Archief in gemeentehuis Inwonertal gegroeid, gemeente trakteert Yfullum Uitslag van enquête volgt eind deze maand Het Verdriet van Tilburg zingt over liefdesleed 'Rustig jaar' voor reddingsmaatschappij Aangepaste vakanties voor gehandicapten Geen besluit over indeling bij Zeeland AGENDA DINSDAG 6 JANUARI 1998 NR 26310 Belofte 1997 niet waargemaakt ZIERIKZEE - De uitslag van de enquête naar klant vriendelijkheid van gemeentepersoneel volgt eind deze maand. De belofte van eind 1997 is niet waarge maakt. Het onderzoek werd in okto ber uitgevoerd door het Bre dase bureau Van den Broek partners. De vragenlijst werd opgestuurd aan 250 willekeu rig gekozen inwoners van Schouwen-Duiveland. De vragen hadden betrekking op de wijze van behandeling aan de balies, openingstijden en bereikbaarheid van het ge meentehuis, de ontvangst- en wachtruimte, de correspon dentie met de gemeente en de telefonische bereikbaarheid. In de brief bij de vragenlijst belooft de gemeente nog in 1997 de uitslag bekend te ma ken. De uitkomsten van het onderzoek zijn momenteel nog onderwerp van intern be raad. Volgens een woordvoer ster van de gemeente volgt donderdag 15 januari op nieuw ambtelijk overleg. Dinsdag 20 januari buigen burgemeester en wethouders zich over de uitkomsten. Daarna worden die gepresen teerd. Lustrumviering Vrouw Geloof Samenleving ZIERIKZEE - Vrouw Geloof Samenleving Schou wen-Duiveland bestaat vijftien jaar. Zij luidt dit lus trumjaar vrijdag 23 januari in met een optreden van Het Verdriet van Tilburg in het MFC aan de De Huy- bertstraat in Zierikzee. Het Verdriet van Tilburg be staat uit drie dames die het liefdesleed door de jaren heen bezingen. Zij begeleiden zich zelf met toetsen, percussie, trompet en 'zingende zaag' en brengen een gevarieerd reper toire: klassieke liederen, swingende jazz, opzwepende salsa, Franse chansons, he dendaagse popmuziek en liedjes uit de dertiger en veer tiger jaren. Lizet van Beek (zang en per cussie) volgde een studie aan het Tilburgs en Antwerps conservatorium. Zij is te be luisteren in missen, oratoria, opera en eigentijdse muziek theaterproducties. Hermien Schneider (zang, trompet, percussie en zingen de zaag) studeerde lichte mu ziek trompet. Zij componeert en arrangeert voor diverse ensembles en maakt deel uit van de salsaband Perfume de salsa. Verder speelt zij in verschil lende bigbands en jazzforma ties en trad op met de Billy- Brooks Rainbow Peace Or chestra en de Dogtroep. Sur Pluche Doré van Deijck (zang en toet sen) volgde een studie klas siek piano en basgitaar lichte muziek. In het theater werkte zij samen met Marijke Boon en begeleidde vele musici en speelt momenteel in salonor kest Sur Pluche en het duo Les enfants du Paradis. Het optreden begint om 20.15 uur. OUDDORP - 'Een redelijk rustig jaar'. Zo om schrijft PR-coördinator van de Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschappij (KNRM) J. van Wezel uit Stellendam het jaar 1997. Reddingsboot De Griend uit Ouddorp moest 52 keer uit rukken om hulp te bieden aan mensen die op het water in moeilijkheden kwamen. De Zeemanspot uit Stellen dam voer 58 keer uit en de John Stegers, eveneens uit Stellendam 28 keer. Beroepsvisserij Bij deze 138 tochten werd vijftien keer hulp verleend aan de mensen van de be roepsvisserij, zestien keer aan surfers en verder aan andere watersporters. De reddingswerkers brachten hierbij 274 personen, twee honden en een poes veilig aan wal. In 1996 moesten de red dingswerkers 165 tochten maken om hulp te verlenen; 27 meer dan in het afgelopen jaar. De reddingsmaat schappij is een organisatie van vrijwilligers die finan cieel draait op donateurs. Belangstellenden die het werk van de KNRM willen steunen kunnen zich melden via telefoonnummer 0187- 493237. KNEELE VII Wie zou êr noe nog an de deu- re komme op t'n laete ae- vend? Öo bin jie dat Kees, kom t'r in. Jie kom ier aok nie aelken dag. Nee, das wae. Eest de lampe even ansteke dan kunne m'n zie wat atte m'n zae. Zat jie nog te schemeren, Kneele? Ik zat zoo mè te dienken wat t'r a in m'n leven passeerd is. Je mö dienke ik bin mè al- lene, dus ei je aok weinig an- spraeke. Koffie? Hraeg. Hae zitte dan schenk ik in, dan kummen praete want ik hlove nie da je vö niks komt. Dat rae je hoed. Ik komme nie vö m'n eihe, mè vö m'n buur man Simon in de Wind. Die kei je toch wè. Ja dat is toch die man in dat hröte nieuwe uus an de rand van 't durp. Juust Kneele. Die man zit dae mè allene. In zit noe moeilijk. Ie ei 'n zeer been wae atten nie op mag lööpe. Ie zou wè dag in nacht ulpe motte ao. Dat been mot 'n paer keer in smaerd ööre, in 'n doek d'r linkst. Ja mè Kees ik bin heen ver pleegster Weet ik wè Kneele. Mè ie mot aok ete in drienke in dae kan nen noe nie zaelf vö zurhe. In dae vö bin'k ier. Dat is net wat vö joe. Wêrke oef jie nie, want ie ei 'n wêrkster. Fe- mielje zie je d'r nie in 'n bitje hezelschap eiten aok wè no dig. Oe kom jie an mien Kees? Ja ik docht om joe, 'n makke lijk plekje ei je aok wè ver diend. Jij a zöö vee slaoft vö je femielje. Moelijk issen nie. Vö de senten oeft'n 't nie te laeten want ik hlove datten d'r waermtjes bie zit. Weet je wat hae even mee om 'n praet- je te maeken mee z'n. Noe nog, zöö laete? J§ laemen mè hae, want mêr- rehe is die wêrkster d'r wee. Ze hieng mee. Simon in de Wind zat op 'n stoel mee z'n been op 'n bankje. Nae kennis maekt aon waere ze 't a hauw mee mèkaore êêns. Ménsen lieve, die senten die t'n wou heve, wat viel dat vee mee. Zövee aode ze nog nooit aod in de weke. Voorlopig vö dag in nacht. Dae waere bo ven drie slaepkaemers, dae moste ze d'r mè êên van uut- zoeke. Ie sliep benee. D'n aoren dag is ze d'r nae toe hae. Ze nam wat kleren mee. Noe most ze vö de êêste keer van d'r leven op 'n ledekant slaepe. Dat zou wat anders weze as in zoon bestietje wae a je krom in most lae. Ze aode 'n broer van d'r dae van in kennis steld. Die zou 't wè deu heve an de aore femielje. Die aode zeit, ik bin d'r zaelf blie mee Kneele da je 't noe aok is wat makkelijker kriecht. Dat ei je wè verdiend Bie 't behin van 't jaer, de bes te wénsen, an aole ménsen. WULLUM Onderzoek naar toekomstig gebruik stadhuis Binnen het Stadhuismuseum bestaat een grote behoefte aan een tentoonstellingsruimte. ZIERIKZEE - Het gemeente-archief van Schouwen- Duiveland moet in zijn geheel gehuisvest worden in het nieuw te bouwen gemeentehuis. Met die aanbeve ling van de projectgroep zijn de raadsfracties het vol ledig eens. De commissie Algemene In terne Zaken (AIZ) kwam maandagavond dan ook tot een unaniem positief advies. Ook was men het erover eens, dat het voormalige gemeente huis in Nieuwerkerk voorlo pig moet worden aangehou den als tussentijdse huisvesting voor een deel van het gemeentearchief. Daar heeft men de beschikking over ruime en goedgekeurde kluizen. Er zijn verder tal van moge lijkheden voor het- toekom stig gebruik van het monu mentale stadhuis in de Meelstraat van de voormalige gemeente Zierikzee. Een spe ciaal in te stellen project groep dient te onderzoeken wat de beste invulling zal zijn. De huidige archiefruimte in het stadhuis in de Meelstraat komt in 2002 beschikbaar ko men. De reeds bestaande pro jectgroep toekomstig ge bruik/functie stadhuis Zierikzee doet wel enkele aanbevelingen, maar stelt te vens voor een breder onder zoek in te stellen op basis waarvan te zijner tijd besliss ingen genomen kunnen wor den. In de aanbevelingen wordt benadrukt, dat zowel het Stadhuismuseum als het Ma ritiem Museum al jarenlang met vele knelpunten te kam pen hebben. Door omstandig heden, waaronder de gemeen telijke herindeling, is alles steeds op de lange baan ge schoven en werd er niets gere aliseerd dat tot oplossingen van de knelpunten kon lei den. Bij het vertrek van het ge meentearchief doet zich op termijn de gelegenheid voor om beide collecties samen in het stadhuis onder te bren gen. Gepleit wordt voor een museumnota, waarin het toe komstig beleid voor deze mu sea uitvoerig beschreven moet worden. Bij het Stadhuismuseum leeft ook de behoefte aan een ten toonstellingsruimte. Het mu seum zou de voorheen bij de afdeling algemene zaken in (Foto: Marieke Mandemaker) gebruik zijnde ruimte, zo mo gelijk al in 1998, als zodanig willen inrichten. De project groep acht het echter nog te vroeg daar nu al een concreet advies over uit te brengen. Andere factoren waar in dit verband rekening mee gehou den dient te worden zijn: tij delijke opslag van archieven, de bereikbaarheid van de achterliggende ruimten en werkruimte ten behoeve van het gemeentearchief. Boven dien is-het mogelijk dat er op korte termijn behoefte komt aan ruimten voor huisvesting van medewerkers van de ge meente Schou-wen-Duive- land, die niet meer in het tij delijke gemeentehuis aan het Hatfieldpark ondergebracht kunnen worden. De projectgroep acht het wel van belang, dat binnen een re delijke termijn duidelijkheid wordt geboden of de genoem de ruimte al dan niet beschik baar komt als tentoonstel lingsaccommodatie voor het museum. Een ander punt dat, volgens de projectgroep, op korte ter mijn aandacht verdient is de toegankelijkheid van de ver diepingen van het stadhuis voor gehandicapten en men sen, die slecht ter been zijn. Dat geldt niet alleen voor het Stadhuismuseum, maar voor al ook voor de trouwzaal. Sommige familieleden of be langstellenden kunnen niet bij een huwelijksvoltrekking aanwezig zijn door de slechte bereikbaarheid. De project groep acht het van belang, dat op korte termijn nader onder zocht wordt of hiervoor een adequate oplossing door mid del van een (rolstoel)lift mo gelijk is. Achterover ,,Dat is onbetaalbaar," luid de op die laatste aanbeveling de reactie van wethouder G. J. van der Salm maandagavond in de Commissie Algemene Interne Zaken (AIZ). „Zo'n rolstoellift is al eens onder zocht door de voormalige ge meente Zierikzee en je slaat steil achterover als je hoort wat dat moet kosten," aldus de wethouder. De commissie leden bleken het daarin met hem eens. De commissie bracht een una niem positief advies uit ten aanzien van de toekomstige huisvesting van het gemeen tearchief in het nieuwe ge meentehuis. D66-fractievoorzitter J. van der Veer heeft geen nader on derzoek nodig om nu reeds volmondig 'ja' te kunnen zeg gen tegen een tentoonstel lingsruimte voor het Stad huismuseum. Ook van integratie van beide musea in het stadhuis toonde hij zich voorstander. J. Roukema (RPF) kreeg des gevraagd te horen, dat het kantongerecht op korte ter mijn zijn intrek neemt in de trouwzaal van het monumen tale gebouw in de Meelstraat. Antwoord op gedetailleerde vragen van C. Legemaate (CDA) over het al of niet ver kopen van de bij het stadhuis behorende panden in de Maarstraat, zei de wethouder pas te kunnen geven na uitge breid onderzoek. Oliebollen voor bezoekers gemeentehuis ZIERIKZEE - De bevolking van Schouwen-Duive land is in 1997 met 462 zielen gegroeid tot 32.955, maar dat was niet de reden dat de. gemeente Schou wen-Duiveland de bezoekers van het gemeentehuis gisteren een gratis oliebol aanbood. Dat was bedoeld als tastbare nieuwjaarswens. De officiële cijfers zijn nog niet bekend en dat duurt vol gens een woordvoerder van de afdeling burgerzaken van de gemeente ook nog wel een tijdje. Het wordt volgens hem zeker half januari eer be kend is of de toename van de Schouwen-Duivelandse be volking te danken is aan een vestigings- dan wel een ge boorteoverschot. Wel is de conclusie gerecht vaardigd dat het aantal inwo ners van Schouwen-Duive land in 1997 veel sterker gegroeid is dan in 1996. Toen werd een toename met slechts achttien zielen geregistreerd terwijl er in 1995 totaal 399 in woners bijkwamen op Schou wen-Duiveland. Tot nu toe is de meeste groei van de bevol king te danken geweest aan een toename van het aantal mensen dat van elders naar Schouwen-Duiveland ver huisde. Oliebollen Bij wijze van Nieuwjaars wens kregen gisteren alle be zoekers van het gemeentehuis een oliebol aangeboden. De einde jaarslekkernij lag dampend en wel in een grote doos bij de entree van het ge meentehuis, geflankeerd door thermoskannen met kof fie en thee en voorzien van een kaart waarop de gemeen te al haar.inwoners een voor spoedig 1998 wenst. Zo'n honderd oliebollen had het gemeentebestuur aan la ten rukken en dat bleek meer dan voldoende om in de be hoefte te voorzien. Sterker nog: van de 100 bleven er on geveer 30 over. Naast het ge bruikelijke aanbod in de kan tine van de gemeente Schouwen-Duiveland daar om vandaag een extraatje: oliebollen. De gratis oliebol kon desgewenst weggespoeld worden met warme koffie of thee. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - De afgelopen tien jaar zijn meer va kantiemogelijkheden ontstaan voor gehandicapte mensen. Waar vroeger alleen groepsvakanties wer den georganiseerd, wordt tegenwoordig een scala aan activiteiten aangeboden in binnen- en buiten land. Onder andere door de inzet van vrijwilligers kunnen ge handicapten via de Stichting Werken op vakantie. Licha melijk gehandicapte mensen kunnen kiezen uit twee moge lijkheden. Op de eerste plaats individuele vakanties, Het vakantiebemiddelingsbu- reau van de Stichting Werken bemiddelt tussen gehandi capte vakantieganger en vrij willigers. Er wordt een vrijwilliger ge zocht, die zo goed mogelijk past bij de gehandicapte. Hierbij wordt onder andere gelet op leeftijd, woonplaats en interesses. De gehandicap te bepaalt het reisdoel, in bin nen- of buitenland en de duur van de vakantie. Vaak ge beurt dit in overleg met de vrijwilliger. Daarnaast worden groepsva kanties in Ermelo en Lemele georganiseerd voor oudere li chamelijk gehandicapte men sen. Tijdens deze vakantiewe ken worden de gasten verzorgd door vrijwilligers (waaronder een arts, ver pleegkundigen en ziekenver zorgers, maar ook mensen zonder ervaring). De vraag naar vakantiemoge lijkheden neemt steeds toe. Daarom moet Stichting Wer ken meer vrijwilligers wer ven. Vrijwilligers én gehandi capte mensen uit het hele land kunnen zich opgeven. Nadere informatie over aan gepaste vakanties zijn ver krijgbaar bij de Stichting Werken, telefoonnummer 070 -3.64.99.20 Middelhamis: beslissing nu niet mogelijk MIDDELHARNIS - Hoewel dat in het kader van de procedure door de minister wordt gevraagd, willen burgemeester en wethouders van Middelharnis op dit moment geen mening geven over de indeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland in het jaar 2000. Middelharnis sprak zich eer der uit vóór indeling bij Zee land, omdat dit bij vorming van een stadsprovincie Rot terdam de meest logische op lossing zou zijn. Dit in ver band met de geografische ligging van de verschillende gebieden. Het was namelijk de bedoeling om de Hoekse Waard buiten de stadsprovin cie te houden. Nu onduidelijk is of de stads provincie Rotterdam er al dan niet zal komen is het col lege van mening dat het ge meentebestuur van Middel harnis geen beslissingen moet nemen die de huidige positie van Goeree-Overflakkee kunnen aantasten. Tijdens de raadsvergadering, die donderdag 8 januari wordt gehouden in het ge meentehuis, adviseert het col lege de raad daarom geen uit spraak te doen over indeling van het eiland bij Zeeland. Dinsdag 6 januari Zierikzee Workshop stempelen. Ca deauwinkel Goudswaard, Poststraat. 19.00-22.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie Externe Contacten in het - stadhuis. 19.30 uur. Oosterland Kerstboomverbranding. Wil genstraat. 19.00 uur. Woensdag 7 januari Zierikzee Gratis FNV-spreekuur in het MFC. Van 10.00 tot 12.00 uur. Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP. Mondragon. 19.00 uur. Nieuwjaarsreceptie gemeen te Schouwen-Duiveland in Theater Mondragon. Van 19.30 tot 21.30 uur. Donderdag 8 januari Haamstede Nieuwjaarsbijeenkomst van PCOB in Gereformeerde kerk. 14.15 uur. Brouwershaven CZAV-informatiebijeen- komst akkerbouw in het Ton- nenmagazijn. 19.15 uur. Vergadering commissie grondgebiedszaken, openba re werken en milieu in hét stadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 9 januari Zierikzee Vergadering PvdA-fractie. Vergaderkamer 78. Gemeen tehuis. 15.00 uur. Zaterdag 10 januari Kerkwerve Sportvereniging WIK haalt oud papier op. 9.30 uur. Renesse Vesperconcert met Grego riaans gezang en orgelwer ken van Bach. Jacobuskerk; 19.00 uur. Brouwershaven Vlooienmarkt Luikse Markt. Tonnenmagazi j n 10.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Harmonievereniging Nu-t en Uitspanning haalt oud papier en karton op. 9.30 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst gehandi capten. Gebouw Salem. 14.15 uur. Maandag 12januari Zierikzee Vergadering commissie grondgebiedszaken, ruimte lijke ordening en economi sche zaken in Theater Mon dragon. 19.30 uur. Dinsdag 13 januari Brouwershaven Vergadering commissie maatschappelijke aangele genheden in het stadhuis. 19.30 uur. Woensdag 14 januari Zierikzee Kreaclub SKW De Lichtboei. MFC. 13.30 tot 15.30 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcentrum. 14.30 uur. Borstvoedingsinformatie avond. Mastgatstraat 90. 20.00 uur. Donderdag 15 januari Zierikzee Start cursus sacrale dans. MFC. 19.45 uur. Begin cursus kunstgeschiede nis. De Driehoek. 20.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 16 januari Dreischor Bloemschikles door Liesbeth Giltay. Molenweg 15. 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 17 januari Brouwershaven Hobby- en creatiefbeurs. Tonnenmagazijn. 10.00 tot 15.30 uur. Zonnemaire Nieuwjaarsborrel voor buurtbewoners. Restaurant De Gele Hoed. Van 16.00 tot 17.30 uur. Dinsdag 20 januari Nieuwerkerk Jaarvergadering van de NBvP afdeling Duiveland het dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 21 januari Burgh-Haamstcch Bijeenkomst Nr Huisvrouwen Schutse. 19<Fen- Donder Zie v I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3