Wilco Doeleman vecht terug Toppers massaal naar Deltacross Tennisevenement ten einde na 'vreselijke gebeurtenis' Bankdirecteuren aan zet Oogstrelende partij in schaakcompetitie Goetheer beste geweerschutter van SV Schouwen-Duiveland Toekomst profclub Almere ziet er redelijk gunstig uit Agassi sterker dan Siemerink Junioren All- Ready winnen inhaalpartij DONDERDAG 8 JANUARI 1998 NR 26311 7 De wedstrijd voor de mannen gaat zoals gebruikelijk over tien kilometer door bos- en duinpaden van het natuurge bied. Miquel van Tongeren, aanvoerder in het tussenklas- sement van het circuit, is één van de favorieten. De koplo per krijgt concurrentie van Theo Rabout (2), Edwin de Leeuw (4) en plaatselijke co ryfeeën als Rachid Ben Me- ziane en John Quaak. De at leet uit Burgh-Haamstede werd onlangs clubkampioen van de Delta Sport, de club die de Deltacross organiseert. Voor de vrouwenrace, een loop over vijf kilometer, staat de top drie aan de start: Leoni Ton, Linda Schuilwer- ve en Karin Bastian. Greetje Smit uit Kerkwerve, koplo per in het circuit van de korte cross (3300 meter), gooit over- f morgen ongetwijfeld hoge ogen op haar favoriete onder deel. De Brouwse Wilma van Donk is eveneens van de par tij. Alles bij elkaar verwacht wedstrijdsecretaris Riet Jan- Rond vierhonderd deelnemers BURGH-HAAMSTEDE - De 26e Deltacross, die deel uitmaakt van het Zeeuwse CZ-crosscircuit, ziet er op papier zeer aantrekkelijk uit. Zowel bij de mannen als de vrouwen komt de top zaterdag naar de BoS- wachterij Westenschouwen. sen zo'n vierhonderd atleten, van pupillen tot veteranen, aan de start voor de Del- tacross. De populaire loop be gint om half tien met een race voor C-pupillen en eindigt met de mannenrace. Voor liefhebbers zijn er trimlopen van vier, vijf en negen kilo meter. BILJARTEN NOORDGOUWE - Biljartver- eniging Windenburg houdt vanaf donderdagavond de fi nale eerste klasse libre van het district Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee. De finale is overmorgen. De eindstrijd wordt gehouden in Hotel Restaurant Van der We- ijde in Noordgouwe. J. Kus- mus verdedigt zijn titel. N. Tuinman, J. Goudzwaard, A. Streefkerk, L. van Oudena ren, J. Dorreman, H. Bruins- ma en H. Reede proberen hem daarvan af te houden. Van der Veken blijft koploper ZIERIKZEE - Tijdens de vijftiende ronde van de interne competitie van schaakvereniging Zierik- zee speelden koploper Richard van der Veken en Herman Jukkenekke, de nummer vier, een oog strelende wedstrijd die eerstgenoemde won. Beide schakers speelden erg aanvallend, gaven elkaar niets toe, gebruikten veel tijd en acteerden met wel overwogen en ingewikkel- cfè ée£téri.Jukkenekke..kon zijn aanval niet afmaken omdat hij geen tijd meer had. Hij ging door de vlag en verloor. De spelers wa ren het er over eens dat het een hele mooie partij van hoogstaand niveau was. Han van der Made gaf eer lijk toe dat Martin Krijger een maatje te groot was en moest vrij snel opgeven. Jan Verduin de Boer incas seerde dankbaar een wed- strijdpunt van Hans Baris. Deze schaker zat een beetje te stuntelen. Voor hij er erg in had, werd hij mat gezet. Zuchtend en hoofdschud dend verliet hij het strijdto neel. Uitslagen: R. van der Veken - H. Jukkenekke 1-0, M. Krijger - J. van der Made 1- 0, J. Verduin den Boer - J. Baris 1-0, J. van de Nagel - A. Bandsma 0-1J. van Dalsen - C. polderman, rem., A. Bloom - A. Brakel 0-1, J. Blom - A. van der Westen 1- 0, P. van den Berg - S. Stoel 0-1, J. Verkerk - A. van Wijngaarden rem., H. Bre mer - P. Kramer rem., D. Baars - A. Kouters rem., T. Brouwer - J. Kordes 0-1, J. Hoogstrate - L. Oosters 1-0, K. Strayer - H. Nelisse 0-1, P. van Welt - C. van Eldik 1- 0, G. J. van de Waarden - P. Romijn0-1. Stand: 1. R. van der Veken 746.50 punten, 2. M. Krijger 720.17, 3. J. Aangeenbrug 5971.50, 4. H. Jukkenekke 522.00, 5. J. Verduin den Boer 510.17, 6. J. van der Made 485.83, 7. A. Bandsma 480.33, 8. J. van Dalsen 446.50, 9. A. Brakel 443.17, 10. J. Baris 432.00. ALMERE (ANP) - De toekomst voor een eventuele professionele voetbalclub in Almere ziet er redelijk goed uit. Twee op de drie inwoners wil len betaald voetbal in hun stad. Dat blijkt uit een onder zoek naar de haalbaarheid van betaald voetbal in Alme re. Het onderzoek werd uitge voerd door een Tilburgs bu reau. in opdracht van de ontwikkelingscombinatie Al- mada. Dit bedrijf bekijkt de mogelijkheden voor de reali satie van een stadion voor be taald voetbal met maximaal vijftienduizend zitplaatsen. Indien Almere een bestaande eredivisieclub zou kunnen in lijven, is 46 procent van de in woners bereid de nieuwe ploeg te ondersteunen. Alma- da interpreteert de uitkom sten van het onafhankelijke onderzoek als een stimulans om betaald voetbal als onder deel van het topsportcomplex naar Almere te brengen. ADELAIDE (RTR) - Jan Sie merink is er niet in geslaagd de kwartfinale van het ten nistoernooi in Adelaide te be reiken. De Rijnsburger ver loor in de tweede ronde met 6-4 6-3 van de Amerikaan Andre Agassi. Agassi probeert dit jaar terug te keren aan de wereldtop. In 1997 zakte hij wegens gebrek aan vorm en blessures naar de 140e plaats van de ranglijst. Hij keek met een goed gevoel terug op zijn partij tegen Sie merink. ,,Ik voel mij einde lijk weer fit om mij snel te be wegen op de baan. Het gaat de goede kant op," zei Agassi. De als tweede geplaatste Gu stavo Kuerten werd uitge schakeld. De Braziliaan, win naar van Roland Garros, ging in twee sets onderuit tegen de Nieu w-Zeelander Steven. MIDDELBURG - De A-junio ren van All-Ready hebben dinsdagavond een inhaal wedstrijd tegen Swift A3 ge wonnen, 10-18. De Zierikzeese jeugdploeg kende een matige start in Middelburg omdat er vanwe ge het vroege tijdstip geen warming-up kon worden af gewerkt. De thuisploeg profi teerde hiervan en kwam met 5-2 voor te staan. Het bleek dat het eerste gewin van Swift kattengespin was. want All-Ready kwam voor rust terug tot 7-7. Na de pauze speelde het een uitstekende partij. Doelpuntenmakers: Van Tig- gelhoven 5, Van Nieuwen- huijze 4. Vermeer 3, Torens- ma, Voshart, Krello 2. Keeper heeft pechjaar achter de mg Open nationale schietwedstrijd Barneveld 3ARNEVELD - Op de negentiende Open Nationale Schietwedstrijd in Barneveld heeft schietsportver eniging Schouwen-Duiveland het jaar op hoog ni veau afgesloten. Willy Goetheer bewees met 591 pun ten op 12 meter liggend met kleinkalibergeweer haar klasse op een baan die in schietsportkringen bekend staat als zeer moeilijk. Willy Goetheer behaalde met haar score een opzienbarende vierde plaats, de beste klasse ring ooit behaald op deze pre stigieuze wedstrijd door een schutter van Schouwen-Dui veland. Hoewel door de glad heid niet alle sportschutters acte de présance konden ge ven, leverde SV Schouwen- ÏJuiveland nog een prestatie Van formaat. Bij de geweer- corpsen behaalde Schouwen- Duiveland namelijk in de hoofdklasse een nog nimmer Vertoonde eerste plaats met 1-752 punten. Daarvoor ver antwoordelijk waren Willy, Jhrno en Piet Goetheer met respectievelijk 591, 582 en 579 pdnten. Irt het individuele eindklasse ment eindigden Jarno en Piet Goetheer daarmee op een veertiende en zeventiende plaats. Slechts Frans Evers wist zich in dit sportive Vfami- liegeweld' met 586 punten en een achtste plaats nog enigs zins staande te houden. Meer moeite Wat meer moeite met de baan- verlichting en ligplaatsen on dervonden Cor van Ast en Ad de Jonge. Scores van respecti- velijk 577 en 562 zijn voor bei de hoofdklasse schutters on der hun gemiddelde maat. Ondanks dat behaalde het tweede geweerkorps, dat be stond uit Evers, Van Ast en De Jonge met 1725 punten een vierde plek in het sterk bezet te veld. In de A-klasse behaal de Andrea Grofics met 576 punten een 25e plaats en Wer ner Grofics zette zijn opmars in de B-klasse voort met 582 punten. Goed voor een twee de plaats. In de klasse klein- kaliberkarabijn 12 meter lig gend werd in de hoofdklasse goed gepresteerd door René en Anneke de Groot. Met 573 en 565 punten zaten beide schutters met een 24e en 27e plaats hoog in het eindklasse ment. BILJARTEN BARENDRECHT - Richard de Bruin uit Zierikzee heeft de kwalicatie van het WB- driebandentoernooi in Baren- drecht niet overleefd. Na een zege op De Groot in de eerste ronde verloor hij in de tweede schifting met 2-0 van For- thomme. Rinus Pankow, plaatsgenoot van De Bruin, komt donderdag in actie om dat hij in de eerste ronde was vrijgeloot. Dubbeltoernooi TV Scelveringhe afgeblazen DREISCHOR - MVV promoveerde dit jaar naar de eredivisie, maar reservekeeper Wilco Doeleman heeft daar nog geen moment lol van gehad. Een ern stige knieblessure, opgelopen in juni van 1997, dwong hem in de rol van toeschouwer. Inmiddels is de uit Dreischor afkomstige doelman, wiens verbin tenis aan het eind van het seizoen afloopt, weer 'trai- ningsfit'. De weg naar een nieuw contract is echter nog lang. Het was uitgerekend een hul digingswedstrijd voor de kampioen van de eerste divi sie, die Doeleman (21) zo veel ellende bracht. „Tien minu ten voor het begin va_n de va kantie," roept Doeleman het moment terug. „Ik trapte een bal en de spits wilde hem ^lokkeren. Ik sprong op en terwijl ik op de grond kom, draai ik me om om te kijken Waar de bal heen gaat, maar Hij mijn landing kom ik ver keerd neer." Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat zijn voorste kruisband was afgescheurd én zijn buitenmeniscus was ingescheu2'd. Een operatie ^ras nodig. Het herstel zou tussen de zes en acht maan den vergen. Dan ga je rekenen en kom je ergens in december of januari üit. De dag na de operatie be gon ik met fysiotherapie en dat terwijl de rest op Kreta vakantie vierde. Iedere dag reed ik van Urmond, waar ik inmiddels woon, naar Eind hoven. Na een paar maanden kwam de fysiotherapeut in dienst van MW dus werd het voor mij wat makkelijker." Door krachttraining moesten de andere spieren zo sterk worden, dat ze de functie van de kruisband konden overne men. Doelemah: „Het duurde èen hele tijd om de spieren aan die nieuwe functie te la ten wennen." BURGH-HAAMSTEDE - Het derde open dubbeltoer nooi van TV Scelveringhe is gisteravond afgelast na het overlijden van J. Verboom uit jSerooskerke op de tennisbaan in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen in Burgh-Haamstede. „Het is een vreselij ke gebeurtenis," zegt Henk Jeysman namens de toer- nooileiding. Meteen na het sterfgeval van mede-organisator (hij ver zorgde onder meer de sche ma's en de prijzen) en TV Scelveringhe-lid Verboom, ongeveer rond tien uur, be sloot Jeysman een punt ach ter het evenement te zetten en werden alle deelnemers afge beld. „Iedereen heeft er begrip voor dat we niet doorgaan," aldus Jeysman, die Verboom geprobeerd heeft te reanime ren. „De verslagenheid is groot. Einde verhaal." Er wordt vanaf vandaag dus niet meer getennist in Burgh- Haamstede. De finales op za terdag vervallen eveneens. Minder ernstig Bij de tweede uitvoering van het Renesser evenement maakten de wedstrijdleiding en deelnemers een dergelijk, maar minder ernstig, geval mee. In 1997 kreeg Hans de Grauw hartklachten terwijl hij aan het tennissen was. Met De Grauw kwam het alle maal goed. Uitslagen DDC: Terwisscha/Salomons- Verheul/Roda 8-8, Broekhui- zen/Melgers-Van der Horst/ Kouwenberg 8-7, Den Ou den/Van der Horst-Van Dijk/ Slootmaker 17-4, Den Ou den/Van der Horst-Den En- gelsman/Mellegers 12-5. GDC: Minnaar/Minnaar-Be- zuyen/Den Engelsman 8-7. HDD1: Derijcke/De Grauw- Marchand Buchholt 13-8, Pijl Vermeulen-Dool Sloot weg 17-7, Van de Linden/ Kamphuis-Dekker/Bezuijen 12-6, Meerman/Willebrord- se - Veltman Verboom 14-2, Delfsgaauw Schenk - Mar- chand/Buchholt 9-7, Schon- berger/Van de Vet-Veltman/ Verboom .17-4, Van de Wer ken/Rijnberg-Van de Lin den/Kamphuis 14-4. Pijl/Ver- meulen-Van de Sande/Koot 14-4. DDD1: Frank/Hofstede-Van de Linden/De Grauw 14-8, Frank 7 Hofstede - Bakker Rijnberg 12-8, Van Kluy- ven/Moelker-Van der Lin den/De Grauw 16-0, Lekker- kerk Hop - Veltman Borsboon 11-6,. Pijl/Vermeu- len-Lekkerkerk/Hop 9-7. GDD1: Van der Velde/Pas- schier-Koudijs/Joelker 11-8, Van der Velde/Passchier-Ver- boom/Hofstede 16-3, Pijl/ Pijl-De Grauw/De Grauw 14- 5, Schönberger/Van Kluyven- Van Wanrooy/Van Wanrooy 14-4, Vermeulen/Vermeulen- Kamphuis/Veltman 17-5, Van de Roest/Van Mol-Kamp- huis/Veltman 10-6. DDD2: De Bil/Padmos-Van Os/Schiebergen 16-1. HDD2/E: Van de Roest/Van Mol-Smith/Koudijs 11-5, Vis- ser/Kerkhove - Scheele/Over- beeke 15-ï. DDD2/E: Van Luyk/Troele- man-Van As/Schiebergen 11- 5, Hop/Hop-Van Leeuwen/ Van Prooyen 9-8. GDD2/E: Rietveld/Rietveld- Kloos/Kloos 12-3, Van Leeu wen/Van Prooyen-Schieber- gen/Bleijs 12-6, Delfsgauw/ Sonneveld - De Bruin Van Helden 12-3. Ria Veltman (rechts) en haar partner spannen zich tevergeefs in. In één van de wedstrijden na hen werd het toernooi na een sterfgeval afgelast. (Foto: Marijke Folkertsma) Doeleman reisde ook met uit wedstrijden gewoon met de club mee. Maar terwijl zijn ploeggenoten de kleedkamer opzochten, moest hij naar de tribune. „Dat waren moeilij ke momenten. In het begin wilde ik ook niet mijn oefe ningen doen op dezelfde tijd dat de andere jongens aan het trainen waren. Want ik mocht helemaal niets met een bal doen. Ik heb toen momenten gehad, dat ik dacht, waar doe ik het allemaal voor." Slecht moment Een blessure komt nooit uit, maar dit keer kwam het voor Doeleman wel op een erg slecht moment. Want niet al leen hij, maar ook ieder ander die bij MW met keepen te maken had, werd gedurende het afgelopen half jaar ziek, zwak of misselijk. „Ais ik fit was gebleven, had ik nu een aantal wedstrijden in de ere divisie op mijn naam gehad,r> beseft Doeleman. „Uit tegen Heerenveen kreeg eerste keeper Rein Van Duijnhoven een rode kaart en werd ge schorst. Later kreeg hij een rugblessure. Omdat ik ge blesseerd was, was Hans Spillman van Roda JC ge huurd. Die raakte eveneens geblesseerd aan zijn rug. Voor de bekerwedstrijd uit tegen Ajax in de ArenA, had de club geen keeper. via via er achter gekomen dat er in Zierikzee een schaakbord in de open lucht was. Tijdens het spel schoot een bedrijfsfotograaf de plaat jes voor de folder. Het levensgrote schaak bord zal op de voorkant van de folder prijken, de nadenkende directeuren sieren het midden van de brochure. (Foto: Marijke Folkertsma) ftet openlucht-schaakbord van Onder de Beu- ze kreeg dinsdagmiddag hoog bezoek. Ter on dersteuning van de productie van een folder yoor de Rabobank speelden de bankdirecteu ren van Midden-IJsselmonde en Barendrecht éen potje schaak in Zierikzee. De twee hote metoten deden dat onder het motto 'onderne men is goed nadenken'. De geldbazen waren Toen is keeperstrainer Wim Dusseldorp maar op doel gaan staan." Begin december was Doel man weer zover dat hij met de groep kon meetrainen. Niet veel later kreeg hij weer wat speeltijd in het tweede elftal van de Maastrichtse vereni ging. „Ik keepte een halfje te gen Racing Genk, een compe titiewedstrijd tegen Willem II, en oefenduels tegen een amateurploeg en Roda JC. Maar ik heb daarin niet ge- weldig gespeeld. De uittrap pen gingen bijvoorbeeld heel slecht en mijn inzicht is een beetje verdwenen." Toch heeft Doeleman ook een goed gevoel over die wedstrij den. „Want ik voelde weinig pijn en had geen angst om te trappen. Bovendien kreeg mijn knie geen reactie op de inspanningen." Dus gaat de doelverdediger met veel ambitie het nieuwe jaar in. De wil om te slagen als keeper in het betaalde voetbal is nog steeds sterk. „Ik hoop dit nog een hele tijd te kunnen doen. Het eerste doel is om weer reservekeep er te worden. Dat wordt al een moeilijke zaak, want mo menteel heeft MVV in Van Duijnhoven en Spillman twee goede keepers. Het wordt moeilijk om daar weer tussen te komen. Maar ik heb er wel vertrouwen in. Eerst naar mijn oude 'niveau en daarna nog beter worden." Er gloort hoop voor Doele man want voor Van Duijnho ven is belangstelling uit het buitenland en Spillmans huurcontract loopt af. Als Doeleman nu maar kan sen genoeg krijgt om zich weer in de kijker te spelen dan komen die eredivisie wedstrijden vanzelf. „Want MVV degradeert niet, al moe ten we misschien wel nacom- petitie spelen." Wilco Doeleman was rond oud nieuw weer even terug bij zijn ouders in Dreischor: ,,Mijn eerste te worden." doel is om weer reservekeeper (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7