbeteren. Hij heeft nu de knoop (joorgehakt en besloten te blijven. ,,We komen er wel uit," aldus Kqrr bach. Hij werkt sinds oktobér 1995 bij De Graafschap. Op 1500 meter in Heerenveen HEERENVEEN - Leon van der Wielen heeft er dit seizoen een handje van regelmatig een persoonlijk record te rijden. Afgelopen maandagavond op de ijs baan van Thialf in Heerenveen was het weer zover. De Zierikzeese schaatser scherpte in Friesland, waar hij op uitnodiging was, zijn beste tijd aan op de 1500 me ter. De bijna vier ronden leg de Van der Wielen af in een tijd van 2.01.41 minuten. Hiermee haalde de rijder, ui teraard op klapschaatsen, ruim drie seconden van zijn prestatie van een maand gele den af, 2.04.72. De 500 meter ging door drie misslagen op de eerste honderd meter de mist in. Van der Wielen fi nishte na 41.08. Volgens va der Geert van der Wielen wds het ijs in Heerenveen fantas tisch. ,,Ik heb met open ogen gestaan. Het was zo ver schrikkelijk schoon. We heb ben geen spijt van de rit." Met de rit bedoelt Van der Wielen senior 'even op en neer naar Friesland' voor twee ki lometer schaatsen. Leon van der Wielen vertrekt aanstaan de zaterdag voor een trai ningskamp van een week in Inzeil. Priemis en Ter Borg buiten finale na springconcours M-klasse op Indoor Zeeland Bijrol Schouwse ruiters GOES - Rob ter Borg en Michel Priemis hebben woensdag tijdens het springconcours in de M-klasse op Indoor Zeeland genoegen moeten nemen met een bijrol. Beide ruiters, respectievelijk lid van Sasrui- ters uit Dirksland en RV Re nesse, misten de finale van zaterdag van het altijd sterk bezette paarden sportevenement in de Goese Zeelandhallen, dat nog drie dagen duurt. Het springconcours in de M- categorie bestond uit twee onderdelen: klassiek en progressief. Het eerste part was niet alleen voor Ter Borg en Priemis, maar ook voor ve- le andere combinaties een zware proef. Hoewel beide op Schouwen- Duiveland woonachtige rui ters zich niet voor de eind strijd kwalificeerden, waren de verschillen tussen Ter Borg en Priemis gisteren le vensgroot. Verklaarbaar wa ren ze ook omdat Ter Borg over meer ervaring beschikte dan het aanstormende talent •Priemis. Die routine kwam vooral van pas bij een dubbe- Ie horde, ergens middenin het -parcours klassiek, waar lasti ge maar op het oog geen on overkomelijke obstakels 'vlak achter elkaar en net na de in- en uitgang van de piste •waren geplaatst. Dat kwam parcoursbouwer M. Valckx op kritiek te staan van onder anderen Michel Priemis. Fouten De Renesser ruiter oordeelde dat dergelijke obstakels in een inloopproef niet thuisho ren. ,,In de Jinale, oké." .Valckx pareerde de kritiek. M; Je moet ergens een moeilijk- ;heid in zetten. Het is niet be- ..doeld om expres fouten uit te Mokken," sprak de parcours- 'bouwer vanaf de tribune, kij kend hoe de combinaties over 'zijn' uitgestippelde ronde de ••hindernissen namen. Voordat Priemis bij de ge noemde oxers aankwam, had den de benen van zijn paard Montana al twee balken te gen de grond getikt.. Toen kwam de dubbelsprong voor de uitgang. Montana weiger de drie keer voor dezelfde hindernis en dus volgde dis kwalificatie op het onderdeel klassiek. ,,Mijn paard was kijkerig," verklaarde Priem is die zijn paard vanwege de weigeringen een paar keer flink met zijn zweep sloeg. De ruiter van RV Renesse hoefde zich geenszins te scha men voor het feit dat hij de ring met een onafgemaakt parcours moest verlaten. Di rect na hem startte Bianca van Beers van Wolfslaar. Haar paard, Jelliot, sprong dwars door de fatale hinder nis heen en weigerde daarna weer dienst. Ze besloot op te geven. Wie wel de dubbelsprong goed nam, was Ter Borg, wo nend in Bruinisse en lid van Sasruiters uit Dirksland. Op een al te fraaie score kon hij niet bogen, getuige de 12.75 strafpunten die hij in de proef noteerde. Een goede score of niet, opgetogen was de Bru- enaar terdege. Logisch want Ekros Jurist, het paard waar op hij reed, startte voor het eerst in de M-klasse. Dat Ter Borg het dier wel over de twee achter elkaar liggende hindernissen loodste, heeft alles te maken met ervaring. Ondanks drie omgegooide balken was Rob ter Borg tevreden over zijn optreden tijdens het springconcours in de M-klasse. (Foto: Marijke Folkertsma) „Ik ben heel tevreden. Het is een paard in opbouw. Dat heeft tijd nodig. Het heeft de kwaliteiten om Z te lopen. Dit is een supermooie gele genheid." Herstel Later in de ochtend herstelde Priemis zich door met Nikita, een ander paard, het M- springconcours klassiek wel te volbrengen. Maar deze ron de ging eveneens niet van har te en dat was zijn eigen schuld. Priemis dacht dat hij klaar was met de ronde, maar vergiste zich. De denkfout telde als een weigering en dus vier strafpunten erbij. Beduidend beter presteerde Priemis, die van zijn hobby zijn beroep wil maken want hij volgt een opleiding voor lesinstructeur in Kapelle, op het onderdeel progressief. Met Nikita en Montana liet hij slechts een fout bijschrij ven. Het aantal fouten en de tijd met het eerste paard wa ren goed voor een dertiende plaats, net een trapje te hoog om zich voor de finale te plaatsen. Ter Borg rekende na het twee de deel van de dag niet op een plaats in de eindstrijd. Hij staat als tweede reserve op de lijst. Bovendfén heeft de Bru- enaar deze maand al een aan tal vrije dagen moeten opne men 'om aan Indoor Zeeland mee te kunnen doen. „Dat moet. Dat is het nadeel van zo'n concours. De sponsors yragen dat anders is het niet meer rendabel." Vandaag (donderdag) kost Ter Borg weer een vrije dag omdat hij in de Z- en ZZ-klas- se start. „In de ZZ maak ik een goede kans in de finale te komen," sprak hij op voor hand al. De rol van Priemis is na gisteren uitgespeeld. liv Clubtitelstrijd SV Schouwen-Duiveland p, NIEUWERKERK - De clubkampioenschappen van Schietvereniging Schouwen-Duiveland zijn van start gegaan met een nieuw clubrecord. Jeugdschutter George Heuke- Mom brak het luchtgeweerre- cord van Robert van de Wie len met drie punten. Het nieuwe record staat nu op een v sterke 273 vande 300 mogelij- ke punten. De strijd bij de jeugd is bij deze clubkampioenschappen spannender dan ooit. Van Heukelom voelt de hete adem MP de nek van zowel Robert -.van de Wielen (270 punten) éils Lanah Evers (265 punten). .Bij de karabijnschutters Mstaand gaat Leen Fun met 574 van de 600 punten stevig aan de leiding. Liggend 'staat' Jan Hofman met 561 punten er het beste voor. Bij de kleinkalibergeweer- schutters gaat het om 'the best of four' van minimaal vier Olympia Matches (60 schoten liggend) op twee vijf schots- en twee enkelschots kaarten. Aan de leiding op dit moment gaat Frans Evers met een gemiddelde van 592,33 punten gevolgd op Piet Goetheer (590,00), Jarno Goet- heer (589,00), Willy Goetheer (586,00), Ad de Jonge (586,00) en de consequent hoog schie tende B-klasser Werner Gro- fics met 582,00 punten. Bij de discipline kleinkali- berpistool staat Martin de Roo op zowel de 10 als 25 me ter met respectievelijk 299 en 341 punten comfortabel op kop. Jaap ten Brinke gaat aan de leiding bij het zwaardere kaliber op 25 meter met 341 punten. De clubkampioen schappen duren tot 15 febru ari. Na de successen van de klein- kalibergeweer- en karabijn- schutters in de tweede ronde van de Zeeuwse kampioen schappen, is het de beurt aan de pistoolschutters van SV Schouwen Duiveland om van zich te doen spreken. Bij de kleinkaliberpistoolschutters heeft Han van de Ouden op de 10 meter met 339 punten zijn koppositie verstevigd. De nummer 2, Lucasse van 's-Gravenpolder, volgt op twaalf punten. Ook op de 25 meter gaat Van den Ouden met 357 sterk aan de leiding. Iwema van Meliskerke volgt hier op 10 punten. In de E-klasse staat Martin de Roo met een magere 285 pun ten op de 7e plaats. Een klas sering waarmee de finale uit gesloten is. Op de 25 meter kleinkaliber- en grootkali- berpistool echter heeft De Roo zich in klasse 3 zeer ver dienstelijk genesteld op res pectievelijk een 'zekere' 5e en 2e plaats met 339 en 319 pun ten. PERTH (ANP) - Nederland hoort ook op de vierde dag van de WK zwemmen in Perth weer bij de wereldtop. Inge de Bruijn (100 vlinder) en de mannenestafetteploeg (4x100 vrij) plaatsten zich donderdagmorgen, vrij ge makkelijk, voor de finale. De Bruijn, in de Verenigde Staten bij trainer Paul Ber gen opgebloeid, tikte in de se rie aan na 1.00,42 en kwalifi ceerde zich daarmee als zevende. Hoewel ze maar iets boven haar nationale record van 1.00,21 uit 1993 bleef, was ze zwaar teleurgesteld. Het doel was namelijk onder de minuut duiken. „Ik had het gevoel een 59'er te hebben gezwommen. Die moet er hier ook uitkomen, anders is het WK voor mij he lemaal niet geslaagd, on danks die pr's op de 100 vrij," zei De Bruijn in een eerste re actie. „Ik heb nog 'e'en kans. In de finale ga ik harder af. Ik had nu ook geen verzuurde benen, terwijl ik woensdag avond na de estafette niet eens meer kon lopen." SPONSOR SCHARENDIJKE - Voetbal vereniging ZSC'62 heeft een nieuwe hoofdsponsor. Cam ping Duin en Strand verbindt zijn naam voor vijf seizoenen aan de club uit Scharendijke. Het contract gaat na de zomer in. Jumbo en Wassalon Re- pard zijn de subsponsors. mê r~r+J'T.TTfT Zaterdagamateurs le klasse C Breda-WGZ 5e klasse A Spui-Rood Wit W Wissenkerke-Bavel Reserve 3e klasse 031 Serooskerke 4-Kloetinge 3 Reserve 4e klasse 041 WIK 2-Bruse Boys 4 .(1-0, nog 60 min.) Reserve 5e klasse 061 Colijnspl. Boys 3-Brouwershaven 3 Zondagamateurs Eerste klasse C Goes-BW/Verachtert 5e klasse A Hoofdplaat-Aardenburg Zeeland Sport-Corn Boys Domburg-Oostburg Walcheren-Zeelandia Graauw-Jong Ambon Ria W-Renesse Vogelwaarde-Hulsterloo Reserve 2e klasse 201 HW'24 2 -RCS 2 (0-0, nog 35 min.) Goes 2-Middelburg 2 Reserve 5e klasse 501 Zeeland Sport 4-Domburg 3 Zeelandia 5-Renesse 3 (1-0, nog 69 min.) Reserve 6e klasse 601 Vlissingen 5-Patrijzen 4 RCS 7-Dreischor 2 Zeelandia 6-Hansweertse Boys 3 Lewedorpse Boys 4-Lewed. Boys 3 Noormannen 3-Volharding 3 Ouwerkerk 3-Vlissingen 4 Cortgene 3-Zonnemaire 3 Damescompetitie 4e klasse 804 WAC-SV Capelle 5e klasse 806 Veere-NOAD'67 Juniorencompetitie Hoofdklasse A01 Internos Al-Zierikzee Al 2e klasse A21 Serooskerke AI-SKNWK AI Titelverdediger Kusmiis kan geen potten breken in Noordgouwe Hans Bruinsma legt geconcentreerd aan voor een stoot tijdens de districtskampioenschappen eerste klasse libre. (Foto: Marieke Mandemaker) NOORDGOUWE - Hans Bruinsma, lid van de biljart vereniging de Poedel, wist in hotel Van der Weijde beslag te leggen op de districtstitel eerste klasse li bre. Bruinsma overheerste dit titelgevecht doch had toch een beslissende laatste partij tegen Henk Reede •nodig om zijn kampioenschap veilig te stellen, mede door een misstap tegen zijn clubgenoot Leen van Ou- denaeren in de voorlaatste ronde. Titelverdediger John Kus- Bruinsma alleen ongeslagen mus was de torenhoge favo- aan de leiding. Tuinman en riet in het door de biljartver- Van Oudenaeren volgde op eniging Windenburg geor- twee punten. De rest van het ganiseerde toernooi. Een deelnemersveld was een on- kortgeleden ondergane ope- derlinge slachtpartij begon- ratie gooide echter roet in het nen waarbij men ook niet tot eten. De begaafde speler kon aansprekende moyennes kon begrijpelijk geen moment k omen. zijn normale vorm halen en moest ook genoegen nemen met een figurantenrol. De als Moeizaam tweede geplaatste Nico Tuin man daarentegen wisselde Een ronde later liep Bruins- fantastische partijen af tegen ma nog verder uit. Zelf klopte matige optredens. Zijn win- hij moeizaam Koos Dorreman nende .partij tegen Jon Kus- maar Tuinman moest een mus in slechts tien hernemin- puntendeling tegen Ane gen was echter een juweeltje. Streefkerk toestaan. Van Ou- Na vier speelronden kwam denaeren ging onderuit tegen Einstand: (punten, alg. gem., partijgem. en serie) H. Bruinsma de Poedel 12 4.55 5.65 36 N. Tuinmande Wig 9 6.09 13.00 48 H. Reede Wifte van Haemstede 9 3.78 5.41 33 L. van Oudenaerende Poedel 8 4.32 6.50 31 J. Dorreman Renesse 6 4.93 6.84 26 J. GoudzwaardWindenburg 5 4.66 7.64 28 J. Kusmusde Poedel 4 4.09 6.50 36 A. StreefkerkWitte van Haemstede 3 3.98 5.41 42 de moeilijk bespeelbare Ree de. Bruinsma leek hierdoor fluitend de titel binnen te ha len. Van Oudenaeren gooide echter roet in het eten. In .32 beurten maakte hij de 130 car amboles vol, waardoor de spanning geheel terug was mede omdat Reede zeer ver rassend Tuinman de baas bleef. De slotpartij tussen Reede en Bruinsma verliep zoals werd verwacht. Reede had kennelijk zijn kruit ver schoten. Met 130 tegen 98 bleef Hans Bruinsma gemak kelijk overeind en mocht zich terecht de eindwinnaar noe men. HONKBAL HAARLEM (ANP) - Drie Amerikaanse honkbal- coaches gaan de komende vijf weken de Nederlandse A-se lectie begeleiden. Tom Pe- troff. Jack Mull en Larry Ger- acioti gaan de honkballers vooral de fijne kneepjes bij brengen van pitching, cat ching en hitting. Omdat de honkbalbond zich al in een vroeg stadium op de Olympi sche Spelen in Sydney wil richten, is gekozen voor een gedegen voorbereiding. Ge durende vijf weken trainen de drie Amerikanen vier keer per week in verschillende plaatsen: Amsterdam, Zeist, Haarlem en Bussum.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7