nda 9A KTIJK 'Meer dan hekwerk alleen' Theater Kwark en Mare Scheepmaker Concert The Vibrators 'W WOENSDAG 14 JANUARI 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met vrijdag 23 januari Middelharnis Tentoonstelling werk cursis ten atelier Galathea. Diek- huus. Tijdens openingstijden Diekhuus. Toten met •ndag 18 januari Zierikzee Schilderijen Ytsen Engels- ma. Atelier 4b, Verrenieuw- straat 32. Vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak ja 0111-414912. Toten met vrijdag 30 januari Zierikiee Aquarellen en tekeningen SyArie Berkulin. Galerie Gale- ij. Tijdens schooluren. Toten met woensdag 4 maart Middelharnis Schilderijen Rinus Groenen- daal. Gemeentehuis. Tijdens openingstijden gemeente huis. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 15 januari Ouddorp ^admintontoernooi voor be ginners en gevorderden. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Beurs Trend '98. Dorpstien den. 14.00 tot 21.00 uur. Middelharnis Jaarvergadering Huurders vereniging Middelharnis. Het Prieel. 19.30 uur. Filmvertoning Au petit Mar- query. Filmhuis Middelhar nis. 20.00 uur. Den Bommel Winterse maaltijd 50-plus- sers. 't Westerlicht. 12.00 uur. Vrijdag 16 januari Ouddorp Beurs Trend '98. Dorpstien den. 14.00 tot 21.00 uur. Melissant Ledenvergadering Oranje vereniging. Verenigingsge bouw Melishof. 20.00 uur. Sommelsdijk Concert The Vibrators. Jailhouse. 22.00 uur. Middelharnis Open avond vocaal ensemble A Prima Vista. Katholieke kerk. 19.00 tot 21.00 uur. Ooltgensplaat Bingo pv de Zwaluw. Dorps weg 2. 20.00 uur. Zaterdag 17 januari Ouddorp Beurs Trend '98. Dorpstien den. 11.00 tot 17.00 uur. Middelharnis Vogelbeurs Eerste Flakkeese Vogel Vereniging. Diensten centrum. 13.30 tot 16.30 uur. Zondag 18 januari Dirksland Interkerkelijke dienst voor verstandelijk gehandicapten. Nederlandse Hervormde kerk. 14.45 uur. Maandag 19 januari Ouddorp Voorlichtingsavond relatie tussen voeding en gezondheid of ziekte door J. M. Bergsma. Dorpstienden. 20.00 uur. Middelharnis Begin cursus fotografie. Diekhuus. 's Avonds. Oude-Tonge Kaartdag voor ouderen. Info centrum SWO. 9.30 uur. Vergadering adviescommis sie algemene zaken. Gemeentekantoor. 21.00 uur. Dinsdag 20 januari Ooltgensplaat Winterse maaltijd 50-plus- sers. 't Centrum. 12.00 uur. Woensdag 21 januari Ouddorp Open ochtend Van vrouw tot vrouw. Kerk Doopsgezinde gemeente. 9.30 uur. Middelharnis Lezing over de bijbel door R. Pieper. Diekhuus. 20.00 uur. Donderdag 22 januari Dirksland Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Vrijdag 23 januari Ouddorp Lezing R. Baardse over leef wereld tieners. Dorpstien- den. 20.00 uur. Zaterdag 24 januari Ouddorp Indoor menwedstrijd dres suur. Manege Ouddorp. Middelharnis Collecte SOS-kinderdorpen. Huis-aan-huis. Vanaf 8.00 uur. Oude-Tonge Eucharistieviering met Moe der Gods koor. Rooms Katho lieke kerk. 18.30 uur. Feestavond FN V-afdelingen Goeree-Overflakkee. Grut- terswei. 20.00 uur. Maandag 26 januari Middelharnis Bruidsmodeshow. De Staver. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 14 januari Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond. Mastgatstraat 90. 20.00 uur. Donderdag 15 januari Zierikzee Start cursus sacrale dans. MFC. 19.45 uur. Begin cursus kunstgeschiede nis. De Driehoek. 20.00 tot 22.00 uur. Sirjansland Vergadering Reformatorisch Kontakt. Grote zaal Her vormde kerk. 19.45 uur. Vrijdag 16 januari Zierikzee Cabaretier Mare Scheepma ker met 'Struisvogel ont hoofd'. Brogum. 20.30 uur. Renesse Officiële opening nieuwe kantoor VW Schouwse Kust. Zeeanemoonweg. 16.00 uur. Dreischor Bloemschikles door Liesbeth Giltay. Molenweg 15. 19.30 tot 21.30 uur. Ouwerkerk Workshop vogel voedertaart. Boerderij De Stelle, Stelweg 3. 9.30 uur. Oosterland Jaarvergadering SGP-Stu- dievereniging Schouwen- Duiveland. Consistorie Gereformeerde Gemeente. 19.45 uur. Zaterdag 17 januari Zierikzee 'Het doorgezaagde weesmeis je' door Theater Kwark. Bro gum, 14.00 uur. N icuwjaarsbijeenkomst AN BO-afdeling Schouwen- Duiveland. Theaterzaal Theater Mondragon. 14.00 uur. Muziekavond in Nieuwe Kerk m.m.v. jongerenkoor Con Amore uit Melissant. 19.45 uur. Burgh-llaumstede Concert Surrender in jonge rencentrum Big S. 22.00 uur. Haamstede Concert Suitcase full of blues. Muziekcafé Branden- burgh. 21.00 uur. Brouwershaven Hobby- en creatiefbeurs. Tonnenmagazijn. 10.00 tot 15.30 uur. Zonncmaire Nieuwjaarsborrel voor buurtbewoners. Restaurant De Gele Hoed. Van 16.00 tot 17.30 uur. Bruinisse Vogelruilbeurs De Nachte gaal. Clubgebouw Molenweg. 10.00-12.00 uur. Zondag 18 januari Haamstede Meditatieve gebedsdienst m.m.v. Taizé-zanggroep. Ge reformeerde kerk. 19.00 uur. Maandag 19 januari Zierikzee Nieuwjaarsbijeenkomst On dernemerskring Schouwen- Duiveland. Mondragon 17.00- 19.00 uur. Lezing over edelsteenthera pie door Ineke Zwol in het kerkcentrum achter de Gast- huiskerk. 20.00 uur. Dinsdag 20 januari Burgh-Haamstede Hoorzitting voorontwerp-be stemmingsplan Burgh. Sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. 19.30 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering van de NBvP afdeling Duiveland in het dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 21 januari Zierikzee Begin cursus striptekenen kinderen 8 tot 13 jaar. Multifunctioneel centrum. 13.30 tot 15.00 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst Ned. Vei van Huisvrouwen. Dorpshuis de Schutse. 19.30 uur. Donderdag 22 januari Zierikzee ANBO-themamiddag over diabetici. De Paternoster, aanvang 14.00 uur. Vergadering PvdA-fractie. Vergaderkamer 78. Gemeen tehuis. 19.30 uur. Vrijdag 23 januari Zierikzee Start cursus Tai Chi. MFC. 10.00 uur. Nieuwjaarsbal volksdans vereniging Nehalennia. Gebouw De Driehoek. 20.00-24.00 uur. 'Het Verdriet van Tilburg' met liedjes over liefdesleed. Lustrumviering Vrouw Ge loof Samenleving. MFC 20.15 Zaterdag 24 januari Zierikzee Workshop fotografie voor vrouwen in het MFC. Van 13.30 tot 16.30 uur. Nederrock-avond met Blof en Triplex. Brogum. 22.00 uur. Kerkwerve Ganzenexcursie in Prunjege- bied. Start Café De Heere keet 9.30 uur. Bruinisse Concert Guus Meeuwis Vagant. Sport- en recreatie centrum De Vanger. 20.00 uur. Zondag 25 januari Burgh Happy hour met Mar van der Veer van de Hervormde ge meente Burgh in café de Westhoek. 15.30 uur. Dinsdag 27 januari Zierikzee Bezinningsdag Christelijke Gereformeerde vrouwenver enigingen. Christelijke Gere formeerde kerk. 10.30 uur. OPENAVOND A PRIMA VISTA MIDDELHARNIS - Het vo- caal ensemble a Prima Vista oudt vrijdag 16 januari een open avond in de Katholieke kerk in Middelharnis. Aan vang 19.00 uur. De avond is bedoeld voor eventuele toekomstige koor leden. Het koor zingt kleine tukken, die in één repetitie ingestudeerd kunnen wor den. Het is de bedoeling om de muziek zo snel mogelijk van blad te zingen. A Prima Vista heeft dan ook een vrij hoog studietempo. Koorleden dienen enige kennis van het notenschrift te hebben. Het is de bedoeling om regelmatig mee te werken aan Triplum- concerten in de cyclus 'Bach en anti-Bach'. waardoor steeds naar een doel gewerkt wordt. De Triplum-concerten worden gehouden op diverse "ocaties op Flakkee en in de Jacobuskerk in Renesse. Het repertoire van het koor is voornamelijk klassiek, van 16e-eeuws tot 2Qe-eeuws. Nadere inlichtingen of opga ve: telefoon 0187-601605. 3000 GULDEN- VOOR HOSPICE MIDDELHARNIS - De, door de Soroptimistclub Goeree Overflakkee i.o. georgani seerde. veiling en Kerst markt ten bate van het hospi ce Calando bracht ruim drieduizend gulden op. De Soroptimisten zamelen met allerlei activiteiten geld in om hiermee de opleiding te bekostigen van vrijwilligers die in het hospice gaan wer- 0ken. GELD-BINGO DIRKSLAND - Op donderdag 22 januari wordt in de Victo riahal in Dirksland een geld bingo worden gehouden. De organisatie is in handen van buurtvereniging West. Aan vang 20.00 uur ORANJEVERENIGING MELISSANT - De Oranjever eniging Melissant houdt vrij dag 18 januari haar jaarlijkse ledenvergadering in vereni gingsgebouw Melishof in Me- fisaant. Na het huishoudelijk gedeel te van de bijeenkomst wordt een spelletje bingo en/of rad van avontuur gespeeld Ook kan een film over Koningin nedag 1997 bekeken worden Iedere belangstellende is wel kom. Aanvang 20.00 uur Op de nieuwe lokatie aan de Roterij heeft het bedrijf Mebo Hekwerk en Poorten meer ruimte dan ooit tevoren. Vooraan Menno Borsboom. (Marieke Mandemaker) Mebo Hekwerk en Poorten vestigt zich op bedrijventerrein Roterij BURGH-HAAMSTEDE - „Mensen besteden tegen woordig meer aandacht aan de buitenkant van hun huis. De vraag naar hekwerk en poorten neemt steeds verder toe." De 30-jarige Menno Borsboom uit Renesse begon zijn loophaan als lasser. Tegenwoor dig legt hij zich volledig toe op het vervaardigen van ijzeren hekwerk en poorten en de levering van tuin- accessoires; produkten die mensen gebruiken om hun huis aan de buitenzijde te verfraaien of beveili gen. Afgelopen vrijdag heropende Borsboom zijn bedrijf, Mebo Hekwerk en Poorten, op be drijventerrein De Roterij in Haamstede. Op de nieuwe lo katie heeft de ondernemer meer ruimte dan ooit te vo ren. Het Mevo bedrijfspand omvat twee kantoren, een grote showroom en een werk plaats. Hobby Heel wat anders dan de klein werkplaats aan huis, van waaruit Borsboom een aantal jaren geleden in Zierikzee zijn werkzaamheden als las ser begon. Als 'hobby' maak te hij daar af en toe ook hek werk. Uit het snel toenemende aantal opdrach ten bleek dat de lasser hier mee een 'gat In de markt' aan boorde. Aanvankelijk vervaardigde hij hekwerk als aanvulling op de lasopdrach- ten die hij kreeg. Ruim een jaar gelden legde hij zich vol ledig toe op oe werkzaamhe den die vroeger zijn hobby waren. Menno Borsboom ver huisde ongeveer drie jaar ge leden naar Renesse, waar hij in het voormalige autobedrijf van Gilijamse een showroom inrichtte. Behalve hekwerk begon hij daar ook tuinacces- soires te verkopen. Omdat het pand moest wijken voor de bouw van een supermarkt, creëerde Borsboom een nieuw onderkomen voor zijn bedrijf op bedrijventerrein De Rote rij. Mebo Hekwerk en Poor ten is nog grotendeels een eenmansbedrijf. In de drukke zomerperiode krijgt Bors boom hulp van oen inval kracht. Recreanten Het bedrijf trekt klanten van Schouwen-Duiveland, de Be- velanden en Goeree-Over flakkee. Onder hen zijn veel recreanten, die op een van de ze eilanden een tweede wo ning hebben. Die willen zij niet alleen mooi inrichten, maar ook beveiligen tegen In braak. Poorten en hekwerk kunnen daaraan een bijdrage leveren. Mebo levert ze van eenvoudige versies tot rijk versierd en voorzien van vi deo, intercom en sloten met afstandsbediening. Borsboom maakt 'maat werk'. Dat houdt in dat de klanten zelf kunnen aange ven hoe hun hekwerk eruit moet zien. Zij komen met een eigen ontwerp of laten dat door Borsboom maken. ,,In principe is alles mogelijk. Van een frame van simpele ij zeren buizen, waarin gaas wordt aangebracht, tot fraai versierde hekken voorzien van beveiliging." Mebo ver zorgt ook raam- en deurbevei liging. In de showroom van het nieuwe bedrijf worden de mogelijkheden getoond. Verzinken Er staan verschillende hek werken, stoephekjes, zoals die voor monumentale pan den in Zierikzee worden ge plaatst en onderdelen die Menno Borsboom in hekwerk kan verwerken, zoals Franse lelies, bolletjes en granaatap pels. Er zijn tuin accessoires uitgestald waaronder schoor steenkappen, brievenbussen, rozenbogen en tuinlantaarns. Alle produkten zijn gemaakt, van ijzer Dat wordt onder houdsvrij gemaakt door hot te verzinken en vervolgens to voorzien van een poeder- coating, waarmee ook een kleur wordt aangebracht. Theaterweekeinde vanwege 25 jaar Brogum ZIERIKZEE - Cabaret en kindertheater staan cen traal tijdens een theaterweekeinde in het podium voor muziek en theater Brogum in Zierikzee. Het theaterweekeinde, dat wordt gehouden op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari, is de derde activiteit in het kader van 25 jaar Brogum. De vrijdagavond staat met Mare Scheepmaker in het te ken van cabaret. Scheepma ker won in 1995 het Leids Ca baretfestival en is vast lid van de Comedy Train. Verder verzorgt hij een wekelijkse column in het AVRO-radió- programma 'Zaterdagmiddag Café'Kenmerkend voor Mare Scheepmaker is zijn droge humor met verrassende kwinkslagen. Grappen over de actualiteit wisselt hij af met korte gedichten als: „Wat zouden de sterren wensen bij het zien van vallende men- Scheepmaker brengt vrijdag avond in Brogum een reprise van zijn show 'Struisvogel onthoofd'. De titel is geba seerd op een kort bericht in De Telegraaf. Een al enige da gen vermiste struisvogel van kinderboerderij De Beesten boel is onthoofd teruggevon den. Het voorval heeft met name onder peuters grote ver slagenheid teweeg gebracht. De cabaretier diept de achter gronden van dit nieuws ver der uit. Volgens critici is Scheepma ker een sullig mannetje met rare gedichtjes, waarvan je meteen gaat houden. „Toen, tussen de dozen, was dc wereld van mij. Avontu rier! Jawel meneer. Verliefd in diepste stilte, bang dat zelfs een trillende wimper mij verried. Daar tussen die dozen, voor eeuwig kamera den. Geur van warm, vochtig karton en kinderscheten." Dat gevoel heeft regisseur Willem Huijbreghs weten te leggen in de kindervoorstel ling 'Het doorgezaagde wees meisje' van het theaterduo Francois Vervaet en Oscar Postema, ook bekend onder de naam: Theater Kwark. 'Het doorgezaagde weesmeis je' is familietheater vanaf ze ven jaar en gaat over een avontuurlijke woensdagmid dag op zolder. Francois en Os car hebben samen een gehei me club en dankzij hun ongebreidelde fantasie bele ven ze tussen oud speelgoed, hoeden, mantels, gereed schap en afgedankt huisraad de wildste avonturen. Hoog tepunt van deze middag op zolder is de truc van het door gezaagde weesmeisje. Het theaterweekeinde is een activiteit in het kader van 25 jaar Brogum en de nieuwe programmering van dit Podi um voor Muziek en Theater. Het optreden van cabaretier Mare Scheepmaker is op vrij dagavond 16 januari, aan vang 20.30 uur. Kinder theater Kwark speelt zaterdagmiddag 17 januari om 14.00 uur. Kindertheater Kwark treedt zaterdag op in Brogum. (Foto: A nda van Riet.) Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel o< een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorllchling. Computer op hol 's Avonds laat, de deurbel klinkt. 'Wie zal dat nu nog wezen?', vraagt Mara zich verbaasd af. Ze is nóg verbaasder als het buurvrouw Ans blijkt te zijn met de vraag of Mara's zoon Ruud nog wakker is. 'Ja hoor', antwoordt Mara. 'Die zit na tuurlijk nog achter zijn computer.' Dat komt goed uit, want Ans heeft sinds kort ook zo'n apparaat in huis en daar heeft ze flinke problemen mee. Ruud komt graag kijken of hij kan hel pen. Na ruim anderhalf uur komt hij pas weer terug. Mara staat op het punt om naar bed te gaan. 'Gelukt?', vraagt ze. 'Nee, jammer genoeg niet.' Ruud schudt spijtig zijn hoofd. 'Volgens mij klopt er iets niet met de harde schijf van dat ding. Morgen gaan we samen naar de leverancier. Mét computer.' Zo gezegd, zo gedaan. Ruud legt uit wat hij de avond ervoor al lemaal heeft geprobeerd en vraagt de verkoper om de harde schijf te controleren. 'Want ik heb echt het idee dat die niet he lemaal in orde is.' 'Onmogelijk!', beweert de verkoper. 'Waar schijnlijk heeft u de handleiding niet goed gelezen. Met die harde schijf is niets aan de hand.' Wat Ans en Ruud ook probe ren, de verkoper geeft geen krimp. Gefrustreerd verlaten ze de winkel. 'Wat nu?', vraagt Ans vertwijfeld nadat ze Mara verslag heeft gedaan van de expeditie naar de computerwinkel. 'Wacht maar even, misschien verzint die vriend van Ruud nog iets', zegt Mara. Ondertussen staat Ruud te bellen met zijn compu termaatje. 'O.k., doe ik. Bedankt, hè', horen ze hem zeggen. Hij legt de hoorn neer. 'Is die winkel aangesloten bij de Uneto? Ans, pak je aankoopbon en die andere spullen er eens bij.' Met zijn drieën buigen ze zich over de papieren. 'Ja hoor', is Ruuds conclusie. 'Ze zijn inderdaad lid van de Uneto, de brancheor ganisatie van winkeliers in de wit- en bruingoedsector. Kijk maar, hier staat het. Dat betekent dat je klachten kunt voor leggen aan de geschillencommissie Elektro. Je moet eerst de leverancier de gelegenheid geven om het probleem op te lossen en als dat niet lukt, kun je bij de geschillencommissie terecht.' Dat klopt. Sinds begin 1997 bestaat er een geschillencommis sie Elektro, die geschillen behandelt tussen consumenten en leveranciers van witgoed (wasmachines, koelkasten, enzo voort) en bruingoed (tv's, videorecorders, computers). Voor waarde is wel dat de winkelier lid is van de Uneto. Vergeleken met een rechter werkt een geschillencommissie eenvoudig en goedkoop. Je hebt geen advocaat nodig en als je door de commissie in het gelijk wordt gesteld, krijg je je klach- tengeld terug (dat klachtengeld bedraagt bij de geschillencom missie Elektro tussen 100 en 200). Gemiddeld wordt binnen vijf maanden een bindende uitspraak gedaan. Beide partijen moeten zich daaraan houden. Je schakelt de geschillencommissie in door een brief met een omschrijving van je klacht te sturen naar de geschillencom missie Elektro, Surinamestraat 24, 2585 GJ Den Haag. Daarna wijst de procedure zich vanzelf. Je moet je binnen drie maan den na het ontstaan van de klacht tot de commissie wenden. En vergeet niet dat je altijd eerst moet proberen met de leve rancier tot overeenstemming te komen. SOMMELSDIJK - In jongerencentrum Jailhouse in Sommelsdijk treedt vrijdag 16 januari de Engelse band The Vibrators op. De band werd opgericht in 1976. De punkmuziek die zij maakte had al snel succes, waardoor ze onder meer opt rad als 'support-act' van de Sex Pistols. The Vibrators bracht de singel 'We vibrate' uit en het CD-album 'Pure Mania'. In de jaren tachtig kreeg de band haar huidige bezetting met drie vaste leden; Knox (vocals/guitar), Nick (bass) en Eddie (drums). Inmiddels zijn negen CD-albums en vele singles uitgebracht van de groep. Het concert in Jailhou se begint om 22.00 uur. The Vibrators. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman 5 Ochfman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111-416551 Telefax 0111-414315 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M, van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frlts Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A J, van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 417314 tijdens kontooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Qoeree-Owrllakkee Reklameversprelding Bouwman. 0181-315950 van 9,00- 17.00 uur Hel Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie hu/s-aan-hu/s bladen In Zeeland Totale oplage 175.220. Bezorging/Lezersservice

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9