Reclamefolder? 'Hoog tijd voor Cultuurnota' Stormschade valt mee Nelli geeft tweede ja-woord SP SP LillO Gemeentearchief beter in nieuw gemeentehuis Kleine nederlaag voor handballers Delta Sport O O ai 'SP'SP O) O) O) o o o o o o O O O) O) c c 0 O nat ZIERIKZEESCHE H| NIEUWSBODE H Schrikkast ontvreemd Ruiten ingegooid Diefstal auto Inbraak kartbaan WORDT HET VOOR COOMAN OOK EEN STORMACHTIGE START? dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 MAANDAG 5 JANUARI 1998 153e JAARGANG NR 26309 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Verzuchting van de Stichting Westerschouwen Kultureel BURGH - Het is hoog tijd dat de gemeente Schou- wen-Duiveland met een Cultuurnota komt. Die ver zuchting kwam zaterdagmiddag van voorzitter A. Damman en penningmeester J. Dingemanse van de Stichting Westerschouwen Kultureel (SWK). Toe komstig beleid voor De Bewaerschole en De Burghse Schoole is daarvan afhankelijk. Voor het tweede achtereen volgende jaar baseert de nieuwe gemeente zich bij de subsidieverstrekking op be staand beleid" vanuit de oude gemeenten. Voor SWK bete kent dat 60.000 gulden op jaarbasis. Daar moeten zowel expositieruimte De Bewaer schole als museum De Burgh se Schoole van draaiend ge houden worden. „Dat valt niet mee, want vooral de per soneelskosten zijn hoger ge worden. Ongeveer tweederde van het subsidiebedrag gaat daaraan op,' zegt de penning meester. Volgens voorzitter Damman blijft er op die ma nier steeds minder over voor activiteiten en voor het ont plooien van nieuwe initiatie ven. Dat laatste is, naar zijn mening, juist van belang om herhalingsbezoek te stimule ren. Nieuwe wegen De SWK bestaat in 1998 vijf tien jaar. Reden voor het be stuur een speciale commissie eens kritisch naar het tot nu toe gevoerde beleid te laten kijken. Wat ging e$ goed, wat zijn de verworvenheden, maar ook: wat kan er beter, welke nieuwe wegen kunnen nog wórden-ingeslagen. „Het is goed om af en toe ook eens kritisch naar je eigen functio neren te kijken," zei Dam man zaterdagmiddag in een korte toespraak tijdens het nieuwjaarsconcert in de Ne derlands Hervormde kerk in Burgh. Hij prees de inzet van vrijwil ligers, zowel in De Bewaer schole als in de Burghse Schoole en moedigde eventu ele belangstellenden aan zich te melden bij de respectieve lijke gastvrouwen Annema- rie Heiligers en Janet Timo- fei. Werken met vrijwilligers en samenwerking via het vorig jaar opgerichte museumplat form Schouwen-Duiveland ziet Damman als belangrijke mogelijkheden voor nieuwe impulsen. Er wordt nu geïn ventariseerd wat de verschil lende collecties van de musea op Schouwen-Duiveland be vatten. Zodra daar meer zicht op is, kan er gedacht worden aan mogelijke uitwisseling. De collectie in het biologielo- kaal van museum De Burghse Schoole is toe aan uitbreiding aan vervanging, zo heeft een kritische inspectie uitgewe zen. Zolang echter niet be kendis, welke koers de ge- mfeente Schouwen-Duiveland met de gemeenteMjk^ musea wil varen, kan daai volgens penningmeester Dingemanse nog niet aan gedacht worden. Verder zou men het komend seizoen in dit; museum graag een expositie van oude schoolplaten houden. Zorgen Zorgen zijn er ook over de tweejaarlijkse thema-exposi tiereeks in De Bewaerschole. Daartoe wordt een gastcura- tor uitgenodigd, die vier kun stenaars selecteert met het De Stichting Westerschouwen Kultureel ging met een concert door het koperkwintet Timbres Diversswingend het nieuwe jaar in. (Foto: Marijke Folkertsma) verzoek een eigenzinnige in terpretatie te geven van een specifiek thema. Zo werden de afgelopen jaren opmerkelijke exposities in De Bewaerschole ingericht rond de thema's 'Gelezen in het landschap' en 'Ongekende schittering.' Subsidie Tot nu toe ontving de SWK subsidie van de provincie voor deze specifieke thema- reeks. Nu dreigt die bijdrage op de helling te gaan met als motivatie, dat de reeks na twee keer deel is gaan uitma ken van het reguliere aanbod en derhalve niet meer apart gesubsidieerd dient te wor den. Damman zal over dat voorne men nog een gesprek hebben met provinciaal beleidsamb tenaar cultuur J. van Aspert. De themareeks wijkt, naar de mening van de voorzitter, juist sterk af van de reguliere exposities en is duidelijk ge richt op andere doelgroepen. Onzekerheden en zorgen weerhielden de SWK er overi gens niet van om swingend het nieuwe jaar in te gaan. Dat gebeurde met een pittig concert in de kerk van Burgh door het koperkwintet 'Tim bres Divers' uit Hendrik-Ido- Ambacht. Dit ensemble kwam op voorspraak van de penningmeester, die zelf ja ren ih Hendrik-Ido-Ambacht heeft gewoond en aan de wieg stond van het jeugdorkest, waar dit kwintet uit voort komt. Het geluid van twee trompet ten, een hoorn, een trombone en een bas vulde de ruimte op sprankelende wijze. Ensem blelid Olga Warffemius gaf bij elk programma-onderdeel een korte toelichting. Het kwintet deed zijn naam eer aan: ook het programma bleek zeer divers: van Mid deleeuwen tot heden, van rid- dertoernooi tot filmmuziek, van salondans tot wals, tango en foxtrot. Eindrapportage gebruik stadhuis ZIERIKZEE - Het geniet voorkeur het gemeente archief onder te brengen in het nieuw te bouwen gemeentehuis in plaats van het te handhaven in het stadhuis van de voormalige gemeente Zierik- zee in de Meelstraat. Dat staat in de aanbevelin gen van de eindrapportage van de projectgroep toe komstig gebruik/functie stadhuis Zierikzee. Het gemeentearchief, dat thans nog op vier verschil lende locaties - in Brouwers haven, Haamstede» Nieu- werkerk en Zierikzee - is ondergebracht, zou dan uit eindelijk verenigd kunnen worden. De archiefruimte in het voormalige gemeen tehuis in Nieuwerkerk kan in de tussentijd dienst doen als opvang voor het archief, dat nu nog in Haamstede is ondergebracht. Dit in ver band met de mogelijke ver koop van het voormalige ge meentehuis van Westerschouwen. Nieuw project Concrete voorstellen over het gebruik van de vrijko mende ruimten in het stad huis in de Meelstraat wor den in de eindrapportage niet gedaan. Men acht het gewenst daar een nieuw project voor te starten en er meerdere disciplines bij te betrekken. Desalniettemin komt de projectgroep wel met enkele alternatieve mo gelijkheden. De westelijke en noordelij ke vleugel, waar vroeger ge meentewerken gehuisvest was, kunnen worden ver huurd of afgestoten. De westelijke vleugel zou ech ter ook een aanvaardbaar alternatief kunnen vormen voor de herhuisvesting van de WV-organisatie, die thans in de oostelijke vleu gel is ondergebracht. Bij het vertrek van het ge meentearchief doet zich op termijrl ook de mogelijk heid voor de collecties van zowel stadhuismuseum als maritiemmuseum samen in het stadhuis onder te bren gen. In de eindrapportage wordt aangegeven, dat deze mogelijkheid zeker de moei te waard is om nader onder zocht te worden. MIDDELBURG - Vanaf een weiland aan de Singelweg in de Middelburgse wijk Sint- Laurens werd in de loop van zaterdag een schrikapparaat ontvreemd. Het apparaat is bedoeld voor de afrastering van een wei land waar vee loopt. Het ontvreemde schrikapparaat heeft een mint-groene kleur. De politie stelt een nader on derzoek in. MISHANDELING MIDDELBURG - Een 30-jari- ge inwoonster van Middel burg is in de nacht van zater dag op zondag mishandeld door haar ex-man. De man belde aan en zei dat hij wilde praten. De vrouw liet hem binnen, maar het ge sprek ontaardde al snel in een ruzie die uitmondde in het ge bruik van geweld. Nadat de man zijn ex-vrouw mishan deld had verliet hij de woning met medeneming van haar spaargeld en sieraden. De po litie stelt een onderzoek in naar de toedracht. Twee bomen omgewaaid ZIERIKZEE - De zuidwesterstorm die afgelopen weekend over Nederland raasde heeft op Schouwen- Duiveland weinig schade aangericht. Twee bomen bezweken onder het natuurgeweld, maar verder bleef de schade beperkt tot afgewaaide takken. De harde wind bezorgde za terdagmiddag een automobi list op de Zeelandbrug een on aangename verrassing. De auto werd geraakt door een onbekend gebleven over waaiend voorwerp. Een ka potte autoruit was het gevolg van deze botsing. In Zierikzee verwijderde de brandweer een afdekkap van de schoor steen van een woning omdat deze dreigde te worden weg geblazen. Op de Klöosterweg in Schud- debeurs waaide een boom om waardoor de weg volledig ge blokkeerd werd. De brand weer zaagde de boom aan stukken en maakte de weg zo weer vrij. De brandweer van Oosterland moest zaterdag middag in actie komen toen een boom bij een woning aan de Leuvenstraat in Ooster land omwaaide en bovenop een daar geparkeerd staande auto terecht kwam. Vervolg pagina 2. De voormalige atlete Nelli Cooman is vrijdag in het huwelijk getreden met Ronald Rosier. Het huwelijk werd voor de burgerlijke stand voltrokken in het monumentale stadhuis van Zierikzee en werd vervolgens kerkelijk inge zegend in de Nederlands Hervormde kerk in Nieuwerkerk, de woonplaats van het echt paar. Nelli Cooman heeft ruim een jaar geleden een punt gezet achter haar atletiekcarrière. Op de zestig meter behaalde zij tweemaal de wereld titel en zij werd zesmaal Europees kampioene op deze afstand. Ook is zij enige tijd in bezit geweest van het wereldrecord op de zestig me ter. De voormalige atlete is fan van de voet balclub Feijenoord; haar echtgenoot is aan hanger van Ajax. Cooman en Rosier ontmoet ten elkaar voor het eerst tijdens een wedstrijd tussen Feijenoord en Aiax in De Kuip in Rot terdam. Voor Nelli Cooman is dit het tweede huwelijk. Zij was eerder getrouwd met atletiektrainer Hans Fiere. Op de foto: het echtpaar bij het verlaten van de kerk in Nieuwerkerk. Nelli draagt een kleurrijke bruidsjapon met exotische motie ven. (Foto: Marijke Folkertsma) OOSTERLAND - Bij de ds. Boogermanschool aan de Weelweg in Oosterland wer den in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele ruiten inge gooid met trottoirtegels. Ook bij een leegstaande wo ning aan de Weelweg werd een ruit vernield. Uit een door de politie op zaterdag ochtend ingesteld onderzoek bleek dat drie jongeren in de leeftijd van 17 tot 19 jaar, af komstig uit Moerkapelle en Boskoop, de vernielingen hadden aangericht. Zij waren bij een vriend in Oosterland op visite geweest en waren, volgens de politie, onder in vloed van alcohol tot hun daad gekomen. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de daders. De schade bedraagt enkele dui zenden guldens. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een tien jaar oude Opel Kadett weggenomen uit de Vlake- straat in Zierikzee. De 25-jarige eigenaar deed aangifte van de diefstal, die tussen 23.15 en 08.00 uur heeft plaatsgevonden. Het betreft een witte Opel Kadett 13N, voorzien van het kenteken SR-60-GT. In dezelfde nacht werd getracht verderop in de Vlakestraat een Opel Kadett weg te nemen en dit was ook het geval met een Opel Ka dett aan het Zeesterpad. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in gebroken bij het Kartccn- trum in Zierikzee. Er werden computers, ge luidsapparatuur en een sate- lietontvanger ontvreemd. De eigenaar deed aangifte van de diefstal. Voor hoeveel waar de werd weggenomen, is nog niet bekend. Kritiek is niet anders dan het gezonde verstand, door goede smaak veredeld. P. C. B. Boiste AF EN TOE ZON HET WEER In de nacht en ochtend nog een enkele bui. Min.temp. omstreeks 5 graden. Overdag ook af en toe zon en middag- temp. ongeveer 7 graden. West tot noordwestelijke wind, matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6, eerst ook hard, 7. Later op de dag draaiend naar zuidwest tot zuid. 3 POORTERSHOF De bewoners van woonzorgcentrum Poortershof zijn tevreden met hun accommodatie. 4 BROGUM Podium voor muziek en theater Brogum begint het jaar met een gevarieerd programma. 5 HUWELIJK Het echtpaar E. de Looff en H. de Looff-Verburg viert het zestig jarig huwelijksfeest. 7 ZAALVOETBAL Zondagvierdeklasser Zierikzee prolongeert de eilandelijke indoortitel. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Ook verlies voor volleyballers MEVO ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport gingen gisteren in Rotterdam onderuit tegen Roda'71. Het verschil tussen beide ploegen was echter miniem: 26- 25 voor de thuisclub. Vrijwel de hele wedstrijd keek de Schouwse handbal- ploeg tegen een grote achter stand aan. Met rust stond er een score van 17-10 op het bord. Pas in de tweede helft kon de marge worden ver kleind. De inhaalrace kwam echter te laat op gang en strandde op één punt. De volleyballers van WEA/ MEVO leden in eigen sport hal een 3-0-nederlaag. Het team heeft volgende week winst nodig om de rest van het seizoen niet om degrada tie te hoeven spelen. In Goes zorgde atleet Rachid Ben Meziane voor positief nieuws. Hij eindigde als tweede.in de Wallenloop. De ze werd gewonnen door John Vermeule. Het beste sportnieuws van dit weekeinde kwam echter uit Den Haag. Daar verbeter de Leon van der Wielen zijn persoonlijk record op de 1000 meter. Ook op de 500 meter was de Zierikzeese schaatser bijzonder rap. Michel Priemis uit Renesse wist zich tijdens Indoor Zee land in Goes te plaatsen voor de finale bij het springen in de klasse L. Deze staat voor vrijdag op het programma. Sport op pagina 7. Advertentie 1 m™*^I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 52,50 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 55,00 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 99,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ104,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 188,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ198,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! O PROEF-abonnement 4 weken met automatische afschrijving f 10,00 Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Plaats: ..Geb.datum:. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 1