Trinity duldt geen tegenstand Clubs oefenen in de winterperiode Goese tegenstand voor sneldammer Walraven Vlotte partij Hans Baris PROGRAMMA Twee maal winst Richard den Boer Tweede plaats voor amazone De Feiter A-jeugd Bruse Boys uit competitie gehaald Verbraak en Van Dijke laten toernooi lopen Dressuurzege voor amazone Francis Kloet 1 VRIJDAG 2 JANUARI 1998 NR 26308 Vierde achtereenvolgende zege in kerstzaalvoethaltoernooi BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetballers van Trinity waren ook dit jaar weer de sterkste in het kersttoernooi van Sport- en Recreatiecentrum Wes- terschouwen. Voor de vierde achtereenvolgende keer eiste het team de winst op. Aan het toernooi deden veer tig ploegen mee. Zij waren Verdeeld over vijf poules en de beste acht ploegen traden dinsdag aan op de finaledag. Na twee poules van vier volg den de halve finales en de eindstrijd. Op de finaledag werd gebruik gemaakt van een opblaasbare boarding. Trinity speelde, inclusief de voorrondes, twaalf wedstrij den, won ze allemaal en scoor de daarin 52 maal.«Keeper Erik Schot kreeg tien treffers tegen. „We moesten in de voorronde tegen ploegen, als je daar met drie man tegen zou spelen, win je nog," vond Clarence Pahlad. Serge Berrevoets liet zich in gelijke bewoordingen uit. ,,We hadden weinig te genstand dit jaar. Het viel wat dat betreft een beetje te gen." Duidelijke taal De cijfers in de finale spreken ook duidelijke taal. Het team van Van Oeveren werd met maar liefst 9-2 verslagen. Nu herbergt het team van Trinity ook niet de minste voetballers. Berrevoets, Er win en Wilfred Nelissen, Erik Schot, Jan Paul Harthoorn, Ad van Nieuwenhuize, Marco Vogel en Pahlad spelen in de zaal deels voor Zierikzee en het merendeel komt op het veld uit voor zondag eerste klasser Goes. Het verschil in kwaliteit was duidelijk merkbaar. Trinity speelde collectief sterk en de belangrijkste speler in het ge heel was Erwin Nelissen. Hij 'werd door een jury van .-scheidsrechters gekozen tot speler van het toernooi. Men prees hem vooral vanwege zijn grote overzicht. Boven dien had de ploeg in Wilfred Nelissen en Serge Berrevoets twee koele afmakers. Wilfred Nelissen scoorde zes keer in het duel met Neffen d'Eule (10-0) en Berrevoets was vier keer succesvol in de finale. Hoopvol Tegenstander Van Oeveren Reizen, dat bestaat uit spe lers van het eerste en tWeede van WIK uit Kerkwerve, was nog hoopvol aan de finale be gonnen. Dat kwam omdat eerder op de dag 'nipt' met 7-4 was verloren van de latere kampioen. „Trinity is dan wel de beste ploeg die er rond loopt, maar op karakter kun nen we ver komen," dacht Erik van de Sande nog. De finale was echter nog geen vijf minuten oud en Van Oe veren Reizen keek al tegen een 3-0 achterstand aan. Pas bij 6-0 kon Elmar Verhage een tegentreffer aantekenen. Bij 9-1 herhaalde hij dit huzaren stukje. Niet zuinig In de strijd om de derde en vierde plaats waren de doel punten ook niet zuinig. In veertien minuten werd negen keer gescoord, 't Cafeetje uit Renesse nam daarvan acht doelpunten voor haar reke ning. John van der Have was met drie treffers de meest productiefste schutter in deze wedstrijd. De uitslag paste niet geheel bij het team van Fitness Voorne, dat zelf één Tijdens de finaledag werd gebruik, gemaakt van een opblaasbare boardinginclusief opblaasbaar doel. (Foto: Marieke Mandemaker) keer scoorde. De ploeg uit Rockanje, nam voor het eerst deel, maar was wel de verras sing yan het toernooi. Organisator Rinus Kooman keek tevreden terug op het evenement. Volgend jaar hoopt hij de voorronden uit te kunnen brei dén tot 64 teams. De meeste spelers hadden nog wel een minpuntje gezien. Het spelen met boarding was zë niet bevallen. Het zou tot te hard spel leiden in de hoe ken en de bal veerde te weinig terug als hij tegen de kant werd gespeeld, waardoor een tweetjes met de zijkant uitge sloten waren. Volgens Kooman was er uit noodzaak voor het spelen met boarding gekozen. „Het in door soccertoernooi voor de voetbalploegen van Schou- wen-Duiveland begon 's avonds. Tussen het eind van het kersttoernooi en het be gin van dat evenement zat te weinig tijd om de boarding dan pas te plaatsen. Zodoen de is er ook op de finaledag- van het kersttoernooi mee ge speeld." Uitslagen finaledag: Groep 1: Trinity-Van Oeveren Reizen 7-4, Het Koper Nisje-Neffen d'Eule 2-0, Trinity-'t Koper Nisje 1-0, Neffen d'Eule-Van Oeveren 0-3, Het Koper Nis je-Van Oeveren 1-4, Neffen d'Eule-Trinity 0-10. Groep 2: Fitness Voorne-'t Cafeetje 4-4, ZV Haamstede- Quick Shoes 4-0, 't Cafeetje- Quick Shoes 10-0, ZV Haam stede-Fitness Voorne 0-3, 't Cafeetje-ZV Haamstede 4-2, Fitness Voórne-Quick Shoes 10-1. Halve finales: Trinity-'t Caf eetje 3-2 en Van Oeveren-Fit- ness Voorne 4-2. Finale: Trinity-Van Oeveren 9-2 (4-0): W. Nelissen 1-0, Ber revoets 2-0, Berrevoets 3-0, Pahlad 4-0, Berrevoets 5-0, Harthoorn 6-0, Verhage 6-1, W. Nelissen 7-1, E. Nelissen 8- 1, Berrevoets 9-1 en Verhage 9-2. ZIERIKZEE - IJs en weder dienende wordt er door de voetbalclubs van Schouwen-Duiveland veel geoe fend in de maand januari. Belangrijkste duel is de wedstrijd die het Schouws Elftal op 17 janurai speelt tegen eerstedivisionist RBC. Zondag vierdeklasser Zierik zee speelt op 10 januari een oefenduel tegen SSS uit Klaaswaal. Het duel tegen de zaterdag derdeklasser begint om 14.30 uur op sportpark Den Hogen Blok. WIK speelt op 17 januari thuis tegen SKNWK. Een du el dat om 12.30 uur begint. Op dinsdag 20 januari staat een duel tussen DFS en WIK op het programma, In Burgh- Haamstede wordt om 19.45 uur begonnen. ZSC'62 speelt ter voorberei ding op de tweede seizoens helft twee thuiswedstrijden. Op 10 januari om 12.30 uur te gen NO AD uit St. Phillips- land en op 17 januari tegen W Rockanje, aanvang 14.30 uur. Duiveland heeft al drie oefen duels op het programma staan. Op 3 januari speelt de ploeg om 13.00 uur in Sint-An- naland tegen het tweede team van WHS. Op 10 januari om 14.30 uur uit tegen ZPR'84 in Bergen óp Zoom en op 17 janu ari in Dirksland tegen DES'67. Ook deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Renesse benut de winterstop om alle blessures te laten he len, maar MEVO komt op 17 januari wel in actie. Om 14.30 uur speelt de ploeg uit tegen Stavenisse. De eerste selectie van Bruse Boys gaat 9, 10 en 11 januari een weekend op stap en speelt op 17 januari een toernooi bij Kogelvangers in Willemstad. GOES - Francis Kloet uit Burgh-Haamstede heeft tij dens Indoor Zeeland in Goes een eerste plaats behaald. Kloet kwam uit op het onder deel Zl. Met haar pony Ikaros behaal de zij 189 en 191 punten. Haar totaal van 380 punten kon door geen van de andere veer tien deelnemers worden over troffen. Jolanda Bevelander werd in dezelfde wedstrijd negende. Zij kwam tot een totaal van 346 punten (169 en 177). Morgen staat het springen bij de pony's op het programma. Lotte de Jong van Westelijk Schouwen komt dan in de klasse B twee keer in de ring, eerste met de pony Sunny en vervolgens met Graniet. Grand-Prixjeugdbadminton BURGH-HAAMSTEDE - Richard den Boer van BC Zierikzee is in zijn leeftijdscategorie winnaar gewor den van het tweede jeugd Grand-Prixtoernooi. Den Boer kwam uit in de klasse tot 16 jaar. Aan het toernooi in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen namen, over alle leeftijdsklassen verspreid, 87 jongeren deel. Veertien van hen waren van de organise rende vereniging Zierikzee. Den Boer schreef ook de dub bel op zijn naam. Hij deed dit aan de zijde van Richard Loos. In de groep 14- tot 16-jarigen ging de eerste plaats in de dubbel naar Xander van Reenen en Siebe Ennenga. Bij de meisjes van 10 tot 12 jaar wonnen Patrica v/d Maas en Suzanne Masclee de dubbel. Opvallend was dat Eva van Zoest zowel in het en kelspel als in het dubbelspel met Minoe Mol niet bij de eer ste twee eindigde en geen punten kreeg. Door haar goe de resultaat in de eerste Grand-Prix blijft Van Zoest wel op een gedeelde eerste plaats staan. De volgende Grand-Prix wordt op 7 maart gehouden in Heinkenszand. Niels Gebraad ~TV\<>ocUc>r éfc» tVTnuxcV ou.<4, tüflRrofi Pifv* ké-4 TK dM tU. I cU- beé-y^ hék Door de samenwerking met de damclub uit Goes, werd het sneldamtoernooi van Zierikzee druk bezocht. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - De laatste jaren mocht Aart Walraven zich telkens laten kronen als beste sneldammer tij dens het kersttoernooi van Damclub Zierikzee. Door de samenwerking met de damclub uit Goes kreeg Walraven dit jaar échter be duidend meer tegenstand. De vorm van de dag bleek beslis send. Niet Walraven maar Goesenaar Cees Rijk won het toernooi. Hij wist alle acht partijen in winst om te zetten. Clubgenoot Andres van de Berge, 11 punten, werd twee de. Walraven moest met tien punten genoegen nemen met de derde plaats. In groep 2, die na de voorron de was ontstaan, ging de eer ste plaats opnieuw naar een speler van Goes. Johan Tilroe bleek hier de beste. Hij haal de net als Jan Schot en Rinus van Riel tien punten, maar won op weerstandpunten. Zes huisdammers namen de kans waar om ook eens in competitie te gaan. Gerard Flikweert bleek van hen de beste. Hij haalde 22 punten uit 15 partijen en bleef daar mee David de Waard (17 pun ten) ruim voor. Eindstanden: Finalegroep 1, acht partijen: 1. C. Rijk 16 punten, 2. A. van de Berge 11, 3. A. Walraven 10, 4. J. Sinke 9, 5. C. Boot 8, 6. C. van der Wielen 6. 7. J. de Wild 5 en R. van der Wielen 5, 9. A. Janse 2. Finalegroep 2, 7 partijèn: J. Tilroe 10 punten, 2. J. Schot 10, 3. R. van Riel 10, 4. L. van d^ Zande 8, 5. J. Honig 8, 6. K. Smalheer 7. 7. J. Huijgens 2, 8. A. Flikweert 1. Huisdammers: 15 partijen: 1. G. Flikweert 22 punten, 2. D. de Waard 17, 3. J. van Snip- penberg 15,4. K. Bakker 15,5. P. Kramer 12, 6. A. Flikweert ZIERIKZEE - Hans Baris speelde ip de interne com petitie van Schaakclub Zierikzee een vlotte partij te gen Richard van der Veken. Baris benutte slechts twintig minuten van zijn bedenktijd, zijn tegenstander had bijna de volle twee uur nodig. Des ondanks slaagde Van der Ve ken er niet in om een positio nele voorsprong om te zetten in een overwinning. Het werd remise. Door dit resultaat kwam Van der Veken wel op de eerste plaats. „Ze zullen van goeden huize moeten komen om mij hier weer vanaf te krijgen," sprak de nieuwe klasse mentsleider. Arend Bandsma en Aad Bra- kel speelden een serieuze par tij, die ook onbeslist eindig de. Aad Bloom was niet in goede doen. Hij overzag enkele'aan- valszetten en combineerde deze ook nog met verdedi- gingsfouten. Hij verloor van Jan Verduijn den Boer die door deze winstpartij opruk te naar de zesde plaats. Uitslagen ronde 14: A. Bands- ma-A. Brakel rem, J. Baris-R. van der Veken rem, A. Bloom-J. Verduijn den Boer 0-1J. van Dalsen-P. de Vrieze 1-0, C. Polderman-J. Bom 0-1, J. Pannekoek-A.Kouters 1-0, A. van Wijngaarde-H. Bremer rem, P. Kramer-D. Doeswijk rem, J. Kordes-J. Hoogstrate 1-0, L. Oosters-P. Legerstee 1- 0. H. Nelisse-G. v/d Waarden 1-0, E. de Jonge-J. Heiligers 1- 0. Stand aan kop na ronde 14: 1. Van der Veken 683 punten, 2. Krijger 662, 3. J. Aangeen- brug 572, 4. H. Jukkenekke 517. 5. Van der Made 488, 6. Verduijn den Boer 438, 7. Ba ris 436, 8. Van de Nagel 429, 9. Bandsma 427, 10 Van Dalsen 422. Te weinig spelers over BRUINISSE - Voetbalvereniging Bruse Boys heeft het A-juniorenelftal uit de competitie geno men. Het bestuur heeft hiertoe besloten wegens een gebrek aan spelers. Het team van Bruse Boys heeft momenteel twaalf spelers. „Maar lang niet ie dereen kan iedere week ko men spelen. Omdat we geen B-jeugd hebben is het moei lijk om voor aanvulling te zorgen. Je kunt niet zomaar C-junioren naar de A-jeugd overhevelen. Dat verschil is te groot," aldus voorzitter H. Groeneveld. De vereniging heeft het KNVB districtsbureau in Breda inmiddels op de hoogte gesteld. De A-junio ren zijn ondergebracht bij andere teams. Groeneveld: „Het grootste gedeelte wordt ingepast in de senio ren. Twee jongens, die met dispensatie speelden, gaan terug naar de C-junioren en voor een A-junior is dispen satie gevraagd om ook bij de C-junioren te mogen spe len." Groeneveld betreurt het be sluit, vooral omdat de aan voer naar de selectie zo niet soepel verloopt. In de toe komst ziet de voorzitter ech ter wel wat ten goede veran deren. Bruse Boys beschikt name lijk over twee C-junioren- teams, waarvan er één team volgend jaar in zijn geheel over gaat naar de B-junio ren. BURGH-HAAMSTEDE - Het koppel Erwin Ver braak en René van Dijke zal zijn titel tijdens het nieuwjaarstennistoernooi in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen niet verdedigen. De afgelopen twee jaar won het koppel met weinig tegen stand het toernooi in de Cl. Vanwege de magere concur rentie laten ze het evenement dit jaar aan hen voorbijgaan. Maandag wordt in Burgh- Haamstede begonnen met het derde open-nieuwjaars dub- beltoernooi. Belangrijkste kanshebbers voor de zege in de hoogste categorie zijn nu Mark Lodewijk en Jacco Fol- mer. In de Cl bij het heren- dubbel wordt gespeeld in een poule van vier. De mixed-dubbel C heeft meer deelnemers. De tien koppels zijn verdeeld in drie groepen. Daarna volgen de halve finales en de finale. Grote kanshebbers voor de zege zijn Hans en Gerda Min naar uit Zierikzee, maar zij krijgen flinke concurrentie van het Nieuwerkerkse kop pel Nelleke Slootmaker/Ri- chard Folmer. Ook Erna Ter- wisscha en Martin Salomons uit Zierikzee zijn niet kans loos en hetzelfde geldt voor Jopie en Wim van Dijke uit Nieuwerkerk. In de vrouwen-dubbel strij den zevén koppels om de eer. Jopie van Dijke en Nelleke Slootmaker gelden als groot ste kanshebbers op de eindze ge. Bianca den Ouden en A. van der Horst zijn hier hun grootste concurrenten. Er wordt dit jaar ook ge speeld in de categorieën D2/E en Dl. De voorrondes worden gespeeld op tijd. Vanaf de halve finales gaat het ofn twee gewonnen sets. GOES - Sonja de Feiter van de Schouwse Ruiters heeft in een dressuurwedstrijd tijdens Indoor Zee land een tweede plaats behaald. De Feiter kwam in Goes met het paard Leon uit in de twee de groep van de klasse L. Ze haalde 167 punten. Nadine Timmerman won deze wed strijd met 170 punten. Later op de dag eindigde De Feiter met Kingsley op een vierde plaats in de Ml. Petra Bode (Renesse) viel met Vaska in de Ml ook net buiten de prijzen. De amazone van Ruitervereniging Renesse eindigde in een andere groep als vijfde. Maruja Speelman van de Schouwse Ruiters eindigde in de klasse L als dertiende met het paard Henry van Rusten burg. Caroline van der Bend (Re nesse) legde in de klasse B met het paard Karei van de Paulen beslag op de negende stek. Zaterdag: 3 januari Korfbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 14.05 uur: All Ready E- Animo E, 14.55 uur: All Rea dy CM-Stormvogels CM, 15.55 uur: All Ready B-Atlas B, uit wedstrijden: Spirit-All Rea dy, ONDO 4-A11 Ready 2. Voetbal Oefenduel: 13.00 uur: WHS 2 - Duiveland Volleybal Bruinisse, sportzaal de Van ger, 13.45 uur: Kwiek-Rowido (jongens D), Kwiek-Ibis (meisjes C), 15.00 uur: Kwiek- Vollido, Kwiek-Ibis (meisjes A2), 16.15 uur: Kwiek-Al- com/Capelle (meisjes A-top),, Kwiek-Vovero 2 (meisjes B), 17.30 uur: Kwiek-Vollido 5 (dames 3), 18.15 uur: Kwiek- Ibis (dames 1), 19.00 uur: Kwiek-Ibis 2 (dames 2), 19.45 uur: Kwiek-Ibis 2 (heren 2), 20.30 uur: Kwiek-Ibis (heren 1). Zierikzee, sporthal Onder dak, 18.00 uur: WEA/ME- VO'80-Delta. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 12.00 uur: finale dag indoor-soccertoernooi. Zondag 4 januari Badminton Gilze Rijen, 12.30 uur: Gilze- BC Zierikzee. Marathon 2- Zierikzee 2, Astroïden 5- Zierikzee 3, Astroïden 4-Zie- rikzee4. Handbal Rotterdam, 13.20 uur: Ro- da'71-Delta Sport. Maandag 5 januari Schaken Zierikzee, UVV-gebouw, huishoudelijke competitie, 19.30 uur: 14e ronde. Tennis Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen: start dubbeltoer- Woensdag 7 januari Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 20.10 uur: Trinity-Auto- bedrijf Van der Have. Zeelan- dia I-Egelantier. 20.50 uur: Café 't Oekje-WIK. Garage Slager-Wearhouse, 21.30 uur: De Pupekop-De Keien, FC Kerkwerve-Braber Groenv.. 22.10 uur: Studio 't Marktje- Toren Boys. Donderdag 8 januari Badminton SRC Westenschouwen: 19.30 uur: Zierikzee 2- Netwerk 1. Zierikzee 3-Den Ossaert 2, Zierikzee 4-Sjuttel 3, Zierik zee 5-Sinar 3 Biljarten Dreischor. bv KVL/Winden- burg, districtsfinale, 18.45 uur: libre eerste klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9