nest De ideale voorbereiding op duel met EMM bestaat helemaal niet Bekkenk heerst op oude NK G-voetbal in Sportpunt Polospeelsters op koers voor WK-medaille Nederlaag heren MEVO'80 tegen 'minder' Dynamo'70 Raymond van Barneveld wereldkampioen darts Adriaanse spraakmakend op congres over voetbal GOES - SSV'65 organi seert onder auspiciën van de NSG (Nederlands Sportbond voor mensen met een verstandelijke handicap) de nationale ti telstrijd G-voetbal. Het evenement is zater dag 17 januari in Sport- punt Zeeland in Goes en is voor teams uit Nederland op A-, B- en C-niveau. De winnaar mag zich natio- - naai NSG-kampioen noe men. De beste ploegen op B- en C-niveau worden ..uitgeroepen tot toernooi- winnaars. Het toernooi begint om kwart over tien. De finales op alle ni veaus staan gepland om kwart over vier. PERTH (ANP) - De nationale vrouwenwaterpoloploeg is bij het WK in Perth op weg _naar de medailles. Het zeven tal overleefde zaterdag ter nauwernood de brute aanslag van Europees kampioen Ita lië op textiel en ledematen (6-5). De opluchting over die over winning werd door de ploeg binnen vierentwintig uur ver- .taald in een klinkende zege Op wereldkampioen Honga rije (7-4). Maandagmorgen ,werd Spanje met 9-1 versla gen. Oranje is ongeslagen winnaar van groep B gewor den. In de kwartfinales is de ploeg gekoppeld aan de Ver enigde Staten. „Niet ongun stig." mompelde bondscoach Van Hardeveld. De coach stond zaterdag doodsangsten uit. Oranje startte flitsend tegen Italië. Binnen 22 seconden scoorde Edmee Hiemstra i-0 en nog geen twee minuten later stond het 3-0 door treffers van Marjan op den Velde en Gil lian van den Berg. „Kat in het bakkie," dacht doelvrouwe Karla van der Boon. „Een ei tje." Een stinkeitje wel te verstaan. MAANDAG 12 JANUARI 1998 NR 26313 9 1 Weer winst cadettenploeg MIDDELBURG - De basketbalheren van Coltof ME- VO'80 zijn afgelopen vrijdag tegen een nederlaag op gelopen in Middelburg. Het op papier zwakkere Dy namo'70 won met 54-45. Het verlies was een lichte te genvaller voor het team van Schouwen-Duiveland omdat Dynamo'70 slechts zesde op de ranglijst staat en MEVO'80 derde. „Het was geen slechte wedstrijd," beoordeelde spe ler Martin Pikard, die zelf 24 punten achter zijn naam zet te, „maar de tegenstander had een beter afstandsschot. En dat hield niet op." Met name in de eerste helft vond Dynamo'70 zeer gemak kelijk de mand waardoor ME- VO'80, dat Robert Hoevens, Arthur Tol en Louis Pikard miste, de boot in feite al mis te. De opgelopen achterstand bij rust (38-20) was te groot om in de tweede periode goed te kunnen maken. De cadetten van MEVO'80 hadden totaal geen proble men met hun leeftijdgenoten uit Middelburg. In de zoveel ste zege van het seizoen scoor de Ezinga liefst 33 punten voor zijn team. Het scorebord bleef uiteindelijk steken op 18-82. Doelpuntenmakers heren: Pi kard 24, Van der Sneppen 11, Scherpenzeel 6, Rave 4 ca detten: Ezinga 33, Van Beek 14, Koudachev 10, Padmos 8, Meijer 7, Berman 6, Stuut, Pi kard 2. FRIMLEY GREEN (ANP) - Raymond van Barne veld heeft zondagavond bij het WK darts in Frim- ley Green geschiedenis geschreven. De dertigjari ge postbode uit Den Haag won als eerste niet-engelstalige speler het belangrijkste dart- toernooi van de wereld. De als eerste geplaatste Ne derlander versloeg in de fi nale Richie Burnett uit Wa les met 6-5, na een tiebreak in de laatste game (4-2). Van Barneveld verdiende met zijn triomf een bedrag van 40.000 pond (ruim 130.000 gulden). De zinderende finale was een herhaling van de eind strijd in 1995. Toen won Burnett (30) met 6-3. Dit keer had Van Barneveld, de nummer 1 van de werel dranglijst, zijn zenuwen het beste in bedwang. De stuca- door uit Wales kreeg bij een stand van 2-1 in de elfde en laatste set eerst nog wel de kans om het duel af te ma ken. Onder hoogspanning faalde Burnett echter. „Ik heb de titel weggegeven," erkende de sportieve verlie- zer,. die .met eempremie van 65.000 gulden genoegen moest nemen. „Wat een heerlijk gevoel," jubelde Van Barneveld. „Dit is wat ik altijd heb ge wild. Vroeger zat ik met mijn vader altijd al naar dit toernooi op televisie te kij ken. Ik vroeg me destijds af of ik ooit goed genoeg zou om mee te mogen doen. Nu, veertien jaar later, heb ik die titel in handen. Onge looflijk." Van Barneveld kreeg bij een stand van 3-2 in de tie break op 120 zijn eerste kans om het WK af te ron den. Hij kon zijn score ech ter slechts tot 76 punten te rugbrengen. Zijn tweede kans liet Van Barneveld niet liggen. Via een triple twenty, een misser en een double eight stelde hij de overwinning veilig. Een oorverdovend gejuich in de rokerige zaal steeg op. Hon derden fans van 'Barney' konden hun geluk niet op. Ook de Nederlandse ambas sadeur in Engeland en de staatssecretaris van Buiten landse Zaken, Anneke van Dok, toonden hun enthou siasme. ZEIST (ANP) - Co Adriaanse speelde zaterdag in Zeist even met vuur. De trainer van Willem II waag de het tijdens een voetbalsymposium Jorien van den Herik lichtelijk te provoceren. Iedereen die de baas van Feyenoord een beetje kent, weet dat hij dan hard terugslaat. „Ik wilde na afloop nog even iets met je bespreken. Laat nu maar zitten;" reageerde Van den Herik quasi-verontwaar- digd. Met andere woorden: Adriaanse hoeft de komende jaren niet op een aansteling bij Feyenoord te rekenen. Een gulle lach vulde de lang niet volle theaterzaal van ho tel Figi. Van den Herik haakte gretig in op een opmerking van Ad riaanse over diens spelers Van der Vegt en Kolkka. Bei den zijn aan het einde van dit seizoen transfervrij en kun nen meerjarige contracten bij Feyenoord tekenen. Komen de week (her)opent Van den Herik de onderhandelingen. Volgens Adriaanse maken de Rotterdammers weinig kans. „Als mijn spelers sportief de juiste keuze willen maken, moeten ze niet*naar Feye noord gaan," sprak hij bru taal. Van den Herik kaatste daarop de bal meteen terug. Veel vrolijkheid viel er ver der tijdens het jaarlijkse 'con gres' van de belangenvereni ging Coaches Betaald Voetbal (CBV) niet te bespeuren. Daartoe leende het thema van de discussiemiddag zich ook niet. De gevolgen van het Bosman-arrest stonden cen traal. Dankzij de langdurige juridische actie van de Belgi sche ex-prof is sinds ruim twee jaar het transfersysteem in de Europese Unie afge schaft en is het aantal buiten landse spelers per team niet meer gelimiteerd. Ter illus tratie: zeven jaar geleden was nog maar 10 procent van het aantal basisspelers in de ere divisie van buitenlandse komaf, nu gaat het om 35 pro cent. Forumleider Evert ten Napel (NOS) trachtte op het podium Adriaanse. Van den Herik, Henk ten Cate (trainer Vitesse), Gerard Bouwer (sec- tiebestuur KNVB), Theo van Seggelen (voorzitter spelers vakbond VVCS) en Ton van Dalen (voetbalmakelaar) tot prikkelende uitspraken en verhelderende conclusies te verleiden. Dat lukte gedeelte lijk. „Wordt vervolgd dan maar," verzuchtte Ten Napel na een uurtje of drie gebakke lei. CBV-voorzitter Leo Beenhak ker vatte de huidige proble matiek in zijn inleiding kern achtig samen. „Spelers en makelaars beleven gouden tijden," stelde de coach van Feyenoord. „Maar hoe moet het verder met de clubs en de jeugdopleiding? Voor wie lei den we nog spelers op? Voor AC Milan misschien, dat spe lers als handelswaar ziet? Ko men er beschermende maatre gelen? Heeft Oranje nog toekomst nu er zoveel buiten landers in onze competitie spelen? Er zijn wel honderden vragen te bedenken. Ik hoop dat dit symposium veel ant woorden oplevert." De vurige wens van Beenhak ker werd niet verhoord. Dat zal hij ook niet hebben ver wacht. Ruim twee jaar na de uitspraak van het Europese Hof van Justitie hebben FI FA, UEFA en ook de KNVB nog altijd geen adequaat en gezamenlijk beleid ontwik keld. Het is ieder voor zich op een internationale vecht- markt. Dat bleek zaterdag ook in Zeist. Elke panellid preekte voor ei gen parochie. Van den Herik pleitte voor zo weinig moge lijk regelgeving, Bouwer daarentegen drong aan op col lectieve afspraken ten aan zien van jeugdspelers. „Ik zie het Bosman-arrest nog steeds als de grootste bedreiging voor de toekomst van het Ne derlandse voetbal," betoogde de KNVB-penningmeester. Hij rekende voor dat de spe lerssalarissen bij de 36 clubs binnen twee jaar van 107 naar 230 miljoen zijn gestegen. Overigens zijn ook de inkom sten uit sponsoring spectacu lair gegroeid: van 140 naar 330 miljoen in vijf jaar. „Toch zal eens de wal het schip ke ren," sprak Bouwer somber. overleg met mijn man en be geleider Eddy gedaan. Jaren heb ik last gehad van mijn te zwakke enkels. Normaal is de grond in de winter veel te hard, zwik ik zo. Daarom heb ik nu voor een kortere af stand gekozen. Kijk, dat ik dan nu eerste wordt in plaats van vierde of vijfde. Dat is mooi meegenomen." Uitslagen Mannen (10.000 meter): 1. R. Bekkenk (Leiden Atletiek) 33.39.5 minuten, 2. W. Touw (Achilles) 33.50.1, 3. D. Klasen (Sprint) 34.42.1, 6. R. Ben Me- ziane 35.06.4, 29. H. van Ach terberg 39.21, 42. P, Vader 40.59.3, 48. A. Beije 41.32.6, 66. H. Kortlever 1.05.36. uur. Veteranen 40+ (10.000): 10. R. van Dijke 41.03.8, 45. C. Wer- ry 50.32.1. Veteranen 50+ (7.500): 7. A. Noordijke 33.30.6. Veteranen 60+ (7.500): 5. J. Kloet 37.18.8, 7. H. Reijnhout 41.34.5, Vrouwen (5.000): 1. M. van de Ven (LOGO) 20.51.5, 3. K. Bastian (Dynamica) 21.31, 3. W. Korevaar (Avantri) 22.49.8. Vrouwen 35+ (5.000): 12. P. van de Berg 49.17.6. Korte cross Mannen (5.000 meter): 4. E. Smit 19.02.4, vrouwen: 2. G. Smit 16.02.2, 3. H. Roggeband 16.11.6, 4. W. van Donk 17.45.4. A-junioren Jongens (7.500): 4. P. J. Fioole 30.45.7, 6. J. van Dongen 33.15.6. C-junioren Jongens (3.300): 5. M. Heeres 14.46.4, 8. H. Heijboer 15.13. D-junioren Jongens (2.200): 2. W. Duffe- ner 9.32.8, 4. T. Landegent 9.49.5. A-pupillen Jongens eerstejaars (1.500): 6. P. van Nieuwenhuijze 7.14.7, tweedejaars (1.500): 3. O. Wil- lemse 6.34.8, meisjes eerste jaars (1.500): 6. H. de Dan- schutter 7.19.3, 7. D. Fluit 7.24.3,17. S. Pil 10.48, tweede jaars (1.500): 3. G. Letterie 6.59, 6. P. Vermeulen 7.38. B-pupillen- Meisjes (1.500): 8. E. Rogge band 9.16.9. C-pupillen Jongens (1.000): 1. C. de Dan-, schutter 5.16.6. Smit na Deltacross verzekert van CZ-titel op korte cross Zierikzeese handballers lijden gezichtsverlies tegen rode lantaarndrager DWS SCHIEDAM - Normaal komen spelers en trainer van Nutsspaarbank/Delta Sport binnen enkele minuten terug uit de kleedkamer na een wedstrijd. Om wat uit te lopen en bij te praten over de wedstrijd. Na de verloren partij (28-27) tegen DWS, gisteren in Schie dam, werd er heel veel gesproken en heel weinig ge lopen. Met andere woorden: wat coach De Brauwer in sporthal Groenoord zag, was goed fout. En de kleedkamer bleef minutenlang dicht. De Belgische oefenmeester had reden genoeg om eens ste vig met zijn selectie bij te kletsen. Afspraken werden geschonden, verdedigend was het slecht, het schotpercenta ge van een dito gehalte, de Schiedamse ploeg van trainer Kerki Nici mocht steeds vre selijk eenvoudig aanleggen om doelpunten te maken. Tot overmaat van ramp pres teerde Jean-Marie Toubiana het vier strafworpen te mis sen en er slechts eentje te sco ren. Maak je er bijvoorbeeld drie van die zeven meterwor pen, hoor je niemand en wint Delta Sport de wedstrijd. Mis je ze allemaal, ben je de schle miel van de wedstrijd. Niet blij De Brauwer was vanzelfspre kend niet blij dat Toubiana zulke 'inkoppertjes' keer op keer - op zijn Belgisch - man keerde. Gebrek aan verant woordelijkheid kon hij de te ruggekeerde handballer niet verwijten. De trainer heeft liever spelers die hun verant woordelijkheid nemen en strafworpen missen dan men sen die helemaal geen stap durven te nemen. Het behoeft geen uitleg dat de schotvaardige rechterarm van Peter Lefèvre node werd gemist in Schiedam. Vanwe ge privé-omstandigheden res ide hij niet af naar de plaats onder Rotterdam. Voor het overige was Delta Sport be hoorlijk compleet om de num mer laatst van de tweede di visie C een nederlaag toe te gaan dienen. De Brauwer be schikte net als de laatste we ken over de andere keeper naast Piet Bos, Mare Veld horst. Edoch, al had de Zie rikzeese formatie zondagmid dag tien doelmannen gehad, gewonnen hadden ze nooit omdat de achterhoede gaten als in een kaas vertoonde. Slechts in de eerste tien minu ten had Delta Sport de wed strijd onder controle en kwam het steeds met een doelpunt voor te staan. Thuis ploeg DWS leek een moeilijke middag tegemoet te gaan om dat het pas na vijf minuten zijn eerste score produceerde. Hoe omgekeerd verliep het resterende gedeelte in de tien de wedstrijd van het seizoen 1997/1998. Marionet Geleidelijk nam DWS de touwtjes in handen en ge bruikte Delta Sport gaande weg als een marionet die slechts af en toe trekkebeen de en met zijn armen zwaaide. Bij 3-3 kwam DWS al naast Delta Sport en duldde vanaf deze stand geen achterstand meer. Nadat invaller Bert Nuyens 7-7 op het scorebord zette, hield hij nauwelijks la ter een DWS-speler onregle mentair van de bal. Oké, een overtreding bij handbal is geen nieuws meer. Dat de scheidsrechter Nuyens een ro de kaart gaf, was opzienba rend'voor alles en iedereen. Nuyens, net een paar minuten in het veld, mocht definitief zijn trainingsjack aandoen. Veel plezier beleefde Bert Nuyens niet aan zijn wedstrijd tegen DWS. Hoejwel hij tijdens een in valbeurt scoorde, moest hij enkele ogenblikken later met een onbegrijpelijke rode kaart ver trekken. (Foto: Marijke Folkertsma) Toen ook Erwin Schaalje we gens een niet bedoelde elle boogstoot in een DWS-gezicht met twee minuten naar de kant moest, stond Delta Sport met vier man en profi teerde DWS professioneel. De thuisploeg liep uit naar een voorsprong van drie goals, 10-7. De marge van drie werden er na de pauze met nog een kwartier op de klok zelfs vier, 23-19. De kans dat Delta Sport in vier wedstrijden te gen de derde nederlaag ging aanlopen, werd wel heel na drukkelijk. Een kleine ople ving bracht het Zierikzeese zevental op 23-23 waarbij Schaalje de belangrijke ge lijkmaker op zijn naam zette. De 23e Zierikzeese goal was pas Schaaljes eerste. Dat heeft hij wel eens beter ge daan. Ook de 24e, weer een gelijkmaker, schreef hij op zijn conto. Zou het dan toch nog goedkomen in Schiedam? Toubiana legde bij de gelijke stand aan voor zijn derde strafworp en had er al twee gemist. Ook de vierde ging er niet in. Bij 26-24 faalde hij weer. Meteen erop kreeg Del ta Sport andermaal een straf worp. Toubiana zag er geen heil meer in en Schaalje durfde naar de zeven meterlijn te stappen. Hij scoorde 26-25. Met nog tweeëneenhalve mi nuut te gaan speelde DWS het vakkundig uit en scoorde twee keer vlak achter elkaar, 28-25. De goals van Vleeshou wer en Evertse waren leuk voor de statistici. Wat over bleef was een praatsessie van De Brauwer tot zijn man schappen én de wedstrijd te gen EMM, de aloude aartsri vaal uit Middelburg die volgende week naar sporthal Onderdak komt. „Het is ze ker en vast geen goede voor bereiding," erkende de coach direct. „Het zijn altijd specia le wedstrijden. Wat is dan de ideale voorbereiding?" Doelpuntenmakers: Toubia na 7, Verwest, Evertse 4, Schaalje, Van Zwieten, Vlees houwer 3, Bos 2, Nuyens 1. Uitslagen tweede divisie C: DWS-Delta Sport 28-27, HEC- Wings 40-34, Roda'71-Animo 26-29, EMM-Arendse/Moun- tain Stars 30-19, Hellas 2- Westlandia 30-29. Stand: 1. Hellas 2 10-17, 2. EMM 10-16, 3. Animo 10-14. 4. Westlandia 10-12, 5. Roda'71 10-10, 6. Mountain Stars 10-8, 7. Wings 10-8, 8. Delta Sport 10-7, 9. HEC 10-6, 10. DWS 10-2. rikzee als zevende door, maar de voorsprong van het ontke tende duo nam alleen nog maar gestaag toe. Bij het in gaan de laatste ronde hadden Touw en Bekkenk nog altijd fier de leiding. Pas op een ki lometer voor de finish raakte Bekkenk op één van de laat ste scherprechters zijn oppo nent kwijt. „Tot aan dat mo ment had ik redelijk zuinig gelopen," zei Bekkenk, die in 33.39.5 minuten finishte. „Toen ik zag dat mijn ver snelling op één van die laatste 'slingertjes' hem pijn deed, heb ik stevig doorgetrokken. Toen kwam ik letterlijk en fi guurlijk los. Ik wist dat ik ging winnen." Touw consolideerde zijn tweede plaats, op een af standje gevolgd door Dennis Klasen (Sprint), Alex Mut saars van Sliedrecht en Je roen Punt van LPK die vijfde werd. Ben Meziane werd uit eindelijk zesde en Zeelands beste. Dat de 29-jarige Marok kaan niet zijn titel prolon geerde, deerde hem geens zins. „Met die intentie ben ik hier ook niet van start ge gaan. Meer een trainingsloop, maar toch wou ik de Del tacross zeker meedoen. Altijd genieten. Het is voor mij zaak om deze maand heel te blij ven. Ik zit midden in de rama dan en daar moet ik eerst doorheen. Daarna ga ik pas verdere plannen maken. Waarschijnlijk loop ik in Rot terdam de marathon. Het is trouwens leuk dat Ramses heeft gewonnen. Toen hij nog junior was bij Delta Sport had hij reeds veel talent, zag ik het in hem zitten. Het is leuk om te zien dat dat er nu uitkomt." -Ramses Bekkenk (links) en Wilbert Touw lopen zoals ze over de finish komen. BURGH-HAAMSTEDE - Ramses Bekkenk is be paald geen onbekende met de grillen van het Westen- schouwse bos. Als oud-Delta Sporter, lid van zijn tiende tot zijn twintigste, kent het 21-jarige talent elk venijnige heuveltje, iedere verraderlijke boom stronk en alle slinkse bochtjes. Maar niet alleen daarom heerste hij tijdens de 26e editie van de Del tacross. Bekkenk: ,,Ik ben geweldig in vorm." ..Voordat de strijd in het sterk ste. en grootste deelnemers veld ooit losbrandde was het de vraag hoe het toch met Ramses Bekkenk zou gaan? .Öf beter: hoe sterk zou hij .zijn? Was hij een kanshebber? In zijn juniorentijd was de at leet, thans van Leiden Atle tiek, één van de jeugdige pa rels van Delta Sport. Maar nu was al ruim een jaar niets van Bekkenk op Zeeuwse bodem hernomen. Loopt hij nog, of was de blonde stayer net als vele zijn leeftijdsgenoten ge stopt in ruil voor de geneug ten des levens? „Het gaat prima met me," gaf hij na zijn machtsvertoon ant woord. Twee jaar geleden verhuiste Bekkenk vanuit Zierikzee terug naar zijn ge boortestad Den Haag. Niet uit heimwee, maar om zijn carrière in een stroomver snelling te laten geraken. Zijn leven in het teken van at letiek. Studeren aan de spor- tacademie, daarna als (part time) sportleraar aan de slag - hij traint reeds de C-junioren bij zijn huidige club - en dat zo in te delen dat hij genoeg tijd over heeft voor zijn eigen doelen. Of wel, doorgroeien naar de top van Nederland. De steeple chase komend jaar heeft zijn hoogste prioriteit, maar ook op de middenlange afstanden wil hij de aanslui ting met de nationale elite vinden. De crossen zijn voor al bedoeld als voorbereiding op het baanseizoen. „Het wordt een heel druk jaar en belangrijk jaar voor me," zegt Bekkenk, die in dit prille jaar bij de neo-senioren (de klasse van 20 tot 22 jaar) twee keer net naast de winst greep, in de Soestse Sylves- terloop en de Warandeloop. (Foto: Marieke Mandemaker) Naast Bekkenk was Greet je Smit uit Kerkwerve een an dere atleet die vrolijk door het bos stapte. „Door mijn tweede plaats op de korte cross ben ik nagenoeg verze kerd van de winst in de CZ- competitie. Ik hoef alleen vol gende week nog maar te starten," meldde de 46-jarige Smit trots, die ruim een mi nuut achter winnares Oud Liesbeth van Rotterdan Atle tiek en voor Hermien Rogge band uit Dreischor finishte. In tegenstelling tot voorgaan de jaren, toen ze startte op de vijf kilometer voor dames 35 plus, koos Smit dit jaar voor de korte cross. „Dat heb ik in „Daarom train ik de laatste tijd hard, loop veel wedstrij den en dat komt er nu goed uit. Weet je, ik heb hier in mijn juniorentijd nog nooit gewonnen. Altijd net tweede. Daarom geeft me deze over winning veel voldoening. Het is tevens een teken dat ik op de goede weg zit." Bekkenk leidde zaterdag de dans in lenteachtige sferen van begin tot eind. In de eer ste van vier ronden ronden van 2,5 kilometer had hij het veld reeds doen ontploffen. De blonde stayer leidde, met aan zijn zijde Wibert Touw van Achilles, tijdens de laat ste NK cross nog veertiende. Op korte afstand werd het duo gevolgd door een groepje met andere favorieten, zo kwam tweevoudig winnaar Rachid Ben Meziane uit Zie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9