PROGRAMMA 'We voeren geen straf regiem' Tennissen op zondag heeft club maar twee leden gekost Koplopers maken geen misstappen Spanning stijgt voor Schouwse schutters Willemse en Olijhoek verlaten Nieuwerkerk VRIJDAG 9 JANUARI 1998 NR 26312 9 Zaalvoetbal in Onderdak ZIERIKZEE - Het nieuwe jaar heeft in de zaalvoet- balcompetitie in sporthal Onderdak weinig nieuws gebracht. Woensdagavond maakten de toppers uit de twee klassen geen fouten. Trinity, nog altijd zonder puntverlies, maakte ook in zijn achtste wedstrijd van het seizoen 1997/1998 geen mis stap. De koploper uit de eer ste klasse zette Autobedrijf Van der Have met 5-1 opzij. Nummer twee, De Keien en in theorie slechts drie punten achter, deed het tegen De Pu- pekop net iets beter, 6-1. De nummers één en twee van de tweede klasse, Egelantier en Wearhouse, stapten met goede bedoelingen 1998 bin nen. Ze wonnen van respec tievelijk Zeelandia I (7-3) en Garage Slager (4-3). Tijdens de bekerwedstrijden in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen lagen de verschillen tijdens de kwartfinale niet zo ver uit el kaar. Sportcentrum maakte het de koploper uit de compe titie lang lastig maar verloor met 4-2. AZC voetbalde zich net langs Ankies Kadoshop (3-2) en De Stulp/Schovers versloeg Eetcafé Scharendij- ke met 5-2. Het 4-0 verlies van Fennet Boys tegen ZV Haam stede was het meest aanspre kend. De returnwedstrijden zijn de komende twee weken. Ie Klasse Trinity - Autobedr. v/d Have 5-1 Café't Oekje - WIK 4-10 De Pupekop - De Keien 1-6 Studio 't Marktje - Toren Boys 2-7 Trinity De Keien WIK Toren Boys Sportsurf Jonker De Gouwe Geit De Pupekop Café 't Oekje PTT 7 Autobedr. v/d Have 9 Studio 't Marktje 2e Klasse Zeelandia 1 - Egelantier 3-7 Garage Slager - Wearhouse 3-4 FC Kerkwerve - Braber Groenv. 2-2 Egelantier Wearhouse Vanity/Banjaard FC Kerkwerve Garage Slager Zeelandia 1 Braber Groenv, Profile Tyrec RR SV Dreischor Stella Boys 0 0 0 1 3 2 1 24 56- 21 1 21 33- 20 2 18 35- 25 3 13 36- 25 3 11 26- 26 8 3 1 4 10 33- 32 3 7 20- 23 4 6 21-44 6 3 18- 31 6 3* II- 28 NIEUWERKERK - Coach Cees Willemse en trai ner Gerard Olijhoek verlaten aan het einde sei zoen SKNWK. Het duo is bezig aan het derde sei zoen in Nieuwerkerk. Willemse en Olijhoek maakten hun besluit don derdagavond op de be stuursvergadering bekend. Voor velen kwam de beslis sing als een grote verras sing. De spelersgroep had al in een eerder stadium laten weten door te willen gaan met het succesvolle tweetal, dat los van elkaar tot een besluit was gekomen. Willemse vind drie seizoen voldoende bij ;een club. Voor zijn gevoel was het een emotionele beslissing. ,,Het is goed geweest. Alles staat op de rails. We kunnen als goede vrienden uit elkaar." De coach heeft het bij SKNWK prima naar z'n zin gehad. „We zijn kampioen geworden en dat kunnen niet alle trainers zeggen." Willemse gaat het een jaar tje rustig aan doen. Voor Olijhoek (57) is het stoppen met trainen defini tief. „Ik zet er een streep on der." Buiten het.Schouwse elftal zal hij zich in de toe komst niet bemoeien met welke club dan ook. „Mijn gevoel zegt dat ik door kan gaan, mijn verstand zegt stoppen." En dan: „Ik heb geen reden om weg te gaan. De club was er niet blij mee." Olijhoek dacht er voor de feestdagen al aan om afscheid te nemen. „Het was niet makkelijk." Vrijdag: 9 januari Basketbal Uitwedstrijden: Dynamo'70- MEVO'80 (heren), Dyna- mo'70-MEVO'80 (cadetten) Biljarten Dreischor, bv KVL/Winden- burg, districtsfinale, 18.45 uur: libre eerste klasse. Dammen Zierikzee, UVV-gebouw: 19.30 uur: 14e ronde huishou delijke competitie. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 19.30 uur: Sonne- mans-Egelantier I, 20.10 uur: Airpack-Opper, 20.50 uur: Cornelia-Egelantier II, 21.30 uur: Fire Control-Banjaard. Zaterdag 10 januari Atletiek Burgh-Haamstede, Boswach- terij Westerschouwen, 14.15 uur: Deltacross. Badminton Zierikzee, sporthal Onder dak, 10.00 uur: BC Zierikzee- BC Spijkenisse. Biljarten Dreischor, bv KVL/Winden- burg, districtsfinale, 12.00 uur: libre eerste klasse. Korfbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 14.00 uur: All Ready A- Tjoba 2, 15.10 uur: All Ready 2-Luctor 2, 16.20 uur: All Rea- dy-Nikantes, uitwedstrijden: Swift B4-A11 Ready B, Seolto CM-A11 Ready CM, ONDO- All Ready E. Voetbal Oefenduels, 12.30 uur: NO- AD-ZSC, 14.30 uur: SKNWK- Smerdiek, Zierikzee-SSS, ZPR'84-Duiveland. Volleybal Bruinisse, sportzaal de Van ger, 13.45 uur: Kwiek-Volley Quick (jongens D), Kwiek- Volley Voorne (meisjes C), 15.00 uur: Kwiek-Holy (jon gens C), Kwiek-Volley Voor ne (meisjes A2), 16.15 uur: Kwiek-Volley Voorne (heren I), 16.45 uur: Kwiek-Volley Voorne 2 (dames II), 18.15 uur: Kwiek-Alcazar/Erasmus 2 (dames I), Kwiek-Volley Voorne 4 (dames III), 19.45 uur: Kwiek-Volley Voorne 2 (heren I). Zierikzee, sporthal Onder dak, 18.00 uur: WEA/ME- VO'80-Gemini/Kangoeroes, WEA/MEVO'80 2-Volley Quick 2. Zondag 11 januari Handbal Schiedam, Groenoordhal, 12.35 uur: DWS-Delta Sport. Maandag 12 januari Schaken Zierikzee, UW-gebouw: Zie rikzee II-Öostkapelle, Zierik zee III-Vlissingen 4. Woensdag 14 januari Badminton Uitwedstrijden: Den Ossaert- BC Zierikzee 4, Pluumpje-BC Zierikzee 5. Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 20.10 uur: Studio 't Marktje-PTT, 20.50 uur: De Gouwe Geit-Toren Boys, Pro- file Tyrec RR-SV Dreischor, 21.30 uur: De Pupekop-Café 't Oekje, FC Kerkwerve-Gara- ge Slager, 22.10 uur: Trinity- De Keien, Zeelandia I-Braber Groenvoorz. Donderdag 15 januari Dammen Bergen op Zoom. 19.30 uur. Vijfde ronde hoofklasse Zee land: BVD-Goes/Zierikzee Combinatie. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester^ schouwen, 19.00 uur: AZC-x Mercedes, 19.40 uur: ZV Haamstede-Eetcafé Scharen- dijke, 20.20 uur: Sukkelaar- Sportcentrum. 21.00 uur: Nef- fen d'Eule-Fennet Boys, 21.40 uur: De Stulp/Schovers-An- kies Kadoshop, 22.20 uur: Delta Warenhuis-Soccer X. Erik Dalebout vanaf begin lid van jarige Zwemsportvereniging Onderdak Op Zeeuwse kampioenschappen LTC Bru-tèn viert een seizoen lang 25-jarig bestaan NIEUWERKERK - Schietsportvereniging Schou- Wen-Duiveland dreigt bij de Zeeuwse kampioen schappen, die deze maand worden verschoten, de re kening van het eigen succes gepresenteerd te krijgen. Met name het elitekorps geweerschutters onder vindt hier hinder van. Van de twaalf deelnemende hoofdklasse geweerschutters Beogen er na drie rondes slechts zes naar de finale. Qpidat de club uit Nieuwer kerk met maar zeven hoofd klasse geweerschutters mee doet, kan het niet Uitblijven dat er 'slachtoffers' zullen vallen. $en klein foutje en je ligt bui ten. Dat is op dit moment de Isituatie in de personele klas se voor de kleinkaliberge- weerschutters Willy Goet heer (zesde met 390 van de 400 punten), Piet Goetheer (ze vende met 390), Hans de Bruijn (achtste met 387) en Cór van Ast (negende met 385). Deze vier schutters zul len alles op scherp moeten zetten om in de derde en laat ste ronde Ton Raamdonck van Terneuzen (vierde met 392) en Jan Sturm van Vrou wenpolder (vijfde met 391) nog voorbij te kunnen stre- ven. Minder problemen om in de Ifinale te geraken zijn er na twee rondes voor de Frans Evers (eerste met 397), Ad de Jonge (tweede met 393) en Jarno .Goetheer (derde met 392). Helemaal geen finale- problemen zijn er voor de twee hoofdklassekorpsen. Zij staan trots bovenaan op de eerste en tweede plaats. In de A-klasse is Gert-Jan de Ruiter teruggevallen van de vierde naar een dertiende plaats. Precies op de grens van de gevarenzone gezien het deelnemersveld van 25 schutters in deze klasse. In de B-klasse is Werner Grofics als één van de weinigen zeker van een finaleplaats. Onbe dreigd staat hij met 390 pun ten bovenaan. De marge met de nummer twee (Kamerling van Meliskerke) bedraagt ne gen punten. De B-klassers Cor Fase en Andrea Grofics staan wegens blessures ge boekt voor een inhaalwed strijd. Met enig vormbehoud behalen ook zij probleemloos de finale. Piet Koppenol daarentegen is met zijn voor laatste plaats vrijwel zeker voor de finale uitgeschakeld. Tegelijk met de personele klasse staat een aantal Schouwse geweerschutters sterk geklasseerd in de vaste baan-wedstrijden. Wedstrij den met prijzengeld dat onder de uiteindelijke winnaars wordt verdeeld. In de hoof klasse staat Willy Goetheer nog steeds voorop met 397 punten, gevolgd door Frans Evers met 395, Piet Goetheer op drie met 394, Jarno Goet heer op vier met 393, Hans de Bruijn op zes met 388 en Cor van Ast op zeven met 384. In de B-klasse lijkt Werner Gro fics verzekerd van prijzen geld, want hij gaat onbe dreigd op kop met 384 punten. Andrea Grofics zal ook in de ze klasse na de verplichte in- haalbeurt haar tweede plek weten te consolideren. Daar voor is het gat met de overige B-klassers te groot. Bij de karabijnschutters (dis cipline staand) blijft Hans van de Werf in de B-klasse sterk op kop gaan met 373 punten. Bij de drie houdingen zijn de kansen van Anneke de Groot om in de finale te gera ken nog steeds aanwezig. Hoewel zij van de zeven deel nemers met 540 punten op een zesde plaats staat is het ver schil tussen wel of geen finale nog maar een magere zes pun ten. men. Maar de vereniging kon lang niet altijd de sterkste zwemmers naar een wed strijd sturen. „De animo om mee te doen was niet al te groot. Bovendien werden de wedstrijden op zondag gehou den en mocht vanwege het ge loof niet iedereen meedoen." Na vier jaar werd de vereni ging uitgebreid met een wa- terpolo-afdeling. In het begin groeide die sterk. Er waren op een gegeven moment zelfs drie teams in competitie: vrouwen, mannen en jeugd. Dalebout, die een tijdje op doel stond, maar ook als ver dediger in het water kwam, speelde onder anderen met Ad Hagesteijn, André 't Jong en Robin Kerkhove in één team. „De uitslagen waren niet bijzonder. Kampioen zijn we nooit geworden. Integen deel, we verloren vaak met grote cijfers, maar hadden wel veel pret met elkaar. Het jeugdteam presteerde wel aardig. Die konden in hun klasse goed meedraaien. Maar de doorstroming naar het mannenteam kwam nooit goed op gang. Op het moment dat de meeste jongeren een jaar of zestien werden, verlie ten veel van hen Schouwen- Duiveland om te gaan stude ren." Badhuur Acht jaar lang hield het wa- terpoloteam stand. Dalebout: „Uiteindelijk viel de groep uit elkaar en door het afne mende ledental werd de bad huur te hoog." Dalebout was toen al een tijd je bezig met het volgen van trainerscursussen. „Langza merhand ben ik gestopt met de wedstrijden en uiteinde lijk ben ik meer aan de kant terecht gekomen dan in het water." Een op prestatie gerichte trai ner is hij nooit geweest. „Ik hoef niet de top uit de kinde ren te halen. Ik heb liever dat ze.plezier hebben. Dat geeft veel voldoening. Ik kan echt genieten als een jongen of meisje van acht binnenkomt en na drie jaar goed kan zwemmen." Voor erg grote daden in de Zeeuwse zwemhistorie heeft Onderdak nooit gezorgd. Vol gens Dalebout zijn er redelij ke prestaties geleverd en zit ten sommige leden net onder de provinciale top. „De ver eniging voert geen straf re giem. Het plezier staat hoog in het vaandel. Het is een ge zelligheidsvereniging, maar degene die echt wil, krijgt de kans zich goed te ontwikke len." Niet gevierd Het had niet veel gescheeld of het 25-jarig bestaan had niet gevierd kunnen worden. Da lebout: „Een paar jaar gele den lag de vereniging bijna op zijn kant. Er waren weinig bestuursleden en al het werk kwam neer op een paar men sen. Willem Kort uit Renesse heeft toen als nieuwe voorzit ter de vereniging er weer bo venop geholpen. Het is toen langzaam weer gaan lopen. Inmiddels is Onderdak uitge groeid tot een vereniging van zo'n 120 leden en is groter dan ooit. Van een officiële maar geld verslindende receptie neeft de vereniging afgezien. In plaats daarvan volgt later in het jaar een 'gezellige dag voor de clubleden'. Erik Dalebout is al 25 jaar een veelzijdig lid van Zwemsportvereniging Onderdak. (Foto: Marieke Mandemaker) maar niet meer zo vaak als vroeger. Door de jaren heen heeft Brii- tèn - de benaming is verzon nen door de vrouw van dokter Van Leeuwen - de naam opge bouwd een gezellige club te zijn. Supergrote obstakels vond de vereniging niet op haar weg, of het moet de schending van de zondagrust zijn geweest. Het bestuur van Bru-tèn hield in 1985 een en quête onder de leden. Van de 180 leden van toen zegden twee hun lidmaatschap op omdat besloten werd de ten nisbanen ook op zondag te openen. Dertien jaar later zijn de gevoelens over dat be sluit immer gemengd. „Het was landelijk gezien niet meer tegen te houden," legt Wielaart uit, die zelf een voorstander van de zondags rust is. „Je kunt zes dagen tennissen. Het is een heet hangijzer geweest. Er is lang over gesproken en het deed best veel mensen zeer." Pre ses De Looff, met Groene- veld, de huidige voorzitter van Bruse Boys, de enige ere leden van de club, juichte het voorstel toe in een tijd dat de SGP heel machtig was en te gen sport op zondag was. „Zelf was ik een grote voor stander." Over de beste Bruse speelster door de jaren heen zijn Wiel aart en De Looff eensgezind. Volgens hen steekt Corrie de Waal met kop en schouders boven iedereen uit. De lof trompet over haar is terecht. Elk jaar weet De Waal wel een toernooi op haar naam te schrijven. „Absoluut de bes te," oordeelt Wielaart. Nu de tijd voor fêteren toch is aan gebroken, komt de secretaris met de naam Ella Krepel. Zij is er net als De Waal vanaf het eerste uur bij. „Ze is een voor beeld voor de rest," lacht ze. „Echt een enthousiast mens." Corrie de Waal: met voorsprong de beste speelster van LTC Bru-tèn. De Bruse tennisster is al sinds de oprichting in 1973 lid van de vereniging. (Foto: Marieke MaJidemaker) BILJARTEN BARENDRECHT - Rinus Pankow uit Zierikzee is, evenals plaatsgenoot Richard de Bruin, in de tweede ronde van het Dutch Open drieban den-toernooi in Barendrecht gestruikeld. Pankow was in de eerste ron de vrijgeloot en 'trad in de tweede ronde aan tegen de Belg Sjef Phillipoom, Bel gisch, Europees en wereld kampioen bij de amateurs in 1995. Pankow verloor de eer ste set in negen beurten met 4 tegen 15 en dolf in de tweede set in elf beurten met 11 tegen 15 het onderspit tegen Phil lipoom. het toen nieuwe overdekte zwembad Onderdak in Zie rikzee, op 1 januari 1973 werd Zwemsportvereniging On derdak officieel opgericht. Voor die tijd konden zwem- liefhebbers terecht in het open-luchtbad bij De Val. Maar Dalebout vond dat bui- tenzwemmen maar niets. Als zwemmer was Dalebout binnen de vereniging vooral actief op de korte afstand. „Net als heel Onderdak kwam ik in het begin uit in de recreatieve competitie. Ik zwom 50- en 100-meter num mers, maar lang niet zo snel als de jeugd van nu." Wat jaren later, toen de ver eniging ook ging deelnemen aan de Zeeuwse kringcompe titie, werden er door Dale bout en zijn clubgenoten ook langere afstanden gezwom- (voorzitter), Johan Walpot (penningmeester), Marlien Wielaart (secretaris), Marja Maaskant ^eugd), Lia van der Stigchel (kantine), Ineke van de Houten (technische com missi e) en Han Viergever (be stuurslid). Voor de mensen die het zich heugen, de eerste tennisbaan werd in 1973 schuin aange legd. Drie jaar later werden over de scheve baan twee rechte velden gelegd. „Als het veel geregend heeft, kun je de contouren vaak zien," weet Wielaart. Baan drie en vier kwamen, achter de jeugdsoos, tot stand nadat de club dat stukje grond had ge kocht in 1984. Tien jaar ver der werden baan vijf en zes gerealiseerd. In de beginjaren werd er enorm veel getennist door de leden van de kersverse ver eniging die 85 personen (75 was het streefgetal om een club op te richten) telde. Nu staan er ongeveer driehon derd mensen op de ledenlijst. De Looff: „Toen was tennis een nieuwtje. Je kon niet lan ger dan een half uur spelen want de mensen stonden te wachten." Tegenwoordig ten nist De Looff nog steeds, Niels Gebraad ZIERIKZEE - Op 1 januari van dit jaar was het pre- cjes 25 jaar geleden dat Zwemsportvereniging On derdak werd opgericht. Erik Dalebout (36) uit Zierik zee is van meet af aan lid van de vereniging. Een veelzijdig lid, want hij was recreatiezwemmer, wed strijdzwemmer en waterpoloër en is tegenwoordig official en (jeugd)trainer. Elf jaar was Erik Dalebout nieuwe zwemvereniging. In toen hij zich als een van de oktober 1972 werden de eer- eerste leden aanmeldde bij de ste wedstrijden gehouden in BRUINISSE - Ella Krepel, Corrie de Waal, Aart de Looff. Het zijn niet zomaar een paar mensen uit de 25-jarige geschiedenis van Lawn Tennisclub Bru-tèn, het zijn illustere namen die hun stempel hebben ge drukt op de Bruse vereniging aan de Dokter de Kock- straat. Aan deze laan wordt morgen in het clubhuis met een ledenvergadering het jubileumjaar geopend. Het populaire evenement was het eerste tennistoernooi op Schouwen-Duiveland. Spoedig volgden andere ei- landelijke verenigingen. Ook had Bru-tèn de primeur met het D2/E-toernooi, zeg maar een toernooi voor beginnende spelers. „Daar was behoefte aan," herinnert oud-voorzit ter Aart de Looff zich. Verder staat hem bij dat Bru-tèn een hele plezierige club was. „Het was niet het tannis zoals ze dat noemen. Het was toe gankelijk voor Jan en alle man." Met De Looff is meteen één van de grondleggers van de In de kantine van LTC Bru- tèn is het meestal behoorlijk goed toeven tijdens het jaar lijkse Mosseltoernooi. Het gerstenat vloeit er rijkelijk, de deelnemende tennissers van heel Schouwen-Duive land vermaken zich opper best en de wedstrijdleiding probeert te midden van de ge zelligheid het Mosseltoernooi te leiden. Het afgelopen seizoen, was dat een regelrechte ramp. Pluvius besloot dagenlang haar deuren te openen en de Bruse banen stonden even zo lang blank. Gevolg: voor het eerst in de geschiedenis moest het Mosseltoernooi verschillende finales op zon dag afwerken en dat in een plaats waar de zondagsrust nog hoog in het vaandel staat. Primeur tennisvereniging genoemd. De Looff, van oorsprong een Zierikzeeënaar, toog naar het vissersdorp omdat hij bij een scheepswerf ging werken. Eerst als draaier, toen naar de tekenkamer en daarna werd hij bedrijfsleider. Tegen woordig is De Looff directeur van een scheepswerf in Bres- kens. Deze functie bekleedt hij sinds 1994, het jaar waarin hij Bru-tèn verliet. Bij die club werkte hij zich ook om hoog, als je de vergelijking met zijn carrièreverloop mag trekken. Van bestuurlid dat zich met het onderhoud van de banen bezighield, werd De Looff de hoogste baas van de vereniging, voorzitter. De Looff vormde met Defisé, Delfgaauw, Roukema en Groeneveld het eerste be stuur. Anno 1998 bestaat het college uit Richard Smits

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9