Hits uit zestiger jaren en western muziek Mega-Sport neemt CenterSports over Belangrijke besparing op gebruik drinkwater puzzelrubriek dier in het vizier Joop is erg rustig Ook 1997 warm jaar Oostflakkee wil onder voorwaarde bij Zeeland WOENSDAG 31 DECEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Programma Back tot the Sixties' voor zaterdag 18 april rond MIDDELHARNIS - ,,Wij gooien nooit zomaar een programma in elkaar, ook al hebben we een aantal jaren ervaring met het organiseren van 'Back tot the Sixties' festivals. Alle bands worden zorg vuldig uit gezocht en op elkaar afgestemd." Voorzitter Sam van de Welle en zijn 'Back tot the Sixtiescrew' de den er weer alles aan 0111 een bijzonder evenement te maken van het festival, dat zaterdag 18 april wordt gehouden in de Staver. 'The Marmelade' scoorde in de zestiger jaren een aantal wereldhits. De prijswinnaar van de puzzel van woensdag 17 december is: Een waardebon van 25,-: H. Antheunisse, Bogaardstraat 4, Zierikzee De oplossing van de puzzel van 17 december is: Politieagent De oplossing van de nieuwe puzzel kah worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan- newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk maandag 12 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. wat door kopen eigendom is geworden; 4. staat van oneer; 7. het groter worden; 8. met het oor waarnemen; 10. denkbeeld; 11. bijstaan; 13. dwingen tot iets; 14. achteVbaks; 16. kameraad; 18. af keer; 22. geloof, religie; 23. de stand van de edelen; 25. onderricht in het besturen van een auto; 26. glazuur; 27. landbouwtractor; 28. ingetogen. Verticaal: 1werelddeel; 2. familielid; 3. geestelijke; 4. plotseling angstge voel; 5. beter worden; 6. wat een overledene nalaat; 7. handvatsel; 9. schaatsen; 12. welgezind; 15. geheel vers; 16. iemand of iets dat aantrek kelijk is; 17. omlijsting; 19. zitting op een fiets; 20. onachtzaam; 21. perio dieke hete springbron; 24. schaakstuk. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 12, 10 20, 7, 26, 25, 5, 2, 6, 24. OOLTGENSPLAAT - Alleen wanneer er werkelijk een stadsprovincie Rotterdam zou komen, is het Oosflakkeese college van B W bereid om mee te werken aan de overgang van Goeree-Overflakkee naar de provincie Zeeland. Op het programma staan dit jaar zes bands, die met el kaar garant staan voor een li ve muziekshow, die zonder voorprogramma van 20.00 tot 01.30 uur achter elkaar doorgaat. Back tot the Six ties wordt vorm gegeven door The Troggs, The Marme lade, The L. A Doors,The Clarcks, de zanger Hugo en The West Verginian Railro ad. De muziek die deze ar tiesten brengen kan feest van herkenning zijn voor CONCERT STELLENDAM - Fanfareor kest De Hoop uit Stellendam houdt zaterdag 10 januari haar traditionele nieuw jaarsconcert. Het evenement vindt plaats in het gebouw van de Chris telijke Mavo Het Spectrum aan de Schoolstraat in Stel lendam. Naast het fanfareor kest en het jeugdorkest zal Piet Westhoeve op orgel en keyboard van zich laten ho ren. Bovendien vinden er en kele huldigingen plaats. Wim Gebuis, Wim en Kees Grootenboer en Piet van Lenten worden gehuldigd in verband met hun veertigja rig lidmaatschap. Janneke Jelier en Margreet Grooten boer vieren hun 12,5 jarig lid maatschap. VOORLICHTING STUDIE MIDDELHARNIS - In het hoofdgebouw van de Regio nale Scholengemeenschap Goeree-Overflakkee in Mid- delharnis vindt maandag 12 januari een voorlichtings avond plaats. Motto van deze avond is de vraag 'Wat kies ik na VBO/MAVO?'. Voor lichters van meer dan dertig instellingen presenteren hun opleidingen aan derde- en vierdeklassers. In rondes van veertig minuten wordt via dia- en videovertoningen en praatjes informatie gege ven. Daarnaast wordt schrif telijke informatie uitge deeld. Aandacht gaat vooral uit naar zaken als toelatings eisen, kosten en de arbeids markt. Ook de ZWN is verte genwoordigd om vragen te beantwoorden. De eerste voorlichtingsronde begint om 19.30 uur en de laatste om 21.10 uur. De avond is geor ganiseerd door de schoolde canen van de scholen voor VBO en MAVO. VECHTPARTIJ MIDDELHARNIS - Vier in- woners van Dirksland raak ten op de Kaai in Middelhar- nis slaags met een onbekend aantal anderen. Een 25-jarige inwoner van Dirksland werd daarbij gewond aan zijn hoofd. Na behandeling door een arts kon hij weer naar huis. VUURWERK SOMMELSDIJK - De politie heeft in een woning aan de Olympiaweg in Sommels- dijk vijf kilo siervuurwerk in beslag genomen nadat vuurwerk werd afgestoken. mensen, die de zestiger jaren bewust meemaakten en voor jongeren een mogelijkheid om de sfeer te proeven van een decennium muziekhisto- rie. Western repertoire The West Verginian Railroad brengt met haar western re pertoire een nieuw element in het Back tot the sixties festival. Het is dit jaar voor de eerste keer dat deze mu ziek wordt gepresenteerd. De organisatoren contrac teerden de band omdat zij re gelmatig verzoeken kregen om eens wat te doen met deze muziekstroming. Ook een aantal sponsors verzocht Van der Welle om eens 'iets anders' erbij te doen. 'West Verginian Railroad' werd opgericht in 1975 en verwierf door de jaren heen grote bekendheid in binnen- en buitenland. De Ameri kaanse groep trad op in shows met Bobby Bare, Lu cille Star, Freddy Fender en Billy Walker. De band sleep te diverse prijzen voor count- rymuziek in de wacht. Zij brengt countrymuziek in een heel eigen stijl met en flinke dosis entertainment. Samen met een groep square-dan sers zet 'West Verginian Rail road' een bijzondere show neer. The Troggs ,,Wild thing. Your make my heart sing. You make everyt hing groovy" Deze tekst van deze wereldhit werd inde ze stiger jaren door iedereen ge zongen. De hit werd gescoord door The Troggs, een groep die haar carrière begon in de kroegen van Andover, Hampshire maar uitgroeide tot een wereldbekende band. Zij maakten hits als 'With a girl like you', 'I can't control myself, Anyway that you want me' en 'Hi, hi Hazel' die jaren later werden be schouwd als de voorlopers van de punkrage. The Troggs hebben, op de drummer na nog dezelfde bezetting als in die succesvolle periode. Zan ger/songwriter Reg Presley staat er borg voor dat hun shows tijdloos blijven. Ver wacht wordt dat het eenma lige optreden van The Troggs een van de hoogtepunten van het festival wordt. The Marmelade The Marmelade groeide in de zestiger jaren uit tot het 'vlaggeschip' van de Schotse popmuziek. De groep scoor de hits als 'Ob la di, ob la da', 'Reflections of my life', My little one' en Rainbow'. Tijd loze nummers die nog steeds populair zijn. Vanwege de drukbezette agenda van The Marmelade kostte het de nodige moeite om de groep naar Middelhar- nis te halen voor het 'Back tot the sixties' festival. De groep staat bekend als een van de leukste bands uit de zestiger jaren. The L.A. Doors De zanger van de legendari sche popgroep The Doors, Jim Morrison, is dood. Maar zijn muziek is ook tegen woordig nog springlevend. De songs van The Doors vormde de basis voor de groep The L.A. Doors. De band brengt de muziek van The Doors zowel wat stem als muziek betreft tot in, de perfectie. Met behulp van bijpassende licht- en geluids een tuin, kelder of kruip ruimte. Het systeem moet volgens hen worden gezien als een investering in de toe komst. De prijs van drink water is al enkele jaren flink aan het stijgen. Ook is spra ke van een ontlasting van het milieu. Het water hoeft immers niet meer door de waterleiding bedrijven gezuiverd te wor den en ook de toevoeging van een ontsmettingsmiddel als chloor blijft uit. Directeur Smaal voorziet een goede toekomst voor het systeem. Wanneer het produkt na verloop van tijd in trek komt bij de consument, zullen ge meenten en waterleidingbe drijven sneller overgaan tot het verstrekken van subsi dies," verwacht hij. Momen teel worden die nog niet ge geven. Populair Door het tekort aan drink water is de opvang van he melwater in Duitsland en Engeland al een aantal jaren populair. Hani BV is een van de weinige bedrijven die met een dergelijk systeem op de Nederlandse markt kwa men. Het bedrijf is, sinds 1951 leverancier van nieuwe en gebruikte opslagtanks en tankcontainers. Hani BV heeft een opslagterrein in Oude-Tonge en een kantoor in Middelharnis. effecten wordt een show ge bracht die de legendarische popgroep doet herleven. Tijdens het vijftig minuten durende optreden worden vooral singlehits gespeeld, aangevuld met klassiekers als 'Riders on the storm', 'Light my fire', 'Love her madley', 'L.A. Woman' en 'Touch me'. The L. A. Doors spelen al bijna tien jaar in dezelfde bezetting en spelen wereldwijd hoofdzakelijk in clubcircuits. The Clarcks Na twee jaar afwezigheid is de Haagse groep The Clarcks weer terug op het podium van De Staver. De groep bouwde in de loop van de ja ren een grote muzikale repu tatie op bij The Back tot the sixties' festival. Zij fungeer de als 'gastheer' en begeleid den menig 'surprise-artiest' die tijdens het festival opt rad. Naast hun eigen optre- Daarmee wordt de tienjarige periode 1987 tot en met 1997 met ruim 10 graden uitge sproken warm in Nederland. In een tijdvak van bijna 300 jaar is er niet een dergelijke warme periode in ons land geweest. Alleen het jaar 1996 is een buitenbeentje in het rijtje. December 1996 verliep in eerste instantie redelijk mild. De winter lag echter op de loer en op 20 december werd de koude lucht ons land binnen gevoerd. Er kwam een ongekend felle vorstpe riode op gang. Tijdens de Kerstdagen trad er enige ver zachting op en dat leidde op Eerste Kerstdag lokaal tot een witte Kerst door sneeuw- buitjes in de vroege ochtend. Na de Kerstdagen stroomde ijzige lucht uit Polen naar on ze omgeving en die bereikte ons land in de laatste nacht van het jaar. In sneltrein vaart schoot het kwik om laag en op Oudejaarsdag was het bitter koud met op veel plaatsen overdag strenge vorst. Januari zette met felle kou in en het ijs op de vaarwegen werd almaar dikker. De Elf stedentocht naderde en de verlossende woorden 'It geht oan' werden op 2 januari in de ochtend uitgesproken. Op 4 januari werd de Elfsteden tocht verreden. De vorst hield aan tot 12 januari en toen werd het zachter. De 'Antoonlente' meldde zich, de temperaturen stegen over dag soms tot 10 graden. Fe- den, dat altijd weer een ver rassing is, begeleidt de groep stadsgenoot Hugo. Hugo is het zesde item tij dens het festival. De in Su matra geboren zanger, was als vijftien-jarige reeds suc cesvol met liedjes van Frank Sinatra en Boudewijn de Groot. De zanger brak een aantal jaren later definitief door na deelname aan de Henny Huisman Soundmix- show, waar hij in de finale terecht kwam. Hugo is een veel gevraagd artiest met een repertoire dat avondvul lend kan zijn. Wellicht wordt het program ma nog aangevuld met een zevende band. Sam van der Welle is daar nog mee bezig. De kaartverkoop voor het 'Back tot the sixties' festival begint zaterdag 10 januari in de Staver in Middelharnis. Vanaf maandag 12 januari kunnen belangstellenden voor kaarten terecht bij de VVV-Overflakkee in Middel harnis. bruari werd een zeer zachte maand. De winter als geheel werd mede door de koude ja nuari ook te koud. Het voor jaar werd gekenmerkt door veel nachtvorsten in april, soms vroor het zelfs nog ma tig. Eigenlijk keerde de win ter wel terug, alleen erg laat. De zomer werd een regel rechte topper. Het seizoen van 1997 veroverde een ge deelde derde plaats in het klassement van warmste zo mers in deze eeuw. De aan loop verliep stroef, na wat warmte begin juni kwam de klad erin. Op 7 juni trok een gebied met zeer zware buien over het westen en zuidwes ten van het land en leverde windhozen op. Op 29 juni vie len er zeej zware buien. Juli leverde zeer bruikbaar zo merweer op, de temperatu ren lagen veelal boven de 20 graden en er viel op zijn tijd neerslag. Toen kwam augus tus, de thermische registers werden wagenwijd opgen gezet. Het werd de warmste oogstmaand sinds tenminste 1706. Enkele records sneuvel den, andere werden geëven aard. De herfst werd gekenmerkt door vrij veel zon en juist weinig neerslag. Vooral no vember werd een zeer droge maand. Stormen kwamen niet of nauwelijks voor, ho- gedrukgebieden waren veel al aan zet. De westelijke hoogtestroming bleef ook in het laatste seizoen geblok keerd. Wanneer dat het geval zou zijn vinden burgemeester en wethouders ook dat aan het herindelingsproces geen ex tra kosten verbonden mogen zijn voor de gemeente. Het college stelt aan de raad voor om dit standpunt te volgen. De kans daarop is groot want de raad sprak zich reeds eerder op deze wijze uit. Aanleiding om het onder werp opnieuw ter sprake te brengen tijdens de gemeente raadsvergadering die don derdag 8 januari wordt ge houden, is een brief die de gemeente ontving van staats secretaris Van de Vonder voort van Binnenlandse Za ken. Tot, via de aanvaarding van interimwet, duidelijk is of de stadsprovincie Rotterdam er al dan niet komt, wil de staatssecretaris de procedu re vervolgen die nodig i om Goeree-Overflakkee in te de len bij Zeeland. In het kader daarvan moeten de gemeen ten op het eiland voor 21 ja nuari hun oordeel geven over het herindelingsplan. Tijdens de raadsvergadering stelt het college van b& W ook voor om 18.000 gulden beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de onder- houdstoestand van de Grut- terswei in Oude-Tonge.Voor het jaar 2000 wil het gemeen tebestuur deze accomodatie een grondige onderhouds beurt geven. Verder wil het college 12.560 gulden beschikbaar stellen als éénmalige noodbijdrage van de gemeente Oostflak kee aan een project in Polen. Na overleg met de Poolse am bassade werd gekozen voor het herstel van twee bruggen in het buurtschap Konra- dow. De raadsvergadering, waarbij dit alles aan de orde komt begint óm 19.30 uur en kan door iedere belangstel lende worden gevolgd vanaf de publieke tribune. Voor het eerst is dit jaar ook western muziek te horen tijden hetBack to the Sixties' festival. Het wordt gebracht door de groep West Verginian Railroad'. Onderdeel fitness en krachttraining van Oude-Tonge naar Middelharnis MIDDELHARNIS - Het sport- en trainingscentrum Mega-Sport uit Oude-Tonge heeft CenterSports uit Middelharnis overgenomen. Dat houdt in dat de fit ness- en krachttraining, die tot nu toe in Oude-Ton ge werd gehouden, voortaan plaats vindt in Middel harnis. Groepstrainingen als steps, aerobics, ladies gym, keep fit, senioren fit, judo en kids aerobics blijven bij Mega Sport in Oude-Tonge. Door de overname van Cen terSports werd het mogelijk in Middelharnis een nieuwe Mega-Sport vestiging te creë ren, waar het aantal trai ningsmogelijkheden aan zienlijk wordt uitgebreid. Er komt een nieuwe zaal voor fysiofitness, waar mensen met lichamelijke klachten en blessures kunnen trainen on der leiding van een fysiothe rapeut. En er komt een apar te zaal, die wordt ingericht voor krachttraining. De trainingsmogelijkheden in de bestaande fitnesszaal in Middelharnis worden uit gebreid. Onder meer met een cardio gedeelte, waar ge bruik kan worden gemaakt van fietsen, steppers en loop banden. Ook wordt de bege leiding van de sporters en de mogelijkheden voor het ver richten van (conditie)testen verbeterd. De kledingvoor schriften, die golden bij Cen terSports, vervallen. De nieuwe vestiging van Me ga Sport in Middelharnis gaat maandag 5 januari open. Het sportcentrum is vanaf die datum zeven da gen per week geopend. Er kan gebruik worden ge maakt via een all-in lidmaat schap, dat het mogelijk maakt verschillende sport en fitnessactiviteiten te com bineren. Verder wordt ge werkt aan de opvang van kinderen door middel van een ballenbak, uitbreiding van de barfaciliteiten en het creëren van de mogelijkheid om de trainingen op zondag te combineren met een ont bijt. Hani BV uit Middelharnis ontwikkelt inventief systeem MIDDELHARNIS - De methode wordt al toegepast sinds de bouw van het eerste palmhutje. Directeur van Hani BV uit Middelharnis, Paul Smaal, stak het, samen met directeur RLM Benelux BV Ton van de^Berg, in een elektronisch jasje. Het betreft een opslagsysteem voor regenwater, dat een besparing geeft tot zeventig procent op het drinkwater. Met behulp van een regel- en pijpleidingsysteem wordt re genwater, dat via de dakgoot naar beneden stroomt, naar een grote tank gelootst. Deze bevindt zich meestal onder de grasmat of in de kelder. Het 'grijze' water kan, na fil tering, worden gebruikt voor doorspoelen van het toi let, wassen van kleding'of de vaat. Ook is het geschikt voor watervretende activi teiten, als besproeien van de tuin of wassen van de auto. Het systeem van Hani wordt vooral aan overheidsinstan ties, autowasserettes en de energiezuinige woningbouw geleverd. Maar volgens Smaal en Van de Berg is het ook geschikt voorhuizen met ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Nu het jaar 1997 ten einde is, is duidelijk dat het opnieuw een warm jaar is geworden. Geschat wordt dat de gemiddelde etmaaltemperatuur gaat uitkomen op ongeveer 10.1 graden. Normaal krijgt De Bilt een etmaaltempera tuur van 9.4 graden. (Foto: Marieke Mandemaker)> De cypers/witte kat Joop uit het dierenasiel in Zierikzee is erg rustig en nogal terughoudend. Met soortgenoten kan het twee jaar oude dier prima overweg, de omgang met honden verloopt redelijk. Joop verblijft inmiddels ruim twee maan den in het onderkomen aan de Zandweg. Het zou dan ook het beste zijn wanneer zich binnenkort een baasje voor dc vier voeter meldt. Met een rustige benadering en wat geduld kan de nieuwe eigenaar volgens een medewerker van het asiel veel plezier aan hem beleven. Belangstellenden die Joop een goed thuis willen geven, kunnen contact opnemen via tele foon 0111-417013. Even langs gaan kan ook. Het dierenver blijf is maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 11.30 uur ge-' opend. Er zitten 28 katten en drie honden. De hond Kobus, die vorige week in de krant stond, is geplaatst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11