Publiek grote winnaar VOETBAL Straatvoetbal voor de jeugd In de schijnwerper Het is vijf voor twaalf voor badmintonteam Zierikzee Anky van Grunsven in Goes Korfballers All-Ready overrompelen Spirit Vlotte overwinning vrouwenteam Kwiek Rijk verslaat Walraven in bekerstrijd Nigeria test zestig spelers Bruse volleyballers Kwiek blijven steken op 2-2 Op 25 maart voorronde in Zierïkzee Amazone rijdt show en wedstrijden Degradatie dreigt na nieuwe nederlaag Ruime zege in Vlaardingen Meisjes A kampioen in de topklasse DINSDAG 6 JANUARI 1998 NR 26310 7 ZIERÏKZEE - In de achtste fi nale van de bekercompetitie van de damcombinatie Goes/ Zierikzee moesten de twee sterkste spelers het tegen el- \kaar opnemen. Cees Rijk, die vorige wsfek het sneldamtoernooi van Zie rikzee won, versloeg ook dit ,;keer Aart Walraven. Van 'Schouwse zijde bekeren Jos de Wild, John Honig en Chris van der Wielen verder. Cor Boot vergooide zijn kansen door te blunderen in het eind spel. In de strijd om het per soonlijk Zeeuws kampioen schap moest Walraven •wederom een nederlaag in casseren. Arjo Kousemaker ^bleek hier te sterk. .Uitslagen bekercompetitie: VRijk- Walraven 2-0, Boot- ySchot 0-2, C. v/d Wielen-Til- /roe 2-0, De Jonge-Janse 0-2, M. '.v/d Wielen-De Wild 0-2, Van Riet-Hollestelle 2-0, Van de •fcande-Honig 0*2. LAGOS - Bora Milutinovic, de nieuwe bondscoach van Nigeria, heeft de strijd om de 22 plaatsen in de selectie voor het WK voetbal geopend. De Serviër nomineerde liefst - zestig spelers voor de mon diale titelstrijd in Frankrijk. ,,Zij moeten onderling uitma ken wie deze zomer in actie komt. Niemand is automa tisch zeker van een plaats", verklaarde Milutinovic. ZEGE STANGE VLISSINGEN - Sven Stange is in Vlissingen Zeeuws snel schaakkampioen geworden bij de B-jeugd. De schaker uit Burgh-Haamstede haalde 15 punten uit 18 partijen. BRUINISSE - „Het kan niet altijd 'happy new year' zijn," redeneerde Kwiek-speler Dirk-Michiel Roest na afloop van de eerste competitiewedstrijd in 1998. De Bruse ploeg kwam tegen het in de eerste klasse B lager geklasseerde IBIS uit Hellevoetsluis niet ver der dan 2-2 (15-10 10-15 15-7 9-15). Het publiek was evenwel de grote winnaar. Wie namelijk zaterdagavond vanaf half negen in sporthal De Vanger in Bruinisse ver- troefde kreeg een volleybal wedstrijd te zien waar alles in zat. Spectaculaire rally's, domme fouten, schitterende acties en twee ploegen die tot het uiterste wilden gaan. Twee uren later stond dus nie mand met lege handen. Kwiek niet, IBIS niet en de toeschouwers niet. Toch waren voor Kwiek de druiven het meest zuur. Spe ler/coach Tonie van Breda: ,,Als je met 2-1 voor komt, is 2-2 altijd een domper." Invaller Kees Arensman bleef daarentegen realistisch. ,,2-2 is toch een terechte uit slag. Wat IBIS vroeger niet deed, ballen terughalen, doen ze nu wel." Weinig problemen Toch leek de Bruse basis (René Gil jam, Dirk-Michel Roest, Michel Versaevel, Eric van Breda, Raymond van Bo ven en Michel van Duiven- dijk) in de eerste set weinig problemen met IBIS te heb ben. Simpel liep de thuis ploeg uit naar 8-3, waarna de coach van IBIS de eerste time out aanvroeg. De tweede volgde op 11-5. Daarna teken de zich het eerste verval aan bij Kwiek. ,,Wat is er aan de hand?," vroeg Van Breda tij dens de door hem aange vraagde time-out aan zijn ze stal. Vijf Bruse setpoints bleven onbenut, bij het zesde sloeg IBIS-speler Roel Hui- berts de bal buiten het veld. In set twee kwam Kwiek van 4-1 achter terug naar 5-5 om vervolgens bij een 9-8 voor sprong de set uit handen te ge ven. De wissels, coach Van Breda voor Giljam en Arens man voor Roest keerden het tij niet meer. In 26 minuten pakte IBIS de tweede set. Opvallend was dat René Giljam pas bij een 9- 4 achterstand in de vierde set terugkeerde in het team. Kwiek had tussendoor de der de set simpel met 15-7 binnen gehaald. „René zat niet goed in de wedstrijd. Hij stond slecht te passen. We misten gewoon Eelco van Lenten. Hij moest werken. Zonde, want Eelco moet de passes geven en bestrijkt zoveel veld dat het gemakkelijker spelen wordt voor de anderen. Nu moesten Kees Arensman en ik dat op vangen," aldus Tonie van Breda. In de vierde set knokte IBIS zich onder impuls van de slu we Kjeldt Bezemer en Marco den Hartog zich naar de ver diende puntendeling. Overige uitslagen: Mannen: Kwiek 2-Ibis 2 3-0. Vrouwen: Voorne 3-Kwiek 2 3-1, Kwiek 3-Vollido 5 0-3. Jongens C: Kwiek-Vollido 3- 0. Jongens D: Kwiek-Rowido 3- 1. Meisjes A: Kwiek-Alcom/Ca- pelle 3-0. Meisjes B: Kwiek-Vovero 3-0. Meisjes C: Kwiek-Ibis 3-0. Eric van Breda wist met zijn teamgenoten het publiek in Bruinisse uitstekend te vermaken. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - In Zierikzee wordt op 25 maart -een- voorronde gehouden van het Shell vier-tegen-vier ;straatvoetbaltoefrnooi voor de jeugd. Iedereen op Schouwen-Duiveland die een team van vijf spelers bij elkaar kan krijgen, mag aan dit evenement mee doen. Het vier-tegen-vier toernooi is een initiatief van de KNVB en heeft als doel het voetbal bij de jeugd te promoten. Er wordt in drie verschillen de categorieën gestreden. De jongens E-pupillen, de jon- gens D-pupillen en de meisjes van 9 tot en met 12 jaar. •Het speelveld telt 40 bij 20 meter en er wordt gespeeld met kleine doelen, dus zonder keeper. Er staan vier spelers tegelijk in-het veld, de overi ge speler fungeert als reserve. Voetbalvereniging Zierikzee heeft de organisatie op zich genomen en levert ook de be geleiders voor het evene ment. Waar precies gespeeld wordt, is nog niet bekend. „Waarschijnlijk woïden er vier of zes velden uitgezet op het voetbalveld, maar als het mogelijk is willen we het par keerterrein benutten. Het gaat tenslotte om straatvoet- -IbalJ' .aldus, .coördinator Nico Schoute. Om mee te doen is geen lidmaatschap van de KNVB verplicht. Ook mag er een mix gevormd worden van leden en niet-leden van de bond. Wel is het belangrijk dat voor 2 maart wordt inge schreven. Inschrijfformulie ren zijn op te vragen bij Nico Schoute, telefoon 415085. De winnaars van de voorron de in Zierikzee plaatsen zich voor de tussenronde die op 9 april wordt gehouden, waar schijnlijk in Roosendaal. Daarna kunnen de winnende teams verder naar de dis trictsronde (13 mei), de lande lijke halve finale (3 juni) en eventueel de finale die voor 6 juni op het programma staat. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Tonnie van den Berge 'In de schijn werper'. Hij werd dit week einde tijdens het indoorsoc- certoernooi in Sport- en Recratiecentrum Wester- schouwen gekozen tot beste speler van het toernooi. Bruse Boys eindigde als der de achter Zierikzee en SKNWK. Naam: Tonnie van den Berge. Geboren: Op 24 december 1963. Woonplaats: Nieuwerkerk. Sport: Voetbal. Partner: Ja, ik ben getrouwd. Club: Bruse Boys. Beroep: Sorteerder bij een landbouw bedrijf. Hobby's: Vissen en tennis. Laatste boek: Ik lees nooit. TV-programma's: Studio sport, tennisprogram- ma's en net Engelse voetbal. Kranten/tijdschriften: De PZC. Muziek: Van alles wat, maar geen House. Eten: Chinees. Drinken: Cola-tic. Uitgaan: Niet meer. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Bruinisse. Favoriete stad in Nederland: Die heb ik niet. Vakantie: Ik blijf meestal in Nederland. Geloof: Hervormd. Heeft hekel aan: Mensen die niet op tijd ko men bij een afspraak. Slechtste eigenschap. Ik ben veel te makkelijk. Beste eigenschap: Die zou ik zo gauw niet we ten. Mooiste sportmoment: Promotie van de derde naar de tweede klasse via de na- competitie. Vervelendste sportmoment: Een stuk of drie degradaties. Blessures: Nooit gehad. Sportief doel: Proberen om te promoveren. Sporter van Zeeland: Danny Blind. Waar blijf je voor thuis: Een gezellig dagje met vrouw en kinderen. Grootste angst: Dat ik nog eens een oorlog mee maak. Het is zo'n zooitje in de wereld. Voetbal op Schouwen-Duive land: Het is de laatste tijd wel ver beterd, maar het zou nog wel beter kunnen. Nacompctitie: Hardstikke leuk. Rode kaarten: Ik heb er drie of vier gehad, maar de laatste jaren bijna niet meer. Goede voornemens voor 1998: Die heb ik eigenlijk niet. Maar als ik zou roken, zou ik stoppen. Indoor soccer: Het was een leuk toernooi. GOES - Anky van Grunsven, dë koningin van de rijkunst, geeft zaterdag 10 januari een show tij dens Indoor Zeeland in Goes. Bovendien doet ze vrijdag en zaterdag ook mee aan wedstrijden. Met Gestion Gere rijdt Van Grunsven vrijdagavond de Grand Prix. De eerste deel nemer zal om 20.00 de ring in gaan. Voor Schouwen-Dui veland is deze wedstrijd ex tra interessant omdat ook Judy de winter, die haar stallen in Dreischor heeft, op dit onderdeel uit zal komen. De dressuurwedstrijd in de Intermediair II, waar Van Grunsven ook zal starten, begint zaterdagmiddag om 13.15 uur. Door verplichten elders moet ze de kür op mu ziek (zaterdag 20.00 uur) la ten schieten. Haar eigen kür zal ze overigens wel rijden tijdens de door haar verzorg de show die zaterdag om 16.45 uur aanvangt. Komende donderdag komt Vicky Honig uit in de Top- competitie dressuur. Het on derdeel in de klasse Z1 be gint om 20.00 uur. Honig komt als één van de laatste deelnemers in de ring. GILZE - Een nieuwe nederlaag, nu met 6-2 tegen Gil- ze, heeft het eerste mixed-team van badmintonver eniging Zierikzee dicht bij degradatie gebracht. De twee volgende wedstrijden, tegen Spijkenisse en Delft, zullen beide gewonnen moeten worden om het noodlot te ontlopen. De punten werden gemaakt door André Verloo die in het enkelspel van Mario van Mierlo won en door het dub bel Jolanda van Gronin- gen/Mirelle van der Have dat het koppel Heidi Timmer- mans/Bernadette Cleijsen versloeg. De spelers en speelsters van Zierikzee doen in veel opzich ten niet onder voor hun tegen standers. Dat blijkt ook wel uit de vele driesetters die zon dag moesten worden gespeeld om de partijen tot een einde te brengen. Het verschil is echter dat het vaak in de der de set fout gaat. „De spelers staan onder druk. We staan onderaan en ze moeten pun ten scoren. Dat valt niet mee," analyseert coach Wil liam van der Maas de verlies- partijen. „We krijgen genoeg mogelijkheden om een punt te pakken, maar we hebben net even het geluk nodig. En als je dan wel de enkelspelen wint, speel je de dubbels ook rustiger en is de kans op een punt daar ook groter." Niet nodig Van der Maas ziet zijn pupil len fouten maken, die niet no dig zijn. „Op het spelen onder druk kun je ook niet trainen. Ik heb liever dat ze tactische fouten maken. Daar kun je nog wat aan veranderen. Zeg gen dat het niet erg is als ze verliezen, helpt ook niet. Want ze weten dat ze punten moeten halen." Zierikzee bezet momenteel de laatste plaats op de ranglijst en zal nog twee ploegen moe ten passeren om degradatie te ontlopen. De competitie duurt nog twee wedstrijden en de ploegen die vlak boven de Zierikzeese ploeg staan zijn de komende weken de te genstanders. Van der Maas: „Alle mogelijkheden zijn nog open. Degraderen zou zonde zijn. Deze groep is te goed om* terug naar het district te gaan. Maar de spelers zullen het moeten doen. Ze moeten de komende partijen vech ten." Gilze-Zierikzee 6-2. R. van Mierlo-Crusio 6-15 15-9 15-3, M. van Mierlo-Verloo 15-6 11- 15 12-15, Timmermans-Van Groningen 11-2 11-1, Cleijsen- V.d Have 8-11 11-8 11-8, Van Mierlo/Van Mierlo-Crusio/ Koopman 13-15, 15-13 15-4. Timmermans Cleijsen - Van Groningen/V.d Have 15-15 18- 15 7-15, R. van Mierlo/Cle- ijsen-Verloo/Van Groningen 17-14 15-10, M. van Mierlo/ Timmermans-Koopman/V. d. Have 15-13 15-2. Overige uitslagen: Marathon 2-Zierikzee 2 8-0, Astroïden 5- Zierikzee 3 4-4, Astroïden 4- Zierikzee4 4-4. André Verloo haalde het enige Zierikzeese punt in het enkel spel. (Foto: Marieke Mandemaker) VLAARDINGEN - Het eerste korfbalteam van All- Ready heeft zaterdag een prestatie van formaat gele verd. Tegenstander Spirit, tot dit weekeinde op de derde plaats, werd een pijnlijke 22-13 nederlaag toe gebracht. Door de zege heeft All-Ready de derde plaats van Spirit overgenomen en nadert het de twee koplopers in deze klasse. Een van hen, het ster ke Nikantes, komt aanstaan de zaterdag op bezoek in sporthal Onderdak. „Als we dit soort spel vast weten te houden, met dit schotpercen tage, verliezen we geen pot meer. Maar we hebben na tuurlijk een jonge ploeg en dan is het moeilijk om een constant seizoen te draaien. Tegen Nikantes kunnen we kijken of de ploeg volwas- sener is gaan spelen. Die wed strijd is een goede testcase," stelde coach Peter Groene- woud. Groenewoud constateerde dat de twee vakken die hij za terdag tegen Spirit het veld in stuurde goed op elkaar inge speeld waren. Topschutter Jan Willem van Nieuwenhuij- ze (7 treffers) wist zich om ringd door Wouter van Marle, Esther Snoek en Saar Torens- ma en in het andere vak zochten Maurice Brul, Robert Jongejan en Mirjam van Tig- gelhoven met de bal de armen van Debbie Voshart. Zij nam vier treffers voor haar reke ning. Acht minuten lang bleef de 0- 0 op het scorebord staan. Daarna brandde All-Ready los. De ploeg bouwde snel een marge op van vijf punten en liet die niet meer uit handen glippen. Na een ruststand van 10-5 in Schouws voordeel werd het uiteindelijk 22-13. Groenewoud had na afloop niets dan lovende woorden voor zijn team. „Er is een goed spelletje gespeeld en dat in combinatie met een hoog schotpercentage. Maar hoe het komt dat het zo goed ging, is niet te verklaren. Dat is het ondoorgrondelijke van sport." Spirit-All-Ready 13-22 (5-10): Doelpuntenmakers All-Rea dy: Van Nieuwenhuijze 7, Voshart 4, Van Marle 3, Snoek 2, Brul 2, Jongejan 2 en M. van Tiggelhoven 2. BRUINISSE - De vrouwen van Kwiek, uikomend in de eerste klasse B, zijn het nieuwe jaar begonnen met een ruime overwinning. In de thuiswedstrijd, tegen Ibis uit Hellevoetsluis, liet de ploeg er geen twijfel over bestaan dat er dit seizoen wordt gestreden voor een plaats in de hoogste regionen. In minder dan een uur werd de wedstrijd met 3-0 gewonnen. De setstanden 15-3, 15-11 en 15-3 spraken boekdelen. Dat Kwiek aan een goed seizoen bezig is, is al langer bekend, maar tegen Ibis lieten de Bru se vrouwen op sommige mo menten zeer goed en aantrek kelijk: spel zien. Goach Ad Hagestèm bègón met Louise Vleugel, Marjo Arensman, Henny van Liere, Marjan Polfliet, Addy van der Zande en Lidewey Vleugel in de ba sis. Tevens waren de jeugd- speelsters Christa van Koo- ten en Mireille Munter aan de selectie toegevoegd. Kwiek opende de eerste set overdonderend en zette Ibis van meet af aan onder druk. En aangezien de coach van Ibis geen mogelijkheden had om te wisselen, kon Kwiek snel afstand nemen. Met har de services en een gevarieer de aanval werd de set snel af gemaakt. Ritme In de tweede set bracht Hage- stein Christa van Kooten in om haar ritme op te laten doen. Dit omdat Marjo Arens man de komende wedstrijden gemist moet worden. Het spel verliep in deze set moeizamer dan in de eerste. De automa tismen waren enigszins ver dwenen en ook het zelfver trouwen van de eerste set was weg. Zoals in vorige wedstrijden is gebleken, beschikt Kwiek echter over veerkracht en kan in een kansloze positie boven zichzelf uitstijgen. Ook in de ze set werd een grote achter stand omgebogen in een voor sprong. Toen die eenmaal op het bord stond, werd de set winst niet meer uit handen gegeven. Stijgende lijn In het derde bedrijf werd de stijgende lijn van de voor gaande set doorgezet. De set winst kwam geen moment in gevaar en was geheel terecht. Coach Hagestein was na af loop tevreden met de behaal de uitslag. „Ik kan de dames een compliment' geven voor het vertoonde spel, zeker wat betreft de tweede set. Na een achterstand kwam de ploeg goed terug en werd de set zelfs nog gewonnen. Dit is in andere wedstrijden wel eens anders geweest Kampioen Tevens vond Hagestein dat de beide jeugdspeelsters Van Kooten en Munter goed wa ren ingevallen en qua spel ze ker niet onderdeden voor de 'vaste' krachten. De twee speelsters waren 's middags met de Meisjes A Topklasse (de beste jeugd- klasse in het district) kam pioen geworden door een rui me 3-0 overwinning op Alcom/Capelle. In de nieuwe competitieronde worden de bovenste teams van de A- klasse bij de Topklasse ge voegd, zodat de huidige 5 teams een volwaardige com petitie kunnen spelen. 3 januari Westerschouwen D-pupillen: DFS 1 - MEVO 1 3-1, Zierikzee 1 - Bruse Boys 1 6-1, DFS 1 - Zierikzee 1 3-0, MEVO 1 - Bruse Boys 1 1-2, DFS 1 - Bruse Boys 1 2-2, ME VO 1 - Zierikzee 1 0-3, Beve landers 1 - DFS 2 1-2, Zierik zee 2 - Duiveland 1 4-3, Bevelanders 1 - Zierikzee 2 2- 1, DFS 2 - Duiveland 1 6-1, Be velanders 1 - Duiveland 1 4-1, DFS 2-Zierikzee 2 2-0. Onderdak D-pupillen: Wissenkerke 1 - Bevelanders 3 2-0, WIK 2 -% Zierikzee 5 0-1, Wissenkerke 1 - WIK 2 0-0, Bevelanders 3 - Zierikzee 5 1-0, Wissenkerke 1 - Zierikzee 5 7-0, Bevelanders 3 - WIK 2 0-0, Zierikzee 4 - DFS 3 0-1, Duiveland 2 - Colpl. Boys 1-0, Zierikzee 4 - Duiveland 2 0-0, DFS 3 - Colpl. Boys 2 1-0, Zierikzee 4 - Colpl. boys 2 0-0, DFS 3 - Dui veland 2 1-3, Brouwershaven 1 - SKNWK 1-1, MEVO 2 - Colpl. Boys 3-0, Brouwersha ven 1 - MEVO 2 1-0, SKNWK 1 - Colpl. Boys 0-2, Brouwers haven - Colpl. Boys 6-0, SKNWK 1-MEVO 2 0-1. Onderdak E-pupillen: Bruse Boys 1 - SKNWK 1 8-1, Duiveland 1 - DFS 1 1-0, Bruse Boys 1 - Dui veland 1 6-0, SKNWK 1 - DFS 11-1, Bruse Boys 1 - DFS 1 3-0, SKNWK 1 - Duiveland 1 1-0. Colpl. Boys 1-Zierikzee 3 1-1, MEVO 3 - Bevelanders 3 1-0, Colpl. Boys 1 - MEVO 3 0-0, Zierikzee 3 - Bevelanders 3 3- 0, Colpl. Boys 1 - Bevelanders 3 0-0, Zierikzee 3 - MEVO 3 2- 0, Zierikzee 2 - MEVO 1 0-0, ZSC 1 - WIK 11-0, Zierikzee 2 - ZSC 1 0-2, MEVO 1 - WIK 1 0-0, Zierikzee 2 - WIK 1 0-0, MEVO 1 - ZSC 1 0-2. Zierikzee 1 - Wis senkerke 1 3-2, Bruse Boys 2 - Wissenkerke 1 0-1, Bruse Boys 2 - Zierikzee 1 1-4, Ro- nesse 1 - Colpl. Boys 2 1-1, ME- I VO 2 - Bevelanders 1 0-0, Rr nesse 1 - MEVO 2 3-2, Col> Boys 2 - Bevelanders 1 0-0 nesse 1 - Bevelanders Colpl. Boys 2 - MEVf. Zonnemaire 1 - Bru^use 3-0, Brouwershaven qjO, landers 2 4-0, Zor 2 Brouwershaven*^0 ,pys- Boys 3 - BevfB*0 Zonnemaire 1 0-0, Bruse F haven 10- 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7